KONTO AKADEMII  -  Bank Spółdzielczy w Wolbromiu:

      89 84500005 0000 0000 3737 0002
      KRS 0000402761
      NIP: 6372190477
      REGON: 122444484

Archiwum 2016

Archiwum 2016

  04.01.2017

 

SPARING ŻAKÓW NA ZAKOŃCZENIE ROKU
Drużyna żaków przed przerwą świąteczną rozegrała swój ostatni w tym roku sparing z drużyna Football Academy Zawiercie. Mimo że nasi zawodnicy starali się z całych sił, aby mecz zakończył się na naszą korzyść, to tego dnia musieli uznać wyższość drużyny gości, która wygrała z nami 9:6. Dla WAP-owiczów był to dobry, pożyteczny mecz, z którego młodzi piłkarze wyciągną wnioski. Porażka z tak dobrym przeciwnikiem uczy i pokazuje nasze słabe strony, nad którymi będziemy teraz sumiennie pracowali na treningach.
Jak widać żadna drużyna nie jest nam straszna i dlatego mimo przegranej należy pochwalić zawodników za wysiłek, który włożyli w to spotkanie oraz za to jak dobrze prezentowali się na boisku, pokazując wiele ciekawych akcji oraz pięknych bramek.

WAP WOLBROM skład:
Patryk Costello, Milan Maroszek, Dawid Myszor, Adaś Kossakowski, Piotrek Kosałka, Filip Garnek, Mateusz Mucha, Krystian Myszor, Kajetan Omyła, Mateusz Grela, Kornel Urbański, Kacper Łyczak, Patryk Szczepara, Jakub Gierlach.

Bramki dla WAP-u strzelali:
Kacper Łyczak x2, Mateusz Grela x2, Kornel Urbański, Piotr Kosałka.


  28.12.2016

 

SPARINGI ŻAKÓW
Mimo zakończonych rozgrywek ligowych nasze żaki z rocznika 2008 i 2009/10 nie próżnują i z dużym zaangażowaniem rozgrywają mecze sparingowe. W tym czasie nasza dru­żyna roze­grała 7 meczów z zespołami: AP Gołcza x 2, Orbita Bukowno, AP Przemsza Klu­cze, Pili­czanka Pilica, WKS Przebój Wolbrom x 2.
W każdym z meczów nasi chłopcy próbowali dyktować warunki na boisku grając wysokim pressingiem, co poskutkowało strzeleniem znacznej liczby goli. Od początku do końca kon­trolowali przebieg gry pokazując, że potrafią być drużyną zdyscyplinowaną grającą mądrze i zespołowo.
Każdy z zawodników za swoją postawę na boisku zasłużył na słowa uznania i pochwały. Mimo młodego wieku WAP-owicze pokazali że potrafią mądrze wykorzystać to czego na­uczyli się na treningach, walczyć na boisku do końcowego gwizdka sędziego.
W meczach sparingowych chłopcy odnieśli 5 zwycięstw 1 remis oraz jedną porażkę, strzela­jąc przy tym 87 goli tracąc 32 bramki.

Bramki dla WAP – Młodzi przebojem strzelali:
Dawid Myszor, Adaś Kossakowski, Mateusz Mucha, Mateusz Grela, Mikołaj Knap, Kornel Urbański, Filip Garnek, Krystian Myszor, Nicolas Pielka, Paweł Galicki, Wojtuś Duch, Szy­mon Malinowski, Patryk Bąba, Kacper Łyczak, Kajetan Omyła, Hubert Pasich, Jakub Gier­lach, Dawid Trawiński, Szymon Chaberka, Piotrek Kosałka, Patryk Szczepara.

Bramki naszego zespołu strzegli:
Milan Maroszek, Patryk Costello, Igor Kot, Wiktor Kyć.


WAP KIBICUJE SIATKARKOM
TAURON MKS DĄBROWA GÓRNICZA.
Na przekór usłyszanej kiedyś wypowiedzi, że ,…tylko piłka nożna ma w Polsce taką pozycję, że jest na ustach wszystkich, nawet pomimo braku jakichkolwiek sukcesów…” – nasza Akademia wybrała się na pierwszoligowy mecz siatkówki kobiet Tauron MKS Dąbrowa Górni­cza – Pałac Bydgoszcz.
Mecz rozegrany został w Dąbrowie Górniczej a zaproszenie otrzymaliśmy od byłej (359-krotnej) reprezentantki Polski Magdaleny Śliwy, która w sezonie 2015/2016, zdecydowała się na powrót do Dąbrowy Górniczej i objęcie funkcji asystenta trenera Juana Serramalery.
Mecz zakończył się zwycięstwem Dąbrowy Górniczej 3:0 a dla młodych piłkarzy WAP – Młodzi przebojem był ciekawym, nowym doświadczeniem. Dodatkową atrakcją była pomeczowa wizyta na parkiecie i zdjęcia z wysokimi siatkarkami Tauron MKS Dąbrowa Górnicza.


  16.12.2016

 

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM
Dzień 6 grudnia to dzień szczególny dla dzieci – właśnie w tym dniu wszyscy zawodnicy – mali i ci więksi – czekają na Świętego Mikołaja, który lubi uszczęśliwiać dzieciaki w każdym miejscu na całym świecie.
W tym roku Mikołajki w naszej Akademii były obchodzone na dwa sposoby.
7 grudnia z workiem pełnym prezentów nasz Święty przyjechał do najmłodszej grupy Adep­tów. Po powitaniu naszego gościa i jego elfów, zarząd i trenerzy nagrodzili zawodników, któ­rzy w sezonie 2015/2016 zdobyli najwyższą punktację podczas rozgrywanych meczów ligo­wych. W gronie najlepszych znaleźli się:

 

Drużyna Żaków – I miejsce Mateusz Grela; II miejsce Kornel Urbański, III miejsce – Piotr Kosałka oraz dwa wyróżnienia dla Dawida Myszora i Kacpra Łyczaka.

Drużyna Orlików – I miejsce – Kamil Maciora, II miejsce – Jakub Płaszczyk, i dwa III miej­sca dla – Olafa Witkowskiego i Olafa Żebraka.

Drużyna Młodzików – I miejsce – Wojciech Sułkowski, II miejsce – Bartosz Paszczela, III miejsce – Kamil Szlachta.

Drużyna Trampkarzy – I miejsce Kacper Januszek, II miejsce – Jakub Grela, i dwa III miej­sca dla – Kacpra Sareckiego oraz Dawida Mendaka

Po przyznaniu nagród i krótkiej rozmowie z zawodnikami, nasz gość wręczył wszystkim ze­branym piłkarzom słodkie upominki, życząc wszystkim radości z trenowania i wielu sporto­wych sukcesów. Oczekiwana przez cały rok wizyta św. Mikołaja minęła w bardzo miłej at­mosferze i przyniosła naszym podopiecznym wiele radości. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich obecnych adeptów, a jak nam wiadomo, niektórzy z nich już nie mogą doczekać się kolejnego spotkania z przemiłym Gościem z Laponii. Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia z Mikołajem.

 

Natomiast grupa starsza rezygnując ze słodkich upominków wybrała się 09.12.2016 r. do Krakowa, gdzie skorzystała z zakupionego przez Mikołaja vouchera. Świętowanie rozpoczęli w Multikinie od seansu ,Doctor Strange” by potem spędzić wesoło wieczór w Aquaparku.

 

W obu grupach przy dobrej zabawie czas bardzo szybko upłynął, więc z niecierpliwością wy­czekujemy kolejnego roku i następnych mikołajek w Wolbromskiej Akademii Piłkarskiej – Młodzi przebojem, aby móc ponownie ujrzeć uśmiechnięte twarze Adeptów.

Jak co roku nie zawiedli nas darczyńcy, którzy wspomogli finansowo i rzeczowo Św. Miko­łaja.

Prezes Firmy MPrestar Sp. z o.o. – Pan Mateusz Bik
Prezes Firmy Karbon 2 Sp. z o.o. – Pani Anna Bik
F.H.U Paweł Jagła

Dziękujemy za pomoc, dzięki której możliwe było zorganizowanie tak ważnego wydarzenia dla naszych Adeptów, jakim jest spotkanie ze Świętym Mikołajem.
Okazana przez Państwa naszym podopiecznym hojność oraz dobroć, jest dowodem na to, że wciąż nie pozostajemy osamotnieni w naszych codziennych zmaganiach oraz, że zawsze mo­żemy na Was liczyć.


  12.12.2016

 

ŻAKI WYGRYWAJĄ W GOŁCZY – 12:7
Dnia 25.10.2016 r. drużyna Żaków naszej Akademii rozegrała rozegrała na wyjeździe mecz sparingowy z drużyną AP Gołcza.
Nasz zespół mimo obaw przed tym spotkaniem od pierwszych minut pokazała jak dobrze jest zorganizowany i w znakomitym stylu rozpoczął grę z rywalem z Gołczy. Nasze dokładne podania miały końcowy finał w bramce przeciwnika. Dwie szybkie bramki zdobyte przez Kornela Urbańskiego i Piotrka Kosałkę zaostrzyły apetyt na więcej, nie tylko na boisku ale również na trybunach. Po kolejnych golach Mateusza Greli, Jakuba Gierlacha i Kornela Urbańskiego, rywale z Gołczy nabrali tempa zdobywając kilka bramek co tylko upewniło nas w przekonaniu jak mocnym są przeciwnikiem. Zła passa nie trwała jednak długo, dochodzi do zmian w naszej drużynie i znów padają kolejne piękne strzały, które oddają w światło bramki Adaś Kossakowski i Nicolas Pielka. Wygrywamy spotkanie z AP Gołcza 12:7.
Cała drużyna pracowała na ten sukces. A my rodzice jesteśmy bardzo dumni i szczęśliwi ponieważ była to gra, która sprawiła naszym chłopcom wiele radości. Dziękujemy.
Szczęśliwe gole dla WAP zdobyli: Kornel Urbański x4, Mateusz Grela x4, Piotrek Kosałka x1, Nicolas Pielka x1, Jakub Gierlach x1, Adaś Kossakowski x1
Zagraliśmy w składzie:
Mateusz Grela, Piotrek Kosałka, Mateusz Mucha, Milan Maroszek, Patryk Costello, Mikołaj Knap, Adaś Kossakowski, Kornel Urbański, Jakub Gierlach, Dawid Myszor, Nicolas Pielka, Hubert Pasich, Igor Kot.

Marta Knap


“SZCZĘŚLIWA TRZYNASTKA DRUŻYNY ŻAKÓW”
WAP – “Spójnia Osiek” (13:0).
02.10.2016 r. drużyna Żaków Wolbromskiej Akademii Piłkarskiej – Młodzi Przebojem rozegrała przedostatni mecz ligowy z drużyną Spójni Osiek. Nasi młodzi zawodnicy z rocznika 2008/2009 grając świetnie podaniami pokazali jak dobrze czują się na boisku oraz jak wiele radości sprawia im gra w piłkę nożną. W trakcie meczu doszło do kilku zmian w naszej drużyny, co poskutkowało grą na najwyższym poziome młodych zawodników.
Do przerwy prowadziliśmy wynikiem 6:0, a po strzeleniu karnego przez naszego bramkarza Patryka Costello nabraliśmy ochoty na więcej. Zawodnicy WAP-u zmotywowani chęcią zdobywania kolejnych goli skutecznie blokowali przeciwnika i bronili swojej bramki. W rezultacie drużyna Żaków pokonała swojego rywala z Osieka ustalając końcowy wynik tego spotkania 13:0.
Na szczególną pochwała w tym meczu zasłużyli nasi bramkostrzelni zawodnicy – Mateusz Grela, który w tym meczu zdobył aż 5 bramek, Piotr Kosałka 3 bramki dla WAP-u oraz Dawid Myszor strzelec 2 pięknych goli.
Jednak gratulacje należą się całej drużynie !
Bramki dla WAP zdobyli: Mateusz Grela x5, Piotr Kosałka x3, Dawid Myszor x2, Krystian Myszor x1, Jakub Gierlach x1, Patryk Costello x1.
Nasza drużyna Żaków zagrała w składzie:
Dawid Myszor, Krystian Myszor, Mikołaj Knap, Milan Maroszek, Patryk Costello, Nicolas Pielka, Kajetan Omyła, Hubert Pasich, Jakub Gierlach, Filip Garnek, Piotr Kosałka, Mateusz Grela.

Marta Knap  26.11.2016

 

PODZIĘKOWANIE
Jubileusz 5-lecia to najlepszy moment na refleksję, podsumowania i podziękowania. Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że możemy dzisiaj świętować tą rocznicę. Tak prężny rozwój Wolbromskiej Akademii Piłkarskiej nie byłby możliwy, gdyby nie pomoc i przychylność Władz Miasta i Gminy Wolbrom oraz sponsorów – to Wy, naszym skromnym zdaniem, najbardziej przyczyniliście się do rozwoju naszego Stowarzyszenia. Gdy w 2011 roku rejestrowaliśmy naszą Akademię Piłkarską, nie przypuszczaliśmy, że wymaga to tak dużego nakładu pracy i środków. Poświęcając swój prywatny czas, z tym pierwszym problemem poradziliśmy sobie. Ekonomii jednak nie da się oszukać i bez Waszego finansowego i rzeczowego wkładu nie pociągnęlibyśmy tego wózka dalej. Chcielibyśmy jeszcze raz serdecznie podziękować za okazane wsparcie. Naszą ogromną wdzięczność trudno jest ubrać w słowa – dlatego to proste słowo – dziękujemy– zawiera wszystko, co chcemy wyrazić.

Nadrzędnym celem kierujących Akademią było stworzenie lokalnej młodzieży optymalnych warunków rozwojowych do uprawiania piłki nożnej bez względu na wynik w meczowych rywalizacjach. Ale wiemy, że kiedy jest się młodym, nie lubi się przegrywać. Wręcz nie umie się przegrywać. I dlatego pragniemy wyrazić uznanie dla pracy trenerów oraz gorąco pogratulować samym zawodnikom. Włożone przez Was serce i wysiłek owocuje zauważalnymi sukcesami, a podejmowane działania są niewątpliwym powodem do dumy dla Akademii oraz mieszkańców naszej gminy. To Wy utorowaliście drogę do dzisiejszych sukcesów Wolbromskiej Akademii Piłkarskiej – Młodzi przebojem.
Za ogromny trud wychowawczy, zaangażowanie i wielkie serce włożone w pracę z naszą młodzieżą wszystkim trenerom serdecznie dziękujemy.

Pragniemy również wyrazić uznanie dla każdego wysiłku Władz Stowarzyszenia – Walnego Zebrania Członków, Komisji Rewizyjnej i nowo powołanej Rady Rodziców – za wszystko co powstawało i powstaje – za wspólne działania dla dobra adeptów i całego sportowego środowiska – dziękujemy. Te podziękowania niech będą wyrazem wielkiego uznania dla Waszej pracy na rzecz Stowarzyszenia. To nasze wspólne działania doprowadziły do sukcesu, który będzie nas mobilizował do tworzenia dalszej historii Wolbromskiej Akademii Piłkarskiej – Młodzi przebojem.

Drodzy rodzice! Ten jubileusz przypomina, że w naszej Akademii najważniejszy zawsze był zawodnik, duszą Akademii – byli trenerzy i przedstawiciele władz Szkółki, a dumą – Wy – zawsze chętni do pomocy rodzice, którzy z wielkim sercem zawsze nas wspierają poświęcając swój prywatny czas dla rozwoju Akademii. To dzięki Wam wielu naszych adeptów odkryło w sobie pasję do futbolu. To Wy pozwoliliście rozwijać piłkarską pasję swoich pociech nie zważając na związane z tym trudności. Dlatego dziękujemy Wam za to wsparcie i okazany związek uczuciowy z naszą Akademią.

Podsumowując życzymy wszystkim wytrwałości i hartu ducha w pokonywaniu codziennych trudności. Niech kolejne lata obfitują we wspaniałe sukcesy, talenty sportowe, hojnych darczyńców i sympatyków sportu. Jesteśmy przekonani, że to co najlepsze i najpiękniejsze jest jeszcze przed nami, ale jednak dziś skupmy się na przeszłości naszej Szkółki, ponieważ wyznacza ona także naszą przyszłość.


Zarząd Wolbromskiej Akademii Piłkarskiej – Młodzi przebojem

 

JUBILEUSZ PIĘCIOLECIA
WAP – MŁODZI PRZEBOJEM
19 października 2016 r. w Karczmie Klimtówka ,KLIMT” S.C. przy ul. Ordona 2 odbył się Bal Jubileuszowy Stowarzyszenia Wolbromska Akademia Piłkarska – Młodzi przebojem, które 23.11.2016 r. obchodziło pięciolecie swojej działalności.

W imprezie jubileuszowej wzięło udział liczne grono rodziców oraz zaproszonych gości. Swoją obecnością zaszczycili nas:

Burmistrz MiG Wolbrom – Pan Adam Zielnik,
Prezes Firmy MPrestar sp. z o.o. – Pan Mateusz Bik wraz z małżonką,
Wiceprezes Firmy Interkrąż – Pan Łukasz Żyła wraz z małżonką,
Właściciel Hurtowni Budowlanej Rosbud – Pan Ryszard Rosół wraz z małżonką,
Właściciele FHU Dominika i Paweł Jagła,
Wiceprezes Podokręgu Olkusz – Pan Jerzy Janik wraz z małżonką.

Wśród zaproszonych gości z przyczyn osobistych zabrakło:

Prezesa Firmy Karbon 2 – Pani Anny Bik wraz z małżonkiem,
Prezesa Firmy Kortrans sp. z o.o – Pani Agaty Koprynia wraz z małżonkiem,
Właścicielki FPHU Droma – Pani Urszuli Majda wraz z małżonkiem.

Na początku głos zabrał prezes Stowarzyszenia Tomasz Januszek, który w imieniu własnym oraz Zarządu powitał wszystkich zebranych dziękując im za przybycie oraz wielki wkład jaki wnieśli w działalność naszej Akademii.
“……z dumą i radością obserwuję poczynania naszych młodych sportowców, które są nie tylko efektem systematycznych ćwiczeń i starań trenerów, ale efektem starań Was wszystkich dla któ­rych sport jest wartością…” – powiedział drżącym ze wzruszenia głosem Tomasz Janu­szek.
Kończąc swoje wystąpienie wyraził nadzieję na dalszą współpracę z włodarzami naszej gminy, na wsparcie ze strony sponsorów oraz życzliwość i wyrozumiałość ze strony rodziców zawodni­ków.

Następnie głos zabrał założyciel WAP – Młodzi przebojem Pan Paweł Neter, dla które uroczy­stość ta była nie tylko “…próbą weryfikowania dorobku Akademii ..ale także okazją do osobistego zmierzenia się z jej systemem wartości i wypracowaną renomą…”

W swoich przemówieniu podkreślił – “Zawiązując ten zespół w 2011 r. wierzyłem głęboko, że tworzymy coś nowego – innego. Z każdym rokiem mocno wspierający mnie zarząd, trenerzy i adepci potwierdzali moja wiarę i budowali ją na nowo od podstaw. Tak działo się w dniach na­szych sukcesów, ale również w chwilach niepowodzeń. Dla tych chwil warto było wówczas two­rzyć tą Akademię, a dzisiaj warto dalej ten wózek ciągnąć. Dzisiejsze Stowarzyszenie to już bardzo stabilna organizacja – organizacja, którą tworzą ludzie, dla których piłka to coś więcej niż tylko sport, ludzie, dla których piłka to niemalże religia. Bazując na tej trwałej podstawie wierzę, że przetrwamy i jeszcze usłyszy o nas wielu”

W dalszej części uroczystości w imieniu rodziców głos zabrała Pani Agnieszka Grącka, która w swoim wystąpieniu złożyła podziękowania Burmistrzowi Adamowi Zielnikowi oraz obecnym sponsorom za pomoc i wsparcie Akademii. Podziękowania za zaangażowanie i poświęcany czas skierowała również do trenerów oraz władz Akademii.
Po wystąpieniu przedstawiciela Rady Rodziców zostały wręczone zaproszonym gościom statu­etki wyrażające gorące i serdeczne podziękowania za ofiarowaną Wolbromskiej Akademii Pił­karskie – Młodzi przebojem pomoc i życzliwość.

 

W dalszej kolejności przemówienia gratulacyjne wygłosili Burmistrz MiG Wolbrom Pan Adam Zielnik oraz Wiceprezes Podokręgu Olkusz – Pan Jerzy Janik.
Wszystkie wypowiedzi opiewały w ciepłe słowa, gratulacje i życzenia dalszych sukcesów na niwie sportowej, organizacyjnej i wychowawczej, nadzieje na przyszłość oraz zapewnienia o dalszej owocnej współpracy.
“..te dwie pełne sale dzisiaj, 140 dzieciaków, które korzysta z oferty WAP-u są to namacalne dowody tego, że pomysł oraz ryzyko jakie podjęliście pięć lat temu były ze wszech miar słuszne i pewnie też z tego powodu los Wam poszczęścił, gratuluję Wam serdecznie..” wyraził swoje uznanie burmistrz Adam Zielnik dodając “..jesteście samodzielni, zaradni, przedsiębiorczy, jesteście symbolem nowoczesnego XXI-wiecznego świata. Stworzyliście coś z niczego, pokazali­ście, że można zorganizować coś wspaniałego – coś co promieniuje na ościenne gminy i staje się wzorem do naśladowania…”
Z dumą i wielkim wzruszeniem słuchaliśmy tych słów, które mobilizowały nas do dalszego, peł­nego zapału działania.

 

Jubileusz 5-lecia działalności był niezwykłym wydarzeniem w życiu Wolbromskiej Akademii Piłkarskiej, niczym podróż sentymentalna po historii, która pozostanie w naszych wspomnieniach i sercach na zawsze.

Zarząd składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w przygotowaniu Jubileuszu. Szczególne podziękowania skierowane są do:
Pani Aleksandry Głowackiej, Pani Marty Statuch i Pani Agnieszki Maroszek za po­moc w stworzeniu prezentacji multimedialnej,
Firmie ITCOM za projekt i druk zaproszeń,
oraz Panu Tomaszowi Płaszczykowi za stworzenie pięknych statuetek dla naszych szacow­nych gości.


