KONTO AKADEMII  -  Bank Spółdzielczy w Wolbromiu:

      89 84500005 0000 0000 3737 0002
      KRS 0000402761
      NIP: 6372190477
      REGON: 122444484

Archiwum 2015

Archiwum 2015

  28.12.2015

 

TURNIEJ NA ZAKOŃCZENIE ROKU
20 grudnia drużyna naszych Żaczków skorzystała z zaproszenia na turniej “NPA Skawina Cup 2015” dla chłopców z rocznika 2007 i młodsi. Brało w nim udział 9 zespołów z małopolski i śląska. Drużyna WAP-u trafiła do grupy z zespołami AP Brzesko oraz Siódemka Tychy. Pierwszym naszym przeciwnikiem była drużyna z Brzeska, z którą to wygraliśmy po pięknej bramce Olafa Witkowskiego. Kolejny mecz grupowy rozegraliśmy z zespołem Siódemka Tychy. Mimo przewagi fizycznej zespołu z Tychów to nasi chłopcy dzielnie walczyli i próbowali zdobyć wymarzony komplet punktów. Niestety mimo braku stuprocentowych sytuacji w naszym polu karnym, końcowy wynik brzmiał 3:0 dla Tychów a wszystkie gole rywalów wpadły po strzałach z dystansu.
W klasyfikacji końcowej WAP – Młodzi przebojem zajął drugie miejsce w grupie i w 1/3 finału trafił na zespół Grodzisko Raciechowice. WAP-owicze dominowali na boisku a gra toczyła się na połowie rywali, których nieliczne ataki na naszą bramkę były skutecznie zatrzymywane przez naszych obrońców. Mecz zakończył się wynikiem 2:0 a bramki zdobyli Radosław Sikora oraz Kamil Płowiec. Dzięki temu zwycięstwu czekały nas mecze o miejsce 1-3.
Przedostatni mecz turnieju zagraliśmy z Górnikiem Libiąż. Przebieg meczu nie pozostawiał złudzeń, kto będzie wygranym, ale jak wiadomo w piłce wszystko zdarzyć się może i mimo wielu akcji pod bramką przeciwnika to oni zdołali trafić gola. Ozdobą meczu była bramka, którą zdobył zawodnik Libiąża. Strzał w samo okienko był strzałem nie do obrony nawet dla naszego bramkarz, który w tym turnieju wielokrotnie popisywał się bardzo dobrymi interwencjami. Wynik końcowy na tablicy 1:0 dla Górnika Libiąż.
W ostatnim meczu naszym przeciwnikiem był gospodarz turnieju Piast Skawina. Był to nasz najlepszy mecz turnieju, w którym mimo zmęczenia chłopcy walczyli, nie odstawiali nogi i stwarzali okazje do strzelenia bramki. Niestety nic nie chciało wpaść a niewykorzystane sytuacje się mszczą i Skawina po kontrach zdobyła dwie bramki. Ten wynik zadecydował o zajęciu przez nasz zespół 3 miejsca w dobrze obsadzonym turnieju.

Miejsce na najniższym podium z pewnością można uznać za bardzo dobre, biorąc pod uwagę fakt, że w naszym zespole większość zawodników jest z rocznika 2008 a różnica, jaką widać miedzy rok starszymi kolegami z zespołu jest bardzo duża.

WAP – Młodzi przebojem:
Milan Maroszek, Olaf Witkowski, Radek Sikora, Kacper Łyczak, Kamil Płowiec, Franek Pluta, Kornel Urbański, Jaś Warzecha, Patryk Costello, Mateusz Grela, Dawid Myszor
TURNIEJ NA ZAKOŃCZENIE ROKU
Galeria


Turniej Mikołajkowy w Skale
05 grudnia 2015 r. odbył się tradycyjny Turniej Mikołajkowy rocznika 2001 i młodsi, zorganizowany przez MKS Skała. Wzięło w nim udział 10 drużyn w tym dwie z Wolbromskiej Akademii Piłkarskiej – Młodzi przebojem. Tradycją stało się, że na tych turniejach drużyny z naszej akademii zajmowały miejsca na przysłowiowym pudle. I tym razem z takimi oczekiwaniami przystąpiliśmy do rozgrywek.
Pierwszy zespół w składzie: Kacper Gil, Dawid Mędak, Świda Jan, Kacper Januszek, Olek Pabiańczyk oraz Jakub Grela, poradził sobie z przeciwnikami w swojej grupie i awansował do półfinału.
Drugi zespół w składzie: Gil Kacper, Ciepał Bartosz, Rdest Jakub, Kur Michał, Sarecki Kacper oraz Nawrot Rafał, mimo świetnej postawy (nie przegrali meczu w bardzo mocnej grupie), nie zdołali awansować do półfinału, bowiem jak to w sporcie bywa mimo mądrej, ambitnej oraz technicznej gry zabrakło im szczęścia.
Pierwszy zespół trafił w półfinale na drużynę Albertusa Kraków. Wszystko wskazywało na to, że poradzimy sobie z tym zespołem, jednak bramka strzelona w końcówce meczu na 2:1 pozbawiła nas gry w finale. Pozostał więc nam mecz o trzecie miejsce ze ,Słomniczanką” Słomniki. Ogromny niedosyt i podłamanie brakiem awansu do finału sprawiły, że koncentracja oraz zaangażowanie zawodników były mniejsze niż w poprzednich spotkaniach. Efektem tego była stracona bramka w ostatniej minucie meczu i przegrana 1:0
Ostatecznie zajęliśmy 4 miejsce (najgorsze dla sportowca).
Na pocieszenie królem strzelców został nasz zawodnik Jakub Grela, gratulujemy.
Tym razem nie udało się stanąć na ,pudle”, jednak forma, jaką zaprezentowali nasi podopieczni daje ogromną satysfakcję z pracy, jaką wspólnie wykonujemy i pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość. A sport ma to do siebie, że nie zawsze się wygrywa, czasami trzeba pogodzić się z porażką, umieć ją z godnością przyjąć i wyciągnąć właściwe wnioski na przyszłość.
Turniej Mikołajkowy w Skale
Galeria


  15.12.2015

   10.12.2015

 

Szedł Mikołaj drogą z długą siwą brodą, pytał się każdego gdzie
WAP – Szkółka jego,
a Adepci już czekali – choć nie wszyscy byli mali.
Święty brodą białą ruszył i wnet wszystkim radę rzucił – ćwiczcie zwody,
zwinne ruchy, niech nie braknie wam pokusy by być zdolnym, mądrym
graczem, który w sławę się wzbogaci.


,Ciągle jeszcze istnieją wśród nas Anioły.
Nie mają wprawdzie żadnych skrzydeł,
lecz ich serce jest bezpiecznym portem dla wszystkich, którzy są
w potrzebie.
Wyciągają ręce, proponując w zamian swoją przyjaźń.”

Phil Bosmans


Składamy gorące i serdeczne podziękowania:


Pani Annie Bik
Prezes Zarządu Karbon 2 Sp. z o.o.
oraz
Panu Mateuszowi Bikowi
Prezesowi Zarządu MPrestar Sp. z o.o.
za pomoc finansową, dzięki której możliwe było zorganizowanie
tak ważnego wydarzenia dla naszych Adeptów, jakim jest spotkanie
ze Świętym Mikołajem.
Okazana przez Państwa naszym podopiecznym hojność oraz dobroć,
jest dowodem na to, że nie pozostajemy osamotnieni w naszych codziennych
zmaganiach oraz że zawsze możemy na Was liczyć.

Dziękujemy również za wsparcie rzeczowe:
Panu Pawłowi Jagła
za batoniki Prince Polo, pomarańcze oraz napój coca-cola
oraz
Państwu Annie i Witoldowi Barczykom
za soczki w kartonikach

Pani Grażynie Smolak
za ozdobne opakowania

Dzięki pomocy i życzliwości Darczyńców,
Adepci Wolbromskiej Akademii Piłkarskiej – Młodzi przebojem
mogli spędzić piękne chwile i zachować niezapomniane wrażenia.
Za ten wspaniały gest życzliwości jeszcze raz serdecznie –

Dziękujemy

Zarząd, Trenerzy i Adepci
Wolbromskiej Akademii Piłkarskiej – Młodzi przebojem
Mikołaj 2015
Galeria


  4.12.2015

 


Zapraszamy wszystkich uczestniczących w treningach Adeptów
na spotkanie ze
Świętym Mikołajem
w dniu 07.12.2015 o godz. 16.00

Miejsce spotkania – Dom Kultury (Sala Lustrzana).
Nasz przemiły gość przeprasza za jednodniowe opóźnienie spowodowane
bardzo napiętym w tym roku grafikiem.
 


  29.11.2015

 

PORAŻKA Z NADZIEJĄ W TLE
21 listopada zaraz po meczu naszych najmłodszych piłkarzy swoje spotkanie z drużyną Sło­wika Olkusz, rozegrała drużyna żaków. Mimo porażki tego dnia (13:9), gra naszego zespołu zasługuje na pochwałę, bowiem mecz stał na bardzo wysokim poziomie a obie drużyny pokazały się z bardzo dobrej strony. WAP-owicze walczyli przez cały mecz o korzystny wynik i chociaż nie udało się wygrać to jesteśmy pewni, że gdyby nie zmęczenie i brak szczęścia w końcówce spotkania wynik mógłby być zupełnie inny. Po zakończeniu wyrównanego meczu, trener drużyny Słowika chwalił nasz zespół, zauważając ogromny postęp w grze naszej drużyny. Te słowa uznania osłodziły smak, tak nielubianej przez zawodników porażki.
WAP – Młodzi przebojem zagrał w składzie:
Milan Maroszek, Dawid Myszor, Kacper Łyczak, Mateusz Grela, Filip Garnek, Mikołaj Knap, Patryk Castello, Mateusz Gąsior, Adaś Kossakowski.
WAP Żaki – Słowik Olkusz
Galeria


  24.11.2015

 

NAJMŁODSI PIŁKARZE W AKCJI
W sobotę 21 listopada 2015 r., chłopcy z rocznika 2009 – 2010 rozegrali w barwach Wolbromskiej Akademii Piłkarskiej – Młodzi przebojem, swój pierwszy mecz.  Chociaż było to spotkanie sparingowe emocji nie brakowało, a lekko przestraszeni piłkarze byli bardzo szczęśliwi, że mogą brać czynny udział w meczu przeciwko drużynie Słowika Olkusz.
Dzieciaki dawały z siebie wszystko i chciały strzelić jak najwięcej bramek, które sprawiały im największą frajdę. Licznie zgromadzeni rodzice głośno dopingowali swoje pociechy, trzymając za nie mocno kciuki. Była to nie tylko wspaniała zabawa, ale również okazja do rozwijania umiejętności piłkarskich, które z pewnością przydadzą się w późniejszym etapie szkolenia. Nie zapominajmy bowiem, że w meczach najmłodszych chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę z piłką, a wynik jest sprawą drugorzędną !!!!! 

Skład WAP – Młodzi przebojem:
Szymon Chaberka, Artur Piputa, Krystian Myszor, Kacper Żyła, Hubert Pasich, Mateusz Ku­czek, Aleks Osuszek, Bartek Haberka, Kacper Robak, Szymon Malinowski.
WAP – Słowik Olkusz
Galeria


  18.11.2015

 

JESTEŚMY ZAWSZE TAM, GDZIE NASZA REPREZENTACJA GRA!
13.11.2015 r. reprezentacja Polski rozegrała kolejny mecz na Stadionie Narodowym. Nie mogło tam zabraknąć naszych Adeptów oraz ich rodziców. Aby wspierać biało-czerwonych w meczu z Islandią, do Warszawy udała się bardzo liczna ekipa (160 osób). Emocje towarzyszące wizycie na Stadionie Narodowym były ogromne, bowiem większość Adeptów uczestniczących w wycieczce, mecze kadry oglądało do tej pory jedynie na ekranach TV. Towarzyskie spotkanie zgromadzi wielu kibiców z różnych zakątków naszego kraju. Stadion i tłum kibiców robił wrażenie. Samo spotkanie również nie rozczarowało było to prawdziwe święto polskiej piłki nożnej, a trafienia naszych piłkarzy sprawiły że cały stadion “odleciał”. Możliwość zobaczenia na żywo swoich piłkarskich idoli na pewno na długo zostanie w pamięci nie tylko Adeptów ale również licznie towarzyszącym im rodzinom. Wyjazd do Warszawy był świetną inicjatywą była to również znakomita okazja do zintegrowania grup szkoleniowych oraz lepszej integracji naszej szkółkowej rodzinki.
Miejmy nadzieję, że wiosną będziemy mogli ponownie wybrać się na mecz Reprezentacji Polski, tym razem do Poznania. Jest to bowiem ostatni z czterech stadionów Euro 2012, którego jeszcze nie udało się nam zobaczyć.
Wycieczka do Warszawy: Mecz POLSKA – ISLANDIA
Galeria


W dniu 16.11.2015 r. swe 30 urodziny świętował trener Mariusz Porębski.
Z tej okazji życzymy dużo zdrowia oraz samych sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym,
a przede wszystkim tych w barwach Wolbromskiej Akademii Piłkarskiej – Młodzi przebojem!
Sto lat trenerze!
 Urodziny trenera
Galeria


OSTATNIE MECZE LIGI MŁODZIKÓW
W ostatnim tygodniu października nasza drużyna młodzików rozegrała dwa – ostatnie w tej run­dzie mecze – 26.10.2015 r. z Leśnikiem Gorenice oraz 28.10.2015 r. z liderem grupy Słowikiem Olkusz.
Mecz w Gorenicach mimo wysokiej wygranej 1:6 nie należał do spotkań, które mogły się podobać. Piłkarze obu drużyn grali bez zaangażowania. Gra toczyła się w bardzo ospałym tempie, brakowało szybkich i składnych akcji, a było zbyt dużo dryblingów, które nic nie wnosiły do gry. Wprawdzie od pierwszych minut spotkania kontrolowaliśmy sytuację na boisku, ale również popełnialiśmy bardzo dużo prostych, niewymuszonych błędów, których główną przyczyną był brak koncentracji. ,Zwycięzców się nie osądza” – to określenie najlepiej podsumowuje to spotkanie. No cóż takie mecze też się zdarzają, wszyscy mieliśmy tylko nadzieję, że ta ospała gra nie przeniesie się na rozgrywany dwa dni później ostatni mecz tej rundy – mecz z liderem tabeli.
Bramki strzelali: Szymon Haberka as Kacper Duch; Pałka Maciej as Sulkowski Wojciech; Nocoń Szymon as Wojciech Sułkowski; Wojciech Sułkowski as Emil Maciora; Balin Kamil w zamie­szaniu pod bramka przeciwnika.
Prawdziwy popis umiejętności młodych WAP-owiczów to mecz ostatniej kolejki z liderem Ligi Młodzików, zespołem Słowika Olkusz (28.10.2015 r.). Wynik tego meczu miał zadecydować o tym, jak będzie wyglądała przed zimową przerwą, pierwsza trójka w tabeli. Był to mecz na szczycie, ponieważ Słowik zajmował pierwsze miejsce w tabeli a drugi WAP tracił do lidera zaledwie 3 pkt.
Pierwsza połowa przebiegała z delikatną przewagą WAP-u. W 18 minucie meczu świetnie dograną piłkę wzdłuż bramki zamyka Sulkowski Wojciech – pro­wadzimy 1:0. W 26 minucie Maciej Pałka umieszcza piłkę w bramce przeciwnika a zawodnicy i rodzice na trybunach szaleją z radości. Z doskonałym wynikiem 2:0 schodzimy na przerwę. Druga połowa była bardziej wyrównana. A drobne błędy gospodarzy po własnej stronie boiska, przyczyniły się do szybkiej utraty dwóch bramek, no cóż mamy remis 2:2. Mecz przerodził się w niezwykle zacięte spotkanie, obie drużyny naprzemiennie atakowały bramkę przeciwnika i chciały jak najszybciej objąć prowadzenie. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli WAP-owicze. W 50 minucie meczu w zamieszaniu podbramkowym Balin Kamil zdobywa gola a tym samym zmienia wynik meczu na 3:2. Jednak osiem minut później goście przeprowadzają dobrą akcję i strzelają bramkę wyrównującą, ustalając wynik spotkania na 3:3. Drużyna WAP – Młodzi przebojem może czuć niedosyt, gdyby nie ich proste błędy w obronie mogliby powalczyć w tym meczu o komplet punktów. Spotkanie od pierwszej minuty toczone było na bardzo dobrym, wysokim poziomie a przede wszystkim obfitowało w bardzo dużą ilość sytuacji podbramkowych, co z pewnością podobało się każdemu, kto oglądał ten pojedynek.

Jestem bardzo dumny z chłopaków. Po ciężkim początku sezonu potrafili się podnieść i grać z meczu na mecz coraz lepiej. Mamy bardzo dobrego bramkarza, świetnych obrońców, bardzo dobrych pomocników i napastników, każdego można wyróżnić, bowiem nikt nie odstawał poziomem gry. W tym ostatnim meczu cała kadra grała wyśmienicie (dla mnie nie było rezerwowych). Jako trener nie spotkałem się jeszcze z takimi emocjami. Kolejny krok wykonany, lecz nie trzeba popadać w euforię tylko pracować dalej i dążyć do bycia jak najlepszym.
– skomentował trener Mariusz Porębski
Bilans rundy jesiennej to 8 wygranych meczów, 2 remisy i 1 porażka. Drużyna zdobyła 33 bramki przy 19 straconych, co dało WAP-owi trzecie miejsce w tabeli z 26 punktami na koncie. Warto nadmienić, że wicelider Trzy Korony Żarnowiec uzyskał taką samą ilość punktów, jednak bilans zdobytych bramek zadecydował o oddaniu drugiego miejsca w tabeli. Do lidera Słowika Olkusz zabrakło nam jedynie 3 punkty.

 
OSTATNIE MECZE LIGI MŁODZIKÓW
Galeria


  09.11.2015

 

KOMUNIKAT
Zarząd WAP – Młodzi przebojem informuje:
zbiórka na mecz


Polska – Islandia w dniu 13.11.2015 r.
na dworcu PKS Wolbrom o godz. 14.00.

W związku z faktem, iż liczba uczestników wyjazdu na mecz przeszła nasze najśmielsze oczekiwania ( 160 osób) – bardzo prosimy o punktualne przybycie w celu sprawnej weryfikacji uczestników wyjazdu.
Prosimy o zabranie ze sobą dokumentu tożsamości (legitymacja szkolna, dowód osobisty) oraz gadżetów kibica Reprezentacji Polski.

Informujemy również, że Zarząd zapewnia Adeptom WAP – Młodzi przebojem suchy prowiant w formie paczki.


ROZGRYWKI LIGOWE ORKLIKÓW ZA NAMI
Od dnia ogłoszenia terminów rozgrywek Ligi Orlików napływały niekorzystne informacje dotyczące pogody, które przesuwały ustalone dni rozgrywek. Jednak mimo tych trudności z wiarą w sukces przystąpiliśmy do rywalizacji.
W dniu 24.10.2015 r. rozpoczęliśmy swoje zmagania w lidze. Nasza drużyna pierwszy mecz zagrała z drużyną AP Klucze. Było to spotkanie z dobrze nam znanym przeciwnikiem. Pomimo zaciętej walki chłopców z Klucz, WAP-owiczom udało się aż sześciokrotnie pokonać obronę rywala i umieścić piłkę w bramce przeciwnika. Mecz zakończył się wynikiem 6:2 dla WAP-u.
Klucze – WAP
Galeria

Kolejne wyjście na murawę, to spotkanie z chłopcami drużyny Słowika Olkusz. Nasi młodzi Adepci podchodzili do niego z pewną dozą ostrożności, gdyż mieli w pamięci niedawno rozgrywane sparingi, które nie zawsze układały się po naszej myśli. Jednak pomimo wielkich obaw wyszli na boisko pewni siebie i ruszyli do walki grając jak równy z równym nie ustępując pola przeciwnikowi. Przedmeczowe obawy okazały się nie mieć jednak odzwierciedlenia na boisku. WAP-owicze od pierwszej minuty zdominowali swoich rywali, nie pozwalając im na zbliżanie się do swojego pola karnego. Duża ilość podań, dużo wrzutek w pole karne i akcje indywidualne – to właśnie te elementy poprzedzały aż osiem razy zbliżające się zagrożenia w polu karnym Słowika. Wysokie prowadzenie WAP-u sprawiło jednak, że koncentracja lekko uchodziła z naszych młodych piłkarzy, czego efektem były dwie utracone bramki. Ostatecznie i tak wynik spotkania był imponujący dla naszego zespołu 8:2.
Słowiki Klucze – WAP
Galeria

Ostatnie spotkanie w tej rundzie zagraliśmy z zespołem AP Osiek. Niestety już do przerwy przegrywaliśmy 2:6. Błędy w defensywie, częste zmiany zawodników sprawiły, że w szeregi naszej drużyny wkradł się chaos, niepewność oraz brak skuteczności. Szczera rozmowa w przerwie meczu sprawiła, że na drugą połowę wyszła zupełnie odmieniona drużyna. Z każdą minuta byliśmy lepsi, szybsi a co najważniejsze skuteczniejsi pod bramką przeciwnika. Po kilkunastu minutach odrobiliśmy straty, jednak przeciwnik nie chciał poddać się bez walki. Końcówka meczu bardzo emocjonująca, z której ku uciesze wszystkich zgromadzonych kibiców zwycięsko wyszli nasi zawodnicy wygrywając ostatecznie 10:8

 
Orliki Osiek – WAP
Galeria

Pierwsze mecze nowego sezonu Orlików mamy już za sobą. Dzięki grze zespołowej, dobrym zagraniom i akcjom oskrzydlającym, mogliśmy być świadkami naprawdę ciekawych spotkań. Na pochwały zasługują wszyscy zawodnicy, bowiem te zwycięstwa są zasługą całej drużyny, która grała z sercem i pełnym zaangażowaniem. Mecze pokazały, że rozegrane spotkania sparingowe, również te z niesmakiem porażki, pozwoliły wypracować pewne schematy w grze i dobre zgranie formacji defensywnych i ofensywnych.
Podsumowując rundę jesienną da się zauważyć, ze chłopcy wypracowali swój styl gry, który zaczyna przynosić zamierzone cele. Z impetem wchodzą w mecze i bez respektu dla przeciwników realizują wyznaczone zadania. Ta dobra gra i zaangażowanie drużyny przyniosło wymierny efekt w postaci I miejsca w tabeli Ligi Orlików.

Skład drużyny:
bramkarze – Płaszczyk Jakub, Banyś Mikołaj;
obrońcy – Bocianowski Filip, Będkowski Antoni, Jaros Kacper, Żebrak Olaf, Żak Jakub;
pomocnicy – Romanek Kamil, Paszczela Bartek, Sikora Karol, Struzik Emil;
napastnicy – Pałka Maciej, Warzecha Tymoteusz, Maciora Kamil, Syguła Kamil.


DRUGA KOLEJKA LIGI ŻAKÓW
W niedzielę 25 października drużyna żaków rozegrała mecz na wolbromskim orliku z drużyną Słowika Olkusz.
Od początku zdawaliśmy sobie sprawę, że naszych chłopców czeka bardzo ciężki mecz z wymagającym przeciwnikiem – było to trudne zadanie, ale zadanie, które przy naszej dobrej grze można było zrealizować. Gra obu zespołów była wyrównana z duża ilością sytuacji podbramkowych po obu stronach boiska. Jak na tak małe doświadczenie na boisku WAP-owicze spisywali się naprawdę wyśmienicie. Olkuszanie byli bardzo wymagającym przeciwnikiem, grającym dobrą piłkę. Nasi bramkarze i obrońcy musieli mocno pracować by odeprzeć ataki gości. Mimo tak trudnego przeciwnika nasza drużyna potrafiła grać piłką i wymieniać sporą liczbę podań, a co najważniejsze zamieniać stwarzane okazje na upragnione bramki. Po dobrej, poukładanej grze młodzi piłkarze wywalczyli dla siebie wynik 3:1. Na listę strzelców wpisał się Kamil Płowiec x 2 oraz Olaf Witkowski. Mimo utraconego gola na wielkie słowa uznania zasługują nasi bramkarze Franek Pluta oraz Milan Maroszek, którzy w całym spotkaniu wielokrotnie wybronili kilka sytuacji sam na sam chroniąc tym samym nasz zespół przed utratą kolejnych bramek.

 
Żaczki Slowiki – WAP
Galeria

WAP zagrał w składzie: Franek Pluta, Milan Maroszek, Kacper Łyczak, Olaf Witkowski, Radek Sikora, Dawid Myszor, Patryk Castello, Mateusz Mucha, Kornel Urbański, Adaś Kossakowski, Mateusz Grela, Jaś Warzecha, Marcel Sobota, Mateusz Gąsior.

TRZECIA KOLEJKA LIGI ŻAKÓW
W poniedziałek 2 listopada dzięki pięknej jesiennej pogodzie udało się rozegrać kolejny mecz w Lidze Żaków. Tego dnia nasza drużyna podejmowała na własnym terenie drużynę Spójni Osiek. Po dwóch wygranych spotkaniach nasi niezawodni piłkarze chcieli pokazać się przed swoimi rodzicami z jak najlepszej strony, zdobywając kolejne 3 pkt.
Wysoko postawiona poprzeczka zmotywowała nasz zespół do szybkich ataków na bramkę przeciwnika. Rezultatem tego był pressing i zepchnięcie przeciwnika do defensywy. Zdecydowanie drużyną dominującą na boisku był zespół WAP-u, a kontry drużyny przeciwnej były zatrzymywane przez dobrze spisującą się obronę juz na połowie przeciwnika.
Zgromadzeni kibice byli świadkami dobrego widowiska, w którym nie brakowało twardej, ,męskiej” walki, a co najważniejsze zdobytych aż 13 bramek. Popis swoich strzeleckich umiejętności zaprezentował w tym spotkaniu nasz napastnik Kamil Płowiec strzelając 7 goli. Kolejne trafienia dołożyli Franek Pluta x 3, Marcel Sobota x 1, Olaf Witkowski x 1 oraz Mateusz Grela jedno trafienie.
WAP – Młodzi przebojem wystąpił w składzie: Milan Maroszek, Olaf Witkowski, Kacper Łyczak, Dawid Myszor, Patryk Castello, Kamil Płowiec, Franek Pluta, Jaś Warzecha, Mateusz Grela, Adaś Kossakowski, Marcel Sobota, Krystian Myszor, Filip Garnek.

 
Żaczki Spójnia Osiek – WAP
Galeria

Tak, więc pomimo braku ogrania, czasami lekkiego zagubienia, chłopcy starali się nadrabiać to wszystko zaangażowaniem i ofiarnością. Mecze WAP-owiczów były niezwykle emocjonujące i trzymające w napięciu do ostatniego gwizdka sędziego. Jak widać ten zespół mimo młodego wieku z meczu na mecz nabiera rozpędu. Trzeba podkreślić, że dla młodych piłkarzy był to debiut w lidze. Jednak mimo tremy pokazali charakter i zdobyli komplet punktów w rozegranych meczach a co za tym idzie I miejsce w tabeli.


