Aktualności :

  10.10.2016


WYGRANA Z ZABIERZOWEM

W upalną - jak na tę porę roku - sobotę 01.10.2016 r. na stadionie WKS ,Przebój" Wolbrom trampkarze WAP - Młodzi przebojem zaprezentowali futbol na najwyższym poziomie poko­nując dobry zespół - , Kmitę" Zabierzów aż 6:0.
Bramki w tym meczu strzelali: J. Grela - 2, K. Januszek - 2, E. Maciora - 1 oraz ku uciesze trenera W. Sułkowski z rocznika 2004 - 1 (ukoronowanie znakomitej postawy w tym meczu).
Po słabszym występie w Olkuszu nastąpiła szybka rehabilitacja, mobilizacja a przede wszyst­kim właściwe podejście mentalne do meczu.
Po raz kolejny pokazaliśmy, że tę drużynę stać na grę na wysokim poziomie, bardzo dojrzałą jak na młody wiek, momentami wyrachowaną, przeplataną fragmentami gry z polotem i fan­tazją. Bramki po znakomitych akcjach oskrzydlających, strzałach z dystansu i kombinacyjnej grze środkiem pola. Długie utrzymywanie się przy piłce, wymiana kilkunastu podań bez straty piłki, nieszablo­nowe zagrania oraz radość z gry, co jest najważniejsze w tej dyscyplinie - to wszystko spra­wiło wiele radości trenerowi, rodzicom, kibicom zgromadzonym na stadio­nie a przede wszystkim samym zawodnikom. Świetna gra w ofensywie, bezbłędna po­stawa w obronie złożyły się na znakomity wynik z trudnym, dobrze grającym przeciwnikiem.

Skład WAP - Młodzi przebojem:
Gil K, Nawrot R, Mendak D, Rdest J, Ciepał B, Maciora E, Haberka Sz, Grela J, Sarecki K, Sułkowski W, Januszek K, Szlachta K, Grabowski A


60. Wygrana z Zabierzowem GaleriaDerby Powiatu Olkusz

24.09.2016 r. o godz. 11.00 na stadionie w Olkuszu rozegrano IV kolejkę Okręgowej Ligii Trampkarzy. Przeciwnikiem naszej drużyny był zespół ,Słowika" Olkusz.
Do tego meczu WAP - Młodzi przebojem przystąpiła w roli faworyta, ponieważ kilka tygo­dni wcześniej w towarzyskim meczu tych drużyn WAP-owicze ,rozbili" rówieśników z Ol­kusza 9:1. Tym razem ,Słowik" odrobił lekcje z przegranego sparingu a WAP zgubiła zbytnia pewność siebie.
Wprawdzie z przebiegu spotkania zasługiwaliśmy na wygraną, jednak punktów nie przyznaje się za stwarzanie stuprocentowych sytuacji czy ładną grę w polu - w piłce liczą się bramki, a tych obie drużyny strzeliły tyle samo ustalając wynik spotkania na 1:1.
Pierwszą bramkę zdobyli gospodarze po stałym fragmencie gry i błędzie naszych obrońców a wyrównał jeszcze przed przerwą Jakub Grela.
Zawiedli w tym meczu kluczowi zawodnicy nie wykorzystując kilku znakomitych sytuacji do strzelenia gola, dlatego Olkusz zdobył jeden punkt a my straciliśmy aż dwa.
Skład WAP - Młodzi przebojem:
Gil K, Ptak J, Mendak D, Rdest J, Ciepał B, Szlachta K, Duch K, Haberka Sz., Sarecki K, Grela J, Januszek K, Maciora E, Nocoń Sz.