  13.11.2016

 

MECZ KTÓRY DAŁ NAM AWANS
Dzień 05.11.2016 r. będzie zapisany złotymi zgłoskami w kalendarzu sportowym WAP – Młodzi przebojem. Bowiem w tym dniu trampkarze naszej szkółki po raz pierwszy w historii Szkółki awansowali do I Ligii Okręgowej CI Trampkarz Podokręgu Kraków. Dokonali tego na trudnym terenie drużyny Kmity w Zabierzowie. Zwycięstwo 3:0 nie było łatwym zwycię­stwem i nasi zawodnicy musieli wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności, ambicji, zaanga­żowania oraz boiskowej rywalizacji. Do tego doszło grząskie boisko, trudny rywal a także myśl i presja, że można zostać najlepszym zespołem w lidze.
Trzy bramki Kacpra Januszka oraz znakomita postawa naszego bramkarza Kacpra Gila (nota 10), dały jednak upragniony awans i radość po końcowym gwizdku sędziego.

Gratuluję zawodnikom znakomitej postawy w całym sezonie, pięknych chwil, które wspólnie przeżywaliśmy, wspaniałych bramek. Dziękuję za zaangażowanie, ambicję i wzorowe zacho­wanie podczas treningów i meczów. Prowadzenie takiej drużyny to nie tylko czysta przyjem­ność i radość ale przede wszystkim satysfakcja z wykonywanej pracy.
Dziękuję również rodzicom za pomoc i wsparcie w tym zwycięskim sezonie, za ich doping ale też zrozumienie w trudnych chwilach, bo przecież takich nigdy nie brakuje.
Dziękuję wszystkim kibicom WAP – Młodzi przebojem za to, że są zawsze z nami.
Jeszcze raz gratuluję i dziękuję !!! – trener Paweł Neter

Zarząd WAP – Młodzi przebojem oraz Trampkarze dziękują obecnym na meczu rodzicom za ufundowanie poczęstunku dla zawodników.


KOLEJNE DERBY POWIATU
Mecze pomiędzy WAP-em a Słowikiem Olkusz zawsze należały do zaciętych, stojących na wysokim poziomie i wzbudzających wiele emocji. Tak też było 30.10.2016 r. na stadionie WKS Przebój Wolbrom. Drużyna z Olkusza zawiesiła wysoko poprzeczkę naszym zawodni­kom, zmuszając ich do maksymalnego wysiłku. Jednak nasz zespół podjął rękawice, stanął na wysokości zadania i pewnie wygrał to spotka­nie 5:1 po bramkach: Grela J. – 2, Januszek K. – 1, Mendak D. – 1, Sułkowski W. – 1.
Byliśmy zdecydowanie lepsi w ataku, pewniejsi w obronie, natomiast gorzej wyglądało utrzymywanie się przy piłce (i w tym aspekcie momentami Słowik wyglądał lepiej).
Stwarzaliśmy sobie wiele sytuacji do strzelenia bramki i były to sytuacje stuprocentowe, po­trafiliśmy zepchnąć rywala do głębokiej defensywy, jednak wykończenie niektórych akcji było niewłaściwe i mało precyzyjne. W obronie gra wyglądała bardzo dobrze (jedna stracona bramka i jedna sytuacja bramkowa), rzadko dopuszczaliśmy przeciwnika do pola karnego przez co nie miał on wielu sytuacji do zdo­bycia gola. Najmniej pewnie wyglądaliśmy w sytu­acjach przejściowych: między atakiem a obroną, tutaj za szybko traciliśmy piłkę a akcje były ,rwane”. Jednak nie wszystko w meczu wychodzi tak jakbyśmy tego oczekiwali, ważne aby wygrać tak ważny mecz, będąc nawet w nieco słabszej dyspozycji – to jest sztuka!

Skład WAP – Młodzi przebojem:
Gil K, Nawrot R, Rdest J, Mendak D, Ciepał B, Ptak J, Haberka Sz, Sarecki K, Maciora E, Grela J, Januszek K.
Grali również:
Czopek J, Sułkowski W, Szlachta K, Domagała P, Nocoń Sz.


WAP MŁODZI PRZEBOJEM – POGOŃ MIECHÓW 3:1
Dnia 23.10.2016 r. odbył się kolejny mecz Młodzików z drużyną z Miechowa. Wynik pierw­szego spotkania 1 : 1 oraz prowadzona przez więk­szość spotkania przez nasz zespół gra – sta­wiała nas w roli faworyta.
Początek meczu należał do nas – WAP-owicze już w 4 minucie zdobywają bramkę po skład­nej akcji, którą wykończył Wojtek Sułkowski. W 29 minucie meczu podwyższamy wynik spotkania na 2:0 (Wojtek Sułkowski) i z takim rezultatem kończymy pierwszą część spotka­nia. Pierwsza połowa toczyła się pod nasze dyktando, kontrolowaliśmy mecz stwarzając sporo okazji pod bramką przeciwnika przez bardzo dobrze grających w tym spotkaniu po­mocników i napastni­ków.
Początek drugiej połowy wyrównany. W 45 minucie meczu Pogoń strzela kontaktową bramkę i zaczyna dominować na boisku stwarzając dużo świetnych okazji do zdobycia bramki. Jedy­nie dobra gra całej linii obrony jak i świetnie spisującego się bramkarza uchroniła nas od strace­nia kolejnych bramek. Około 60 minuty meczu wyprowadzamy kontrę, po której Bartosz Paszczela strzela gola i tym samym ustala wynik spotkania na 3:1.
Podsumowując całe spotkanie należy obiektywnie stwierdzić, że mecz stał na dobrym pozio­mie. Pierwsza połowa dla nas, druga zaś dla gości. Po przerwie WAP-owicze nieco opadli z sił co skrzętnie wykorzystali nasi rywale zdobywając jedynego gola.

 

Trener Porębski Mariusz

Bramkarz:
1 Aleks Jaskólski
Obrona:
11 Alan Górski; 9 Adrian Grabowski; 13 Antoni Mól; 17 Kacper Mucha; Mateusz Robak
Pomoc:
5 Kamil Balin; 7 Wojciech Sułkowski; 10 Kamil Szlachta; 3 Antoni Kulis; 4 Kamil Ma­ciora; 16 Bartosz Paszczela
Napastnicy: 8 Pałka Maciej; 15 Kajetan Urbański

 


WAP MŁODZI PRZEBOJEM – AP GOŁCZA 4:2
Dnia 09.10.2016 r rozpoczęliśmy rundę rewanżową w krakowskiej Lidze Młodzików. Do Wol­bromia przyjechała drużyna z Gołczy, z którą w pierwszym spotkaniu wygraliśmy 2:1.
Mecz stał na wysokim poziomie z obu stron i mógł się podobać z powodu dużej ilości obustron­nych akcji podbramkowych. W barwach WAP-u zadebiutował bramkarz Aleks Jaskólski, który okazał się bardzo dobrym wzmocnieniem zespołu, dodatkowo odciążył owocnie wspierającego -w meczach ligowych – starszych kolegów bramkarza orlików – Jakuba Płaszczyka.
Drużyna WAP-owiczów jako pierwsza zdobyła bramkę a zawodnikiem otwierającym spotkanie był Wojciech Sułkowski, który w tym meczu strzelił jeszcze jednego gola. Na listę strzelców wpisał się także Bartosz Paszczela strzelając w spotkaniu również dwie bramki.
WAP-owicze wygrali zasłużenie – ku radości trenera – przeprowadzali więcej składnych akcji a także mądrze wyprowadzali piłkę od obrony. Również drużyna gości zasługuje na pochwałę za walkę do końca meczu ale przede wszystkim za grę Fair Play.

Trener – Mariusz Porębski

Skład WAP-u:
1 -Aleks Jaskólski, 5 – Kamil Balin, 11 – Alan Górski, 9 – Adrian Grabowski, 13 – Antoni Mól, 4 – Maciej Pałka, 16 – Bartosz Paszczela, 7 – Wojciech Sułkowski, 10 – Kamil Szlachta, 2 – Antoni Będkowski, 3 – Antoni Kulis, 17 – Kacper Mucha, 18 – Mateusz Robak, 15 – Kajetan Urbański


AP KMITA ZABIERZÓW – WAP MŁODZI PRZEBOJEM 2:1
14.10.2016 r. o godzinie 16.00 drużyna WAP-u pojechała na mecz do Zabierzowa. W rozegra­nym w Wolbromiu pierwszym meczu z drużyną AP Kmita Zabierzów, WAP-owicze zremiso­wali 2:2.
Trudne warunki z jakimi przyszło nam się zmierzyć (grząskie, nierówne boisko) sprawiły, że przystąpiliśmy do tego meczu mniej skoncentrowani niż zwykle. Niestety w 15 minucie meczu pierwszego gola zdobywają gospodarze a nasza drużyna musi odrabiać straty. Grę w pierwszej połowie meczu cechował brak zaangażowania obu drużyn, spotkanie toczyło się w bardzo ospa­łym tempie, brakowało szybkich i składnych akcji. Efektem tego schodziliśmy na przerwę z wy­nikiem 0:1 mocno niezadowoleni.
Na drugą połowę WAP-owicze wychodzą bardziej zmotywowani co udokumentowali wyrównu­jącą bramką na 1:1, którą w 37 minucie strzela Wojciech Sułkowski po asyście Kamila Szlachty. Zawodnicy WAP-u częściej atakują bramkę gospodarzy a po strzałach Wojtka, Bartka i Maćka piłka minimalnie przechodziła koło słupka. W 47 minucie meczu zdezorientowani WAP-owiecze tracą bramkę po kontrowersyjnej decyzji sędziego (trener gospodarzy zasugerował sędziemu że piłka, która była w boisku wyszła na aut, drużyna gospodarzy widząc zaskoczonych decyzją sę­dziego WAP-owiczów, szybko wznowiła grę i strzeliła gola).

Podsumowując spotkanie należy pochwalić chłopaków za grę do końca, walkę i zaangażowanie. Kolejnym debiutantem w naszym zespole był Emil Struzik z rocznika 2006

Trener Mariusz Poębski

1 Aleks Jaskólski, 5 Kamil Balin, 11 Alan Górski, 13 Antoni Mól, 17 Kacper Mucha, 8 Maciej Pałka, 16 Bartosz Paszczela, 7 Wojciech Sułkowski, 10 Kamil Szlachta, 9 Adrian Grabowski, 3 Antoni Kulis, 18 Mateusz Robak, 2 Emil Struzik, 15 Kajetan Urbański

 


  01.11.2016

 

LIGA ORLIKÓW
WAP WOLBROM – LEGION BYDLIN 9 : 1
Kolejna wygrana podopiecznych WAP-u 9:1 cieszy wszystkich naszych sympatyków. Gra toczyła się w trudnych warunkach pogodowych i na mokrej murawie (na całe szczęście podczas meczu nie padało). Rozpoczęliśmy szybkim trafieniem do bramki przez Emila Maciorę w jednej z pierwszych akcji, co dodało naszym orlikom pewności w kontrolowaniu przebiegu gry. Obie drużyny pokazały twardą, męską grę, pokazały duże zaangażowanie a żaden z piłkarzy w spornych sytuacjach nie odstawiał nogi.
Do bramki trafiali: Emil Struzik, Kamil Maciora, Olaf Witkowski, Olaf Żebrak, Kamil Płowiec, Kamil Romanek.
Gratulacje należą się całej drużynie za przemyślaną grę, dużo składnych akcji oraz obronę nie do przebicia. Po wygranym meczu i przybiciu piątki z zawodnikami przeciwnej drużyny, na murawie boiska – tradycyjnie już – nie zabrakło wspólnego koła radości i śpiewu zawodników WAP-u. Gratulacje

P.S WYGRANA poprzez WALKOWER Z LEŚNIK GORENICE – piłkarze nie wstawiali się na mecz, który miał się odbyć w Wolbromiu 18.10.2016 r.

Tomasz Płowiec

 


WAP WOLBROM – SŁOWIK OLKUSZ 3:0
08.10.2016 r. przy chłodnej temperaturze oraz mżawce, został rozegrany kolejny mecz orlików – tym razem z drużyną Słowika Olkusz. Od pierwszego gwizdka dominowali gospodarze (czyli WAP).
Bramki strzelali Emil Struzik, Kamil Maciora oraz Olaf Witkowski – jednakże z czystym sumieniem możemy powiedzieć, że wszyscy piłkarze zasługiwali na pochwałę. Cała obrona jak również bramkarze strzegli swojego pola i nie dopuszczali do straty bramki. Bardzo zacięty oraz wyrównany mecz. Brawo !!!

PS: WAP orliki maja komplet zwycięstw ponad 50 bramek strzelonych przy 2 wpuszczonych

Tomasz Płowiec

 


  30.10.2016

 

LIDER MŁODZIKÓW POZA ZASIĘGIEM WAP-u
WAP Wolbrom – SŁOWIK Olkusz
2 : 7
Mecz z liderem grupy małopolskiej niestety zakończył się wysoką porażką naszego zespołu. Koniec pierwszej połowy i wynik 2:2 dawał nadzieje na równorzędną grę, jednak druga połowa przekreśliła szanse na dobry wynik. Zbyt częste odkrywanie tyłów, co skrzętnie wykorzystywali przeciwnicy doprowadziło do wysokiej przegranej WAP-u. Słabe przyjecia podań jak również niedokładne podania zawiodły w dzisiejszym meczu. Gra była nastawiona na dwa podania, stratę piłki i kontrę na naszą bramkę.
Na pochwałę zasługuje:
Foto bramka na 2:2 z główki dla nas …
Obrona karnego przez Kubę Płaszczyka oraz ogólny pogląd gry.
Czekamy na odwrócenie złej passy … BRAWO za grę do końca – głowa do góry Panowie.

Tomasz Płaszczyk

 


KOLEJNA WYGRANA ORLIKÓW
UNIA JAROSZOWIEC – WAP Wolbrom 1:3
W meczu orlików rozegranym w dniu 24.09.2016 r. mieliśmy okazję cieszyć się z kolejnej wygranej WAP Wolbrom towarzyszyły temu duże emocje i niewyjaśnione kwestie.
Do przerwy przegrywaliśmy 1:0 jednak byliśmy zbyt bardzo nastawieni na sukces co sprawiło że piłkarze grali bardzo chaotycznie. Należy również dodać iż niedojrzałe zachowanie kibiców Unii Jaroszowiec, którzy wyśmiewali grę oraz niecelność naszych zawodników – działało z podwójną siłą na psychikę młodych piłkarzy.
Po przerwie doszło do wyrównania i zdecydowanie rzadziej słychać było z trybun niegrzeczne komentarze typu – “?. przerwać mecz gdyż piłkarze z WAP-u nie maja już siły biegać ?” a po wyjściu na prowadzenie naszych zawodników trybuny zamilkły. Jak to mówią – szczęście sprzyja lepszym – ” i tak też się stało w tym przypadku.
Pozostaje jednak do wyjaśnienia kwestia budząca wiele kontrowersji – a mianowicie kto z Podokręgu Olkusz i zgodnie z jakimi normami prawnymi, dopuszcza rocznikowo starszych zawodników do rozgrywek ligowych “orlików” (przepis kto może grac i jaki rocznik skopiowałem poniżej) Ja osobiście wystawienie dwóch zawodników z rocznika 2005 uważam za niedopuszczalne – jeśli jednak zostanie mi przedstawiony przepis prawny tłumaczący taką sytuację – wycofam swój zarzut.
Całe szczęście dla nas, że w tym meczu nie było widać aż takiej różnicy miedzy zawodnikami, co tym bardziej dokumentuje kunszt piłkarski naszych zawodników.
Podobne sytuacje występują w grupach młodszych – żaki, skrzaty – tam dzieci z racji wieku mają problem by z polowy boiska kopnąć piłkę w stronę bramki jednak dopuszczony do gry rocznik starszy z powodzenie może strzelić gola z połowy boiska ! Gdzie tutaj mowa o równej rywalizacji ? Rozgrywki w tym wieku mają być przyjemnością i dawać dzieciom jedynie wielką radość z gry (z gry z równorzędnych zawodników). Płacz i rozgoryczenie po przegranym meczu w danej kategorii wiekowej, nie wpływa budująco na zawodników tym bardziej, że jest to przegrana w nierównej rywalizacji ze starszymi zawodnikami. Według mnie jeśli drużyna nie posiada składu w danej kategorii wiekowej a mimo to bierze udział w rozgrywkach powinna w punktacji meczowej otrzymywać walkowery a rozgrywki mogą się toczyć na zasadach sparingu (przy zgodzie obu stron).

Tomasz Płaszczyk

KOMUNIKAT NR 4
KOMISJI GIER I DYSCYPLINY PODOKRĘGU OLKUSZ SEZONU 2016/2017

,…..II Liga Orlików
1. W Rozgrywkach uczestniczą zawodnicy urodzeni w roku 2006 i młodsi.
2. Rozgrywki prowadzone są zgodnie z Terminarzem Rozgrywek.
3. Wszyscy zawodnicy muszą być zgłoszeni do systemu Extranet i do Klasy Rozgrywkowej w której
występują……..”


MAŁOPOLSKA LIGA MŁODZIKÓW
SŁOMNICZANKA SŁOMNIKI – WAP 5 : 2
Mówi się – ,dobra passa musi kiedyś minąć” – dla drużyny Młodzików przyszedł ten czas w dniu 24.09.2016 r. podczas meczu z wymagającym przeciwnikiem Słomniczanką Słomniki. Mimo wielkiej chęci gry i zwycięstwa nie mogliśmy pokonać zgranej drużyny ze Słomnik. Podopiecznym WAP-u brakowali koncentracji, podania nie dochodziły celu a strzały były niecelne.
Pozostaje jedynie nadzieja, że drużyna WAP-u wyjdzie na następny mecz bardziej zdeterminowana do walki o punkty.
Brawa należą się za grę do końca oraz grę fair play.
PS: sędzia nie odgwizdał ani jednego spalonego ? przypadek ? 🙂

Tomasz Płaszczyk

 


WAP WOLBROM – SPÓJNIA OSIEK
14:0
17.09.2016 r. odbył się kolejny mecz ligi “ORLIKÓW” WAP Wolbrom – SPÓJNIA Osiek. Oba zespoły oraz licznie zebrani kibice spotkali się na “orliku” w Wolbromiu. Młodzi WAP-owicze z dużym spokojem i rozwagą, a co najważniejsze z dobrym rezultatem, atakowali bramkę rywali. Gra cały czas była pod kontrolą trenera drużyny WAP-u. Młodzi piłkarze kilkakrotnie przeprowadzili wspaniale akcje samodzielne jak i poprzez liczne podania. Obserwujący te wydarzenia rodzice, docenili poczynania WAP-owiczów oklaskami.
W obecnej lidze mamy 53 bramki strzelone przy 1 wpuszczonej.
Gratulacje dla chłopców z WAP -u oraz Osieka ….

Tomasz Płaszczyk


  25.10.2016

 

MECZ NA SZCZYCIE
W typowo jesienną pogodę 16.10.2016 r. na stadionie przy ulicy Leśnej 2 doszło do spotkania lidera WAP – Młodzi przebojem z wicelider ,Słomniczanka” Słomniki – II Ligi Trampkarzy Podokręgu Kraków. W pierwszym meczu tych zespołów, na boisku w Słomnikach, nasz zespół rozgromił gospodarzy 9:0. Tym razem goście odrobili lekcję z przed kilku tygodni i przyje­chali do Wolbromia z nastawieniem na rewanż za tamtą bolesną porażkę.
Jednak my przez te kilka tygodni sukcesywnie robimy postępy, jeśli chodzi o naszą grę i byli­śmy przygotowani na taki scenariusz. Od początku spotkania narzuciliśmy przeciwnikowi swój styl gry, zdominowaliśmy kluczowy środek boiska, zepchnęliśmy gości do głębokiej defensywy prowadząc atak pozycyjny.
Uczciwie należy powiedzieć, że ,Słomniczanka” potrafi grać w piłkę i nieprzypadkowo zaj­muje drugie miejsce w tabeli. Chłopcy bardzo silni fizycznie, dobrze przygotowani kondycyj­nie, niebojący się twardej walki. W tym meczu jednak nie byli w stanie sprostać znakomicie dysponowanej drużynie WAP-u. Kreatywność naszych zawodników, wysokie tempo rozgry­wanych akcji, długie (dla przeciwnika męczące) utrzymywanie się przy piłce, szybkie kontry i strzały na bramkę sprawiły, że to nasz zespół schodził na przerwę wygrywając 4:0 po bram­kach: K. Januszka, D. Mendaka, K. Szlachty oraz K. Sareckiego (piękny strzał z dystansu w samo okienko).
Druga połowa podobna, jednak mniej efektowna i tylko jedna bramka; podcinka Wojtka Suł­kowskiego. Wygrywamy ten mecz 5:1.
Brawo Panowie za walkę i ambicję w trudnych warunkach oraz za świetną grę.

Skład WAP – Młodzi przebojem (nieobecność kilku zawodników z powodu choroby):
Gil K, Szlachta K, Mendak D, Rdest J, Ciepał B, Sułkowski W, Haberka Sz, Sarecki K, Ma­ciora E, Grela J, Januszek K.
Grali również:
Czopek J, Domagała P


  23.10.2016

 

WYSOKA WYGRANA Z WAWELEM
08.10.2016 r. na stadionie WKS , Przebój” Wolbrom nasza drużyna trampkarzy odniosła wy­sokie zwycięstwo nad rówieśnikami z Krakowa. Cały mecz w pełni kontrolowany przez na­szych zawodników, świetna gra całego zespołu, wiele sytuacji podbramkowych i parad bram­karskich (głównie bramkarza gości).
Kolejny mecz, w którym WAP – Młodzi przebojem dominują i kontrolują spotkanie od po­czątku do końca. Coraz lepiej i dłużej utrzymujemy się przy piłce, przez co przeciwnik traci sporo sił, mądrze i cierpliwie przygotowujemy akcje, które w efekcie przynoszą bramki lub sytuacje bramkowe. Nasza gra staje się coraz bardziej dojrzała, zawodnicy kreatywni a kibice zadowoleni. Zwycięstwo okazałe i w pełni zasłużone.
Bramki w tym meczu strzelali:
Januszek K. – 4, Grela J. – 1, Rdest J. – 1, Mendak D. – 1, Haberka Sz. – 1

Skład WAP – u:
Gil K, Nawrot R, Mendak D, Rdest J, Ciepał b, Ptak J, Haberka Sz, Sarecki K, Maciora E, Grela J, Januszek K.
Grali również:
Czopek J, Sułkowski W, Szlachta K, Grabowski A, Nocoń Sz.