 

 

HARMONOGRAM TRENINGÓW (ZIMA 2015 – 2016)
Wolbromska Akademia Piłkarska – Młodzi przebojem
GRUPA TRAMPKARZY – Trener Paweł Neter
Wtorek godz. 18.00 – 19.30 Hala – Os. Wł Łokietka
Czwartek godz. 17.00 – 18.30 Hala – ZS Jangrot
Piątek godz. 16.30 – 18.00 Hala – Os. Wł Łokietka
GRUPA MŁODZIKÓW – Trener Mariusz Porębski
Poniedziałek godz. 16.30 – 18.00 Hala – Os. Wł Łokietka
Środa godz. 18.00 – 19.30 Hala – Os. Wł Łokietka
Piątek godz. 16.30 – 18.00 Hala – ZS Dłużec

 

 

GRUPA ORLIKÓW – Trener Radosław Koterba
Wtorek godz. 16.30 – 18.00 Hala – Os. Wł Łokietka
Czwartek godz. 16.30 – 18.00 Hala – ZS Dłużec
Sobota godz. 9.30 – 11.00 Hala – Os. Wł Łokietka

 

GRUPA ŻAKÓW – Trener Grzegorz Smolak
Poniedziałek godz. 16.30 – 18.00 Hala – ZS Dłużec
Środa godz. 16.30 – 18.00 Hala – Oś. Wł. Łokietka
Sobota godz. 11.00 – 12.30 Hala – Oś. Wł. Łokietka
GRUPA SKRZATÓW – Trener Grzegorz Smolak
Czawartek godz. 16.00 – 17.30 Sala gimnastyczna – ZS w Wolbromiu, ul. Pod Lasem 1
Sobota godz. 9.00 – 10.30 Hala – ZS Dłużec

WYRÓWANY MECZ MŁODZIKÓW
Dnia 19.10.2015 r. Młodziki rozegrały kolejny mecz ligowy, tym razem w roli gospodarza. Przeciwnikiem WAP-u była do­brze grająca drużyna IKS Olkusz. Już od pierwszych minut spo­tkania mecz bardzo wyrównany. Obie drużyny podeszły do tego spotkania bardzo spokoj­nie i nie forsowały tempa od pierwszych minut. Zawodnicy obu drużyn skutecznie bronili swoich bramek i próbowali atakować przeciwnika. Dobra gra obrony Olkusza pozwalała blo­kować ataki WAPowiczów. Jednak goście bronili się skutecznie jedynie do 18 minuty, kiedy to Bar­tosz Paszczela świetnie dogrywa prostopadłą piłkę do Maćka Pałki a ten wychodzi na pełnej szybkości sam na sam i strzela gola, posyłając piłkę w róg bramki. Olkuszanie szybko przy­stąpili do kontrataku i już cztery minuty później doprowadzają do wyrównania – 1:1. Dalsze mi­nuty to naprzemienne ataki na obie bramki, które jednak nie przyniosły efektu i remis utrzy­mał się do przerwy. Druga połowa meczu również wyrównana. W 36 minucie bramkę strzela Szymon Nocoń. Niestety przewagą cieszyliśmy się tylko do 42 minuty, kiedy to przeciwnik zdobył bramkę wyrównującą. W końcówce tak zaciętej gry zaczęło brakować sił zawod­nikom obu zespołów, ale mimo to cały czas podejmowali próby zmiany rezultatu. W 54 mi­nucie meczu Bartosz Paszczela strzela na bramkę, tor lotu piłki zmienia Nocoń Szymon i piłka wpada w światło bramki ustalając końcowy wynik spotkania na 3: 2.

Bardzo dobry mecz w wykonaniu podopiecznych Mariusza Porębskiego, mecz pełen cieka­wych akcji, dobrych podań, z mnóstwem sytuacji podbramkowych. W tym spotkaniu oprócz zawodników z przodu należy pochwalić przede wszystkim konsekwentną grę w obronie Ad­riana Grabowskiego, Emila Maciory i Kacpra Muchy oraz dobrą postawę bramkarza Ja­kuba Czopka, który z wielu sytuacjach podbramkowych wychodził obronną ręką.
IKS Olkusz – WAP
Galeria


LIGA MŁODZIKÓW
Spójnia Osiek – WAP – Młodzi przebojem 0:6
05.10.2015 r. grupa Młodzików rozegrała kolejny mecz ligowy z drużyną Osieka. Prowa­dzona przez by­łego trenera WAP-u Damiana Glanowskiego – Spójnia Osiek, z powodu bra­ków kadro­wych wy­stawiła tego dnia jedynie 8 zawodników. Aby szanse meczowe były wy­równane, trener Mariusz Porębski wraz z drużyną solidarnie postanowili wyjść na mecz w składzie 8-osobowy. Od pierw­szych minut spotkania nasza ekipa kompletnie zdominowała drużynę Osieka a gra to­czyła się prze­ważnie na połowie rywala. Na efekty tej przewagi nie trzeba było długo czekać. W 12 minucie meczu dobre dośrodkowanie Maćka Pałki z rzutu roż­nego wykorzystał Szymon Ha­berka strzela­jąc gola głową, trzy minuty później dobrze dys­po­nowany Maciora Kamil mija dwóch zawodni­ków i do­grywa do Kamila Balina a ten strzela gola. W 21 minucie meczu Woj­ciech Sułkowski podaje do Maćka Pałki, który zmienia wynik na 0:3. Zaledwie 5 minut przed końcem pierwszej połowy Szymon Haberka dogrywa ide­alnie wzdłuż bramki a Bartosz Paszczela strzela kolejnego gola dla WAP-u.

Po przerwie, kiedy wydawało się, że następne bramki to tylko kwestia czasu, na naszych za­wodni­ków spadła niemoc strzelecka. Pomimo wypracowania wielu klarownych sytuacji do zdobycia gola zawodnicy WAP-u napotykali na przeszkody, które przerodziły się w mnóstwo niewyko­rzystanych szans. Szlachta Kamil dwa razy trafia w poprzeczkę, Haberka Szymon w słupek, Ma­ciek Pałka w poprzeczkę, Wojtek Sułkowski w słupek – a bramka jak zaczarowana nie wpusz­czała piłki. Dopiero w 49 i 58 minucie meczu Wojtek Sułkowski dwukrotnie wpi­suje się na listę strzelców. Pierwsza bramka po dobrej wymianie piłki z Bart­kiem Paszczelą a druga po świetnym zagraniu Adriana Gra­bowskiego. Wygrywamy 0:6 wynik cieszy, lecz skuteczność po­zosta­wia wiele do życzenia.

Kadra:
Czopek Jakub, Haberka Szymon, Grabowski Adrian, Mucha Kacper, Duch Kacper, Szlachta Kamil, Sulkowski Wojciech, Paszczela Bartosz, Balin Kamil, Robak Mateusz, Pałka Maciej, Maciora Emil, Maciora Kamil, Nocoń Szymon, Robak Mateusz, Kulis Antoni
Spójnia Osiek – WAP
Galeria


  05.11.2015

 

“Kropka nad i …”
W ostatnim meczu Ligi Trampkarzy WAP – Młodzi przebojem postawili kropkę nad , i” wy­grywając z ,Prądnikiem” Sułoszowa 8:1.
Jak pamiętamy goście byli jedyną drużyną, która pokonała nasz zespół 2:1 u siebie.
Ogromna chęć rewanżu sprawiła, że od początku meczu nasi zawodnicy grali nie tylko do­brze, ale i z wielką determinacją i zaangażowaniem. Wynik 5:0 do przerwy najlepiej o tym świadczy. Po zmianie stron kolejne trzy bramki i pewne zwycięstwo 8:1.
Strzelcami bramek w tym meczu byli:
Olek Pabiańczyk – 3
Kacper Januszek – 2
Michał Kur – 1
Jasiu Świda – 1
Szymon Nocoń – 1
Kropka nad ,i” postawiona, awans do Ligi Małopolskiej stał się faktem.
Ponadto królem strzelców naszej drużyny oraz v-ce królem Ligi Trampkarzy został nasz na­pastnik Aleksander Pabiańczyk, strzelec 26 bramek.
GRATULUJEMY AWANSU!!!
WAP – Sułoszowad
Galeria


  03.11.2015

 

Mecz na szczycie
W przedostatnią kolejkę Ligi Trampkarzy, WAP – Młodzi przebojem udali się do Klucz, aby na terenie gospodarzy rozstrzygnąć, kto z tej grupy zajmie pierwsze miejsce i awansuje do grupy małopolskiej. Wygrana na trudnym terenie oznaczała awans bez względu na wynik ostatniego meczu z ,Prądnikiem” Sułoszowa. Jak pamiętamy poprzedni mecz z ,Przemszą” rozegrany w Wol­bromiu, nasza drużyna wygrała 7:2.
Tak więc stawka meczu wysoka, presja wyniku duża, ale chęć pokazania się w lidze krakow­skiej jeszcze większa.
Pierwsza połowa w miarę wyrównana ze wskazaniem na WAP, bowiem to my czę­ściej jeste­śmy pod bramką przeciwnika i groźniej strzelamy. Jednak mimo starań po 35 minutach wynik pozostaje bez zmian – 0:0.
Druga odsłona zdecydowanie lepsza i to w wykonaniu obu stron. Sytuacje zmieniały się jak w kalejdo­skopie. Raz groźnie atakowali WAP-owicze a za chwilę nasz bramkarz – Kacper Gil musiał popisywać się wspaniałymi interwencjami. Po tej wymianie ciosów, kolejną groźną kontrę wyprowadzili nasi zawodnicy, wymieniając kilka podań bez przyjęcia, po których Ja­kub Grela wyszedł sam na sam z bramkarzem Klucz. Powracający po kontuzji nasz napastnik nie dał szans golkipe­rowi gospodarzy wyprowadzając Młodych przebojem na prowadzenie.
Po tej bramce podrażnieni gospodarze rzucili się do ataków na naszą bramkę. Jednak poza kilkoma strzałami, z którymi znakomicie radził sobie Kacper Gil nic złego się już nie wyda­rzyło. W końcówce meczu drugą bramkę, dla naszego zespołu, w zamieszaniu na polu kar­nym plasowanym strzałem w długi róg zdobywa Kacper Januszek ustalając ostatecznie wynik spotkania na 2:0.
Kolejny ważny sprawdzian, kolejny trudny test wypada na korzyść naszej wspaniałej dru­żyny. Ci chłopcy (oraz jedna dziewczyna – Marysia) pokazują, że pomimo młodego wieku wiele już potrafią, grają mądrze taktycznie, mają świetną technikę i determinację oraz ogromną chęć zwyciężania. Jednak na to wszystko bardzo długo i ciężko a przede wszystkim wytrwale pracowali.

DZIĘKUJEMY!!!
Skład WAP – Młodzi przebojem:
W bramce – Kacper Gil
W obronie – Jakub Ptak, Jaku Rdest, Dawid Mendak, Bartosz Ciepał
W pomocy – Kacper Sarecki, Michał Kur, Kacper Januszek, Jasiu Świda
W ataku – Jakub Grela, Olek Pabiańczyk
Rezerwa:
Jakub Szklarski, Marysia Łaksa, Szymon Haberka, Emil Maciora, Krzysztof Kwieciński
Mecz na szczycie
Galeria


  24.10.2015

 

NAJMŁODSI ADEPCI WAP-u POKAZALI CO POTRAFIĄE
W niedzielę 18-ego października przy pięknej, jesiennej pogodzie podopieczni trenera Grzegorza Smolaka, zdobywali kolejne rozgrywkowe doświadczenie. Sportowym rywalem a zarazem gospodarzem spotkania była drużyna rówieśników z Klucz. Dla większości zawodników był to debiut w lidze żaków, dlatego chłopcy podeszli do tego spotkania lekko zestresowani. Z każda minutą meczu było widać, że stres szybko mija i nasi zawodnicy grają bardzo mądrze i odpowiedzialnie stwarzając sobie sytuacje bramkowe, które de facto zamienili na 13 strzelonych bramek. Jednak jak podkreśla trener, wynik u takich maluchów był sprawą typowo drugorzędną, a w samym meczu chodziło przede wszystkim o dobrą zabawę i pokazanie młodym piłkarzom na czym polega sportowa rywalizacja. Podczas gry dominowały akcje zespołowe, pojedynki jeden na jednego, wspaniałe parady bramkarskie i piękne gole. Jednym słowem na brak emocji nie można było narzekać, co potwierdza duża liczba zdobytych bramek. Nasi zawodnicy podczas meczu byli wspierani przez licznie zebranych rodziców i rodzinę, którzy głośnym dopingiem zagrzewali swoje pociechy do sportowej rywalizacji.
Tego dnia łupem bramkowym podzieli się Kamil Płowiec x 4, Olaf Witkowski x 3, Mateusz Grela x 2, Franek Pluta x 2, Marcel Sobota x 2.
Mecz zakończył się wynikiem 13:1.

Barwy szkółkowe reprezentowali: Milan Maroszek, Franek Pluta, Radek Sikora, Olaf Witkowski (C), Dawid Myszor, Mateusz Mucha, Patryk Castello, Kamil Płowiec, Adaś Kossakowski, Marcel Sobota, Mateusz Grela, Jaś Warzecha.
Przedszkole piłkarskie WAP – Klucze
Galeria


  21.10.2015

 

KOLEJNY BEZSENSOWNY WALKOWER W TYM SEZONIE
W piątek 16.10.2015 r. w słoneczne popołudnie drużyna WAP – Młodzi przebojem wybrała się na mecz do Przegini. Jakież było nasze zaskoczenie, kiedy po przyjeździe na miejsce za­staliśmy pusty stadion, brak siatek na bramkach a przede wszystkim brak drużyny gospoda­rzy. Na nieprzygotowanym obiekcie gościliśmy tylko my oraz Pani sędzina Joanna Ściepura, która podobnie jak my zgodnie z planem rozgrywek, stawiła się na stadionie gospodarza spotkania ,Promienia” Przeginia .
I tu nasuwa się pytanie. Jak to możliwe, że w dobie komputeryzacji, telefonii komórkowej, poczty elektronicznej dochodzi do takiej sytuacji, że zespół gości przyjeżdża na mecz a go­spodarzy nie informując nikogo nie pojawiają się na meczu. To niedopuszczalne zachowanie tym bardziej, że nie był to jednorazowy wybryk. Z pozyskanych informacji wynika, że po­dobną sytuacje tydzień wcześniej miała drużyna ,Przebój” Wolbrom.
Niezaspokojona chęć sportowej rywalizacji zawodników WAP-u, stracony czas oraz ponie­sione koszty transportu, według naszej oceny powinny być uregulowane przez nieodpowie­dzialne zachowanie władz Przegini. Czekamy więc na reakcję i decyzje Podokręgu Olkusz oraz honorowe podejście do sprawy Zarządu Klubu ,Promień” Przeginia.d


DERBY WOLBROMIA DLA WAP-u
09.10.2015 r. w piątkowe popołudnie po raz kolejny spotkały się zespoły z tego samego mia­sta. Mecz jak poprzedni ze wskazaniem dla WAP-u.
Od początku spotkania byliśmy zespołem lepszym, grającym dojrzałą, momentami seniorską piłkę, stwarzaliśmy sobie wiele dogodnych sytuacji do strzelenia bramki. Po 35 minutach prowa­dziliśmy 4:0.
Bramkami podzielili się: powracający po kontuzji Jakub Grela x 2, nasz kapitan Kacper Janu­szek, który popisał się zna­komitym uderzeniem zza pola karnego w samo okienko bramki oraz rozgrywający najlepsze spotkanie Kacper Sarecki.
Drużyna WKS-u stworzyła sobie nie­wiele sytuacji do strzelenia gola, dzięki świetnej postawie naszych obrońców.
Druga połowa była równie emocjonująca, mieliśmy wiele okazji do podwyższenia wyniku spotkania, jednak nieskuteczność, która jest naszą bolączką od po­czątku sezonu sprawiła, że więcej bramek w tym meczu nie zdobyliśmy. Za to WKS Przebój Wolbrom po stałym frag­mencie gry, w zamieszaniu podbramkowym strzelił swojego honoro­wego gola, który im się należał za ambitną grę.
Tak, więc kolejne derby, z zasłużonym dla nas zwycięstwem 4 : 1, za nami.

Skład WAP-u:
W bramce – Jakub Szklarski
Obrona – Bartosz Ciepał, Jakub Rdest, Michał Kur, Jakub Ptak
Pomocnicy – Kacper Sarecki, Szymon Haberka, Kacper Januszek, Jan Świda
Napastnicy – Jakub Grela, Aleksander Pabiańczyk
Grali również – Kacper Gil, Marysia Łaksa, Wojciech Sułkowski oraz Krzysztof Kwieciński
Przebój Wolbrom – WAP
Galeria


DWA ZWYCIĘSTWA MŁODZIKÓWI
Na przełomie września i października nasza drużyna Młodzików rozegrała kolejne dwa mecze ligowe.
28 września 2015 r. z zespołem Piliczanka Pilica 3 : 2 oraz 01 października 2015 r. z drużyną Ospel Wierbka 4 : 1.
Początek spotkania rozegranego w Pilicy cechowało wolniejsze tempo gry a składnych akcji było jak na lekarstwo. Trudno zatem było wskazać, kto ostatecznie zdobędzie upragnione 3 punkty.
Mecz ożywiło pierwsze celne uderzenie. Po świetnie rozegranej akcji skrzydłem Bartek Pasz­czela ideal­nie dogrywa piłkę do Szymona Noconia a ten strzela w róg bramki – prowadzimy 1 : 0. Na podwyższenie wyniku mieliśmy kilka naprawdę stuprocentowych sytuacji, jednak zabrakło nam szczęścia. W 20 minucie meczu Kacper Duch uderza w poprzeczkę, po czym dobitka Wojtka Sułkowskiego mija minimalnie bramkę przeciwnika. Zaledwie trzy minuty później ak­tywny w tym spotkaniu Kacper Duch ponownie trafia w poprzeczkę. Piłkarskie powiedzenie mówi, iż niewykorzystane sytuacje się mszczą. Dzisiejszy mecz jest ide­alnym tego przykładem. W 28 minucie meczu z rzutu wolnego uderza zawodnik Pilicy i na przerwę mamy remis mimo przewagi WAP-u.
Na drugą połowę zawodnicy wyszli jeszcze bardziej zmobilizowani, czego efektem była kolejna stuprocentowa okazja do zdobycia gola w wykonaniu Emila Maciory, który minimalnie prze­strze­lił. Na prowadzenie wychodzimy w 48 minucie meczu gdy po strzale Wojtka Sułkowskiego piłka ląduje w bramce przeciwników. Po tej sytuacji to Piliczanie chcąc odrobić straty, ostro ata­kując stwarzają sobie w kilku minutach aż 4 stuprocentowe sytuację do zdobycia gola. I ponow­nie niewykorzy­stane sytuacje – tym razem naszego rywala – skutkują zdobyciem w 58 minucie przez nasz ze­spół trzeciego gola. Wykonawcą bramki jest Bartek Paszczela po znakomitej akcji lewą stroną kolegów z drużyny: Adriana Grabow­skiego, Wojtka Sułkowskiego i Kacpra Ducha.
W 60 minucie meczu myśląc, że wynik jest już rozstrzygnięty zawodnik gospodarzy uderza w poprzeczkę, po czym odbitą piłkę trafia głową w światło bramki, ustalając wynik spotkania 3:2.
Niewykorzystane sytuacje naszej drużyny zemściły się i młodzi piłkarze mają dowód na to, że przy prowadzeniu 3:1 nie można być pewnym wygranej. W piłce tak jest, że nie zawsze staje się faktem to, co wydaje się oczywiste.

Kadra WAPu: Czopek Jakub, Szlachta Kamil, Mucha Kacper, Grabowski Adrian, Duch Kacper, Sulkowski Wojciech, Paszczela Bartosz, Nocoń Szymon, Pałka Maciej, Maciora Emil, Balin Kamil, Robak Mateusz, Bieda Sebastian
Ospel Wierbka – WAP
Galeria


01 październik po zaledwie dwóch dniach przerwy, rozegraliśmy kolejny mecz, tym razem w roli gospodarza z zespołem Ospel Wierbka. Początek spotkania był wręcz wymarzony dla drużyny gości, która w 22 minucie me­czu otworzyła wynik spotkania 0 : 1. Po straconej bramce zawod­nicy WAP-u nie poddawali się i chcieli jak najszybciej zdobyć bramkę wyrównującą. 27 minuta meczu przynosi nam upragnio­nego gola. Po rzucie wolnym wykonanym przez Wojtka Sułkow­skiego bramkarz Wierbki odbija piłkę pod nogi Bartka Paszczeli, który uderza na bramkę nie dając szans golkiperowi gości – i mamy 1 : 1. Pierwsza połowa, mimo straconego gola, była bar­dzo dobra w naszym wykonaniu. Szybkim wyrównaniem postraszyliśmy zespół rywali, który po przerwie nie wyszedł na boisko już tak pewny siebie.

W drugiej połowie przy piłce zdecydowanie dominowali zawodnicy WAP-u. Już w 32 minucie Kamil Maciora podaje piłkę do Bartka Paszczeli, który bezbłędnie wykorzystuje daną szansę na objęcie prowadzenia – mamy 2:1. Zaledwie po upływie sześciu minut prowadzimy 3:1 Po świet­nej akcji Kamila Maciory i Bartka Paszczeli – Kamil podaje do swojego brata Emila Ma­ciory, który uderza piłkę w krótki róg światła bramki, nie dając szans bramkarzowi gości.
Kilka minut przed zakończeniem spotkania Wojtek Sułkowski brawurowo umieszcza piłkę w bramce przeciwnika, udowodniając tym samym, że WAP-owicze nigdy się nie poddają i walczą do samego końca. Wynik meczu 4:1 był na to najlepszym dowodem.

Kadra WAP : Czopek Jakub, Szlachta Kamil, Mucha Kacper, Grabowski Adrian, Duch Kacper, Sulkowski Wojciech, Nocoń Szymon, Paszczela Bartosz, Balin Kamil, Robak Mateusz, Maciora Emil, Maciora Kamil, Bieda Sebastian.

 
Piliczanka – WAP
Galeria


  11.10.2015

 

WIZYTA NA STADIONIE CRACOVIII
04 października 2015 r. licznie zgromadzonych uczestników wycieczki, przywitała słoneczna pogoda, która ku naszemu zadowoleniu utrzymywała się do godzin wieczornych. Punktualnie o godzinie 15.45 z dworca PKS w Wolbromiu, wyruszyły w stronę Krakowa dwa autokary z Adeptami WAP-u oraz ich rodzicami. Celem wyjazdu był mecz Ekstraklasy pomiędzy Cracovią a Lechem Poznań. Całą drogę zdominowały rozmowy na temat zbliżającego się meczu oraz ewentualnych skutków końcowego wyniku spotkania. I tak po niespełna godzinie zameldowaliśmy się na Stadionie Cracovii, który niezmiennie od 1912 roku znajduje się w tym samym miejscu na skraju krakowskich Błoni. Na miejscu bez większych problemów udało się załatwić formalności i chwilę później wszyscy mogliśmy wejść na stadion Cracovii. Po ciepłym posiłku zakupionym przez Akademię na terenie stadionu, wszyscy udaliśmy się na przydzielony nam sektor rodzinny. Stadion od środka robi niesamowite wrażenie, dużo większe niż wygląd obiektu z zewnątrz. Wszystkie miejsca dla widzów znajdują się pod dachem, trybuny są strome, co zapewnia komfortową widoczność nieosiągalną na większych stadionach.
Parę minut przed osiemnastą uczestnicy wycieczki wysłuchali hymnu ,Pasów”, który wykonał z płyty boiska, wraz z kibicami zgromadzonymi tego wieczoru przy Kałuży 1, jego twórca Maciej Maleńczuk. Punktualnie o godzinie 18.00 sędzia główny odgwizdał początek spotkania. Nasi mali zawodnicy mieli okazję na żywo zobaczyć mecz Ekstraklasy, usłyszeć profesjonalny doping w wykonaniu kibiców dwóch zaprzyjaźnionych Klubów – Cracovii i Lecha Poznań, który momentami był naprawdę bardzo głośny.
Jak wszyscy wiemy Cracovia rozbiła u siebie mistrzów Polski 5:2. Dlatego kilku naszych Adeptów, wiernie kibicujących Lechowi, wychodziło ze stadionu ze spuszczoną głową, bowiem ich drużyna pozostawała na ostatniej pozycji w tabeli. Na zakończenie emocjonujących meczowych doznań młodzi piłkarze WAP-u mogli zdobyć autografy i uścisnąć dłonie gospodarzy a zarazem wielkich wygranych tego spotkania.
Było to niesamowite, nowe doświadczenie. Pozostaje nam mieś nadzieję, że atmosfera stadionowa na długo pozostanie w pamięci naszych Adeptów i doda im jeszcze większej motywacji do treningów, po to by za kilka lat oni sami mogli zagrać na takim lub jeszcze większym stadionie.
Cracovia – Lech
Galeria

 

Cracovia – Lech


  08.10.2015

“Jedynie prawdziwy człowiek
zauważy potrzeby drugiego człowieka.
Jedynie człowiek wielkiego serca wyciągnie doń pomocną dłoń?”

 

Zarząd, trenerzy i rodzice a przede wszystkim Adepci
Wolbromskiej Akademii Piłkarskiej – Młodzi przebojem,
składają na ręce:


PANA ADAMA ZIELNIKA
BURMISTRZA MiG WOLBROM
oraz
PANI EDYTY ŻUCHOWICZ – RESZKI
SKARBNIKA MiG WOLBROM

serdeczne podziękowania za przyznany grant finansowy na rzecz
naszego Stowarzyszenia.
Przyznane środki finansowe pozwolą na promocję Gminy
Wolbrom, szerzenie sportu wśród dzieci i młodzieży oraz
propagowanie zdrowego stylu życia.
Zapewniamy, że finansowe wsparcie zostanie wykorzystane racjonalnie
i zagospodarowane z największą starannością
na pokrycie naszych Szkółkowych potrzeb.
Okazana w ten sposób hojność i dobroć jest dla nas dowodem, że
możemy liczyć na pomoc i że nie pozostajemy osamotnieni w
naszych codziennych zmaganiach.
Dziękujemy


,Ciągle jeszcze istnieją wśród nas Anioły.
Nie mają wprawdzie żadnych skrzydeł,
lecz ich serce jest bezpiecznym portem dla wszystkich, którzy są w potrzebie.
Wyciągają ręce, proponując w zamian swoją przyjaźń.”
Phil Bosmans

 

Zarząd, trenerzy i rodzice oraz Adepci
Wolbromskiej Akademii Piłkarskiej – Młodzi przebojem
składają serdeczne podziękowania Radnym Rady Miejskiej w WolbromiuPanu
Tomaszowi Kołodziejowi

oraz

Panu
Marcinowi Maciorze

za dotychczasową współpracę i zaangażowanie w działalność naszego Stowarzyszenia
To dzięki Waszemu wstawiennictwu i pomocy
Wolbromska Akademia Piłkarska – Młodzi przebojem
otrzymała w tym roku dodatkowe wsparcie finansowe.
Traktujemy to jako wyraz zaangażowania Panów w sprawy lokalnej społeczności
Dziękujemy za zauważenie naszego problemu,
zrozumienie i okazaną pomoc.

