KONTO AKADEMII  -  Bank Spółdzielczy w Wolbromiu:

      89 84500005 0000 0000 3737 0002
      KRS 0000402761
      NIP: 6372190477
      REGON: 122444484

Archiwum 2014

29 grudzień 2014

 

 


    Kolejny rok szkolenia – trzeci rok – powoli dobiega końca Wykonaliśmy wspólnie ciężką pracę, która przyniosła zadowalające efekty. Zarząd i Trenerzy są dumni, że udało im się przekonać dzieci i młodzież, że można bardzo sympatycznie spędzić wolny czas, niekoniecznie przed telewizją i komputerem, a zawodnicy dostrzegli, że wielogodzinna praca na boiskach i halach sportowych nie poszła na marne przynosząc oczekiwane efekty, w postaci licznych medali, pucharów i dyplomów. Bardzo cieszy też fakt, iż Adepci bardzo zżyli się z sobą i tworzą dobrze rozumiejącą się grupę, chętną do ciężkiej sportowej pracy, ale i zawsze gotową do wspólnej dobrej zabawy na wycieczkach, obozach czy spotkaniach integracyjnych.
    Przed nami kolejny rok pełen niespodzianek, do których z pewnością można zaliczyć awans naszych podopiecznych z rocznika 2002 i młodsi, do rozgrywek w Super Lidze Młodzików Podokręgu Krakowskiego. Kochani trzymamy za Was kciuki i wierzymy, że godnie będziecie reprezentować barwy naszej Akademii a Wasi młodsi koledzy z duma przejmą od Was pałeczkę, godnie podtrzymując wypracowany wysoki poziom rozgrywek w niższych ligach.    Na ostatnich w tym roku jednostkach treningowych zostały wręczone statuetki dla zawodników, którzy mogli poszczycić się bardzo dobra – roczną frekwencją:

W “Przedszkolu Piłkarskim” statuetkę otrzymał – Jaś Warzecha, któremu na zdjęciach towarzyszą koledzy z boiska.

W grupie młodszej statuetkę obowiązkowego zawodnika odebrał – Kamil Syguła

W grupie II starszej wytrwale trenującym okazał się – Dawid Gardeła.

A w grupie najstarszej 100% frekwencją, jak przystało na kapitana drużyny, mógł poszczycić się – Kacper Januszek

na zakończenie treningu nie zabrakło również świątecznych życzeń.

Do zobaczenia w Nowym 2015 Roku.


 

19 grudzień 2014

    W związku z brakiem możliwości osobistego podziękowania za wsparcie finansowe a także brak możliwości zamieszczenia logo firmy na stronie internetowej Akademii, publikujemy poniżej podziękowania dla naszego sponsora.


“Jedynie prawdziwy człowiek zauważy potrzeby innego człowieka.
Jedynie człowiek wielkiego serca wyciągnie doń pomocną dłoń.”
Jan Paweł II

 


DZIĘKUJEMY SERDECZNIE:


Prezesowi
MPrestar Sp. z o.o
PANU
MATEUSZOWI BIK

za bezcenne wsparcie oraz przekazaną darowiznę.
Pana starania i chęć pomocy są dla nas bardzo cenne i motywują do dalszej pracy.
Są także dowodem na to, że docenia Pan efekty jakie niesie wspólne działanie dążące do rozwoju zamiłowań i samorealizacji naszych podopiecznych.
Doceniając Pana troskę o uśmiech i zadowolenie naszych dzieci, życzymy wielu sukcesów w życiu zawodowym i osobistym a także powodzenia w realizacji życiowych zamierzeń.

Dziękujemy raz jeszcze,
a do podziękowań dołącza się grono naszych podopiecznych.

 

Zarząd i Trenerzy WAP – Młodzi przebojem

 


 

18 grudzień 2014

 

Nasza Akademia ma wielu dobroczyńców, którzy służą nam pomocą zarówno materialną
jak i swoją pracą na rzecz szkółkowej społeczności. Pamiętają oni bowiem, że:

“Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada,
lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.
Jan Paweł II

W dniu dzisiejszym składamy serdeczne podziękowania
Panu Wojciechowi Ciepał
za nieodpłatne przeprowadzenie remontu naszej siedziby przy ul. Skalska 20
dziękujemy za poświęcony czas, nieoceniony trud i osobiste zaangażowanie oraz profesjonalne  wykonanie prac remontowych.

DZIĘKUJEMY !!!


 

17 grudzień 2014

 

TURNIEJE MIKOŁAJKOWE STARSZYCH “WAPOWICZÓW”

    W niedzielę 07.12.2014 r. dwa roczniki 2002 i młodsi oraz 2004 i młodsi wzięły udział w Halowych Turniejach Mikołajkowych.
    Grupa starsza została zaproszona na zorganizowany przez Szkółkę Piłkarską MKS Skała turniej, w którym uczestniczyło 7 dru­żyn z podziałem na dwie grupy rozgrywkowe. Rywalami naszych młodych piłkarzy byli: AP Przebój Wolbrom oraz OKS Słowik Olkusz.
W skład grupy drugiej weszły takie kluby jak: Słomniczanka Słomniki, Gwarek Wieliczka oraz 2 drużyny ze Skały. Do półfinałów zakwalifikowali się zawodnicy z WAP – Młodzi przebojem, OKS Słowik Olkusz, Słomniczanka Słomniki oraz Skalanka Skała. Nasi waleczni chłopcy pewnie wygrali rozgrywki półfinałowe awansując do ścisłego finału, w którym przegrywając jedynie 1:2 oddali tytuł zwycięscy turnieju Słomniczance Słomniki.
Według oceny organizatora turnieju zawodnicy WAP – Młodzi przebojem zaprezentowali najefektowniejszą grę. Ta pochlebna ocena naszych zawodników była dla nich osłodą po finałowej porażce.

 

    Natomiast grupa z rocznika 2004 i młodsi gościła w Olkuszu na zorganizowanym przez OKS Słowik Turnieju Mikołajkowym. Podobnie jak w Skale w turnieju wzięło udział 7 drużyn z podziałem na dwie grupy. Nasi zawodnicy rywalizowali w swojej grupie z drużynami: Krakus Nowa Huta oraz OKS Słowik Olkusz. Po zaciętej i wyrównanej walce nie udało się jednak awansować do ścisłego finału. W meczu o 5 miejsce okazaliśmy się drużyną zdecydowanie lepszą, wygrywając z rówieśnikami z Klucz 4:1.
Warto zwrócić uwagę, że osiągnięta lokata w turnieju nie jest adekwatna do posiadanych przez naszych zawodników umiejętności, stres i trema w tak młodym wieku sprawia, że nie można w pełni zaprezentować swojego talentu. Pocieszający jest fakt, że ewidentne postępy w szkoleniu tego rocznika wróżą wielkie sukcesy tej młodej drużyny.


 


 

9 grudzień 2014

 

Mikołaj

W poniedziałkowe popołudnie tj. 08.12.2014 r., do Adeptów Wolbromskiej Akademii Piłkarskiej – Młodzi przebojem zawitał, z dwudniowym poślizgiem, Św. Mikołaj. Było to już trzecie wspólne spotkanie organizowane w naszej Akademii. Dzięki uprzejmości Dyrektora Domu Kultury Pana Piotra Gamrota, w tym roku mogliśmy gościć ulubieńca dzieci w przestronnej i odświętnie udekorowanej sali lustrzanej. Było to radosne popołudnie, któremu towarzyszył gwar i śmiech wyczekujących upominków dzieciaków.

 

Po krótkiej rozmowie Mikołaja z zawodnikami nasz gość wręczył wszystkim zebranym piłkarzom słodkie paczki, życząc “WAPowiczom” radości z trenowania i wielu sukcesów na różnego rodzaju turniejach. Po pamiątkowych zdjęciach, dzieci oraz rodzice przeszli do sali kinowej, gdzie wspólnie mogliśmy oglądać film familijny “Gdzie jest Mikołaj”. Film śmieszył nas i bawił o przede wszystkim przypominał nam o bardzo ważnej rzeczy – a mianowicie – to, że nie zawsze widzimy Świętego Mikołaja, nie oznacza, że go nie ma bo co roku przekonuje nas przecież, że istnieje. Prawda ?……………..ISTNIEJE.

 

Jak co roku nie zawiedli nas sponsorzy, którzy wspomogli finansowo i rzeczowo Św. Mikołaja:

DZIĘKUJEMY SERDECZNIE ZA POMOC:

– MPRESTAR SP. Z O.O.

– “A&M PRESTIGE” S.C. PRZEDSIĘBIORSTWO P.U.H M. BĘDKOWSKI A. MYSZOR

– F.H.U. DOMINIKA I PAWEŁ JAGŁA

– F.P.H.U. DROMA MAJDA URSZULA

– Z.P.H.U. GUM-BAR CIUŁA WOJCIECH

– PIEKARNIA – CUKIERNIA JOLANTY I MARKA PURZYCKICH

– FIRMA HANDLOWA PIWOWARSCY I SPÓŁKA

DZIĘKUJEMY RÓWNIEŻ DYREKTOROWI DOMU KULTURY

– PANU PIOTROWI GAMROT

ZA UDOSTĘPNIENIE SALI LUSTRZANEJ WRAZ Z NAGŁOŚNIENIEM

ORAZ:

PANI AGNIESZCE GOŁEMBIOWSKIEJ – KAROŃ

PANI MARZENIE KAROLCZYK

ZA WYPOŻYCZENIE GUSTOWNEGO UBRANIA DLA NASZEGO MIKOŁAJA


To dzięki Waszej pomocy kochani ten dzień był wypełniony radością Adeptów

Wolbromskiej Akademii Piłkarskiej – Młodzi przebojem

DZIĘKUJEMY


 

27 listopad 2014

 

UMOWA PARTNERSKA WESZŁA W ŻYCIE

W dniu 21 listopada 2014 r. została podpisana umowa współpracy pomiędzy Fundacją “Sportowe Katowice” z siedzibą w Katowicach przy ul. Bukowej 1 reprezentowaną przez:


Jan Furtok – Prezes Zarządu
Tomasz Rogalski – Wiceprezes Zarządu
Marek Oględziński – Wiceprezes Zarządu

a Wolbromską Akademią Piłkarską – Młodzi przebojem, którą reprezentowali:


Tomasz Januszek – Prezes
Paweł Neter- Wiceprezes
Sebastian Sarecki – Skarbnik

W ramach wspomnianej umowy nasza Akademia ma prawo określać się mianem klubu partnerskiego Fundacji “Sportowe Katowice” oraz klubu GKS GieKsa Katowice.
Jak poinformowali nas goście, “Młoda GieKSa” szukając talentów nie skupia się jedynie na lokalnych partnerach a naszą Akademią zainteresowała się podczas organizowanego przez WAP turnieju “Pożegnanie Lata”.
Z wielu korzyści płynących ze współpracy warto przytoczyć punkty, które mówią o:
– nieodpłatnym wstępie na mecze ligowe pierwszej drużyny GKS “GieKSa” Katowice,
– organizowanych dla poszczególnych roczników gier kontrolnych,
– możliwości odbycia przez trenerów WAP – Młodzi przebojem stażu w Katowicach,
dodatkowo koordynatorzy obu stron będą ściśle współpracować w zakresie wytycznych dotyczących szkolenia.


 

25 listopad 2014

 


WAP – MŁODZI PRZEBOJEM
W KOLEJNYM PROGRAMIE SPOŁECZNYM

    We wrześniu b.r ruszył nowy program społeczny Orange Polska. Jest to długofalowa inicjatywa umożliwiająca rozwój lokalnych klubów sportowych w pięciu dyscyplinach: koszykówce, siatkówce, piłce nożnej, piłce ręcznej i lekkoatletyce. Jej głównym założeniem jest wsparcie 100 Szkółek i Klubów zrzeszających uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów w całej Polsce. By zdobyć wsparcie Orange Polska wnioskodawcy musieli uzasadnić, dlaczego Klub Sportowy Orange powinien powstać właśnie w ich miejscowości oraz przygotować dwuletni plan wykorzystania pracy klubu przez społeczność lokalną

W ramach wspomnianego projektu firma Orange planuje wesprzeć finałową setkę sprzętem sportowym, treningowym, specjalnym programem szkoleniowym a także gwarantuje pomoc przy modernizacji klubu.

Do programu zgłosiło się aż 2725 klubów z całej Polski. Wymogi formalne spełniły zaledwie 664 z nich, z Małopolski zakwalifikowało się jedynie 64 kluby w tym Wolbromska Akademia Piłkarska – Młodzi przebojem. Jest to wielki sukces naszej Szkółki i dowód na to, ze prawie miesięczna praca nie poszła na marne. Jednak to dopiero początek eliminacji, następny krok wyłoni najlepsze projekty i co siódma szkółka otrzma miano Sportowego Klubu Orange oraz wsparcie rzeczowe i merytorycznie od Orange Polska.

 


 

24 listopad 2014

 

Kuleczkowo

    20 listopada 2014 r. nasi najmłodsi adepci z “Przedszkola Piłkarskiego” uczestniczyli we wspólnej zabawie w nowo powstałym wolbromskim kuleczkowie na ul. Krakowskiej. Była to wspaniała okazja do integracji zarówno dzieci jaki i ich rodziców. W świetnie zorganizowanym miejscu do zabawy “Młodzi (chociaż w tym przypadku najmłodsi) przebojem”, w sposób bezpieczny i aktywny spędzili czas na zjeżdżalniach, mini samochodzikach, w parkach linowych, basenach z piłkami, oraz małych piłkarzykach. Natomiast rodzice oraz trener Grzegorz cieszyli się, że przy wtórze gromkich śmiechów i pisków towarzyszących świetnej zabawie ich pociechy mają możliwość wszechstronnego rozwoju i doskonalenia umiejętności ruchowych.

Była to superowa zabawa dla maluchów, ale również świetny sposób na wynagrodzenie najmłodszym piłkarzom ich wielkiego zapału i poświęcenia w reprezentowaniu barw naszej Akademii podczas meczów oraz treningów, w których tak chętnie nasze szkółkowe pociechy uczestniczą.


 

22 listopad 2014

 

Mecz Polska – Szwajcaria
 

    We wtorek 18 listopada Adepci naszej Akademii wraz z rodzicami wzięli udział w towarzyskim meczu Polska – Szwajcaria, który odbył się na wrocławskim stadionie.

    Mimo późnej godziny, w której rozgrywany był mecz, chętnych do wyjazdu nie brakowało. Również niesprzyjająca pogoda w dniu wyjazdu, nie zniechęciła wycieczkowiczów, którzy bez żadnych opóźnień punktualnie stawili się na miejsce zbiórki. Po czterogodzinnej podróży naszym oczom ukazał się Stadion, który był jedną z aren Euro 2012. Właśnie tam rozegrane zostały trzy mecze fazy grupowej w tym jeden mecz Reprezentacji Polski. Mimo faktu, iż Stadion spełnia wymogi najwyższej czwartej kategorii UEFA poddaliśmy porównaniu znane nam już Stadiony z Warszawy i Gdańska. Po krótkiej wymianie zdań wszyscy zgodnie stwierdzili, że PGE ARENA Gdańsk zdecydowanie bardziej nas zachwycił swoim wyglądem, chociaż stadion wrocławski można również uznać za bardzo ciekawy. Po krótkim zapoznaniu się z obiektem przyszedł czas na kibicowanie. A było warto, bowiem obejrzeliśmy bardzo żywy i ciekawy mecz, który jak dobry thriller, do końca trzymał nas w napięciu. Świetne akcje, efektowne zagrania Reprezentacji Polski wpływały na wyobraźnie młodych piłkarzy skrycie marzących o własnej dorosłej karierze piłkarskiej. To spotkanie oraz dobra postawa naszych piłkarzy pozwalają z optymizmem oczekiwać kolejnych eliminacyjnych konfrontacji Euro 2016 z udziałem biało-czerwonych. Mamy tylko nadzieję, że w gronie wiernych kibiców nie zabraknie Wolbromskiej Akademii Piłkarskiej – Młodzi przebojem.


WYSOKA WYGRANA 14 : 0
NA KONIEC RUNDY JESIENNEJ
    W ostatniej kolejce rundy jesiennej, WAP – Młodzi przebojem pokonał drużynę AP Przebój Wolbrom. Ostatni mecz tej rundy mimo niskiej temperatury i postępującej mgły dostarczył dużo emocji a dobra dla oka gra podopiecznych Pawła Netera została nagrodzona 14 bramkami. Był to mecz wielkiej walki, w którym chłopcy pokazali, że punktu można zdobywać nie tylko piłkarskimi umiejętnościami ale również ambicją i zaangażowaniem.
    Przewaga naszych Młodzików była bardzo widoczna od pierwszych minut spotkania
a gospodarze nie mieli za wiele do powiedzenia w naszym polu karnym. Cieszy również to, że łupem bramkowym podzieliło się kilku zawodników, zwiększając, i tak już okazałe, swoje indywidualne statystyki strzeleckie. Najskuteczniejszymi snajperami w tym meczu okazali się Kacper Januszek i Jakub Grela, którzy zdobyli aż po 5 bramek w spotkaniu. Do listy strzelców dopisali się również: Michał Kur (1), Kacper Sarecki (1), Dawid Mendak (1) oraz Jacek Kopeć (1).

 

    Tym miłym dla oka akcentem Młodziki zakończyły jesienne rozgrywki ligowe wpisując się w tabeli na miejsce lidera, który w całej rundzie zdobył aż 103 gole tracąc przy tym jedynie 3 bramki. Po meczu zawodnicy wraz z rodzicami, którzy zmarznięci dopingowali przez cały mecz swoje pociechy, skorzystali z ufundowanego przez Zarząd ciepłego posiłku przygotowanego, z racji niesprzyjającej, chłodnej aury, przez zaprzyjaźnioną z naszą Akademią “Gospodę Pod Lasem”, prowadzoną przez Panią Edytę Kiwior. Teraz czeka nas przerwa w rozgrywkach, zawodnicy niedługo przeniosą się z treningami na halę, choć na tą chwilę póki pozwala pogoda korzystają jeszcze z gry na powietrzu.
    Podsumowując rundę jesienną należy stanowczo stwierdzić, że był to wspaniały debiut “WAPowieczów” w rozgrywkach ligowych. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że pokazany hart ducha walki, będzie również prezentowany w rundzie wiosennej a w najbliższej przyszłości w czekających nas rozgrywkach halowych.