  10.10.2016

 

WYGRANA Z ZABIERZOWEM
W upalną – jak na tę porę roku – sobotę 01.10.2016 r. na stadionie WKS ,Przebój” Wolbrom trampkarze WAP – Młodzi przebojem zaprezentowali futbol na najwyższym poziomie poko­nując dobry zespół – , Kmitę” Zabierzów aż 6:0.
Bramki w tym meczu strzelali: J. Grela – 2, K. Januszek – 2, E. Maciora – 1 oraz ku uciesze trenera W. Sułkowski z rocznika 2004 – 1 (ukoronowanie znakomitej postawy w tym meczu).
Po słabszym występie w Olkuszu nastąpiła szybka rehabilitacja, mobilizacja a przede wszyst­kim właściwe podejście mentalne do meczu.
Po raz kolejny pokazaliśmy, że tę drużynę stać na grę na wysokim poziomie, bardzo dojrzałą jak na młody wiek, momentami wyrachowaną, przeplataną fragmentami gry z polotem i fan­tazją. Bramki po znakomitych akcjach oskrzydlających, strzałach z dystansu i kombinacyjnej grze środkiem pola. Długie utrzymywanie się przy piłce, wymiana kilkunastu podań bez straty piłki, nieszablo­nowe zagrania oraz radość z gry, co jest najważniejsze w tej dyscyplinie – to wszystko spra­wiło wiele radości trenerowi, rodzicom, kibicom zgromadzonym na stadio­nie a przede wszystkim samym zawodnikom. Świetna gra w ofensywie, bezbłędna po­stawa w obronie złożyły się na znakomity wynik z trudnym, dobrze grającym przeciwnikiem.

Skład WAP – Młodzi przebojem:
Gil K, Nawrot R, Mendak D, Rdest J, Ciepał B, Maciora E, Haberka Sz, Grela J, Sarecki K, Sułkowski W, Januszek K, Szlachta K, Grabowski A


Derby Powiatu Olkusz
24.09.2016 r. o godz. 11.00 na stadionie w Olkuszu rozegrano IV kolejkę Okręgowej Ligii Trampkarzy. Przeciwnikiem naszej drużyny był zespół ,Słowika” Olkusz.
Do tego meczu WAP – Młodzi przebojem przystąpiła w roli faworyta, ponieważ kilka tygo­dni wcześniej w towarzyskim meczu tych drużyn WAP-owicze ,rozbili” rówieśników z Ol­kusza 9:1. Tym razem ,Słowik” odrobił lekcje z przegranego sparingu a WAP zgubiła zbytnia pewność siebie.
Wprawdzie z przebiegu spotkania zasługiwaliśmy na wygraną, jednak punktów nie przyznaje się za stwarzanie stuprocentowych sytuacji czy ładną grę w polu – w piłce liczą się bramki, a tych obie drużyny strzeliły tyle samo ustalając wynik spotkania na 1:1.
Pierwszą bramkę zdobyli gospodarze po stałym fragmencie gry i błędzie naszych obrońców a wyrównał jeszcze przed przerwą Jakub Grela.
Zawiedli w tym meczu kluczowi zawodnicy nie wykorzystując kilku znakomitych sytuacji do strzelenia gola, dlatego Olkusz zdobył jeden punkt a my straciliśmy aż dwa.

Skład WAP – Młodzi przebojem:
Gil K, Ptak J, Mendak D, Rdest J, Ciepał B, Szlachta K, Duch K, Haberka Sz., Sarecki K, Grela J, Januszek K, Maciora E, Nocoń Sz.


PODSUMOWANIE I RUNDY
MŁODZIKÓW W LIDZE KRAKOWSKIEJ
Dnia 03.09.2016 r. odbyła się inauguracyjna kolejka Młodzików, w której WAP zagrał z dru­żyną z Gołczy. Po bardzo dobrym meczu obu drużyn Młodzi WAP-owicze wygrywają 2:1. Bramki strzelają Wojciech Sułkowski i Kamil Maciora, który wraz z bramkarzem Jakubem Płaszczykiem byli bardzo dobrym wzmocnie­niem z młodszej drużyny Orlików. Po tak do­brym meczu całej drużyny (grającej ? meczu w osłabieniu), apetyt na kolejne wygrane w następnych kolej­kach wzrósł.
NastępnE spotkanie WAP rozgrywał jako gospodarz dnia 09.09.2016 r. z mocną drużyną z Zabierzowa. Mecz WAP – Kmita Zabierzów mógł się podobać, bowiem stał na bardzo wyso­kim poziomie i zakończył się wynikiem 2:2. Bramki strzela – będący w znakomitej for­mie – Maciej Pałka. WAP-owicze gorzej weszli w mecz gdyż musieli gonić wynik z 0:2 do 2:2 a przy odrobinie szczęścia mogli ten mecz wygrać. Niestety prawie 15 minut graliśmy w osła­bieniu po faulu ratunkowym bramkarza Kuby Płaszczyka, który uratował stuprocentowa sytu­acje dla Gości, którzy nie grali fair-play (po wykopie na aut naszych zawodników z uwagi na leżącego na boisku sfaulowanego kolegę, przeciwnicy nie zwracają piłki oraz nie odwzajem­niają przeprosin – przy pełnej aprobacie swojego trenera). Najlepszym zawodnikiem meczu był Kamil Szlachta, który świetnie ustawiał obronę.
Na trzecią kolejkę 17.09.2016 r. jedziemy do Miechowa jako faworyci. Pierwsza połowa me­czu to nieustanne ataki naszych zawodników głównie przez Sułkowskiego Wojciecha, Pasz­czele Bartosza i Kamilów Balina i Maciorę, jednak nie potrafimy strzelić bramki. Druga po­łowa dalej nieustanne ataki jednak snajperzy nie mogą nic strzelić, na pocieszenie po­zostaje dobra gra obrońców – Antka Móla, Adriana Grabowskiego, Mateusza Robaka, Kacpra Muchy i bramkarza Antka Kulisa, którzy zagrali na zero z tyłu.
24.09.2016 r. jedziemy do Słomnik. Wydawało się, że mecz ze Słomniczanką będzie łatwy do wygrania, lecz tak się nie stało – było to trudne i ciężki spotkanie, które przegrywamy 5:2 a trzy punkty dla gospodarzy jak najbardziej zasłużone. WAP-owiczom nic nie wychodziło, grali za bardzo indywidualnie, nie widzieli się na boisku stwarzając mało składnych akcji. Jedyne dwie bramki strzela Wojciech Sułkowski
Piata kolejka w dniu 02.10.2016 r. to spotkanie z liderem tabeli Słowikiem Olkusz. Chłopcy mimo po­ważnego osłabienia w kadrze (brak Antka Móla i Kamila Maciory), bardzo zmoty­wowani chcieli pokazać, że mecz w Słomnikach był tylko ,wypadkiem przy pracy”. Pierwsza połowa to­czyła się w bardzo szybkim tempie wynik do przerwy 2:2 (Bartosz Paszczela, Ka­mil Szlachta), mnóstwo okazji z jednej i z drugiej strony. Druga połowa meczu niestety oka­zała się katastrofą – przeciwnicy strzelają nam aż 5 bramek nie tracąc przy tym żadnej. Obiektywnie należy stwierdzić, że gra większo­ści zawodników była słaba.
Podsumowując zajmujemy piąte miejsce w tabeli. Cieszy fakt ze zagrało w niej sporo zawod­ni­ków również rocznikowo młodszych takich jak – Olaf Witkowski rocznik 2007 i Olaf Że­brak 2006 oraz zawodnicy, którzy niedawno przyszli do nas z innych klubów i nie są ,ograni” z naszym zespołem.

Trener Mariusz Porębski

Zawodnicy biorący udział w meczach:
Brakarze: Jakub Płaszczyk, Antoni Kulis.
Obrońcy: Kamil Szlachta, Kacper Mucha, Adrian Grabowski, Mateusz Robak, Antoni Ku­lis, Jan Kołodziej, Antoni Będkowski, Filip Bocianowski, Olaf Witkowski, Olaf Żebrak.
Pomocnicy: Bartosz Paszczela, Antoni Mól, Kamil Balin, Kamil Maciora, Wojciech Suł­kow­ski, Alan Górski
Napastnicy: Maciej Pałka, Kajetan Urbański


  08.10.2016

 

SKRZATY TEŻ GRAJĄ
We wtorek 27 września drużyna Skrzatów udała się do Klucz, aby rozegrać mecz z tamtej­szą drużyną – Przemsza Klucze. Od samego początku chłopcy obu drużyn ruszyli do ataków stwa­rzając wiele okazji do zdobycia bramki. Mimo tak młodego wieku drużyny stworzyły bardzo dobre widowisko, a ciekawe akcje były często oklaskiwane przez rodziców. Nasza drużyna strzelając kilka bramek pokazała, że gra w piłkę nożną nie jest jej obca. U takich maluchów wy­nik nie jest najważniejszy liczy się natomiast dobra zabawa, dlatego tym bardziej cieszy widok ogromnej radości młodych piłkarzy podczas gry w ich ulubioną piłkę nożną.

Skład WAP – Młodzi przebojem:
Filip Sobczyk, Wojtek Czubak, Wiktor Gieszczyk, Alex Osuszek, Antek Patela, Bartek Kruszak, Igor Pankau, Bartek Haberka, Szymon Malinowski, Kacper Żyła, Kacper Robak, Wojtek Duch, Maciek Rogal.

Bramki dla WAP-u strzelali:
Wojtek Duch x 3, Bartek Haberka x 2, Szymon Malinowski x1

 


  02.10.2016

 

LIGA ŻAKÓW
WAP- LASKOWIANKA LASKI 8 : 1
W niedzielę 25.09.2016r. na wolbromskim orliku Żaki rozegrały kolejny mecz ligowy z Laskowianką Laski. Drużyna gości licznie przybyła do Wolbromia, jak również zawodnicy WAP-u stawili się licznie ze swoimi dopingującymi rodzicami.
Kiedy wybiło południe sędzia zagwizdał po raz pierwszy, rozpoczynając kolejny mecz ligi. Od pierwszej minuty spotkania doskonale prowadziliśmy piłkę, stwarzając sobie wiele okazji do zdobycia bramki oraz pokazując jak wiele nauczyliśmy się sumiennie i regularnie trenując. Już po kilku minutach do bramki naszego przeciwnika zaczęły wpadać pierwsze nasze piłki i do przerwy zawodnicy naszej Akademii prowadzili 3:0. Atmosfera na boisku była bardzo gorąca nie tylko za sprawą słonecznej pogody, a dopingujący rodzice pokazywali, że zawsze można na nich liczyć.
Po krótkiej przerwie zawodnicy obu drużyn znów stanęli na boisku. A nasi WAP-owicze przystąpili do gry z jeszcze większym zaangażowaniem i chęcią strzelenia kolejnych goli, co doskonale im się udało. Bez problemu wykorzystywaliśmy każdą nadarzającą się okazję oraz wszystkie podpowiedzi dumnego trenera Grzegorza Smolaka, tracąc tylko jedną bramkę. Nasi WAP-owicze spisali się na medal, kończąc kolejny mecz wygraną 8:1. Dumni i szczęśliwi, podziękowaliśmy drużynie gości z Lasek za przybycie i wspaniałe widowisko, po czym stanęli do wspólnego pamiątkowego zdjęcia.
Zagraliśmy w składzie: Milan Maroszek, Patryk Costello, Mikołaj Knap, Mateusz Grela, Kacper Łyczak, Krystian Myszor, Mateusz Mucha, Dawid Trawiński, Piotrek Kosalka, Adaś Kossakowski, Jakub Gierlach, Kornel Urbański.
Bramki dla WAP zdobyli: Dawid Trawiński x 1, Mateusz Grela x 3, Piotr Kosałka x1, Kacper Łyczak x 3

Marta Knap

 

MECZ LIGOWY ŻAKÓW
WAP – WIELMOŻANKA WIELMOŻA 6 : 4
21.09.2016 r. został rozegrany mecz ligowy drużyny Żaków z drużyną Wielmożanka Wie­moża. Od samego początku mecz ten stał na bardzo wysokim poziomie oraz obfitował w wiele sytuacji podbramkowych. Wynik do przerwy wynosił 2:1 dla drużyny Wielmoży lecz w drugiej połowie meczu po ważnych i trafnych uwagach trenera oraz jego odpowiednich pod­powiedziach, udało się zebrać siły i nadrobić utraconą bramkę, z jeszcze większa przewagą, doprowadzając do wyniku końcowego 6:4 dla zawodników Wol­bromskiej Akademii Piłkar­skiej.
Brawa szczególne należą się dla tych dzielnych zawodników, którzy pomimo chłodu panują­cego na dworze dzielnie reprezentowali naszą Akademie, oraz dla licznie zgromadzonych rodziców, którzy głośno dopingowali swoje pociechy rozgrzewając przy tym atmosferę.
Drużyna WAP Młodzi Przebojem zagrała w składzie: Piotrek Kosalka, Adaś Kossakow­ski, Kornel Ubrański, Mikołaj Knap, Szymon Chaberka, Mateusz Grela, Filip Garnek, Mate­usz Mucha, Jakub Gierlach, Kacper Łyczak oraz bramkarze Patryk Costello i Milan Maro­szek.
Bramki dla WAP zdobyli: Adaś Kossakowski, Kornel Urbański, Kacper Łyczak x2, Mate­usz Grela x2

Marta Knap

 

SPARING ZAMIAST MECZU LIGOWEGO
W upalne niedzielne przedpołudnie 11.09.2016 r. drużyna Żaków rozegrała sparing z drużyną Słowika Olkusz. Spotkanie to powinno być pierwszym meczem ligowy, lecz z powodu braku wymaganych dokumentów, tj. kart zawodników drużyny przeciwnej, przerodziło się w mecz sparingowy. Wielkie brawa i uznanie należą się dla zawodników obu drużyn, iż pomimo bar­dzo tropikalnej temperatury potrafili zacięcie walczyć do samego końca. Niestety zawodnicy WAP-u po strzelonych dwóch golach przez naszego rywala lekko się poddali, co nasi prze­ciwnicy doskonale wykorzystali ustalając wynik spotkania 10:3.
Bramki dla WAP-u strzelili: Mikołaj Knap, Kacper Łyczak i Mateusz Grela.

Marta Knap

 

SPARING ŻAKÓW Z ORBITĄ BUKOWNO
Przed rozpoczęciem sezonu grupa Żaków rozegrała sparing z drużyną Orbita Bukowno. Mecz odbył się 05.09.2016 r. na wolbromskim orliku. Do meczu przystąpili zawodnicy z rocznika 2008/2009. Gra była dość zacięta jak na piłkę dziecięcą, lecz to nasi WAP-owicze w większo­ści spotkania mieli mecz pod kontrolą. Mimo naszej przewagi drużyna Orbity zdobyła kilka bramek po kontrach. Gra jednak ułożyła się dla zawodników WAP pomyślnie, doprowadzając do końcowego wyniku 10:5 dla nas.

1 skład: Patryk Costello, Dawid Myszor, Piotrek Kosalka, Kacper Łyczak, Nicolas Pielka, Kornel Urbański, Mateusz Grela.

2 skład: Krystian Myszor, Dawid Trawiński, Szymon Chaberka, Adaś Kossakowski, Kuba Gierlach, Kajetan Omyła, Filip Garnek, Wojtek Duch, Mateusz Mucha, Milan Maroszek, Oliver Bąba, Mikołaj Knap.

Bramki dla Wap strzelili: Kornel Ubrański, Mikołaj Knap, Mateusz Grela, Dawid Trawiń­ski, Dawid Myszor, Adaś Kossakowski, Kacper Łyczak, Oliver Bąba.

Marta Knap

 


  23.09.2016

 

SEZON TRAMPKARZY ROZPOCZĘTY
03.09.2016 r zawodnicy WAP- Młodzi przebojem rozpoczęli rozgrywki w II Lidze Okręgo­wej Trampkarzy. Pierwszy mecz nasza drużyna miała rozegrać w Krakowie z tamtej­szym Wawelem. Jak wielkie było nasze zdziwienie, gdy na boisku gospodarza – Wawelu Kraków pojawił się sę­dzia i nasz zespół a gospodarz spotkania nie wyszedł na boisko. Pierw­szy mecz, pierwszy falstart i pierwsze punkty otrzymane za walkower.

Mecz drugiej kolejki WAP – Młodzi przebojem miał rozegrać także na wyjeździe z dru­żyną Słomniczanki w Słomnikach. Tym razem wszyscy dopisali i nasi chłopcy mogli po raz pierwszy zaprezentować się w no­wym sezonie – zrobili to w znakomitym stylu pokonując gospodarzy 9:0. Po okresie przygotowawczym (obóz w Zakopanem oraz 4 sparingi) byliśmy pełni optymi­zmu i nadziei na dobry start w lidze trampkarzy. Jednak zawsze pozostaje jakaś niepew­ność co do realizacji założeń taktyczno – technicznych a także obawa czy zawod­nicy będą w stanie wszystkie te założenia udźwignąć. Po meczu w Słomnikach mogliśmy głęboko odetchnąć, ponieważ plan został zrealizowany w 100%.
Od początku spotkania byliśmy lepiej zorganizowani, szybsi, agresywniejsi, stwarzaliśmy sobie wiele sytuacji do strzelenia bramki. Wynik otworzył Jakub Grela po asyście Kacpra Januszka. Do przerwy ci dwaj zawodnicy dołożyli jeszcze trzy bramki i po pierwszej połowie prowadziliśmy 4:0 ( Grela x 2, Januszek x 2).
Druga część meczu to kontynuacja bardzo dobrej gry całego zespołu uwieńczona wysokim wynikiem 9:0. Na uwagę zasługuje fakt, że wszyscy zawodnicy zagrali na wysokim pozio­mie, z pełnym za­angażowanie, bardzo ambitnie a co najważniejsze z ogromną radość z moż­liwości gry. Należy również dodać, że znakomite spotkanie rozegrał Kacper Januszek strze­lając 6 bramek i notując 2 asysty. Swoją cegiełkę dołożył również Dawid Mendak poko­nując bramkarza go­spodarzy z rzutu karnego.

W trzeciej kolejce zdobywamy kolejne trzy punkty po drugim już walkowerze, ponie­waż drużyna Michałowianki Michałowice nie przyjechała do Wolbromia. Jednak punkty zdo­byte bez sportowej rywalizacji na boisku nie cieszą tak bardzo – dlatego mamy nadzieję, że były to ostanie punkty zdobyte w takiej formie.

Skład WAP – Młodzi przebojem w meczu ze Słomniczanką:
Gil K., Ptak J., Mendak D., Rdest J., Ciepał B., Maciora E., Duch K., Haberka Sz., Sarecki K., Grela J., Januszek K.
Grali również:
Czopek J., Szlachta K., Sułkowski W., Nocoń Sz.


LIGA MŁODZIKÓW
WAP – KMITA ZABIERZÓW
2 : 2


  18.09.2016

 

DERBY WOLBROMSKICH ORLIKÓW
WAP WOLBROM – PRZEBÓJ WOLBROM.
10.09.2016 r. na wolbromskim orliku rozegrano derbowy mecz ligowy. Gra była zacięta lecz jednostronna, młodzi piłkarze zostawili bardzo dużo potu i zdrowia na boisku. WAP-owicze zmieniali taktykę oraz skład, by trener mógł dokonać poprawek w ustawieniu oraz sprawdzić na boisku zawodników. Bardzo duże brawa dla młodych piłkarzy oraz trenera z Przeboju Wolbrom za grę do końca, trafne uwagi dla zawodników oraz nie załamywanie rąk w trakcie trwającego meczu. Piłkarze z Przeboju próbowali z pełną determinacją zagrozić bramce WAP-u i za to gratulacje i wielkie podziękowania. Wynik nie jest istotny gdyż najważniejsze było spotkanie się drużyn, kolegów i przyjaciół z klas po przeciwnej stronie boiska. Trener WAP-u miał długą ławkę rezerwowych, niestety trener Przeboju o ile dobrze widziałem miał jednego piłkarza. Widoczna na boisku różnica w grze między drużynami, nie zmienia jednak faktu, że WIELKIE BRAWA należą się dla obu zespołów, za pokaz ambicji, zaangażowania oraz determinację.
Miałem nie podawać wyniku gdyż w tym przypadku nie to jest najważniejsze, jednak ze względu na charakter meczu (spotkanie ligowe pod egidą OZPN Olkusz) podaję – WAP : WKS , Przebój” Wolbrom – wynik 0 : 29 dla WAP-u.
Gratulacje dla zawodników, trenerów oraz podziękowania dla sędziego i wiernych kibiców.

Tomasz Płaszczyk

 


LIGA MŁODZIKÓW
WAP – KMITA ZABIERZÓW
2 : 2
Kolejny mecz rozegrany 09.09.2016 r. MŁODZIKI z Wolbromskiej Akademii Piłkarskiej – Młodzi Przebojem zremisowali 2:2 na stadionie przy ulicy Leśnej z Zabierzowem. W pojedynku dwóch równorzędnych drużyn utrata jednego zawodnika (czerwona kartka bramkarza Jakuba Płaszczyka – akcja ratunkowa) wpływa na możliwości taktyczne zespołu. Gra gości nie była zbyt fair play – po wykopie na aut naszych zawodników, by pomóc koledze leżącemu na boisku, nie otrzymujemy zwrotu piłki a po faulu, gdy nasi podchodzą by podać rękę i przeprosić, goście nie kwapią się do odwzajemnienia tego gestu – przy pełnej aprobacie swojego trenera …
GRATULACJE DLA WAP-u za grę do końca, ambicję, determinację i chęć zmiany wyniku. Graliśmy zdecydowanie zarówno w obronie jak i w ataku. Nasi atakujący zauważyli, iż przeciwnicy chcąc za wszelką cenę wygrać odsłaniali tyły, dając nam dogodne pozycje do strzelenia bramki.
Warto dodać, że w naszej drużynie było dwóch zawodników z rocznika 2006. Jeszcze raz gratulujemy :). Następnym rywalem dla młodzików będzie drużyna z Miechowa.