Dziękujemy


  07.10.2015

 

WYSOKA WYGRANA W LASKACH
W piątek 02.10.2015 r trampkarze WAP – Młodzi przebojem rozpoczęli rundę rewanżową. Tym razem drużyna ,Laskowianki” Laski stawiła się na wolbromskim stadionie i mecz doszedł do skutku. Był to mecz z gatunku ,gra do jednej bramki”. Przeciwnik rzadko gościł pod naszym polem karnym, szybko przejęliśmy inicjatywę więc mecz do końca układał się pod nasze dyktando.
Wynik 25:0 odzwierciedla sytuacje na boisku, bramki padały co kilka minut a dodatkowo między strzelonymi bramkami pojawiały się seryjnie marnowane stuprocentowe sytuacje. Jednak trudno mieć pretensje do chłopaków, kiedy strzelają w jednym meczu aż 25 bramek.

Mamy duży szacunek do gości za to, że przegrywając każdy mecz nie odpuszczają, jeżdżą na mecze i z każdym wyjściem na boisko pokazują wszystkim drużynom, że pomimo przegranych można cieszyć się grą..
Życzymy zespołowi z Lasek pierwszego wygranego meczu w lidze – byle nie z nami 🙂 – i dużo radosci z uprawiania sportu na boisku a nie przed komputerem.
Brawo Laskowianka !!!

Strzelcami bramek w tym meczu byli:
O. Pabiańczyk – 11
J. Grela – 7
K. Januszek – 2
M. Łaksa – 1
M. Kur – 1
J. Rdest – 1
B. Ciepał – 1
J. Świda – 1

Skład WAP-u:
K. Gil, J. Ptak, J. Rdest, B. Ciepał, M. Kur, Sz. Haberka, K. Sarecki, K. Janu­szek, J. Świda, E. Maciora, O. Pabiańczyk.
Grali również:
K. Wroński, J. Grela, M. Łaksa, Sz. Nocoń, K. Kwieciński
Laski – WAP
Galeria


GORZKI SMAK PORAŻKI
27.09.2015 r w niedzielne popołudnie WAP – Młodzi przebojem rozegrali kolejny mecz w lidze trampkarzy, tym razem na boisku w Wielmoży. Przeciwnikiem naszej drużyny był , Prądnik” Sułoszowa. Mecz okazał się meczem przełomowym, ponieważ nasz zespół po 15 miesiącach bez porażki, tym razem schodził z boiska pokonany. , Prądnik” Sułoszowa po ambitnej grze odniósł zwycięstwo nad WAP-em 2:1
Trudny teren (małe, grząskie i nierówne boisko), problemy kadrowe (kontuzje, choroba) sprawiły, że gra techniczna z dużą ilością podań, którą preferuje nasza drużyna, nie mogła mieć zastosowania. Do tego gospodarze byli bardziej zmotywowani, grali z większą determinacją i lepiej czuli się na tym boisku.
Jedno jest pewne – nasi zawodnicy muszą pamiętać, że nie wygrywa się meczu przed gwizdkiem sędziego, a na każde zwycięstwo trzeba ciężko zapracować. Zimny prysznic nam się przyda, dając wszystkim większą motywację do dalszej jeszcze cięższej pracy na treningach.
Jedynego gola dla WAP -u strzelił nasz napastnik Olek Pabiańczyk.

Skład WAP – Młodzi przebojem:
J. Szklarski, J. Rdest, K. Januszek, K. Szlachta, B. Ciepał, J. Świda, M. Kur, Sz. Haberka, K. Sarecki, Sz. Nocoń, O. Pabiańczyk
Rezerwa:
Sz. Kluza, K. Gil, M. Łaksa, E. Maciora, K. Kwieciński.
Sułoszowa – WAP
Galeria


WAP – MŁODZI PRZEBOJEM – CENTURIA CHECHŁO 3:1
Dnia 24 września 2015 r została rozegrana V Kolejka Ligi Młodzików. Do Wolbromia zawitała drużyna z Chechła, która w ogólnym bilansie zgromadziła 2 pkt więcej od WAP-owiczow.

Od pierwszych minut meczu nasze Młodziki ruszyły na bramkę przeciwników, jednak w 10 minucie to gospodarze przechwycili piłkę wyprowadzajac zabójczą kontrę, którą celnym strzałem wykończył zawodnik gospodarzy, otwierając tym samym wynik spotkania. Na odpowiedź Centuria nie czekała długo, bowiem, już w 15 minucie, po świetnej akcji naszej drużyny, Szymon Nocoń strzela zza pola karnego w sam róg bramki – mamy wyrównanie, które kończy pierwszą połowę meczu.

Na druga połowę chłopcy wyszli jeszcze bardziej zmobilizowani i z wielką ochotą na zwycięstwo w tym meczu. W 42 minucie meczu Wojtek Sułkowski wybija piłkę z rzutu różnego do piłki wyskakuje Kamil Szlachta i strzela gola, nie dając szans bramkarzowi gospodarzy. W 50 minucie zobywamy, po składnej kombinacyjnej akcji, trzeciego gola, przy którym asystuje Bartosz Paszczela a strzela Duch Kacper. I tym sposobem drużyna WAP- u po dobrej grze wygrywa 3:1.

WAP wyszedł w następującym składzie: Czopek Jakub, Mucha Kacper, Szlachta Kamil, Grabowski Adrian, Paszczela Bartosz, Duch Kacper, Sułkowski Wojciech, Balin Kamil, Nocon Szymon
Grali także : Pałka Maciej, Robak Mateusz, Bieda Sebastian, Maciora Emil

 
Centuria – WAP
Galeria


  01.10.2015

 

KOMUNIKAT
Zbiórka na mecz Cracovia – Lech Poznań w dniu 04.10.2015 r.
na dworcu PKS Wolbrom o godz. 15.30.

Z uwagi na bardzo dużą ilość uczestników (dwa autokary) prosimy o punktualne przybycie.

Plan wyjazdu:

15.30 – zbiórka – Dworzec PKS
16.45 – planowany przyjazd na stadion Cracovii
17.00 – ciepły posiłek dla Adeptów WAP – Młodzi przebojem
18.00 – mecz Cracovia – Lech Poznań
ok. 21.30 przyjazd do Wolbromia na Dworzec PKS


  30.09.2015

 

DOBRY MECZ MŁODZIKÓW
20 września 2015 r. drużyna Młodzików WAP – Młodzi przebojem rozegrała kolejny mecz ligowy z drużyną Błysk Zederman, która w tych rozgrywkach zgromadziła tyle samo punk­tów, co nasz zespół.
Duże zaangażowanie zawodników i wielka chęć wygrania meczu były widoczne już od pierwszych minut spotkania. Jedyny mankament w tym dniu to skuteczność. W 4 minucie meczu z rzutu wolnego zza pola karnego uderza Wojtek Sulkowski, bramkarz odbija piłkę wprost pod nogi Kacpra Muchy, którego strzał jest niestety niecelny. Minutę później po świetnym rajdzie lewą stroną Wojtek Sulkowski mija 2 rywali i strzela minimalnie od słupka bramki. Po pierwszych dziesięciu minutach gry zawodnicy gospodarzy cofnęli się pod własną bramkę, jednak to nas nie zniechęciło. W 15 minucie po dobrym uderzeniu Kamila Szlachty bramkarz gości sparował piłkę pod nogi Szymona Noconia, który minimalnie przestrzelił, by minutę później oddać dobry strzał zza pola karnego jednak obok bramki. W 23 minucie me­czu Kamil Szlachta trafia w poprzeczkę uderzając prostym podbiciem a po kilku minutach z 20 metrów strzela Szymon Haberka minimalnie chybiąc. Wynik do przerwy bezbramkowy.

Na drugą połowę chłopcy wyszli jeszcze bardziej zmobilizowani. Kacper Duch uderza w słupek, Wojtek Sułkowski w poprzeczkę jednak ,zaczarowana” bramka gospodarzy nadal pozostaje niezdobyta. Dopiero 50 min. gry przynosi nam wyczekiwane prowadzenie po ude­rzeniu Kamila Szlachty, który otwiera wynik spotkania. Na udokumentowanie dobrej gry w ostatniej minucie meczu, po rzucie rożnym wykonywanym przez Bartka Paszczelę, Aleksan­der Pałka ustala wynik spotkania na 2:0 strzelając w sam róg bramki.

WAP-owicze grali kombinacyjnie, mnóstwo świetnych podań z pierwszej piłki jak i dużo akcji oskrzydlających. Obrońcy boczni Adrian Grabowski i Kacper Mucha świetnie spisywali się zarówno w defensywie jak i w ofensywie. Bardzo dobra gra pomocników środkowych Kacpra Ducha i Kamila Szlachty oraz świetnie przeprowadzone przez Wojtka Sułkowskiego i Bartka Paszczelę akcje z bocznych sektorów gry. Bardzo dobry mecz również w wykonaniu stopera Szymona Haberki,. Nie możemy zapomnieć o zmiennikach Maćku Pałce i Kamilu Balin, którzy wnieśli nową jakość gry.

Drużyna WAP-u wyszła w składzie:
Czopek Jakub, Mucha Kacper, Haberka Szymon, Grabowski Adrian, Paszczela Bartosz, Duch Kacper, Szlachta Kamil, Sulkowski Wojciech, Nocoń Szymon
Rezerwowi:
Pałka Maciej, Pałka Aleksander, Balin Kamil

 
Mecz Młodzików
Galeria


  29.09.2015

 

PODZIĘKOWANIE DLA:
PANA
RYSZARDA ROSOŁA
FIRMA ROSBUD

Wdzięczni, na Pana ręce składamy
gorące i serdeczne podziękowania za wsparcie rzeczowe naszego Stowarzyszenia.
Zakupiony sprzęt z pewnością pozwoli na dalszy rozwój naszych zawodników.
Dziękujemy, że potrafi Pan docenić siłę dziecięcych, sportowych marzeń.
To dzięki Panu,
Adepci Wolbromskiej Akademii Piłkarskiej – Młodzi przebojem
będą mogli dalej rozwijać w sobie wielką pasję, jaką jest dla nich gra w piłkę nożną.
Jesteśmy zobowiązani i gotowi do dalszej współpracy,
która pomoże w osiąganiu coraz lepszych wyników naszych Adeptów.
Za ten piękny gest życzliwości jeszcze raz serdecznie –
Dziękujemy

Zarząd, Trenerzy i Adepci
Wolbromskiej Akademii Piłkarskiej – Młodzi przebojem


Orliki na 5 – leciu Słowika Olkusz
    Korzystając z zaproszenia Słowika Olkusz, drużyna Orlików naszej Akademii uczestni­czyła w turnieju piłkarskim zorganizowanym z okazji obchodów 5-lecia istnienia gospodarza turnieju. Podczas sportowej imprezy rozegraliśmy, w systemie ,każdy z każdym”, mecze z drużynami z: Krakowa, Chrzanowa, Krzeszowic, Wolbro­mia oraz Olkusza. Szkoda tylko, że tego dnia sportowe szczęście nas omijało. Dodatkowo kontuzja naszego jedy­nego bramkarza pogrzebała, pomimo ambitnej walki zawodników, marzenia o dobrym wyniku. Mimo tak niefortunnie rozpoczętej ry­walizacji 13-tu Adeptów WAP-u, nie poddało się a świadomości, że miejsce na podium jest poza ich zasięgiem, nie pogrzebała sportowego du­cha walki. W życiu nie zawsze się wygrywa. Czasem trzeba przełknąć gorzki smak porażki, aby móc się podnieść i grać dalej stając się jeszcze lepszym, wartościowym zawodnikiem.

Korzystając z okazji chcielibyśmy życzyć z okazji jubileuszu 5-lecia działalności Klubu Słowik Olkusz, wszelkiej pomyślności w realizacji zamierzeń związanych ze sportem.
W tym szczególnym dniu życzymy wytrwałości i hartu ducha  w pokonywaniu codziennych trudności. Niech kolejne lata obfitują we wspaniałe sukcesy, talenty sportowe, hojnych dar­czyńców i sympatyków sportu.

Zarząd, Trenerzy i Adepci
Wolbromskiej Akademii Piłkarskiej – Młodzi przebojem

 
Orliki na 5 – leciu Słowika Olkusz
Galeria


  25.09.2015

 

WAP – Klucze
MECZ TRAMPKARZY
WAP -MŁODZI PRZEBOJEM – ,PRZEMSZA” KLUCZE
W upalny jak na tę porę roku czwartek 17.09.2015 r., Wolbromska Akademia Piłkarska – Młodzi przebojem rozegrała kolejny mecz ligi trampkarzy. Tym razem rywalem naszej dru­żyny był lider grupy (lepszy stosunek bramkowy) , Przemsza” Klucze. Przyzwyczajeni do tego, że jesteśmy najmłodszym oraz najsłabszym pod względem warunków fizycznych ze­społem w tej grupie, do wszystkich meczów podchodzimy bardzo skoncentrowani i wal­czymy o każdy centymetr boiska. Jest to bój nie tylko z umiejętnościami przeciwnika, ale także z jego tężyzną fizyczną.
Tak było również w przypadku Klucz. Goście pod tym względem prezentowali się znakomi­cie. Jednak w piłce nożnej (na całe szczęście), liczą się umiejętności, technika, taktyka, myśle­nie boiskowe oraz wiara w zwycięstwo. Sam mecz stał na bardzo wysokim poziomie, z wie­loma bramkami, sytuacjami podbram­kowymi oraz walką na całym boisku i do końcowego gwizdka sędziego.
W mecz lepiej ,weszła” nasza drużyna, stwarzając w pierwszych 10 min. trzy stuprocentowe sytuacje do strzelenia gola. Tym czasem jedna kontra gości i zespół z Klucz prowadzi. Akcja skrzydłem, strzał, obrona Szymona Kluzy, dobitka i 1:0 dla Przemszy. Jednak ku radości naszych kibiców, przyjezdni niedługo cieszyli się z prowadzenia. Tym razem kontra WAP-u, świetne wyjście do piłki Olka Pabiańczyka i mamy remis. Nasi zawodnicy nie zwalniają tempa, kolejna składna akcja naszej drużyny, wyjście sam na sam Olka i mamy bramkę do szatni – 2:1.
Po przerwie gra nie ulega zmianie. To WAPowicze są zespołem częściej atakującym, prze­prowadzają groźniejsze kontry, dłużej utrzymują się przy piłce. Czterdziesta minuta meczu Olek Pabiańczyk urywa się obrońcom Przemszy, wpada w pole karne i zostaje sfaulowany przez bramkarza – mamy rzut karny. Do jedenastki podchodzi kapitan gospodarzy Kacper Januszek i pewnym strzałem podwyższa wynik spotkania na 3:1. Goście nie rezygnują z walki i walczą do końca. Zamieszanie pod naszą bramką, strzał i gol kontaktowy. Wszyscy zamarli w obawie przed ciężką końcówką, ale niepotrzebnie – przecież mamy świetny zespół i??. Olka Pabiańczyka, do którego należało ostatnie słowo w tym meczu.
To niewątpliwie dzień Olka – kolejne minuty 51, 57, 65, 69 to koncert strzelecki w jego wykonaniu. I tak ostatni gwizdek sędziego oznajmił końcowy wynik spotkania 7:2.

Śmiało można powiedzieć, że był to mecz dla koneserów piłki młodzieżowej, obie drużyny stworzyły świetne widowisko piłkarskie, goście zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, wznieśli się na wyżyny swoich umiejętności, pokazali charakter i serce do walki. Jednak to wszystko okazało się za mało na naszych wspaniałych chłopaków. To WAP – Młodzi prze­bojem odnieśli kolejne zwycięstwo, prezentując znakomite jak na swój wiek umiejętności, zaserwowali kibicom (przy udziale gości) prawdziwą ucztę piłkarską, ciesząc się grą i dobrze się przy tym bawiąc.

BO NAJWAŻNIEJSZA W PIŁCE DZIECIĘCEJ JEST:
RADOŚĆ Z GRY, DOBRA ZA­BAWA, ZADOWOLENIE
A NIE PRESJA WYNIKU.
Skład WAP Młodzi przebojem:
W bramce – Szymon Kluza
W obronie – Jakub Ptak, Dawid Mendak, Jakub Rdest, Bartosz Ciepał
W pomocy – Kacper Sarecki, Michał Kur, Szymon Haberka, Jan Świda, Kacper Januszek
W ataku – Aleksander Pabiańczyk
Rezerwa: Jakub Szklarski, Kacper Gil, Marysia Łaksa, Krzysztof Kwieciński, Szymon Nocoń
WAP – Klucze
Galeria


  23.09.2015

 

III kolejka Młodzików
16 września 2015 r. zaledwie po dwudniowej przerwie w rozgrywkach drużyna Młodzików zagrała kolejny ligowy mecz tym razem w roli gospodarza. Naszym sportowym rywalem była drużyna WKS Przebój Wolbrom.

Pierwsza połowa to zdecydowana przewaga WAP-u udokumentowana zdobyciem bramki po świetnie rozegranej akcji i celnym strzale na bramkę Kacpra Ducha (z około 15 m). Wysoki pressing pozwolił odbierać piłki na połowie przeciwnika, dzięki czemu drużyna prowadzona przez trenera Mariusza Porębskiego stworzyła sobie wiele sytuacji podbramkowych. Zawodnicy byli bardzo ruchliwi, dobrze szukali, wolnych do stworzenia akcji, przestrzeni na boisku. W 25 minucie meczu po świetnej akcji, Wojciech Sułkowski mija bez problemu dwóch przeciwników i w polu karnym zostaje niesportowo zatrzymany przez zawodnika gości. Faul na naszym zawodniku skutkuje rzutem karnym, którego niestety nie wykorzystuje Kamil Szlachta. Do szatni WAP-owicze schodzą prowadząc jedną bramką. Druga połowa słabsza w wykonaniu zawodników WAP-u. Walczyliśmy do ostatniej akcji, ale brakowało wykończenia. Nadeszła 46 min. – zawodnik Przeboju trafia w poprzeczkę, piłka odbiła się od linii bramkowej a sędzia wskazuje na środek boiska i bramkę zalicza. W tej sytuacji nikt tak naprawdę nie wie czy piłka była w bramce, czy też nie. Odpowiedzią na tą dziwną sytuację była próba objęcia prowadzenia w wykonaniu Kamila Szlachty, który z rzutu wolnego trafia w poprzeczkę. W końcówce meczu goście również nie wykorzystują okazji na przesądzenie wyniku spotkania i do końca meczu pozostał 1:1.

Wynik sprawiedliwy niekrzywdzący żadnej drużyny, mecz był czysty i bez zbędnych złośliwości z jednej i drugiej strony. Po ciężkim a wręcz agresywnym meczu z Żarnowcem kilku naszych zawodników niestety nie mogło zagrać, co rysowało pewne obawy przed meczem.
Jestem zadowolony z chłopaków, z meczu na mecz wygląda to coraz lepiej musimy utrzymać, albo nawet polepszyć obecną dyspozycję w kolejnych meczach ligowym
– skomentował trener M. Porębski

Nasze Młodziki na razie uczą się gry w lidze, dla wielu z nich jest to pierwszy sezon na poziomie rozgrywek ligowych. Początek sezonu jest zawsze trudny dla każdego zespołu
a poziom gry z czasem się zmienia. Wierzymy mocno, że nasz zespół będzie grał skuteczniej a chłopcy zyskają pewność na boisku – czas w tym przypadku pracuje jedynie na naszą korzyść.

Skład na ten mecz był następujący:
Czopek Jakub, Mucha Kacper, Szlachta Kamil, Grabowski Adrian, Sulkowski Wojciech, Duch Kacper, Paszczela Bartosz, Balin Kamil, Nocoń Szymon.
Rezerwowi:
Pałka Maciej, Kibil Maciej, Bieda Sebastian, Robak Mateusz
III kolejka Młodzików
Galeria


III kolejka Trampkarzy
15.09.2015 r. w trzeciej kolejce ligi trampkarzy zawodnicy WAP – Młodzi przebojem podejmowali na wolbromskim stadionie zespół , Promień” Przeginia.
Faworytem tego meczu byli Adepci naszej akademii, jednak było dla nas oczywiste, że nigdy nie należy lekceważyć przeciwnika – o czym nieustannie przypomina nam na treningach trener P. Neter. Założenia te przyniosły spodziewany rezultat, ponieważ od początku spotkania zdecydowanie zaatakowaliśmy gości, spychając ich do głębokiej defensywy. Oprócz zdobytych w pierwszej połowie 7 bramek, sytuacji tzw. stuprocentowych było drugie tyle. Nic więc dziwnego, że w przerwie meczu, mimo wysokiego prowadzenia, chłopaki dostali reprymendę od swojego trenera za notoryczne marnowanie okazji do strzelenia bramki. Po końcowym gwizdku sędziego wiedzieliśmy, że w tym dniu nasi zawodnicy skuteczność zostawili w domu, gdyż druga połowa była podobna do pierwszej – gra toczona na połowie Przegini, mnóstwo sytuacji do strzelenia gola i ,tylko” 4 bramki. Przecież największą frajdą w piłce nożnej jest strzelanie goli, dlaczego więc okazje ku temu są tak często niewykorzystane?
Na uwagę zasługuje fakt, że w drugiej połowie po raz pierwszy w naszym zespole zagrała dziewczyna Marysia Łaksa, która notabene zaliczyła w tym meczu asystę, znakomicie podając do Olka Pabiańczyka. Nasz napastnik wykorzystał to bezlitośnie ustalając końcowy wynik spotkania – 11:1
Strzelaniem bramek w tym meczu podzielili się: O. Pabiańczyk – 4, K. Januszek – 3, M. Kur – 2, J. Świda – 1 oraz Sz. Haberka – 1.

Byliśmy w tym meczu zdecydowanie lepsi od fizycznie mocniejszych gości z Przegini, pokazaliśmy momentami znakomitą, kombinacyjną grą, stwarzaliśmy mnóstwo sytuacji podbramkowych. Jedyny mankament tego spotkania to nieskuteczność, która oby nie stała się powszechną w naszych meczach – komentował po meczu Paweł Neter.

Był to kolejny mecz bez naszego króla strzelców z poprzedniego sezonu, Jakuba Greli, który leczy kontuzję odniesioną w ostatnim sparingu przed sezonem ze , Skalanką” Skała. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i oczywiście na boisko :).

Skład WAP Młodzi przebojem:
Kacper Gil, Jakub Ptak, Dawid Mendak, Jakub Rdest, Bartek Ciepał, Kacper Sarecki, Michał Kur, Szymon Haberka, Kacper Januszek, Jasiu Świda, Olek Pabiańczyk.
Ponadto grali:
Szymon Kluza, Marysia Łaksa, Jakub Szklarski, Jasiu Jaźwiec oraz Krzysztof Kwieciński


  21.09.2015

 

II LIGOWA KOLEJKA TRAMPKARZY I MŁODZIKÓW
W drugiej kolejce ligi trampkarzy nasi zawodnicy zmierzyli się z gospodarzami WKS ,Prze­bój” Wolbrom. Już przed meczem było wiadomo, że będzie to rywalizacja nie tylko między zawodnikami dwóch przeciwnych drużyn, ale również kolegów z tej samej miejscowości a nawet z tej samej klasy. Jednym słowem, na co dzień koledzy – w czasie meczu sportowi rywale.
Pierwsza połowa w miarę wyrównana ze wskazaniem dla WAP-u, który miała więcej sytuacji podbramkowych (sam na sam Olka Pabiańczyka, poprzeczka z rzutu wolnego Bartka Ciepała, indywidualna akcja Jasia Świdy), to tylko te najważniejsze sytuacje pod bramką dobrze spi­sującego się bramkarza gospodarzy Huberta Barczyka.
Gra naszej drużyny mogła się podobać, było w nie wiele przemyślanych, ćwiczonych na tre­ningach akcji. Jednak po 35 min. było 0:0.
Druga połowa zdecydowanie lepsza w wykonaniu naszego zespołu. Dominowaliśmy pod każdym względem, stwarzając sobie przy tym wiele sytuacji podbramkowych. Jednak jak to zwykle bywa niewykorzystane sytuacje się mszczą, dlatego pierwszą bramkę strzeliła drużyna WKS-u. Rzut wolny z dalszej odległości, błędy w ustawieniu i 1:0 dla gospodarzy.
Wynik ten nie utrzymał się długo. Tym razem faul pod bramką H. Barczyka strzał K. Januszka i 1:1. Od tej pory gra toczyła się na połowie przeciwników z wieloma akcjami do strzelenia bramki. Swoich szans nie wykorzystali; K. Januszek, O. Pabiańczyk, J. Świda, M. Kur. Tak było do momentu kolejnego rzutu wolnego, który wykonywał D. Mendak. Wrzutka za linię obrony, świetna główka K. Januszka i mamy prowadzenie 2:1. Po kilku minutach znakomite uderzenie zza linii pola karnego ponownie K. Januszka (klasyczny hattrik) i jest 3:1. Taki wynik utrzymał się do końca meczu.
Znakomita postawa naszych chłopaków, mądra techniczna gra a przy tym ambicja i walka do końcowego gwizdka sędziego dają podstawę by optymistycznie patrzeć w przyszłość.
Należy dodać, że przeciwnik w tym dniu, zaprezentował się z bardzo dobrej strony, pokazał ambitną i nieustępliwą grę, zmuszając nas do dużego wysiłku.
Należy tylko zadać sobie pytanie: jak długo jeszcze ci chłopcy będą rywalizować przeciwko sobie i czy nie należy zrobić wszystkiego by w końcu zagrali w jednej drużynie – powiedział trener Paweł Neter.
Skład WAP Młodzi przebojem: J Szklarski, J Ptak, D Mendak, J Rdest, B Ciepał, K Sarecki, M Kur, K Szlachta, K Januszek, J Świda, Olek Pabiańczyk.
Rezerwa: K Gil, Sz. Kluza, Sz. Haberka , W. Sułkowski, K. Kwieciński i Sz. Nocoń

Mniej szczęścia miała nasza drużyna młodzików, która rozgrywała swoją drugą kolejkę w Żarnowcu. Wszyscy wiedzieli, że zapowiada się ciężki mecz, gdyż po 1 kolejce Trzy Korony były liderem, który rozgromił drużynę z Osieka aż 16:0. Jednak będąc najmłodszym zespołem w lidze braliśmy pod uwagę, że nie wszystkie mecze będą wygrane. Ten sezon jest po to by zespół nabrał doświadczenia, ograł się, a przede wszystkim by nie bał się podjąć walki.
Tak było w Żarnowcu. Pierwsza połowa bardzo dobra w naszym wykonaniu, gra techniczna, z dużą ilością podań, płynna z sytuacjami podbramkowymi. Jedna nieuwaga i przeciwnik schodził na przerwę prowadząc 1:0.
Druga połowa słabsza, powodem było rozbicie zawodników WAP-u przez twardo (a niekiedy ostro) grających gospodarzy. Posypała się obrona i pomoc, co sprawiło, że gra przysłowiowo siadła. Przeciwnik to bezlitośnie wykorzystał strzelając nam w sumie 7 bramek.
Tym razem się nie udało, drużyna z Żarnowca okazała się lepsza, ale doświadczenie z tego meczu, momentami bardzo dobra gra ze zdecydowanie mocniejszym fizycznie przeciwnikiem pozwala sądzić, że następne mecze przyniosą nam jeszcze wiele radości.
Ci chłopcy to jest przyszłość naszej akademii.
Skład drużyny WAP-u: Czopek Jakub, Mucha Kacper, Szlachta Kamil, Grabowski Adrian,
Sulkowski Wojciech, Duch Kacper, Mól Antoni, Kulis Antoni, Nocoń Szymon.
Rezerwowi: Balin Kamil, Pałka Maciej, Robak Mateusz, Bieda Sebastian.

