KONTO AKADEMII  -  Bank Spółdzielczy w Wolbromiu:

      89 84500005 0000 0000 3737 0002
      KRS 0000402761
      NIP: 6372190477
      REGON: 122444484

KOLEJNY TURNIEJ Z CYKLU „OCHOTA NA SPORT” ZA NAMI

I Letni Turniej Młodzików – „Ochota na Sport” zaplanowano na dzień 25.08.2018 r.  Organi­zatorem turnieju była Wolbromska Akademia Piłkarska – Młodzi przebojem a projekt był współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Do udziału w turnieju zgłosiły się: Wisła Kraków, Orzeł Mokre Mikołów, Progress Andrychów, Warta Zawiercie, Football Club Będzin i WAP – Młodzi przebojem.
Dzień przed turniejem wycofała się drużyna Football Club Będzin, dlatego organizatorzy zre­zygnowali z podziału na grupy i zawody zostały rozegrane w systemie “każdy z każdym”. Rozegrano 10 spotkań, a każda drużyna zagrała 4 mecze po 20 minut.
Panująca w tym dniu pogoda sprawiła, że do ostatniej chwili nie wiadomo było, czy turniej zostanie rozegrany czy też ze względu na obfite opady deszczu odłożony na inny termin. Pro­gnozy jednak były optymistyczne – pogoda miała się poprawić, tak więc organizatorzy zdecy­dowali o rozpoczęciu rozgrywek. Przygotowania do turnieju rozpoczęły się w deszczu jednak później pogoda poprawiła się i pozwoliła na rozpoczęcie zawodów. Pochmurne niebo i prze­lotny deszczyk nie przeszkodziły piłkarzom w walce o tytuł najlepszej drużyny.
Bardzo wysoki poziom sportowy wszystkich zespołów sprawił, że oglądaliśmy wyjątkowo ciekawy turniej, z którego zawodnicy i trenerzy na pewno pozyskali  bogaty materiał szkole­niowy w przededniu rozgrywek ligowych.

WYNIKI SPOTKAŃ:

WAP – Młodzi przebojem – Warta Zawiercie       4 : 0
Wisła Kraków – Progress Andrychów                      3 : 0
WAP – Orzeł Mokre Mikołów                                 2 : 1
Warta Zawiercie – Progress Andrychów                  0 : 5
Wisła Kraków – Orzeł Mokre Mikołów                      4 : 0
WAP – Progress Andrychów                                 3 : 1
Warta Zawiercie – Wisła Kraków                              0 : 5
Progress Andrychów – Orzeł Mokre Mikołów           3 : 0
WAP – Wisła Kraków                                              0 : 1
Warta Zawiercie – Orzeł Mokre Mikołów                  1 : 1

O zwycięstwie w turnieju decydował mecz, WAP-owiczów z  drużyną Wisły Kraków. Był to niezwykle wyrównany i emocjonujący mecz, obfitujący w dużą ilość sytuacji bramkowych oraz walką o każdy centymetr boiska. Jednak po gwizdku końcowym to nasza drużyna mu­siała uznać wyższość zespołu z Krakowa, przegrywając spotkanie jedną bramką.

I miejsce     Wisła Kraków
II miejsce    WAP – Młodzi przebojem
III miejsce   Progress Andrychów
IV miejsce   Orzeł Mokre Mikołów
V miejsce    Warta Zawiercie

Na zakończenie turnieju odbyło się wręczenie pucharów i medali dla wszystkich drużyn oraz statuetek dla wyróżnionych zawodników. Nagrody wręczali przedstawiciele Zarządu WAP-Młodzi przebojem prezes – Pa­weł Neter i Skarbnik – Grzegorz Smolak.
Statuetkę najlepszego strzelca turnieju otrzymał Woyna – Orlewicz Hugo (Wisła Kraków) – 8 goli w turnieju, a najlepszego bramkarza nasz zawodnik Jakub Płaszczyk

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com