59. Derby Powiatu Olkusz GaleriaPODSUMOWANIE I RUNDY MŁODZIKÓW W LIDZE KRAKOWSKIEJ

Dnia 03.09.2016 r. odbyła się inauguracyjna kolejka Młodzików, w której WAP zagrał z dru­żyną z Gołczy. Po bardzo dobrym meczu obu drużyn Młodzi WAP-owicze wygrywają 2:1. Bramki strzelają Wojciech Sułkowski i Kamil Maciora, który wraz z bramkarzem Jakubem Płaszczykiem byli bardzo dobrym wzmocnie­niem z młodszej drużyny Orlików. Po tak do­brym meczu całej drużyny (grającej ? meczu w osłabieniu), apetyt na kolejne wygrane w następnych kolej­kach wzrósł.
NastępnE spotkanie WAP rozgrywał jako gospodarz dnia 09.09.2016 r. z mocną drużyną z Zabierzowa. Mecz WAP - Kmita Zabierzów mógł się podobać, bowiem stał na bardzo wyso­kim poziomie i zakończył się wynikiem 2:2. Bramki strzela - będący w znakomitej for­mie - Maciej Pałka. WAP-owicze gorzej weszli w mecz gdyż musieli gonić wynik z 0:2 do 2:2 a przy odrobinie szczęścia mogli ten mecz wygrać. Niestety prawie 15 minut graliśmy w osła­bieniu po faulu ratunkowym bramkarza Kuby Płaszczyka, który uratował stuprocentowa sytu­acje dla Gości, którzy nie grali fair-play (po wykopie na aut naszych zawodników z uwagi na leżącego na boisku sfaulowanego kolegę, przeciwnicy nie zwracają piłki oraz nie odwzajem­niają przeprosin - przy pełnej aprobacie swojego trenera). Najlepszym zawodnikiem meczu był Kamil Szlachta, który świetnie ustawiał obronę.
Na trzecią kolejkę 17.09.2016 r. jedziemy do Miechowa jako faworyci. Pierwsza połowa me­czu to nieustanne ataki naszych zawodników głównie przez Sułkowskiego Wojciecha, Pasz­czele Bartosza i Kamilów Balina i Maciorę, jednak nie potrafimy strzelić bramki. Druga po­łowa dalej nieustanne ataki jednak snajperzy nie mogą nic strzelić, na pocieszenie po­zostaje dobra gra obrońców - Antka Móla, Adriana Grabowskiego, Mateusza Robaka, Kacpra Muchy i bramkarza Antka Kulisa, którzy zagrali na zero z tyłu.
24.09.2016 r. jedziemy do Słomnik. Wydawało się, że mecz ze Słomniczanką będzie łatwy do wygrania, lecz tak się nie stało - było to trudne i ciężki spotkanie, które przegrywamy 5:2 a trzy punkty dla gospodarzy jak najbardziej zasłużone. WAP-owiczom nic nie wychodziło, grali za bardzo indywidualnie, nie widzieli się na boisku stwarzając mało składnych akcji. Jedyne dwie bramki strzela Wojciech Sułkowski
Piata kolejka w dniu 02.10.2016 r. to spotkanie z liderem tabeli Słowikiem Olkusz. Chłopcy mimo po­ważnego osłabienia w kadrze (brak Antka Móla i Kamila Maciory), bardzo zmoty­wowani chcieli pokazać, że mecz w Słomnikach był tylko ,wypadkiem przy pracy". Pierwsza połowa to­czyła się w bardzo szybkim tempie wynik do przerwy 2:2 (Bartosz Paszczela, Ka­mil Szlachta), mnóstwo okazji z jednej i z drugiej strony. Druga połowa meczu niestety oka­zała się katastrofą - przeciwnicy strzelają nam aż 5 bramek nie tracąc przy tym żadnej. Obiektywnie należy stwierdzić, że gra większo­ści zawodników była słaba.
Podsumowując zajmujemy piąte miejsce w tabeli. Cieszy fakt ze zagrało w niej sporo zawod­ni­ków również rocznikowo młodszych takich jak - Olaf Witkowski rocznik 2007 i Olaf Że­brak 2006 oraz zawodnicy, którzy niedawno przyszli do nas z innych klubów i nie są ,ograni" z naszym zespołem.