 

 


  21.09.2015

 

ŻACZKI NA OGÓLNOPOLSKIM TURNIEJU PIŁKARSKIM
– BĄDŹ NASTĘPNY
13 września na stadionie sportowym im. Tadeusza Szybińskiego w Staniątkach, nasza drużyna żaków wzięła udział w Ogólnopolskim turnieju pod nazwa “Bądź następny” w roczniku 2007-2008.
W turnieju uczestniczyły 24 drużyny, z których aż 7 to akademie piłkarskie zespołów z Ekstraklasy:
Śląsk Wrocław I, Śląsk Wrocław II, Akademia Piłkarska Wisła Kraków, Cracovia Kraków I, Cracovia Kraków II, Korona Kielce I, Korona Kielce II, Górnik Zabrze, Raków Częstochowa I, Raków Częstochowa II, Ruch Chorzów, Piast Gliwice, Sandecka Nowy Sącz, AS Progres Siema cha Kraków, Olympia Wrocław, Elita Brzesko, Harnasie Tymbark, Mam Talent Krzeszowice, KS Football Project, KS Futbol Brzączowice, Zostań Piłkarzem Bochnia, Podgórze Gdów i WAP – Młodzi przebojem.
Po dotarciu na miejsce, tuż przed losowaniem mogliśmy zobaczyć, jako jedną z dodatkowych atrakcji turnieju, pokaz freestyle Mistrza Polski Dawida Krzyżowskiego. Następnie przystąpiliśmy do wyboru jednej z czterech najlepszych lig świata – niemieckiej, angielskiej, hiszpańskiej i włoskiej. W każdej z wymienionych lig rywalizowało o punkty 6 zespołów turniejowych. Wybór ligi przypadł naszemu kapitanowi Olafowi Witkowskiemu, wylosowana piłeczka przypisała nam Ligę Włoską. Trafiliśmy do bardzo wymagającej grupy, gdzie czekały na nas takie drużyny jak: Wisła Kraków, Śląsk Wrocław, Korona Kielce, gospodarz turnieju SF Staniątki oraz Elita Brzesko. Po krótkim powitaniu przez organizatorów przystąpiliśmy do rozgrywek które odbywały się równocześnie na 4 boiskach, a mecze rozgrywano w systemie każdy z każdym.
W pierwszym meczu nasza drużyna zagrała z zespołem Szkoły Futbolu Staniątki. Nasi młodzi chłopce wyszli na boisko bardzo stremowani i długo nie mogli złapać właściwego rytmu gry. Niestety skutkiem tego była przegrana 2:0. Kolejnym przeciwnikiem w naszej lidze była Korona Kielce, z którą WAP-owicze walczyli od początku do końca meczu i chociaż przegrali to na tle takiego przeciwnika pokazali kilka ciekawych akcji a jedna potrafili nawet zamienić na bramkę. Ostatecznie nasza drużyna przegrała 3:1. Trzecim przeciwnikiem była krakowska Wisła. Na szczęście po dwóch meczach i paru dobrych interwencjach trema minęła i pokazaliśmy efektowny futbol – to był dobry mecz. Graliśmy jak równy z równym, a przecież Wisła Kraków to znana marka nie tylko w Polsce ale i w Europie. Mecz zakończył się remisem 2:2, ale to nasza drużyna miała przewagę i powinna zakończyć ten mecz zwycięstwem. Po tych meczach czekała nas sportowa rywalizacja z Elitą Brzesko. W całym spotkaniu prowadziliśmy 1:0 grając taktycznie i mądrze rozgrywając piłkę. Niestety w ostatnich sekundach zawodnik drużyny przeciwnej oddał “strzał życia” trafiając piłką w samo okienko bramki wyrównał wynik meczu na 1:1. W ostatnim spotkaniu grupowym zmierzyliśmy się z mocną drużyna Śląska Wrocław (finalista turnieju). Rywal był bardzo dobrze dysponowany technicznie i taktycznie, jednak cieszy fakt że nasi chłopcy potrafili stwarzać okazje pod bramką tak wymagającego przeciwnika. To chyba najtrudniejsze spotkanie przegraliśmy 6:1, jesteśmy jednak pewni, że takie mecze, stojące naprawdę na bardzo wysokim poziomie, są najlepszym przygotowaniem do kolejnych rozgrywek.
Po fazie grupowej czekał nas mecz w Lidze Europy do której awansowaliśmy z naszej Ligi Włoskiej. Niestety pechowo dla naszej drużyny wylosowaliśmy drugą drużynę Śląska Wrocław i w tym przypadku musieliśmy uznać wyższość drużyny z Wrocławia przegrywając 4:1.
Ten turniej z udziałem aż 7 piłkarskich akademii z ekstraklasy być może pokazał nam, że sportowo mamy jeszcze dużo do zrobienia, żeby dążyć a może nawet zrównać się z najlepszymi szkółkami w Polsce, jednak mimo wszystko uważamy, że nie mamy się czego wstydzić bo jako najmłodsza drużyna turnieju pokazaliśmy dobry futbol i wracamy z tej imprezy bogatsi o nowe doświadczenia oraz pełni optymizmu ruszamy do dalszej pracy!
Chłopaki maja dopiero po 5-6 lat więc jest to czas nauki i ogrywania się z najlepszymi. Na wysokie zwycięstwa przyjdzie jeszcze czas. Patrząc na postępy w szkoleniu i wielką wolę walki tych malutkich piłkarzy wierzymy, że w przyszłości będą oni godnie reprezentowali barwy naszej Akademii.


Zarząd WAP – Młodzi przebojem dziękuje
rodzicom żaczków, za częściowe sfinansowanie busa, którym nasi najmłodsi Adepci pojechali na turniej w Staniątkach.
Zebrana kwota 170,00 zł. pokryła prawie połowę kosztów transportu.
Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i wsparcie Akademii.

 


 

Skład drużyny Wolbromskiej Akademii Piłkarskiej:
Olaf Witkowski, Kamil Płowiec, Franek Pluta, Marcel Sobota, Adaś Kossakowski, Kacper Łyczak, Mateusz Mucha, Mateusz Grela, Patryk Castello, Milan Maroszek, Dawid Myszor.


  15.09.2015

 

INAUGURACJA LIGI TRAMPKARZY I MŁODZIKÓW
    Nie tak wyobrażali sobie inaugurację nowego sezonu Trampkarze WAP-u, którzy nie mogą zaliczyć do udanych swojego pierwsze spotkanie w lidze – nie ze względu na porażkę, ale brak możliwości wywalczenia punktów na boisku. Rywal – Laskowianka Laski nie dojechał na spotkanie i oddał mecz bez walki.
Więcej szczęścia miała nasza drużyna Młodzików prowadzona przez trenera Mariusza Porębskiego. W poniedziałek 07 września 2015 r. na murawie wolbromskiego stadionu rozegrali bowiem mecz inauguracyjny Ligi Młodzików w rundzie jesiennej sezonu 2015/2016. W pierwszym meczu nasi młodzi adepci futbolu podejmowali zespół Przemsza Klucze. O godzinie 17.00 oba zespoły przystąpiły do walki o ligowe punkty. Mecz stał na bardzo dobrym, wysokim poziomie. Zawodnicy WAP-u starali się rozgrywać oraz grać kombinacyjnie – była poprzeczka, słupki – lecz nic nie chciało wpaść do bramki przeciwnika. Dlatego na pierwszego gola musieliśmy czekać zbyt długo, bowiem dopiero w 15 minucie spotkania Wojtek Sułkowski bezpośrednio z rzutu rożnego pokonał bramkarza gości. Po pięciominutowej grze zawodnicy z Klucz doprowadzili do wyrównania i z wynikiem 1:1 schodziliśmy do szatni.
W drugiej połowie WAP dominował i chociaż w tym dniu brakowało skuteczności pod bramką rywali, młodzi piłkarze pokazali, że potrafią grać i stwarzać rywalom trudności. W 42 minucie meczu ze stałego fragmentu gry została strzelona druga bramka dla WAP-u. Dośrodkowanie aktywnego Wojtka Sułkowskiego z rzutu różnego zamienił na gola dobrze grający w tym dniu Kacper Duch, który ustalił ostatecznie wynik spotkania na 2:1.
Każdy z chłopców zasługuje na osobną pochwałę za pokaz umiejętności taktyczno-technicznych, wolę walki i chęć zrealizowania celu, który zawsze prowadzi do zwycięstwa. Należy podkreślić, że zawodnicy rezerwowi, wchodząc na boisko, nie tylko grali z pełnym zaangażowaniem ale również podnosili poziom gry. Na szczególną uwagę zasługuje postawa najmłodszego zawodnika drużyny Młodzików WAP-u – Bartka Paszczeli (2005), który mimo młodego wieku radził sobie znakomicie ze starszymi zawodnikami Przemszy Klucze.
Oby w kolejnych meczach przyszły następne zwycięstwa, chociaż zdajemy sobie sprawę, że będzie o nie trudno, ponieważ jesteśmy najmłodszymi drużyna, zarówno w Lidze Trampkarzy jak i w Lidze Młodzików.

POWODZENIA !!!

Skład Młodzików WAP – Młodzi przebojem:

Br Czopek Jakub, Adrian Grabowski, Haberka Szymon, Mucha Kacper, Mól Antoni, Szlachta Ka­mil, Balin Kamil, Sułkowski Wojciech, Nocoń Szymon
Ławka rezerwowych to:
Duch Kacper, Banaś Jakub, Paszczela Bartosz, Sułkowska Amelia, Robak Mateusz


  11.09.2015

 

Mecz sparingowy żaków
    W pierwszy weekend wrzesnia nasza drużyna żaków (rocznik 2007-2008) udało się na mecz sparingowy do Pilicy w którym nasi zawodnicy odnieśli okazałe zwycięstwo 16:0.Chłopcy zagrali sparing w celu sprawdzenia formy przed zbliżającymi się rozgrywkami ligowymi żaków, a także przed turniejem w którym wystąpią takie drużyny jak: Cracovia , Górnik Zabrze, Korona Kilece, Śląsk Wrocław, Ruch Chorzów , Sandecja Nowy Sącz, Wisła Kraków i wiele innych dobrych zespołów.

 


  08.09.2015

 

Przygotowania Orlików do zbliżających się rozgrywek
    Reprezentanci naszej Akademii nie próżnowali podczas wakacji, ciężko pracując podczas obozu sportowego w Zakopanem oraz na treningach i meczach sparingowych.

    W ostatnim czasie brali udział w turnieju sparingowym w Kluczach, skąd wrócili z medalami oraz pucharem za pierwsze miejsce. Natomiast na meczu kontrolnym rozgrywanym w Pilicy, pokazali dobrą grę, która udokumentowana była zdobyciem aż 21 bramek (tracąc jedną). Czekamy z niecierpliwością na zbliżające się rozgrywki, na których młodzi piłkarze będą mogli sprawdzać swoje umiejętności na tle innych rywali.

 


  01.09.2015

 

OBOZOWE WSPOMNIENIA ŻACZKÓW
W niedzielę 09.08.2015 r. drużyna Żaczków z Wolbromskiej Akademii Piłkarskiej – Młodzi przebojem po raz drugi wyruszyła w drogę na obóz piłkarski do Zakopanego. Podczas całego pobytu w Zakopanem obok ciężkich, ale bardzo owocnych, treningów naszym zawodnikom towarzyszyła dobra zabawa i wiele atrakcji.
Zaraz po zakwaterowaniu w dobrze nam znanym, pensjonacie chłopcy ochoczo ruszyli na pobliskie, szkolne boisko wielofunkcyjne by potrenować, a wieczorem nasza grupa udała się na Mszę Świętą do pobliskiego kościółka na Harendzie. Każdy kolejny dzień zaczynał się
o godz. 7:00 trwającym 30 minut porannym rozruchem, później śniadanie a po nim, jak przystało na obóz sportowy, trening w Kościelisku na gminnym orliku.

 

Drugi dzień upłynął pod znakiem dobrej zabawy. Oprócz treningu na chłopców czekała wycieczka kolejką szynową na Gubałówkę oraz wyczekiwana wizyta w Parku Linowym “Złota Grań”, gdzie dzieci spędziły czas na świetnej zabawie, wykazując się dużą odwagą i odpowiedzialnością
w stosunku do siebie jak i swoich kolegów. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na Krzeptówkach, gdzie mogliśmy zobaczyć i obejrzeć Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej wybudowane, jako votum za ocalenie życia papieża Jana Pawła II po zamachu z 13 maja 1981r. Następnie zajechaliśmy pod Wielką Krokiew, gdzie podziwialiśmy piękne widoki oraz znane nam (teraz nie tylko z telewizji), dwie skocznie. Po wyczerpującym dniu, ale pełni wra­żeń wróciliśmy do pensjonatu, gdzie czekała na nas pyszna kolacja, podczas której wymienialiśmy się przeżyciami z obfitującego w wiele atrakcji dnia.

 

Dzień trzeci dla naszych zawodników upłynął pod znakiem rozgrywek meczowych. Na zaplanowanym sparingu z drużyną z Zakopanego nasi obozowicze zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, strzelając ładne bramki i przeprowadzając wiele ciekawych i składnych akcji. Warto pochwalić naszych zawodników, ponieważ mimo gry ze starszymi kolegami, którzy mieli znaczną przewagę fizyczną, nie ustępowali pola i często walczyli jak równy z równym. Wszyscy kibice oraz trener naszego rywala, bardzo chwalili nasz zespół za grę, która pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość. Po sparingu szybka regeneracja, domowy obiad i kolejne atrakcje obozu. Na początek Kino Sokół, w którym obejrzeliśmy bajkę w 3D pt. “W głowie się nie mieści”, która doskonale łączyła inteligentny humor, dynamiczną akcję i szaloną wyobraźnię. A po kinie spacer po Krupówkach i zakupy pamiątek dla rodziny.
Następnego dnia po rozruchu udaliśmy się na kolejny sparing. Tym razem naszym przeciwnikiem była drużyna “Salos” Ełk. Nasi zawodnicy cały czas kontrolowali przebieg spotkania, stwarzając wiele okazji bramkowych. WAP-owicze grali ofensywny, ładny dla oka futbol zdobywając siedem bramek i tracąc zaledwie trzy gole.
Takie sparingi to kolejny atut obozów sportowych, na których nasi zawodnicy mogą zmierzyć się z drużynami z całej Polski, prezentując swoje umiejętności. Po sparingu na meczowych zwycięzców czekał zasłużony relaks i wodne atrakcje na kąpielisku geotermalnym na Polanie Szymoszkowej. Po powrocie do pensjonatu na chłopców czekała kolejna niespodzianka, a mianowicie ognisko z pieczeniem kiełbasek i konkursy ze sprawności fizycznej oraz wiedzy sportowej i nie tylko ;).

 

I tak nadszedł ostatni dzień obozu, który nie będzie nam kojarzył się ze smutnym powrotem do wolbromskiej rzeczywistości, ale z dobrą zabawą w gronie rówieśników. Po sycącym śniadaniu i szybkim pakowaniu, trenerzy ogłosili wyniki zorganizowanych dnia poprzedniego zmagań konkursowych i wręczyli nagrody zasłużonym zwycięzcom. Dodatkowo każdy WAP-owicz otrzymał pamiątkę z zakopiańskimi widokami. Po pożegnaniu z Panią Teresą (właścicielką pensjonatu) oraz paniami, które tak smacznie nam gotowały ruszyliśmy w drogę powrotną. Jednak to nie był koniec naszych obozowych atrakcji, bowiem czekał na nas jeszcze Rabkoland, gdzie na fantastycznej, wesołej zabawie, spędziliśmy ostatnie godziny obozu. Stanowczo możemy stwierdzić, że Park Rabkoland to magiczne miejsce, gdzie mogliśmy sprawdzić nie tylko swoją wytrzymałość ale również sprawdzić trenerów 🙂 na różnego rodzaju karuzelach. Ostatnim punktem programu naszego powrotu był poczęstunek w McDonaldzie.
Zmęczeni, ale jakże zadowoleni wróciliśmy do Wolbromia, gdzie czekali na nas stęsknieni rodzice.
Wyjazd ten był okazją do wzajemnej integracji oraz nauki samodzielności, dlatego już teraz wszyscy czekamy na kolejny obóz w 2016 roku.

 

Zarząd WAP – Młodzi przebojem oraz Adepci pragną podziękować Trenerom za opiekę nad młodymi obozowiczami. A w szczególności Pani Annie Płaszczyk, która nieodpłatnie pełniła funkcję kierownika i poświęcając swój czas czuwała nad sprawnym i bezpiecznym odpoczynkiem.
Za bezinteresowną chęć współpracy z naszą Akademią jeszcze raz dziękujemy.

 


  25.08.2015

 

“Jedynie prawdziwy człowiek
zauważy potrzeby drugiego człowieka.
Jedynie człowiek wielkiego serca
wyciągnie doń pomocną dłoń.”

 

PODZIĘKOWANIE
DLA

SKOK “JAWORZNO”

Pragniemy wyrazić gorące i serdecznie podziękowanie za wsparcie rzeczowe naszego Stowarzyszenia
Zakupione piłki z pewnością pozwolą na lepszy rozwój naszych zawodników.
Za ten dar serca Adepci Wolbromskiej Akademii Piłkarskiej – Młodzi przebojem serdecznie dziękują.
Okazana przez Państwa naszym podopiecznym hojność oraz dobroć,
jest dowodem na to, że nie pozostajemy osamotnieni w naszych codziennych
zmaganiach oraz że zawsze możemy na Państwa liczyć.
Jesteśmy zobowiązani i gotowi do dalszej współpracy, która pomoże w osiąganiu coraz lepszych wyników przez naszych młodych piłkarzy.

SKOK “JAWORZNO”

Za ten piękny gest życzliwości jeszcze raz serdecznie –

Dziękujemy

Zarząd, Trenerzy i Adepci
Wolbromskiej Akademii Piłkarskiej – Młodzi przebojem


  18.08.2015

 

NIEDOSYT NA SUBREGIONALNYM TURNIEJU
MAŁOPOLSKI ZACHODNIEJ

 

12 sierpnia 2015 r. na stadionie LKS Brzezina w Osieku (za Oświęcimiem), odbył się finał subregionu. Wraz z 8 mistrzowskimi zespołami zachodniej części naszego województwa,
w imprezie uczestniczyli przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, starosta oświęcimski, wójt Osieka, a także działacze samorządowi i Zrzeszenia LZS. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy, a do półfinałów awans uzyskały tylko dwie najlepsze drużyny z każdej grupy.
W pierwszej grupie znaleźli się: KS Beskid Andrychów, UKS Górnik Libiąż, GLKS Przemsza Klucze, LKS Bulowice. Natomiast drugą grupę stanowiły: PUKS Karol Wadowice, MKS Trzebinia Siersza, LKS Niwa Nowa Wieś i WAP – Młodzi przebojem.
Mecze rozgrywane były jednocześnie na dwóch, znakomicie przygotowanych do turnieju, boiskach trawiastych. Towarzyszący rozgrywkom upał nie był tego dnia sprzymierzeńcem dla zawodników uczestniczących w rozgrywkach.
Pierwszym rywalem naszej drużyny był zespół MKS Trzebinia. Pomimo obaw nasz zespół zaprezentował się z dobrej strony, ustalając wynik spotkania 6 : 2 (Michał Kur x 2, Kacper Sarecki x 2, Kacper Januszek x 1, Jakub Rdest x 1).
Kolejnym przeciwnikiem WAP-u była drużyna z Wadowic, która okazała się bardziej wymagającym zespołem. Mimo naszej przewagi mecz zakończył się wynikiem 1: 0, a zwycięską bramkę zdobył Kacper Januszek.
Do trzeciego meczu przystąpiliśmy bez naszego najlepszego strzelca Jakuba Greli (drobna kontuzja stopy), a rywalem naszej drużyna był LKS Niwa Nowa Wieś. Do awansu wystarczał nam remis, jednak by zremisować trzeba grać o zwycięstwo, tak też się stało w tym meczu. Rezultat 2:1 był wynikiem dobrej i walecznej gry WAP-u, a bramkami podzielili się Jakub Rdest i Kamil Szlachta.
Tym sposobem WAP – Młodzi przebojem znaleźli się w półfinale turnieju, w którym przyszło nam się zmierzyć z dobrze nam znanym UKS Górnik Libiąż. Mecz półfinałowy, jak przystało na rangę zawodów, stał na wysokim poziomie z wieloma akcjami podbramkowymi z jednej
i drugiej strony. Jednak żadnej z drużyn nie udało się strzelić gola. Tym samym o awansie do finału miały zadecydować rzuty karne, które często są loterią. W tym dniu więcej szczęścia miała drużyna z Libiąża, która strzeliła o jedną bramkę więcej i weszła do ścisłego finału. Nam pozostał mecz o III miejsce, a rywalem była ponownie drużyna z Niwy Nowa Wieś. Wynik meczu 4 : 1 nie pozostawiał złudzeń co do tego kto był lepszym graczem. Jednak biorąc pod uwagę, że nasz zespół nie wykorzystał jeszcze kilku dogodnych sytuacji bramkowych, to i tak wynik ten jest najmniejszym “wymiarem kary” dla piłkarzy z Niwy Nowa Wieś. Bramki w tym meczu strzelili: Jakub Grela x 3, Jakub Rdest x 1.

 

Wysoki poziom turnieju oraz znakomite umiejętności piłkarskie poszczególnych drużyn świadczą o tym, że praca, jaką wykonuje WAP – Młodzi przebojem przynosi znakomite efekty. Znalezienie się w takim gronie, bycie tak blisko finału i ostatecznie zajęcie III miejsca w Subregionalnym Turnieju Małopolski Zachodniej, pokazuje jak utalentowaną i ambitną mamy młodzież w naszej Akademii. Wszystkim zawodnikom należą się OGROMNE BRAWA, za hart ducha, wolę walki oraz świetne wyszkolenie techniczne, a także za to, że nasza Gmina oraz Akademia jest rozpoznawana nawet 80 km od Wolbromia.

Jestem bardzo dumny z moich zawodników, którzy pokazali wspaniały styl gry. Sam udział
w tym turnieju jest dla nas kolejną lekcją futbolu. Zawody zostały rozegrane na bardzo wysokim poziomie, a drużyny walczyły o każdy centymetr boiska. Chłopaki udowodnili, że nie liczy się tylko wynik, ale także atmosfera w drużynie oraz wspaniałe sportowe emocje. Jestem przekonany, że miejsce na najwyższym stopniu podium było w zasięgu ich ręki
– komentuje trener Paweł Neter.

W nagrodę, a także na otarcie łez spowodowanych niedosytem, młodzi piłkarze również
w formie odnowy biologicznej skorzystali z uroków basenów kąpielowych.

 

Korzystając z okazji chcielibyśmy podziękować wszystkim rodzicom, którzy zawsze chętnie oferują swoją pomoc udostępniając swoje prywatne samochody do przewozu naszych młodych zawodników. Również i tym razem mimo dalekiej odległości (160 km w obie strony) nie zabrakło rodziców, którzy chętnie wsparli naszą Akademię. Dziękujemy Panu Wojciechowi Mendakowi oraz członkom zarządu: Panu Tomaszowi Januszkowi, Panu Sebastianowi Sareckiemu oraz Panu Pawłowi Neterowi za bezinteresowne użyczenie swoich aut do przewozu naszych młodych zawodników.


  08.08.2015

 

WAKACYJNY TURNIEJ PIŁKARSKI
O PUCHAR WÓJTA GMINY GOŁCZA

 

23 lipca 2015 roku rozegrano na Orliku w Szreniawie – Wakacyjny Turniej Piłkarski o Puchar Wójta Gminy Gołcza. W turnieju wzięły udział cztery drużyny piłkarskie: MKS Pogoni Miechów, drużyna Szkoły Sportowej Wołoczysk z Ukrainy, Wolbromska Akademia Piłkarska – Młodzi przebojem oraz Akademia Piłkarska Gołcza w roli gospodarza. Zawody rozgrywano systemem “każdy z każdym” a mecze trwały 2 x 10 min.
Po raz kolejny podopieczni trenera Pawła Netera pokazali klasę zwyciężając w rozgrywkach wszystkich swoich przeciwników. Drugie miejsce zajęli gospodarze AP Gołcza, a na najniższym stopniu podium stanęli zawodnicy Pogoni Miechów.
W pierwszym meczu naszym przeciwnikiem była Pogoń Miechów. Chłopcy pokazali charakter i strzelili aż 9 bramek nie tracąc przy tym żadnej (Januszek x 2, Sarecki x 2, Grela x 3, Kur x 1, Świda x 1). W drugim spotkaniu wolbromianie zmierzyli się z gospodarzem turnieju AP Gołcza. Po emocjonującym spotkaniu końcowy gwizdek sędziego obwieścił wynik meczu 2 : 1, obie bramki dla WAP-u zdobył Olek Pabiańczyk. W ostatnim międzynarodowym meczu WAP strzela pięć goli (Grela x 4, Januszek x 1), a szóstą samobójczą bramkę dostaliśmy w prezencie od swojego przeciwnika. Była to jedyna bramka strzelona przez ukraińską drużynę w tym spotkaniu.
Należy również nadmienić, że królem strzelców turnieju został Jakub Grela.
Młodzi piłkarze z WAP-u jak zawsze zostawili wiele zdrowia i serca na boisku. Bo przecież kiedy rywalizuje się ze świetnymi drużynami ciężko osiągnąć sukces opierając się jedynie na samych umiejętnościach. Nie mamy wątpliwości, że wywalczone I miejsce, w tak doborowym towarzystwie, to kolejny sukces naszej Akademii.

 


  03.07.2015

 

PLAN OBOZU
09.08.2015 – 13.08.2015

 

09 sierpień 2015 r. – niedziela

08.30 – zbiórka dzieci na parkingu na Dworcu PKS w Wolbromiu,
09.00 – wyjazd,
około 12.00 – zakwaterowanie,
13.30 – obiad,
15.00 – trening
18.00 – Msza w Kościele na Harendzie – dla chętnych,
19.00 – kolacja,
19.45 – spotkanie organizacyjne.

