Aktualności :

  20.04.2016


TRAMPKARZE WAP-u WYCIĄGNĘLI WNIOSKI Z PRZEGRANEJ

W sobotnie przedpołudnie 16.04.2016 r. o godz. 11.00 WAP - Młodzi przebojem zmierzył się z drużyną ,Słomniczanki" Słomniki w II kolejce Ligi Małopolskiej.
Nasi zawodnicy po wcześniejszym wyjazdowym falstarcie w Zielonkach, przystąpili do me­czu mocno skoncentrowani i z ogromną wolą zwycięstwa. I ku zadowoleniu wszystkich udało się to osiągnąć w 100%.
Było to znakomite spotkanie w wykonaniu WAP-u przeciwko dobrej, fizycznie mocnej dru­żynie. Od początku narzuciliśmy przeciwni­kowi swój styl gry, spychając go do głębokiej de­fensywy, stwarzając przy tym wiele sytuacji do strzelenia bramki. Jednak jak to często w na­szych meczach bywa pierwszą okazję do strzelenia gola mieli goście. W sytuacji sam na sam znakomicie spisał się nasz bramkarz Kacper Gil, który uchronił naszą drużynę przed utratą bramki. Ta niewykorzystana przez naszych przeciwników akcja uskrzydliła naszych zawod­ników, którzy w 13 min. po znakomitym podaniu Kacpra Sareckiego do Olka Pabiańczyka wyszli na prowadzenie. Po niespełna 8 minutach za obronę gości podaje Kacper Sarecki, a Olek Pabiań­czyka wychodzi na samotne spotkanie z bramkarzem strzelając kolejnego gola po niemal identycznej akcji - mamy 2:0 dla WAP-u. Kiedy goście rozpamiętywali utratę gola nasz zespół nie marnuje czasu i rozgrywa koronkową akcję, w której piłka krąży jak po sznurku od zawodnika do zawodnika. W końcowej fazie piłkę wyłożoną jak na talerzu od Kacpra Januszka plasowanym strzałem w długi róg zamienił na bramkę nasz skrzydłowy Ja­siu Świda. Koncertowa gra WAP-u trwała nadal i w 29 min. po akcji oskrzydlającej i podaniu naszego kapitana wracający do formy po chorobie, grający na nowej pozycji (trafionej) Jakub Grela mocnym strzałem ustalił wynik do przerwy na 4:0.
Druga połowa podobna, bardzo dobra, mądra gra naszego zespołu pozwala na stwarzanie so­bie sporo okazji do strzelenia bramki. Te padają w 42 i 62 min. Pierwszą strzela po świetnie wykonanym rzucie wolnym Kacper Januszek a drugą po raz trzeci Olek Pabiańczyk po książ­kowej akcji oskrzydlającej, którą rozpoczął Jakub Ptak, dośrodkował Jasiu Świda a zamienił na gola wspomniany wyżej Olek Pabiańczyk.
Należy również dodać, że przyjezdni grali bardzo ambitnie do końca i w 55 min. strzelili ho­norowego gola, który w przekroju całego spotkania im się należał.
Tak, więc rewanż za Zielonki udał się znakomicie, cieszy postawa całego zespołu, w którym nie było słabych punktów, widoczna jest zwyżka formy kluczowych zawodników i powrót do swojego stylu gry, w którym dominuje technika, mądra gra taktyczna i co najważniejsze ra­dość z gry. Oby tak dalej.

Skład WAP - Młodzi przebojem:
Gil Kacper, Ptak Jakub, Mendak Dawid, Rdest Jakub, Ciepał Bartosz, Jakub Grela, Sarecki Kacper, Kur Michał, Świda Jan, Januszek Kacper, Pabiańczyk Aleksander.
Rezerwowi:
Kluza Szymon, Wroński Kamil, Szlachta Kamil, Duch Kacper.


17. WAP - Słomniczanka Słomniki GaleriaFALSTART TRAMPKARZY NA POCZĄTEK LIGI MAŁOPOLSKIEJ

10.04.2016 r. zawodnicy WAP - Młodzi przebojem rozpoczęli sezon w Podokręgu Kraków od przegranej 0 : 4 z drużyną AP Profi Zielonki.
Był to mecz o dwóch obliczach. Pierwsze 25 min. należało zdecydowanie do nas. Przewaga, jaką nasi zawodnicy osiągnęli w pierwszej części spotkania była widoczna nie tylko w utrzy­mywaniu się przy piłce, ale również w stwarzaniu sobie sytuacji stuprocento­wych. A było ich nie mało, bo aż 5 w I połowie i 2 w II. Jednak same sytuacje to jeszcze nie bramki, trzeba je wykorzystywać, aby wygrać mecz. Niestety, w tym meczu nieskuteczność była rażąca i zade­cydowała o losach spotkania.
Swoich stuprocentowych szans nie wykorzystali: Olek Pabiańczyk, Kacper Sarecki, Kacper Januszek oraz Jakub Grela. Na częściowe usprawiedliwienie przegranej miała wpływ bezwąt­pienia absencja Jasia Świdy, choroba Jakuba Greli i Dawida Mendaka oraz kontuzja Michała Kura. Oceniając jednak rzetelnie cały mecz należy stwierdzić, że trafiliśmy na mocny zespół, który w przekroju całego meczu zasłużył na wygraną. Nie robimy tragedii z porażki, ważne jest wyciągnięcie właściwych wniosków na przyszłość i dobre przygotowanie się do następnego spotkania.