PS: pierwsza czerwona kartka mojego syna i brak możliwości gry w następnym meczu.
Jednak mimo wszystko wyjście do napastnika warte świeczki – sam na sam, przy potencjalnym zagrożeniu utratą bramki … a co za tym idzie przegranym meczem.

Tomasz Płaszczyk

 


SEZON LIGOWY ORLIKÓW ROZPOCZĘTY
Wolbromska Akademia Piłkarska – Młodzi Przebojem rozpoczęła nowy sezon Orlików. Przeciwnikiem naszych chłopców była zawsze groźna drużyna z Klucz. Tym razem WAP-owicze pokazali moc pokonując zespół gości 10:1. Zdecydowana przewaga w grze, pomysłowe akcje, zagrania techniczne sprawiły dużo radości rodzicom i dziadkom licznie zgromadzonym na wolbromskim orliku.
BRAWA I GRATULACIE dla trenera i zawodników!!!


SPARINGI ORLIKÓW I ŻAKÓW
Przed rozpoczęciem sezonu orliki rozegrały sparing z drużyną Bronowianki Kraków. Mecz odbył się 26.08.2016 r. w Charsznicy na orliku. Wynik 10:1 dla WAP Młodzi Przebojem pozwala mieć dobre nadzieje na przyszłość.
W tym samym dniu doszło również do starcia Żaków z Bronowianką Kraków – wynik 9:8 dla
WAP-u.
GRATULACJE przygotowanie do sezonu w 100% spełniło oczekiwania 🙂  24.07.2016

 

OBÓZ SPORTOWY 2016
– JUŻ ZA NAMI
Tradycyjnie, jak co roku Wolbromska Akademia Piłkarska – Młodzi przebojem, zorganizowała sportowy obóz letni. Tym razem do grupy Orlików, Młodzików i Trampkarzy dołączyła grupa najmłodszych podopiecznych Akademii wraz ze swoimi rodzicami.
Najważniejszym celem, jaki stawialiśmy przed tym przedsięwzięciem było szkolenie sportowe grup, drugim celem – równie ważnym – była wzajemna integracja. Z dumą możemy obiektywnie stwierdzić, że cele te zostały osiągnięte.
Miejscem obozu było malownicze Zakopane. Obiekt ,Wynajem Pokoi z wyżywieniem Gał Jan”
na Harendzie, zapewniał uczestnikom wszystko to, czego potrzebowali podczas pobytu. Ośrodek był miejscem wypoczynku, spożywania posiłków, gier i zabaw oraz zajęć teoretycznych.
Dzięki dopisującej pogodzie starsze grupy mogły sobie pozwolić na dwie sesje treningowe dziennie. Ważnym aspektem zajęć był progres sportowy, który dzięki rzetelności i zaangażowa­niu trenerów oraz ciężkiej pracy zawodników, został osiągnięty.

Uczestnicy obozu także poza treningami aktywnie spędzali czas wolny, bowiem zwiedzanie oko­lic również wymagało odpowiedniej kondycji sportowej. Organizatorzy przygotowali zawod­nikom liczne atrakcje. Grupa młodsza podczas 4-dniowego pobytu zaliczyła wędrówkę do naj­dłuższej i jednocześnie największej po polskiej stronie Tatr – Do­liny Chochołowskiej. Na szlaku napotkali różne ciekawostki przyrodnicze a także mieli okazję do podziwiania malowniczych krajobrazów. Piękne górskie widoki mogli również podziwiać z Gubałówki oraz odpocząć po trudach zwiedzania na Kąpielisku na Polanie Szymoszkowej. Dwukrotnie uczestniczyli w kino­wych seansach filmowych a w drodze powrotnej doskonale bawili się w Rodzinnym Parku Roz­rywki Rabkoland.

Grupa starsza przebywająca 7 dni w Zakopanem uczestniczyła w seansie filmowym, zaliczyła Dolinę Gąsienicową i zdobyła szczyt Sarniej Skały. Te piękne miejsca wzbudzały ogromny za­chwyt szczególnie u osób, które pierwszy raz spędzały czas w górach. Podczas odpoczynku i relaksu wesoło spędziła czas w Kręgielni Aqua Parku oraz na basenach COS-u. Ponadto w pięk­nych okolicznościach przyrody skorzystali z atrakcji Parku Linowego ,Złota Grań” na Guba­łówce, gdzie przełamali lęk i własne słabości, a przede wszystkim uwierzyli w swoje umiejętno­ści. W drodze powrotnej fani popularnych gier video mogli oderwać się od ekranu komputera i na żywo doświadczyć emocji pola walki oraz sprawdzić swoją kondycję i wytrzymałość fizyczną na arenie do laserowego paintballa.

Obóz w Zakopanem przeszedł już do historii, ale z pewnością wspomnienia po nim gościć będą jeszcze długo w sercach wszystkich uczestników. Podczas trwania całego obozu sportowego było wiele miłych i przyjemnie spędzonych chwil, których nie sposób wymienić. Mamy nadzieję, że włożony wysiłek i ciężka praca podczas treningów, zaowocuje sukcesami w dalszej karierze wszystkich naszych sportowców.
Wszystkim piłkarzom oraz rodzicom dziękujemy za zaufanie oraz wspólnie spędzone sportowe chwile – Zarząd WAP – Młodzi przebojem

  13.07.2016

 

TURNIEJ ŻAKÓW Z OKAZJI DNIA DZIECKA.
W niedzielę, 5 czerwca, na boiskach Com-Com Zone w Nowej Hucie odbył się już po raz dwunasty Turniej Piłki Nożnej o okazji Dnia Dziecka. Naszą Akademię reprezentowały dwie drużyny żaków. Chłopcy z rocznika 2007 z bramkarzem z 2008 roku oraz drużyna składająca się z chłopców urodzonych w 2008 roku. Starszy skład został przydzielony do grupy z drużynami: Słowik Olkusz 2, AS Progres 3 oraz Unia Oświęcim 2 natomiast nasza młodsza drużyna trafiła do grupy z zespołami: AP Bonito, Krakus Nowa Huta oraz Wisła Kraków 2.
Rocznik 2008 pierwszy mecz rozegrał z drużyną – Krakus Nowa Huta. Mimo naszej przewagi w pierwszej połowie nie potrafiliśmy zamienić stwarzanych sytuacji na bramkę. Niestety niewykorzystane sytuacje się mszczą i drużyna przeciwna po szybkich kontrach strzeliła nam 3 bramki. W drugim meczu naszym przeciwnikiem był zespół AP Bonito. Również w tym meczu WAP dominował na boisku, ale niemoc strzelecka dalej trwała
i mimo wielu okazji do zdobycia gola nasze konto bramkowe wynosiła zero. Natomiast nasi przeciwnicy wzorowo wykorzystywali nasze nawet najmniejsze błędy, ustalając wynik spotkania na 3:0 dla AP Bonito. Ostatni mecz tego turnieju zagraliśmy z drużyną Wisły Kraków. Mimo wcześniejszych porażek WAP-owicze nie przestraszyli się rywala
i grali swoją piłkę zagrażając bramce przeciwnika. Po kilku ciekawych akcjach wreszcie udało się zdobyć upragnionego gola, którego wykonawcą był Kacper Łyczak. Po drugiej bramce zdobytej przez Piotra Kosałkę sędzia zakończył zwycięski dla nas mecz (2:0). Najlepszym zawodnikiem naszej grupy został przedstawiciel WAP-u Kornel Urbański
Skład WAP – Młodzi przebojem rocznik 2008: Patryk Costello, Adaś Kossakowski, Piotr Kosałka, Dawid Myszor, Kornel Urbański, Kacper Łyczak, Mikołaj Knap
Rocznik 2007 w swoim pierwszym meczu zmierzył się z drużyną AS Progres Kraków. Mecz przebiegał pod nasze dyktando i już po pierwszej akcji naszego zespołu pod bramką przeciwnika, gola zdobywa Franek Pluta. Pobudzeni pierwszym golem rozgrywamy ciekawe spotkanie zakończone wynikiem 3:0 dla WAP-u. Bramki zdobywali: 2 x Franek Pluta i 1 x Kamil Płowiec. Po zwycięstwie w pierwszym spotkaniu chłopcy przystąpili do meczu z Unią Oświęcim 2. Obiektywnie należy stwierdzić, że mecz stał na bardzo wysokim poziomie a obecnych kibiców zachwycały poczynania młodych piłkarzy na boisku. Drużyna WAP-u pokazała drzemiący w nich potencjał prezentując ciekawy dziecięcy futbol. Jedynie brak szczęścia przyczynił się do końcowego wyniku spotkania 4:3 dla Unii. Bramki dla WAP-u strzelali: Olaf Witkowski, Kamil Płowiec oraz Franek Pluta. Trzecim, ostatnim meczem tego turnieju był mecz ze Słowikiem Olkusz, w którym nasza drużyna zrehabilitowała się za wcześniejszą pechową porażkę i ograła drużynę Słowika 4:1. Bramki zdobywali: Kamil Płowiec, Franek Pluta, 2 x Olaf Witkowski. Tak nasza drużyna zakończyła turniej w Krakowie prezentując kibicom swoje coraz większe umiejętności piłkarskie oraz żywiołowy, pełen zaangażowania futbol.
Skład WAP – Młodzi przebojem rocznik 2007 – Milan Maroszek, Mateusz Czerwik, Olaf Witkowski, Mateusz Marchajski, Kamil Płowiec, Franek Pluta


  13.07.2016

 

TURNIEJ W CHECHLE
Dnia 11.06.2016 r. w Chechle odbył się turniej – IV CENTURIA CHAMPIONSHIP 2016.
Drużyna z WAP-u wystąpiła w następującym składzie: Kacper Duch, Wojciech Sułkowski, Bartosz Paszczela, Emil Maciora, Maciej Pałka, Szymon Haberka, Kamil Szlachta, Kamil Balin, Mateusz Robak, Kacper Mucha, Antoni Mól.
Pierwszy mecz turnieju WAP-owicze zagrali z Piliczanką Pilica, mecz zakończył się bezbram­kowym remisem. Wynik sprawiedliwy, choć obiektywnie należy uznać lekką prze­wagę drużyny z Pilicy. Kolejnym rywalem w tym turnieju był zespół z Zawiercia KS Kro­mołów. WAP nie dał przeciwnikowi żadnych szans wygrywając mecz 3:0. Trzeci mecz gramy z Ma­szycanką Maszyce i po bardzo dobrej grze wygrywamy 1:0. Następnym rywalem WAP-owi­czów była drużyna z Sułoszowej. Mimo bardzo dobrej gry i ogromnej przewagi nad zespołem Prądnika chłopcy nie potrafili strzelić rywalom bramki a wynik został taki jak przed pierw­szym gwizdkiem sędziego. Ostatnie spotkanie WAP-u z Centurią decydowało o miejscu w tabeli. Wygrana WAP-u gwarantowała pierwsze miejsce, remis drugie a przegrana ozna­czała najniższe miejsce na podium. Po efektownej grze w poprzednich spotkaniach WAP wy­dawał się faworytem meczu. Ranga meczu i towarzysząca mu trema sprawiła, że nasza dru­żyna zagrała słabe spotkanie ulegając gospodarzowi turnieju 1:3, co było następstwem trze­ciego miejsca w tabeli. Na uwagę zasługuje fakt, że najlepszym zawodnikiem w turnieju zo­stał wybrany nasz zawodnik Wojciech Sułkowski, najlepszym strzelcem okazał się zawodnik z Centurii Dawid Nowak a najlepszym bramka­rzem Łukasz Bień z Sułoszowej. Turniej orga­nizacyjnie był świetnie przygotowany, zawod­nicy dostali medale, puchary i ciepły posiłek. Dziękujemy za Zaproszenie !!!

WAP WOLBROM – PILICZANKA PILICA 0-0

KS KROMOŁÓW – WAP WOLBROM 0-3
Bartosz Paszczela 2
Szymon Haberka 

WAP WOLBROM – MASZYCANKA MASZYCE 1-0
Bartosz Paszczela

PRĄDNIK SUŁOSZOWA – WAP WOLBROM 0-0

WAP WOLBROM – CENTURIA CHECHŁO 1-3
Wojciech Sułkowski

TABELA KOŃCOWA TURNIEJU
1. CENTURIA CHECHŁO 13 PKT
2. PRĄDNIK SUŁOSZOWA 8 PKT
3. WAP WOLBROM 8 PKT
4. PILICZANKA PILICA 7 PKT
5. KS KROMOŁÓW 4 PKT
6. MASZYCANKA MASZYCE 1 PKT


WAŻNY AWANS MŁODZIKÓW
W ostatnim czasie drużyna Młodzików WAP-u rozegrała kolejne spotkania ligowe. Młodzi WAP-owicze zmierzyli się z takimi drużynami jak: Piliczanka Pilica, Wierbka Pilica, IKS Olkusz, Spójnia Osiek, Leśnik Gorenice i OKS Słowik Olkusz. Były to bardzo dobre mecze, stojące na wysokim poziomie, w większości bardzo emocjonujące, w których zawodnicy WAP-u pokazali swoje umiejętności, charakter i wielkie ambicję.
Na zakończenie rundy Młodziki WAP – Młodzi przebojem zajęli pierwsze miejsce w rozgrywkach Ligi Olkusz i awansowali do Ligi Krakowskiej, osiągając przewagę 9 pkt nad drugim w tabeli OKS Słowik Olkusz. Zdobyli 91 bramek – tracąc 28. Niezmiernie cieszy fakt, że WAP-owicze zagrali rundę rewanżową na wyższym poziomie i byli zespołem niepokonanym od 20 kolejek. Wszyscy zawodnicy z rocznika 2003-2005 mieli swój wkład w ten awans i wszystkim należą się szczere gratulacje.
Podsumowując, dziękuje zawodnikom – za charakter, zaangażowanie, ambicje i wole walki jak również za systematyczność na treningach a przede wszystkim za świetną atmosferę, jaka panuje w  drużynie TAK TRZYMAĆ !!! Dziękuję Rodzicom – za pomoc w organizowaniu meczów jak i zdrowy doping podczas rozgrywek. Dziękuję również wszystkim Kibicom WAP Młodzi Przebojem – podsumował trener Mariusz Porębski

16.05.2016 r 
WAP MŁODZI PRZEBOJEM – PILICZANKA PILICA  2:1
bramki dla WAP-u: Kacper Duch, Wojciech Sułkowski

23.05.2016 r. 
WIERBKA PILICA – WAP MŁODZI PRZEBOJEM   3:9
bramki dla WAP-u: Szymon Nocoń 4, Wojciech Sułkowski 2, Kamil Szlachta, Kamil Balin,
Maciej Pałka

13.06.2016 r 
IKS OLKUSZ – WAP MŁODZI PRZEBOJEM   1:4
bramki dla WAP-u: Wojciech Sułkowski 4

16.06.2016 r 
WAP MŁODZI PRZEBOJEM – SPÓJNIA OSIEK 5:0
bramki dla WAP-u: Antoni Mól, Wojciech Sułkowski 4

21.06.2016 r
WAP MŁODZI PRZEBOJEM – LEŚNIK GORENICE  11:0
bramki dla WAP-u: Wojciech Sułkowski 4, Maciej Pałka 3, Szymon Haberka 2, Antoni Mól, Emil Maciora

23.06.2016 r 
OKS SŁOWIK – WAP MŁODZI PRZEBOJEM  2:2
bramki dla WAP-u: Antoni Mól, Wojciech Sułkowski


EFEKTOWNE ZWYCIĘSTWO NA ZAKOŃCZENIE SEZONU
12.06.2016 r. WAP – Młodzi przebojem w efektowny sposób pożegnała się z wolbromskimi kibicami wygrywając z Wawelem Kraków 9:0.
Do przerwy grając trochę ospale, wolno i nieskutecznie potrafiliśmy jednak stworzyć sobie kilka sytuacji podbramkowych, z czego trzy wykorzystaliśmy. W 14 min. J. Grela głową, a w 17 i 30 min. niezawodny Olek Pabiańczyk sprawili, że na przerwę schodziliśmy prowadząc 3:0.
Po zmianie stron i chwilowej przewadze gości, WAP ponownie rozpoczął festiwal strzelecki, w którym pokazał swoją najmocniejszą stronę, czyli grę w ataku.
W tym festiwalu uczestniczyli:
45′ J. Świda
54′ M. Kur
63′ A. Pabiańczyk
65′ J. Grela
66′ K. Januszek
68′ M. Kur
I tak na zakończenie sezonu nasi Trampkarze podziękowali najwierniejszym kibicom efektownym zwycięstwem. Grad pięknych bramek, strzelanych po składnych akcjach był osłodą na zakończenie sezonu, po którym pozostanie niedosyt.

Dziękuję wszystkim zawodnikom, którzy grali w meczach trampkarzy, za ich zaangażowanie, ambicję, wolę walki a przede wszystkim za ich znakomitą postawę na boisku i poza nim. Udowodniliście, że pokładane w Was nadzieje są nadziejami na przyszłość.
Dziękuję również wszystkim rodzicom za pomoc przy rozgrywaniu meczów, za ich doping oraz wsparcie w trudnych momentach tego sezonu, dziękuję wszystkim kibicom, którzy dopingowali WAP – Młodzi przebojem. WIELKIE DZIĘKI!!! – podsumował trener trampkarzy Paweł Neter

Skład WAP – Młodzi przebojem:
K. Gil, J. Ptak, D. Mendak, J. Rdest, B. Ciepał, J. Świda, K. Sarecki, M. Kur, J. Grela, K. Duch, A. Pabiańczyk
Rezerwa:
K. Wroński, K. Januszek, K. Szlachta, Sz. Nocoń, Sz. Haberka K.


KONIEC MARZEŃ
W słoneczne popołudnie 07.06.2016 r na stadionie w Olkuszu nasi zawodnicy mogli dokonać historycznego dla naszej szkółki awansu do I Ligii Małopolskiej Trampkarzy. Tak się jednak nie stało, historia zatoczyła koło i kolejny raz straciliśmy szansę gry w elicie.
Przeszło rok temu, grając przedostatni mecz u siebie z prowadzącym (punkt przewagi) Krakusem Nowa Huta i prowadząc do przerwy 4:0 grając jedno z najlepszych spotkań pozwoliliśmy przeciwnikowi wydrzeć w końcówce meczu pewne zwycięstwo remisując ostatecznie 4:4.
Tym razem ,Słowik” Olkusz okazał się lepszym zespołem wygrywając 3:2, tym samym pozbawiając nas praktycznie szans na awans.
Mecz mógł się ułożyć dla nas znakomicie, ponieważ w pierwszych 15 min. mieliśmy trzy sytuacje sam na sam z bramkarzem gospodarzy i za każdym razem przegrywaliśmy pojedynek z golkiperem ,Słowika”. Na domiar złego po stałym fragmencie gry strzeliliśmy sobie samobója. To zupełnie podcięło nam skrzydła dodatkowo po stracie naszego kapitana Kacpra Januszka (kontuzja w 15 min, meczu) nasz zespół całkowicie się podłamał.
Brakowało płynności w grze, dokładności podań, maksymalnego zaangażowania, ambicji i koncentracji. Przegrywając już 3:0 potrafiliśmy się jeszcze podnieść i po bramkach Olka Pabiańczyka w 55 i 60 min. złapać kontakt z gospodarzami. Jednak to było wszystko na co stać było naszych zawodników w tym meczu, a także zabrakło czasu na wywalczenie cennego remisu.
WAP-owicze nie udźwignęli nadmiaru problemów w tym meczu, nie poradzili sobie ze stresem, z wagą tego spotkania, brakiem kapitana i dlatego zeszli z boiska pokonani przez dobrze grającego ,Słowika”.

Świat się na tym meczu nie kończy, jeszcze wiele ważnych spotkań przed tymi zawodnikami, spotkań, które będą decydować o awansie bądź o utrzymaniu się w lidze.
Oby ci chłopcy grali tylko mecze o najwyższe cele i o wysoką stawkę, ponieważ na to zasługują. Swoją postawą na boisku i poza nim udowodnili, że są wielką drużyną zasługującą na szacunek i uznanie – dodał trener Paweł Neter.

Skład WAP – Młodzi przebojem:
K. Gil, B. Ciepał, J. Rdest, D. Mendyk, J. Świda, J. Ptak, K. Sarecki, M. Kur, J. Grela, K. Januszek, A. Pabiańczyk
Rezerwa:
K. Wroński, K. Duch, Sz. Nocoń, Sz. Haberka, K. Szlachta


WAŻNE ZWYCIESTWO TRAMPKARZY
WAP – ,PROSZOWIANKA” PROSZOWICE 5:0
28.05.2016 r. na wolbromskim stadionie nasi trampkarze rozegrali doskonałe spotkanie, przeciwko świetnie dysponowanemu w tym dniu zespołowi ,Proszowianki” Proszowice.
Mecz stał na bardzo wysokim poziomie jak na piłkę młodzieżową, obfitował w wiele sytuacji podbramkowych, strzałów na bramkę, parad bramkarskich oraz zagrań technicznych.
Obie drużyny pokazały dojrzałą piłkę, poukładaną taktycznie, pełną schematów meczowych. Jednak, ku naszej radości, to nasz zespół wyszedł z tego pojedynku zwycięsko, pokonując rywala – tym samym udowadniając po raz kolejny, że na ,własnym” stadionie jesteśmy niepokonani.
Mecz ułożył się dla nas znakomicie – już w 7 min. Jakub Grela po indywidualnej akcji oskrzydlającej i strzale w długi róg wyprowadził nasz zespół na prowadzenie. Kolejne bramki padły w 25 i 33 min. po strzałach naszego najskuteczniejszego napastnika Olka Pabiańczyka. Po ciekawej pierwszej połowie na przerwę schodziliśmy prowadząc 3:0.
Druga połowa to popis całego zespołu. Świetna gra w obronie (zero sytuacji pod naszą bramką) oraz mądra i skuteczna gra w ataku, gdzie w 46 i 55 min. po bramkach Olka Pabiańczyka (kolejny hat-trik w tym sezonie) oraz Dawida Mendaka ustaliliśmy wynik spotkania na 5:0.