10 sierpień 2015 r. – poniedziałek

08.00 – śniadanie,
09.00 – trening,
11.00 – spacer do Bacówki,
13.00 – obiad
15.00 – Kino Sokół Zakopane
18.00 – zakupy na Krupówkach
19.00 – kolacja

11 sierpień 2015 r. – wtorek

08.00 – śniadanie,
09.00 – trening,
12.00 – obiad
13.30 – wyjazd kolejką szynową na Gubałówkę – PARK LINOWY – zjazd kolejką szynową,
19.00 – ognisko z kiełbaskami

12 sierpień 2015 r. – środa

08.00 – śniadanie + suchy prowiant,
09.30 – trening
13.00 – Baseny Geotermalne Polana Szymoszkowa
17.30 – kolacja,
18.00 – gry zespołowe.

13 sierpień 2015 r. – czwartek

08.00 – śniadanie+ suchy prowiant,
09.00 – pakowanie
11.00 – wyjazd do Rabkolandii,
17.00 – powrót do Wolbromia,
około 19.00 – przyjazd na Dworzec PKS w Wolbromi.


  03.07.2015

 

WAKACJE Z PIŁKĄ NOŻNĄ

 

25.06.2015 r. odbył się w Wolbromiu Turniej – Wakacje z Piłką Nożną, którego ambasadorem jest Adam Nawałka – selekcjoner Piłkarskiej Reprezentacji Polski.
Mimo ogólnie dostępnej informacji o turnieju oraz świetnej organizacji, do rozgrywek zgłosiły się tylko trzy drużyny: drużyna dziewcząt z Przeboju 1937 oraz dwie drużyny z WAP – Młodzi przebojem. Według regulaminu turnieju, do dalszych rozgrywek przechodziły dwa pierwsze zespoły. Po ambitnej i sportowej grze zwycięzcami zawodów zostały nasze drużyny, które tym samym zakwalifikowały się do kolejnego etapu rozgrywek Wakacje z Piłką Nożną.

 

14.07.2015 r. został rozegrany powiatowy finał Turnieju Wakacje z Piłką Nożną na boisku trawiastym IKS Olkusz. Do finału zakwalifikowało się sześć zespołów, które reprezentowały poszczególne gminy naszego powiatu: Słowik Olkusz I, Słowik Olkusz II, Przemsza Klucze, Centuria Chechło oraz WAP – Młodzi przebojem rocznik 2002 i WAP – Młodzi przebojem rocznik 2003-2004.
Przy zmiennej pogodzie (słońce – deszcz), mecze rozgrywano w systemie “każdy z każdym”.
Starszy zespół WAP – u, wygrywając wszystkie pięć meczów, strzelił 23 bramki nie tracąc przy tym żadnej. Wynik ten uplasował go na pierwszym miejscu dając tym samym awans do dalszych rozgrywek (Finał Małopolski Zachodniej). Drugi zespół WAP – u rocznik 2003-2004, jako jedna z dwóch najmłodszych drużyn turnieju, zbierając znakomite recenzje za swoją grę, tym razem nie zdołał wywalczyć miejsca gwarantującego awans do dalszych rozgrywek.
Należy dodać, że królem strzelców został nasz napastnik Jakub Grela, a najlepszym bramkarzem Szymon Kluza.

 

Jest to kolejny duży sukces Wolbromskiej Akademii Piłkarskiej – Młodzi przebojem, bowiem nasi Adepci po raz pierwszy będą czynnie uczestniczyć w meczach na tak wysokim szczeblu rozgrywkowym.


  18.06.2015

W czwartek 25.06.2015 r. na stadionie przy ul Leśnej 2, miał miejsce rewanżowy mecz KS Przebój 1937 – Olimpia Łobzów o awans do “A” Klasy.

Dzięki dobrej współpracy WAP – Młodzi Przebojem z KS Przebój 1937 Wolbrom, dzieci
z naszej szkółki miały możliwość, jako dziecięca eskorta, wyprowadzać piłkarzy obu drużyn, na murawę stadionu.

Tego dnia nasi chłopcy byli szczęśliwi że mogą uczestniczyć w tym ważnym wydarzeniu dla KS Przebój 1937 Wolbrom. W meczu oczywiście nie zagrali, ale za to mogli zobaczyć zmagania piłkarzy z pełnych w tym dniu trybun i poczuli atmosferę jaka towarzyszy meczom w rozgrywkach seniorskich.

Szkoda tylko, że WAPowicze, którzy na co dzień kibicują KS Przebój 1937, nie przynieśli szczęście gospodarzom spotkania.

 


  04.07.2015

 

WYCIECZKA DO ZATORLANDU

W sobotę 27.06.2015 r. najmłodsza brać naszej Akademii wybrała się na wycieczkę rodzinną do niewielkiego miasteczka – Zator. Jeszcze całkiem niedawno w Zatorze królował jedynie Dino­Zatorland czyli park ruchomych dinozaurów, obecnie dodatkowo powstały trzy równie ciekawe
i pełne niespodzianek parki.


Wykupiony dla Adeptów przez organizatorów wycieczki Pakiet – Premium zawierał w swojej ofercie: zwiedzanie Parku Ruchomych Dinozaurów, Parku Bajek i Stworzeń Wodnych, Parku Owadów z gigantycznymi okazami tych dziwnych stworzeń, które w rzeczywistości ciężko dostrzec gołym okiem. Było to bliskie spotkanie z tym, co zwykle mało widoczne. Nasz pakiet gwarantował także zwiedzanie Parku Mitologii podczas 20 – to minutowego rejsu statkiem. Dodatkowo mogliśmy zobaczyć Konia Trojańskiego – również od środka oraz seans w jedynym w Polce Kinie 360° 3D, gdzie na ekranie otaczającym widza ze wszystkich stron, można było podziwiać wspaniałe efekty, grę kolorów i dźwięku w trójwymiarze. Dodatkowo wielokrotnie korzystaliśmy z atrakcji znajdujących się na terenie Lunaparku oraz gościliśmy w ,,Domu do góry nogami”, w którego wnętrzu nie można było oprzeć się wrażeni, jak gdyby wszystko wirowało nad naszymi głowami. Między parkami poruszaliśmy się ciuchcią turystyczną, która była dodatkową frajdą dla naszych zadowolonych maluchów. Jak widać na nudę nie było czasu.


Największą atrakcją wycieczki była oczywiście wyprawa do Parku Dinozaurów położonego
w starym, “ożywionym” przez prehistoryczne gady, lesie. Nasze odważne dzieciaki mogły stanąć oko w oko z największymi drapieżnikami wszech czasów, które wyłaniały się z pięknych, kilkusetletnich okazów drzew. To tu mogliśmy podziwiać największego na świecie ruchomego T-Rexa. Ten spacer, któremu towarzyszyły przerażające odgłosy ruchomych dinozaurów, pozwolił nam wszystkim, małym i dużym, przenieść się w czasie o setki milionów lat. Na końcu tej ciekawej prehistorycznej wycieczki mogliśmy podziwiać naturalnej wielkości szkielety dinozaurów oraz niezwykłe okazy skał magmowych, osadowych i metamorficznych w Muzeum Szkieletów i Skamieniałości.


Następnym punktem zwiedzania był Park Bajek i Morskich Stworzeń, do którego dojechaliśmy kolorową kolejką. Na terenie Parku Bajek w pięknej restauracji wszyscy wycieczkowicze zjedli pyszny obiadek, by nabrać sił i energii do dalszego zwiedzania oraz dobrej zabawy. Po krótkiej obiadowej przerwie młodzi odkrywcy mogli zobaczyć naturalnej wielkości makiety stworzeń morskich, odwiedzili malownicze domki z bajkowymi bohaterami takimi jak: Królewna Śnieżka wraz z Siedmioma Krasnoludkami czy Kopciuszek. Na bajkowym szlaku nie zabrakło również Kota w Butach, Brzydkiego Kaczątka oraz Czerwonego Kapturka. Dodatkową atrakcją było Mówiące Drzewo oraz Interaktywny Domek Piratów.


Kolejnym etapem wycieczki był Park Mitologii gdzie z perspektywy pokładu statku – gondoli obejrzeliśmy wiele pięknych figur mitologicznych postaci, słuchając płynących z głośnika ciekawych opowieści o bohaterach mitologii greckiej. Ten przepiękny park wywarł na nas wszystkich bardzo duże wrażenie – pływające po wodzie odwzorowane figury greckich bogów, herosów, bohaterów i mitycznych stworzeń, zaciekawiły wszystkich zwiedzających. Dodatkowe atrakcje usytuowane wzdłuż brzegu takie jak: rekonstrukcja ruin świątyni Apollina z Delf, wejście do wnętrza Konia Trojańskiego, “tańczące fontanny”, czy labirynt Minotaura potęgowały urokliwość tego miejsca.


Na zakończenie naszej wyprawy poddaliśmy się czarowi magicznego placu zabaw z dmuchanymi zamkami, mini-gokartami, karuzelami, zjeżdżalniami itp. Mogliśmy także zakupić pamiątki. Jednakże wszystko co dobre kiedyś się kończy – nasze zwiedzanie i zabawy dobiegły końca. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni, wsiedliśmy do autokaru i ruszyliśmy w drogę powrotną.

To była udana wycieczka, dostarczyła nam wielu doświadczeń i niezapomnianych przeżyć. Dzień upłynął nam wspaniale, pogoda dopisała, a wycieczka na pewno długo pozostanie w naszej pamięci.


  22.06.2015

 


Wycieczka do Zatorlandu w dniu 27.06.2015 dla grupy Przedszkola Piłkarskiego i grupy Żaczków.
Zbiórka na dworcu PKS o godz.7.45 – wyjazd o godz.8.00
PROSIMY O PUNKTUALNE PRZYBYCIE.
Planowany powrót około godz. 18.00.
Koszt wyjazdu Adepta w całości finansuje Akademia
(atrakcje Zatorlandu, przejazd, obiad, ubezpieczenie NNW)

 


  18.06.2015

 

III MEMORIAŁ IM. DR DOROTY NOWACKIEJ

 

W pierwszą niedzielę czerwca odbył się III Memoriał im. dr Doroty Nowackiej.
W turnieju grali chłopcy z rocznika 2006 i młodsi.
Nasza drużyna trafiła do tzw. “grupy śmierci” gdzie spotkaliśmy się z zaprzyjaźnionym GKS Katowice, Słowikiem Olkusz i AP Klucze. Mimo bardzo dobrej postawy naszej młodziutkiej drużyny, zaprezentowania ambitnej walki i dużych jak na ten wiek umiejętności, nasi chłopcy zajęli dopiero 4 miejsce w grupie a to oznaczało ze zagramy w meczu o 7 miejsce z Piliczanką Pilica. W tym meczu chłopcy zaprezentowali ciekawy i miły dla oka futbol i zasłużenie pokonali zespół z Pilicy. Zwycięską bramkę w tym meczu zdobył Mateusz Grela (rocznik 2008).
Mimo młodego wieku grających zawodników (roczniki 2008 i 2007) oraz absencji piłkarzy z rocznika 2006 spowodowanej wyjazdami na zielone szkoły i wycieczki, drużyna WAP – Młodzi przebojem, może troszeczkę onieśmielona przewagą fizyczną rywali, przystąpiła ochoczo do turnieju rozgrywając wiele ciekawych akcji.
W tym dniu nie wynik był najważniejszy, ale pamięć lubianej dr Doroty Nowackiej, która znaczną część swojego życia poświęciła właśnie sportowcom. Nam natomiast ten turniej pokazał, że nie musimy się martwić o przyszłość naszej Akademii mając w swoich szeregach tak utalentowanych zawodników.

WAP Młodzi Przebojem wystąpił w składzie: Jakub Płaszczyk, Kamil Syguła, Kamil Romanek, Olaf Witkowski, Mikołaj Banyś, Tymoteusz Warzecha, Jaś Warzecha, Kamil Płowiec, Matusz Grela.

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

 

15.06.2015 r. trenerzy naszej Akademii korzystając z zaproszenia wychowawców Przedszkola Publicznego nr 1 im. “Misia Uszatka” w Wolbromiu, włączyli się do akcji “Cała Polska czyta dzieciom”.
Powszechnie wiadomo jak ważną rolę w wychowaniu i rozwoju człowieka i to już od najmłodszych lat, odgrywa kontakt z książką. Rozwija, bowiem wrażliwość wpływa na rozwój intelektualny młodego słuchacza i czytelnika. Rozumiejąc to i mając na uwadze naszych podopiecznych, którzy przecież również są jeszcze dziećmi, ochoczo przyłączyliśmy się do tak ważnej dla najmłodszego pokolenia akcji.
Podczas  spotkania z  przedszkolakami  trenerzy wyjaśnili również jak ważną rolę w rozwoju młodego człowieka ma uprawianie sportu a trener Mariusz Porębski zaprezentował, ku uciesze dzieciaków, kilka sztuczek piłkarskich.

ZWYCIĘSTWO NA KONIEC SEZONU

 

W ostatnim meczu Małopolskiej I Ligi Okręgowej Młodzików, w kolejną upalną niedzielę 14.06.2015 r., nasza drużyna pokonała na wyjeździe Wieczystą Kraków 1 : 0.
Ostatnia kolejka ligi miała rozstrzygnąć kto zostanie mistrzem grupy 11. Liderujący Krakus Nowa Huta podejmował u siebie Siemacha Progres Kraków. Przewaga Krakusa nad WAP – Młodzi przebojem wynosiła zaledwie jeden punkt. Z obliczeń przedmeczowych jasno wynikało, że nasza drużyna musi ten mecz wygrać licząc na urwanie punków przez Progres prowadzącemu w tabeli Krakusowi. WAP wykonał swoje zadanie w 100% pokonując Wieczystą po fantastycznym uderzeniu z rzutu wolnego Kacpra Januszka. Tradycyjnie w tym meczu mieliśmy kilka stuprocentowych sytuacji do strzelenia bramki. Swoich okazji nie wykorzystali: Jakub Grela, Michał Kur, Jakub Ptak, Kacper Sarecki (uderzenie w poprzeczkę). W ocenie sędziów i zgromadzonych kibiców mecz stał na bardzo wysokim poziomie, obfitował w wiele akcji podbramkowych, strzałów na bramkę oraz parad bramkarskich.
Radość naszych młodych zawodników z osiągniętego rezultatu meczu nie trwała jednak długo, ponieważ schodząc do szatni dotarła do nas wiadomość, że mistrzem grupy został Krakus Nowa Huta pokonując Siemacha Progres 3 : 0.
Po zakończonym meczu obchodzący w tym dniu 13 urodziny Michał Kur, sprawił niespodziankę swoim kolegom, częstując ich lodami, napojami oraz urodzinowymi cukierkami. Szkoda tylko, że swojej znakomitej gry nie uwieńczył zdobyciem bramki.
STO LAT MICHAŁ

Podsumowując swój udział w Małopolskiej Lidze Młodzików, nasz zespół spisał się na przysłowiową szóstkę. Jako beniaminek pokazaliśmy się z jak najlepszej strony demonstrując mądrą, techniczną i efektowną grę opartą na bardzo dobrym wyszkoleniu technicznym zawodników, a wpajana na treningach taktyka wielokrotnie była kluczem do zwycięstwa. Byliśmy jedyną niepokonaną drużyną w grupie, a Jakub Grela został królem strzelców. Dziękuję zawodnikom za ogromne zaangażowanie, ambitną i waleczną grę, profesjonalne podejście do meczów oraz za efektowne bramki, znakomite akcje i parady bramkarzy. Radość, jaką sprawiliście swoją grą trenerom, klubowym kolegom, rodzicom oraz wszystkim sympatykom naszej Akademii, na zawsze pozostanie w pamięci. Jestem dumny, że mogę pracować z tak zdolnymi zawodnikami – tymi słowami podsumował całą kolejkę trener Paweł Neter

 


  17.06.2015

 

ZŁOTO DLA ORLIKÓW

 

W dniu 13.06.2015 r. na Orliku w Szreniawie odbył się VI Turniej II Ligi Orlików rocznika 2004 i młodsi. Sobotni turniej kończył tegoroczny cykl turniejów klasyfikując naszych Orlików na najwyższym stopniu podium.

Nasza drużyna zaczęła całe rozgrywki może nie najlepiej, ale jak powszechnie wiadomo “nie ważne jak zaczynasz, ale ważne jak kończysz”. Rozgrywki dostarczyły wszystkim uczestnikom oraz wiernym kibicom wielu pozytywnych wrażeń, za sprawą świetnie grających młodych piłkarzy. Rozgrywane w całym cyklu turniejowym mecze były przeplatane łzami i radością ze strzelonych goli oraz zwycięstw.

W ostatnim turnieju uczestniczyło 5 drużyn: OKS Słowik Olkusz, Leśnik Gorenice, AP Gołcza, AP Przemsza Klucze oraz WAP – Młodzi przebojem. Mecze trwały 12 min i były rozgrywane po 7 zawodników – bramkarz plus 6 w polu.

Pierwszy mecz WAPowicze rozegrali z drużyną AP Przemsza Klucze, który zakończył się wynikiem 3: 0 a strzelcami bramek byli: Wojciech Sułkowski, Antek Mól i Adrian Grabowski. W kolejnym meczu nasze Orliki spotkały się z drużyną AP Gołcza, w tym pojedynku lepszą okazała się drużyna WAP-u zwyciężając 2 : 0 po składnych akcjach i celnych trafieniach Maćka Pałki oraz Wojtka Sułkowskiego. Trzeci dla nas mecz turnieju rozegraliśmy z drużyną Leśnika Gorenice a wynik tego spotkania ku naszemu ogromnemu zadowoleniu to 3 : 1 dla WAP – Młodzi przebojem. Do listy strzelców dopisali się Kamil Szlachta oraz Wojciech Sułkowski x 2. Czwarty a zarazem ostatni pojedynek przyniósł wiele emocji, bowiem naprzeciw siebie stanęły ekipy z Wolbromia i Olkusza. W naszej drużynie pojawiły się drobne błędy techniczne, na które wpływała widoczna w poczynaniach WAPowiczów nerwowość. Mieliśmy, co prawda bardzo dobre okazje do zdobycia gola, ale niestety to Słowik wykorzystał swoją sytuację otwierając wynik spotkania 0 : 1, którego nie udało się nam już zmienić do ostatniego gwizdka sędziego.

W przekroju całego cyklu turniejowego, w którym nasza drużyna rywalizowała o miejsce na podium w 18 spotkaniach, należy obiektywnie stwierdzić, że była to dobra wizytówka tak młodej grupy. Wolbromianie często zdobywali bramki po szybkich kontratakach lub schematycznie, koronkowo rozgrywanych akcjach ofensywnych. W całym turnieju zawodnicy z Wolbromia pokazali, że stanowią kolektyw, a mądre i odpowiedzialne rozgrywanie piłki oraz wymiana dużej ilości podań w trakcie spotkań były kluczem do zwycięstwa. Cieszy fakt, że gra w piłkę nożną sprawia im dużo radości i satysfakcji a ten piękny sport traktują bardzo poważnie.

W imieniu Zarządu, Trenerów i Adeptów dziękujemy rodzicom, dziadkom, babciom oraz wszystkim opiekunom za zaangażowanie, doping oraz okazaną Akademii pomoc w zakresie transportu podczas tego cyklu turniejów.

Dziękujemy również organizatorom turnieju PZPN Olkusz za zaproszenie na kiełbaski z grilla, które okazały się wręcz zbawienne po tak dużym wysiłku fizycznym.

Barwy Akademii reprezentowali: Antoni Kulis, Jakub Płaszczyk, Kacper Mucha, Kamil Dziubdziela, Kamil Szlachta, Antoni Mól, Adrian Grabowski, Maciej Pałka, Wojciech Sułkowski, Bartosz Paszczela, Bartłomiej Kańczuga.

 


  12.06.2015

 

“Ciągle jeszcze istnieją wśród nas Anioły.
Nie mają wprawdzie żadnych skrzydeł,
lecz ich serce jest bezpiecznym portem dla wszystkich, którzy są w potrzebie.
Wyciągają ręce, proponując w zamian swoją przyjaźń.”

Phil Bosmans

PODZIĘKOWANIE DLA:

Z.P.H.U. GUM-BAR Ciuła Danuta i Wojciech
Lgota Wolbromska 45

F.H.U. DOMINIKA I PAWEŁ JAGŁA
Ulina Wielka 22

F.P.H.U. DROMA Majda Urszula i Zbigniew
ul Wiejska 33, Wolbrom

Anna i Witold Barczyk “UNI FOOD”
ul. Krakowska 44, Wolbrom

FIRMA HANDLOWA PIWOWARSCY I SP
SPÓŁKA JAWNA
ul. 1 Maja 59, Wolbrom

Piekarnia “NA ROGU” s.c.
Iwona Zaręba, Monika Nizińska
ul. Żwirki i Wigury 34, WolbromWdzięczni, na Państwa ręce składamy gorące i serdeczne podziękowania za pomoc finansową i rzeczową, dzięki której możliwe było zorganizowanie tak ważnego wydarzenia dla naszych Adeptów jakim są obchody Dnia Dziecka.

Okazana przez Państwa naszym podopiecznym hojność oraz dobroć, jest dowodem na to, że nie pozostajemy osamotnieni w naszych codziennych zmaganiach oraz że zawsze możemy na Państwa liczyć.

Dzięki Państwa pomocy i życzliwości,
Adepci Wolbromskiej Akademii Piłkarskiej – Młodzi przebojem
mogli spędzić piękne chwile i zachować niezapomniane wrażenia.

Za ten piękny gest życzliwości jeszcze raz serdecznie –


DZIĘKUJEMY

Zarząd i Adepci
Wolbromskiej Akademii Piłkarskiej – Młodzi przebojem

 

DZIEŃ DZIECKA
RODZINNIE I NA SPORTOWO
 

06 czerwca 2015 r. boisko w Trzyciążu dzięki uprzejmości prezesa Klubu Dłubnia Trzyciąż -Jangrot Pana Alberta Goncerza, zmieniło się na parę godzin w miejsce rodzinnej biesiady. Pod znakiem sportowej zabawy Adepci WAP-u wraz ze swoimi rodzinami, bawili się podczas Pikniku Rodzinnego zorganizowanego w ramach obchodów Dnia Dziecka. Pogoda dopisała, a ogólna frekwencja przekroczyła nasze wstępne oczekiwania. Celem pikniku, na który zaprosiliśmy rodziny naszych Adeptów, była przede wszystkim dobra zabawa, która miała też zachęcić do czynnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Pogoda tego dnia nie zawiodła nas a wręcz za bardzo rozpieszczała swoimi gorącymi, słonecznymi promyczkami. Organizatorzy zadowoleni z frekwencji przygotowali wiele ciekawych konkurencji a sztandarową atrakcją pikniku były jak zawsze mecze piłki nożnej. Początkowo dorośli podchodzili do konkurencji z pewną dozą nieśmiałości, ale w miarę upływu czasu widać było wielkie zainteresowanie i zaangażowanie z ich strony, zabawa wciągała wszystkich coraz bardziej a uczestnicy imprezy mimo olbrzymiego skwaru ochoczo przystępowali do rozgrywek piłkarskich. Każdy mógł tu znaleźć coś dla siebie. Odważne mamy, dzielni ojcowie i trenerzy mieli okazję wykazać się przed dziećmi swoimi zdolnościami piłkarskimi. Uczestnicy pikniku mogli również wziąć udział w konkurencji celności strzałów, która wbrew wcześniejszym założeniom okazała się trudnym wyczynem nie tylko dla młodych piłkarzy 🙂


WAPowicze rywalizowali w zawodach: “Ojciec kontra syn” oraz “Mama kontra syn/córka”.
W pierwszej części imprezy licznie zgromadzona publiczność zobaczyła dwa mecze: mamy kontra drużyna trenera Mariusza Porębskiego (1:3) oraz mamy kontra drużyna trenera Radosława Koterby (0:0). Ambitne mamuśki wybiegły na boisku oko w oko ze swoimi dziećmi. Pomimo, wydawałoby się zabawowego charakteru tych dwóch spotkań zarówno mamy, jak i ich pociechy walczyły z pełnym zaangażowaniem o jak najlepszy wynik. Najmłodsi młodzi piłkarze byli niejednokrotnie zaskoczeni, że ich mamy tak dobrze radzą sobie na boisku. Nie obyło się również bez śmiechu i radości, gdy podczas zaciętej walki mogliśmy zobaczyć obok szybującej w powietrzu piłki zgubione w ferworze walki obuwie “piłkarskich mamusiek”.

W drugiej część imprezy na boisku królowały męskie drużyny piłkarskie. Jako pierwsi do zawodów stanęli tatusiowie kontra drużyna “Przedszkola Piłkarskiego” trenera Grzegorza Smolaka. Również w tym meczu, nie brakowało walki i niezwykłej determinacji obu ekip. Wynik 4:2 dla rodziców, pokazał, że znaczna przewaga fizyczna starszych graczy nie przekreśliła szans na zdobycie bramek przez może malutkich wzrostem, ale jakże wielkich sercem przedszkolaków. Jedno jest pewne wynik meczu był nieważny, najważniejsza była dobra zabawa!!!


Mnóstwo emocji dostarczył drugi mecz turnieju “Ojciec kontra syn” (5 : 3), który tradycyjnie cieszył się sporym zainteresowaniem. Do sportowej rywalizacji stanęła tym razem grupa trenera Pawła Netera, który został bezstronnym arbitrem tego spotkania. Oba zespoły rozegrały między sobą pasjonujący mecz, w którym ku radości kibiców padło sporo bramek. W tym spotkaniu ojcowskie sentymenty poszły na bok a i młodsi zawodnicy walczyli na całego. Mecz obfitował w dużo goli, sytuacji podbramkowych i parad bramkarskich.


Wszystkie spotkania rozegrano z wielkim zapałem a na trybunach pośród kibicującej rzeszy dzieciaków dało się słyszeć głośne okrzyki typu “….tato podaj,……mamo strzelaj….”, oj działo się działo.
Pomimo tylu wrażeń i wyczerpujących zmagań sportowych uczestnicy pikniku nie odczuwali zmęczenia. Każdy, kto poczuł głód mógł skosztować kiełbaski z grilla, dzieci otrzymały napoje i wodę mineralną oraz słodkie paczki regenerujące utracone kalorie. Nad całą imprezą czuwał wykwalifikowany ratownik medyczny, który ku naszemu zadowoleniu nie był zmuszony do interwencji z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu.