 

27 październik 2014

 

PIERWSZA INTEGRACJA
W
WAP – MŁODZI PRZEBOJEM
 

    Jak wszyscy wiemy Wolbromska Akademia Piłkarska – Młodzi przebojem to nie tylko Adepci, Trenerzy i Władze Stowarzyszenia ale również Rodzice naszych młodych zawodników. To na ich głośny doping zawsze mogą liczyć grający w barwach naszej Akademii piłkarze, to oni wytrwale i sumiennie “dostarczają” swoje pociechy na treningi, które odbywają się (szczególnie zimą) w różnych miejscach naszej Gminy i nie tylko. Zawsze chętnie wspierają Szkółkę podczas organizacji obchodów Dnia Dziecka bądź tak wyczekiwanych przez Adeptów spotkań z Mikołajem, nie zostawiają nas również bez pomocy przy organizacji turniejów oraz wyjazdów na mecze i wycieczki. Jak widać są wielką podporą naszej Akademii i dlatego nie możemy o nich zapominać.
    Jednak działając w 4 grupach wiekowych kontakty interpersonalne z Rodzicami Adeptów są znacznie utrudnione. Dlatego wśród rodziców zrodził się pomysł zorganizowania imprezy integracyjnej, której bohaterami tym razem nie miały być dzieci tylko starsza grupa Członków naszego Stowarzyszenia. Taka inicjatywa szybko spotkała się z aprobatą Zarządu i Trenerów a dodatkowo świadomość szybszego przełamania “pierwszych lodów”, zmniejszenie dystansu między Rodzicami wszystkich grup i nawiązania więzi, które są podstawą wspólnego działania przemawiała za organizacją takiego spotkania.

    I tak w piątkowy wieczór 24 października 2014 r. miała miejsce pierwsza w historii WAP – Młodzi przebojem, Impreza Integracyjna dla Rodziców uczęszczających do naszej Szkółki Adeptów. Obok dobrej muzyki, smacznego poczęstunku a przede wszystkim dopisujących humorów wszystkich uczestników nie zabrakło tortu ufundowanego przez Zarząd Akademii jako formy podziękowania wszystkim Rodzicom za dotychczasową pomoc w pracy WAP – Młodzi przebojem. Zabawa była przednia a i pomysł budowania w taki sposób jedności Szkółkowej okazał się strzałem w dziesiątkę. Obok dobrej zabawy nie zabrakło również tematów związanych z naszą Akademią. Szkoda tylko, że z uwagi na piątkowy termin zabawy nie wszyscy mogli przybyć na to spotkanie, deklarując jednak swoją gotowość na przyszłe takie taneczne integracje, które zapiszą się z pewnością na stałe w naszym szkółkowym kalendarzu.


 

25 październik 2014

 

    18 października chłopcy z rocznika 2004 i młodsi uczestniczyli w II Turnieju II Ligii Orlików w Gorenicach.

 

    Olbrzymie zaangażowanie, zapał i wola walki zaowocowała upragnionym złotym medalem. Młodzi Adepci wygrali wszystkie rozegrane mecze i zdominowali plac gry, strzelając aż 23 bramki, tracąc tylko 1 gola. Obiektywnie należy stwierdzić, że w przekroju całego Turnieju byliśmy zespołem wyróżniającym się a odniesione zwycięstwo było zdecydowanie zasłużone. Chętnie obserwuje się taką grę młodych piłkarzy, którzy swoimi występami rozbudzają nadzieje na przyszłość. Gratulujemy zwycięstwa.


 

21 październik 2014

 

KOLEJNY WALKOWER
 

    W dniu 20.10.2014 r. drużyna – Błysk Zederman bez podania przyczyny nie stawiła się na mecz II Ligii Młodzików. Łatwo zdobyte 3 punkty nie cieszyły jednak naszych zawodników, którzy wolą sprawdzać swoje umiejętności w czystej i sportowej walce.
Pozostaje nadzieję, że ostatni mecz tej rundy, który mamy rozegrać z drużyną AP Przebój Wolbrom, odbędzie się w wyznaczonym terminie – czyli 27.10.2014 r. o godz. 15.00 na stadionie przy ul Leśnej 2. Jest to już drugi termin tego spotkania,który pierwotnie miał zostać rozegrany w dniu 08.09.2014 r., jednak na prośbę AP Przebój został zmieniony.


 

18 październik 2014

 

LIDER NADAL NIEPOKONANY
 

    W dniu 13.10.2014 r. nasi ligowi chłopcy zdobyli aż dziesięć bramek, nie tracąc przy tym żadnej, w meczu z drużyną Centuria Chechło. Zdobyczami bramkowymi podzielili się: Jakub Grela (3), Kacper Januszek (3), Jakub Ptak (2) i Kacper Sarecki (2).
    Mecz przebiegał pod dyktando zawodników WAP-u, gospodarze rzadko przekraczali środek boiska. Po nerwowym początku “Młodzi przebojem” szybko wyszli na prowadzenie zdobywając w pierwszej połowie 4 bramki. Druga połowa meczu przyniosła kolejnych 6 bramek i kilka niewykorzystanych, 100% sytuacji. Jednak nie każda akcja musi kończyć się golem.

 

 

    Zadowalające jest to, że wszyscy zawodnicy zgłoszeni do gry w tym meczu spisali się bardzo dobrze, rozgrywając spotkanie z bardzo dużym zaangażowaniem. Jak zawsze pewnym punktem w obronie był Dawid Mendyk, świetne akcje skrzydłami przeprowadzał Bartosz Ciepał a silne strzały z dystansu Jakuba Ptaka w końcu przyniosły efekty. Na pochwałę zasługuje również gra Michała Kura, który wyrasta na świetnego rozgrywającego. Nie możemy również zapomnieć o mocnej ławce rezerwowych, która jest dużym plusem naszej drużyny. Zmiany, jakie dali młodsi zawodnicy: Kacper Duch, Jacek Kopeć i Emil Maciora pozwalają spokojnie patrzeć w przyszłość naszej drużyny.


 

14 październik 2014

 

“PRZEDSZKOLE PIŁKARSKIE”
GOŚCINNIE
U WOLBROMSKICH PRZEDSZKOLAKÓW
 

    W dniu 03.10.2014 Wolbromska Akademia Piłkarska – Młodzi przebojem we współ­pracy z Przedszkolem Publicznym nr 1 im. “Misia Uszatka” w Wolbromiu zorganizowała
w budynku wspomnianego przedszkola przy ulicy Piłsudskiego, pierwszy trening piłkarski dla przedszkolaków z grupy wiekowej 5-6 lat. Na tak ważne spotkanie udał się trener skrzatów Grzegorz Smolak oraz Adaś Kossakowski, Mateusz Mucha, Jan Warzecha, Milan Maroszek, Nikolas Pielka i Michaś Marcinek, którzy już od lata czynnie uczestniczą
w treningach naszego “Przedszkola Piłkarskiego”.
    Na wstępie tej sportowej przygody trener Grzegorz opowiedział uważnie słuchającym dzieciakom o sposobie prowadzenia treningów, o rozgrywanych przez małych sportowców meczach oraz dodatkowych atrakcjach organizowanych przez naszą Akademię, które wynagradzają wszystkim Adeptom ciężką i solidną pracę na treningach. Nie zabrakło również opowieści o pierwszym turnieju drużyny “Skrzatów”, na którym to nasi najmłodsi piłkarze godnie reprezentowali barwy klubowe zdobywając zasłużenie pierwsze ozłocone miejsce oraz okazały puchar.
    Nasi dumni z pełnionej w tym dniu funkcji młodzi Adepci zaprezentowali koleżankom i kolegom stroje treningowe oraz meczowe wraz z całym wyposażeniem, po czym zaprosili swoich rówieśników do udziału w profesjonalnie przeprowadzonym treningu. Po krótkiej rozgrzewce w formie zabawy Trener rozpoczął trening z wykorzystaniem drabinek koordynacyjnych. Śmiechu było co niemiara a dzieci już lekko zmęczone, ale szczęśliwe
z wielkim zapałem nie mogły doczekać się kolejnych ćwiczeń, z którymi radziły sobie bez większych problemów. Po ćwiczeniach koordynacyjnych przyszedł czas na najbardziej wyczekiwany przez gospodarzy spotkania tak zwany “kontakt z piłką”. Na ćwiczenia składały się zabawy z piłką oraz różne formy jej prowadzenia a na zakończenie zostały przeprowadzone serie rzutów karnych do specjalnie przygotowanych na ten dzień bramek.

    I tak, ku niezadowoleniu małych kandydatów na piłkarzy, trening dobiegł końca. Na zakończenie goście i gospodarze spotkania wspólnie i bardzo głośno wykrzyczeli nasz klubowy okrzyk “Wolbromska Akademia Piłkarska Młodzi przebojem” a trener Grzegorz wręczył gościnnym przedszkolakom zasłużone medale oraz słodkie upominki.
Szczęśliwe maluchy, które przez chwilę mogły się poczuć jak prawdziwi mali piłkarze podziękowały trenerowi i Adeptom WAP – Młodzi przebojem, a jako dowód wdzięczności wręczyły na ręce trenera własnoręcznie wykonaną, przepiękną kolorową laurkę.

 


Dziękujemy za zaproszenie
i do zobaczenia na treningach w barwach naszej Akademii.


REWIZYTA W KATOWICACH
 

    4 października 2014 r. młodzi piłkarze z grupy trenera Koterby uczestniczyli w meczu piłkarskiej pierwszej ligi, pomiędzy zespołami GKS Katowice – Chrobry Głogów. Moment rozpoczęcia meczu był wzruszającą chwilą zarówno dla dzieci z naszej Akademii  jak i ich rodziców, bowiem adepci z WAP – Młodzi przebojem mieli zaszczyt wyprowadzać zawodników z obydwu drużyn na płytę boiska.
    Emocje, które temu towarzyszyły były ogromne a starsi i doświadczeni piłkarze, poprzez rozmowę i szczere uśmiechy, umiejętnie rozładowali widoczny na twarzach naszych młodych zawodników stres.
    Była to wspaniała okazja do zobaczenia z bliska dorosłej piłki oraz atmosfery panującej tuż przed meczem jak również w trakcie meczu.
    Miejmy tylko nadzieję, że nie był to jednorazowy wyjazd i takie atrakcje na stałe zagoszczą w naszym szkółkowym kalendarzu.

 

Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego wyjazdu serdecznie dziękujemy.


TURNIEJE ŻAKÓW
 

    Dwukrotnie tej jesieni nasi najmłodsi piłkarze uczestniczyli w turniejach piłkarskich, organizowanych przez Podokręg Piłki Nożnej w Olkuszu.
    Rywalizacja była bardzo zacięta, w każdym spotkaniu nasi zawodnicy sprawdzali swoje piłkarskie umiejętności na tle swoich rówieśników. Trzeba przyznać, że cała drużyna zagrała w obu meczach z dużym zaangażowaniem i wolą walki. A kibicujący rodzice świetnie dopingowali swoje pociechy.
    Zarówno w Gołczy jak i w Kluczach, ukoronowaniem stojącej na wysokim poziomie gry było miejsce na drugim stopniu podium.

 

Kategorię Żaków reprezentowali:
Maciora Kamil, Syguła Kamil, Romanek Kamil, Sikora Karol, Płaszczyk Jakub, Witkowski Olaf, Płowiec Kamil, Banyś Mikołaj, Konieczny Oliwier, Warzecha Tymoteusz.


 

13 październik 2014

 

ZASŁUŻONE ZWYCIĘSTWO MŁODZIKÓW!!!
 

    07.10.2014 na stadionie przy Leśnej 2 zgromadzeni kibice obejrzeli, trzymający
w napięciu do ostatniej minuty, mecz pomiędzy WAP- Młodzi przebojem a OKS “SŁOWIK” Olkusz. Rywalizacja przebiegała według ustalonych reguł, ale nie zabrakło oczywiście zaciętej, sportowej walki. Zarówno Goście jak i Gospodarze wiedzieli, że będzie to trudne spotkanie sportowe i dla obu zespołów, z wierzchołka tabeli, przeciwnik w tym meczu będzie bardzo wymagający.

    Od pierwszego gwizdka stroną atakującą i przeważającą na boisku byli zawodnicy
z Wolbromia. W pierwszej połowie zawiodła jedynie skuteczność, mieliśmy około sześciu 100% i niewykorzystanych sytuacji, które z pewnością wpłynęłyby na spokojniejszy przebieg meczu. Po zmianie stron i przy bezbramkowym wyniku obraz gry nie uległ zmianie. Nasz zespół cały czas atakował i zasłużenie, już na początku II połowy zdobył trzy gole po strzałach Jakuba Greli (1) i Kacpra Januszka (2). Ta, wydawać by się mogło, pewna sytuacja doprowadziła do zmiany w składzie grających zawodników. Olkuszanie szybko wykorzystali słabszą grę mniej doświadczonych piłkarzy i już po chwili, po szkolnych błędach w obronie naszego zespół, zdobyli dwa gole. Zaistniała sytuacja nie wpłynęła jednak na waleczną grę naszych piłkarzy, którzy nie przestawali atakować bramki przeciwnika. Jednak i w tej połowie niestety razili nieskutecznością, lub na drodze do bramki stawał im bramkarz gości. W ostatnich minutach meczu celny strzał w światło bramki oddał po raz drugi Jakub Grela przechylając szalę zwycięstwa 4:2, jednak ku naszemu niezadowoleniu nie był to koniec strzelaniny, ponieważ tuż przed końcowym gwizdkiem na listę strzelców wpisał się zawodnik OKS “SŁOWIK” Olkusz ustalając końcowy wynik meczu 4:3.


 

    Obiektywnie należy jednak stwierdzić, że wynik spotkania zupełnie nie odzwierciedla przebiegu meczu oraz zaangażowania naszych zawodników, którzy zaprezentowali wysoki poziom gry, dostarczając kibicującym rodzicom i miłośnikom piłki nożnej wielu pozytywnych emocji i wrażeń.


 

07 październik 2014

 

WAP – AP Gołcza
 

    Nasi podopieczni z rocznika 2004 i 2005 uczestniczyli w meczu sparingowy z zespołem AP Gołcza. Mecz został rozegrany w Szreniawie na tamtejszym Orliku. Młodzi piłkarze zagrali 4 połowy 2 x 20 min i 2 x 15 min. Mecz zakończył się wynikiem 13:3 dla WAP-u a łupem bramkowy tamtego dnia dzielili się Kacper Jaros, Bartosz Paszczela, Bartosz Kańczuga, Antek Kulis, Maciej Kulis i Antek Mól. Warto dodać że nasz zespół stracił 2 bramki z trzech po rzutach karnych. I tak nasi waleczni piłkarze mimo straconych 3 bramek okazali się w tym meczu lepsza od Gołczy drużyną. Gratulujemy!!!

 

W meczu zagrali
Oliwier Hamernik, Karol Imiołek, Antoni Będkowski, Kacper Jaros, Adrian Grabowski, Antoni Mól, Antoni Kulis, Maciej Kulis, Bartosz Paszczela, Bartosz Kańczuga, Miłosz Duch


 

06 październik 2014

 

LIGA MŁODZIKÓW
    Za nami trzeci tydzień rozgrywek ligowych Młodzików, który przebiegł pod znakiem nierozegranych w terminie meczów. Zgodnie z terminarzem ustalonym przez olkuski podokręg w poniedziałek 22.09.2014 r. zawodnicy WAP – Młodzi przebojem powinni rozegrać mecz z Przebojem 1937, niestety na wniosek naszego meczowego rywala mecz został odwołany bez wskazania terminu zastępczego. Również zaplanowany na środę 24.09.2014 r. mecz z Pilicznką Pilica na prośbę gości nie odbył się, jednak w tym drugim przypadku, ku zadowoleniu naszych młodych sportowców, ustalono, iż mecz zostanie rozegrany w sobotę na stadionie przy ul Leśnej 2. I tak też się stało.

 

    Mimo kapryśnej pogody obie drużyny rozpoczęły rozgrywki punktualnie nie skarżąc się na niską temperaturę i opady deszczu. Zawodnicy WAP-u, którzy wybiegli na murawę stworzyli dobrze rozumiejący się zespół, co przyczyniło się do kolejnej, wysokiej wygranej 13:0. “Młodzi przebojem” kontrolowali przebieg spotkania przez całe 60 minut gry zdobywając komplet punktów oraz znacznie zwiększając swój bilans bramkowy. 
    Łupem bramkowym podzielili się: Jakub Grela -1, Kacper Januszek 7, Michał Kur – 2, Kacper Sarecki – 3

Skład: Ciepał Bartosz, Grela Jakub, Januszek Kacper, Kluza Szymon, Kur Michał, Mendak Dawid, Ptak Jakub, Sarecki Kacper, Wójcik Mateusz

Rezerwy: Duch Kacper, Haberka Szymon, Maciora Emil, Szklarski Jakub


 

27 wrzesień 2014

 


PIERWSZY TURNIEJ SKRZATÓW OZŁOCONY
    21.09.2014 r. odbył się w Pilicy Halowy Turniej “Przedszkola Piłkarskiego”. Dla naszych Skrzatów był to pierwszy w życiu turniej piłkarski, dlatego imprezie towarzyszyła duża trema młodych piłkarzy oraz wielkie emocje. Skrzaty zmagania z piłką rozpoczęły o godz. 10:35 meczem ze Słowikiem Olkusz. Uzyskany wynik 2:0 zmotywował i uskrzydlił przedszkolaków czego efektem była kolejna wygrana 2:1 z drużyną UKS Jedynka Łazy. Dwa wygrane spotkania zapewniły nam miejsce na najwyższym podium jednak mimo tego w ostatnim meczu o przysłowiową pietruszkę rozegranym z Piliczanką Pilica mali piłkarze walczyli z wielką determina­ją, zaangażowaniem oraz poświęceniem uzyskując wynik 1:1.