Skład WAP - Młodzi przebojem:
Gil Kacper, Ptak Jakub, Rdest Jakub, Mendak Dawid, Ciepał Bartosz, Szlachta Kamil, Kur Michał, Januszek Kacper, Sarecki Kacper, Grela Jakub, Pabiańczyk Olek.
Rezerwowi:
Kluza Szymon, Wroński Kamil, Nocoń Szymon, Haberka Szymon.


16. WAP - AP Profi Zielonki Galeria  18.04.2016


SPARINGI ŻACZKÓW Z CRACOVIĄ I GARBARNIĄ KRAKÓW.

10 kwietnia 2016 r. drużyna żaków rozegrała dwa mecze sparingowe z drużynami - Cracovii oraz Garbarni Kraków. Mecze te odbywały się na obiektach Pasów na sztucznej nawierzchni, pod balonem, gdzie chłód i późna pora nie przeszkadzały w grze młodym piłkarzom.
Przygotowujące zespół do rundy wiosennej sparingi pozwalają nam spokojnie patrzeć w przyszłość. Nasz zespół zagrał, bowiem bardzo dobre spotkania, urządzając sobie prawdziwy festiwal strzelecki, trafiając w światło bramki aż szesnaście razy i tracąc zaledwie pięć bra­mek.

WAP - Młodzi przebojem - Cracovia 14:5
WAP - Młodzi przebojem - Garbarnia 2:0

WAP - Młodzi przebojem wystąpił w składzie:
Milan Maroszek, Olaf Witkowski, Adaś Kossakowski, Krystian Myszor, Piotr Kosałka, Ka­mil Płowiec, Franek Pluta, Dawid Myszor, Mateusz Grela, Mateusz Marchajski


15. Sparing Żaczków Galeria  14.04.2016


W kwietniu bieżącego roku Wolbromska Akademia Piłkarska - Młodzi przebojem otrzymała 32" telewizor marki SAMSUNG.
Telewizor został nam przekazane przez firmę:
pic1
Serdecznie dziękujemy:
Panu Pawłowi Barczyk
oraz
Panu Tomaszowi Furman

za nieodpłatne przekazanie naszym Adeptom sprzętu RTV,
który zostanie wykorzystany do przeprowadzania analiz taktycznych
oraz prezentowania naszym Adeptom treści edukacyjnych.

Jesteśmy Panom bardzo wdzięczni za okazaną pomoc, zaangażowanie
i wsparcie działań naszego Stowarzyszenia.

  23.03.2016


ŻAKI WICEMISTRZAMI HALOWEGO TURNIEJU PPN OLKUSZ.

12 marca 2016 r. odbyły się Halowe Mistrzostwa Podokręgu Olkusz w kategorii Żaków - Rocznik 2007 i Młodszych.
W fazie grupowej trafiliśmy na drużyny: Słowika II Olkusz 3:0 (Franek Pluta x3), Piliczanki Pilica 4:0 (Kamil Płowiec x3, Mateusz Grela x1) i Wielmożanki 5:0 (Kornel Urbański x2, Kamil Płowiec x1, Olaf Witkowski x1, Mateusz Grela x1).
WAP-owicze gładko przeszli przez fazę grupową pokonując w pięknym stylu grupowych rywali, zdobywając 12 bramek i nie tracąc przy tym żadnego gola.
W półfinale trafiliśmy na drużynę z Wierbki. W tym meczu obraz naszej gry nie uległ zmianie i to nasz zespół dominowała na boisku, tworząc sobie co chwilę okazję do zdobycia bramki. Zagraliśmy efektownie i efektywnie strzelając drużynie z Wierbki dwie bramki (Kornel Urbański x1, Olaf Witkowski x1). Zwycięstwo utorowało nam drogę do finału, gdzie naszym rywalem była drużyna z Gołczy.
Mecz zaczął się od szybkich ataków młodych WAP-owiczów na bramkę przeciwnika i wydawało się że bramka to tylko kwestia czasu. Niestety jak wiadomo niewykorzystane sytuacje się mszczą i to drużyna z Gołczy zdobyła pierwszego gola. WAP-owicze ostro ruszyli do ataku walcząc o odrobienie straconego gola. Napastnicy dwoili się i troili a piłka niczym zaczarowana za nic nie chciała wpaść do siatki Gołczy, która umiejętnie się broniła. Marzenia o wyrównaniu odeszły w niepamięć gdy nasi rywale po rzucie wolnym - blisko naszego pola karnego - zamienili strzał na bramkę. Ten strzał ustalił wynik spotkania na 2:0 dla AP Gołcza.

Z przebiegu całego turnieju możemy być bardzo zadowoleni. Pokazaliśmy dobra piłkę i byliśmy bardzo bliscy zrobienia dużej niespodzianki w tak silnie obsadzonym turnieju. Najważniejsze jest to, że potrafiliśmy się pozbierać po Turnieju w Skawinie i pokazać, że drzemią w nas duże możliwości. Mimo dobrego drugiego miejsca w turnieju pozostaje jednak pewien niedosyt tym bardziej, ze według opinii zebranych kibiców to nasza drużyna była lepsza - podsumował trener Grzegorz Smolak

Gratulujemy bardzo dobrego wyniku trenerowi Grzegorzowi i całej drużynie a w szczególności Kamilowi Płowcowi, który został najlepszym strzelcem turnieju zdobywając 4 bramki.

WAP- Młodzi przebojem: Milan Maroszek, Kacper Łyczak, Olaf Witkowski (C), Dawid Myszor, Mateusz Gąsior, Marcel Sobota, Kamil Płowiec, Kornel Urbański, Mateusz Grela, Adaś Kossakowski, Franek Pluta


14. Wicemistrzostwo Żaczków GaleriaTURNIEJ W SKAWINIE

5 marca 2016 r. drużyna żaków uczestniczyła w Turnieju na Zakończenie Zimy, który został rozegrany w Skawinie.