Mamy nadzieję, że ta rodzinna atmosfera i dobra zabawa zachęci do spędzania w duchu sportowej rywalizacji jeszcze większą rzeszę członków naszej “szkółkowej rodzinki” podczas kolejnych pikników. Tego typu imprezy są doskonałą okazją do aktywnego i pożytecznego spędzenia wolnego czasu, ale również pozytywnie wpływają na wzmocnienie więzi rodzinnych oraz integrują rodziców z Akademią.
Zarząd WAP – Młodzi przebojem dziękują wszystkim uczestnikom festynu rodzinnego za zaangażowanie podczas zmagań w zawodach, oraz za spontaniczną i wesołą zabawę. Chcielibyśmy również złożyć serdeczne podziękowanie Panu Markowi Rogóż, który zadbał o walory smakowe imprezy, Małgorzacie i Wojciechowi Mendak za wsparcie w pozyskiwaniu sponsorów, Agnieszce i Tomaszowi Grąckim za pomoc w przygotowaniu paczek i talonów a także Panu Albertowi Goncerzowi za udostępnienie boiska oraz wszystkim przyjaciołom Wolbromskiej Akademii Piłkarskiej – Młodzi przebojem, którzy wsparli nas w naszych działaniach.

Dziękujemy


 

SERDRCZNIE DZIĘKUJEMY !!!

Czasem wdzięczność trudno jest ubrać w słowa wtedy proste – dziękujemy zawiera wszystko co chcemy wyrazić”.

Za pośrednictwem naszej strony internetowej chcemy podziękować


FIRMIE KRAKSPORT

ORAZ

F.U.H. ZWAMB Marcin Banyś

za ofiarowaną pomoc.

Otrzymany od Państwa sprzęt sportowy w postaci strojów meczowych oraz toreb sportowych z pewnością pozwoli nam na jeszcze lepszy sportowy rozwój naszych zawodników. Jak wiadomo sport, to jedna z dróg rozwoju młodych ludzi jednak rozwój ten wymaga znacznych nakładów finansowych i właśnie dzięki Państwa hojności nasza Akademia może przyczynić się do realizacji dziecięcych, sportowych celów.

Dziękujemy:

Zarząd, Trenerzy i Adepci Wolbromskiej Akademii Piłkarskiej – Młodzi przebojem


  11.06.2015

 


DRAMATYCZNE SPOTKANIE NA SZCZYCIE
 

06.06.2015 r. o godz. 10.00 na stadionie przy ul. Leśnej 2 odbył się mecz drużyn walczących o tytuł mistrza I Ligi Okręgowej Młodzików, pomiędzy: WAP – Młodzi przebojem a Krakusem Nowa Huta Kraków.
Mecz ten zapadnie głęboko w pamięci wszystkich z dwóch powodów: dramaturgii oraz pierwszego w historii naszej szkółki rejestrowania meczu przez profesjonalną firmę Baster Artur CF sport.
Przyjazd lidera oraz możliwość pokazania się dużej rzeszy kibiców za pomocą kamer umieszczonych na: latającym dronie, bramkach oraz stacjonarnej kamerze zainstalowanej na dachu budynku, podziałał mobilizująco na naszych młodych piłkarzy. Od początku spotkania narzuciliśmy własny styl gry, zepchnęliśmy przeciwnika do głębokiej obrony stwarzając przez to wiele znakomitych sytuacji bramkowych.
Pierwsze minuty to popis gry i umiejętności naszego najlepszego strzelca Jakuba Greli. Zanim Jakub otworzył wynik spotkania, stworzył sobie lub po asystach kolegów, kilka znakomitych możliwości do strzelenia gola. Pierwsza bramka Jakuba padła w 20 minucie po dokładnym podaniu Dawida Mendaka. Kolejne sytuacje do strzelenia bramki mieli: ponownie Jakub Grela oraz Kacper Sarecki. W 27 minucie po stałym fragmencie gry pada druga bramka dla naszego zespołu. Piłkę z rzutu rożnego dośrodkowuje Kacper Sarecki a wspaniałym wyskokiem i strzałem głową pod poprzeczkę popisuje się nasz kapitan Kacper Januszek. Kolejne znakomite sytuacje nie zamieniają na bramki: Dawid Mendak oraz Kacper Januszek. 29 minuta spotkania przynosi nam trzecią bramkę po dwójkowej akcji Michała Kura i Jakuba Greli, który jeszcze przed gwizdkiem sędziego na przerwę wykańcza świetne podanie Bartka Ciepała zamieniając je na czwartą bramkę. Tym samym staje się autorem klasycznego hattricka.
Druga połowa to istny horror, który będzie się śnił nam po nocach. Ogromny wysiłek włożony w pierwszą połowę oraz ambitna gra drużyny gości sprawiła, że popełnione przez naszą obronę i bramkarza cztery błędy, zostały bezlitośnie wykorzystane przez drużynę gości, która doprowadziła do remisu utrzymując tym samym pozycję lidera. Nasza drużyna miała w drugiej połowie jeszcze trzy znakomite sytuacje do strzelenia bramki. W pierwszej szarżującego na bramkę gości Jakuba Grelę bezpardonowo fauluje obrońca Krakusa, w drugiej prawidłowo zdobytą bramkę przez Kacpra Januszka nie uznaje sędzia główny, natomiast trzecia sytuacja to indywidualna akcja Jakuba Greli, w której wychodząc sam na sam z bramkarzem gości uderza minimalnie obok słupka.
Gratulacje dla drużyny gości za determinację w dążeniu do osiągnięcia remisu, który dla nich był remisem zwycięskim, ale przede wszystkim ogromne podziękowania za wspaniałą, waleczną i ambitną grę dla całego zespołu WAP – Młodzi przebojem.

Barwy klubowe reprezentowali:
bramkarze: Jakub Szklarski, Szymon Kluza, Kacper Gil
obrońcy: Bartek Ciepał, Dawid Mendak oraz Jakub Rdest
pomocnicy i napastnicy: Jakub Grela, Kacper Januszek, Kacper Sarecki, Michał Kur, Jakub Ptak
zawodnicy rezerwowi: Emil Maciora, Kacper Duch, Wojciech Sułkowski, Kamil Dziubdziela


 


  06.06.2015

 

TRENING POKAZOWY NA PIKNKU RODZINNYM
 

28 maja 2015 r. nasza Akademia uczestniczyła w Pikniku Rodzinnym zorganizowanym przez Zespół Szkół w Wolbromiu przy ul. Pod Lasem 1. Na wspólne spędzenie majowego popołudnia zostały zaproszone dwie młodsze grupy z naszej Szkółki – grupa Przedszkola Piłkarskiego
z trenerem Grzegorzem Smolakiem oraz grupa Żaczków z trenerem Radosławem Koterbą. Była to doskonała okazja do promocji Wolbromskiej Akademii Piłkarskiej – Młodzi przebojem a także zachęcenia uczniów Zespołu Szkół do uprawiania piłki nożnej.
Podczas spotkania z uczniami szkoły nasi młodzi piłkarze wraz z trenerami przeprowadzili dwa pokazowe treningi oraz rozdali ulotki i pamiątki szkółkowe. Nie obyło się również bez konkursów oraz odpowiedzi na pytania rodziców zainteresowanych szkoleniem dzieci w naszej Akademii.
Było to bardzo miłe popołudnie, za które serdecznie dziękujemy Dyrektorowi szkoły Panu Waldemarowi Smoterowi oraz wszystkim organizatorom pikniku.

 


WYSOKIE ZWYCIĘSTWO 9 : 0
 

W upalną popołudniową niedzielę 31.05.2015 o godz. 16.00 na stadionie przy ul. Leśnej, nasi zawodnicy odnieśli efektowne zwycięstwo nad Prądniczanką Kraków. Zawodnicy przystąpili do meczu bardzo skoncentrowani mając w pamięci bezbramkowy remis przywieziony z Krakowa. WAPowicze dobrze odrobili zadanie domowe i wyciągnęli właściwe wnioski z pierwszego meczu. Niedzielne zmagania piłkarskie właściwie przez całe spotkanie były kontrolowane przez naszą drużynę. Już od pierwszych minut widać było zaangażowanie, ambicje i wielką determinację w dążeniu do zwycięstwa. Od pierwszego gwizdka sędziego atakowaliśmy próbując jak najszybciej zaskoczyć bramkarza gospodarzy. Na efekty nie czekaliśmy długo. Pierwszą bramkę w 10 minucie po składnej akcji zdobył Jakub Grela. Drugą bramkę zdobył po indywidualnej akcji i strzałem pod poprzeczkę Kacper Januszek (19′). Pomimo kilku dogodnych sytuacji nie zdołaliśmy zdobyć do przerwy kolejnych bramek. Druga połowa to popis skuteczności oraz znakomitej gry naszych Młodzików. Kolejne bramki po świetnym rozegraniu zdobywali kolejno: Jakub Grela (32′), Kacper Januszek (35′), Jakub Grela (38′), Michał Kur (39′), Michał Kur (45′), Kamil Dziubdziela (53′) i Michał Kur (60′). Można by rzec – jedna bramka ładniejsza od drugiej.
Należy wspomnieć, że swoją bramkę w lidze młodzików zdobył najmłodszy zawodnik na boisku Kamil Dziubdziela (2004). Efektownymi akcjami na skrzydle popisywał się również rówieśnik Kamila – Wojciech Sułkowski, któremu niewiele zabrakło do zdobycia swojego pierwszego ligowego gola.
Wszystkim bramkom towarzyszyły znakomite asysty w wykonaniu: Kacpra Sareckiego, Dawida Mendaka, Jakuba Ptaka. Bardzo dobre spotkanie rozegrała również nasza trójka obrońców: Jakub Rdest, Bartosz Ciepał i Dawid Mendak, oraz dwójka bramkarzy: Jakub Szklarski i Kacper Gil, to dzięki ich zapałowi nasza drużyna zachowała w tym meczu czyste konto.
Wszyscy – od bramkarza, obrońców, pomocników, aż po napastników – spisali się na medal. Drużyna okazała się bardzo zgrana, co niewątpliwie wpłynęło na wynik meczu. Mamy nadzieje, że kolejne dwa – ostatnie mecze będą tak samo radosne i zwycięskie.
WAP nadal pozostał jedyną drużyną w lidze bez odnotowanej porażki i pokazał twardy sportowy charakter, jako beniaminek I Ligi Okręgowej Młodzików.
W sobotę 06.06.2015 o godz. 10.00 na wolbromskim stadionie, czeka nas kolejny bardzo trudny sprawdzian z liderem tabeli Krakusem Nowa Huta. Mocno trzymamy kciuki i życzymy obu drużynom sportowej rywalizacji według zasad fair play.


  28.05.2015

 


KOLEJNY MECZ NA TRUDNYM TERENIE
 

    Kolejny mecz ligowy naszych Młodzików został rozegrany w Krakowie z wymagającą drużyną – Siemacha Progres II Kraków. Spotkanie rozegrane zostało w trudnych warunkach, jak na tę grupę wiekową. Grząskie i obfitujące w wiele kałuż boisko nie pozwalało na płynne rozgrywanie akcji, wymienność podań oraz grę techniczną. Pomimo tego nasi zawodnicy na przerwę schodzili z jednobramkową przewagą, którą w 9 minucie spotkania z rzutu wolnego zdobył Jakub Rdest. Kolejną szansę na podwyższenie wyniku miał Jakub Grela, po składnej akcji Michała Kura i Kacpra Januszka. Nasz najskuteczniejszy napastnik wyszedł sam na sam z bramkarzem jednak w tym starciu lepszym okazał się golkiper gospodarzy. Druga połowa wyrównana. Warunki coraz trudniejsze do gry. Jednak w 32 minucie drugiego gola, po składnej i solowej akcji Jakuba Grelii dograniu wzdłuż bramki, zdobywa kapitan drużyny Kacper Januszek. Wydawać by się mogło, że w tym meczu już nic złego nie może nam się przydarzyć. Jednak w 34 minucie prosta strata piłki przez naszego obrońcę daje możliwość oddania strzału napastnikowi drużyny gospodarzy. Piłka po drodze odbija się od naszego zawodnika i wpada do bramki. Bramka kontaktowa podziałała mobilizująco na drużynę Progresu i tak w 43 minucie w dziwnych okolicznościach piłka została niemal “wepchnięta” do naszej bramki. WAPowicze mieli jeszcze szansę na prowadzenie w tym spotkaniu. W 57 minucie Kacper Januszek po podaniu Jakuba Greli uderza minimalnie obok słupka bramkarza gospodarzy. I tak do końca meczu to niekorzystne 2:2 nie uległo już zmianie.
Wiele drużyn taki wynik, z tak wymagającą drużyną, uznałoby za sukces, dla nas natomiast pozostał niedosyt, ponieważ tym remisem straciliśmy pozycję lidera tabeli na rzecz Krakusa Nowa Huta.
Do końca pozostały trzy kolejki, w których to WAP – Młodzi przebojem będą walczyć o jak najlepsze miejsce w rozgrywkach I Ligii Okręgowej Młodzików.

Barwy klubowe reprezentowali:
bramkarze: Jakub Szklarski i Szymon Kluza
obrońcy: Bartek Ciepał, Dawid Mendak oraz Jakub Rdest
pomocnicy i napastnicy: Jakub Grela, Kacper Januszek, Kacper Sarecki, Michał Kur, Jakub Ptak
zawodnicy rezerwowi: Emil Maciora, Kacper Duch oraz Wojciech Sułkowski


  21.05.2015

PIERWSZY MECZ RUNDY REWANŻOWEJ

    W niedzielę 17.05.2015 r. rozpoczęliśmy rewanżową rundę rozgrywek ligowych. Drużyna WAP-u podejmowała na wolbromskim boisku zespół Wawel Kraków. Punktualnie o godzinie 11 00, sędzia rozpoczął rywalizację między drużynami. Goście przybyli na nasz teren z myślą o rewanżu po wysokiej porażce u siebie. Trener naszej drużyny wiedział o tym i przed pierwszym gwizdkiem dokładnie ustalił plan taktyczny i podział obowiązków podczas gry.
    Pierwsi do ataku ruszyli wolbromianie. Efektem tego była szybko zdobyta bramka, bo już w 5 minucie spotkania. Po strzale z rzutu wolnego, wykonywanego przez Dawida Mendaka, piłkę odbitą przez bramkarza gości skierował do bramki nasz napastnik a zarazem najlepszy strzelec ligi Jakub Grela. Jeszcze dobrze nie opadły emocje rodziców na trybunach by już w 10 minucie meczu usłyszeć jeszcze głośniejszy okrzyk radości, którego sprawcą był ponownie Jakub Grela. Po szybko zdobytym prowadzeniu “WAPowicze” dłużej grali piłką, konstruowali akcje oskrzydlające. Na finał takich poczynań nie należało długo czekać – zaledwie 12 minut potrzebowali młodzi piłkarze na podwyższenie rezultatu do 3:0. Tym razem nie dał szans golkiperowi gości nasz równie skuteczny kapitan Kacper Januszek. W 28 minucie pada pierwsza i jedyna bramka dla gości po drobnym błędzie naszego bramkarza. W odpowiedzi po szybkiej kontrze i solowej akcji do protokołu sędziowskiego wpisuje się ponownie Kacper Januszek, którego refleks i umiejętności pozwoliły zdobyć czwartego gola dla drużyny.
    W pierwszej połowie to “WAPowiecze” częściej stwarzali zagrożenie pod bramką przeciwnika, stąd na przerwę schodzili prowadząc 4:1. Po zmianie stron nadal grę kreowali gospodarze. Goście starali się atakować z różnych sektorów boiska, lecz ich akcje kończyły się z reguły przed polem karnym a strzały nie trafiały w światło bramki Jakuba Szklarskiego. Niska skuteczność w drugiej połowie kazała nam czekać aż do 49 minuty spotkania na kolejnego gola, którego autorem po efektownym strzale z woleja był Michał Kur.
    W tym meczu dość szybko objęliśmy prowadzenie a kluczem do wygranej 5:1 była żelazna dyscyplina zespołu jak również nakreślone przez trenera na odprawie założenia taktyczne.

Na pochwałę zasługuje cała drużyna. Mamy oczywiście kilku zespołowych liderów, jednak zawsze powtarzałem, że jest to gra zespołowa i na wynik pracuje cała drużyna! Zagraliśmy dobrze. Widać, że nasza obrona funkcjonuje na dosyć dobrym poziomie. Gorzej niestety ze skutecznością, ale cały czas nad tym pracujemy. Mam nadzieję, że ta wygrana da chłopakom jeszcze więcej determinacji i pewności siebie w następnych meczach – skomentował trener Paweł Neter

    Trudniejsza potyczka czeka nas już w najbliższą sobotę 23 maja, gdzie w meczu wyjazdowym rywalizować będziemy z drużyną Siemacha Progres II Kraków.
    Mamy nadzieję, że młodsi szkółkowi koledzy będą mocno trzymać kciuki za starszych klubowych kolegów, którzy reprezentują barwy naszej Akademii w województwie małopolskim.:) POWODZENIA!!!


  19.05.2015


Sparing Skrzatów
 

    W czwartek 14 maja 2015 r. nasze drużyny z rocznika 2006 i młodsi oraz 2008 i młodsi udały się do Gołczy, aby rozegrać mecze sparingowe z tamtejszą Akademią Piłkarską Gołcza.
Z powodu opadów deszczu i chłodu mecze rozgrywaliśmy na hali. Jako pierwsi zaczęli podopieczni Radosława Koterby, którzy zagrali bardzo pewnie i strzelali sporo bramek we wszystkich meczach wygrywając w rozrachunku końcowym całe spotkanie sparingowe. Dla skrzatów były to mecze sprawdzające formę przed sobotnim I Turniejem Skrzatów. Na grę najmłodszych nie mogliśmy również narzekać oglądając bardzo wyrównane mecze w ich wykonaniu.
 
Cieszy fakt, że młodzi chłopcy z dwóch różnych roczników grają wspólnie mecze kontrolne, bowiem siedzący na trybunach młodsi WAPowicze mogą podpatrywać swoich starszych kolegów i wiele się od nich nauczyć. 

Rocznik 2006 i młodsi wystąpił w składzie: Witkowski Olaf, Płowiec Kamil, Romanek Kamil, Konieczny, Oliwier, Warzecha Tymoteusz, Żak Jakub, Płaszczyk Jakub, Struzik Emil, Banyś Mikołaj, Syguła Kamil, Maciora Kamil.

Rocznik 2008 i młodsi wystąpił w składzie: Dawid Myszor, Krystian Myszor, Milan Maroszek, Mateusz Grela, Mateusz Mucha, Mikołaj Knap, Krzysiu Grudzień, Jasiu Warzecha, Kornel Urbański, Kacper Łyczak, Patryk Castello.


“Wynik to jest mała sprawa, najważniejsza jest zabawa”
 

    W sobotę 16 maja 2015 r. na wolbromskim Orliku zostały rozegrane Oficjalne Mistrzostwa Podokręgu Olkusz w Kategorii Skrzatów – Rocznik 2008 w Sezonie 2014/2015. Organizatorami turnieju był Podokręg Piłki Nożnej w Olkuszu w porozumieniu z Wolbromska Akademią Piłkarską – Młodzi przebojem.
Do rozgrywek zgłosiło się 8 drużyn: AP Gołcza, Piliczanka Pilica, OKS Słowik Olkusz, AP Przemsza Klucze, SSL Wielmożanka Wielmoża, MKS Pogoń Miechów oraz WAP – Młodzi przebojem I i WAP – Młodzi przebojem II. Drużyny podzielono na dwie grupy a mecze były rozgrywane równolegle na dwóch boiskach.
    Przy słonecznej pogodzie i gorącym dopingu rodziców, rozgrywane mecze były emocjonujące, zacięte a o wyniku meczu często decydowały rzuty karne. Sportowa rywalizacja młodziutkich zawodników, świetne piłkarskie akcje oraz parady bramkarzy nagradzane były gromkimi brawami. Nawet drobne kontuzje nie stanowiły przeszkody w kontynuowaniu gry. Zawody te były o tyle ważne dla naszej Akademii, iż była to pierwsza tego typu impreza zorganizowana na terenach Wolbromia przez naszą Szkółkę i zaadresowana do najmłodszego rocznika.
    Turniej przebiegał w miłej i przyjaznej atmosferze a nasi chłopcy wykazali się ogromnym zaangażowaniem w trakcie trwania całego turnieju. Była to kolejna okazja do wzbogacenia doświadczenia, ale przede wszystkim do dobrej zabawy z piłką.
Zwycięzcą turnieju została AP Przemsza Klucze, II miejsce zajął OKS Słowik Olkusz a III Piliczanka Pilica. Nasze drużyny zajęły IV i VI miejsce, jednak w tym dniu wynik był drugorzędną sprawą, bowiem w szkoleniu przedszkolaków istotną rzeczą jest rozwijanie swoich pasji oraz sportowa przygoda z piłką w gronie rówieśników.
Na zakończenie zawodów wszyscy zgodnie stwierdzili, że Mistrzostwa Skrzatów powinny na stałe wpisać się w sportowy kalendarz wolbromskich turniejów.

    Z tego miejsca chcielibyśmy podziękować czuwającym nad sportową rywalizacją sędziom oraz Prezesowi Podokręgu Piłki Nożnej w Olkuszu – Bolesławowi Ściepurze, który był współorganizatorem turnieju. Podziękowania kierujemy również do rodziców i opiekunów najmłodszych graczy za to, że poświęcili swój wolny czas na kibicowanie swoim pociechom.

 


  14.05.2015


Pierwsza kolejka I Ligi Okręgowej Młodzików za nami.
 

    9 maja 2015 r. nasza drużyna zainkasowała kolejne trzy punkty w I Lidze Okręgowej Młodzików. Tym razem rywalem “WAPowiczów” była Wieczysta Kraków.
    Tego dnia nasz zespół był nieco osłabiony. Świadomość absencji Bartka Ciepała
w związku z chorobą oraz uczestnictwo w meczu zawodników po kilku dniach przerwy
w treningu spowodowanej przeziębieniem, pisała w naszych głowach czarny scenariusz tego spotkania.
    Na szczęście przedmeczowe obawy okazały się bezzasadne. Od początku meczu kontrolowaliśmy grę, stwarzaliśmy więcej sytuacji podbramkowych oraz częściej uderzaliśmy na bramkę przeciwnika. Jednak jak to bywało w poprzednich meczach nasza skuteczność pozostawiała wiele do życzenia. Marnowaliśmy sytuację za sytuacją, prezentując brak spokoju i opanowania pod bramką przeciwnika. W przerwie meczu męska rozmowa trenera
z zawodnikami, mająca na celu dotarcie, nie tyle do ambicji chłopaków co do sposobu myślenia na boisku sprawiła, że na jej efekty nie trzeba było długo czekać.
W 44 minucie spotkania po indywidualnej akcji Kacper Januszek otwiera wynik meczu, szesnaście minut później wybita od bramkarza piłka przechodzi gładko linię obrony gości a Jakub Grela uderzeniem z woleja ustala wynik spotkania 2 : 0.
Obiektywnie należy stwierdzić, że drużyna z Krakowa zmusiła nas w tym meczu do dużego wysiłku, pokazując, że w tych rozgrywkach nie ma łatwych meczów. Mamy bardzo duży szacunek dla grających w tej lidze zespołów i serdecznie gratulujemy Trenerom tak wysokiego poziomu gry ich zawodników. Pierwsza kolejka w wykonaniu naszych zawodników zaskoczyła wszystkich bardzo pozytywnie. Piłkarskie rozgrywki stały na wyrównanym poziomie a w każdym rozegranym meczu do ostatniej minuty wynik był zawsze wielką niewiadomą. Każda wygrana oczywiście cieszy, jednak cenniejsze jest zdobywane w grze z wymagającym przeciwnikiem doświadczenie, bowiem ono – miejmy nadzieję – zaprocentuje u naszych wychowanków w rozgrywkach seniorskich.

 

    Po tej kolejce WAP – “Młodzi przebojem” utrzymała I miejsce w lidze co dla beniaminka jest dużym sukcesem. W nagrodę zadowoleni i bardzo dumni rodzice zaprosili swoje pociechy na drobny poczęstunek regenerujący pomeczowy wysiłek.


Barwy klubowe reprezentowali:
bramkarze: Jakub Szklarski i Kacper Gil
obrońcy: Jakub Ptak, Dawid Mendak oraz Jakub Rdest
pomocnicy i napastnicy: Jakub Grela, Kacper Januszek, Kacper Sarecki, Michał Kur, Emil Maciora,, Kacper Duch oraz Szymon HaberkaV Turniej II Ligi Orlików
 

    W sobotę 09.05.2015 r. odbył się kolejny turniej II Ligi Orlików. W rozgrywkach wzięło udział 6 drużyn: OKS Słowik Olkusz I, OKS Słowik Olkusz II, AP Gołcza, SSL Wielmożanka Wielmoża, AP Przemsza Klucze oraz WAP – Młodzi przebojem. Tym razem zawodnicy grali po siedmiu ze względu na większy orlik, a cały mecz trwał jedynie 10 minut a nie jak poprzednimi razami 2 x 10 min.
    W porównaniu do poprzednich, również nienajgorszych turniejów, w tym dniu przyjemnie było oglądać naszą drużynę. Wszystkie mecze cechowała dobra organizacja oraz gra zespołowa, co zdecydowało o przekonującej przewadze nad rywalami. W opinii kibiców oraz sędziów prowadzących turniej, “WAPowicze” zaprezentowali widowiskową grę zespołową jak również wzorową grę w obronie oraz bardzo dobrą skuteczność zapewniając sobie, tym samym zdecydowaną wygraną i wiele pochlebnych recenzji.
    Stworzony z dwóch grup szkoleniowych naszej Akademii zespół Orlików funkcjonuje w tym składzie od niespełna roku i stopniowo robi postępy. Mamy w pamięci pierwsze turnieje, w których młodzi chłopcy odstawali od rywali i mieli problem ze stałymi fragmentami gry. Dziś zaczynają grać w piłkę, stąd też widoczna poprawa wyników. Pozostaje mieć nadzieję, że kolejne turnieje będą szansą na progres ich umiejętności. Gratulacje dla całego zespołu, za rozsądne realizowanie założeń taktycznych i mądrą, ambitną grę. Wyniki mówią same za siebie. Zagrać cały turniej i stracić zaledwie 2 bramki zdobywając przy tym aż 15 goli – to budzi szacunek.

 

WYNIKI NASZEJ DRUŻYNY


WAP – OKS Słowik Olkusz I – 1 : 1

Bartek Paszczela

WAP – SSL Wielmożanka Wielmoża – 3 : 0
Adrian Grabowski
Wojtek Sulkowski
Antek Mól

WAP – OKS Słowik Olkusz II – 2 : 1
Wojtek Sulkowski
Adrian Grabowski

WAP – AP Przemsza Klucze – 3 : 0
Wojtek Sulkowski
Antek Kulis
Adrian Grabowski

WAP – AP Gołcza – 6 : 0
Kamil Dziubdziela x 2
Kamil Szlachta x 2
Maciek Palka x 2

Wszyscy biorący udział w turnieju zawodnicy otrzymali od Trenera czekolady a dumni
i szczęśliwi rodzice ufundowali zwycięskiej drużynie lody w McDonaldzie – dziękujemy!!!