    Jak widać maluchy wyśmienicie zaliczyły swój pierwszy sprawdzian zdobywając
w trzech meczach aż 5 bramek. Fenomenalną formą strzelecką, może pochwalić się Kamil Płowiec, który ustrzelił aż 4 bramki i okazał się prawdziwym snajperem naszej drużyny. Na listę strzelców wpisał się również Mateusz Grela zdobywając 1 bramkę w meczu z Olkuszem. Jednak najważniejsze jest to, że “Nasze Piłkarskie Nadzieje” dobrze się bawiły i zagrały naprawdę udany turniej, który stał się zwieńczeniem zaledwie kilkumiesięcznej pracy oraz sprawdzianem umiejętności naszych młodych piłkarzy. Na uznanie zasługuje również fakt, że w tej nowo powstałej grupie możemy liczyć na głośny i wytrwały doping rodziców, których oczywiście nie zabrakło na trybunach. Pamiętajmy jednak, że zaufanie naszych maluchów do swoich umiejętności jest w tym wieku bardzo delikatne. Pomóżmy zatem trenerom rozwijać to zaufanie u swoich dzieci utwierdzając ich w przekonaniu, że liczy się przede wszystkim dobra zabawa.

Wszystkim piłkarzom i trenerowi gratulujemy a rodzicom dziękujemy za wspaniały doping.

 

Naszą drużynę reprezentowali:
Garnek Filip, Grela Mateusz, Imiołek Dawid, Konieczny Oliwier, Kossakowski Adaś, Mucha Mateusz, Myszor Dawid, Płowiec Kamil, Pokwiczał Hubert, Sikora Radosław, Urbański Kornel, Warzecha Jaś, Witkowski Olaf.


 

24 wrzesień 2014

 

 

II LIGOWY TYDZIEŃ MŁODZIKÓW

    Dwa mecze rozegrali nasi zawodnicy w drugim ligowym tygodniu, stwarzając sobie wiele sytuacji strzeleckich, czego rezultatem było aż 35 zdobytych goli.
    W poniedziałek 15.09.2014 r. udaliśmy się do Osieka na mecz z tamtejszym zespołem Spójnia Osiek-Zimnodół-Zawada. Od pierwszego gwizdka przejęliśmy inicjatywę, zdecydowanie dłuższy czas gry prowadzony był na połowie gospodarza. Stworzyliśmy wiele świetnych okazji do strzelenia gola, a skuteczność pod bramką przyniosła wynik 28:0. Od początku spotkania ton wydarzeniom na boisku nadawali nasi zawodnicy, a gospodarze bardzo rzadko przebywali na połowie boiska naszych adeptów i nie zagrozili bramce Szymona Kluzy.

Skład: Ciepał Bartosz, Grela Jakub, Januszek Kacper, Kluza Szymon, Kur Michał, Mendak Dawid, Ptak Jakub, Rdest Jakub, Sarecki Kacper.

Rezerwy: Maciora Emil, Pietrus Bartosz, Sułkowski Wojciech, Szklarski Jakub, Wójcik Mateusz.

Bramki: Ciepał Bartosz – 5, Grela Jakub – 2, Kur Michał – 5, Januszek Kacper – 8, Mendak Dawid – 1, Maciora Emil – 3, Rdest Jakub – 2, Sułkowski Wojciech – 2,

    Ostatnim aktem piłkarskiego tygodnia było spotkanie z dużo bardziej wymagającym rywalem – Przemszą Klucze w dniu 17.09.2014 r. W spotkaniu występowaliśmy w roli lidera tabeli. Nasza ligowa lokata zobowiązywała a zawodnicy wywiązali się bardzo dobrze z tego zadania, nie tracąc bramki zaaplikowali gościom, po przemyślanych, składnych akcjach, 7 goli. Graliśmy mądrze, w pełni realizując założenia przedmeczowe. Niestety na duży minus zasługuje skuteczność naszych chłopaków w pierwszej połowie spotkania, którzy stwarzając wiele dogodnych sytuacji nie potrafili skierować piłki do siatki. Jednak mimo tego zdobyte pewnie 3 gole bardzo cieszyły. W drugiej połowie gra troszkę się wyrównała, przenosząc do środkowej strefy. Jednak do końca meczu nasi zawodnicy kontrolowali grę pewnie grając w obronie i nareszcie skutecznie w ataku, strzelając przeciwnikowi dodatkowe 4 bramki. Ostatecznie wygraliśmy 7 do 0 z dobrze prezentującą się drużyną z Klucz.

Skład: Ciepał Bartosz, Grela Jakub, Januszek Kacper, Kluza Szymon, Kur Michał, Maciora Emil, Mendak Dawid, Ptak Jakub, Sarecki Kacper,.

Rezerwy: Duch Kacper, Dziubdziela Kamil, Kopeć Jacek, Pietrus Bartosz, Sułkowski Wojciech, Wójcik Mateusz. Szklarski Jakub.

Bramki: Ciepał Bartosz – 1, Grela Jakub – 3, Januszek Kacper – 3.


 

20 wrzesień 2014

 

 

TURNIEJ W ŻARNOWCU

    Zawodnicy WAP – Młodzi przebojem w niedzielę 14.09.2014 uczestniczyli w mini turnieju rocznika 2002 i młodsi, zorganizowanym przez Trzy Korony Żarnowiec. W turnieju miały uczestniczyć 4 drużyny – “Piliczanka” Pilica, Przebój 1937, Trzy Korony Żarnowiec oraz WAP. Do Żarnowca nie przyjechał zespół – Przebój 1937, dlatego uczestnicy imprezy rozegrali jedynie po dwa mecze. “WAPowiecze” grali ładnie, skutecznie i co najważniejsze żadne akcje nie były przypadkowe. Nasi adepci rozegrali dobre zawody i ostatecznie wygrali turniej. Gratulujemy !!! 

16 wrzesień 2014

 

MECZ II LIGI MŁODZIKÓW
WAP- MŁODZI PRZEBOJEM – TRZY KORONY ŻARNOWIEC
 

Skład:
Ciepał Bartosz, Grela Jakub, Januszek Kacper, Kur Michał, Mendak Dawid, Ptak Jakub, Rdest Jakub, Sarecki Kacper, Szklarski Jakub.

Rezerwy:
Dziubdziela Kamil, Haberka Szymon, Kluza Szymon, Maciora Emil, Pietrus Bartosz, Sułkowski Wojciech, Wójcik Mateusz.

Bramki:
Grela Jakub – 3
Kur Michał – 3
Januszek Kacper – 5
Sułkowski Wojciech – 1
Mendak Dawid – 1

    W środę o godzinie 17.00 na stadionie przy ul. Leśnej 2 nasze Młodziki rozegrały
z zespołem Trzy Korony Żarnowiec, drugi mecz ligowy. Uzyskany wynik 13:0 napawa nas optymizmem, jednak nie należy zapominać, że “dopóki piłka w grze” wszystko jest możliwe. A będzie w grze do 27 października 2014 kiedy to rozegramy ostatni mecz tej rundy.
    Już od pierwszego gwizdka mecz układał się po naszej myśli. Nasza drużyna od początku prezentowała się zdecydowanie lepiej od drużyny gości. Po kilku minutach prowadziliśmy 3:0. Dalszy przebieg meczu był odzwierciedleniem meczu z Victorią Olkusz
a jedyną różnicą – godną pochwały – była dokładniejsza gra w polu, składniejsze akcje i co najważniejsze skuteczność pod bramką przeciwnika.
    Na pochwałę zasługuje powrót do strzeleckiej formy, kapitana drużyny Kacpra Januszka. Jak widać uniwersalność Kacpra sprawia, że może być on pewnym obrońcą oraz bardzo skutecznym napastnikiem w ataku. Dodając do tego wysoką formę naszego napastnika Jakuba Greli, znakomitą grę rozgrywającego Michała Kura, świetne akcje skrzydłami Dawida Mendaka, Kacpra Sareckiego oraz Bartka Ciepała, jak również pewną grę w obronie Jakuba Ptaka, należy z optymizmem patrzeć w przyszłość.
 

11 wrzesień 2014

 

PIERWSZY MECZ W LIDZE MŁODZIKÓW JUŻ ZA NAMI.
 

Skład:
Ciepał Bartosz, Grela Jakub, Januszek Kacper, Kluza Szymon, Kur Michał, Mendak Dawid, Ptak Jakub, Rdest Jakub, Sarecki Kacper.
Rezerwy:
Dziubdziela Kamil, Maciora Emil, Pietrus Bartosz, Sułkowski Wojciech, Wójcik Mateusz.
Bramki:
Dziubdziela Kamil – 1
Grela Jakub – 5
Januszek Kacper – 1
Sułkowski Wojciech – 1
    Podopieczni Pawła Netera wielkimi krokiem rozpoczęli swoje zmagania w II lidze okręgowej D1 Młodzików 2014/2015. Mimo obaw i sporej tremy przed pierwszym meczem w randze ligowej, pewnie pokonali Victorię Olkusz zdobywając aż 8 bramek (8:0). WAP – Młodzi przebojem przeważało na boisku przez pełne 60 minut gry. Cały mecz cechowały piękne akcje, szybkie ataki bocznych obrońców, dośrodkowania i wreszcie wspaniałe zakończenia akcji strzałami w światło bramki.
    Pierwsza połowa to popis strzelecki Jakuba Greli. Trzy bramki w przeciągu 15 minut ustawiły mecz, a Jakub mógł cieszyć się z pewnie ustrzelonego klasycznego hattricka. Defensywa Olkusza miała spore problemy z wyprowadzeniem piłki i już po kilku minutach wolbromscy kibice mogli oglądać czwartego gola w wykonaniu Wojtka Sułkowskiego. Druga połowa to popis strzelecki Kacpra Januszka (1), Kamila Dziubdzieli (1) i Jakuba Greli (2), dzięki którym rozgrywany mecz jeszcze bardziej mógł cieszyć oko zgromadzonych rodziców.
    Wszyscy zawodnicy, którzy zostali zgłoszeni przez trenera do gry w ten poniedziałkowy dzień mogli wspomóc drużynę poprzez swój wkład w mecz i właśnie dlatego należy pochwalić całą czternastkę za ambicje i wole walki do ostatniej minuty, bo tego nie można było odmówić żadnemu z zawodnikowi. Miejmy tyko nadzieję, ze nasi snajperzy nie zawiodą nas w potyczkach z kolejnymi rywalami a stres, który towarzyszył niektórym zawodnikom przy pierwszym meczu odejdzie w zapomnienie by cotygodniowe mecze ligowe stały się dla nich jedynie ogromną przyjemnością.

I tego serdecznie życzymy wszystkim naszym zawodnikom !


 

8 wrzesień 2014

 

ZARZĄD I TRENERZY
WOLBROMSKIEJ AKADEMII PIŁKARSKIEJ – “MŁODZI PRZEBOJEM”

w imieniu dzieci oraz własnym pragnie podziękować

WSZYSTKIM SPONSOROM,

którzy dzięki swojej hojności przyczynili się do zorganizowania turnieju

“PIŁKARSKIE POŻEGNANIE LATA”


SPONSORAMI BYLI:


OUTLINE Tomasz Płaszczyk
ul 20 straconych 63 Wolbrom

 

Firma Handlowa JOLA, Syguła Alicja i Syguła Jacek
ul. 1-go Maja 56 32-340 Wolbrom

Skok Stefczyka
Plac Mickiewicza 35 Pilica

Zakłady mięsne LASKOPOL
ul. Tarnowska 8c Limanowa

Pizzeria Graffiti
ul. 1-go maja 80 Wolbrom

SZCZEGÓLNE PODZIĘKOWANIA KIERUJEMY RÓWNIEŻ DO:
RODZICÓW ADEPTÓW

z grupy trenera Radosława Koterby,
za poświęcony czas, przepyszne słodkości oraz włożony wysiłek w zorganizowanie turniejowej imprezy.

PRAGNIEMY RÓWNIEŻ PODZIĘKOWAĆ:
ZARZĄDOWI AP “PRZEBÓJ” WOLBROM

za możliwość przeprowadzenia turnieju na terenie
Stadionu przy ul. Leśna 2

To wola współpracy, uprzejmość, zaangażowanie oraz ofiarność
– wszystkich wymienionych,
były dla nas bardzo pomocne w tworzeniu i organizowaniu turnieju.

JESTEŚCIE DOWODEM NA ISTNIENIA LUDZI DOBREJ WOLI NA KTÓRYCH MOŻNA POLEGAĆ.

DZIĘKUJEMY RAZ JESZCZE,
a do podziękowań dołącza się grono naszych podopiecznych.

Ze sportowym pozdrowieniem:
Zarząd i Trenerzy WAP – “Młodzi przebojem”


 

 

6 wrzesień 2014

 

PIŁKARSKIE POŻEGNANIE LATA

    75 bramek, 30 meczów, 96 zawodników i 8 drużyn. Tak w liczbach podsumować można sportowe “POŻEGNANIE LATA” zorganizowane w niedzielę przez Wolbromską Akademię Piłkarską “Młodzi Przebojem”. Ale to nie liczby tego dnia były najważniejsze. Liczyła się dobra zabawa i sportowe emocje. Nie zabrakło też głośnych okrzyków radości zwycięzców, ale i łez przegranych. A wszystko w atmosferze rodzinnego pikniku.

    Do Wolbromia w ostatnią niedzielę wakacji zjechały drużyny nie tylko z całej Małopolski, ale i ze Śląska. Część z nich pokonało nawet kilkadziesiąt kilometrów, żeby pokazać swoje umiejętności na wolbromskim stadionie. Zanim jednak młodzi piłkarze zaczęli rywalizację, musieli dobrze się do niej przygotować, ćwicząc z zapałem zagrania, podania i strzały.

    Gości na oficjalnym otwarciu turnieju, w imieniu Zarządu, przywitał trener WAP Młodzi Przebojem Radosław Koterba, którego podopieczni czynnie uczestniczyli w rozgrywkach a do walki zagrzewał i życzył zwycięstwa burmistrz miasta i gminy Wolbrom Jan Łaksa. Później młodzi zawodnicy uścisnęli dłonie swoim rywalom i ruszyli do boju.


    Do sportowej rywalizacji stanęło osiem drużyn z siedmiu miejscowości – KS Zakopane, Słowik Olkusz, Cracovia Kraków, AP Gołcza, GKS Katowice, Piliczanka Pilica, AP Przebój Wolbrom i WAP Młodzi Przebojem. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy. Każda z nich miała do rozegrania trzy mecze. W półfinałach zameldowali się piłkarze z Zakopanego, Olkusza, Krakowa i gospodarze. Turniej wygrała ekipa z zimowej stolicy Polski pokonując w finale Słowik Olkusz 5 do 4. Do zawodników powędrowały również wyróżnienia indywidualne: najlepszym strzelcem został Maciej Barczyk z Olkusza, tytuł zawodnika turnieju przypadł Grzegorzowi Cisonowi z Zakopanego, a Tadeusz Maciankiewicz z Cracovii został wybrany najlepszym bramkarzem. Były także pamiątkowe statuetki i medale. Te ostatnie trafiły też do najmłodszych – przedszkolaków z Wolbromia i Olkusza. To właśnie ich rywalizacja wzbudziła największe emocje. Był głośny doping, oklaski, bramki i dużo dobrej zabawy, bo o to właśnie chodziło rodzicom z Wolbromia, którzy zorganizowali turniej.

    Pozostaje tylko nadzieja, ze za rok będzie okazja do rewanżu.

 

Jolanta Syguła, Paweł Radziszewski


 

29 sierpień 2014

 


SPARING
WKS ŚLĄSK WROCŁAW – WAP MŁODZI PRZEBOJEM
W sobotę 23 sierpnia 2014 r. grupa starsza sprawdzała swoje przygotowanie do zbliżającej się rundy jesiennej rozgrywek Młodzików. Sparingpartnerem dla naszych zawodników była drużyna Akademii Piłkarskiej WKS Śląsk Wrocław. Z dużym respektem podeszliśmy do tego spotkania mając w świadomości fakt, że Adepci Śląska Wrocław tworzą drużynę “ograną” już w lidze młodych piłkarzy. Trener Paweł Neter wystawił dwa składy, pierwszy to piłkarze z rocznika 2002 a drugi skład stworzyli chłopcy z rocznika 2003 i młodsi.
W drużynie starszej opaskę kapitana założył Rafał Nawrot, dla którego z powodów osobistych ten sparing był ostatnim meczem w barwach Wolbromskiej Akademii Piłkarskiej – Młodzi przebojem.
Jako pierwsza do rozgrywek przystąpiła grupa młodsza. Mecz trwał 60 minut (3 x 20 min). W pierwszych 20 minutach spotkania trochę się pogubiliśmy, daliśmy się zepchnąć do defensywy a goście to wykorzystali i strzelili nam dwie bramki po błędach, w których wyszedł brak doświadczenia młodych zawodników. Jednak w pozostałych 40 minutach widać było, że nie oddamy tak łatwo tego meczu, zaczęliśmy wyprowadzać szybkie kontry i poważnie zagrażać rywalom, stwarzaliśmy wiele sytuacji, ale niestety zabrakło nam szczęścia i wynik 0:2 został dowieziony do końca spotkania.

