KONTO AKADEMII  -  Bank Spółdzielczy w Wolbromiu:

      89 84500005 0000 0000 3737 0002
      KRS 0000402761
      NIP: 6372190477
      REGON: 122444484

I LETNI TURNIEJ JUNIORÓW MŁODSZYCH

30 czerwca 2018 r. na wolbromskim stadionie, odbył się organizowany przez Wolbromską Akademię Piłkarską – Młodzi przebojem I Letni Turniej Juniorów Młodszych. Rozgrywki były współfinansowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

W turnieju zagrały następujące drużyny: Concordia Knurów, WKS Przebój Wolbrom, Prądnik Sułoszowa WAP-Młodzi przebojem I i WAP-Młodzi przebojem II. Mecze rozegrano systemem każdy z każdym po 25 min.

WAP-Młodzi przebojem I – Prądnik Sułoszowa 1:0 (J. Świda)

W meczu otwarcia turnieju WAP-owicze wygrali z drużyną Prądnika 1:0, a jedyną bramkę decydującą o wyniku meczu pięknym uderzeniem w samo okienko z za pola karnego zdobył Jan Świda. Mimo wygranej byliśmy średnio zadowoleni z meczu – gra była ospała a tempo gry wolne.

WAP-Młodzi przebojem I – WAP-Młodzi przebojem II 7:0 (A. Pabiańczyk x 4, K. Januszek, M. Płowiec, J. Grela)

W kolejnym spotkaniu zagraliśmy przeciwko młodszym kolegom z Akademii wygrywając 7:0. Mecz toczony był już w szybszym tempie, był pomysł na grę, zawodnicy realizowali nowe założenia taktyczne, strzelono również kilka pięknych bramek. Młodszych chłopaków trzeba pochwalić za walkę, ambicję jak i grę do samego końca. Grali w niskim pressingu  kilkukrotnie  wyprowadzając groźne  kontry.

WAP-Młodzi przebojem I – WKS Przebój Wolbrom  2:0 (J. Grela, K. Januszek)

W trzecim meczu zagraliśmy przeciwko Juniorom Przeboju Wolbrom. W tym spotkaniu pokazaliśmy swoje możliwości grając bardzo szybko skrzydłami. W bocznych sektorach boiska wygrywaliśmy pojedynki 1 na 1, również środkowy sektor boiska należał do nas. Piękną bramkę po dośrodkowaniu Michała Płowca  strzelił Jakub Grela, a ozdobą meczu był wygrany przez Kacpra Januszka pojedynek z kilkoma zawodnikami przeciwnej drużyny czego efektem była druga bramka dla naszego zespołu.

WAP- Młodzi przebojem I – Concordia Knurów  3:1 (A. Pabiańczyk, J. Rdest x 2)

W  ostatnim meczu graliśmy z drużyną Concordii  Knurów. Wynik tego meczu decydował o  podium. W pierwszych minutach spotkania kapitalną akcję 1 na 1 wykonał Olek Pabiańczyk strzelając nie do obrony w boczną siatkę bramki. Kolejne minuty to dominacja naszych zawodników a efektem były kolejne piękne bramki które zdobył Jakub Rdest .

Podsumowując :
WAP- Młodzi przebojem I zasłużenie wygrał turniej. Zagrał mecze na wysokim poziomie, strzelił dużo bramek tracąc tylko jedną. Miejsce drugie wywalczył WKS Przebój Wolbrom a trzecie miejsce na podium zdobyli goście z Knurowa.
Najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany Kacper Gil (WAP I) a Aleksander Pabiańczyk strzelił tyle samo bramek co zawodnik z Knurowa. Niestety przegrał rywalizację o najlepszego strzelca po dodatkowej konkurencji – serii rzutów karnych . 
Całej drużynie Juniorów oraz Trenerowi gratulujemy wygranej !!!!!!!
Każda z drużyn uczestnicząca w turnieju otrzymała puchar oraz medale, obiad i oczywiście dobrą zabawę.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com