Skład WAP – Młodzi przebojem:
Gil K., Ciepał B., Mendak D., Rdest J., Świda J., Ptak J., Sarecki K., Kur M., Grela J., Januszek K., Pabiańczyk A.
Rezerwa:
Wroński K., Duch K., Szlachta K., Haberka Sz., Nocoń Sz.


  22.06.2016

 

SKRZATY WYGRYWAJĄ W OLKUSZU!
28 maja przed meczami turniejowymi żaków, nasza najmłodsza drużyna rozegrała sparing ze Słowikiem Olkusz. Chłopcy zagrali na dwóch boiskach a spotkania były rozgrywane w systemie każdy z każdym. Kibicujący rodzice byli bardzo zadowoleni z przebiegu tych meczy, zobaczyli bowiem sporo ładnych akcji i bramek w wykonaniu naszego zespołu. Po tej sportowej rywalizacji przyszedł czas na mecz główny, tym razem rozegrany na całym boisku. Spotkanie był bardzo wyrównane i zacięte, ale tym razem to nasz zespół był górą w pojedynku ze Słowikiem Olkusz. WAP-owicze wygrali 1:0 po bramce Krystiana Myszora z rzutu karnego. Była to pierwsza wygrana drużyny skrzatów więc radość dzieci oraz ich rodziców była ogromna.
Widać że poprzednie sparingi i regularne treningi przynoszą efekty, a do każdego kolejnego meczu chłopcy będą przystępować z wiarą w swoje umiejętności – podsumował trener Grzegorz Smolak.

Skład WAP – Młodzi przebojem:

Filip Sobczyk, Igor Kot, Wiktor Gieszczyk, Nikolas Pielka, Kacper Robak, Kacper Żyła, Szymon Chaberka, Szymon Malinowski, Dawid Trawiński, Tomek Marchajski, Kajetan Omyła, Artur Piputa, Bartek Haberka, Alex Osuszek, Hubert Pasich  16.06.2016

 

MAJÓWKA ŻAKÓW
10 maja zespół żaków rozegrał mecz sparingowy z drużyną WKS Przebój Wolbrom. Dla naszych chłopców był to pierwszy mecz derbowy, mimo tego doskonale wiedzieli, że w spotkaniu takiej rangi nie mogą sobie pozwolić na słabą grę i jakiekolwiek błędy – emocje na murawie i trybunach były ogromne.
Lekki stres nie pozbawił Żaczków waleczności. Mali piłkarze pokazali pazur, stwarzając sobie wiele okazji strzeleckich, które zamienili na 9 bramek. Gra naszego zespołu mogła się podobać również mocno przeżywającym ten mecz rodzicom. Spotkanie zakończyło się wynikiem 9:7 dla drużyny WAP-u, składającej się głównie z rocznika 2008 i 2009.

WAP Wolbrom 1:
Milan Maroszek, Kacper Łyczak, Patryk Costello, Mateusz Marchajski, Dawid Myszor, Kornel Urbański, Mateusz Grela.

WAP Wolbrom 2:
Filip Garnek, Mateusz Mucha, Jaś Warzecha, Piotr Kosałka, Adaś Kossakowski, Nikolas Pielka, Szymon Chaberka

Bramki dla WAP-u strzelali
1x Kacper Łyczak, 2x Dawid Myszor, 1x Kornel Urbański, 1x Nikolas Pielka, 1x Jaś Warzecha, 1x Szymon Chaberka, 2x Mateusz Grela

 

Kolejne mecze nasz zespół rozgrywał 14 maja na Turnieju Żaków zorganizowanym przez olku­ski podokręg. Tego dnia naszymi przeciwnikami były zespoły: Przemsza Klucze, Prądnik Suło­szowa oraz Piliczanka Pilica. WAP-owicze rozegrali bardzo dobre zawody pokonując wszystkich swoich przeciwników a przy tym strzelając w całym turnieju aż 11 bramek, tracąc zaledwie jedną.

Skład WAP Wolbrom:
Milan Maroszek, Mateusz Mucha, Piotr Kosałka, Kacper Łyczak, Mateusz Marchajski, Olaf Witkowski, Franek Pluta, Krystian Myszor, Dawid Myszor, Mateusz Grela, Kamil Płowiec.

WAP Wolbrom – Przemsza Klucze 4:0
bramki: 1x Olaf Witkowski, 1x Franek Pluta, 1x Kamil Płowiec, 1x Dawid Myszor

WAP Wolbrom – Piliczanka Pilica 5:0
bramki:1x Olaf Witkowski, 1x Mateusz Grela, 2x Kamil Płowiec, 1x Franek Pluta

WAP Wolbrom – Prądnik Sułoszowa 2:1
bramki: 2x Olaf Witkowski

 

28 maja to dzień kolejnego turnieju Żaków. Organizatorem rozgrywek był ponownie olkuski podokręg. Tym razem chłopcy zostali podzieleni na dwie drużyny. W pierwszym zespole zagrał rocznika 2007 plus bramkarz z rocznika 2008. Natomiast drugą drużynę reprezentowali chłopcy urodzenie w 2008 roku. Obie drużyny zasługują na pochwałę, choć tego dnia brakowało szczę­ścia pod bramką przeciwników.

WAP Wolbrom 2007:
WAP Wolbrom – Prądnik Sułoszowa 2:1
WAP Wolbrom I – WAP Wolbrom II 5:0
WAP Wolbrom – Przemsza Klucze 0:0
WAP Wolbrom – Słowik Olkusz 0:0
WAP Wolbrom – Słowik Olkusz II 0:2

WAP Wolbrom 2008
WAP Wolbrom – Prądnik Sułoszowa 0:0
WAP Wolbrom – Słowik Olkusz I 0:1
WAP Wolbrom – Słowik Olkusz II 0:2
WAP Wolbrom II – WAP Wolbrom I 0:5
WAP Wolbrom – Przemsza Klucze 0:0

Skład WAP Wolbrom 2007
Oliver Bąba, Mateusz Czerwik, Kuba Prokop, Kacper Bomba, Olaf Witkowski, Kamil Płowiec, Franek Pluta, Mateusz Marchajski

Skład WAP Wolbrom 2008
Milan Maroszek, Piotr Kosałka, Kacper Łyczak, Adaś Kossakowski, Dawid Myszor, Mateusz Grela, Kornel Urbański, Mateusz Mucha

 


  10.06.2016

 

WESOŁO I ZDROWO – BO NA SPORTOWO
PIKNIK RODZINNY Z OKAZJI DNIA DZIECKA
4 czerwca 2016 r., przy pięknej pogodzie został zorganizowany przez naszą Akademię Piknik Rodzinny. Doświadczenie organizatorów oraz dobre humory przybyłych uczestników pikniku były gwarancją niezapomnianych wrażenia podczas tegorocznych zma­gań sportowo-rekre­acyjnych.
Dzięki uprzejmości prezesa Klubu Dłubnia Trzyciąż-Jangrot – Pana Konrada Bryzika, nasi Adepci mogli rywalizować w sportowych rozgrywkach na obiektach ULKS Dłubnia.
Oficjalnego otwarcia dokonał Pan Paweł Neter, który w imieniu Zarządu przywitał licznie przybyłych Adeptów i ich rodziny a także podziękował sponsorom za włożony w organizację imprezy wkład finansowy i rzeczowy.
Piknikowe zawody rozpoczęto – jako pierwsi do rywalizacji przystąpili najmłodsi Adepci, którzy stanęli do meczowej rywalizacji przeciwko swoim mamą. Wynik meczu 7:0 dla Adeptów z ,Przed­szkola Piłkarskiego” wyraźnie pokazuje kto przeszedł odpowiednie szkole­nie piłkarskie :). Natomiast sportowa postawa Pań upewniła młodych piłkarzy, że zawsze mogą liczyć na swoje ko­chane mamy, które mimo wysokiej przegranej potrafiły się cieszyły z sukcesu swoich synków.

Po krótkiej przerwie do rywalizacji z najmłodszymi Adeptami stanęli tatusiowie, którzy po bardzo emocjonującym meczu zremisowali ze swoimi synami 2:2. Po przeprowadzonej serii rzutów karnych, tą wyrównaną walkę męskich przedstawicieli rodzin wygrywają jednak mali piłkarze. No cóż po dwóch meczach i zaciętej walce maluchy udowodniły, że treningi dają oczekiwane efekty i chociaż w tym przypadku górują nad swoimi rodzicami.

Po takich emocjach przyszedł czas na konkurencje grupowe, w których uczestniczyli zarówno Adepci jak i towarzyszący im dorośli. Sprawiedliwie podzielone cztery grupy zrzeszały w swoich szeregach przedstawicieli wszystkich grup wiekowych. Dwudziestoosobowe drużyny rywalizowały w dwóch zadaniach teoretycznych pt: ,Odgadywanie haseł” oraz ,Dopasuj dyscypliny sportowe”. Nie zabrakło również toru przeszkód, który okazał się nie lada wyzwaniem dla starszej części zawodników. Rywalizujące grupy cały czas wzajem­nie się wspierały, a wokół wrzał donośny doping najlepszych na świecie kibiców – rodzi­ców. 

Kiedy zwycięscy odebrali nagrody i emocje sportowe już nieco opadły, przyszedł czas na mały poczęstunek. Sportowcy mieli do dyspozycji słodkie paczki, napoje oraz kiełbaski z grilla.

W dalszej części pikniku rozegrano 3 mecze ,duzi” kontra ,mali” – drużyny tatusiów zmie­rzyły się ze swoimi synami. Jako pierwsza do rywalizacji stanęła drużyna Orlików. Jak można było przewidzieć już od początku meczu młodzi piłkarze zdominowali bramkę prze­ciwnika i nie odpuszczali do końca. Tatusiowie mieli co prawda kilka udanych akcji a w tym dwie zakończone bramką, ale i to na niewiele się zdało. No cóż, trzeba spojrzeć prawdzie w oczy – nasi tatu­siowie to zaledwie statyści na boisku – słaba kondycja, nieostre widzenie światła bramki oraz stare odnowione kontuzje kolan spowodowały, że ostatecznie mecz za­kończył się zwycię­stwem młodych piłkarzy 5:2.
Do kolejnego meczu przystąpiła drużyna Młodzików oraz bardzo zmotywowana po ostatnich porażkach drużyna ro­dziców. Choć ideą pikniku była dobra zabawa, to również i w tym meczu nie zabrakło zaciętej rywaliza­cji. Tym razem lepsi okazali się tatusiowie, choć jak sami przyznają, nie było łatwo wygrać ze swoimi pociechami. Wynik pozostanie dla nas tajemnicą ponieważ w ferworze walki nikt nie liczył bramek – i tak niech pozostanie 🙂
Ostatnie spotkanie Trampkarze kontra ojcowie było meczem bardzo wyrównanym i sprawie­dliwie zakończyło się remisem. Bramkarze spisywali się wyśmienicie a zawodnicy z pola swoją techniką zachwycali widownię. O wygranej Trampkarzy zadecydowały “karne”.

Piknik Rodzinny znakomicie przyczynił się do integracji Adeptów oraz integracji rodzin. Po­goda na szczęście dopisała, humory także. Nie ważne było kto wygra mecz oraz jakie wywal­czy miejsce w zawodach, liczyła się tylko dobra, wspólna zabawa. A zabawa była przednia, tym bardziej, że chętnie uczestniczyli w niej dorośli, którzy przypomnieli sobie dzie­cięce lata.
W organizację imprezy zaangażowany był cały zarząd, trenerzy oraz rodzice. Ponad 15 osób ciężko pracowało na to, aby nasi Adepci zapamiętali ten dzień jak najlepiej. Dziękujemy im serdecznie za wysiłek i poświęcony czas. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli zorganizować równie udaną imprezę.

Organizatorzy dziękują wszystkim sponsorom za pomoc w zorganizowaniu imprezy:

INTERkrąż sp z o .o. Łukasz Żyła
Trzyciąż 179, 32-353 Trzyciąż

F.H.U. Dominika i Paweł Jagła
Ulina Wielka 22 Z.P.H.U.

GUM-BAR Ciuła Wojciech
Lgota Wolbromska 45, 32-340 Wolbrom,

F.P.H.U. DROMA Majda Urszula
ul Wiejska 33, 32-340 Wolbrom

Piekarnia “NA ROGU” s.c. Iwona Zaręba, Monika Nizińska
ul. Żwirki i Wigury 34, 32-340 Wolbrom

INTERKONEKT s.c. Barczyk Paweł, Furman Tomasz
ul.M. Piłsudskiego 57a Wolbrom

Anna i Witold Barczyk “UNI FOOD”
ul. Krakowska 44, Wolbrom


  05.06.2016

 

ORLIKI WYSTARTOWAŁY
Drużyna Orlików bardzo dobrze zaingurowała swoje zmagania w lidze, zajmując pierw­sze miejsce podczas rozgrywanego w Wolbromiu turnieju.

Rozgrywki poprzedzone zostały minutą ciszy ku pamięci nieobecnego już wśród nas Śp. Jó­zefa Netera. W ten sposób nasi adepci chcieli jeszcze raz podziękować za wsparcie i obecność na rozgrywanych przez naszych Adeptów meczach.

Wielka chęć osiągnięcia sukcesu w turnieju, doprowadziła do wygrania wszystkie meczów rozegranych przez na­szych zawodników. Fakt ten nie pozostawiał żadnych złudzeń, który zespół tego dnia jest najlepiej dysponowana. Dzięki mądrej grze zarówno w defensywie jak i ofensywie, mecze toczyły się pod na­sze dyktando.

Szczególnie cieszy to, że 12 osobowa kadra powołana na turniej stanowiła kolektyw i każdy z grają­cych zawodników mógł zaprezentować swoje umiejętności, co przyczyniło się na ogólny sukces na­szej drużyny – podsumował trener Radosław Koterba.

Szkółkę reprezentowali: Paszczela Bartek, Pałka Maciej, Kulka Jakub, Płaszczyk Jakub, Żak Jakub, Romanek Kamil, Syguła Kamil, Maciora Kamil, Żebrak Olaf, Pluta Franek, Witkow­ski Olaf, Płowiec Kamil.Życzymy wszystkim Adeptom aby ich dzieciństwo
Było jak najlepsze i aby trwało jak najdłużej!
Żyjcie tak, aby każdy kolejny dzień
Był niesamowity i wyjątkowy.
Wypełniajcie każdą chwilę tak,
Aby potem wspominać ją z radością.
Szukajcie w sobie i w sporcie siły i entuzjazmu.
Żyjcie najpiękniej jak umiecie …

Zarząd i Trenerzy WAP – Młodzi przebojem

Zapraszamy wszystkich Adeptów i ich rodziców na
PIKNIK RODZINNY
z okazji Dnia Dziecka w dniu 04.06.2016 r.
na Boisku w Trzyciążu
Początek imprezy o godzinie 09.00

W programie pikniku zabawy sportowe oraz mecze dzieci – kontra rodzice,
słodkości i kiełbaski z grilla.
Uczestników pikniku obowiązują stroje i obuwie sportowe 🙂

ZAPRASZAMY!!!!!!!!


  29.05.2016

 

KU PAMIĘCI
W dniu 21.05.20016 r. drużyna trampkarzy rozegrała spotkanie ze ,Słomniczanką” w Słomnikach. Trudne warunki z jakimi przyszło nam się zmierzyć (grząskie, nierówne boisko) sprawiły, że przystąpiliśmy do tego meczu mniej skoncentrowani niż zwykle.
Po dobrym początku, w którym objęliśmy prowadzenie po golu z rzutu karnego Kacpra Januszka dalsza część gry była zdecydowania bardziej nerwowa. Akcje były mniej składne a w szyki obronne wkradł się strach i bałagan. Efektem tego schodziliśmy na przerwę z wynikiem 1:1 mocno niezadowoleni.
Druga połowa zaczęła się dla nas jeszcze gorzej – po błędzie w obronie to gospodarze wyszli na prowadzenie 2:1. Paradoksalnie to wydarzenie było kluczowe dla losów tego spotkania.
Otóż w tym dniu żegnaliśmy wieloletniego przyjaciela, sympatyka i kibica WAP – Młodzi przebojem Śp. Józefa Netera dlatego zawodnicy wraz z rodzicami pragnęli zadedykować ewentualną wygraną w tym meczu zmarłemu przyjacielowi Szkółki.
Początkowa ta chęć i determinacja paraliżowała poczynania naszych zawodników to jednak bramka na 2:1 dla ,Słomniczanki” podziałała jak przysłowiowa płachta na byka.
Odmieniona drużyna zaczęła grać coraz lepiej, coraz składniej i co najważniejsze była zdecydowanie groźniejsza pod bramką gospodarzy goniąc wynik meczu.
Minuty uciekały a wszyscy czekali na bramkę wyrównującą, która dałaby nadzieję na wy­graną w tym meczu. I tak przyszła upragniona 44 min., w której po solowej akcji Olka Pabiań­czyka doprowadziliśmy do wyrównania.
Po tej bramce zawodnicy WAP-u dostali nowych sił i z jeszcze większą determinacją napierali na bramkę przeciwnika, by w 52 i 60 min. meczu po bramkach Jasia Świdy i Michała Kura ustalić wy­nik spotkania na 4:2.
Wielkie gratulacje dla całego zespołu, dla trenera M. Porębskiego, który prowadził drużynę w tym meczu, dla rodziców dopingujących i wspierających zawodników, którzy licznie zgro­madzili się na stadionie w Słomnikach i wraz z chłopcami uczcili minutą ciszy pa­mięć zmarłego Śp Józefa.
Gratuluję i dziękuję wszystkim zawodnikom oraz obecnym na meczu rodzicom. Jestem dumny z Waszej postawy na boisku i poza nim – podziękował nieobecny na meczu trener Paweł Neter.

Skład WAP – Młodzi przebojem:
K. Gil, B. Ciepał, D. Mendak, J. Rdest, J. Świda, J. Ptak, K. Sarecki, M. Kur, J. Grela, K. Ja­nuszek, A. Pabiańczyk
Rezerwa:
K. Wroński, K. Duch, K. Szlachta, Sz. Haberka, Sz. Nocoń


REWANŻ NA 100 %
WAP – MŁODZI PRZEBOJEM – AP PROFI ZIELONKI 8 : 2
O nietypowej bo wczesnej 09.00 godzinie rozegraliśmy w dniu 14.05.2016 r. kolejny mecz na stadionie WKS Przebój Wolbrom. Jako gospodarze podejmowaliśmy lidera II Ligii Trampkarzy AP Profi Zielonki.
W pierwszym meczu tych drużyn na stadionie w Aleksandrowicach nasz zespół, grając w osłabieniu przegrał 4:0. Nic więc dziwnego, że do rewanżu przystępowaliśmy mocno zmotywowani, zdeterminowani i skoncentrowani, chcąc pokazać gością piłkę na najwyższym poziomie. Dodatkową motywacją był fakt, że w tym dniu siostra naszego kapitana Kacpra Januszka wychodziła za mąż i najlepszym prezentem od drużyny byłoby zwycięstwo nad liderem grupy.
Mecz zaczął się dla nas znakomicie. Już w 4 min. Kacper Januszek strzela głową pierwszą bramkę, pokazując wszystkim, że goście będą mieli trudną przeprawę chcąc wywieźć z Wolbromia korzystny wynik. Na potwierdzenie tych słów Jakub Grela po składnej akcji oskrzydlającej strzela drugiego gola a kilka minut później w sytuacji sam na sam Olek Pabiańczyk podwyższa wy­nik meczu na 3:0. i tak w dobrych nastrojach schodzimy na przerwę.
Jeśli ktoś – mając w pamięci zeszłoroczny mecz z Krakusem (do przerwy 4:0 dla nas a po przerwie remis 4:4) – obawiał się drugiej połowy, to niepotrzebnie, bo druga część meczu to koncertowa gra naszych za­wodników. W 45 i w 55 min. Kacper Januszek strzela swoją drugą i trzecią bramkę robiąc tym samym prezent swojej siostrze w postaci hat-tricka, w 59 min. po akcji Kamila Szlachty, Kacper Sa­recki podwyższa na 6:0 a w 65 i 69 min. nasz napastnik Olek Pabiańczyk ustala wynik spotkania na 8:2 (drugi hat-trick w tym meczu). W całym spotkaniu dobrze i ambitnie grający goście zdołali od­powiedzieć dwoma trafieniami.
Rewanż za przegraną w pierwszym meczu udał się w 100% dzięki znakomitej grze całego zespołu. Pokazaliśmy piłkę na wysokim poziomie, udowodniliśmy przyjezdnym, że w Wol­bromiu też potrafią grać w piłkę i że do oceny umiejętności przeciwnika należy zawsze pod­chodzić ostrożnie.
Należy sprawiedliwie powiedzieć, że zespół AP Profi Zielonki potrafi grać w piłkę, jest ze­społem o walorach technicznych, poukładanym taktycznie, zdyscyplinowanym, świetnie utrzymującym się przy piłce, dlatego wygrana w takich rozmiarach pokazuje jakie możliwo­ści drzemią w naszych chłopakach i ile jeszcze radości czeka nas trenerów, rodziców i wszystkich sympatyków WAP – Młodzi przebojem.
GRATULACJE !!!