 

Drugi mecz rozegrali chłopcy z rocznika 2002. Sparing ten był grą kontrolną pod kątem wyjściowego składu na mecze rozpoczynającej się ligi. Do tego sparingu zespół podszedł bardzo poważnie, z minuty na minutę napędzał się, grał dobrze, mądrze w ataku pozycyjnym. Już po pierwszych 20 minutach prowadziliśmy 2:0 a po krótkiej przerwie bramkarz przeciwnika aż trzykrotnie wyjmował piłkę z siatki. Ostatecznie wygraliśmy 6:0 a młodzi piłkarze śmiało mogli trzymać głowy w górze, bo jako zespół pokazali oprócz umiejętności także walkę, zaangażowanie i serce na boisku. Mamy nadzieję, że nie zabraknie naszym Adeptom tego zaangażowania podczas rozgrywek ligowych czego dowodem, miejmy nadzieję, będzie dobrze rozpoczęta runda.Na zakończenie spotkania dwóch województw Zarząd, Adepci i Trenerzy WAP Młodzi przebojem oraz obecni kibice, uroczyście podziękowali Rafałowi za ambicje i wielkie zaangażowanie wkładane w grę oraz radość jaką dawał kibicom efektownymi akcjami i pięknymi bramkami podczas, prawie trzyletniej gry w barwach naszej Akademii.

Rafał pamiętaj aby dotychczasowe osiągnięcia zawsze wyznaczały drogę do dalszej pracy, a także były motywacją do kolejnych sukcesów nie tylko na gruncie sportowym.
Nie zapominaj o nas i wpadaj jak najczęściej. 


 

29 sierpień 2014

 

OBOZOWA ROZŁĄKA
MALUCHÓW
Z WAP – MŁODZI PRZEBOJEM

    W tym roku po raz pierwszy Adepci z rocznika 2005-2006 wzięli udział w 4-dniowym obozie sportowym w Zakopanem.
    Mimo wielu obaw rodziców, czy ich pociechy wytrzymają rozłąkę i poradzą sobie na pierwszym takim wyjeździe, młodzi zawodnicy wykazali się dużą samodzielnością udowadniając, że wszystkie obawy były bezpodstawne.
    W drogę wyruszyliśmy 15 sierpnia z nadzieją, że trwający już długi weekend nie przyczyni się do drogowych kolejek na słynnej “Zakopiance”. Nie udało się, a korki były kilometrowe. Te niedogodności nie wpłynęły jednak na humory uczestników obozu, którzy dosłownie ze śpiewem na ustach dzielnie wytrwali trudy drogi.
    Po przyjeździe na miejsce nie było czasu na nudę – szybkie bagażowe porządki, smaczny obiadek i już wyruszaliśmy do kina na długo wyczekiwaną kontynuację familijnego hitu z 2009 roku, ekranizację opowiadania autorstwa René Goscinnego i Jean-Jacquesa Sempé – “Wakacje Mikołajka”. Była to pełna uroku i humoru rozrywka dla nas i naszych opiekunów.
    Kolejny dzień obozu był dniem turniejowym. Już od rana obozowicze rozegrali sparingowe mecze na Orliku w Kościeliskach z drużyną KS Zakopane, a wieczorem próbowali swoich sił w rozgrywkach sprawnościowych i umysłowych. Turniej z wiedzy o piłce nożnej oraz sprawdzian z żonglerki piłką wyłonił sześciu zwycięzców, którzy otrzymali pluszowe nagrody. Dodatkowo, biorąc pod uwagę fakt, że na obozie nie ma przegranych, każdy z uczestników sierpniowego wyjazdu otrzymał zakopiańskiego baranka. Na zakończenie tak sportowego dnia uczestniczyliśmy w festynie, który był zorganizowany na Harendzie w pobliżu naszego pensjonatu a wieczorem wszyscy obejrzeliśmy w telewizji mecz rozgrywany na Stadionie Narodowym, gdzie rywalem Realu Madryt była włoska Fiorentina, z Rafałem Wolskim
w składzie. Tak dobiegł końca drugi dzień obozu.    Niedzielny, trzeci dzień pobytu w Zakopanem, rozpoczęliśmy od górskiej wycieczki pod okiem tatrzańskiego przewodnika. Celem naszej wyprawy była najdłuższa i największa dolina
w polskich Tatrach – Dolina Chochołowska. Po trudach wczorajszego dnia, chcąc zaoszczędzić trochę czasu, jak i sił, pierwszą część trasy, Siwa Polana – Polana Huciska, pokonaliśmy chochołowską ciuchcią, która kursuje w tej części Doliny. Dalszą część wyprawy przeszliśmy pieszo, ale było warto – widoki przepiękne. Często się słyszy, że Dolina Chochołowska stanowi obowiązkowy punkt programu dla wypoczywających w Tatrach tym bardziej, że odchodzi od niej wiele szlaków prowadzących na okoliczne szczyty. My ten obowiązkowy punkt turystycznego programu zaliczyliśmy, co prawda bez poważniejszych szczytów, ale wszystko przed nami……….może następnym razem podejmiemy się poważniejszych wyzwań
i zdobędziemy wysokie, górskie szczyty bez wielkiego wysiłku. W dalszej części dnia nie rozstawaliśmy się z górskimi krajobrazami, ciesząc nasze oczy przepięknym krajobrazem roztaczającym się ze szczytu Gubałówki, na którą wyjechaliśmy kolejką szynową.


 

    I tak przyszedł czas powrotu. Jednak, aby ten dzień nie kojarzył się nam jedynie z końcem obozu, organizatorzy wyjazdu zapewnili nam dodatkową atrakcję w postaci całodziennego pobytu w Rodzinnym Parku Rozrywki w Rabce Zdrój, zwanym potocznie Rabkoland. Jest to jeden z czterech stacjonarnych lunaparków jakie istnieją w Polsce. Na jego terenie mieliśmy do swojej dyspozycji rozmaite atrakcje w postaci wszelakich karuzeli, zadaszonego toru gokartowego, kolejki Safari Train, pontonów na wodzie czy górskiej kolejki, nie zabrakło również Domu Śmiechu oraz Pałacu Wampirów. Ponadto mogliśmy odwiedzić dwa niezwykłe muzea: Muzeum Orderu Uśmiechu oraz Muzeum Rekordów i Osobliwości. Bawiliśmy się znakomicie, czego dowodem był ogrom pisków i okrzyków radości, które górowały nad całym wesołym miasteczkiem. Z pewnością pobyt w Rabkolandii wszyscy będziemy bardzo dobrze wspominać. Przy dobrej zabawie czas nieubłagalnie płynął i przyszedł czas powrotu. Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy wszyscy do swoich domów gdzie czekali na nas stęsknieni rodzice. 


 

11 sierpień 2014

 

PRACOWITY OBÓZ SPORTOWY
ALE….
NIEPOZBAWIONY ATRAKCJI

 

    Tak niecierpliwie wyczekiwany tygodniowy obóz sportowy już za nami – jaka szkoda. Jednak na pocieszenie pozostają nam wspomnienia i pamiątkowe zdjęcia.

    Wróćmy więc do obozowego tygodnia wypełnionego wysiłkiem treningowym oraz licznymi atrakcjami.

    26 lipca 2014 w godzinach porannych wyruszyliśmy w drogę do znanego nam, już
z ubiegłorocznego obozu sportowego, Zakopanego. Pogoda i humory dopisywały, może też dlatego łatwiej nam było rozstać się z naszymi najbliższymi i ruszyć w tygodniową rozłąkę.
Jak przystało na obóz sportowy, pierwszy dzień pobytu w Zakopanem rozpoczęliśmy od treningu, który mimo przelotnego deszczyku sumiennie wytrwaliśmy do końca, uznając kaprysy pogody za dodatkową atrakcję, która urozmaicała nasze zmagania z piłką. Sportowa postawa została wynagrodzona przez trenerów i opiekunów, bowiem w godzinach wieczornych odebraliśmy zasłużoną nagrodę, którą był wyjazd do Kina Sokół na nowy film 3D – Samoloty 2. Tak spędzony wieczór wszystkich zadowalał i dlatego w przedostatnim dniu obozu ponownie odwiedziliśmy kino, ale tym razem na nowy film science-fiction “Strażnicy Galaktyki”. Była to najnowsza produkcja, inspirowana serią komiksów o tym samym tytule, godna polecenia – jak zgodnie stwierdzili Adepci WAP.

    Zawodnicy zdobywali kondycję również poprzez górską wycieczkę na Rusinową Polanę i Gęsią Szyję, gdzie wyruszyliśmy pod okiem wykwalifikowanego przewodnika tatrzańskiego. Na początku szlaku pokonaliśmy nieznaczną różnicę wysokości, więc wędrówka nikomu nie przysparzała trudności. Szlak do polany na całej długości stanowi szeroka, wygodna, gruntowo-kamienna droga, co sprzyjało podziwianiu pięknych gór należące do słowackiej części Tatr. Po godzinnym marszu przekonaliśmy się, że faktycznie piękny widok na Tatry Wysokie – zarówno polskie jak i słowackie rozciąga się dopiero
z Rusinowej Polany. Właśnie tam zobaczyliśmy wiele pięknych tatrzańskich szczytów takich jak: Hawrań, Murań, Gerlach, Ganek, Rysy, Mięguszowieckie Szczyty i wiele innych. Po krótkim odpoczynku ruszyliśmy w dalszą drogę na Gęsią Szyję, nieświadomi trudności jakie nas czekały. Od samego początku szlak stromo dźwigał się ku górze. Najpierw pokonaliśmy trawiaste zbocze, a następnie weszliśmy do świerkowego lasu. Ścieżka umocniona była drewnianymi balami ale i tak podejście, choć niedługie, było bardzo męczące. Jednak warto było, bowiem najpiękniejsze widoki czekały nas dopiero na wierzchołku Gęsiej Szyi, gdzie malowniczy krajobraz dodał temu miejscu zdecydowanego uroku. Pełni wrażeń wróciliśmy na Rusinową Polanę gdzie odpoczywaliśmy, delektując się przepysznymi i świeżutkimi oscypkami z pobliskiej bacówki. Po krótkim odpoczynku pełni wrażeń ruszyliśmy w drogę powrotna na Harendę, zatrzymując się jedynie przy Sanktuarium Matki Bożej Jaworzyńskiej na Wiktorówkach. W nogach mieliśmy 12 km, ale za to jak smakował obiad, po którym wróciliśmy do formy i bez problemów rozpoczęliśmy zaplanowany trening.

  

    Podczas tegorocznego obozu wszystkie treningi odbywały się na nowoczesnym
i pełnowymiarowym boisku piłkarskim – Plato. Jest to obiekt Centralnego Ośrodka Sportu
w Zakopanem posiadający sztuczną nawierzchnię, pełne zaplecze techniczno-sanitarne oraz oświetlenie. Dodatkowym atutem jest lokalizacja obiektu, leży on bowiem w pobliżu tak dobrze wszystkim znanym Zespołem Skoczni Narciarskich, gdzie niejednokrotnie mogliśmy oglądać treningi młodych następców Adama Małysza. Wytężone obozowe treningi zaprocentowały podczas rozegranego sparingowego meczu z drużyną KS Ursus Warszawa na trawiastym boisku KS Zakopane. Futbolowe zmagania zakończyliśmy zadowalającym nas wynikiem 3:2

  

    Jednak jak wszyscy dobrze wiemy nie samą pracą żyje człowiek – dlatego też w tym roku Zarząd WAP – Młodzi przebojem zapewnił swoim Adeptom solidną ilość rozrywki. Przez cały tydzień mieliśmy do dyspozycji autokar, co znacznie usprawniało poruszanie się po Zakopanem i przepięknych tatrzańskich okolicach. Pogoda sprzyjała, dlatego też często korzystaliśmy z atrakcji wodnych – już w poniedziałek świetnie bawiliśmy się
w zakopiańskim Aquaparku, a kilka dni później relaksowaliśmy się korzystając
z geotermalnego kąpieliska na Polanie Szymoszkowej, gdzie mogliśmy wyszaleć się na dużej i małych zjeżdżalniach oraz pograć na boisku do siatkówki plażowej. Największą wodną atrakcję przeżyliśmy w ostatnim dniu obozu – był to wyjazd do Tatralandii – aquaparku położonego w Roztokach, przy Liptowskim Mikulaszu w północnej Słowacji. Wielu z nas po raz pierwszy odwiedziło ten największy całoroczny kompleks wodny położony w otoczeniu najwyższych słowackich pasm górskich. Śmiechu było co niemiara a przy dobrej zabawie,
w 14 basenach z wodą morską, wodą termalną i krystalicznie czystą oraz w 28 rurach
i zjeżdżalniach, czas szybko płynął. Nie zapominając o swoich zamiłowaniach do piłki nożnej, “WAPowicze” rozegrali również mecz międzynarodowy (Polska – Słowacja) na dmuchanym i śliskim boisku zalanym do kostek wodą, co znacznie utrudniało utrzymanie równowagi. Mimo tych trudności wygrana cieszyła jeszcze bardziej, a warto nadmienić, że przeciwnik był od nas starszy aż o 3 lata. Jednak nie wynik w tym dniu był najważniejszy tylko dobra zabawa. Teraz już wiemy, że na sprawdzenie i przekonanie się jakie atrakcje oferuje Aquapark – Tatralandia jeden dzień na pewno nie wystarczy i dlatego każdy z nas będzie chciał tu jeszcze wrócić.

 

 

    Każdy dzień naszego tygodniowego pobytu był szczelnie wypełniony a wyciśnięty na naprawdę ciężkich treningach pot był rekompensowany popołudniowo-wieczorną rozrywką, w której często wysiłek fizyczny szedł w parze z dobrą zabawą – tak jak miało to miejsce podczas czterogodzinnego pobytu w jednym z największych parków linowych w Polsce “Złota Grań” na szczycie Gubałówki. Na specjalnie przygotowanym terenie do zabawy na linach mieliśmy do dyspozycji 7 tras o różnym stopniu trudności, ponad 100 przeszkód oraz 700 m zjazdu na tyrolkach. Był to udany dzień pełen emocji i wrażeń, nauczył nas opanowania, odpowiedzialności a co najważniejsze pozwolił wielu z nas przełamać barierę strachu i lęku wysokości.

 

    Na obozie nie zabrakło również ogniska z kiełbaskami oraz dyskoteki zorganizowanej przez opiekunów wszystkich grup mieszkających u zawsze uśmiechniętej i rozpieszczającej nas kulinarnie Pani Teresy. Bawiliśmy się także w zakopiańskiej, profesjonalnej kręgielni przystosowanej zarówno do gry rekreacyjnej jak również do przeprowadzania profesjonalnych zawodów. Nie mogliśmy zapomnieć o lubianych przez młodych piłkarzy konkursach z nagrodami, w których brali udział wszyscy uczestnicy wyjazdu do Zakopanego. Przeprowadzono zawody w żonglerce piłką oraz dwa konkursy: z wiedzy o Tatrach i bliskiej nam Piłce Nożnej.

    Oj działo się, działo, czas płynął szybko może nawet za szybko i powrotu przyszedł czas. Cóż wszystko, co dobre szybko się kończy. Proponujemy więc wszystkim Adeptom porządnie wziąć się za trenowanie aby w przyszłym 2015 roku zasłużyć na tak wypełniony atrakcjami obóz sportowy:). Wierzymy, że tak właśnie będzie. 

30 lipiec 2014

 


Piłkarski Turniej Jubileuszowy – Zakopane

 

    18 lipca 2014 roku najmłodsza grupa chłopców z “WAP Młodzi przebojem” wraz z opiekunami pojechali do Zakopanego na Turniej Piłki Nożnej z okazji 7 – lecia Klubu Sportowego Zakopane. Droga minęła nam szybko i przyjemnie. Zdążyliśmy odwiedzić nawet wujka Mcdonalda, gdzie chłopcy coś zjedli i rozprostowali nogi. Na miejscu cała drużyna została przyjęta przez organizatorów turnieju bardzo serdecznie. Po krótkiej rozgrzewce i oficjalnym otwarciu turnieju rozpoczęła się prawdziwa rywalizacja. Nasi chłopcy jak zawsze dali z siebie wszystko, walczyli jak tygrysy i opłaciło się, bo wywalczyli III miejsce. Wszyscy jesteśmy z nich bardzo dumni. Organizatorzy zapewnili wszystkim drużynom doskonałe warunki sportowe jak i bytowe. Po rozegranych meczach zawodnicy mieli prawdziwą ucztę “pizzową”, zaopatrzeni byli również w napoje i słodycze. Naprawdę organizacja turnieju była na wysokim poziomie. Dziękujemy! Po chwili oddechu nastąpiło odczytanie wyników i uhonorowanie zwycięzców pucharami i dyplomami. Po oficjalnym zamknięciu turnieju, korzystając z pięknej pogody, wybraliśmy się na piechotę pod skocznie, gdzie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie. Chłopcy choć bardzo zmęczeni byli bardzo zadowoleni z całej tej wyprawy. W drodze powrotnej jedni odpoczywali drzemiąc, inni zaś rozmawiali o rozegranych meczach i atrakcjach wyjazdu. Chcieliśmy również podziękować rodzicom, którzy wspaniale pomagali w opiece nad całą grupą. Wspierali nie tylko fizycznie ale i psychicznie naszych najmłodszych zawodników. Tym samym po raz kolejny rodzice udowodnili, że można na nich liczyć w każdej sytuacji. Jeszcze raz bardzo dziękujemy!


 

23 lipiec 2014

 

PLAN OBOZU
26.07.2014 – 02.08.2014

 

26 lipiec 2014 r. – sobota

07.30 – zbiórka dzieci na parkingu na Dworcu PKS w Wolbromiu,
08.00 – wyjazd,
około 11.00 – zakwaterowanie,
12.30 – obiad,
14.30 – trening boisko wielofunkcyjne,
17.00 – Kino Sokół Zakopane – Samoloty 2 (3D),
19.00 – kolacja,
19.45 – spotkanie organizacyjne.