  6.05.2015


DOBRE SPOTKANIE LIDERA Z WICELIDEREM

W swoim kolejnym ligowym meczu zespół młodzików Wolbromskiej Akademii Piłkarskiej – Młodzi przebojem zremisował w piątek 01.05.2015 r. w Krakowie z wiceliderem Krakusem Nowa Huta 2 : 2. Mecz od samego początku zapowiadał się bardzo interesująco. Można było się spodziewać, że w spotkaniu nie zabraknie walki o potrzebne drużynom ze szczytu tabeli punkty.
Młodzi piłkarze naszej Akademii grali bardzo ambitnie oraz walczyli do samego końca. Choć uczciwie trzeba przyznać, że w tym dniu gospodarze byli lepiej dysponowani. W przekroju całego meczu stworzyli więcej sytuacji podbramkowych i częściej byli przy piłce.
Pierwszą bramkę zdobyli gospodarze, w odpowiedzi “WAPowicze” doprowadziliśmy do wyrównania po składnej akcji i strzale naszego napastnika Jakuba Greli. Po kilku minutach na prowadzenie wyszli ponownie gospodarze po drobnym błędzie naszego bramkarza, jednak i tym razem nie czekaliśmy długo na bramkę wyrównującą. Tym razem błąd popełnił bramkarz gospodarzy, który skrzętnie został wykorzystany przez naszego kapitan Kacpra Januszka. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie pomimo kilku groźnych sytuacji pod naszą bramką. Należy w tym miejscu podkreślić dobrą grę naszego stopera Dawida Mendaka, który wiódł w tym dniu prym w naszej obronie skutecznie rozbijał ataki gospodarzy.
Nie był to łatwy mecz, a potwierdzeniem tego jest wynik remisowy 2 : 2. To była dobra lekcja dla naszych młodych piłkarzy. Gospodarze dwa razy obejmowali prowadzenie a podopieczni trenera Pawła przez niemal całe spotkanie gonili wynik. Ostatecznie nasze ataki i próby wywalczenia korzystnego wyniku okazały się skuteczne i mecz zakończył się remisem a na zdobycie zwycięskiego gola zabrakło czasu.
Serdecznie dziękujemy piłkarzom obu drużyn za ogromną dawkę sportowych emocji. Niezwykle emocjonujące i dramatyczne spotkanie pokazało bowiem, że w tym meczu spotkały się dwie mocne drużyny.
Korzystając z okazji chcielibyśmy również podziękować uczestniczącym w tym meczu rodzicom, którzy ufundowali zawodnikom poczęstunek w McDonaldzie.
Mimo remisu pozostajemy nadal liderami I Ligii Okręgowej D1 Młodzików, prowadząc zaledwie jednopunktową przewagą nad Krakusem Nowa Huta. Kolejny mecz z drużyną Wieczysta Kraków już w najbliższą sobotę 09 maja 2015 r. o godz. 11.00 na wolbromskim stadionie. Trzymamy kciuki.
Wolbromska Akademia Piłkarska – Młodzi przebojem występowała w składzie:

w bramce – Jakub Szklarski;
w obronie – Bartek Ciepał, Dawid Mendak, Jakub Rdest;
w pomocy – Kacper Januszek, Michał Kur, Jakub Ptak, Kacper Sarecki;
w ataku – Jakub Grela.
ławka rezerwowych: Kacper Gil, Emil Maciora, Szymon Haberka.
FORMA ORLIKÓW POWRACA
 

W dwa sobotnie przedpołudnia kwietnia nasze Orliki uczestniczyły w rozgrywkach V Turnieju II Ligi Orlików – 11.04.2015 w Szreniawie i 25.04.2015 w Kluczach.
W pierwszym turnieju wzięły udział 4 drużyny – OKS Słowik Olkusz I, OKS Słowik Olkusz II, AP Gołcza oraz WAP- Młodzi przebojem. Zawodnicy grali 2 x 10 min po 5 zawodników w polu plus bramkarz.
W tym turnieju nie brakowało zaangażowania, ambicji i woli walki, co jednak nie przełożyło się korzystnie na wyniki w tabeli. Nasz bilans to jedno zwycięstwo, jeden remis i jeden mecz przegrany. Zdobyte 4 punkty uplasowały nas na 3 miejscu w tabeli. Do swoich rywali
z pierwszego i drugiego miejsca traciliśmy jedynie punkt – niby niewiele, ale zarazem jakże dużo.

WAP – OKS Słowik Olkusz II 0:4
WAP – OKS Słowik Olkusz I 1:1
WAP – AP Golcza 4:0

 

 

W Kluczach do rozgrywek turniejowych przystąpiło 5 drużyn – OKS Słowik Olkusz, AP Przemsza Klucze I, AP Przemsza Klucze II, SSL Wielmożanka Wielmoża oraz WAP.
Turniej był rozgrywany na takich swych zasadach jak w Szreniawie. Tym razem nasza drużyna zanotowała dobry wynik wygrywając trzy spotkania i doznając tylko jednej porażki. Ostatecznie zajęliśmy 2 miejsce po dobrej i ładnej grze.
W pierwszym meczu z OKS Słowik Olkusz w nasze szeregi wkradło  się zdenerwowanie a niepotrzebna presja wyniku wpłynęła na jakość i płynność gry. Skrzętnie wykorzystała to drużyny z Olkusza, która wygrała bardzo wyrównane spotkanie 3 : 2. W kolejnych spotkaniach było już znacznie lepiej. W drugim meczu WAPowicze wygrali z AP Przemsza Klucze II 6 : 1, kolejnym naszym przeciwnikiem była I drużyną z Klucz, którą pokonaliśmy po dobrej grze 3 : 1. Wynik ostatniego spotkania z Wielmożanką Wielmoża 2 : 0 dopełnił dzieła niczym wisienka na turniejowym torcie.

Oba turnieje przebiegały w duchu zdrowej, sportowej rywalizacji, nie brakowało zaciętych pojedynków a uczestnicy prezentowali wysoki poziom umiejętności i zaangażowania.
Dziękujemy chłopcom za sportową walkę i wiele pozytywnych emocji towarzyszących ich występom.

Barwy klubowe w Kluczach reprezentowali:
Wojtek Sulkowski – 6 bramek
Antoni Mól -2 bramki
Bartek Paszczela – 2 bramki
Maciej Pałka – 1 bramka
Antoni Kulis – 1 bramka
Kamil Dziubdziela – 1 bramka

Tabela II Ligi Orlików po 4 Turniejach
WAP-MP Wolbrom 10 21 32 : 7 6 3 1
AP Przemsza Klucze 8 13 19 : 10 4 1 3
OKS Słowik Olkusz 5 13 13 : 4 4 1 1
LKS Spójnia Osiek 3 2 2 : 3 0 2 1
LKS Leśnik Gorenice 5 1 0 : 19 0 1 4
AP Gołcza 2 0 1 : 8 0 0 2
SSL Wielmożanka Wielmoża 3 0 1 : 17 0 0 3

 


  29.04.2015


WYNIK NIEADEKWATNY DO GRY
– BEZBRAMKOWY REMIS MŁODZIKÓW.
 

26.04.2015 r. w upalną niedzielę odbyła się trzecia kolejka I Ligii Okręgowej D1 Młodzików.
Tym razem przeciwnikiem naszej drużyny był znany klub – Prądniczanka Kraków. WAP – Młodzi przebojem przystąpiła do tego spotkania jako lider grupy z kompletem punktów. Gdybyśmy oceniali ten mecz pod względem statystyk ta ocena wypadłaby na korzyść WAPu. Częściej byliśmy przy piłce, dłużej ją rozgrywaliśmy, więcej stworzyliśmy sytuacji podbramkowych w tym tzw. stuprocentowych. Jednak drużyna Prądniczanki grając u siebie chciała udowodnić, że jest zespołem z ambicjami.
W pierwszej połowie dwie znakomite sytuacje – niczym replay z meczu z Wawelem – miał nasz najlepszy strzelec Jakub Grela, który za pierwszym razem w sytuacji sam na sam nie trafił w bramkę, a za drugim na przeszkodzie stanął bramkarz drużyny gospodarzy.
W czasie całego spotkania długo i dokładnie rozgrywaliśmy piłkę, wymieniając przy tym dużo podań (pod tym względem najlepsze spotkanie). Stwarzaliśmy sobie wiele sytuacji skrzydłami jednak brakowało postawienia przysłowiowej kropki nad “i” czyli tego ostatniego podania, po którym partner mógłby zdobyć bramkę.
W drugiej połowie gra troszeczkę “siadła”, co nie przeszkodziło naszym zawodnikom w stworzeniu kilku sytuacji bramkowych. Najpierw pojedynek sam na sam przegrał, po raz drugi w tym spotkaniu, Jakub Grela a kilka minut później solową akcją popisał się Kacper Januszek, po którego strzale piłka minimalnie ominęła słupek.
Końcowy gwizdek sędziego oznaczał zatem bezbramkowy remis i pozostawił niedosyt – cóż jak wszyscy dobrze wiemy, mecz wygrywa się strzelając bramki a nie stwarzając sytuacje bramkowe. Jednak dla nas ten remis smakuje jak zwycięstwo, ponieważ zdobyliśmy go na wyjeździe z wymagającym przeciwnikiem i w dużym jak na ten okres upale.
Dziękujemy naszym chłopakom za ogromną ambicję, zaangażowanie oraz determinację
w walce o zwycięstwo do końcowego gwizdka sędziego.
Cieszy postawa oraz rosnąca forma WAPowiczów, która jest wykładnikiem wspólnej, ciężkiej pracy zawodników, trenerów i rodziców wiernie dopingujących swoje pociechy.
Warto zatem przypomnieć, że w szkoleniu dzieci ważna jest poza techniką, koordynacją
i taktyką – dobra zabawa. Młody zawodnik musi mieć radość z gry w piłkę nożną a nie stresować się presją wyniku.
Dziękujemy drużynom za stworzenie dobrego widowiska a gospodarzom za sportową postawę.


  22.04.2015

Konsekwentna gra drogą do kolejnego zwycięstwa
 

Drugi mecz w I Lidze Okręgowej D1 Młodzików tego sezonu odbył się w niedzielę 19 kwietnia o godzinie 11.00 na wolbromskim stadionie. Do sportowej rywalizacji po przeciwnych stronach boiska stanęli tym razem piłkarze z Siemacha – Progres II Kraków oraz WAP Młodzi przebojem.
Początek spotkania był w wykonaniu gospodarzy nieco nerwowy, przez co drużyna z Krakowa stworzyła sobie kilka dogodnych sytuacji do strzelenia bramki. Jednak w tym dniu znakomicie dysponowany nasz bramkarz Jakub Szklarski nie dał się zaskoczyć zawodnikom gości. Gospodarze długo szukali możliwości stworzenia sobie dogodnej sytuacji do strzelenia bramki. Dwie znakomite sytuacje miał Jakub Grela jednak przy pierwszej źle trafił w piłkę
a w drugiej przeszkodził mu bramkarz drużyny gości. Ponadto kilka bardzo groźnych strzałów z dystansu oddali: Kacper Januszek, Bartek Ciepał oraz Michał Kur. Pierwsza połowa – bardzo wyrównana – zakończyła się wynikiem 0:0.
Po zmianie stron to gospodarze nadawali ton grze, raz po raz niepokojąc bramkarza gości. Jakub Grela dwukrotnie przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Progresu, nie wykorzystując tym samym dogodnych sytuacji strzeleckich. W 44 minucie meczu po faulu na naszym napastniku sędzia podyktował rzut karny. Pewnym wykonawcą jedenastki okazał się kapitan drużyny Kacper Januszek. Niespełna dwie minuty później składną akcję prawą stroną zakończył celnym strzałem Jakub Grela podwyższając wynik spotkania na 2: 0.
W końcówce meczu przypadkowa ręka naszego obrońcy doprowadziła do kolejnego rzutu karnego, tym razem dla Progresu Kraków. Jakub Szklarski przegrał pojedynek z zawodnikiem gości, co jednak nie zmieniło faktu, że pozostał bohaterem spotkania, ponieważ broniąc wiele naprawdę trudnych piłek, utrzymał koncentrację i czyste konto prawie do końca spotkania. “WAPowicze” stworzyli sobie jeszcze kilka dobrych akcji, jednak do ostatniego gwizdka sędziego, wynik już nie uległ zmianie i mecz zakończył się zwycięstwem WAPu 2:1. Mecz z Siemacha – Progres II Kraków nie był łatwym spotkaniem. Z jednej strony silny wiatr, z jakim przyszło grać zawodnikom, z drugiej ambitna postawa rywali. Ta niedziela była zatem dla nas kolejną bardzo ważną lekcją.
Jak zawsze dziękujemy naszym wiernym kibicom, którzy zagrzewali młodych piłkarzy do walki. Już w niedzielę kolejny mecz ligowy, WAP – Młodzi przebojem zmierzy się na wyjeździe z zespołem Prądniczanka Kraków – życzymy powodzenia

Wolbromska Akademia Piłkarska – Młodzi przebojem występowała w składzie:
w bramce -Jakub Szklarski; w obronie – Bartek Ciepał, Dawid Mendak, Jakub Rdest;
w pomocy – Kacper Januszek, Michał Kur, Jakub Ptak, Kacper Sarecki;
w ataku – Jakub Grela.
Na ławce rezerwowych znaleźli się: Kacper Gil, Kamil Dziubdziela, Kacper Duch, Emil Maciora, Szymon Haberka.


  20.04.2015

Charytatywny Turniej w Olkuszu
12.04.2015 nasza najmłodsza drużyna wzięła czynny udział w turnieju charytatywnym na rzecz chorego Wojtusia.
Tego dnia na parkiecie hali MOSiR w Olkuszu pojawiło się osiem bardzo dobrych drużyn. Wolbromskie Skrzaty trafiły do grupy “A” wraz z drużynami: AP Mam Talent Krzeszowice, OKS Słowik Olkusz oraz zaprzyjaźnionym klubem GKS Katowice. Pierwszym rywalem naszego zespołu była drużyna AP Mam Talent Krzeszowice. Mecz nie ułożył się po naszej myśli a wręcz okazał się pechowym dla naszej drużyny. Po strzale zawodnika z Krzeszowic nasz bramkarz nie miał szans na skuteczną obronę i musiał wyciągać piłkę z siatki. Był to jedyny strzał na naszą bramkę, jaki oddała drużyna przeciwna, tym bardziej szkoda, że pomimo wielu prób i okazji ambitni WAPowicze nie zdołali zmienić niekorzystnego dla nich wyniku spotkania. Po tej porażce chłopcy wyszli mocno zmotywowani na drugi mecz ze Słowikiem Olkusz. Po pięknych akacjach i bramkach nasza drużyna odniosła pierwsze cenne zwycięstwo 5 : 0. Bramki dla naszego zespołu zdobywali 3 x Kamil Płowiec oraz 2 x Kornel Urbański, dla którego były to pierwsze turniejowe trafienia w barwach naszej Akademii. Trzeci mecz był meczem o wyjście z grupy. Naszym przeciwnikiem była drużyna GKS Katowice. Wolbromskie “Przedszkole Piłkarskie” pewnie pokonało sportowego rywala 3:0, a wynik tego spotkania ustalił bardzo skuteczny tego dnia Kamil Płowiec, zdobywając tym samym kolejnego hattricka. Po dwóch zwycięstwach i jednej przegranej nasza drużyna awansowała do kolejnej grupy tzw. Grupy Żółtej gdzie czekały na nas AP Mam Talent Krzeszowice, Słowik Olkusz II oraz Ciufcia Chrzanów. Niekorzystny dla nas wynik meczu rozegranego w fazie grupowej z AP Mam Talent Krzeszowice został przepisywany przez organizatora turnieju, co wykluczyło rozegranie rewanżowego meczu z Krzeszowicami w fazie finałowej. Pierwszy mecz w tej grupie zagraliśmy z Ciufcia Chrzanów gdzie po wielu nieskutecznych akcjach bramkowych naszej drużyny padł wynik bezbramkowy. Kolejnym przeciwnikiem był Słowik Olkusz II, z którym również zremisowaliśmy jednak tym razem był to remis bramkowy – 1:1. Kolejnego gola do swojej listy bramek dopisał Kamil Płowiec.
Po tym meczu oraz niefortunnej decyzji o przepisywaniu wyników z meczów fazy grupowej, było już wiadome, że nasza drużyna zajęła tak bardzo nielubiane przez wszystkich sportowców 4 miejsce.
Biorąc pod uwagę silnie obsadzony turniej należy szczerze powiedzieć, że jest to duży sukces najmłodszej drużyny WAP – Młodzi przebojem. Na pochwałę zasługuje również Kamil Płowiec, który okazał się najlepszym strzelcem turnieju zdobywając aż 7 goli.

– Duże brawa należą się całej drużynie bo każdy zawodnik dał z siebie wszystko na tym turnieju. Chłopcy zostawili dużo serca na boisku i przyczynili się do wysokiego miejsca naszej drużyny. Emocji nie brakowało na boisku jak i na trybunach. Rodzice mogli z duma oglądać swoje dzieci walczące i strzelające piękne bramki oraz kapitalne interwencje młodych bramkarzy. Nasi najmłodsi zawodnicy tego dnia zebrali bardzo dużo doświadczenia grając z tak dobrymi zespołami. Ważne jest to, że dla nich to była również dobra zabawa, a to doświadczenie będzie na pewno procentować w przyszłości – powiedział trener Grzegorz Smolak.

WAP Młodzi Przebojem wystąpił w składzie:
Milan Maroszek, Mateusz Mucha, Nikolas Pielka, Olaf Witkowski, Radek Sikora, Dawid Imiołek, Adaś Kossakowski, Kornel Urbański, Kamil Płowiec.

 


  17.04.2015


    W dniu 11 kwietnia 2015 r. nasze Stowarzyszenie otrzymało biurko, regał i witrynę. Ofiarowane przedmioty będą stanowiły częściowe wyposażenie siedziby Akademii, mieszczącej się przy ul Skalskiej. Meble zostały nam przekazane przez firmę:

Dziękujemy bardzo

PANU TOMASZOWI ROGALOWI

za nieodpłatne przekazanie i dostarczenie mebli.

Zostaną one wykorzystane do wyposażenia pomieszczeń siedziby,

Wolbromskiej Akademii Piłkarskiej – Młodzi przebojem,

– jesteśmy Panu bardzo wdzięczni za okazaną pomoc, zaangażowanie

i wsparcie działań naszego Stowarzyszeni.

Zarząd, Trenerzy i Adepci

Wolbromskiej Akademii Piłkarskiej – Młodzi przebojem


 


ZWYCIĘSTWO MŁODZIKÓW NA DOBRY POCZĄTEK

    Sobotni poranek 11.04.2015 r. przywitał nas wszystkich tak bardzo wyczekiwanym pięknym słoneczkiem, które towarzyszyło piłkarzom obu zespołów przez cały inauguracyjny mecz Małopolskiej Super Ligii.

W pierwszym swoim spotkaniu piłkarze WAP-u rozgromili swoich rówieśników z Wawelu Kraków 5 : 0. Nasi zawodnicy od początku meczu bardzo chcieli zagrać dobre spotkanie, zgarnąć 3 punkty, ale przede wszystkim pokazać, że jako beniaminek nie przyjechali jedynie na wycieczkę.

Od pierwszych minut meczu niepodzielnie rządzili na boisku, zdecydowanie atakując bramkę przeciwnika. Trzy razy do siatki rywala w pierwszej połowie spotkania trafił Jakub Grela zaliczając tym samym klasycznego hat-tricka, po jednym trafieniu dołożyli Kacper Januszek i Kacper Sarecki. Druga połowa nie przyniosła nam tyle emocji co pierwsza, gdzie poza dwoma sytuacjami WAPowiczów działo się niewiele. Nasi przeciwnicy w całym meczu mieli kilka szans na strzelenie honorowego gola, ale Jakub Szklarski oraz broniący w drugiej połowie meczu Kacper Gil, świetnie interweniowali w naszym polu karnym, broniąc światła bramki.


– Debiutująca w Super Lidze drużyna Młodzików stanął na wysokości zadania. Każdy zasługuje na pochwałę bo przy wysokiej temperaturze i zmęczeniu nikt z drużynie nie odpuszczał choć na chwilę. Bardzo liczę na swoich zawodników są to bowiem chłopcy pełni zapału i chęci do pracy, którzy mają szansę osiągnąć wiele – powiedział trener Paweł Neter.

Już w niedzielę 19.04.2015 r. kolejny mecz, tym razem na wolbromskim boisku i z bardzo wymagającym przeciwnikiem AS PROGRES Kraków – pamiętajcie zatem, że zwycięstwa cieszą, ale od nich ważniejszy jest styl gry, mądrze rozegrane piłki i dobra komunikacja na boisku – trzymamy kciuki !!!!!!!!!

W meczu zagrali: Jakub Szklarski, Kacper Gil, Jakub Grela, Kacper Januszek, Michał Kur, Kacper Sarecki, Dawid Mendak, Jakub Rdest, Jakub Ptak, Bartosz Ciepał, Kacper Duch, Emil Maciora, Szymon Haberka.  10.04.2015

Mistrzostwo Podokręgu także dla Żaków !!!

    W niedzielę 29 marca 2015 roku, w Olkuszu odbyły się Halowe Mistrzostwa Podokręgu Olkusz Żaków, w których nasi młodzi adepci zajęli I miejsce. Turniej był organizowany przy współpracy i pod patronatem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu. Na turniej przybyło 8 drużyn. W grupie “A” znalazły się Słowik II Olkusz, Ciężkowianka Jaworzno, WAP Młodzi Przebojem Wolbrom, Przemsza Klucze, natomiast w grupie “B”: Pogoń Miechów, Wielmożanka Wielmoża, Słowik I Olkusz, Spójnia Osiek. Chłopcy już w fazie grupowej dali z siebie wszystko plasując się na drugim miejscu ( ustępując jedynie drużynie Słowika II Olkusz, o strzeloną jedną mniej bramkę). W każdym ze spotkań zdecydowanie dominowali na boisku, dyktując warunki gry swoim przeciwnikom. Czego dowodem było strzelenie 5 bramek – nie tracąc przy tym ani jednego gola. Po rozgrywkach grupowych zawodnicy, trener i rodzice podeszli bardzo optymistycznie do czekającego ich meczu półfinałowego z drużyną Pogoni Miechów, który to zgodnie z przewidywaniami dostarczył bardzo wielu emocji. W spotkaniu tym byliśmy drużyną przeważającą, stwarzając sobie sytuacje do strzelenia bramki jednakże spotkanie zakończyło się wynikiem bezbramkowym. O wejściu do finału zadecydowały rzuty karne, w których to nasi adepci pewnie wykonywali “11”, dając tym samym upragniony awans do finału. W finale WAP Młodzi Przebojem zmierzył się po raz drugi ze Słowikiem Olkusz. Zawodnicy swoją determinacją, zaangażowaniem i poświęceniem osiągnęli swój, od dawna wyczekiwany sukces w postaci I miejsca. Po ostatnim gwizdku sędziego zapanowała wielka euforia i radość na twarzach zarówno zawodników jak i zawsze przy nich obecnych najwierniejszych kibicach czyli rodzicach.
Po zakończeniu rozgrywek rozdawane były nagrody indywidualne, wśród których statuetka najlepszego bramkarza turnieju trafiła do Jakuba Płaszczyka. Podczas mistrzostw Akademię reprezentowali: Maciora Kamil, Płaszczyk Jakub, Syguła Kamil, Romanek Kamil, Żebrak Olaf, Struzik Emil, Płowiec Kamil, Konieczny Oliwier.


  10.04.2015

Czy powróci zwycięska passa?
    28 marca 2015 r. w Hali Sportowej MOSiR Olkusz rozegrano Halowe Mistrzostwa Podokręgu Olkusz Orlików – Rocznik 2004 i Młodszych. Turniej organizowany był pod patronatem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu.

    Niestety dobra passa, towarzysząca od jakiegoś czasu młodym piłkarzom, została przełamana straconymi bramkami podczas pierwszego meczu WAP – Pogoń Miechów 0:4. W kolejnym spotkaniu piłkarze WAPu niestety przekonali się, że piłka nożna nie zawsze bywa sprawiedliwa, po dobrej grze naszej drużyny w obronie i składnych akcjach w ataku, to Przemsza Klucze oddaje jeden strzał na bramkę i ustala wynik meczu 0:1. Ostatnie spotkanie w fazie grupowej było najlepszą wizytówka naszej drużyny, jednak wygrana z Leśnik Gorenice 3: 0 oraz uzyskane wcześniej wyniki w rozgrywkach, nie dały nam szansy na wyjście z grupy. Ostatecznie zdobyliśmy piąte miejsce w turnieju na dziewięć drużyn uczestniczących w rozgrywkach halowych.

    Mimo tej małej porażki, Halowe Mistrzostwa Podokręgu Olkusz Orlików – Rocznik 2004 i Młodszych były dobrą lekcję, podczas której piłkarze zdobyli nie tylko nowe doświadczenie, ale także przeżyli kolejną sportową przygodę.


  03.04.2015


SERDRCZNIE DZIĘKUJEMY !!!


“Czasem wdzięczność trudno jest ubrać w słowa
wtedy proste – dziękujemy
zawiera wszystko co chcemy wyrazić”.

Za pośrednictwem naszej strony internetowej chcemy podziękować

FIRMIE KORTRANS

za ofiarowaną pomoc.

Otrzymany od Państwa sprzęt sportowy z pewnością pozwoli nam na jeszcze lepszy sportowy rozwój naszych zawodników. Jak wiadomo sport, to jedna z dróg rozwoju młodych ludzi jednak rozwój ten wymaga znacznych nakładów finansowych i właśnie dzięki Państwa hojności nasza Akademia może przyczynić się do realizacji dziecięcych, sportowych celów.

Dziękujemy:

Zarząd, Trenerzy i Adepci
Wolbromskiej Akademii Piłkarskiej – Młodzi przebojem


  25.03.2015

 

Młodziki WAP Mistrzami Podokręgu Olkusz

 

    W sobotę 21 marca w Olkuszu odbyły się Halowe Mistrzostwa Podokręgu Młodzików. Rozgrywane zawody zgromadziły na starcie ścisłą czołówkę drużyn z naszego Podokręgu
w kategorii wiekowej 2002 i młodsi. W imprezie uczestniczyli: w grupie A – Piliczanka Pilica, Przemsza Klucze, Przebój 1937 Wolbrom, Trzy Korony Żarnowiec, Centuria Chechło natomiast w grupy B nazwanej przez zawodników “grupą śmierci” oprócz WAP – Młodzi przebojem znalazły się: Pogoń Miechów (nieobecni na turnieju), Prądnik Sułoszowa, AP Gołcza, Słowik Olkusz.
    Skuteczna gra w fazie grupowej zapewniła naszej drużynie Młodzików wyjście z grupy. Do kolejnej fazy awansowały po 2 najlepsze zespoły z obu grup eliminacyjnych, które zagrały ze sobą najpierw mecze półfinałowe, a potem mecz o III miejsce i zwycięstwo w całych zawodach.
    Pierwszy mecz półfinałowy był wolbromskimi derbami. Po przeciwnych stronach boiska stanęły dwie wolbromskie drużyny – Przebój 1937 oraz WAP – Młodzi przebojem. Zawodnicy
z ogromną determinacją i w bardzo dobrym stylu rywalizowali o miejsca na podium. Jednak “WAPowicze” okazali się drużyną mocniejszą wygrywając mecz półfinałowy 3 : 0. Do pełnego sukcesu brakowało jeszcze tylko jednego – tytułu mistrzowskiego.
Przed pojedynkiem z wygranym II półfinału – AP Gołcza – kibice wiedzieli, że obejrzą emocjonujący pojedynek dwóch pretendentów do tytułu mistrzowskiego. Walka była zacięta a mecz był godny finału.
    W pierwszych minutach spotkania bezpośrednio z rzutu wolnego bramkę dla swojej drużyny zdobywa zawodnik AP Gołcza, na kilka minut przed końcem meczu wyrównującego gola strzela Jakub Grela. I tak w regulaminowym czasie gry mamy remis, zgodnie z decyzją organizatora turnieju o tytule mistrzowskim miała zdecydować 5 minutowa dogrywka a po niej rzuty karne. Na sekundy przed końcowym gwizdkiem doliczonego czasu gry, wisienkę na torcie dołożył Dawid Mendak, który oddając strzał z połowy boiska pod poprzeczkę zapewnił mistrzostwo Młodzików Podokręgu Olkusz swojemu zespołowi.

