KONTO AKADEMII  -  Bank Spółdzielczy w Wolbromiu:

      89 84500005 0000 0000 3737 0002
      KRS 0000402761
      NIP: 6372190477
      REGON: 122444484

ARCYWAŻNE ZWYCIĘSTWO

W Środę 31.05.2017 r. o godz. 18.30, na stadionie przy ul .Leśnej 2 pokonali­śmy, po bardzo trudnym i ciężkim meczu, Wieczystš Kraków 3:1.
Bramki na wagę trzech punktów zdobyli Jakub Grela x 2 (bramka z akcji i rzut karny) oraz Jakub Rdest (rzut karny).
Jednak poczštek meczu należał do drużyny gości, która po 10 minutach gry po­winna prowadzić 2:0. Dwie sytuacje sam na sam nie wykorzystane przez za­wodników z Wieczystej (jedna obroniona przez świetnie grajšcego w tym me­czu Kacpra Gila). Kolejna akcja pod naszš bramkš zakończyła się rzutem kar­nym, tym razem nie wybronionym przez naszego bramkarza. Goście prowadzš 1:0. Po tej bramce nastšpiło przebudzenie naszej drużyny i w cišgu kilkunastu minut wychodzimy na prowadzenie 3:1. 
Pierwsza bramka po akcji oskrzydlajšcej Damiana Makowskiego, dośrodkowa­nie w pole karne i ręka obrońcy z Wieczystej. Rzut karny na bramkę zamienia pewnie strzelajšc Jakub Grela.
Druga bramka pada po dośrodkowaniu Daniela Chmury w pole karne a tam Kacper Januszek wygrywa pojedynek z obrońcš, jednak jest nieprzepisowo za­trzymywany i mamy kolejny rzut karny. Tym razem do jedenastki podchodzi Jakub Rdest i również pewnie pokonuje bramkarza gości.
Po niespełna kilku minutach po mistrzowskiej akcji prawym skrzydłem Bartek Ciepał zagrywa do Damiana Makowskiego, a ten w pełnym biegu dośrodkowuje w pole karne. W polu karnym Kacper Januszek robi wyblok, a wbiegajšcy za jego plecami Jakub Grela wynik spotkania na 3:1.
Druga połowa słabsza w naszym wykonaniu, zbyt dużo walki i chaosu a mało gry, częste straty piłki i męczarnie do końcowego gwizdka sędziego.
Dobra lekcja dla naszych zawodników; ze świetnie dysponowanym przeciwni­kiem. Kiedy idzie jak po grudzie to najważniejsze jest żeby meczu nie przegrać, a jeśli się go wygrywa i to 3:1, to jest to wielka sztuka. BRAWO PANOWIE!!!

Skład WAP Młodzi przebojem:
K. Gil, R. Nawrot, D. Chmura, D. Mendak, B. Ciepał, D. Makowski, K. Sarecki, M. Kur, J. Grela, J. Rdest, K. Januszek
Rezerwa:
J. Czopek, J. Ptak, K. Duch, Sz. Haberka, E. Maciora, Sz. Nocoń. 

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com