27 lipiec 2014 r. – niedziela

07.00 – śniadanie + suchy prowiant,
08.00 – Msza w Kościele na Harendzie – dla chętnych,
10.00 – trening COS Zakopane,
12.30 – wyjazd kolejką szynową na Gubałówkę – PARK LINOWY – zjazd Butorowy Wierch,
18.00 – obiadokolacja,
19.00 – turniej z nagrodami.

28 lipiec 2014 r. – poniedziałek

08.00 – śniadanie,
10.00 – trening,
13.00 – obiad,
16.00 – trening COS Zakopane,
18.00 – AQUAPARK Zakopane,
20.00 – kolacja.

29 lipiec 2014 r. – wtorek

08.00 – śniadanie + suchy prowiant,
10.00 – trening COS Zakopane,
12.00 – Krupówki (zakupy),
15.00 – Baseny Termalne Szymoszkowa,
18.00 – obiadokolacja,
19.00 – 21.00 – dyskoteka.

30 lipiec 2014 r. – środa

08.00 – śniadanie,
10.00 – trening,
13.00 – Muzeum Stylu Zakopiańskiego Kościelisko 18
14.30 – obiad,
16.00 – trening COS Zakopane,
18.00 – Kręgielnia w AQUAPARKU Zakopane,
19.30 – kolacja.

31 lipiec 2014 r. – czwartek

08.00 – śniadanie + prowiant,
10.00 – trening COS Zakopane,
12.00 – piesza wycieczka w góry – Rusinowa Polana i Gęsia Szyja,
18.00 – obiadokolacja,
19.00 – spacer po okolicy

01 sierpień 2014 – piątek

08.00 – śniadanie,
10.00 – trening,
12.30 – Obiad,
14.00 – Muzeum Tatrzańskie im. Tytusa Chałubińskiego,
16.00 – trening COS Zakopane,
18.00 – pakowanie,
19.00 – ognisko z kiełbaskami

02 sierpień 2014 – sobota

08.00 – śniadanie oraz suchy prowiant,
09.00 – wyjazd do Tatralandii na Słowacji,
17.00 – powrót z Tatralandii do Wolbromia,
około 22.00 – przyjazd na Dworzec PKS w Wolbromiu.

PLAN OBOZU
15.08.2014 – 18.08.2014

 

15 sierpień 2014 r. – piątek

08.30 – zbiórka dzieci na parkingu na Dworcu PKS w Wolbromiu,
09.00 – wyjazd,
około 12.00 – zakwaterowanie,
13.00 – obiad,
15.00 – trening,
17.00 – spacer do Bacówki,
18.00 – kolacja
19.00 – Msza w Kościele na Harendzie – dla chętnych,
19.45 – spotkanie organizacyjne.

16 sierpień 2014 r. – sobota

08.00 – śniadanie,
09.30 – trening,
12.00 – Kino Sokół Zakopane – Samoloty 2 (3D),
14.00 – obiad,
16.00 – Krupówki (zakupy),
18.30 – ognisko z kiełbaskami.

17 sierpień 2014 r. – niedziela

07.00 – śniadanie,
08.00 – Msza w Kościele na Harendzie – dla chętnych,
09.00 – trening,
12.30 – obiad,
14.00 – wyjazd kolejką szynową na Gubałówkę – PARK LINOWY – zjazd kolejką szynową,
18.00 – kolacja,
19.00 – turniej z nagrodami.

18 sierpień 2014 r. – poniedziałek

08.00 – śniadanie,
10.00 – pakowanie
11.30 – wyjazd do Rabkolandii,
17.00 – powrót do Wolbromia,
około 19.00 – przyjazd na Dworzec PKS w Wolbromiu.


 

17 lipiec 2014

 

W czerwcu zakończył się cykl turniejów Ligi Orlików. W rozgrywkach brali również udział Adepci WAP – Młodzi przebojem.
Z przyjemnością informujemy, że zgodnie z komunikatem Komisja Gier Podokręgu Piłki Nożnej
w Olkuszu, w III Turnieju Ligi Orlików – Rocznik 2003 i Młodsi zawodnicy naszego Stowarzyszenia uplasowali się na II miejscu podium.
GRATULUJEMY!!!

 


 

17 lipiec 2014

 

PODIUM W TRZYCIĄŻU
    22.06.2014 r. na boisku ULKS Dłubnia Trzyciąż-Jangrot zostały zorganizowany obchody 50-lecia wspomnianego Klubu. Impreza była bardzo uroczysta a obchody tak wielkiego jubileuszu zostały rozłożone na dwa dni. Wisienką na torcie jubileuszowym miał być międzynarodowymecz pomiędzy ULKS Dłubnia a Dresdner SC 1989, niestety z powodów losowych w ostatniej chwili zaproszony gość był zmuszony odwołać swój przyjazd.

 

    Mimo bogatego w atrakcje pierwszego dnia obchodów jubileuszowych, nasze oczy i serca skierowane były na dzień drugi, w którym to najmłodsi adepci WAP – Młodzi przebojem wzięli czynny udział. To właśnie w niedziele odbył się turniej dziecięcy dla rocznika 2005-2006. Dzielni “WAPowiecze” po raz kolejny pokazali się z jak najlepszej strony zdobywając ostatecznie III, medalowe miejsce na podium oraz piękny puchar, który swoim wyglądem przypomina najbardziej pożądany puchar świata, o który jeszcze tak niedawno, walczyły najlepsze drużyny naszego globu podczas MŚ w Brazylii 2014.

 

    Korzystając z okazji pragniemy jeszcze raz podziękować Zarządowi ULKS Dłubnia Trzyciąż-Jangrot za zaproszenie.
Pragniemy również w imieniu Zarządu WAP – Młodzi przebojem, Trenerów, Adeptów i naszych sympatyków,
złożyć na ręce Zarządu ULKS Dłubnia Trzyciąż-Jangrot
najszczersze gratulacje i życzenia wszelkiej pomyślności.
Niech kolejne lata obfitują we wspaniałe sukcesy, talenty sportowe, hojnych darczyńców
i sympatyków sportu.


 

3 lipiec 2014

 

    Dnia 28 czerwca uczestniczyliśmy w turnieju piłkarskim Mini Mundial, zorganizowanym na wolbromskim stadionie podczas tegorocznych Dni Wolbromia.
Dzięki świetnej postawie naszych młodych zawodników, zakończyliśmy rozgrywki na bardzo dobrym drugim miejscu, ustępując jedynie drużynie GKS-u Tychy!
Wspaniała postawa, waleczność i chęć zwycięstwa pozwoliły naszym najmłodszym Adeptom uzyskać 10 punktów (3 wygrane, 1 remis, 1 porażkę), które uklasyfikowały nas na drugim stopniu podium.
    Zarówno trenerzy jak i zawodnicy odczuwali mały niedosyt mając w świadomości fakt, że pierwsze miejsce było w naszym zasięgu. “WAP-owicze” w żaden sposób nie ustępowali, bowiem swoim rówieśnikom umiejętnościami, zaangażowaniem a przede wszystkim ogromnym poświeceniem. Podczas dekoracji niedosyt ustąpił i wszyscy zawodnicy, trenerzy a także kibicujący rodzice mogli cieszyć się srebrnymi medalami, odczuwając dużą satysfakcję z osiągniętego wyniku.
Wysoka lokata niewątpliwie dodatkowo zmotywuje młodych piłkarzy do jeszcze lepszej pracy oraz kolejnych zwycięstw, o czym przekonamy się już za tydzień podczas turniejowego sprawdzianu, zorganizowanego przez ULKS DŁUBNIA TRZYCIĄŻ-JANGROT z okazji 50 rocznicy założenia tegoż Klubu

Wolbromska Akademie Piłkarska reprezentowali tego dnia;
Warzecha Tymoteusz, Witkowski Olaf, Maciora Kamil, Kańczuga Bartłomiej, Bocianowski Filip, Paszczela Bartosz, Syguła Kamil, Palka Maciej, Romanek Kamil, Duch Miłosz, Płowiec Kamil, Płaszczyk Jakub, Struzik Emil, Imiołek Karol, Hamernik Oliwier.

Nagrody indywidualne ( statuetki) zdobyli;
Paszczela Bartosz – najlepszy zawodnik drużyny
Pałka Maciej – najlepszy strzelec turnieju.


 

11 czerwiec 2014

 

Turniej Mini Mundial – Czeladź

 

    08.06.2014 r. Adepci z rocznika 2002 naszej Akademii uczestniczyli w Turnieju “Mini Mundial – Czeladź 2014”. Do zawodów przystąpiły dwadzieścia cztery drużyny stworzone
z chłopców – rocznik 2000 i młodszych. Piłkarskie zespoły reprezentowały w sześciu grupach poszczególne państwa uczestniczące w Mistrzostwach Świata w Brazylii. Wolbromska Akademia Piłkarska – Młodzi przebojem przyjęła barwy Argentyny. Oficjalne otwarcie turnieju nastąpiło o godzinie 8.30, a o godzinie 9.00 rozpoczęły się rozgrywki, przeprowadzone równocześnie na czterech boiskach stadionu Czeladzkiego Klubu Sportowego.

    Różnica wieku (2 lata) nie nastrajała nas optymistycznie przed meczami, jednak jak przekonywał nas trener, ze szkoleniowego punktu widzenia takie mecze pozwalają ocenić, czy idziemy w dobrym kierunku, z czym mamy jeszcze problemy a także nad czym musimy więcej popracować.

    Każda drużyna, z naszych meczowych rywali, posiadała zawodników, którzy dysponowali znacznie lepszymi warunkami fizycznymi a także dwa lata dłuższym ograniem, mimo to do każdego meczu podchodziliśmy maksymalnie skoncentrowani. Nasi Adepci nadrabiali braki fizyczne – ambicją i nieustępliwością, chociaż ciężko było im stworzyć jakąś dobrą akcję pod bramką rywala, który znacznie przewyższał ich wzrostem. Warto w tym miejscu zaznaczyć dobrą postawę naszego bramkarza Piotra Samula, który pewnie bronił i kilka razy ratował nas od straty bramki.

 

    Wielkie poświęcenie drużyny skutkowało częstymi faulami na naszych zawodnikach,
a co za tym idzie częstą interwencję obecnych ratowników medycznych. Już w drugim meczu grupowym kolejny z naszych piłkarzy – Olek Pabiańczyk nabawił się urazu. Początkowo nikt nie podejrzewał, że uraz może okazać się tak poważny. Nasz zawodnik został odwieziony do sosnowieckiego szpitala, gdzie badania wykazały złamanie z przemieszczeniem kości strzałkowej prawej ręki. Lekarze błyskawicznie podjęli decyzję o natychmiastowym, operacyjnym złożeniu kości – o czym na bieżąco informował trenera, zawodników i kibicujący rodziców tata poszkodowanego Olka. Zaraz po turnieju trener oraz zawodnicy z pucharem w dłoniach, odwiedzili w szpitalu naszego Adepta, życząc mu szybkiego powrotu do zdrowia.


REPREZENTACYJNE EMOCJE MŁODYCH PIŁKARZY WAP

 

    W piątek 06.06.2014 r. Adepci Stowarzyszenia WAP – Młodzi przebojem wyruszyli w męczącą, ale jakże wyczekiwaną i niepozbawioną emocji wycieczkę do Gdańska. Głównym punktem programu piłkarskiej podróży był mecz Polska – Litwa na nowym stadionie PGE ARENA. Wyruszyliśmy skoro świt w dobrych humorach i pełni nadziei na wygraną. Po ośmiogodzinnej podróży dotarliśmy na miejsce i rozpoczęliśmy przygotowania do meczu biało-czerwonych. W ruch poszły farbki oraz pisaki przystosowane do malowania barw narodowych na twarzy, jeszcze tylko akcesoria kibica i byliśmy gotowi do wymarszu na gdańską Arenę. Przed stadionem oczekiwało na wejście wielu kibiców jednak to naszą barwną i uśmiechniętą grupę wybrał przedstawiciel mediów przeprowadzając wywiad z jednym z naszych trenerów. O godzinie 15.30 rozpoczęła się nasza przygoda z profesjonalna piłką. Był to czas wejścia na imponujący swoimi wymiarami stadion a co za tym idzie możliwość zwiedzenia tego multifunkcjonalnego i nowoczesnego obiektu sportowego, mogącego pomieścić nawet do 45 tys. widzów. W oczekiwaniu na mecz zbierający się kibice mogli posłuchać muzyki, wziąć udział w ciekawym programie rozrywkowym prezentowanym na żywo, ale przede wszystkim uczestniczyć w rozgrzewce głównych aktorów piątkowego spektaklu. Nadeszła godzina 17.30 i w gronie blisko 34 tysięcy widzów kibicowaliśmy drużynie prowadzonej przez trenera Adama Nawałkę. Dla kadry, był to ostatni sprawdzian przed pierwszym meczem eliminacji mistrzostw Europy w 2016 roku. “Wapowicze” nie lekceważyli przeciwnika Polaków nie ukrywając przy tym zdenerwowania przed i w trakcie meczu. Świadomi faktu, że ostatni raz z sąsiadami z północy wygraliśmy jeszcze za czasów selekcjonera Pawła Janasa – 11 lat temu, aż do ostatniego gwizdka kibicowaliśmy wytrwale nie oszczędzając gardeł. Po ostatnim gwizdku sędziego już wiedzieliśmy, że mnóstwo piłkarskich emocji oraz imponujący stadion, który zachwycał pod każdym względem, na długo pozostaną w naszych wspomnieniach.


 
    Zaraz po meczu udaliśmy się do autokaru i ruszyliśmy w drogę do Sopotu, aby przywitać się z polskim morzem i sąsiadującym przepięknym sopockim molo. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że wizyta na meczu to nie jedyna atrakcja związana z reprezentacją Polski. Uczestnicy wycieczki mieli bowiem okazję spotkać przed sopockim hotelem piłkarzy legendarnej polskiej drużyny, która w 1974 roku wywalczyła na mistrzostwach świata w Niemczech trzecie miejsce. “Orłów Górskiego” reprezentowało 17 piłkarzy oraz dwaj trenerzy – Jacek Gmoch i Andrzej Strejlau. Zabrakło jedynie Jana Tomaszewskiego i Roberta Gadochy. Przez kilkanaście minut piłkarze Górskiego rozdawali autografy, pozowali do zdjęć oraz rozmawiali z dziećmi. I tak dzięki sprzyjającemu naszej Akademii w tym dniu szczęściu nasi Adepci mogli poznać i spędzić kilka chwil z piłkarskimi idolami swoich rodziców i dziadków.

 

    Pełni wrażeń i ogromnego zadowolenia wyruszyliśmy w drogę powrotną.


 

09 czerwiec 2014

 


“Niezapomniany Dzień Dziecka”

dla młodych piłkarzy WAP

Dnia 01 czerwca 2014r. najmłodsza grupa Wolbromskiej Akademii Piłkarskiej pod opieką trenerów

Radosława Koterby i Grzegorza Smolaka uczestniczyła w turnieju żaków z okazji Dnia Dziecka, którego

organizatorem był Małopolski Związek Piłki Nożnej ( odbywającym się na kompleksie boisk Com-Com
Zone w Krakowie ).

Turniej ten zgromadził ogromną rzeszę zawodników – blisko 2 tysięcy, nas tam oczywiście zabraknąć

nie mogło. Wyruszyliśmy z Wolbromia w bardzo bojowych nastrojach, mocno zmotywowani do

zaprezentowania swoich piłkarskich umiejętności oraz z okrzykiem na ustach, ” Kto dziś wygra? WAP,

WAP,WAP!!!” dotarliśmy na obiekt ” Hutnika” Nowa Huta.

 

 

Podczas rozgrywek grupowych rywalizowaliśmy z drużynami: Wawel Kraków ( wygrana 3:0 ),

Unia Tarnów ( wgrana 1:0 ) i drużyna Mszany ( wygrana 4: 0 ), które to wyniki uplasowały nas na

pierwszym miejscu ( strzelcami bramek byli: Maciora Kamil, Syguła Kamil, Warzecha Tymoteusz ).

Skład naszej drużyny stanowili:

Pałka Maciej, Srtuzik Emil, Płowiec Kamil, Romanek Kamil, Maciora Kamil, Syguła Kamil, Sikora Karol,

Walczak Nataniel, Witkowski Olaf, Warzecha Tymoteusz, Banyś Mikołaj, Bętkowski Antoni

Ostatni mecz wywołał wiele emocji, gdyż decydował o wygraniu grupy i zajęcia miejsca na szczycie

podium. Radości nie było końca, dumni ze złotymi medalami i upominkami wróciliśmy do Wolbromia.


 

04 czerwiec 2014

 

WAŻNY KOMUNIKAT
Informujemy, że została zmieniona godzina rozpoczęcia meczu
POLSKA – LITWA na godz 17.30,
w związku z powyższym uległa również zmianie godzina naszego wyjazdu:
– zbiórka na Dworcu PKS w dniu 06.06.2014 r. o godz. 05.00,
– wyjazd o godz. 05.20

PRZYPOMINAMY O ZABRANIU LEGITYMACJI SZKOLNYCH
I DOWODÓW OSOBISTYCH

————————–

TURNIEJ W SKALE
    W dniu 1 czerwca 2014 na Orliku w Skale z okazji Dnia Dziecka rozegrano Turniej piłki nożnej Orlików 2003 o Puchar Małopolskiego Zrzeszenia LZS. W Turnieju wzięły udział drużyny: AP Gołcza, Clepardia Kraków, T.S. Skalanka i WAP Wolbrom. Rozgrywki przebiegały w systemie każdy z każdym lecz mimo wielkiego zapału i chęci wygranej zajęliśmy trzecie miejsce na podium ex aequo z drużyną Clepardii. Cała drużyna czuła pewien niedosyt, mając widoczny na twarzach żal do siebie.
Jak już zdążyliśmy zaobserwować, każdy turniej dla naszych młodych adeptów futbolu to wielkie wydarzenie. Nic więc dziwnego, że również i w niedzielę wzbudzał u rocznika 2003/2004 ogromne emocje. Tym bardziej, że grali w osłabionym składzie a większą część drużyny tworzyli adepci
z rocznika 2004


Kochani w piłce jak i w życiu trzeba cieszyć się ze zwycięstw, ale trzeba również umieć przegrywać. Niestety nie każdy sportowiec to potrafi, pamiętajcie jednak że trzeba uparcie dążyć do celu poprzez sumienne treningi. Musicie nauczyć się radzić sobie z presją – bo przecież nie wynik jest najważniejszy.
Wiadomo że bardzo fajnie jest wygrywać, ale ważniejsze jest to, aby z tych niepowodzeń wyciągać wnioski. GŁOWA DO GÓRY !!!