WAP – Młodzi przebojem mistrzem!

    Warto również nadmienić, że za najlepszego bramkarza rozgrywek został uznany Jakub Szklarski a tytuł najlepszego zawodnika trafił do Jakuba Greli. Gratulujemy!!!

    Walczący w turnieju zawodnicy zagwarantowali kibicom ogromną dawkę sportowych emocji. Wszystkie drużyny grały ambitnie, ostro, do ostatniego centymetra boiska, ale jak zwykle fair play. Zwycięzcy otrzymali gratulacje, dyplomy i puchary z rąk Prezesa Podokręgu Piłki Nożnej w Olkuszu – Pana Bolesława Ściepury.
Trzeba także pochwalić postawę kibiców, którzy w dużej liczbie przybyli na to spotkanie. Wspaniały doping na pewno pomógł wszystkim piłkarzom, a mecze nabrały kolorytu.
WAP – Młodzi przebojem reprezentowali: Jakub Szklarski, Kacper Gil, Kacper Januszek, Jakub Grela, Michał Kur, Dawid Mendak, Bartosz Ciepał, Kacper Sarecki, Jakub Rdest

Wyniki rozegranych spotkań:

WAP – Młodzi przebojem – AP Gołcza 0 : 0 (faza grupowa)
WAP – Młodzi przebojem – Słowik Olkusz 2 : 1 (faza grupowa)
WAP – Młodzi przebojem – Prądnik Sułoszowa 3 : 0 (faza grupowa)
WAP – Młodzi przebojem – Przebój 1937 3 : 0 (mecz półfinałowy)
WAP – Młodzi przebojem – Ap Gołcza 2 : 1 (mecz finałowy)

  

 

TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ
O PUCHAR PREZESA G-4 GARAGE SP. Z O. O.
ROCZNIKA 2005 i młodszych

 

    W niedzielę 15.03.2015 r. grupa żaków trenera Radosława Koterby wzięła udział
w turnieju chłopców z rocznika 2005 i młodszych, o Puchar Prezesa G-4 Garage Sp. z o.o., który został zorganizowany przez MLF w Skale i Wielmożankę Wielmoża.

    Z samego rana do rywalizacji przystąpiło 10 drużyn. Oprócz naszej Akademii swoje piłkarskie umiejętności mieli okazję zaprezentować młodzi zawodnicy z TS Skalanka Skała (2 drużyny), Clepardia Kraków, Słomniczanka Słomniki, Wielmożanka Wielmoża, Prądnik Sułoszowa, AP Przebój Wolbrom, Maszycanka Maszyce oraz AP Gołcza. W grupach obowiązywał system gier “każdy z każdym” ( 15 min bez przerw) a w meczu na boisku występowało 5 zawodników w tym bramkarz. Bilans naszej drużyny w rozgrywkach grupowych to trzy zwycięstwa i jedna porażka:

WAP Młodzi Przebojem 5 : 0 Wielmożanka
WAP Młodzi Przebojem 4 : 0 Maszycanka
WAP Młodzi Przebojem 1 : 0 Przebój Wolbrom
WAP Młodzi Przebojem 0 : 4 Skalanka I

    Dzięki tak wspaniałym wynikom zawodnicy mogli przystąpić do decydujących meczów z podniesionymi głowami, tym razem już pewniejsi siebie i głodni sukcesu. Rozgrywki finałowe rozpoczęliśmy od meczu z drużyną Clepardii. Spotkanie to było dobrą okazją do rewanżu za poprzednią minimalną porażkę a końcowy wynik spotkania nie pozostawiał naszym rywalom złudzeń, kto tego dnia był w lepszej dyspozycji. Młodzi piłkarze podeszli do meczu niezwykle skoncentrowani oraz mocno zmotywowani, zarówno w obronie jak i w ataku grali koncertowo. Kibice mogli być dumni ze swojej drużyny, a zawodnicy schodzili
z boiska szczęśliwi z odniesionego pewnie zwycięstwa 3:1, pełni nadziei w sercu czekali na zbliżający się najważniejszy mecz turnieju.
    I tak nadszedł czas finału. Każdy z zawodników wkładał całe swoje serce walcząc o każdą piłkę z wielką determinacją i poświęceniem. Mecz był bardzo emocjonujący a wynik do końca były wielką niewiadomą. Pierwszego gola w spotkaniu zdobyli “WAPowicze” jednak na cztery minuty przed końcem wyrównującą bramkę zdobyła drużyna Skalanki I. Gdy wszystko wskazywało, że mecz zakończy się remisem zawodnik ze Skały oddał celny strzał pod poprzeczkę, zapisując tym samym wynik końcowy meczu 2 : 1 dla gospodarzy.

Podsumowując, pomimo zmęczenia całodniowym turniejem, zadowolenie na twarzach zawodników jak i obecnych w dużej liczbie najwierniejszych kibiców, czyli – rodziców, dało trenerom wiele satysfakcji, motywując tym samym do dalszej ciężkiej pracy.

Warto również podkreślić, iż w bramce naszej drużyny doskonale spisywał się młodziutki golkiper Olaf Witkowski ( rocznik 2007 ), natomiast Bartek Paszczela został wybrany przez organizatora najbardziej wartościowym zawodnikiem turnieju.

Akademię tego dnia reprezentowali:
Będkowski Antoni, Imiołek Karol, Paszczela Bartek, Kańczuga Bartłomiej, Maciora Kamil, Syguła Kamil, Romanek Kamil, Warzecha Tymoteusz, Płowiec Kamil, Witkowski Olaf.


 

  16.03.2015

TRENING Z NIESPODZIANKĄ

Niecodzienną formę przybrał wtorkowy 10.03.2015trening grupy starszej. Głośne ” Sto lat … ” z okazji swoich 50-tych urodzin usłyszał zaskoczony całą sytuacją Trener Paweł.

Jak stwierdził sam trener: ” juz dawno zauważyłem, oczywiście ku swojemu zadowoleniu, że w naszej Szkółce widoczna jest prawdziwie szkółkowo-rodzinna więź, jednak nie spodziewałem się, że ukrywana przeze mnie data moich urodzin zostanie bez problemu zauważona przez zawodników i ich rodziców. Jeszcze raz bardzo wszystkim dziękuję”.


Do smacznego tortu i bezalkoholowego szampana, zawodnicy dołączyli urodzinowe życzenia:

Na trenera urodziny,

Najlepsze życzenia od drużyny!

Dużo dla nas cierpliwości.

Pomyślności i radości,

Mistrza ligi, pochwał wielu i zdobycia swoich celów.

Dużo zdrówka i miłości żadnych stresów, zmartwień, złości

Szóstki w totka upragnionej,

I drużyny wymarzonej!!!!!!!

🙂


  14.03.2015

Piąty mecz sparingowy skrzatów w tym roku!

    W sobotę 7 marca drużyna przedszkola piłkarskiego WAP – Młodzi przebojem rozegrała po raz kolejny mecz sparingowy ze Słowikiem Olkusz. Nasi zawodnicy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony strzelając w tym meczu 4 bramki, których wykonawcami byli Jaś Warzecha – 2 trafienia, Adaś Kossakowski – 1 trafienie oraz Mateusz Grela, który był wykonawcą czwartej a zarazem ostatniej w tym meczu bramki dla najmłodszych WAPowiczów.
Te cztery bramki jeszcze bardziej rozochociły naszych piłkarzy do dynamicznej i składniejszej gry, jednak mimo ambitnej postawy i dążenia do odwrócenia losów meczu, nie udało się zmienić wyniku końcowego 4:10. Mimo gorszego wyniku chłopcom i tak należą się duże brawa za podjętą walkę i zaangażowanie. W całym meczu pokazali wiele ciekawych akcji i zostawili dużo serca na boisku.
Nie możemy zapominać kochani, że u takich maluchów nie liczy się wynik tylko dobra zabawa z piłką, która w przyszłości z pewnością zaprocentuje – może nawet na boiskach ligowych :).

WAP Młodzi przebojem występował w składzie: Milan Maroszek, Matusz Mucha, Adaś Kossakowski, Dawid Myszor, Matusz Grela, Hubert Pokwiczał, Nikolas Pielka, Kacper Łyczak, Jaś Warzecha. 

 


  06.03.2015

EMOCJONUJĄCY SPARING Z ŻARNOWCEM

    W czwartek 05.03.2015 r. zawodnicy z rocznika 2001-2002 rozegrali mecz sparingowy z rówieśnikami z Żarnowca. Pod względem szkoleniowym był to udany sparing, ponieważ drużyna przeciwników zawiesiła wysoko poprzeczkę i pokazała się z bardzo dobrej strony. Przez większość meczu nasi zawodnicy dominowali na boisku, próbując konstruować przemyślane cieszące oko akcje, jednak przeciwnik wykorzystując naszą niedokładność
w rozegraniu przeprowadzał groźne kontrataki. W drugiej części nasza gra nabrała walorów, podejmowaliśmy dobre i odważne decyzje na boisku, nie stroniliśmy od strzałów i pojedynków z rywalami.
Drużyny rozegrały dobre pełne emocji i bramek spotkanie. A końcowy wy­nik spotkania 17: 13 dla WAPu dodatkowo podbudował najstarszych Wapowiczów.


 

2 marzec 2015

 

Porażka w Bukownie

    26.02.2015 r. w godzinach popołudniowych nasi zawodnicy z rocznika 2004 i młodsi rozegrali mecz sparingowy z drużyną Orbita Bukowno. Tym razem lepsi okazali się rówieśnicy z Bukowna. Mimo porażki nasz zespół pozostawił po sobie bardzo dobre wrażenie a chłopcy pokazali dobry futbol, chociaż już w pierwszych minutach meczu wyglądali na nieco przestraszonych mając w świadomości fakt, że mierzą się z przeciwnikiem zdecydowanie silniejszym fizycznie. Na pewno był to bardzo dobry sprawdzian i duży bagaż nabytego doświadczenia. Czasami z przegranej z wyżej notowanym przeciwnikiem można wynieść więcej aniżeli z wysokiego zwycięstwa.


    W środę 25.02.2015 r. na treningu grupy II został zorganizowany przez trenera Mariusza Porębskiego turniej wewnętrzny. O składzie drużyn zadecydował tym razem ślepy traf, ponieważ zespoły zostały stworzone w drodze losowania. Rola przypadku nie była tu bez znaczenia, bowiem mogłoby się wydawać, że każdy z zawodników jest na innym poziomie sportowym, a rolą trenera jest “dostroić” ich do pozostałych a tym samym zbudować podstawę na przyszłość.

W skład 4 drużyn weszli:
Drużyna I – Kacper Grącki, Patryk Grącki oraz Mateusz Robak
Drużyna II – Mateusz Robak, Kuba Wróbel i Jaźwiec Jan
Drużyna III – Maciej Kulis, Kamil Pacia, Karolina Janus
Drużyna IV – Aleksandra Żyła, Antoni Kulis oraz Marysia Łaksa.

Zacięta walka toczona w duchu fair-play czterech zespołów wyłoniła zwycięzców turnieju oraz klasyfikację końcową:

1 miejsce Drużyna I 9 pkt
2 miejsce Drużyna II 4 pkt
3 miejsce Drużyna IV 3 pkt
4 miejsce Drużyna III 1 pkt

Za wolę walki i sportową postawę wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali słodkie upominki.


 

24 luty 2015

 


Kolejny mecz sparingowy skrzatów.

    W sobotnie przedpołudnie 21 lutego nasze skrzaty udały się do Miechowa na mecz sparingowy z Pogonią Miechów. Tego dnia podopieczni Grzegorza Smolaka spisywali się bardzo dobrze na boisku, dzielnie walcząc o każdą piłkę prezentowali ciekawy i miły dla oka futbol. Stwarzali sobie ogromną ilość sytuacji podbramkowych i wiele z nich zamieniali na bramki. Najlepszym strzelcem zespołu WAPu okazał się Mateusz Grela który zanotował w tym meczu aż 10 trafień, a kolejne bramki dołożyli Kacper Łyczak – 2, Radek Sikora -2 , Filip Garnek- 2 i Dawid Imiołek. Mecz zakończył się wysokim zwycięstwem 17:0 dzięki dobrej grze całej drużyny. Warto również zaznaczyć że Milan Maroszek w serii rzutów karnych popisał się pięknymi interwencjami i obronił aż 3 karne.
Jak widać nasi piłkarze ponownie zaprezentowali się z dobrej strony a rodzice, dziadkowie i wszyscy najbliżsi jak zawsze wspierali młodych zawodników.
    Duże brawa należą się również drużynie Pogoni dla której był to pierwszy mecz w tej kategorii wiekowej. Dzieci spisały się na medal.


 

19 luty 2015

 

TŁUSTY CZWARTEK W SZKÓŁCE

    12 lutego 2015 r. na treningach Adeptów Wolbromskiej Akademii Piłkarskiej – Młodzi przebojem, wysiłkowi fizycznemu towarzyszyły smakowite pączki. Zgodnie z wielowiekową tradycją w zapusty poprzedzające okres postu można objadać się nimi do woli i w tym dniu ponoć one nie tuczą :).
Zgodnie z przesądem ten, kto nie zje pączka w dniu tłustego czwartku, nie będzie miał powodzenia w życiu. Biorą sobie do serca to stare powiedzenie, zgodnie stwierdziliśmy, że lepiej nie ryzykować!
Jak powszechnie wiadomo w tym dniu i dzieci i dorośli nie mogą obejść się bez tradycyjnych pączkowych wypieków tym bardziej cieszy fakt, że obchody tłustego czwartku weszły już na stałe do kalendarza naszej Akademii.

 


 

17 luty 2015

 

Walentynkowe granie
    14 lutego nasi chłopcy z najmłodszej grupy pojechali do Olkusza rozegrać mecz sparingowy z tamtejszym Słowikiem Olkusz. Mecz był bardzo ciekawym widowiskiem obfitującym w wiele bardzo ładnych akcji i pięknych bramek. Niestety tego dnia to zespół z Olkusza okazał się lepszą drużyną, ale pamiętajmy, że liczą się nie tylko dobre wyniki ale przede wszystkim radość naszych Adeptów z gry i zdobywane przez nich doświadczenie.

 


 

5 luty 2015

    Z nowym rokiem z powodów zawodowych zakończył pracę w naszej Akademii trener Damian Glanowski. Dotychczasowego szkoleniowca Grupy II Wolbromskiej Akademii Piłkarskiej – Młodzi przebojem, zastąpił trener Mariusz Porębski, który poprzednio szkolił drużynę Młodzików w Osieku.


Z tego miejsca składamy serdeczne podziękowania dla trenera Damiana za czas włożony w prowadzenie drużyny przez okres prawie trzyletniej pracy.
Życzymy szczęścia i pomyślności w pracy zawodowej.

    W załączeniu fotorelacja z pierwszego treningu po zmianie kadrowej. Zawodnicy
i zawodniczki doskonalili niezwykle istotne w futbolu panowanie nad piłką.29 styczeń 2015

 


ZWYCIĘSKI SPARING SKRZATÓW Z ORBITĄ BUKOWNO.

    Dnia 27 stycznia nasza drużyna skrzatów udała się do Bolesławia, aby rozegrać mecz sparingowy z Orbitą Bukowno. WAP – Młodzi przebojem reprezentowali w tym dniu: Milan Maroszek, Krzyś Grudzień, Hubert Pokwiczał, Radek Sikora, Jasiu Warzecha, Dawid Myszor, Dawid Imiołek, Adaś Kossakowski, Matusz Mucha, Kornel Urbański, Kacper Łyczak i Mateusz Grela.
    Młodzi piłkarze od początku spotkania dominowali nad rywalami i często dochodzili do dogodnych sytuacji strzeleckich, którą jako pierwszy wykorzystał Adaś Kossakowski, rozwiązując tym samym worek z bramkami dla naszej drużyny. Najlepszym strzelcem WAP-u został Mateusz Grela strzelając 4 bramki. Swoje trafienia dołożyli również Jaś Warzecha, Kacper Łyczak, Dawid Myszor i Adaś Kossakowski (2 gole). Ale jak podkreśla trener Grzegorz na uznanie zasługują wszyscy grający WAP-owicze, którzy bardzo ambitnie toczyli zażartą i przebiegającą we wzorowej atmosferze grę w to co kochają najbardziej czyli piłkę nożną. Swoją postawą Skrzaty pokazały, iż ambicją i chęciami można góry przenosić.

    Sparing obfitował w cudowne bramki, fantastyczne rajdy i niezapomniane chwile radości głównych bohaterów meczu jak i ich rodziców. Po dobrym meczu w wykonaniu naszych piłkarzy nie dziwi zatem wynik 9:2 dla Wolbromskiej Akademii Piłkarskiej.


Jak widać rośnie nam przyszła kadra piłkarska WAP – Młodzi przebojem
super dzieciaki –
GRATULUJEMY


 

24 styczeń 2015

 


ORLIKI RÓWNIEŻ NA PODIUM

    18.01.2015 r. – dzień po sukcesie naszych Młodzików – drużyna Orlików również przystąpiła do rozgrywek w Noworocznym Turnieju zorganizowanym przez Skalankę Skała. Był to bardzo udany weekend dla naszej Akademii, bowiem chłopcy z rocznika 2004 i młodsi podobnie jak ich starsi koledzy nie zawiedli naszych oczekiwań, zajmując zaszczytne drugie miejsce w turnieju.
    Do niedzielnej rywalizacji zgłosiło swój udział osiem zespołów piłkarskich – LKS Maszycanka, dwie drużyny T.S. Skalanka, WAP – Młodzi Przebojem, Jutrzenka Giebułtów, A.P. Gołcza, Słomniczanka Słomniki oraz Clepardia Kraków. W drodze losowania uczestnicy turnieju zostali podzieleni na dwie grupy rozgrywkowe. Naszym pierwszym rywalem został zespół Jutrzenka Giebułtów, z którym zremisowaliśmy 2:2, kolejne spotkanie rozegraliśmy z zespołem T.S. Skalanka, wygrywając 2:0. Ostatnim przeciwnikiem fazy grupowej był zespół Słomniczanki. WAPowicze podeszli do tego spotkania mocno stremowani a stracona w pierwszych minutach bramka zupełnie ich podłamała. Mimo wielu prób nie potrafili już przeciwstawić się rozpędzonej Słomniczance, która pokonał naszych zawodników 2:3. Suma zdobytych w fazie grupowej punktów dała nam jednak drugie miejsce w grupie oraz możliwość rozegrania meczów finałowych.
    Do meczu półfinałowego z drużyną Clepardi podeszliśmy bardzo skoncentrowani
i w zmienionym ustawieniu. Szybko objęliśmy czterobramkowe prowadzenie, którego nie oddaliśmy już do końcowego gwizdka. Tą wygraną zapewniliśmy sobie awans do ścisłego finału, w którym ponownie naszym rywalem była Słomniczanka. Mecz okazał się świetnym widowiskiem dla kibiców – było w nim wszystko – poczynając od bramek poprzez indywidualne akcje, aż po dramaturgię, która towarzyszyła kibicom od pierwszego do ostatniego gwizdka sędziego. Po bardzo zaciętym spotkaniu zakończonym remisem 1:1, w rzutach karnych niestety lepsi okazali się nasi przeciwnicy.
    Natomiast najlepszym zawodnikiem turnieju, według oceny organizatorów, został nasz napastnik Kamil Dziubdziela.

Noworoczny Turniej Orlików

    Jesteśmy bardzo zadowoleni z możliwości rywalizacji z tak mocnymi drużynami. Mieliśmy doskonałą okazję skonfrontować się z zespołami prezentującymi naprawdę wysoki poziom. Tym bardziej cieszy fakt, że wypadliśmy na ich tle bardzo dobrze.

Można rzec, że był to magiczny piłkarski weekend dla naszej Szkółki.
W sobotę złoto a w niedzielę srebro.
Zmagania młodych piłkarzy w duchu walki fair play, sprawiły uczestnikom i ich trenerom wiele radości i satysfakcji.
GRATULUJEMY RAZ JESZCZE !!!


 

21 styczeń 2015

 


MŁODZI PRZEBOJEM
NA NAJWYŻSZYM PODIUM

    17.01.2015 r. podopieczni trenera Pawła uczestniczyli w Turnieju Noworocznym zorganizowanym przez TS Skalanka Skała. W zawodach wystartowało 8 drużyn: Skała 2004, Krakus Swoszowice, AP Gołcza, WAP – Młodzi przebojem, TS Skalanka, TS Skalanka 2, Zieleniczanka Zielonki, Maszycanka Maszyce
    Drużyna WAPu nie pozostawiła złudzeń swoim grupowym rywalom pokonując kolejno TS Skalankę (6:1), Skałę 2004 (6:0) oraz Krakus Swoszowice (4:2). Po wygranym meczu półfinałowym z drużyną AP Gołcza (4:1) młodzi WAPowicze pewnie przystąpili do finału gdzie ponownie spotkali się z drużyną – Skała 2004. Tym razem ograli rówieśników 4:0. Mecz finałowy był popisem mądrej i zespołowej gry całej drużyny a gorący doping licznie zgromadzonych rodziców nie zdeprymował naszych piłkarzy. Szybka, dynamiczna gra i zaawansowanie techniczne zadecydowało o wysokich i pewnych zwycięstwach.
    Rocznik 2002 i młodsi okazał się bezkonkurencyjny i zanotował w turnieju komplet zwycięstw, strzelając łącznie 24 bramki przy stracie jedynie 3 bramek. Zagraliśmy dobry turniej, co przełożyło się na satysfakcjonujący dla nas wynik i miejsce na najwyższym podium. Dodatkowo Jakub Grela strzelił aż 7 bramek i bezapelacyjnie wygrał klasyfikację na najlepszego strzelca. Natomiast Dawid Mendak został najlepszym zawodnikiem turnieju. Nie należy również zapominać o bramkarzu Szymonie Kluza, który podczas rozgrywek wyciągał piłkę z siatki tylko raz oraz o kapitanie drużyny, który nieustannie zachęcał kolegów do walki godnie zastępując trenera na boisku.
Wielkie gratulacje należą się dla całego zespołu, bowiem wszyscy zasługiwali na wyróżnienie

“Jestem dumny z tych chłopaków z każdego z nich z osobna – chwali swoich podopiecznych trener Paweł Neter – nie dlatego że wygrywali mecze, ale z tego, że sumiennie realizowali to o czym mówię na treningach oraz w szatni po każdym meczu”.
 

    Wysoki poziom styczniowych zmagań i doskonała organizacja to z pewnością atuty tej noworocznej imprezy. Niezmiernie cieszy również fakt, że w tak wymagającym gronie konkurentów nasi reprezentanci nie stanowili tylko bladego tła, ale walcząc do końca prezentowali swój piłkarski kunszt, sięgając po najwyższe laury tego turnieju.

Zwycięska drużyna WAP – Młodzi przebojem wystąpiła w składzie:
Szymon Kluza, Kacper Gil, Kacper Januszek, Dawid Mendak, Jakub Grela, Michał Kur, Bartosz Ciepał, Jakub Ptak, Jakub Rdest, Bartosz Pietrus.


 

19 styczeń 2015

 

WOLBROMSKIE SKRZATY GÓRĄ

    W sobotę 17.01.2015 na zaproszenie naszych trenerów do Wolbromia przyjechała drużyna Skrzatów z Garbarni Kraków, aby rozegrać sparing z wolbromskimi rówieśnikami. Zarówno goście jak i gospodarze wystawili po dwie drużyny, w skład których wchodzili mali piłkarze o wielkich sportowym serduszkach. Po dwugodzinnych, bardzo emocjonujących rozgrywkach, rozpoczęła się seria rzutów karnych, po których zwycięsko z boiska schodzili gospodarze, dziękując swojemu sparingpartnerowi za superową grę.

Skrzaty z Garbarni Kraków & Skrzaty WAP

Pamiętajmy jednak, ze wynik tego dnia nie był najważniejszy bowiem najważniejsza była dobra zabawa, której z pewnością nie zabrakło. Rozgrywki wywołały prawdziwe emocje, szczególnie pośród rodziców, którzy bardzo głośno dopingowali swoje pociechy.

Gratulujemy wszystkim małym piłkarzom wytrwałości i woli walki 🙂


 

18 styczeń 2015

 

WSPIERAMY WOŚP
 

    W ubiegłą niedzielę 11 stycznia 2015 r. odbył się 23 Finał WOŚP. Nasza Akademia co roku włącza się w to przedsięwzięcie, dlatego również w tym roku pomyśleliśmy – czemu nie, przecież wystarczą chęci – tylko tyle – tak łatwo można pomagać.
    W tym roku nasze dwie szkółkowe koszulki powędrowały do Zespołu Szkół w Jangrocie gdzie już po raz czwarty został zorganizowany Finał WOŚP. Podobnie jak w latach poprzednich Finał dostarczył zgromadzonym wielu wrażeń a do wspierania i udziału w akcji nikogo nie trzeba było długo namawiać.

    Zachęcam wszystkich, aby w przyszłym roku ofiarowali jeden dzień i pomogli w akcji. Ofiarowując akcji WOŚP swój czas i energię, ofiarowujemy zdrowie innym ludziom, ofiarowujemy je także sobie i naszym rodzinom. Niech, więc gra do końca świata i jeden dzień dłużej!


 

3 styczeń 2015

 


KULECZKOWO NA BIS

    30 grudnia 2014 r grupa trenera R. Koterby, dzięki uprzejmości właścicielki wolbromskiego kuleczkowa P. Marty Glanowskiej, mogła wspaniale się bawić podczas kolejnego spotkania integracyjnego. Bo jak powszechnie wiadomo zabawa jest integralną częścią prawidłowego rozwoju dziecka, jak również znakomitym sposobem na zintegrowanie grupy.


Pamiętajcie drodzy, że świat dzieciństwa jest taki piękny i kolorowy, zatem jak tylko nadarzy się taka okazja korzy­stajcie z dobrej zabawy 🙂

 

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com