Trener Mariusz Porębski

Zawodnicy biorący udział w meczach:
Brakarze: Jakub Płaszczyk, Antoni Kulis.
Obrońcy: Kamil Szlachta, Kacper Mucha, Adrian Grabowski, Mateusz Robak, Antoni Ku­lis, Jan Kołodziej, Antoni Będkowski, Filip Bocianowski, Olaf Witkowski, Olaf Żebrak.
Pomocnicy: Bartosz Paszczela, Antoni Mól, Kamil Balin, Kamil Maciora, Wojciech Suł­kow­ski, Alan Górski
Napastnicy: Maciej Pałka, Kajetan Urbański

  08.10.2016


SKRZATY TEŻ GRAJĄ

We wtorek 27 września drużyna Skrzatów udała się do Klucz, aby rozegrać mecz z tamtej­szą drużyną - Przemsza Klucze. Od samego początku chłopcy obu drużyn ruszyli do ataków stwa­rzając wiele okazji do zdobycia bramki. Mimo tak młodego wieku drużyny stworzyły bardzo dobre widowisko, a ciekawe akcje były często oklaskiwane przez rodziców. Nasza drużyna strzelając kilka bramek pokazała, że gra w piłkę nożną nie jest jej obca. U takich maluchów wy­nik nie jest najważniejszy liczy się natomiast dobra zabawa, dlatego tym bardziej cieszy widok ogromnej radości młodych piłkarzy podczas gry w ich ulubioną piłkę nożną.

Skład WAP - Młodzi przebojem:
Filip Sobczyk, Wojtek Czubak, Wiktor Gieszczyk, Alex Osuszek, Antek Patela, Bartek Kruszak, Igor Pankau, Bartek Haberka, Szymon Malinowski, Kacper Żyła, Kacper Robak, Wojtek Duch, Maciek Rogal.

Bramki dla WAP-u strzelali:
Wojtek Duch x 3, Bartek Haberka x 2, Szymon Malinowski x1


58. Sparing Skrzatów WAP - PRZEMSZA KLUCZE Galeria  02.10.2016


LIGA ŻAKÓW WAP- LASKOWIANKA LASKI 8 : 1

W niedzielę 25.09.2016r. na wolbromskim orliku Żaki rozegrały kolejny mecz ligowy z Laskowianką Laski. Drużyna gości licznie przybyła do Wolbromia, jak również zawodnicy WAP-u stawili się licznie ze swoimi dopingującymi rodzicami.
Kiedy wybiło południe sędzia zagwizdał po raz pierwszy, rozpoczynając kolejny mecz ligi. Od pierwszej minuty spotkania doskonale prowadziliśmy piłkę, stwarzając sobie wiele okazji do zdobycia bramki oraz pokazując jak wiele nauczyliśmy się sumiennie i regularnie trenując. Już po kilku minutach do bramki naszego przeciwnika zaczęły wpadać pierwsze nasze piłki i do przerwy zawodnicy naszej Akademii prowadzili 3:0. Atmosfera na boisku była bardzo gorąca nie tylko za sprawą słonecznej pogody, a dopingujący rodzice pokazywali, że zawsze można na nich liczyć.
Po krótkiej przerwie zawodnicy obu drużyn znów stanęli na boisku. A nasi WAP-owicze przystąpili do gry z jeszcze większym zaangażowaniem i chęcią strzelenia kolejnych goli, co doskonale im się udało. Bez problemu wykorzystywaliśmy każdą nadarzającą się okazję oraz wszystkie podpowiedzi dumnego trenera Grzegorza Smolaka, tracąc tylko jedną bramkę. Nasi WAP-owicze spisali się na medal, kończąc kolejny mecz wygraną 8:1. Dumni i szczęśliwi, podziękowaliśmy drużynie gości z Lasek za przybycie i wspaniałe widowisko, po czym stanęli do wspólnego pamiątkowego zdjęcia.
Zagraliśmy w składzie: Milan Maroszek, Patryk Costello, Mikołaj Knap, Mateusz Grela, Kacper Łyczak, Krystian Myszor, Mateusz Mucha, Dawid Trawiński, Piotrek Kosalka, Adaś Kossakowski, Jakub Gierlach, Kornel Urbański.
Bramki dla WAP zdobyli: Dawid Trawiński x 1, Mateusz Grela x 3, Piotr Kosałka x1, Kacper Łyczak x 3