 

03 czerwiec 2014

 

Mecz sparingowy z drużyną piłkarską AP Gołcza

 

    W ubiegłym tygodniu nasi najmłodsi zawodnicy rozegrali mecz sparingowy z zawodnikami Akademii Piłkarskiej Gołcza.
Był to ostatni sprawdzian naszych najmłodszych piłkarzy przed turniejem, na który wybieramy się do Krakowa ( Turniej Żaków z okazji Dnia Dziecka ).
Spotkanie ze względu na warunki atmosferyczne ( burza ) zostało przerwane, ale i tak w krótkim czasie zdołaliśmy strzelić aż 11 bramek, tracąc przy tym tylko jedną.
Akademię tego dnia reprezentowali:
Tymoteusz Warzecha, Romanek Kamil, Maciora Kamil, Sikora Karol, Płowiec Kamil, Banyś Mikołaj, Struzik Emil, Pałka Maciej, Paszczela Bartosz, Witkowski Olaf, Syguła Kamil, Kańczuga Bartłomiej, Walczak Nataniel.
 

28 maj 2014

 


DZIEŃ DZIECKA NA SPORTOWO

 

    Tegoroczne obchody Dnia Dziecka zostały zorganizowane prze naszą Akademię
z tygodniowym wyprzedzeniem. Był to ukłon w stronę zawsze pamiętającego o nas Dyrektora Domu Kultury, który zaprosił Adeptów WAP – Młodzi przebojem na imprezę organizowaną w dniu 01.06.2014 r. z okazji Dnia Dziecka pod hasłem “Niedziela z Mamą i Tatą”.

    Jednak to tygodniowe przesunięcie nie miało żadnego negatywnego wpływu, na jakość tak ważnego dla naszych podopiecznych wydarzenia sportowego. Boisko w Trzyciążu stało się areną zmagań w rodzinnych konkursach. Adepci brali udział w treningach pokazowych a ich rodziny w rozgrywkach meczowych. Impreza “Dzień Dziecka na sportowo” miała w sobie wyjątkowy czar. W tym dniu każdy, niezależnie od wieku, choć na chwilę stał się dzieckiem. Była to kolejna, wspaniała okazja do integracji rodzinnej. Duzi na równi z małymi śmiali się i bawili, dając upust energii.

    Na wstępie imprezy prezes i wiceprezes zarządu przywitali wszystkich zebranych zapraszając do wspólnej, dobrej zabawy. Pierwszy punkt programu został poświęcony najmłodszym uczestnikom imprezy. To właśnie Oni pod czujnym okiem nowego trenera Grzegorza Smolaka uczestniczyli w pierwszym pokazowym treningu tworzącego się “Przedszkola Piłkarskiego”. Wielki zapał i hardość ducha ćwiczących maluchów wywołał uśmiech na twarzach obecnych na imprezie rodziców. Nie zabrakło również łez wzruszenia młodych mam, które bacznie przyglądały się poczynaniom swoich pociech odkrywających nowe talenty.

    Kolejną nie lada atrakcją okazał się mecz rozegrany pomiędzy drużyną kobiecą, którą stworzyły mamy, ciocie i siostry naszych Adeptów, a drużyną zawodników z rocznika 2003-2004. Aż trudno w to uwierzyć, ale w trakcie trwania meczu sentymenty poszły na bok. Pomiędzy obiema drużynami wyzwolił się duch walki i olbrzymia chęć wygranej. Niestety na nic zdała się przewaga fizyczna i maślane oczy skierowane w twarze swoich pociech. O wiele mniejsi rywale wykazali się szybkością i dobrą techniką gry przez co stali się bohaterami tego spotkania.

    Następnie w sportowe szranki stanęła najstarsza grupa WAP – Młodzi przebojem przeciw starającym się ratować honor starszej części rodziny – tatusiom. Mecz był zacięty
i stał na wysokim poziomie. Oba zespoły zagrały bardzo dobre spotkanie i na pewno kibicom ten mecz mógł się podobać. Spotkanie rozgrywane było w szybkim tempie, raz prowadzili ojcowie, po czym młodzi Adepci szybko wyrównywali. Przy wyniku 5 : 5 w doliczonym czasie gry został sfaulowany w polu karnym zawodnik WAP-u – sędzia podyktował rzut karny. Do jedenastki podszedł najmłodszy zawodnik meczu (7 lat) Kamil Płowiec. Precyzyjnie oddany strzał na bramkę sprawił, że to młodzi Adepci wyszli zwycięsko z tego meczu. Radości nie było końca a młody egzekutor karnego utonął w ramionach kolegów.

    Po tak wyczerpujących meczach zawodnicy, rodzice oraz kibice zostali zaproszeni na zasłużony ciepły posiłek. Nie zabrakło również słodkich upominków dla bohaterów tego dnia. Jak widać zabawa była przednia a emocje z nią związane na najwyższym poziomie. Ten owocujący w wiele wrażeń dzień niewątpliwie na długo zapisze się w pamięci naszych podopiecznych Szkoda tylko, że czas tak szybko płynął. Jednak nic straconego, bo już 06 czerwca 2014 roku jako kolejny prezent z okazji Dnia Dziecka, będziemy mogli obserwować na żywo mecz Polska – Litwa na nowym stadionie PGE ARENA w Gdańsku.
Korzystając z okazji Zarząd oraz Adepci
Wolbromskiej Akademii Piłkarskiej – Młodzi przebojem

Dziękują:

 

Zarządowi ULKS Dłubnia Trzyciąż – Jangrot na czele z prezesem Panem Albertem Goncerzem za udostępnienie dzieciakom z naszej Akademii murawy boiska oraz zaplecza. Dziękujemy, że zawsze w trudnych sytuacjach możemy na Państwa liczyć,

Firmie ITCOM Świerkowski M., Pałka J., Krężel Ł.- za wykonanie w ramach sponsoringu baneru z logo naszej Akademii, który towarzyszył nam na imprezie z okazji Dnia Dziecka oraz będzie naszą wizytówką na meczu Polska – Litwa w Gdańsku,

 

DZIĘKUJEMY RÓWNIEŻ WSZYSTKIM SPONSOROM, DZIĘKI KTÓRYM MOGLIŚMY TAK WSPANIALE SIĘ BAWIĆ
ZA WSPARCIE FINANSOWE:

 

PANU MATEUSZOWI BIK – Prezesowi Zarządu MPrestar Sp. z o.o., Katowice ul. Modelarska 11 A

F.H.P.U. EWMET ZBIGNIEW ZARĘBA, Szyce, ul. Kościuszki 159, 42-436 Pilica

Z.P.H.U. GUM-BAR Ciuła Wojciech 32-340 Wolbrom, Lgota Wolbromska 45

PANI AGNIESZCE KOTNIS

USŁUGI REMONTOWO-BUDOWLANE I TRANSPORT Ciepał Wojciech 32-340 Wolbrom, Fabryczna 28

 

ORAZ ZA WSPARCIE RZECZOWE:

 

SKLEP OGÓLNOSPOZYWCZY ANNA KULESA 32-340 Wolbrom, ul. Staszica 6

IWONA I PIOTR PETLIC, Sklep spożywczy Jangrot

F.H.U. DOMINIKA I PAWEŁ JAGŁA Ulina Wielka 22

F.H.U.”PRYMUS” STEFANIA SOCZÓWKA – Miechów

HURTOWNIA ARTYKUŁÓW SPOŻYWCZYCH NAD BIAŁĄ PRZEMSZĄ
Małgorzata Dudek Domaniewice

 

Nie możemy również zapomnieć o rodzicach, którzy włożyli olbrzymi wkład, nie tylko finansowy, w organizację imprezy:

 

AGNIESZKA I ADAM SAMUL

ANNA I ZBIGNIEW ŚWIDA

AGNIESZKA I TOMASZ JANUSZEK

AGNIESZKA GRĄCKA

SEBASTIAN SARECKI

MAREK ROGÓŻ

 

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY !!!

  

20 maj 2014

 

OGŁOSZENIE

ZARZĄD WOLBROMSKIEJ AKADEMII PIŁKARSKIEJ – MŁODZI PRZEBOJEM ZAPRASZA
NAJMŁODSZYCH ADEPTÓW (PRZEDSZKOLE PIŁKARSKIE)
NA PIERWSZY TRENING,
KTÓRY ODBĘDZIE SIĘ DNIA 24.05.2014 R. O GODZ. 09.30 NA BOISKU
W TRZYCIĄŻU.

Pierwsze spotkanie maluchów zostanie połączone z obchodami Dnia Dziecka organizowanymi przez naszą Akademię.
Prosimy o zabranie strojów sportowych oraz dobrego humoru .


 

 

18 maj 2014

 

TURNIEJ ORLIKÓW ROCZNIK 2003 I MŁODSI

 

    W sobotę 10.05.2014 r. na wolbromskim Orliku odbyła się pierwsza odsłona VI Turnieju II Ligi Orlików Rocznik 2003.
    Nasza drużyna była najmłodszą grupą turnieju, jednak na pochwałę zasługuje fakt, że byliśmy bardzo wymagającym zespołem prezentującym bardzo dobrą grę. Szkoda tylko, że mimo stwarzania naprawdę wybornych sytuacji do strzelania goli brakowało skuteczności pod bramką rywali.  W efekcie końcowym zajęliśmy III miejsce odnosząc jedno zwycięstwo
i trzy remisy nie tracąc przy tym ani jednej bramki.     Niedosyt “wapowiczów” dodatkowo potęgowała informacja, że I drużyna rozgrywek w końcowym rozrachunku przewyższała nas jedynie jedną strzeloną bramką. Panowie głowa do góry pamiętajcie bowiem, że dopóki jest w Was radość z kopania piłki, dopóty zawsze jesteście zwycięzcami turniejów. 


 

18 maj 2014

 

KOLEJNY MECZ SPARINGOWY

 

    W czwartek 08 maja 2014 r. dzielne Młodziki WAP – Młodzi przebojem, rozegrały kolejny mecz sparingowy z Akademią Piłkarską z Gołaczew. Dzięki uprzejmości Zarządu ULKS Dłubnia Trzycią – Jangrot, rozgrywki zostały przeprowadzone na świetnie przygotowanej murawie w Trzyciążu.    Mecz rozegrano w sportowej atmosferze i przy gorącym dopingu kibicujących rodziców. Nasi adepci zaprezentowali wysoką formę pokonując swoich rówieśników z Gołaczew 15:2. Tradycyjnie już na koniec meczu przeprowadzono “ulubioną” serię rzutów karnych. To właśnie jedenastki są największą zmorą naszych młodych piłkarzy, bowiem niejednokrotnie nie pozwoliły wygrać turniejów naszym ambitnym zawodnikom.
    Sparing był kolejnym sprawdzianem dla drużyny przed zbliżającym się dużymi krokami sezonem w strukturach PZPN.


 

2 maj 2014

 

 

Informacja rekrutacyjna.

 

    Stowarzyszenie Wolbromska Akademia Piłkarska “Młodzi przebojem” poszerza swoją działalność o nową grupę, którą będzie “Przedszkole piłkarskie”. W związku z tym ogłaszamy nabór chętnych dzieci (zarówno chłopcy, jak i dziewczynki) z rocznika 2008 i wyżej. “Przedszkole piłkarskie” rozpoczyna swoją działalność od 15.05.2014 r.

Zawodnik Akademii ma zapewnione:

– profesjonalne szkolenie: programem szkoleniowym Akademii Ajax Amsterdam;

– strój treningowy i meczowy;

– plecak ;

– wysokiej jakości sprzęt treningowy.

 

ZAPRASZAMY

 

Dokumenty rekrutacyjne

 

Kontakt: Tel. 509 453 855

 


 

24 kwiecień 2014

 

18 BRAMEK W MECZU SPARINGOWYM

 

    W czwartek 17.04.2014 r. na stadionie ULKS Dłubnia Trzyciąż-Jangrot w Trzyciążu rozegrano w ramach jednostki treningowej sparing. Grupa Pawła Netera zmierzyła się
z kolegami z zaprzyjaźnionego klubu MKS Skała. Sparing miał być sprawdzianem dla zawodników, a także okazją do przyjrzenia się drużynie. Jednak nikt nie spodziewał się tak wysokiej wygranej. Na boisku w Trzyciążu rządził i dzielił tylko jeden zespół – była to drużyna WAP – Młodzi przebojem, która wypracowała końcowy wynik 17:1. Łatwość budowania i wykańczania akcji była imponująca i przyczyniła się do wielkiej radości trenera oraz wytrwale kibicujących rodziców. Na zakończenie sparingu szczęśliwi z wyniku zawodnicy, nie zapominając o zbliżających się Świętach Wielkanocnych, złożyli życzenia trenerowi, kibicom i wszystkim kolegom.

 

GALERIA ZDJĘĆ Z MECZU


 

23 kwiecień 2014

 

Sparing z Przebojem 1937

 

    12 kwietnia 2014 r. na wolbromskim orliku odbyły się mecze towarzyskie pomiędzy WAP – Młodzi przebojem a Przebojem 1937. Zawody rozgrywano w trzech kategoriach wiekowych – rocznik 2001, 2002 oraz 2003-2004.
    Grad goli i wiele pozytywnych emocji – tak pokrótce można podsumować sparingowe rozgrywki. Zawody przebiegały w zdrowej, sportowej atmosferze a dla zawodników rywalizujących Stowarzyszeń najważniejsza była dobra zabawa i rywalizacja w duchu fair play.

    Drużyny WAP-u dysponowały zawodnikami o dużym sercu do walki i wysokiej technice ale znacznie ustępującymi warunkami fizycznymi, mimo to “WAP-owicze” rozegrali bardzo udane mecze i wypadli znakomicie. Rozgrywki zakończyły się naszym zdecydowanym zwycięstwem, dlatego tym bardziej cieszy postawa młodych piłkarzy, którzy w konfrontacji ze starszymi kolegami nie ustępowali w żadnym aspekcie gry.
    Dzięki tak doskonałej postawie naszych podopiecznych na orliku rozegrano dobre zawody. Na pochwałę  zasługują wszyscy zawodnicy przede wszystkim za styl gry, zaangażowanie, ambicję i poświęcenie. Gratulujemy !!!


 

23 kwiecień 2014

 

PIERWSZY SPRAWDZIAN PO PRZERWIE ZIMOWEJ

 

    Nadspodziewanie dobrze drużyna Pawła Netera rozpoczęła rozgrywki na boisku trawiastym, witając tym samym wiosnę. Udało się bowiem pokonać w spotkaniu sparingowym drużynę Słowika Olkusz, która niejednokrotnie sprawiała nam wiele kłopotów. Spotkanie sparingowe zakończyło się wynikiem 5:2 i dało podstawy do optymizmu przed kolejnymi meczami.

GALERIA ZDJĘĆ Z MECZU 

9 kwiecień 2014

 

 

“Czasem wdzięczność trudno jest ubrać w słowa
wtedy proste- dziękujemy zawiera wszystko co chcemy wyrazić”.

PODZIĘKOWANIE
dla:

DYREKTORA
DOMU KULTURY
PANA
PIOTRA GAMROTA

Za bezinteresowną pomoc, życzliwość i ofiarność okazaną Naszej Szkółce, poprzez przekazanie nieodpłatnych
biletów na seans filmowy z okazji pierwszej rocznicy
uruchomienia kina cyfrowego.

Głęboko wierzymy, że okazywana przez
Pana siła serca i przyjazna dłoń, będzie nas wspierać
w dalszej pracy podejmowanej
dla dobra dzieci.

DZIĘKUJEMY

Zarząd, Trenerzy i Adepci
Wolbromskiej Akademii Piłkarskiej – “Młodzi przebojem”


 

27 marzec 2014

 

Znakomite wieści z Krakowa!!!

