KONTO AKADEMII  -  Bank Spółdzielczy w Wolbromiu:

      89 84500005 0000 0000 3737 0002
      KRS 0000402761
      NIP: 6372190477
      REGON: 122444484

MŁODZIKI W II LIDZE KRAKOWSKIEJ

Zaraz po wakacjach drużyna Młodzików Wolbromskiej Akademii Piłkarskiej – Młodzi przebojem, rozpoczęła rozgrywki w sezonu 2019/2020 w II Lidze Krakowskiej.

SKALANKA SKAŁA – WAP-MŁODZI PRZEBOJEM 0:3 (bramki: Witkowski Olaf, Płowiec Kamil x 2)
Inauguracyjny mecz młodzików odbył się 01.09.2019 r. w Skale a naszym przeciwnikiem był zespół Skalanki, który jest spadkowiczem z Ekstraligi (obecnie I Liga). Przyjechaliśmy mega zmobilizowani, co było widać na boisku i mimo wymagającego przeciwnika podeszliśmy do tego spotkania jak do każdego innego. Wygrywamy 3:0, bramki po świetnych akcjach indywidualnych jak i zespołowych strzelają: Kamil Płowiec x 2 i Olaf Witkowski.
W tym meczu należy pochwalić nie tylko ofensywę ale i zawodników defensywnych łącznie z bramkarzami. Zachowaliśmy czyste konto z tyłu nie tracąc żadnej bramki.  Obiektywnie należy stwierdzić, że obie drużyny zagrały bardzo dobre spotkanie.

WAP-MŁODZI PRZEBOJEM – PROMIEŃ PRZEGINIA (FA) 5:3 (bramki: Pluta Franciszek x 3, Mateusz Grela, Piotr Kosałka)
07.09.2019r gramy kolejny mecz w lidze, tym razem jako gospodarz na wolbromskim stadionie – przeciwnikiem jest drużyna z Przegini, która postawiła nam trudne warunki sportowe. Pomimo słabszej gry niż ta, którą zaprezentowaliśmy w pierwszym spotkaniu, wygrywamy 5:3. Bramki  strzelają: Pluta Franciszek – który popisał się hattrickiem strzelając 3 bramki – oraz Mateusz Grela i Piotr Kosałka.
Podsumowując: mimo faktu, że mecz stał na średnim poziomie to i tak trzeba pochwalić zawodników za zaangażowanie bo tego nigdy nie można im odmówić.

MAM TALENT KRZESZOWICE – WAP-MŁODZI PRZEBOJEM 2:3 (bramki: Płowiec Kamil x 2, Pluta Franciszek)
W 3 kolejce Ligi Młodzików gramy przeciwko drużynie z Krzeszowic.
Pierwsza połowa należała do gospodarzy, którzy schodzili na przerwę z przewagą dwóch goli. Mimo straconych bramek potrafiliśmy się podnieść i na drugą połowę wychodzimy bardziej zmotywowani, co przekłada się na naszą grę. Niesamowitym uderzeniem zza pola karnego popisał się Płowiec Kamil, który poderwał WAP-owiczów do walki. Podkręcamy tempo i suniemy atak za atakiem na bramkę przeciwnika. W końcówce spotkania bramkę dającą nam remis strzela Franciszek Pluta a w doliczonym czasie gry Kamil Płowiec strzela upragnionego gola, który daje nam zwycięstwo i kolejne 3 punkty – wygrywamy 3:2 !!!
Podsumowując: mecz stał na świetnym poziomie, dawno nie oglądaliśmy tak dobrego meczu młodzików. Oprócz strzelców bramek należy pochwalić cały zespół WAP-u a w szczególności golkipera – Milana Maroszka, który bronił fenomenalnie.

Kadra:
Bramkarze:
Krzysztof Broda, Milan Maroszek
Obrońcy:
Kotlarz Jakub, Kordaszewski Karol, Grela Mateusz, Myszor Dawid, Szczepara Patryk
Pomocnicy i napastnicy:
Olaf Witkowski, Kamil Płowiec, Franciszek Pluta, Kacper Łyczak, Piotr Kosałka, Marchajski Mateusz, Myszor Krystian

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com