Byliśmy najmłodszą drużyną turnieju. W kadrze, którą dysponowałem, miałem chłopców z rocznika 2008-09 plus jeden zawodnik z rocznika 2007 - powiedział trener Grzegorz Jako najmłodsi odstawaliśmy od reszty drużyn pod względem fizycznym, co przełożyło się na wynik końcowy. Pocieszające jest to, że techniką, mimo różnicy wieku, nie odstawaliśmy, a niektóre drużyny wręcz przewyższaliśmy - podsumował start swoich podopiecznych.

W Turnieju zmierzyliśmy się z zespołami: Piasta Skawina (0:2), Wisły Łączany (0:3), Krakusa Swoszowice (0:1), APMT Krzeszowice (0:4) i drużyną z Tyńca (1:0). Mimo osłabienia drużyny mali piłkarze walczyli bardzo dzielnie i ambitnie, prezentując się z dobrej strony na tle przeciwników. Ta godna pochwały wola walki przyczyniła się, mimo wcześniejszych porażek, do wygrania meczu z drużyną z Tyńca po bramce Mateusza Greli. Chociaż zajęliśmy 5 miejsce w turnieju była to bardzo pożyteczna lekcja futbolu która z pewnością będzie owocować w kolejnych meczach.

WAP - Młodzi przebojem: Filip Garnek, Kacper Łyczak, Marcel Sobota, Dawid Myszor, Krystian Myszor, Mateusz Mucha, Mateusz Grela, Kornel Urbański, Patryk Costello, Oliver Bąba, Piotrek Kosałka


13. Turniej w Skawinie Galeria  18.03.2016


SPARING MŁODZIKÓW Z WARTĄ ZAWIERCIE

Dnia 05.03.2016 r. drużyna naszych Młodzików rozegrała, na pełnowymiarowej sztucznej nawierzchni, mecz sparingowy z Wartą Zawiercie.
Mecz rozgrywany był 3 x 25 min. Chłopaki z Wolbromia bardzo chcieli się zrewanżować za mniej udane turnieje halowe, co było widać po zaangażowaniu zawodników jeszcze przez samym pojedynkiem. Nie od dziś wiadomo, że takie sportowe dreszczowce cementują każdy zespół a każdy sportowiec wie, że najtrudniej jest ,wstać z kolan", a drużyna z WAP-u to uczyniła i dużo silniejsza, przede wszystkim mentalnie przystąpi do kolejnego spotkania z bardzo wymagającym zespołem.
Pierwsze minuty zdecydowanie dla WAP-u, świetnie zorganizowana gra, ostry pressing na całym boisku. WAP-owicze długo utrzymywali się przy piłce, przeprowadzali koronkowe akcje skrzydłami i często uderzali na bramkę przeciwnika. Na uwagę zasługuje świetna gra naszego bramkarza, zarówno na linii bramkowej jak i na przedpolu. Mecz stał na wysokim poziomie za sprawą obu drużyn, grających ofensywny i techniczny futbol. Wiele akcji przeprowadzanych bocznymi sektorami boiska oraz zagrań z pierwszej piłki były ozdobą tego spotkania.
W rozegranym w szybkim tempie meczu zobaczyliśmy wiele ciekawych akcji, bowiem obie drużyny postawiły na atak. Spotkanie toczył się w bardzo przyjacielskiej atmosferze i zakończyło się ostatecznie zwycięstwem Wolbromskiej Akademii 4:2. Dwie dobre drużyny nie zawiodły naszych oczekiwań, fundując wszystkim zgromadzonym wielką dawkę emocji no i przede wszystkim pokaz pięknych bramek.

Jestem bardzo zadowolony i dumny z postawy zawodników. Na szczególne wyróżnienie zasługują: Jakub Czopek, Adrian Grabowski, Antoni Kulis, Kamil Szlachta, Kacper Duch, Wojciech Sułkowski. W naszym powiecie raczej nikt nie rozgrywa zimową porą sparingów z młodymi zawodnikami na tak dobrym obiekcie - za co serdecznie dziękuję, w imieniu drużyny i swoim, Zarządowi WAP !!! - powiedział Trener WAP-u Mariusz Porębski.


11. Sparing z Wartą Zawiercie GaleriaTURNIEJE HALOWE MŁODZIKÓW

W ostatnim czasie drużyna Młodzików rozegrała dwa turnieje halowe. Pierwszy odbył się 21.02.2016 r w Skale a drugi 28.02.2016 r w Olkuszu. Z powodu sporych absencji chorobowych występowaliśmy w mocno okrojonych składach. Zajęte miejsca, odpowiednio 6 i 5 nie odzwierciedlały gry, jaką chłopcy zaprezentowali na boisku. Zaangażowanie, ambitna i techniczna gra, a także walka o punkty w każdym spotkaniu zasługuje na pochwałę. Szkoda tylko, że widoczna gołym okiem znaczna różnica w warunkach fizycznych (byliśmy najmłodszym zespołem turnieju), była znaczącą przeszkodą w preferowanej przez nasz zespół grze technicznej. Do słabszego wyniku przyczyniła się również trema, momentami brak szczęścia oraz nierealizowanie założeń taktycznych.
Czasami tak bywa i trzeba się z tym pogodzić, bowiem w szkoleniu dzieci i młodzieży nie wynik jest najważniejszy, a często dobra zabawa, możliwość spotkania się z kolegami, sportowa rywalizacja na boisku i zdobyte doświadczenie. Tak więc nawet po mniej udanym turnieju można być zadowolonym i wyciągnąć pozytywne wnioski. Trzeba umieć cieszyć się ze zwycięstwa, ale również godnie znosić porażki. Naszym nadrzędnym celem jest gra na otwartych boiskach gdzie zdecydowanie lepiej sobie radzimy. Młodym zawodnikom życzymy sukcesów i wytrwałości w treningach a wyniki przyjdą same.