Skład WAP – Młodzi przebojem:
K. Gil, J. Świda, J. Rdest, D. Mendak, B. Ciepał, J. Ptak, K. Sarecki, M. Kur, J. Grela, K. Ja­nuszek, A. Pabiańczyk
Rezerwa:
K. Wroński, K. Duch, K. Szlachta, Sz. Haberka, Sz. Nocoń

RELACJA Z MECZU


KOLEJNE ZWYCIĘSTWA TRAMPKARZY
07.05.20016 r. nasi Trampkarze zmierzyli się na wyjeździe z zespołem Wawelu Kraków. Przyszło nam ten mecz rozgrywać w bardzo trudnych warunkach (stan murawy). Będąc jed­nak faworytami tego spotkania przystąpiliśmy do meczu jeszcze bardziej skoncentrowani.
Już po 15 min. prowadziliśmy 2:0 po bramkach Kacpra Sareckiego oraz Kacpra Ja­nuszka. Tuż przed sama przerwą Jakub Grela dorzucił jeszcze trzecią bramkę i schodzimy do szatni prowa­dząc 3:0.
Po zmianie stron sytuacja na boisku nie uległa zmianie, kontrolowaliśmy grę, stwa­rzaliśmy sobie wiele sytuacji bramkowych, z czego wykorzystaliśmy dwie: na 5:0 – obie bramki po strzale naszego kapitana Kacpra Januszka. Końcowy wynik meczu 5:1 dla WAP-u

Skład WAP – Młodzi przebojem:
Sz. Kluza, B. Ciepał, D. Mendak, J. Rdest, J. Ptak, J. Świda, K. Sarecki, M. Kur, J. Grela, K. Januszek, A. Pabiańczyk
Rezerwa:
K. Gil, K. Wroński, K. Duch, Sz. Haberka, K. Szlachta, Sz. Nocoń

 


  23.05.2016

 

DOBRA PASSA MŁODZIKÓW TRWA
WAP MŁODZI PRZEBOJEM – BŁYSK ZEDERMAN 9:1
02.05.2016 r. odbyła się kolejna kolejka Ligi Młodzików. Tym razem do Wolbromia przyjechała drużyna z Zedermana.
Kadra WAP-u: Czopek Jakub, Haberka Szymon, Mucha Kacper, Mól Antoni, Sułkowski Woj­ciech, Duch Kacper, Szlachta Kamil, Paszczela Bartosz, Nocoń Szymon, Pałka Maciej, Kulis Antoni, Filip Bocianowski, Robak Mateusz, Kańczuga Bartłomiej.
Po przeciętnym derbowym spotkaniu podopieczni Mariusza Porębskiego bardzo chcieli zrehabi­litować się swoim kibicom i wygrać to spotkanie. Ta olbrzymia wola wygrania przełożyła się na dobrą grę naszego zespołu. Liczne akcje ofensywne i długie utrzymywanie się przy piłce oraz skuteczna obrona naszej bramki przyczyniły się do strzelenia naszemu rywalowi aż 9 bramek przy stracie zaledwie 1 gola.

Bramki strzelali:
Paszczela Bartosz 4
Sułkowski Wojciech 2
Szlachta Kamil 2
Duch Kacper 1
Relacja z meczu:


 

ULKS CENTURIA CHECHŁO – WAP MŁODZI PRZEBOJEM 0:8
Dnia 09.05.2016 r WAP-owiczów czekał mecz wyjazdowy do Centurii Chechło. Był to szlagier kolejki, bowiem drużyna WAP-u zajmowała 1 miejsce w tabeli natomiast Centuria Chechło 3 miejsce.

Kadra meczowa WAP-u: Czopek Jakub, Haberka Szymon, Mucha Kacper, Mól Antoni, Suł­kowski Wojciech, Duch Kacper, Szlachta Kamil, Paszczela Bartosz, Nocoń Szymon, Pardela Maciej, Pałka Maciej, Kulis Antoni, Robak Mateusz.

Ładne, składne akcje, gra kombinacyjna i ogrom strzałów na bramkę, tak można opisać występ naszej drużyny. Chłopcy szybko zauważyli, że prowadząc grę podaniami unikną sytuacji stykowych, a taka gra dodatkowo przyniesie piękne zespołowe akcje, po których ręce same będą składały się do oklasków. Początek spotkania wydawał się być wyrównany, ale tylko do momentu strzelenia przez Antka Móla 1 gola, który otworzył worek z bramkami. WAP-owicze grali koncertowo strzelając aż 8 bramek.

Słowa uznania należą się całej drużynie. Był to zdecydowanie ich najlepszy mecz w Lidze Młodzi­ków. Przeżyliśmy już wiele dobrych meczów, ale muszę obiektywnie stwierdzić, że dawno nie wi­działem w akcji tak walecznego i mądrze grającego zespołu WAP-u – zresztą wynik mówi sam za siebie – powiedział trener Mariusz Porębski.

Bramki dla WAP-u :
Sułkowski Wojciech 4
Paszczela Bartosz 2
Mól Antoni 1
Nocoń Szymon 1

Relacja z meczu:ZA NAMI KOLEJNE DERBY WOLBROMIA
Dnia 25.04.2016 r o godz 17.00 Młodziki rozegrały trzecią kolejkę rundy rewanżowej. Były to kolejne dobre derby Wolbromia, bowiem przeciwnikiem WAP-owiczów była drużyna WKS ,Przebój” Wolbrom.

Do kadra WAP-u weszli: Czopek Jakub, Haberka Szymon, Mucha Kacper, Mól Antoni, Sułkowski Wojciech, Duch Kacper, Szlachta Kamil, Paszczela Bartosz, Nocoń Szymon, Pardela Maciej, Pałka Maciej, Kulis Antoni, Balin Kamil, Będkowski Antoni, Robak Mateusz.

Początek meczu należał do WAP-owiczów – już w 4 minucie Wojtek Sułkowski przejmując piłkę od obrońcy skierował ją do pustej bramki – prowadzimy 1:0. Po szybko zdobytej bramce mecz stał się bardziej wyrównany, mało akcji podbramkowych jak i strzałów z jednej i z drugiej strony boiska. Obiektywnie należy stwierdzić, że cała pierwsza połowa była pod zdecydowaną kontrolą piłkarzy WAP-u, którzy dobrze prezentowali się w obronie. Druga połowa meczu przyniosła delikatną przewagę WKS ,Przebój” co zostało udokumentowane w 45 minucie meczu, zdobytą przez naszych rywali bramką. Strzelony po rzucie rożnym, wyrównujący gol ustalił wynik tego dobrego, spotkania na 1:1.

Wynik meczu sprawiedliwy, nie krzywdzący żadnej drużyny. Był to średni mecz w wykonaniu piłkarzy WAP-u, jednak nie można im odmówić woli walki i zaangażowania. Zawsze powtarzam, że jak się meczu nie da wygrać to trzeba go zremisować – skomentował grę swoich podopiecznych trener Mariusz Porębski.


  22.05.2016

 

PODZIĘKOWANIA

Składamy serdeczne podziękowania
za udział w uroczystościach pogrzebowych Ś.P. Józefa Netera
Zarządowi, Trenerom, Adeptom oraz Rodzicom
Wolbromskiej Akademii Piłkarskiej – Młodzi przebojem.

Dziękujemy, że w tak bolesnych dla nas chwilach dzieliliście z nami smutek i żal,
okazując wiele serca, współczucia i duchowego wsparcia.
Wasza obecność, pamięć, intencje mszalne, złożone wieńce i kwiaty były wielką
pociechą dla rodziny pogrążonej w smutku.

Szczególne – z głębi serca płynące podziękowania – składamy
zawodnikom WAP – Młodzi przebojem,
którzy z wielkim zaangażowaniem i serdecznością
tak licznie uczestniczyli w ostatniej drodze ich wiernego kibica.

Dziękujemy:
Zofia Neter (żona zmarłego) i Paweł Neter z rodziną
.


  20.05.2016

 

“Można odejść na zawsze, by stale być blisko…”  
                                                                Ks. J. Twardowski  

 


Z głębokim smutkiem i żalem żegnamy

Ś. P.
Józefa Netera

Naszego wieloletniego przyjaciela i sympatyka
Wolbromskiej Akademii Piłkarskiej – Młodzi przebojem,
oddanego kibica i niezastąpionego człowieka,
który zawsze Nas wspierał w chwilach radosnych i tych trudnych dla sportowca.

,Jak trudno żegnać kogoś, kto jeszcze mógł być z Nami…”

Składamy serdeczne wyrazy współczucia żonie,
rodzinie
oraz wszystkim bliskim naszego przyjaciela.

Zarząd, Trenerzy, Adepci i Sympatycy   
Wolbromskiej Akademii Piłkarskiej  
,Młodzi przebojem”  

 


  09.05.2016

 

Sparing Skrzatów
Podobnie jak żaki, nasza drużyna skrzatów rozegrała mecze sparingowe z drużynami Pogoni Miechów oraz Słowika Olkusz.

Pierwszym przeciwnikiem najmłodszych WAP-owiczów byli rówieśnicy z Miechowa. Spo­tkanie odbyło się 12 kwietnia na miechowskim Orliku. Mecze sparingowe w tej kategorii wiekowej to ogromna frajda dla dzieci, mogą bowiem przy głośnym dopingu swoich rodzi­ców, rywalizować i sprawdzać swoje umiejętności na tle przeciwnika, a każda strzelona ry­walowi bramka cieszy jak gol w Lidze Mistrzów.
Po dobrym meczu i wielkich emocjach nasza drużyna uległa drużynie z Miechowa 4:2, jed­nak zaraz potem dodatkowo przystąpiono do rzutów karnych, w których WAP-owicze poko­nali drużynę Pogoni.
WAP Wolbrom – Pogoń Miechów 2:4
(Nikolas Pielka, Szymon Chaberka)

WAP – Młodzi przebojem: Oliver Bąba, Filip Sobczyk, Wiktor Gieszczyk, Bartuś Haberka, Szymon Chaberka, Krystian Myszor, Nikolas Pielka, Alex Osuszek, Kacper Robak, Szymon Malinowski, Artur Piputa, Hubert Pasich, Kacper Żyła, Maciuś Warzecha

Drugi sparing naszej drużyny został rozegrany 21 kwietnia w Olkuszu. Dla kilku chłopców z naszej drużyny był to pierwszy mecz w swojej krótkiej przygodzie z piłką nożną. Mimo wielu debiutujących zawodników WAP pokazał pazur grając z drużyną z Olku­sza, jak równy z równym. Niestety ogromna wola walki i chęć wygrania meczu nie wystarczyły. Nasi chłopcy po dobrym meczu przegrali z drużyna z Olkusza 5:3.
Głowa do góry z każdym meczem będzie lepiej a nawet porażki mimo, ze czasami bolą są bardzo pożyteczne i wnoszą ogromne pokłady doświadczenia. Pamiętajmy, że w tej kategorii wiekowej wynik nie jest sprawą najważniejszą, a najmłodsi piłkarze doskonale wiedzą, że teraz liczy się przede wszystkim dobra zabawa.

WAP Wolbrom – Słowik Olkusz 3:5
(2xSzymon Chaberka, 1x Kuba Prokop)

WAP – Młodzi przebojem: Oliver Bąba, Dawid Trawiński, Kacper Bomba, Hubert Pasich, Kajetan Omyła, Kuba Prokop, Szymon Chaberka

 


  08.05.2016

 

PORAŻKA I ZWYCIĘSTWO
23.04.2016 r. Trampkarze rozegrali na wyjeździe trzecią kolejkę II Ligii Okręgowej z “Pro­szowianką” Proszowice. Wynik tego spotkania 2:1 dla gospodarzy.
Pomimo dobrej, momentami bardzo dobrej gry oraz wielu sytuacji podbramkowych (w tym kilku stuprocentowych), to przeciwnik cieszył się ze zwycięstwa. Słabsza gra w obronie (poza bramkarzem Sz. Kluzą), niebywała nieskuteczność pod bramką “Proszowianki” oraz brak determinacji, koncentracji i woli zwycięstwa w końcówce meczu były głównymi powodami przegranego spotkania i minorowych nastrojów.
Ale taki jest sport. Jeśli wychodzisz na boisko i nie grasz na 100%, z pełnym zaangażowanie, determinacją i wiarą w zwycięstwo to schodzisz z boiska pokonany. Ważne natomiast jest, by po porażce szybko się podnieść, wyciągnąć właściwe wnioski i po­dejść do kolejnego meczu z innym, lepszym nastawieniem. Porażki i niepowodzenia mają nas wzmacniać a nie sprawiać, że będziemy coraz słabsi. Pokonywanie przeszkód i wszelkich trudności jest nieodzowna częścią życia codziennego i sportowego.
Skład WAP-u:
Sz. Kluza, J. Ptak, D. Mendak, J. Rdest, B. Ciepał, J. Świda, K. Sarecki, M. Kur J. Grela, K. Januszek, A. Pabiańczyk
Rezerwa:
K. Gil, K. Wroński, K. Szlachta, Sz. Nocoń, K. Duch, M. Pardela

Drugie spotkanie WAP – “Młodzi przebojem” rozegrali przed własną publicznością ze “Sło­wikiem” Olkusz, który w trzech rozegranych meczach odniósł komplet zwycięstw.
W mecz lepiej weszli goście, którzy po 3 minutach prowadzili 1:0. Błąd w ustawieniu linii obrony, zbyt duże odległości między sobą sprawiły, że przeciwnik zmieścił piłkę miedzy obrońcami i w sytuacji sam na sam zdobył bramkę na 1:0.
Ten gol podziałał na naszych zawodników jak płachta na byka i gdyby nieskuteczność, która jest naszą piętą achillesową moglibyśmy rozstrzygnąć mecz już w pierwszej połowie.
Jednak z wielu sytuacji do przerwy wykorzystaliśmy jedną po strzale (lewą nogą) K. Januszka remisując 1:1.
Po zmianie stron sytuacja na boisku nie uległa zmianie (poza pierwszymi 5 min.). Nadal stwa­rzaliśmy sobie wiele możliwości do strzelenia gola, jednak albo brakowało tego ostatniego podania, albo na drodze stawał bramkarz gości. W końcu przyszła 51 min., kiedy to J. Świda dograł piłkę do M. Kura a ten uderzył zza szes­nastki w górny róg bramki, wyprowadzając nasz zespół na prowadzenie. Pomimo jeszcze kilku sytuacji bramkowych nie udało się pod­wyższyć wyniku meczu, który ostatecznie zakończył się 2:1 dla WAP-u.
Należy podkreślić, że za sprawą bardzo dobrze grającego “Słowika” i świetnej dyspozycji naszej drużyny mecz stał na bardzo wysokim poziomie, mógł się podobać i trzymał kibiców w niepewności do ostatniej minuty spotkania. Obie drużyny zaprezentowały piłkę techniczną, kombinacyjną, pełną polotu, w której było widać radość z gry zawodników.
WAP “Młodzi przebojem” pokazała charakter drużyny walczącej o każdy centymetr boiska aż do końcowego gwizdka sędziego.
Oby ta forma (może być jeszcze wyższa) oraz motywacja i ogromne zaangażowanie utrzy­mały się do końca sezonu, bo przed nami jeszcze wiele trudnych spotkań.
Skład WAP – “Młodzi przebojem” :
K. Gil, B. Ciepał, J. Rdest, D. Mendak, J. Świda, J. Ptak, K. Sarecki, M. Kur, J. Grela, K. Ja­nuszek, A. Pabiańczyk
Rezerwa:
Sz. Kluza, K. Wroński, Sz. Haberka, K. Szlachta


  04.05.2016

 

PRZEMSZA KLUCZE- WAP MŁODZI PRZEBOJEM 2:5
11 kwietnia 2016 r., po przerwie zimowej, odbyła się pierwsza kolejka rundy rewanżowej Młodzików. WAP-owiczów czekał ciężki mecz w Kluczach z tamtejszą Przemszą.
Tuż po pierwszym gwizdku nasza drużyna od razu ruszyła do ofensywy, efektem czego był strzelony już w 7 minucie gol, po świetnym uderzeniu w długi róg bramki Kacpra Ducha. Ta strzelona bramka dodała skrzydeł naszym Młodzikom, czego dowodem była druga bramka zdobyta po dobrej akcji bokiem i uderzeniu w światło bramki Antka Móla.
Końcówka I połowy niestety należała do przeciwnika, który strzela kontaktową bramkę na 1:2 ustalając tym samym wynik I połowy spotkania.
W drugiej połowie WAP-owicze ruszyli do przodu. I już w 33 minucie możemy oglądać dokładne zagranie Antka Móla do Bartosza Paszczeli, który z środka boiska zagrywa do wychodzącego sam na sam Wojtka Sułkowskiego. Nie kończąc akcji strzałem i myląc przy tym przeciwnika, Wojtek świetnie zagrywa wzdłuż bramki a nadbiegający Bartosz Paszczela dopełnia formalności trafiając do pustej bramki. W 45 minucie meczu ponownie Wojciech Sułkowski zagrywa do Maćka Pałki, a ten świetnie uderza w dalszy róg bramki – 4:1 dla WAP-owiczów. 55 minuta meczu Szymon Haberka oddaje strzał zza pola karnego i piłka wpada kolejny raz do bramki przeciwników. Pod koniec meczu troszkę rozluźnieni piłkarze z Wolbromia dają strzelić sobie drugą bramkę, która ustala wynik spotkania 2:5 dla WAP – Młodzi przebojem.
Wszyscy uczestnicy spotkania zasługują na pochwałę za zaangażowanie, walkę, dobrą grę bo to wszystko sprawiło, że mecz stał na dobrym, wysokim poziomie.

Kadra:
Czopek Jakub, Szlachta Kamil, Mól Antoni, Mucha Kacper, Balin Kamil, Sułkowski Wojciech, Duch Kacper, Paszczela Bartosz, Haberka Szymon, Pałka Maciej, Maciora Kamil, Robak Mateusz.

WAP MŁODZI PRZEBOJEM – TRZY KORONY ŻARNOWIEC 2:1
18 kwietnia 2016 r. WAP – Młodzi przebojem zmierzył się z drużyną z Żarnowca. Było to spotkanie na szczycie, bowiem WAP był liderem tabeli a drużyna Trzech Koron zajmowała 2 miejsce.
Początek pierwszej połowy meczu znowu należał do młodych WAP-owiczów. Już w 3 min. prowadzimy 1:0, po uderzeniu w słupek Bartosza Paszczeli i dobitce do pustej bramki idącego za akcją Szymona Noconia. Kolejne minuty I połowy meczu to dwie niewykorzystane sytuacje naszej drużyny. W 11 minucie Maciej Pardela oddaje bardzo dobry strzał na bramkę, niestety bramkarz Trzech Koron wybija piłkę na rzut rożny. W 20 min. meczu Sułkowski Wojciech trafia w słupek. Mija 25 min meczu i niestety goście z Żarnowca strzelają wyrównującego gola ustalając wynik pierwsza połowy spotkania, która mimo remisu była bardzo dobra w wykonaniu WAP-owiczów.
Chwile po gwizdku sędziego rozpoczynającego II połowę meczu, Szymon Nocoń strzela bramkę która nie zostaje uznana w związku z minimalnym spalonym naszego napastnik. W 40 min. meczu Kamil Szlachta wyprowadza piłkę z naszego pola karnego dogrywa do Wojtka Sułkowskiego, który świetnie ogrywa dwóch obrońców i oddaje minimalnie niecelny strzał. Po 5 min. Szymon Nocoń dogrywa w pole karne a akcje zamykają Bartek Paszczela i Wojtek Sułkowski, którzy razem – dziwnym zbiegiem okoliczności – trafiają do bramki przeciwnika. Gol przez sędziego został zapisany Wojtkowi Sułkowskiemu i ustalił końcowy wynik meczu 2:1 dla WAP-u.
Po bardzo dobrym spotkaniu po raz kolejny można pochwalić wszystkich zawodników bez wyjątku. Chłopaki grali z bardzo dużym zaangażowaniem, stworzyli sporo świetnych akcji po których oddali strzały na bramkę wymagającego przeciwnika – co należy obiektywnie stwierdzić.
Kadra meczu:
Czopek Jakub, Szlachta Kamil, Mól Antoni, Mucha Kacper, Paszczela Bartosz, Sułkowski Wojciech, Kacper Duch, Balin Kamil, Nocoń Szymon, Pardela Maciej, Robak Mateusz, Kulis Antoni, Kańczuga Bartłomiej, Płaszczyk Jakub.