     W niedzielę 23 marca 2014 r w hali KS Prądniczanki został rozegrany turniej piłki nożnej żaków z cyklu  PRĄNICZANKA CUP – WIOSNA 2014 ( rocznik 2005 i młodsi ) . W turnieju wzięło udział 7 drużyn z województwa Małopolskiego: Jutrzenka Giebułtów, SALOS Kraków, Pogoń Skotniki, Prądniczanka I i II, KS Zakopane oraz najmłodsi adepci naszej akademii, której to skład stanowili;

1. Będkowski Antoni
2. Bocianowski Filip
3. Duch Miłosz
4. Hamernik Oliwier
5. Jaros Kacper
6. Kańczuga Bartłomiej
7. Maciora Kamil
8. Pałka Maciej
9. Paszczela Bartosz
10. Romanek Kamil
11. Syguła Kamil
12. Warzecha Tymoteusz

    Po bardzo zaciętej rywalizacji i emocjach towarzyszących nam do ostatniego spotkania, (które to decydowało o końcowej klasyfikacji ) ostatecznie wyniki turnieju przedstawiały się następująco:

Wyniki turnieju
Prądniczanka “czerwona” Prądniczanka “biała” 3-0
Jutrzenka WAP Wolbrom 0-3
SALOS Pogoń 1-3
KS Zakopane Prądniczanka “czerwona” 6-0
WAP Wolbrom SALOS 2-0
Pradniczanka “biała” Jutrzenka 4-0
Pogoń WAP Wolbrom 0-0
Jutrzenka KS Zakopane 0-9
SALOS Pradniczanka “biała” 0-5
Prądniczanka “czerwona Jutrzenka 1-1
KS Zakopane SALOS 9-0
Prądniczanka “biała” Pogoń 1-0
SALOS Prądniczanka “czerwona” 0-3
WAP Wolbrom Prądniczanka “biała” 1-1
Pogoń KS Zakopane 0-8
Jutrzenka SALOS 1-1
Prądniczanka “czerwona” Pogoń 1-1
KS Zakopane WAP Wolbrom 4-0
Pogoń Jutrzenka 4-1
Pradniczanka “biała” KS  Zakopane 0-11
WAP Wolbrom Prądniczanka “czerwona” 3-0

 

Tabela końcowa
1.KS Zakopane 6 18 47-0
2.WAP Wolbrom 6 11 9-5
3.Pradniczanka “biała” 6 10 11-15
4.Prądniczanka “czerwona” 6 8 8-11
5.Pogoń 6 8 8-12
6.Jutrzenka 6 2 3-22
7.SALOS 6 1 2-23

 

    Spośród 7 drużyn uczestniczących w rozgrywkach zajęliśmy 2 medalowe miejsce!!!! Najlepszymi bramkarzami turnieju zostali wybrani: Tymoteusz Warzecha oraz Kamil Maciora – uhonorowani nagrodami indywidualnymi. Podczas dekoracji każdy zawodnik Wolbromskiej Akademii Piłkarskiej ” Młodzi Przebojem” otrzymał pamiątkowy medal.
    Turniej był przyjemnym i dodatkowym doświadczeniem dla młodych piłkarzy ale także dla gorąco dopingujących rodziców, którzy są zawsze najwierniejszymi kibicami naszej drużyny.


 

25 marzec 2014

 

    Trening piłkarski Krasnali z Zespołu Szkół w Wolbromiu oraz adeptów Wolbromskiej Akademii Piłkarskiej -Młodzi przebojem.

    Realizując zadania w ramach Ogólnopolskiej Akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej “Ćwiczyć każdy może” organizowanej w ramach Roku Szkoły w Ruchu, dnia 10.03.2014 r. zaprzyjaźniony z naszą Akademią Zespół Szkół w Wolbromiu zaprosił nas w swoje progi.
W związku z faktem, iż nasza Akademia chętnie podejmuje różnorodne wyzwania, służące rozwojowi zdrowego trybu życia w ruchu i propagowaniu sportowego stylu życia z chęcią przyjęliśmy zaproszenie.

    Jak poinformowała nas wychowawczyni – Pani Anna Kaziród, dzieci z grupy Krasnale wcześniej poznały założenia, krótką historię i duże osiągnięcia sportowe naszej młodej stażem szkółki, dlatego tym bardziej z niecierpliwością czekały na popołudniowe, dodatkowe zajęcia z adeptami Wolbromskiej Akademii Piłkarskiej – Młodzi przebojem, które poprowadził dla nich trener Paweł Neter. Udział w treningu był dla dzieci 5-letnich nie lada atrakcją i niemałym wyzwaniem. Przecież dla tych, którzy kochają sport i sportową rywalizację, nieważne czy to chłopiec, czy dziewczynka, liczy się przede wszystkim zaangażowanie, hart ducha i dobra zabawa. Podczas 2-godzinnych zajęć dzieci z grupy Krasnale poznały tajniki gry w piłkę nożną, a obecni na zajęciach Rodzice gromko dopingowali swoim pociechom i adeptom WAP-u. Poprzez atrakcyjne ćwiczenia z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu sportowego oraz zabawę z piłkami, została stworzona dzieciom przedszkolnym możliwość odkrywania pasji, zainteresowania piłką nożną i rozwijania własnych umiejętności motorycznych i talentów.

    Zajęcia rozpoczęliśmy od prezentacji “drużyn” podczas wspólnej zabawy “Poznajmy się”. Następnie trener zapoznał wszystkich uczestników sportowych zmagań
z zasadami bezpiecznej zabawy oraz zasadą fair – play. Wszyscy uczestnicy pełni zapału i gotowi do wspólnych zmagań piłkarskich, z uwagą słuchali poleceń i objaśnień trenera. W części wstępnej zajęć, młodsze dzieci z “zerówki” przy asekuracji adeptów z WAP-u oswajały się z piłką. Koleżanki i koledzy z WAP-u dzielnie wspierali swoich młodszych współzawodników podczas rywalizacji sportowej. Konkurencje przygotowane były w myśl zasady stopniowania trudności, warto jednak nadmienić, że pokonywane były sprawnie
i z wielkim zaangażowaniem, zwłaszcza wśród najmłodszych dzieci. Częścią finałową były mini mecze mieszanych drużyn 4×4. Podczas gry wrażeń i pozytywnych emocji nie brakowało. Do gry garnęli się wszyscy, zarówno dziewczynki, jak i chłopcy. Co niektórym polała się nawet łezka smutku, po przegranym meczu, ale już za chwilę stawali z radością w szranki kolejnej rozgrywki piłkarskiej. Po emocjonujących chwilach i mocnym dopingu Rodziców oraz wszystkich uczestników popołudniowych zmagań piłkarskich, nadszedł czas na część końcową zajęć, w której trener Paweł Neter zaprosił wszystkich do ćwiczeń korektywnych, rozluźniających i uspokajających.

    Po krótkim odpoczynku, Rodzice pełniący rolę gospodarzy zaprosili wszystkich uczestników na poczęstunek, podczas którego wymienialiśmy się wrażeniami i doświadczeniami z mile spędzonego popołudnia. Wielu Rodziców deklarowało chęć zapisania swoich dzieci do WAP “Młodzi przebojem” i wyrażało swoje zadowolenie z przeprowadzonego wzorowo pod względem merytorycznym, metodycznym i przede wszystkim taktownym treningu. Na zakończenie, dla wszystkich zebranych, w ramach podziękowania, dziewczynki z grupy Krasnale zatańczyły krótki układ cheerleaderek w rytmie szybkiej samby, za który otrzymały gromkie brawa. Finałowym akcentem spotkania były upominki w postaci kalendarzy, notesów z przykładami ćwiczeń piłkarskich oraz balonów, jakimi adepci WAP Młodzi przebojem obdarowali wszystkich Krasnali.

    Był to bardzo atrakcyjny i ciekawy sposób aktywnego spędzania czasu przedszkolaków, a przede wszystkim jedna z możliwości rozwijania sprawności fizycznej u dzieci i integrowania się ze starszymi koleżankami i kolegami z WAP “Młodzi przebojem”. Do następnego sportowego spotkania.


 

19 marzec 2014

 

    W dniu 9 marca odbył się zorganizowany przez Międzygminną Ligę Futsalu w Skale turniej dla chłopców z rocznika 2003-04 “Skała – Wiosną 2014”. Po odprawie kierowników drużyn, na którym przypomniano regulamin i rozlosowano grupy, rozpoczęto zmagania “Orlików” Do turnieju zgłosiło się osiem drużyn w tym nasza wspaniała młodzież. Losowanie skojarzyło ze sobą drużyny:

Gr 1: T.S. Skalanka, WAP Młodzi Przebojem Wolbrom, Clepardię Kraków oraz Jutrzenkę Giebułtów
Gr 2: MLF w Skale, Słomniczankę Słomniki, Kosynierów Łuczyce oraz Sokoła Kocmyrzów

    Mecze grupowe pokazały nie tylko charakter ducha uczestników ale również wysokie umiejętności indywidualne oraz różnorodną taktykę przygotowaną przez trenerów na Turniej. Wiele było emocji, a doping rodzin, znajomych i kibiców stał na najwyższym poziomie.

Oto wyniki meczy w Gr.I
T.S. Skalanka Clepardia Kraków 2:1
WAP Wolbrom Jutrzenka Giebułtów 3:0
T.S. Skalanka Jutrzenka Giebułtów 0:0
Clepardia Kraków WAP Wolbrom 0:0
WAP Wolbrom T.S. Skalanka 3:1
Clepardia Kraków Jutrzenka Giebułtów 1:1

 

Po meczach grupowych tabela wyglądała tak
1. WAP Wolbrom 7 pkt 7:2
2. T.S. Skalanka 4 pkt 3:4
3. Clepardia Kraków 2 pkt 2:3
4. Jutrzenka Giebułtów 2 pkt 1:4

 

Wyniki Gr.II
Słomniczanka MLF w Skale 1:0
Sokół Kocmyrzów Kosynierzy Łuczyce 0:1
MLF w Skale Kosynierzy Łuczyce 3:0
Słomniczanka Sokół Kocmyrzów 4:0
Słomniczanka Kosynierzy Łuczyce 6:1
MLF w Skale Sokół Kocmyrzów 4:2

 

Tabela po meczach grupowych:
1. Słomniczanka 9 pkt 11:1
2. MLF w Skale 6 pkt 7:3
3. Kosynierzy Łuczyce 3 pkt 2:9
4. Sokół Kocmyrzów 0 pkt 2:9

Do półfinałów z grupy I weszły drużyny: WAP Wolbrom i T.S. Skalanka, a grupy II: Słomniczanka Słomniki oraz MLF w Skale.
W międzyczasie wszyscy zawodnicy Turnieju poczęstowani zostali śniadaniem, a w trakcie dalszych meczy słodyczami, serkami oraz jabłkami przygotowanymi przez wspaniale pomagających rodziców Orlików T.S. Skalanka.

Dalszą część Turnieju rozpoczęliśmy od I półfinału pomiędzy WAP Wolbrom i MLF w Skale, który nasza drużyna niestety przegrała po bardzo dobrej walce 2-0.
W meczu o VII miejsce Sokół Kocmyrzów pokonał Jutrzenkę Giebułtów 3-0.
Drugi półfinał to konfrontacja T.S. Skalanki ze Słomniczanką. Z rywalizacji tej zwycięsko wychodzi Słomniczanka 2-0.

Mecz o V-VI miejsce to potyczka Clepardii Kraków z Kosynierami Łuczyce, zwycięża Clepardia Kraków 4-2.

Mecz o trzecie miejsce był najlepszym widowiskiem. Długo nasi zawodnicy próbowali strzelić pierwszą bramkę, aż w końcówce meczu się udało. Zwycięską bramkę strzelił Szymon Haberka (cały mecz grał z kontuzją), zapewniając chłopcom miejsce na podium. Obie drużyny z wielką determinacją dążyły do zwycięstwa ale to do nas szczęście się wreszcie uśmiechnęło. Ostatecznie WAP Wolbrom wygrał 1:0 tym samym kończąc udział w turnieju.

Finał to powtórka pierwszego meczu Turnieju pomiędzy Słomniczanką oraz MLF w Skale. Mecz stał naprawdę na bardzo wysokim poziomie a zaangażowanie jednych i drugich było bardzo duże. Finał wygrywa Słomniczanka 1-0 i to oni zdobywają I miejsce w Turnieju.

Oto kolejność drużyn w Turnieju:

1. Słomniczanka Słomniki
2. MLF w Skale
3. WAP Wolbrom
4. T.S. Skalanka
5. Clepardia Kraków
6. Kosynierzy Łuczyce
7. Sokół Kocmyrzów
8. Jutrzenka Giebułtów

Młodzi zawodnicy WAP Młodzi Przebojem Wolbrom wystąpili w składzie: Szymon Haberka, Kacper Mucha, Kamil Wroński, Wojciech Sułkowski, Kacper Duch, Kamil Dziubdziela, Emil Maciora, Miłosz Kotnis, Adrian Grabowski.

 

Po turnieju nasi zawodnicy otrzymali pamiątkowy puchar, medale za trzecie miejsce, dyplomy oraz drobne gadzety. Po wielu godzinach zmagań, bardzo zadowoleni z wyniku wyjechali w podróż powrotną.


 

13 marzec 2014

 

WAŻNY KOMUNIKAT !!!

    Na podstawie art. 20 p. 3 Statutu Stowarzyszenia Wolbromska Akademia Piłkarska – Młodzi przebojem, zwanego dalej Stowarzyszeniem, Zarząd Stowarzyszenia podjął w dniu 10.03.2014 roku decyzję o zwołaniu Sprawozdawczego Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia, w dniu 28.03.2014 r. w Zespole Szkół w Wolbromiu przy ul. Pod Lasem 2 o godzinie 18.30 w pierwszym terminie i przy braku quorum o godz. 19.00 w drugim terminie.

PORZĄDEK OBRAD:

1. Otwarcie Sprawozdawczego Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia Wolbromska Akademia Piłkarska – Młodzi przebojem.

2. Wybór przewodniczącego, sekretarza i komisji skrutacyjnej Sprawozdawczego Walnego Zebrania Członków.

3. Stwierdzenie prawidłowości zwołania Sprawozdawczego Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia i jego zdolności do podejmowania uchwał.

4. Przyjęcie porządku obrad.

5. Sprawozdanie Zarządu z działalności Stowarzyszenia Wolbromska Akademia Piłkarska – Młodzi przebojem za rok 2013

6. Sprawozdanie Finansowe za rok 2013.

7. Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej z kontroli finansów oraz działalności Stowarzyszenia.

8. Rozpatrzenie i zatwierdzenie sprawozdania Zarządu z działalności Stowarzyszenia Wolbromska Akademia Piłkarska – Młodzi przebojem oraz sprawozdania finansowego za rok 2013 – uchwały.

9. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia absolutorium członkom organów Stowarzyszenia z wykonania obowiązków za rok 2013.

10. Dyskusja i głosowanie nad celami i preliminarzem budżetowym na rok 2014.

11. Wolne wnioski.

12. Zakończenie obrad.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY     
Zarząd WAP – Młodzi przebojem    


 

13 marzec 2014

 

    W niedzielę 9 marca 2014 r. odbył się turniej Halowych Mistrzostw Podokręgu Piłki Nożnej w Olkuszu Młodzików – Rocznik 2001, zorganizowany przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Olkuszu. W turnieju wzięło udział 12 drużyn: Słowik Ol­kusz, Promień Przeginia, Spójnia Osiek, AP Gołcza, Przemsza Klucze, Trzy Korony Żarnowiec, Piliczanka Pilica, Pogoń Miechów, Prądnik Sułoszowa, Centuria Chechło, Błysk Zederman oraz WAP “Młodzi Przebojem”. Sędziami turnieju byli: Joanna Ściepura, Adrian Kozieł, Waldemar Kubajka, Jacek Tomsia.
    Rozgrywki były przeprowadzone w 3 grupach. Nasza Akademia została przydzielona do Grupy “A”, w której znalazły się również Słowik Olkusz, Spójnia Osiek oraz Promień Przeginia. Rozrywki grupowe przebiegały w systemie “każdy z każdym” i zakończyły się dla naszych adeptów sukcesem. Wywalczone pierwsze miejsce w grupie, pozwoliło nam na kontynuację dalszych rozgrywek. Do kolejnego etapu turnieju zakwalifikowało się 6 drużyn, które tym razem zostały podzielone na 2 grupy. Waleczni piłkarze WAP – Młodzi Przebojem wraz z AP Gołcza oraz Prądnik Sułoszowa dostali się do grupy pierwszej nazwanej przez pozostałe drużyny “grupą śmierci”.
    Awans do półfinału zawdzięczamy bardzo dobrej grze, zaangażowaniu i ogromnej woli walki młodych “WAP-owiczów” jedyne, czego zabrakło to szczęścia. Po zaciętym
meczu z drużyną Pogoni Miechów zakończonym wynikiem 0:0, mimo widocznej przewagi oddaliśmy rozgrywki w ścisłym finale przegrywając spotkanie w rzutach karnych 7 : 6. Niedosyt i zawód przełożył się na mecz o III miejsce, w którym to drużyna Przemszy Klucze pokonała nas zdobywając jedyną bramkę w spotkaniu.

 

    Podsumowując cały turniej nadmieńmy, że podopieczni trenera Pawła Netera zaprezentowali się bardzo dobrze, zajmując ostatecznie IV miejsce oraz prezentując w całej imprezie bardzo ciekawy i ofensywny futbol, który podobał się licznie zgromadzonym kibicom, a także obserwującym zmagania trenerom drużyn biorących udział w rozgrywkach.
    Organizator Turnieju dla wszystkich zespołów ufundował dyplomy oraz wyróżnienia dla najlepszych zawodników. Statuetkę dla najlepszego bramkarza otrzymał nasz dzielny golkiper – Samul Piotr.