10. Turnieje halowe młodzików Galeria  17.03.2016


Sto Lat Trenerze !!!


WICEMISTRZOSTWO PODOKRĘGU DLA ORLIKÓW!

06.03.2016 r. odbyły się Mistrzostwa Podokręgu Olkusz w halowej piłce nożnej Orlików. Oczywiście, nie mogło zabraknąć także naszej drużyny, która występując w składzie: Płaszczyk Jakub, Żak Jakub, Romanek Kamil, Pałka Maciej, Maciora Kamil, Paszczela Bartosz, Będkowski Antoś, Żebrak Olaf, Syguła Kamil, Płowiec Kamil, godnie reprezentowała naszą Akademię, plasując się na dobrym drugim miejscu.

W meczach grupowych pewnie odnosiliśmy zwycięstwa:

WAP - Błysk Zederman 2:0 (bramki: Kamil Maciora, Kamil Płowiec)

WAP - Ospel Wierbka 5:0 (bramki: Olaf Żebrak x3, Bartosz Paszczela, Kamil Maciora)

WAP - Centuria Chechło 2:0 (bramki: Kamil Syguła, Bartosz Paszczela)

Zanotowaliśmy też bezbramkowy remis (ze wskazaniem na WAP) z drużyną Słowika I Olkusz. Po bardzo dobrym i wyrównanym spotkaniu - w którym niestety zabrakło nam skuteczności - uzyskaliśmy pewny awans do strefy medalowej.

Mecz półfinałowy, rozegrany z dobrze nam znanym przeciwnikiem drużyną AP Wolbrom, dostarczył wiele emocji wszystkim kibicom. Spotkanie stał na bardzo wysokim, wyrównanym poziomie, jednak dzięki bardzo dobrej i konsekwentnej grze wygraliśmy w stosunku 2:0 (bramki: Bartosz Paszczela, Maciej Pałka), uzyskując tym samym awans do finału. Szkoda tylko, że te dobrze prezentujące się wolbromskie drużyny nadal rywalizują ze sobą zamiast grać w jednym zespole, tworząc najsilniejszy team w powiecie. Pozostaje mieć nadzieję, że dla dobra dzieci, ich szkolenia oraz poprawy atmosfery wokół wolbromskiego sportu, wspólnymi siłami uporządkujemy całą tę sytuację.

Do meczu finałowego ponownie przystąpiliśmy z drużyną Słowika Olkusz. Podczas spotkania zarysowywała się przewaga naszego grupowego rywala, który ostatecznie ustalił wynik spotkania na 2:0. Po końcowym gwizdku były łzy i sportowa złość młodych piłkarzy, jednak już po chwili ogromna radość z osiągniętego wyniku. Dodatkowo już po raz kolejny zawodnik naszej drużyny - Bartosz Paszczela - został wyróżniony nagrodą indywidualną dla najlepszego zawodnika turnieju

Dziękujemy chłopakom i trenerowi Radkowi za dostarczenie wspaniałych sportowych emocji. Kolejny już turniej pokazał, że systematyczna praca i zaangażowanie podczas treningów przynosi zadowalające efekty. Podziękowania kierujemy również do wiernych kibiców, za zaangażowanie i fantastyczną atmosferę pobudzająca naszych zawodników do jeszcze lepszej gry.12. Wicemistrzostwo podokręgu dla Orlików Galeria  25.02.2016


Wczorajszy trening drużyny ,Przedszkola Piłkarskiego" przybrał niecodzienną formę. Mali piłkarze wraz ze swoimi rodzicami pamiętali bowiem o dzisiejszych urodzinach swojego ulu­bionego trenera Grzegorza Smolaka.

Pozwól trenerze, że również Zarząd Wolbromskiej Akademii Piłkarskiej - Młodzi przebojem przyłączy się do wszystkich usłyszanych w tak ważnym dniu życzeń.

Życzymy dużo zdrowia, spokoju, wiary i optymizmu, wielu sukcesów i jak najwięcej powodów do szczęścia. Trenerze życzymy, aby Twoje treningi przynosiły zamierzony efekt, by nie zabrakło radości ze zwycięstw a pięknym i widowiskowym meczom towarzyszyły pełne try­buny wiernych kibiców. Wszystkiego najlepszego Panie Trenerze!9. Urodziny Trenera Galeria  24.02.2016


TRENERZE ZADANIE WYKONANE !!! TYTUŁ MISTRZA PODOKRĘGU OBRONIONY!!!