ŻACZKI NIE PRÓŻNUJĄ
Po kwietniowych sparingach w Krakowie nasze żaczki nie spoczęły na laurach lecz ochoczo przystąpiły do rozgrywania kolejnych meczów sparingowych. Tym razem naszymi przeciwnikami były drużyny Pogoni Miechów i Słowika Olkusz.
We wtorek 12 kwietnia nasza drużna rozegrała sparing z drużyną Pogoni Miechów. Młodzi piłkarze pokazali wiele ciekawych akcji pod bramką przeciwnika stwarzając kilka dobrych okazji do strzelenia gola. Niestety tego dnia tylko raz udało się pokonać bramkarza Pogoni. Mimo porażki obiektywnie należy stwierdzić, że nasz zespół zaprezentował się z dobrej strony na tle rok starszych kolegów zespołu z Miechowa.
WAP Wolbrom – Pogoń Miechów 1:7

WAP – Młodzi przebojem:
Milan Maroszek, Krystian Myszor, Mateusz Mucha, Piotr Kosałka, Dawid Myszor, Mateusz Grela , Mateusz Marchajski, Jaś Warzecha

Kolejny mecz sparingowy drużyna żaczków rozegrała 21 kwietnia 2016 r. Tym razem naszym przeciwnikiem była drużyna Słowika Olkusz. Od samego początku mecz stał na wysokim – wyrównanym poziomie, a oba zespoły stworzyły dobre i emocjonujące widowisko. Obecni na meczu rodzice mogli być zadowoleni z tego co pokazały na boisku ich pociechy podczas dobrego spotkania z wymagającym przeciwnikiem z Olkusza. Niestety z upływem czasu naszej młodej drużynie zabrakło sił aby końcowy wynik pozostał dla nas korzystny. Wierzymy jednak, że regularne treningi i gra w meczach sparingowych korzystnie wpłynie na polepszenie kondycji młodych piłkarzy.
Mimo przegranego meczu trener Grzegorz był bardzo zadowolonym z gry chłopaków. Pierwsze sparingi w tak młodym wieku bywają trudne dla zawodników, ale wyciągamy z nich wnioski i zdobywamy doświadczenie, co jest bardzo ważne w kwestii rozwoju młodego piłkarza.
WAP Wolbrom – Słowik Olkusz 6:10
(Kacper Łyczak x4, Mateusz Grela x 1, Piotr Kosałka x1)

WAP – Młodzi przebojem:
Milan Maroszek, Kacper Łyczak, Piotr Kosałka, Kuba Prokop, Mateusz Marchajski, Jaś Warzecha, Dawid Myszor, Mateusz Grela


  20.04.2016

 

TRAMPKARZE WAP-u
WYCIĄGNĘLI WNIOSKI Z PRZEGRANEJ
W sobotnie przedpołudnie 16.04.2016 r. o godz. 11.00 WAP – Młodzi przebojem zmierzył się z drużyną ,Słomniczanki” Słomniki w II kolejce Ligi Małopolskiej.
Nasi zawodnicy po wcześniejszym wyjazdowym falstarcie w Zielonkach, przystąpili do me­czu mocno skoncentrowani i z ogromną wolą zwycięstwa. I ku zadowoleniu wszystkich udało się to osiągnąć w 100%.
Było to znakomite spotkanie w wykonaniu WAP-u przeciwko dobrej, fizycznie mocnej dru­żynie. Od początku narzuciliśmy przeciwni­kowi swój styl gry, spychając go do głębokiej de­fensywy, stwarzając przy tym wiele sytuacji do strzelenia bramki. Jednak jak to często w na­szych meczach bywa pierwszą okazję do strzelenia gola mieli goście. W sytuacji sam na sam znakomicie spisał się nasz bramkarz Kacper Gil, który uchronił naszą drużynę przed utratą bramki. Ta niewykorzystana przez naszych przeciwników akcja uskrzydliła naszych zawod­ników, którzy w 13 min. po znakomitym podaniu Kacpra Sareckiego do Olka Pabiańczyka wyszli na prowadzenie. Po niespełna 8 minutach za obronę gości podaje Kacper Sarecki, a Olek Pabiań­czyka wychodzi na samotne spotkanie z bramkarzem strzelając kolejnego gola po niemal identycznej akcji – mamy 2:0 dla WAP-u. Kiedy goście rozpamiętywali utratę gola nasz zespół nie marnuje czasu i rozgrywa koronkową akcję, w której piłka krąży jak po sznurku od zawodnika do zawodnika. W końcowej fazie piłkę wyłożoną jak na talerzu od Kacpra Januszka plasowanym strzałem w długi róg zamienił na bramkę nasz skrzydłowy Ja­siu Świda. Koncertowa gra WAP-u trwała nadal i w 29 min. po akcji oskrzydlającej i podaniu naszego kapitana wracający do formy po chorobie, grający na nowej pozycji (trafionej) Jakub Grela mocnym strzałem ustalił wynik do przerwy na 4:0.
Druga połowa podobna, bardzo dobra, mądra gra naszego zespołu pozwala na stwarzanie so­bie sporo okazji do strzelenia bramki. Te padają w 42 i 62 min. Pierwszą strzela po świetnie wykonanym rzucie wolnym Kacper Januszek a drugą po raz trzeci Olek Pabiańczyk po książ­kowej akcji oskrzydlającej, którą rozpoczął Jakub Ptak, dośrodkował Jasiu Świda a zamienił na gola wspomniany wyżej Olek Pabiańczyk.
Należy również dodać, że przyjezdni grali bardzo ambitnie do końca i w 55 min. strzelili ho­norowego gola, który w przekroju całego spotkania im się należał.
Tak, więc rewanż za Zielonki udał się znakomicie, cieszy postawa całego zespołu, w którym nie było słabych punktów, widoczna jest zwyżka formy kluczowych zawodników i powrót do swojego stylu gry, w którym dominuje technika, mądra gra taktyczna i co najważniejsze ra­dość z gry. Oby tak dalej.

Skład WAP – Młodzi przebojem:
Gil Kacper, Ptak Jakub, Mendak Dawid, Rdest Jakub, Ciepał Bartosz, Jakub Grela, Sarecki Kacper, Kur Michał, Świda Jan, Januszek Kacper, Pabiańczyk Aleksander.
Rezerwowi:
Kluza Szymon, Wroński Kamil, Szlachta Kamil, Duch Kacper.

 


FALSTART TRAMPKARZY
NA POCZĄTEK LIGI MAŁOPOLSKIEJ
10.04.2016 r. zawodnicy WAP – Młodzi przebojem rozpoczęli sezon w Podokręgu Kraków od przegranej 0 : 4 z drużyną AP Profi Zielonki.
Był to mecz o dwóch obliczach. Pierwsze 25 min. należało zdecydowanie do nas. Przewaga, jaką nasi zawodnicy osiągnęli w pierwszej części spotkania była widoczna nie tylko w utrzy­mywaniu się przy piłce, ale również w stwarzaniu sobie sytuacji stuprocento­wych. A było ich nie mało, bo aż 5 w I połowie i 2 w II. Jednak same sytuacje to jeszcze nie bramki, trzeba je wykorzystywać, aby wygrać mecz. Niestety, w tym meczu nieskuteczność była rażąca i zade­cydowała o losach spotkania.
Swoich stuprocentowych szans nie wykorzystali: Olek Pabiańczyk, Kacper Sarecki, Kacper Januszek oraz Jakub Grela. Na częściowe usprawiedliwienie przegranej miała wpływ bezwąt­pienia absencja Jasia Świdy, choroba Jakuba Greli i Dawida Mendaka oraz kontuzja Michała Kura. Oceniając jednak rzetelnie cały mecz należy stwierdzić, że trafiliśmy na mocny zespół, który w przekroju całego meczu zasłużył na wygraną.
Nie robimy tragedii z porażki, ważne jest wyciągnięcie właściwych wniosków na przyszłość i dobre przygotowanie się do następnego spotkania.

Skład WAP – Młodzi przebojem:
Gil Kacper, Ptak Jakub, Rdest Jakub, Mendak Dawid, Ciepał Bartosz, Szlachta Kamil, Kur Michał, Januszek Kacper, Sarecki Kacper, Grela Jakub, Pabiańczyk Olek.
Rezerwowi:
Kluza Szymon, Wroński Kamil, Nocoń Szymon, Haberka Szymon.

 


  18.04.2016

 

SPARINGI ŻACZKÓW
Z CRACOVIĄ I GARBARNIĄ KRAKÓW.
10 kwietnia 2016 r. drużyna żaków rozegrała dwa mecze sparingowe z drużynami – Cracovii oraz Garbarni Kraków. Mecze te odbywały się na obiektach Pasów na sztucznej nawierzchni, pod balonem, gdzie chłód i późna pora nie przeszkadzały w grze młodym piłkarzom.
Przygotowujące zespół do rundy wiosennej sparingi pozwalają nam spokojnie patrzeć w przyszłość. Nasz zespół zagrał, bowiem bardzo dobre spotkania, urządzając sobie prawdziwy festiwal strzelecki, trafiając w światło bramki aż szesnaście razy i tracąc zaledwie pięć bra­mek.

WAP – Młodzi przebojem – Cracovia 14:5
WAP – Młodzi przebojem – Garbarnia 2:0

WAP – Młodzi przebojem wystąpił w składzie:
Milan Maroszek, Olaf Witkowski, Adaś Kossakowski, Krystian Myszor, Piotr Kosałka, Ka­mil Płowiec, Franek Pluta, Dawid Myszor, Mateusz Grela, Mateusz Marchajski


  14.04.2016

 


W kwietniu bieżącego roku Wolbromska Akademia Piłkarska – Młodzi przebojem otrzymała 32″ telewizor marki SAMSUNG.

Telewizor został nam przekazane przez firmę:
Serdecznie dziękujemy:
Panu Pawłowi Barczyk
oraz
Panu Tomaszowi Furman

za nieodpłatne przekazanie naszym Adeptom sprzętu RTV,
który zostanie wykorzystany do przeprowadzania analiz taktycznych
oraz prezentowania naszym Adeptom treści edukacyjnych.

Jesteśmy Panom bardzo wdzięczni za okazaną pomoc, zaangażowanie
i wsparcie działań naszego Stowarzyszenia.


  23.03.2016

 

ŻAKI WICEMISTRZAMI
HALOWEGO TURNIEJU PPN OLKUSZ.
12 marca 2016 r. odbyły się Halowe Mistrzostwa Podokręgu Olkusz w kategorii Żaków – Rocznik 2007 i Młodszych.
W fazie grupowej trafiliśmy na drużyny: Słowika II Olkusz 3:0 (Franek Pluta x3), Piliczanki Pilica 4:0 (Kamil Płowiec x3, Mateusz Grela x1) i Wielmożanki 5:0 (Kornel Urbański x2, Kamil Płowiec x1, Olaf Witkowski x1, Mateusz Grela x1).
WAP-owicze gładko przeszli przez fazę grupową pokonując w pięknym stylu grupowych rywali, zdobywając 12 bramek i nie tracąc przy tym żadnego gola.
W półfinale trafiliśmy na drużynę z Wierbki. W tym meczu obraz naszej gry nie uległ zmianie i to nasz zespół dominowała na boisku, tworząc sobie co chwilę okazję do zdobycia bramki. Zagraliśmy efektownie i efektywnie strzelając drużynie z Wierbki dwie bramki (Kornel Urbański x1, Olaf Witkowski x1). Zwycięstwo utorowało nam drogę do finału, gdzie naszym rywalem była drużyna z Gołczy.
Mecz zaczął się od szybkich ataków młodych WAP-owiczów na bramkę przeciwnika i wydawało się że bramka to tylko kwestia czasu. Niestety jak wiadomo niewykorzystane sytuacje się mszczą i to drużyna z Gołczy zdobyła pierwszego gola. WAP-owicze ostro ruszyli do ataku walcząc o odrobienie straconego gola. Napastnicy dwoili się i troili a piłka niczym zaczarowana za nic nie chciała wpaść do siatki Gołczy, która umiejętnie się broniła. Marzenia o wyrównaniu odeszły w niepamięć gdy nasi rywale po rzucie wolnym – blisko naszego pola karnego – zamienili strzał na bramkę. Ten strzał ustalił wynik spotkania na 2:0 dla AP Gołcza.

Z przebiegu całego turnieju możemy być bardzo zadowoleni. Pokazaliśmy dobra piłkę i byliśmy bardzo bliscy zrobienia dużej niespodzianki w tak silnie obsadzonym turnieju. Najważniejsze jest to, że potrafiliśmy się pozbierać po Turnieju w Skawinie i pokazać, że drzemią w nas duże możliwości. Mimo dobrego drugiego miejsca w turnieju pozostaje jednak pewien niedosyt tym bardziej, ze według opinii zebranych kibiców to nasza drużyna była lepsza – podsumował trener Grzegorz Smolak

Gratulujemy bardzo dobrego wyniku trenerowi Grzegorzowi i całej drużynie a w szczególności Kamilowi Płowcowi, który został najlepszym strzelcem turnieju zdobywając 4 bramki.

WAP- Młodzi przebojem:
Milan Maroszek, Kacper Łyczak, Olaf Witkowski (C), Dawid Myszor, Mateusz Gąsior, Marcel Sobota, Kamil Płowiec, Kornel Urbański, Mateusz Grela, Adaś Kossakowski, Franek Pluta

 


TURNIEJ W SKAWINIE
5 marca 2016 r. drużyna żaków uczestniczyła w Turnieju na Zakończenie Zimy, który został rozegrany w Skawinie.

Byliśmy najmłodszą drużyną turnieju. W kadrze, którą dysponowałem, miałem chłopców z rocznika 2008-09 plus jeden zawodnik z rocznika 2007 – powiedział trener Grzegorz
Jako najmłodsi odstawaliśmy od reszty drużyn pod względem fizycznym, co przełożyło się na wynik końcowy. Pocieszające jest to, że techniką, mimo różnicy wieku, nie odstawaliśmy, a niektóre drużyny wręcz przewyższaliśmy – podsumował start swoich podopiecznych.

W Turnieju zmierzyliśmy się z zespołami: Piasta Skawina (0:2), Wisły Łączany (0:3), Krakusa Swoszowice (0:1), APMT Krzeszowice (0:4) i drużyną z Tyńca (1:0).
Mimo osłabienia drużyny mali piłkarze walczyli bardzo dzielnie i ambitnie, prezentując się z dobrej strony na tle przeciwników. Ta godna pochwały wola walki przyczyniła się, mimo wcześniejszych porażek, do wygrania meczu z drużyną z Tyńca po bramce Mateusza Greli.
Chociaż zajęliśmy 5 miejsce w turnieju była to bardzo pożyteczna lekcja futbolu która z pewnością będzie owocować w kolejnych meczach.

WAP – Młodzi przebojem:
Filip Garnek, Kacper Łyczak, Marcel Sobota, Dawid Myszor, Krystian Myszor, Mateusz Mucha, Mateusz Grela, Kornel Urbański, Patryk Costello, Oliver Bąba, Piotrek Kosałka


  18.03.2016

 

SPARING MŁODZIKÓW Z WARTĄ ZAWIERCIE
Dnia 05.03.2016 r. drużyna naszych Młodzików rozegrała, na pełnowymiarowej sztucznej nawierzchni, mecz sparingowy z Wartą Zawiercie.
Mecz rozgrywany był 3 x 25 min. Chłopaki z Wolbromia bardzo chcieli się zrewanżować za mniej udane turnieje halowe, co było widać po zaangażowaniu zawodników jeszcze przez samym pojedynkiem. Nie od dziś wiadomo, że takie sportowe dreszczowce cementują każdy zespół a każdy sportowiec wie, że najtrudniej jest ,wstać z kolan”, a drużyna z WAP-u to uczyniła i dużo silniejsza, przede wszystkim mentalnie przystąpi do kolejnego spotkania z bardzo wymagającym zespołem.
Pierwsze minuty zdecydowanie dla WAP-u, świetnie zorganizowana gra, ostry pressing na całym boisku. WAP-owicze długo utrzymywali się przy piłce, przeprowadzali koronkowe akcje skrzydłami i często uderzali na bramkę przeciwnika. Na uwagę zasługuje świetna gra naszego bramkarza, zarówno na linii bramkowej jak i na przedpolu. Mecz stał na wysokim poziomie za sprawą obu drużyn, grających ofensywny i techniczny futbol. Wiele akcji przeprowadzanych bocznymi sektorami boiska oraz zagrań z pierwszej piłki były ozdobą tego spotkania.
W rozegranym w szybkim tempie meczu zobaczyliśmy wiele ciekawych akcji, bowiem obie drużyny postawiły na atak. Spotkanie toczył się w bardzo przyjacielskiej atmosferze i zakończyło się ostatecznie zwycięstwem Wolbromskiej Akademii 4:2. Dwie dobre drużyny nie zawiodły naszych oczekiwań, fundując wszystkim zgromadzonym wielką dawkę emocji no i przede wszystkim pokaz pięknych bramek.

Jestem bardzo zadowolony i dumny z postawy zawodników. Na szczególne wyróżnienie zasługują: Jakub Czopek, Adrian Grabowski, Antoni Kulis, Kamil Szlachta, Kacper Duch, Wojciech Sułkowski.
W naszym powiecie raczej nikt nie rozgrywa zimową porą sparingów z młodymi zawodnikami na tak dobrym obiekcie – za co serdecznie dziękuję, w imieniu drużyny i swoim, Zarządowi WAP !!! –
powiedział Trener WAP-u Mariusz Porębski.


TURNIEJE HALOWE MŁODZIKÓW
W ostatnim czasie drużyna Młodzików rozegrała dwa turnieje halowe. Pierwszy odbył się 21.02.2016 r w Skale a drugi 28.02.2016 r w Olkuszu. Z powodu sporych absencji chorobowych występowaliśmy w mocno okrojonych składach. Zajęte miejsca, odpowiednio 6 i 5 nie odzwierciedlały gry, jaką chłopcy zaprezentowali na boisku. Zaangażowanie, ambitna i techniczna gra, a także walka o punkty w każdym spotkaniu zasługuje na pochwałę. Szkoda tylko, że widoczna gołym okiem znaczna różnica w warunkach fizycznych (byliśmy najmłodszym zespołem turnieju), była znaczącą przeszkodą w preferowanej przez nasz zespół grze technicznej. Do słabszego wyniku przyczyniła się również trema, momentami brak szczęścia oraz nierealizowanie założeń taktycznych.
Czasami tak bywa i trzeba się z tym pogodzić, bowiem w szkoleniu dzieci i młodzieży nie wynik jest najważniejszy, a często dobra zabawa, możliwość spotkania się z kolegami, sportowa rywalizacja na boisku i zdobyte doświadczenie. Tak więc nawet po mniej udanym turnieju można być zadowolonym i wyciągnąć pozytywne wnioski. Trzeba umieć cieszyć się ze zwycięstwa, ale również godnie znosić porażki. Naszym nadrzędnym celem jest gra na otwartych boiskach gdzie zdecydowanie lepiej sobie radzimy. Młodym zawodnikom życzymy sukcesów i wytrwałości w treningach a wyniki przyjdą same.

 


WICEMISTRZOSTWO PODOKRĘGU DLA ORLIKÓW!
06.03.2016 r. odbyły się Mistrzostwa Podokręgu Olkusz w halowej piłce nożnej Orlików. Oczywiście, nie mogło zabraknąć także naszej drużyny, która występując w składzie: Płaszczyk Jakub, Żak Jakub, Romanek Kamil, Pałka Maciej, Maciora Kamil, Paszczela Bartosz, Będkowski Antoś, Żebrak Olaf, Syguła Kamil, Płowiec Kamil, godnie reprezentowała naszą Akademię, plasując się na dobrym drugim miejscu.

W meczach grupowych pewnie odnosiliśmy zwycięstwa:

WAP – Błysk Zederman 2:0 (bramki: Kamil Maciora, Kamil Płowiec)

WAP – Ospel Wierbka 5:0 (bramki: Olaf Żebrak x3, Bartosz Paszczela, Kamil Maciora)

WAP – Centuria Chechło 2:0 (bramki: Kamil Syguła, Bartosz Paszczela)

Zanotowaliśmy też bezbramkowy remis (ze wskazaniem na WAP) z drużyną Słowika I Olkusz. Po bardzo dobrym i wyrównanym spotkaniu – w którym niestety zabrakło nam skuteczności – uzyskaliśmy pewny awans do strefy medalowej.

Mecz półfinałowy, rozegrany z dobrze nam znanym przeciwnikiem drużyną AP Wolbrom, dostarczył wiele emocji wszystkim kibicom. Spotkanie stał na bardzo wysokim, wyrównanym poziomie, jednak dzięki bardzo dobrej i konsekwentnej grze wygraliśmy w stosunku 2:0 (bramki: Bartosz Paszczela, Maciej Pałka), uzyskując tym samym awans do finału. Szkoda tylko, że te dobrze prezentujące się wolbromskie drużyny nadal rywalizują ze sobą zamiast grać w jednym zespole, tworząc najsilniejszy team w powiecie. Pozostaje mieć nadzieję, że dla dobra dzieci, ich szkolenia oraz poprawy atmosfery wokół wolbromskiego sportu, wspólnymi siłami uporządkujemy całą tę sytuację.

Do meczu finałowego ponownie przystąpiliśmy z drużyną Słowika Olkusz. Podczas spotkania zarysowywała się przewaga naszego grupowego rywala, który ostatecznie ustalił wynik spotkania na 2:0. Po końcowym gwizdku były łzy i sportowa złość młodych piłkarzy, jednak już po chwili ogromna radość z osiągniętego wyniku. Dodatkowo już po raz kolejny zawodnik naszej drużyny – Bartosz Paszczela – został wyróżniony nagrodą indywidualną dla najlepszego zawodnika turnieju

Dziękujemy chłopakom i trenerowi Radkowi za dostarczenie wspaniałych sportowych emocji. Kolejny już turniej pokazał, że systematyczna praca i zaangażowanie podczas treningów przynosi zadowalające efekty. Podziękowania kierujemy również do wiernych kibiców, za zaangażowanie i fantastyczną atmosferę pobudzająca naszych zawodników do jeszcze lepszej gry.

 


  25.02.2016

Wczorajszy trening drużyny ,Przedszkola Piłkarskiego” przybrał niecodzienną formę. Mali piłkarze wraz ze swoimi rodzicami pamiętali bowiem o dzisiejszych urodzinach swojego ulu­bionego trenera Grzegorza Smolaka.

Pozwól trenerze, że również Zarząd Wolbromskiej Akademii Piłkarskiej – Młodzi przebojem przyłączy się do wszystkich usłyszanych w tak ważnym dniu życzeń.


Życzymy dużo zdrowia, spokoju, wiary i optymizmu, wielu sukcesów i jak najwięcej powodów do szczęścia. Trenerze życzymy, aby Twoje treningi przynosiły zamierzony efekt, by nie zabrakło radości ze zwycięstw a pięknym i widowiskowym meczom towarzyszyły pełne try­buny wiernych kibiców. Wszystkiego najlepszego Panie Trenerze!
 

 


  24.02.2016

 

TRENERZE ZADANIE WYKONANE !!!
TYTUŁ MISTRZA PODOKRĘGU OBRONIONY!!!
20.02.2016 r w Hali Sportowej MOSiR w Olkuszu odbyły się coroczne Halowe Mistrzo­stwa Pod­okręgu Olkusz w kategorii Trampkarz Rocznik 2001 i młodsi.
W tym roku nasi zawodnicy przystąpili do turnieju jako obrońcy tytułu Mistrza Podokręgu Olkusz 2015. Los przydzielił nas do grupy razem z drużynami: AP Gołcza, ,Prądnik” Suło­szowa, oraz ,Trzy Buki” Wierzchowisko.