 

Wyniki rozegranych meczy w pierwszym etapie Rozgrywek:

Grupa “A”
Słowik Olkusz Spójnia Osiek 2:0
WAP-MP Wolbrom Promień Przeginia 3:0
Słowik Olkusz Promień Przeginia 1:0
WAP-MP Wolbrom Spójnia Osiek 4:0
Słowik Olkusz WAP-MP Wolbrom 0:0
Promień Przeginia Spójnia Osiek 2:0
Tabela:
1) WAP-MP Wolbrom 3 7 7:0 2 1 0
2) Słowik Olkusz 3 7 3:0 2 1 0
3) Promień Przeginia 3 3 2:4 1 0 2
4) Spójnia Osiek 3 0 0:8 0 0 3

 

Grupa “B”
AP Gołcza Piliczanka Pilica 2:0
Trzy Korony Żarnowiec Przemsza Klucze 0:1
AP Gołcza Przemsza Klucze 1:0
Trzy Korony Żarnowiec Piliczanka Pilica 4:1
AP Gołcza Trzy Korony Żarnowiec 3:0
Przemsza Klucze Piliczanka Pilica 3:0
Tabela:
1) AP Gołcza 3 9 6:0 3 0 0
2) Przemsza Klucze 3 6 4:1 2 0 1
3) Trzy Korony Żarnowiec 3 3 4:5 1 0 2
4) Piliczanka Pilica 3 0 1:9 0 0 3

 

Grupa “C”
Pogoń Miechów Prądnik Sułoszowa 2:1
Centuria Chechło Błysk Zederman 1:0
Pogoń Miechów Błysk Zederman 4:1
Centuria Chechło Prądnik Sułoszowa 0:1
Pogoń Miechów Centuria Chechło 3:0
Błysk Zederman Prądnik Sułoszowa 0:0
Tabela:
1) Pogoń Miechów 3 9 9:2 3 0 0
2) Prądnik Sułoszowa 3 4 2:2 1 1 1
3) Centuria Chechło 3 3 1:4 1 0 2
4) Błysk Zederman 3 1 1:5 0 1 2

 

Wyniki rozegranych meczy w drugim etapie Rozgrywek:

Grupa I
Prądnik Sułoszowa WAP-MP Wolbrom 0:0
AP Gołcza Prądnik Sułoszowa 3:0
AP Gołcza WAP-MP Wolbrom 1:0
Tabela:
1) AP Gołcza 2 6 4:0 2 0 0
2) WAP-MP Wolbrom 2 1 0:1 0 1 1
3) Prądnik Sułoszowa 2 1 0:3 0 1 1

 

Grupa II
Pogoń Miechów Przemsza Klucze 3:0
Pogoń Miechów Słowik Olkusz 1:0
Przemsza Klucze Słowik Olkusz 1:0
Tabela:
1) Pogoń Miechów 2 6 4:0 2 0 0
2) Przemsza Klucze 2 3 1:3 1 0 1
3) Słowik Olkusz 2 0 0:2 0 0 2

 

Mecze Półfinałowe
Przemsza Klucze AP Gołcza 1:3
Pogoń Miechów WAP-MP Wolbrom 0:0 karne 7:6

 

Mecze o III Miejsce
Przemsza Klucze WAP-MP Wolbrom 1:0

 

Mecze o I Miejsce
AP Gołcza Pogoń Miechów 3:1

 

12 marzec 2014

 

    Trening II grupy w czwartek 13 marca odbędzie się w Dłużcu ( na hali ) o godz. 16:30, w piątek 14 marca na Orliku ( Wolbrom ) o godz. 17:00. Trening w sobotę nie odbędzie się natomiast kolejny w poniedziałek o godz. 16:30 na Orliku ( Wolbrom ).


 

5 marzec 2014

 

    Kolejny trening grupy II odbędzie się w piątek o 15:30 na hali os. Łokietka. W sobotę trening nie odbędzie się, natomiast w poniedziałek spotykamy się o 16:30 na “Orliku”.


 

28 luty 2014

 

Podziękowanie od Wielkiej Orkiestry ŒŚwiątecznej Pomocy dla WAP – Młodzi przebojem za udział w 22 finale fundacji.

 


 

27 luty 2014

 

SREBRNA NIEDZIELA WAP – MŁODZI PRZEBOJEM

    W dniu 23.02.2014r w Libiążu odbyła się kolejna edycja turnieju “AMAGO CUP 2014″, w której fantastycznym wynikiem popisali się młodzi zawodnicy z grupy orlików rocznik 2004 i młodsi. Nasi chłopcy stanęli na drugim miejscu podium ustępując jedynie drużynie gospodarzy Akademii Piłkarskiej Górnik Libiąż.
    Adepci naszej Akademii z dużym zaangażowaniem przystąpili do rozgrywek wkładając w mecze maksimum wysiłku. W ocenie trenerów drużyna WAP – Młodzi przebojem prezentowała się naprawdę bardzo dobrze. Od pierwszego gwizdka sędziego grała z ogromną wolę walki i nie odpuszczała ani na moment rywalowi na całym boisku. Już na początku turnieju nasi młodzi piłkarze dostarczyli kibicującym rodzicom wiele radości po składnych akcjach, których wynikiem były piękne bramki. Po rozegraniu pięciu meczów w wymiarze 14 minutowym podopieczni WAP – Młodzi przebojem mogli się cieszyć srebrnymi medalami oraz pucharem wręczonym przez prezesa libiąskiego klubu.

 

    Skład turniejowy: Kulis Antoni (BR), Sułkowski Wojciech, Dziubdziela Kamil, Mól Antoni, Mucha Kacper, Grabowski Adrian, Paszczela Bartosz, Bocianowski Filip, Jaros Kacper, Pałka Maciej, Kańczuga Bartłomiej.

    W turnieju wzięły udział takie drużyny jak: Górnik Libiąż I, Górnik Libiąż II, Unia Oœwśięcim, Karol Wadowice, Silent Dąbrowa Górnicza, Szkoła Piłkarska Brzeszcze, AP Mam Talent Krzeszowice oraz WAP Młodzi przebojem.

    Drugi sukces srebrnej niedzieli zapewnili nam najmłodsi zawodnicy naszej akademii (rocznik 2006 i młodsi ), uczestniczyli oni w halowym turnieju piłkarskim o Puchar Słowika 2014, rozgrywanym na hali olkuskiego MOSiR-u.

    Do rywalizacji przystąpiło 5 drużyn – Piast Skawina, Akademia ” Mam Talent” Krzeszowice, dwie drużyny gospodarzy – Słowik Olkusz I i II oraz WAP Wolbrom. Rozgrywki prowadzone były systemem każdy z każdym.

 
    Po rozegraniu 4 spotkań zgromadzilśiœmy 9 punktów, odnotowując tylko jedną porażkę
z gospodarzami turnieju – warto nadmienić, że straciliśmy bramkę w ostatniej sekundzie meczu. Jak się później okazało ta bramka nie pozwoliła nam wygrać całego turnieju, ponieważ po podsumowaniu wyników lepszą różnicą bramek wygrał Piast Skawina. Dodajmy, że nasze srebrne maluchy wygrały ze zwycięzcą turnieju 1:0.

    Odnotować należy jeszcze dwa istotne fakty; strzelec czterech bramek – Syguła Kamil został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju, natomiast reprezentanci naszej szkółki okazali się najlepsi w przygotowanym przez organizatorów sprawdzianie umiejętności piłkarskich.

    Nie ulega więc wątpliwości, że zdobyte srebro to wielki sukces dopiero co odbudowanej drużyny. Pozostaje niedosyt złota … ale wszystko przed wami młodzi adepci, wierzymy, że będzie jeszcze lepiej. Powodzenia!

    Wielkie podziękowania od trenera dla zawodników, którzy to bardzo dzielnie walczyli
o każdą piłkę, nie ustępując rywalom na żadnym polu a także dla rodziców, którzy dzielnie dopingowali naszą drużynę.

    Skład naszej drużyny stanowili: Tymoteusz Warzecha, Maciora Kamil, Syguła Kamil, Romanek Kamil, Sikora Karol, Płowiec Kamil, Walczak Nataniel, Aleks Rytter, Płaszczyk Jakub.

    Takie mecze zawsze są miłe dla oka a kadrze trenerskiej pozostaje jedynie dołożyć wszelkich starań oby nasi zawodnicy nie schodzili z prezentowanego do tej pory poziomu.
Gratulujemy zawodnikom i trenerom

Komplet Wyników:
AP Mam Talent  Krzeszowice OKS Słowik II Olkusz 0:3
Piast Skawina WAP Wolbrom 0:1
OKS Słowik I Olkusz AP Mam Talent Krzeszowice 0:2
OKS Słowik I Olkusz OKS Słowik II Olkusz 0:1
AP Mam Talent Krzeszowice WAP Wolbrom 0:3
Piast Skawina AP Mam Talent Krzeszowice 5:2
WAP Wolbrom OKS Słowik II Olkusz 1:2
Piast Skawina OKS Słowik I Olkusz 4:0
OKS Słowik I Olkusz WAP Wolbrom 0:1
OKS Słowik II Olkusz Piast Skawina 0:2

 

Tabela
1. Piast Skawina 4 9 11:3
2. WAP Wolbrom 4 9 6:2
3. OKS Słowik II Olkusz 4 9 6:3
4. AP Mam Talent Krzeszowice 4 3 4:11
5. OKS Słowik I Olkusz 4 0 0:8

 

26 luty 2014

 

ZŁE DOBREGO POCZĽTKI

    We wtorek młodzi adepci Wolbromskiej Akademii Piłkarskiej – Młodzi przebojem mogli zasmakować treningu w formie aerobiku pod kierownictwem instruktorki Sylwii Kowal. Myœlicie, że to łatwe, że w ćwiczeniach w takt muzyki nie ma nic trudnego? Nasi młodzi piłkarze też tak myœleli, …ale po półgodzinnym wysiłku pozostały jedynie rozgoryczone pytania – jaki związek ma ten cały aerobik z grą gdzie grupa zawodników ugania się za piłką między bramkami i wcale nie robi tego w rytmie muzyki?

    Okazuje się, że bardzo istotny. Jak wyjaœnił trener ta forma treningu oczywiœcie nie poprawia panowania nad piłką w sensie czysto technicznym, nie sprawia, że zawodnicy są lepiej przygotowani taktycznie. Jest natomiast wspaniałym sposobem na rozwój możliwoœci fizycznych zawodników. Aerobik poprawia orientację, rozwija koordynację ruchową, a także szybkoœć a cechy te są zwłaszcza istotne w szkoleniu młodzieży. Tak, więc młodzi Panowie NIE PODDAJEMY SIĘ i ćwiczymy dalej. Jak wiecie trening czyni mistrza a te złe dobrego początki są tylko przejœciowym zjawiskiem!!!!!!!Zapraszamy go galerii 🙂


 

20 luty 2014

 

    Trening grupy II w Sobotę 22.02.2014 nie odbędzie kolejne treningi zgodnie z planem.


 

17 luty 2014

 

2-LECIE AKADEMII PIŁKARSKIEJ WAP – MŁODZI PRZEBOJEM.

 

    11.02.2014 r. w wolbromskiej Harcówce odbyło się spotkanie rocznicowe dla adeptów Wolbromskiej Akademii Piłkarskiej – Młodzi przebojem. Spotkanie wypełnione było wieloma konkursami, w których laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody.
W przerwach miedzy konkursami adepci mogli posilić się przygotowanymi dla nich hamburgerami oraz drobnymi przekąskami. Nie zabrakło również rocznicowego tortu, przystrojonego w szkółkowe barwy. Całej zabawie towarzyszyły dobre humory wszystkich zebranych.

Z tego miejsca pragniemy serdecznie podziękować firmom i osobom prywatnym, które ufundowały nagrody dla adeptów WAP – Młodzi przebojem:


F.P.H.U. DROMA – wkład finansowy
ITCOM – słuchawki douszne oraz pendrive
KRAKSPORT – sprzęt sportowy
FHSC KABALAK – albumy sportowe z naklejkami
Pan Damian Glanowski – zestawy piśœmiennicze
Pan Albert Goncerz – wkład finansowy
Pan Tomasz Januszek – sprzęt sportowy
Pan Zbigniew Micuła – plecaki
Pan Sebastian Sarecki – sprzęt sportowy
 


Dziękujemy również czterem szkółkowym Agnieszkom –
P. A. Grąckiej,
P. A. Januszek,
P. A. Kotnis
P. A. Neter,
za sponsoring w formie pokaźŸnego worka czekoladowych cukierków.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości w naszej galerii.


 

17 luty 2014

 

WOLBROMSKA AKADEMIA PIŁKARSKA – MŁODZI PRZEBOJEM MA JUŻ DWA LATA
    23 listopada 2011 roku została zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym Wolbromska Akademia Piłkarska – Młodzi przebojem. Jednak to 01 lutego 2012 roku w Hali Sportowej przy Gimnazjum nr 4 odbył się pierwszy trening. Swoją sportową przygodę rozpoczęło wówczas około 35 młodych piłkarzy. Od tego momentu Akademia bardzo dynamicznie się rozwija, a młodych miłośników futbolu przybywa z dnia na dzień. Obecnie skupia ona 80 zawodników – 66 zawodników z Gminy Wolbrom, 13 z Gminy Trzyciąż i jeden zawodnik z Gminy Klucze.
    Coraz większa popularnoœć naszej szkółki mobilizuje do działania. Akademia to coœ więcej, niż szkółka piłkarska bowiem na każdego zawodnika czeka mnóstwo dodatkowych atrakcji, takich jak: turnieje, obozy sportowe, wyjazdy na mecze ligowe oraz wycieczki a także spotkania z Mikołajem czy zabawy z okazji Dnia Dziecka.
    W dniu naszej 2 rocznicy bez wahania można powiedzieć, że to co robimy, ma naprawdę sens. Jednak nie byłoby Akademii bez pomocy Urzędu Miasta i Gminy Wolbrom, sponsorów oraz ludzi, którzy ją tworzą.
    Dziękujemy za dotychczasową współpracę przede wszystkim Gminie Wolbrom oraz sponsorom wymienionym w zakładce “Sponsorzy” na naszej stronie internetowej, na których zawsze możemy liczyć. Dziękujemy również, zawodnikom i ich rodzinom, trenerom, koordynatorom oraz pracownikom administracji. To nasze wspólne działania doprowadziły do sukcesu, który będzie nas mobilizował do dalszego działania.

DZIĘKUJEMY RAZ JESZCZE

Zarząd WAP – Młodzi przebojem    


 

17 luty 2014

 

“FERIE Z MOSIR – EM”
10 lutego 2014 r w Hali Sportowo – Widowiskowej w Olkuszu w ramach akcji
“Ferie z MOSiR – em” został zorganizowany turniej halowej piłki nożnej dla uczniów klas IV – VI. W turnieju wzięło udział siedem drużyn.
Mecze rozgrywane były w dwóch grupach systemem “każdy z każdym”. Do półfinałów awansowali zwycięzcy grup i drużyny z II miejsca.

Wszystkie drużyny, które zgłosiły się do turnieju z wielkim zaangażowaniem walczyły o zwycięstwo. W klasyfikacji końcowej nasza drużyna zajęła IV miejsce przegrywając w rzutach karnych 2 bramkami.


 

8 luty 2014

 

ZAPROSZENIE
Zarząd Wolbromskiej Akademii Piłkarskiej – Młodzi przebojem

zaprasza

wszystkich Adeptów Akademii na

spotkanie rocznicowe, które odbędzie się

11.02.2014 r. w Harcówce o godz. 16.00.

W programie imprezy przewidziana jest niespodzianka oraz konkursy z nagrodami.

DOBRY HUMOR MILE WIDZIANY


Zarząd WAP – Młodzi przebojem    


 

8 luty 2014

 

    28.01.2013 roku adepci Wolbromskiej Akademii Piłkarskiej – Młodzi przebojem, rozegrali mecze sparingowe z kolegami z zaprzyjaźnionej Szkółki ze Skały.
Pomimo przewagi w pierwszych meczach turnieju drużyny ze Skały spotkanie zakończyło się wygraną naszych adeptów. Dobra gra i duże zaangażowanie zaprocentowało i doprowadziło do szczęśliwego dla WAP – Młodzi przebojem zakończenia sparingu.
Brawa dla wszystkich zawodników za zaangażowanie i super zabawę!!!

 

 


 

3 luty 2014

 

    Trening grupy II, który ma się odbyć w sobotę 8.02.2014 został przełożony na środę 5.02.2014 na godzinę 18:00 ( trening odbędzie się w Dłużcu ).


 

28 styczeń 2014

 

    18 stycznia 2014 r. nasza Akademia została zaproszona przez zaprzyjaźnioną Szkółkę
z Pilicy na mini turniej towarzyski, w którym brały udział następujące drużyny:
– Pilicznaka Pilica,
– Trzy Korony Żarnowiec
– oraz WAP – Młodzi przebojem.
    Przy licznie zgromadzonej widowni i głośnym dopingu, rozegranych zostało wiele meczów w następujących kategoriach wiekowych: 2005-2007; 2003-2004 oraz 2001-2002.
    Wolbromska Akademia Piłkarska – Młodzi przebojem we wszystkich kategoriach wiekowych zaprezentowała się z bardzo dobrej strony a grupa trenera Radka Koterby (w nowym składzie), była rewelacją zawodów wygrywając turniej.

W skład tworzącej się najmłodszej grupy weszli:
1. Będkowski Antoni
2. Bocianowski Filip
3. Hamernik Oliwier
4. Imiołek Karol
5. Jaros Kacper
6. Kańczuga Bartłomiej
7. Krężel Karol
8. Maciora Kamil
9. Pałka Maciej
10. Płowiec Kamil
11. Romanek Kamil
12. Rytter Aleks
13. Sikora Karol
14. Syguła Kamil
15. Warzecha Tymoteusz

 

Dziękujemy organizatorom turnieju za zaproszenie, wspaniałą zabawę, której towarzyszyły sportowe emocje


 

21 styczeń 2014

 

Zarząd Wolbromskiej Akademii Piłkarskiej – Młodzi przebojem zaprasza,
rodziców adeptów naszej Akademii
na spotkanie informacyjne,
które odbędzie się 31.01.2014 (piątek) o godz. 18.30
w Zespole Szkół przy ul. Pod Lasem 1.
Na spotkaniu poruszane będą ważne kwestie organizacyjne dotyczące ogółu członków Wolbromskiej Akademii Piłkarskiej
(ubezpieczenie grupowe, obóz sportowy, rejestracja ligowa).
W związku z powyższym liczymy na stuprocentową frekwencję.

 

Ze sportowym pozdrowieniem:
Zarząd WAP – Młodzi przebojem


 

16 styczeń 2014

 

Wolbromska Akademia Piłkarska – Młodzi przebojem kolejny raz wzięła udział w Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Przekazując na licytację piłkę firmy adidas tango oraz naszą szkółkową koszulkę NIKE, Akademia dołożyła się do zbieranych środków na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.
SIE MA!
źródło: Wolbrom Miejsko-Gminny Serwis Informacyjny

 


 

3 styczeń 2014

 

    W dniu 27.12.2013r odbył się mecz sparingowy w Gołczy w którym brała udział grupa starsza rocznik 2003 – 20004 WAP oraz grupa najmłodsza 2005 i młodsi przeciwko swoim rówieśnikom z AP Gołczy, mecze odbyły się w duchu sportowej rywalizacji i przyniosły obu stronom dużo radości i satysfakcji.

 


 

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com