20.02.2016 r w Hali Sportowej MOSiR w Olkuszu odbyły się coroczne Halowe Mistrzo­stwa Pod­okręgu Olkusz w kategorii Trampkarz Rocznik 2001 i młodsi.
W tym roku nasi zawodnicy przystąpili do turnieju jako obrońcy tytułu Mistrza Podokręgu Olkusz 2015. Los przydzielił nas do grupy razem z drużynami: AP Gołcza, ,Prądnik" Suło­szowa, oraz ,Trzy Buki" Wierzchowisko.Swój pierwszy mecz nasi podopieczni rozegrali z zespołem AP Gołcza. Był to emo­cjonujący i sto­jący na wysokim poziomie pojedynek, pełen sytuacji podbramko­wych i parad bramkarskich. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1.
Do drugiego meczu WAP-owicze przystąpili jako faworyci grając przeciwko, zaczy­nającym swoją przygodę z piłką nożną, rówieśnikom z Wierzchowiska. Niespodzianki nie było, a nasz zespół wy­grał wysoko 8:0.
Ostatni, trzeci i decydujący o wyjściu z grupy mecz WAP - Młodzi przebojem roze­grali z ,Prądnikiem" Sułoszowa. Był to najlepszy mecz w wykonaniu naszych chłopaków w fazie grupowej. Od początku spotkania narzuciliśmy swój styl gry, zdominowaliśmy przeciw­nika poprzez agresywną i szybką grę stwarzając przez to wiele sytuacji podbramkowych. Osta­tecznie wygraliśmy 5:2. Radości nie było końca, bo to oznaczało, że znaleźli­śmy się w półfi­nale gdzie cze­kał na nas lokalny rywal ,Przebój" Wolbrom.Do półfinału przystąpiliśmy bardzo skoncentrowani, pełni wiary w dobry wynik. Od­zwiercie­dleniem tego było pewne zwycięstwo 4:1. Drużyna ,Przeboju" zagrała bardzo ambit­nie, po­kazała charakter i to, że potrafi grać w piłkę. Jednak w tym dniu to było za mało aby pokonać nasz zespół. Mądra taktyka, pełna koncentracja na grze oraz ogromna ambicja, po­parte świetną techniką oraz łatwością stwarzania sobie sytuacji podbramkowych sprawiły, że to my cieszyliśmy się z awansu do finału.
Szkoda tylko, ze smak porażki jeszcze bardziej rozniecił względem WAP-u niespor­towe i pełne nienawiści zachowania młodych przedstawicieli tak znanego i cenionego klubu, jakim jest Przebój Wolbrom. Wobec braku reakcji trenera ,Przebojowców" a co za tym idzie aprobaty takiego zachowania, pozostaje mieć tylko nadzieję, że Ci młodzi sportowcy w przy­szłości wezmą przykład z piłkarzy WAP-u oraz ich rodziców, którzy bez żadnych uprzedzeń wiernie kibicowali swoim lo­kalnym rówieśnikom podczas rozgrywanych przez nich meczy.
Panowie nie zapominajcie, że takie zachowanie z pewnością nie jest dobrą wizytówką naszego miasta.Nadszedł czas finału. Rok temu w finale pokonaliśmy AP Gołcza 2:1 i tym razem los zdecydował, że te dwie drużyny spotkały się ponownie w wielkim finale. Był to mecz godny finału, w którym spo­tkały się dwie najlepsze drużyny turnieju. Szybka, techniczna, momen­tami stojąca na bardzo wysokim poziomie gra obu zespołów mogła się podobać najbardziej wybrednym smako­szom futbolu. Wiele sytuacji podbramkowych, parad bramkarskich oraz zagrań technicznych spra­wiały, że mecz ten oglądało się bardzo przyjemnie. Do 14 min i 20s (mecze rozgrywane były - raz 15 min.) WAP - Młodzi przebojem prowadzili 1:0 po bramce Olka Pabiańczyka. Nie­stety na kilkanaście sekund przed końcem spotkania Gołcza wyrów­nała. Kiedy wszyscy za­stanawiali się jak będzie wyglądała dogrywka, nasi zawodnicy nie tracąc jeszcze nadziei na zwycięstwo po wzno­wieniu gry od środka boiska przeprowadzili szybką i zabójczą kontrę, a nasz kapitan Kacper Januszek zakończył ją bramką na wagę zwy­cięstwa. Po tej bramce sędzia zakończył mecz. Puchar został obroniony i powędrował do Wolbromskiej Akademii Piłkar­skiej - Młodzi przebojem. Dodatkowo Kacper Januszek został wybrany naj­lepszym zawodni­kiem turnieju. BRAWO!!!
Ogromna radość oraz satysfakcja z dobrze wykonanej, tytanicznej pracy przez wiele trenin­gów przyniosła po raz kolejny efekt. Ziarno, które wspólnie zasialiśmy w 2011 r. przynosi nam, co jakiś czas obfite plony w postaci pucharów, które zdobywają nasi podopieczni w każ­dej kategorii wiekowej. GRATULUJEMY!!!Chcielibyśmy również bardzo podziękować naszym darczyńcom:
MPrestar Sp. z o.o.,
oraz
Karbon 2 Spółka z o.o.,
za ufundowanie dla naszych Mistrzów Podokręgu słodkiego upominku.


Bramki w tym turnieju strzelali:
1. Olek Pabiańczyk - 6
2. Kacper Januszek - 6
3. Jakub Grela - 3
4. Kacper Sarecki - 2
5. Dawid Mendak - 1
6. Świda Jan - 1
7. Ciepał Bartosz - 1

Skład WAP - Młodzi przebojem:
Bramkarze: Kacper Gil, Kamil Wroński
Zawodnicy z pola: Olek Pabiańczyk, Kacper Januszek, Jan Świda, Dawid Mendak, Jakub Grela, Kacper Sarecki, Bartosz Ciepał, Michał Kur