 

 

Swój pierwszy mecz nasi podopieczni rozegrali z zespołem AP Gołcza. Był to emo­cjonujący i sto­jący na wysokim poziomie pojedynek, pełen sytuacji podbramko­wych i parad bramkarskich. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1.
Do drugiego meczu WAP-owicze przystąpili jako faworyci grając przeciwko, zaczy­nającym swoją przygodę z piłką nożną, rówieśnikom z Wierzchowiska. Niespodzianki nie było, a nasz zespół wy­grał wysoko 8:0.
Ostatni, trzeci i decydujący o wyjściu z grupy mecz WAP – Młodzi przebojem roze­grali z ,Prądnikiem” Sułoszowa. Był to najlepszy mecz w wykonaniu naszych chłopaków w fazie grupowej. Od początku spotkania narzuciliśmy swój styl gry, zdominowaliśmy przeciw­nika poprzez agresywną i szybką grę stwarzając przez to wiele sytuacji podbramkowych. Osta­tecznie wygraliśmy 5:2. Radości nie było końca, bo to oznaczało, że znaleźli­śmy się w półfi­nale gdzie cze­kał na nas lokalny rywal ,Przebój” Wolbrom.

 

 

Do półfinału przystąpiliśmy bardzo skoncentrowani, pełni wiary w dobry wynik. Od­zwiercie­dleniem tego było pewne zwycięstwo 4:1. Drużyna ,Przeboju” zagrała bardzo ambit­nie, po­kazała charakter i to, że potrafi grać w piłkę. Jednak w tym dniu to było za mało aby pokonać nasz zespół. Mądra taktyka, pełna koncentracja na grze oraz ogromna ambicja, po­parte świetną techniką oraz łatwością stwarzania sobie sytuacji podbramkowych sprawiły, że to my cieszyliśmy się z awansu do finału.
Szkoda tylko, ze smak porażki jeszcze bardziej rozniecił względem WAP-u niespor­towe i pełne nienawiści zachowania młodych przedstawicieli tak znanego i cenionego klubu, jakim jest Przebój Wolbrom. Wobec braku reakcji trenera ,Przebojowców” a co za tym idzie aprobaty takiego zachowania, pozostaje mieć tylko nadzieję, że Ci młodzi sportowcy w przy­szłości wezmą przykład z piłkarzy WAP-u oraz ich rodziców, którzy bez żadnych uprzedzeń wiernie kibicowali swoim lo­kalnym rówieśnikom podczas rozgrywanych przez nich meczy.
Panowie nie zapominajcie, że takie zachowanie z pewnością nie jest dobrą wizytówką naszego miasta.

 

Nadszedł czas finału. Rok temu w finale pokonaliśmy AP Gołcza 2:1 i tym razem los zdecydował, że te dwie drużyny spotkały się ponownie w wielkim finale. Był to mecz godny finału, w którym spo­tkały się dwie najlepsze drużyny turnieju. Szybka, techniczna, momen­tami stojąca na bardzo wysokim poziomie gra obu zespołów mogła się podobać najbardziej wybrednym smako­szom futbolu. Wiele sytuacji podbramkowych, parad bramkarskich oraz zagrań technicznych spra­wiały, że mecz ten oglądało się bardzo przyjemnie. Do 14 min i 20s (mecze rozgrywane były – raz 15 min.) WAP – Młodzi przebojem prowadzili 1:0 po bramce Olka Pabiańczyka. Nie­stety na kilkanaście sekund przed końcem spotkania Gołcza wyrów­nała. Kiedy wszyscy za­stanawiali się jak będzie wyglądała dogrywka, nasi zawodnicy nie tracąc jeszcze nadziei na zwycięstwo po wzno­wieniu gry od środka boiska przeprowadzili szybką i zabójczą kontrę, a nasz kapitan Kacper Januszek zakończył ją bramką na wagę zwy­cięstwa. Po tej bramce sędzia zakończył mecz. Puchar został obroniony i powędrował do Wolbromskiej Akademii Piłkar­skiej – Młodzi przebojem. Dodatkowo Kacper Januszek został wybrany naj­lepszym zawodni­kiem turnieju. BRAWO!!!
Ogromna radość oraz satysfakcja z dobrze wykonanej, tytanicznej pracy przez wiele trenin­gów przyniosła po raz kolejny efekt. Ziarno, które wspólnie zasialiśmy w 2011 r. przynosi nam, co jakiś czas obfite plony w postaci pucharów, które zdobywają nasi podopieczni w każ­dej kategorii wiekowej. GRATULUJEMY!!!

 


Chcielibyśmy również bardzo podziękować naszym darczyńcom:
MPrestar Sp. z o.o.,
oraz
Karbon 2 Spółka z o.o.,
za ufundowanie dla naszych Mistrzów Podokręgu słodkiego upominku.
 

Bramki w tym turnieju strzelali:
1. Olek Pabiańczyk – 6
2. Kacper Januszek – 6
3. Jakub Grela – 3
4. Kacper Sarecki – 2
5. Dawid Mendak – 1
6. Świda Jan – 1
7. Ciepał Bartosz – 1

Skład WAP – Młodzi przebojem:
Bramkarze: Kacper Gil, Kamil Wroński
Zawodnicy z pola: Olek Pabiańczyk, Kacper Januszek, Jan Świda, Dawid Mendak, Jakub Grela, Kacper Sarecki, Bartosz Ciepał, Michał Kur


SPARING ŻACZKÓW W SKALE
W poniedziałek 8 lutego drużyna żaków( rocznik 2007-2008) udała się na mecz sparingowy do Skały. Pierwszy mecz z drużyną ,Skalanki” od samego po­czątku toczył się pod nasze dyktando. WAP-owicze większość spotkania rozegrali na połowie przeciw­nika ,mając co chwile dogodną okazję do zdobycia bramki. W tym meczu w drużynie Skały zagrali chłopcy z rocznika 2008, a nasza drużyna wsparta dwoma zawodni­kami z rocznika 2007 wypracowała wynik 27:1.
W drugim meczu drużyna Skały wysta­wiła zespół rocznika 2007, jednak i tym razem nasz zespół przeważał i stwarzał więcej sytuacji bramkowych. Obraz gry niewiele się różnił od pierwszego meczu a bramkarz naszego rywala nie mógł narzekać na nudę. Mecz zakończył się wynikiem 10: 3, a wynik z obu spotkań dał WAP-owiczom zdecydowaną przewagę 37:4. Wynik cieszy – ale jak dobrze wiemy – w tak młodym wieku nie jest tak ważny jak dobra zabawa z rówieśnikami i nabyte doświadczenie, które miejmy nadzieję zaprocentuje w dojrzałej piłce nożnej.

WAP – Młodzi przebojem wystąpił w składzie: Milan Maroszek, Filip Garnek, Patryk Co­stello, Mateusz Mucha, Kornel Urbański, Kamil Płowiec, Franek Pluta, Mateusz Grela, Kac­per Łyczak, Dawid Myszor, Krystian Myszor

 


  19.02.2016

Niesprzyjająca aura nie zniechęciła zmęczonych po treningu adeptów do złożenia wizyty trenerowi Pawłowi, który obecnie nie może uczestniczy w treningach swojej drużyny, z powodu poważnej aczkolwiek koniecznej operacji tzw. osteotomii kości piszczelowej i stawu kolanowego.


Ta miła wizyta, jak przystało na fanów piłki nożnej, nie była pozbawiona tematów sportowych ale również nie zabrakło pytań dotyczących nadchodzącego małymi kroczkami obozu sportowego.


PODZIĘKOWANIA

SERDECZNIE DZIĘKUJĘ CAŁEJ DRUZYNIE I KAŻDEMU Z OSOBNA ZA PAMIĘĆ, CIEPŁE SŁOWA I TROSKĘ O SWOJEGO TRENERA.

Trzymam bardzo mocno kciuki za moją drużynę podczas rozgrywek w turnieju trampkarzy, które odbędą się 20.02.2016 r. Wierzę, że jesteście w stanie zająć wysoką lokatę.
Korzystając z okazji pragnę również podziękować trenerom za okazywaną bezinteresowną chęć pomocy a w szczególności trenerowi Mariuszowi za zastępstwo podczas treningów z moją grupą.

DZIĘKUJĘ – Paweł Neter


TURNIEJ SKRZATÓW
31 stycznia najmłodsza drużyna naszej Akademii – Skrzaty, dostała zaproszenie na Turniej Halowy do Skały. Był to pierwszy turniej dla większości naszych młodych zawodników. Chłopcy byli mocno zestresowani a ogrom hali i pełne trybuny onieśmielał i paraliżował ich dodatkowo.
W turnieju wystąpiło 6 drużyn, a mecze były rozgrywane w systemie każdy z każdym. W całych zawodach nasi chłopcy stworzyli sobie kilka sytuacji pod bramką przeciwnika i gdyby nie stres na pewno zamieniliby je na bramki. Mimo dzielnej postawy i walki nasi mali piłka­rze przegrywali ze swoimi rówieśnikami. Swój najlepszy mecz o 5 miejsce zagrali z drużyną Kra­kusa Swo­szowice, jednak po bezbramkowym remisie o miejscu zadecydowały rzuty karne. Mimo do­brej postawy naszego bramkarza pe­chowo przegraliśmy zajmując ostatecznie 6 miejsce w całym turnieju.
Moment rozdania medali, był dla małych piłkarzy najlepszym momentem turnieju i mimo słabszej lokaty potrafili cieszyć się z nagrody tak jak gdyby otrzymali medale złotego koloru. Taka postawa jest godna podziwu i z pewnością warta naśladowania, bowiem wynik nie zaw­sze jest najważniejszy. Właśnie, dlatego mimo bardzo młodego wieku piłkarzy chętnie uczestniczymy w takich turniejach, nie tylko po to by cieszyć się z wygranych, ale przede wszystkim, aby zawodnicy przyzwyczajali się do atmosfery i występów przy pełnych trybu­nach a granie przy dużej publiczności nie powodowało dodatkowego elementu stresu.

WAP _ Młodzi przebojem: Oliver Bąba, Krystian Myszor, Nikolas Pielka (C), Kacper Żyła, Szymon Malinowski, Szy­mon Chaberka, Wiktor Gieszczyk, Kacper Robak, Artur Piputa, Wojtuś Duch

 


HALOWY TURNIEJ ORLIKÓW
DIANT – POL CUP 2016
W sobotę 13 lutego odbył się w Słomnikach Halowy turniej Orlików, do którego oprócz reprezentacji WAP – Młodzi przebojem przystąpili zawodnicy z 6 klubów. Rywalizację w fazie grupowej rozpoczęliśmy od wygranego spotkania z drużyną Nadwiślanki Nowe Brzesko 2:0 (bramki strzelili – Romanek Kamil, Pałka Maciej). Był to mecz otwarcia turnieju, dlatego to zwycięstwo dodało nam wiary we własne umiejętności i dobrze prognozowało na dalszą część zawodów. W kolejnych meczach grupowych odnieśliśmy zwycięstwo 1:0 (Słomni­czanka I Słomniki – bramka Bartek Paszczela) oraz nieznaczną porażkę po bardzo dobrym meczu z drużyną Clepardii Kraków. W meczu półfinałowym, po bramkach Maćka Pałki i Bartka Paszczeli, wygraliśmy z drużyną Pogoni Mie­chów, toru­jąc sobie tym samym drogę do finału. Mecz finałowy, do którego podeszliśmy mocno zmo­tywowani, był spotkaniem na bardzo wysokim poziomie, godnym finału. Pomimo prowadze­nia po bramce Macieja Pałki, mecz zakończył się remisem i o miejscu na podium zdecydo­wały rzuty karne. Tym razem szczęście było po stronie przeciwnika, ale w takich oko­liczno­ściach (przegrany finał po karnych), zdobycie 2 miejsca jest bardzo dobrym rezulta­tem. Do­datkowo nasz bramkarz Płaszczyk Jakub otrzymał nagrodę indywidualną – najlep­szego bramkarza turnieju. Gratulujemy !!!

Skład stanowili: Pałka Maciej, Kulka Jakub, Bocianowski Filip, Kołodziej Jan, Jaros Kacper, Paszczela Bartek, Chmura Kuba, Żebrak Olaf, Romanek Kamil, Syguła Kamil, Płaszczyk Jakub.

 


  10.02.2016

 

SPARING Z POGONIĄ MIECHÓW
W sobotę 16 stycznia 2016 r. drużyna skrzatów rozegrała sparing z drużyną Pogoni Miechów. Mali piłkarze podczas rozgrywanego meczu pokazali całkiem dobre wyszkolenie techniczne oraz ogromne zaangażowanie i wolę walki. Mimo wszystko ule­gli rówieśnikom. Jednak skoro wynik w tym wieku jest sprawą drugorzędną, z pewnością w głowach zawodników i ich ro­dziców pozostanie po meczu jedynie wspomnienie dobrej sportowej zabawy najmłod­szych gra­czy, którzy swa grą dostarczyli nam wielu pozytywnych emocji.
Dziękujemy wszystkim Rodzicom za kibicowanie, a rówieśnikom z Pogoni Miechów za wspaniałe widowisko sportowe, które razem z nami stworzyli.
W Meczu zagrali: Nikolas Pielka, Alex Osuszek, Wiktor Gieszczyk, Krystian Myszor, Szy­mon Chaberka, Łukasz Synowski, Oliwer Bąba, Julek Piputa, Szymon Malinowski, Bartek Haberka, Maciek Warzecha, Kajetan Omyła, Hubert Pasich, Kacper Robak.


SPARING Z LEŚNIKIEM
16 stycznia 2016 r. drużyna z rocznika 2007-2008 rozegrała sparing z rówieśnikami z zespołu Leśnika Gorenice. Sparing rozegrano w wolbromskiej hali, przy szczelnie wypełnionych try­bunach przez głośno kibicujących swoim pociechom rodzicom. Chłopcy z dużym zaangażo­waniem i olbrzymią wolą walki przy­stąpili do sparingu wiedząc, że drużyna Leśnika Gore­nice będzie w rundzie wiosennej ich rywalem w walce o ligowe punkty w tabeli. Od początku mecz przebiegał pod nasze dyktando. WAP-owicze dobrze rozgrywali piłkę, notowali mało strat, a swoją przewagę na bo­isku zamieniał na piękne bramki. Efektem dobrej gry był wynik końcowy 24:10 dla WAP-u.
WAP – Młodzi przebojem zagrał w składzie: Filip Garnek, Franek Pluta, Olaf Witkowski, Kamil Płowiec, Kacper Łyczak, Dawid Myszor, Dawid Imiołek, Mikołaj Knap, Mateusz Gą­sior, Kornel Urbański, Mateusz Grela, Marcel Sobota, Adaś Kossakowski, Jaś Warzecha


  17.01.2016

 

NOWOROCZNY TURNIEJ ORLIKÓW
SKAWINA 2016
   Na początku nowego roku grupa orlików, uczestniczyła w halowym turnieju piłkarskim rozgrywanym w Skawinie. Pomimo wczesnej pobudki (zbiórka 6:15) wszyscy zawodnicy i najwierniejsi kibice – rodzice, wyruszyli do Skawiny pełni optymizmu oraz chęci sprawdzenia swoich umiejętności na tle innych rówieśników. Rozgrywki grupowe rozpoczęliśmy od bezbramkowego remisu z drużyną Triumf Alwernia, rozgrywając dobre spotkanie – mając przewagę optyczną oraz wiele sytuacji strzeleckich. Nasz kolejny grupowy rywal (Dobrzanka Dobra – zwycięzca całego turnieju), okazał się dla nas zbyt wymagającym przeciwnikiem. Po meczach grupowych zawodnicy WAP – Młodzi przebojem przystąpili do meczu ćwierćfinałowego, w którym to przeciwnikiem była drużyna Polonii Kraków. Mecz pełen dramaturgii jednak pomimo prowadzenia, po pięknej bramce Macieja Pałki, nie udało się dowieść korzystnego wyniku do końca a mecz zakończył się wynikiem 1:1. Zgodnie z regulaminem turnieju wynik spotkania musiał być rozstrzygnięty, dlatego przystąpiliśmy do serii rzutów karnych, którym towarzyszyły ogromne emocje. Stawka o jaką walczono był awans do półfinału a tym samym zakwalifikowanie się do najlepszej czwórki turnieju. Dzięki bardzo dobrze dysponowanemu tego dnia bramkarzowi (Płaszczyk Jakub) oraz wykonawcom rzutów karnych (Romanek Kamil, Maciora Kamil, Pałka Maciej), na których to ciążyła ogromna presja, pokonaliśmy rywala co wywołało eksplozję radości wśród naszych młodych piłkarzy.

Niestety zarówno w meczu półfinałowym jak i o trzecie miejsce, pomimo walki, zaangażowania, ambicji schodziliśmy z parkietu pokonani, mając lekki niedosyt, bowiem obie drużyny były jak najbardziej w naszym zasięgu. Podsumowując turniej trzeba podkreślić, iż czwarte miejsce jest dla nas bardzo dobrym rezultatem (pozostawiliśmy za sobą drużyny z Krakowa, Tychów, Skawiny, Alwerni), biorąc pod uwagę bardzo wysoki poziom sportowy wszystkich uczestniczących w turnieju drużyn.

Na koniec podziękowania dla wszystkich zawodników za wolę walki, ambicję i charakter na boisku oraz dla rodziców, dzielnie dopingujących całej drużynie.

Skład stanowili: Bocianowski Filip, Będkowski Antoni, Jaros Kacper, Pałka Maciej, Kołodziej Jan, Maciora Kamil, Romanek Kamil, Struzik Emil, Syguła Kamil, Płaszczyk Jakub, Żebrak Olaf, Płowiec Kamil

 


  06.01.2016

 

TO BYŁ DOBRY ROK.
WAP – Młodzi przebojem już niebawem będzie obchodził 5 rocznicę założenia Stowarzyszenia. W swoich szeregach zrzesza już ponad 120 adeptów piłki nożnej. Rozwijamy kolejne inicjatywy skierowane do najmłodszych piłkarzy. Szkółka nabyła nowe doświadczenia, które mamy nadzieję jeszcze bardziej rozwiną nas organizacyjnie. Cały czas się uczymy i chcemy się rozwijać. To wszystko jest możliwe dzięki niesamowitym dzieciakom, które zdecydowały się ciężko pracować na treningach, ich rodzicom którzy bezinteresownie często wspierają naszą działalność, Burmistrzowi Miasta i Gminy Wolbrom, który wspiera nas rok­rocznie dotacją oraz licznym podmiotom i prywatnym osobom, które nam zaufały i pomogły sprawić, że rok 2016 możemy uznać za bardzo udany!

Dziękując za dotychczasowe wsparcie chcielibyśmy zaprezentować osiągnięcia naszej Akademii w segmencie rozgrywkowym. W roku 2016 nasi Adepci uczestniczyli aż w 4 grupach ligowych. Poniżej prezentujemy wyniki pracy trenerów i zawodników Akademii w odchodzącym 2016 roku, które niech będą dowodem na rzetelne wykorzystanie przekazanych środków i darowizn rzeczowych.

Zobaczcie sami 🙂

AKTUALNA TABELA: OLKUSZ: C1 TRAMPKARZ

Sezon 2016/2016
DRUŻYNY Mecze Wygrane Remis Porażka Bramki Punkty
1.WAP-MŁODZI PRZEBOJEM 8 7 0 1 53:7 21
2.PRZEMSZA KLUCZE 8 6 0 2 72:12 18
3.WKS PRZEBÓJ WOLBROM 8 4 0 4 51:15 12
4.PRĄDNIK SUŁOSZOWA 8 3 0 5 28:43 9
5.LASKOWIANKA LASKI 8 0 0 8 4:131 0

AKTUALNA TABELA: OLKUSZ: D1 MŁODZIK

Sezon 2016/2016
DRUŻYNY Mecze Wygrane Remis Porażka Bramki Punkty
1.WAP-MŁODZI PRZEBOJEM 11 9 1 1 33:16 28
2.OKS “SŁOWIK” OLKUSZ 11 9 1 1 57:12 28
1.TRZY KORONY ŻARNOWIEC 11 8 2 1 69:12 26
2.CENTURIA CHECHŁO 11 7 1 3 51:24 22
3.PILICZANKA PILICA 11 6 2 3 44:16 20
4.IKS OLKUSZ 11 5 3 3 32:14 18
5.WKS PRZEBÓJ WOLBROM 10 5 2 3 34:11 17
6.PRZEMSZA KLUCZE 11 4 0 7 20:36 12
7.BŁYSK ZEDERMAN 10 2 1 7 10:41 7
8.OSPEL WIERBKA 10 1 1 8 18:47 4
9.SPÓJNIA OSIEK-ZIMNODÓŁ-ZAWADA 11 1 0 10 9:70 3
10.LEŚNIK GORENICE 10 0 0 10 6:84 0

AKTUALNA TABELA: OLKUSZ: II LIGI ORLIKÓW

Sezon 2016/2016
DRUŻYNY Mecze Wygrane Remis Porażka Bramki Punkty
1.WAP-MŁODZI PRZEBOJEM 3 3 0 0 24:13 9
2.SŁOWIK OLKUSZ 5 2 0 3 29:23 6
3.AP PRZEMSZA KLUCZE 3 2 0 1 16:11 6
4.WIELMOŻANKA WIELMOŻA 3 2 0 1 15:12 6
5.SPÓJNIA OSIEK 2 1 2 1 16:13 3
6.BŁYSK ZEDERMAN 3 1 0 2 6:13 3
7.LEŚNIK GORENICE 3 0 0 3 3:24 0

AKTUALNA TABELA: OLKUSZ: II LIGI żAKÓW

Sezon 2016/2016
DRUŻYNY Mecze Wygrane Remis Porażka Bramki Punkty
1.WAP-MŁODZI PRZEBOJEM 3 3 0 0 24:2 9
2.AP PRZEMSZA KLUCZE 5 3 0 2 31:23 9
3.SŁOWIK OLKUSZ 4 2 1 1 16:10 7
4.SPÓJNIA OSIEK 4 1 1 2 10:20 4
5.LEŚNIK GORENICE 3 0 0 3 11:21 0
6.WIELMOŻANKA WIELMOŻA 1 0 0 1 0:16 0

W imieniu Zarządu serdecznie gratulujemy sukcesów sportowych i dziękujemy za ciężką pracę sztabowi trenerskiemu i Adeptom. Z nadzieją spoglądamy na Waszą przyszłość w No­wym 2016 Rok

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com