SPARING ŻACZKÓW W SKALE

W poniedziałek 8 lutego drużyna żaków( rocznik 2007-2008) udała się na mecz sparingowy do Skały. Pierwszy mecz z drużyną ,Skalanki" od samego po­czątku toczył się pod nasze dyktando. WAP-owicze większość spotkania rozegrali na połowie przeciw­nika ,mając co chwile dogodną okazję do zdobycia bramki. W tym meczu w drużynie Skały zagrali chłopcy z rocznika 2008, a nasza drużyna wsparta dwoma zawodni­kami z rocznika 2007 wypracowała wynik 27:1.
W drugim meczu drużyna Skały wysta­wiła zespół rocznika 2007, jednak i tym razem nasz zespół przeważał i stwarzał więcej sytuacji bramkowych. Obraz gry niewiele się różnił od pierwszego meczu a bramkarz naszego rywala nie mógł narzekać na nudę. Mecz zakończył się wynikiem 10: 3, a wynik z obu spotkań dał WAP-owiczom zdecydowaną przewagę 37:4. Wynik cieszy - ale jak dobrze wiemy - w tak młodym wieku nie jest tak ważny jak dobra zabawa z rówieśnikami i nabyte doświadczenie, które miejmy nadzieję zaprocentuje w dojrzałej piłce nożnej.
WAP - Młodzi przebojem wystąpił w składzie: Milan Maroszek, Filip Garnek, Patryk Co­stello, Mateusz Mucha, Kornel Urbański, Kamil Płowiec, Franek Pluta, Mateusz Grela, Kac­per Łyczak, Dawid Myszor, Krystian Myszor


7. Sparing Żaczków Galeria  19.02.2016


Niesprzyjająca aura nie zniechęciła zmęczonych po treningu adeptów do złożenia wizyty trenerowi Pawłowi, który obecnie nie może uczestniczy w treningach swojej drużyny, z powodu poważnej aczkolwiek koniecznej operacji tzw. osteotomii kości piszczelowej i stawu kolanowego.

Ta miła wizyta, jak przystało na fanów piłki nożnej, nie była pozbawiona tematów sportowych ale również nie zabrakło pytań dotyczących nadchodzącego małymi kroczkami obozu sportowego.PODZIĘKOWANIA

SERDECZNIE DZIĘKUJĘ CAŁEJ DRUZYNIE I KAŻDEMU Z OSOBNA ZA PAMIĘĆ, CIEPŁE SŁOWA I TROSKĘ O SWOJEGO TRENERA.


Trzymam bardzo mocno kciuki za moją drużynę podczas rozgrywek w turnieju trampkarzy, które odbędą się 20.02.2016 r. Wierzę, że jesteście w stanie zająć wysoką lokatę.
Korzystając z okazji pragnę również podziękować trenerom za okazywaną bezinteresowną chęć pomocy a w szczególności trenerowi Mariuszowi za zastępstwo podczas treningów z moją grupą.

DZIĘKUJĘ - Paweł Neter

TURNIEJ SKRZATÓW

31 stycznia najmłodsza drużyna naszej Akademii - Skrzaty, dostała zaproszenie na Turniej Halowy do Skały. Był to pierwszy turniej dla większości naszych młodych zawodników. Chłopcy byli mocno zestresowani a ogrom hali i pełne trybuny onieśmielał i paraliżował ich dodatkowo.
W turnieju wystąpiło 6 drużyn, a mecze były rozgrywane w systemie każdy z każdym. W całych zawodach nasi chłopcy stworzyli sobie kilka sytuacji pod bramką przeciwnika i gdyby nie stres na pewno zamieniliby je na bramki. Mimo dzielnej postawy i walki nasi mali piłka­rze przegrywali ze swoimi rówieśnikami. Swój najlepszy mecz o 5 miejsce zagrali z drużyną Kra­kusa Swo­szowice, jednak po bezbramkowym remisie o miejscu zadecydowały rzuty karne. Mimo do­brej postawy naszego bramkarza pe­chowo przegraliśmy zajmując ostatecznie 6 miejsce w całym turnieju.
Moment rozdania medali, był dla małych piłkarzy najlepszym momentem turnieju i mimo słabszej lokaty potrafili cieszyć się z nagrody tak jak gdyby otrzymali medale złotego koloru. Taka postawa jest godna podziwu i z pewnością warta naśladowania, bowiem wynik nie zaw­sze jest najważniejszy. Właśnie, dlatego mimo bardzo młodego wieku piłkarzy chętnie uczestniczymy w takich turniejach, nie tylko po to by cieszyć się z wygranych, ale przede wszystkim, aby zawodnicy przyzwyczajali się do atmosfery i występów przy pełnych trybu­nach a granie przy dużej publiczności nie powodowało dodatkowego elementu stresu.

WAP _ Młodzi przebojem: Oliver Bąba, Krystian Myszor, Nikolas Pielka (C), Kacper Żyła, Szymon Malinowski, Szy­mon Chaberka, Wiktor Gieszczyk, Kacper Robak, Artur Piputa, Wojtuś Duch


5. Turniej Skrzatów GaleriaHALOWY TURNIEJ ORLIKÓW DIANT - POL CUP 2016

W sobotę 13 lutego odbył się w Słomnikach Halowy turniej Orlików, do którego oprócz reprezentacji WAP - Młodzi przebojem przystąpili zawodnicy z 6 klubów. Rywalizację w fazie grupowej rozpoczęliśmy od wygranego spotkania z drużyną Nadwiślanki Nowe Brzesko 2:0 (bramki strzelili - Romanek Kamil, Pałka Maciej). Był to mecz otwarcia turnieju, dlatego to zwycięstwo dodało nam wiary we własne umiejętności i dobrze prognozowało na dalszą część zawodów. W kolejnych meczach grupowych odnieśliśmy zwycięstwo 1:0 (Słomni­czanka I Słomniki - bramka Bartek Paszczela) oraz nieznaczną porażkę po bardzo dobrym meczu z drużyną Clepardii Kraków. W meczu półfinałowym, po bramkach Maćka Pałki i Bartka Paszczeli, wygraliśmy z drużyną Pogoni Mie­chów, toru­jąc sobie tym samym drogę do finału. Mecz finałowy, do którego podeszliśmy mocno zmo­tywowani, był spotkaniem na bardzo wysokim poziomie, godnym finału. Pomimo prowadze­nia po bramce Macieja Pałki, mecz zakończył się remisem i o miejscu na podium zdecydo­wały rzuty karne. Tym razem szczęście było po stronie przeciwnika, ale w takich oko­liczno­ściach (przegrany finał po karnych), zdobycie 2 miejsca jest bardzo dobrym rezulta­tem. Do­datkowo nasz bramkarz Płaszczyk Jakub otrzymał nagrodę indywidualną - najlep­szego bramkarza turnieju. Gratulujemy !!!

Skład stanowili: Pałka Maciej, Kulka Jakub, Bocianowski Filip, Kołodziej Jan, Jaros Kacper, Paszczela Bartek, Chmura Kuba, Żebrak Olaf, Romanek Kamil, Syguła Kamil, Płaszczyk Jakub.


4. Turniej w Słomnikach Galeria  10.02.2016


SPARING Z POGONIĄ MIECHÓW

W sobotę 16 stycznia 2016 r. drużyna skrzatów rozegrała sparing z drużyną Pogoni Miechów. Mali piłkarze podczas rozgrywanego meczu pokazali całkiem dobre wyszkolenie techniczne oraz ogromne zaangażowanie i wolę walki. Mimo wszystko ule­gli rówieśnikom. Jednak skoro wynik w tym wieku jest sprawą drugorzędną, z pewnością w głowach zawodników i ich ro­dziców pozostanie po meczu jedynie wspomnienie dobrej sportowej zabawy najmłod­szych gra­czy, którzy swa grą dostarczyli nam wielu pozytywnych emocji.
Dziękujemy wszystkim Rodzicom za kibicowanie, a rówieśnikom z Pogoni Miechów za wspaniałe widowisko sportowe, które razem z nami stworzyli.
W Meczu zagrali: Nikolas Pielka, Alex Osuszek, Wiktor Gieszczyk, Krystian Myszor, Szy­mon Chaberka, Łukasz Synowski, Oliwer Bąba, Julek Piputa, Szymon Malinowski, Bartek Haberka, Maciek Warzecha, Kajetan Omyła, Hubert Pasich, Kacper Robak.


3. Sparing z Pogonią Miechów GaleriaSPARING Z LEŚNIKIEM

16 stycznia 2016 r. drużyna z rocznika 2007-2008 rozegrała sparing z rówieśnikami z zespołu Leśnika Gorenice. Sparing rozegrano w wolbromskiej hali, przy szczelnie wypełnionych try­bunach przez głośno kibicujących swoim pociechom rodzicom. Chłopcy z dużym zaangażo­waniem i olbrzymią wolą walki przy­stąpili do sparingu wiedząc, że drużyna Leśnika Gore­nice będzie w rundzie wiosennej ich rywalem w walce o ligowe punkty w tabeli. Od początku mecz przebiegał pod nasze dyktando. WAP-owicze dobrze rozgrywali piłkę, notowali mało strat, a swoją przewagę na bo­isku zamieniał na piękne bramki. Efektem dobrej gry był wynik końcowy 24:10 dla WAP-u.
WAP - Młodzi przebojem zagrał w składzie: Filip Garnek, Franek Pluta, Olaf Witkowski, Kamil Płowiec, Kacper Łyczak, Dawid Myszor, Dawid Imiołek, Mikołaj Knap, Mateusz Gą­sior, Kornel Urbański, Mateusz Grela, Marcel Sobota, Adaś Kossakowski, Jaś Warzecha


2. Sparing z Leśnikiem Galeria  17.01.2016


NOWOROCZNY TURNIEJ ORLIKÓW SKAWINA 2016

   Na początku nowego roku grupa orlików, uczestniczyła w halowym turnieju piłkarskim rozgrywanym w Skawinie. Pomimo wczesnej pobudki (zbiórka 6:15) wszyscy zawodnicy i najwierniejsi kibice - rodzice, wyruszyli do Skawiny pełni optymizmu oraz chęci sprawdzenia swoich umiejętności na tle innych rówieśników. Rozgrywki grupowe rozpoczęliśmy od bezbramkowego remisu z drużyną Triumf Alwernia, rozgrywając dobre spotkanie - mając przewagę optyczną oraz wiele sytuacji strzeleckich. Nasz kolejny grupowy rywal (Dobrzanka Dobra - zwycięzca całego turnieju), okazał się dla nas zbyt wymagającym przeciwnikiem. Po meczach grupowych zawodnicy WAP - Młodzi przebojem przystąpili do meczu ćwierćfinałowego, w którym to przeciwnikiem była drużyna Polonii Kraków. Mecz pełen dramaturgii jednak pomimo prowadzenia, po pięknej bramce Macieja Pałki, nie udało się dowieść korzystnego wyniku do końca a mecz zakończył się wynikiem 1:1. Zgodnie z regulaminem turnieju wynik spotkania musiał być rozstrzygnięty, dlatego przystąpiliśmy do serii rzutów karnych, którym towarzyszyły ogromne emocje. Stawka o jaką walczono był awans do półfinału a tym samym zakwalifikowanie się do najlepszej czwórki turnieju. Dzięki bardzo dobrze dysponowanemu tego dnia bramkarzowi (Płaszczyk Jakub) oraz wykonawcom rzutów karnych (Romanek Kamil, Maciora Kamil, Pałka Maciej), na których to ciążyła ogromna presja, pokonaliśmy rywala co wywołało eksplozję radości wśród naszych młodych piłkarzy.

Niestety zarówno w meczu półfinałowym jak i o trzecie miejsce, pomimo walki, zaangażowania, ambicji schodziliśmy z parkietu pokonani, mając lekki niedosyt, bowiem obie drużyny były jak najbardziej w naszym zasięgu. Podsumowując turniej trzeba podkreślić, iż czwarte miejsce jest dla nas bardzo dobrym rezultatem (pozostawiliśmy za sobą drużyny z Krakowa, Tychów, Skawiny, Alwerni), biorąc pod uwagę bardzo wysoki poziom sportowy wszystkich uczestniczących w turnieju drużyn.

Na koniec podziękowania dla wszystkich zawodników za wolę walki, ambicję i charakter na boisku oraz dla rodziców, dzielnie dopingujących całej drużynie.

Skład stanowili: Bocianowski Filip, Będkowski Antoni, Jaros Kacper, Pałka Maciej, Kołodziej Jan, Maciora Kamil, Romanek Kamil, Struzik Emil, Syguła Kamil, Płaszczyk Jakub, Żebrak Olaf, Płowiec Kamil


1. Noworoczny turniej Orlików w Skawinie Galeria  06.01.2016


TO BYŁ DOBRY ROK.

WAP - Młodzi przebojem już niebawem będzie obchodził 5 rocznicę założenia Stowarzyszenia. W swoich szeregach zrzesza już ponad 120 adeptów piłki nożnej. Rozwijamy kolejne inicjatywy skierowane do najmłodszych piłkarzy. Szkółka nabyła nowe doświadczenia, które mamy nadzieję jeszcze bardziej rozwiną nas organizacyjnie. Cały czas się uczymy i chcemy się rozwijać. To wszystko jest możliwe dzięki niesamowitym dzieciakom, które zdecydowały się ciężko pracować na treningach, ich rodzicom którzy bezinteresownie często wspierają naszą działalność, Burmistrzowi Miasta i Gminy Wolbrom, który wspiera nas rok­rocznie dotacją oraz licznym podmiotom i prywatnym osobom, które nam zaufały i pomogły sprawić, że rok 2016 możemy uznać za bardzo udany!

Dziękując za dotychczasowe wsparcie chcielibyśmy zaprezentować osiągnięcia naszej Akademii w segmencie rozgrywkowym. W roku 2016 nasi Adepci uczestniczyli aż w 4 grupach ligowych. Poniżej prezentujemy wyniki pracy trenerów i zawodników Akademii w odchodzącym 2016 roku, które niech będą dowodem na rzetelne wykorzystanie przekazanych środków i darowizn rzeczowych.

Zobaczcie sami :)

AKTUALNA TABELA: OLKUSZ: C1 TRAMPKARZ
Sezon 2016/2016
DRUŻYNYMeczeWygraneRemisPorażkaBramkiPunkty
1.WAP-MŁODZI PRZEBOJEM870153:721
2.PRZEMSZA KLUCZE860272:1218
3.WKS PRZEBÓJ WOLBROM 840451:1512
4.PRĄDNIK SUŁOSZOWA830528:439
5.LASKOWIANKA LASKI80084:1310


AKTUALNA TABELA: OLKUSZ: D1 MŁODZIK
Sezon 2016/2016
DRUŻYNYMeczeWygraneRemisPorażkaBramkiPunkty
1.WAP-MŁODZI PRZEBOJEM1191133:1628
2.OKS "SŁOWIK" OLKUSZ1191157:1228
1.TRZY KORONY ŻARNOWIEC1182169:1226
2.CENTURIA CHECHŁO 1171351:2422
3.PILICZANKA PILICA1162344:1620
4.IKS OLKUSZ 1153332:1418
5.WKS PRZEBÓJ WOLBROM1052334:1117
6.PRZEMSZA KLUCZE 1140720:3612
7.BŁYSK ZEDERMAN 1021710:417
8.OSPEL WIERBKA1011818:474
9.SPÓJNIA OSIEK-ZIMNODÓŁ-ZAWADA 1110109:703
10.LEŚNIK GORENICE 1000106:840


AKTUALNA TABELA: OLKUSZ: II LIGI ORLIKÓW
Sezon 2016/2016
DRUŻYNYMeczeWygraneRemisPorażkaBramkiPunkty
1.WAP-MŁODZI PRZEBOJEM330024:139
2.SŁOWIK OLKUSZ520329:236
3.AP PRZEMSZA KLUCZE320116:116
4.WIELMOŻANKA WIELMOŻA 320115:126
5.SPÓJNIA OSIEK212116:133
6.BŁYSK ZEDERMAN 31026:133
7.LEŚNIK GORENICE30033:240


AKTUALNA TABELA: OLKUSZ: II LIGI żAKÓW
Sezon 2016/2016
DRUŻYNYMeczeWygraneRemisPorażkaBramkiPunkty
1.WAP-MŁODZI PRZEBOJEM330024:29
2.AP PRZEMSZA KLUCZE530231:239
3.SŁOWIK OLKUSZ421116:107
4.SPÓJNIA OSIEK 411210:204
5.LEŚNIK GORENICE300311:210
6.WIELMOŻANKA WIELMOŻA 10010:160


W imieniu Zarządu serdecznie gratulujemy sukcesów sportowych i dziękujemy za ciężką pracę sztabowi trenerskiemu i Adeptom. Z nadzieją spoglądamy na Waszą przyszłość w No­wym 2016 Rok
Archiwum 2015 |Archiwum 2014 | Archiwum 2012-2013

KONTO AKADEMII
Bank Spółdzielczy w Wolbromiu:
89 84500005 0000 0000 3737 0002
KRS 0000402761;
NIP: 6372190477;
REGON: 122444484;


Losowy film:

Linki :

Copyright 2012-2015 by WAP Młodzi przebojem | ptkalwa@gmail.com | Data ostatniej aktualizacji : 20.04.2016 18:34