Marta Knap
57. Mecz WAP - Laskowianka Laski Galeria


MECZ LIGOWY ŻAKÓW WAP - WIELMOŻANKA WIELMOŻA 6 : 4

21.09.2016 r. został rozegrany mecz ligowy drużyny Żaków z drużyną Wielmożanka Wie­moża. Od samego początku mecz ten stał na bardzo wysokim poziomie oraz obfitował w wiele sytuacji podbramkowych. Wynik do przerwy wynosił 2:1 dla drużyny Wielmoży lecz w drugiej połowie meczu po ważnych i trafnych uwagach trenera oraz jego odpowiednich pod­powiedziach, udało się zebrać siły i nadrobić utraconą bramkę, z jeszcze większa przewagą, doprowadzając do wyniku końcowego 6:4 dla zawodników Wol­bromskiej Akademii Piłkar­skiej.
Brawa szczególne należą się dla tych dzielnych zawodników, którzy pomimo chłodu panują­cego na dworze dzielnie reprezentowali naszą Akademie, oraz dla licznie zgromadzonych rodziców, którzy głośno dopingowali swoje pociechy rozgrzewając przy tym atmosferę.
Drużyna WAP Młodzi Przebojem zagrała w składzie: Piotrek Kosalka, Adaś Kossakow­ski, Kornel Ubrański, Mikołaj Knap, Szymon Chaberka, Mateusz Grela, Filip Garnek, Mate­usz Mucha, Jakub Gierlach, Kacper Łyczak oraz bramkarze Patryk Costello i Milan Maro­szek.
Bramki dla WAP zdobyli: Adaś Kossakowski, Kornel Urbański, Kacper Łyczak x2, Mate­usz Grela x2

Marta Knap
56. Mecz ligowy Żaków WAP - Wielmożanka Wielmoza Galeria


SPARING ZAMIAST MECZU LIGOWEGO

W upalne niedzielne przedpołudnie 11.09.2016 r. drużyna Żaków rozegrała sparing z drużyną Słowika Olkusz. Spotkanie to powinno być pierwszym meczem ligowy, lecz z powodu braku wymaganych dokumentów, tj. kart zawodników drużyny przeciwnej, przerodziło się w mecz sparingowy. Wielkie brawa i uznanie należą się dla zawodników obu drużyn, iż pomimo bar­dzo tropikalnej temperatury potrafili zacięcie walczyć do samego końca. Niestety zawodnicy WAP-u po strzelonych dwóch golach przez naszego rywala lekko się poddali, co nasi prze­ciwnicy doskonale wykorzystali ustalając wynik spotkania 10:3.
Bramki dla WAP-u strzelili: Mikołaj Knap, Kacper Łyczak i Mateusz Grela.

Marta Knap
55. Sparing zamiast meczu ligowego Galeria


SPARING ŻAKÓW Z ORBITĄ BUKOWNO

Przed rozpoczęciem sezonu grupa Żaków rozegrała sparing z drużyną Orbita Bukowno. Mecz odbył się 05.09.2016 r. na wolbromskim orliku. Do meczu przystąpili zawodnicy z rocznika 2008/2009. Gra była dość zacięta jak na piłkę dziecięcą, lecz to nasi WAP-owicze w większo­ści spotkania mieli mecz pod kontrolą. Mimo naszej przewagi drużyna Orbity zdobyła kilka bramek po kontrach. Gra jednak ułożyła się dla zawodników WAP pomyślnie, doprowadzając do końcowego wyniku 10:5 dla nas.

1 skład: Patryk Costello, Dawid Myszor, Piotrek Kosalka, Kacper Łyczak, Nicolas Pielka, Kornel Urbański, Mateusz Grela.

2 skład: Krystian Myszor, Dawid Trawiński, Szymon Chaberka, Adaś Kossakowski, Kuba Gierlach, Kajetan Omyła, Filip Garnek, Wojtek Duch, Mateusz Mucha, Milan Maroszek, Oliver Bąba, Mikołaj Knap.

Bramki dla Wap strzelili: Kornel Ubrański, Mikołaj Knap, Mateusz Grela, Dawid Trawiń­ski, Dawid Myszor, Adaś Kossakowski, Kacper Łyczak, Oliver Bąba.

Marta Knap
54. Sparing Żaków z Orbitą Bukowno Galeria  23.09.2016


SEZON TRAMPKARZY ROZPOCZĘTY

03.09.2016 r zawodnicy WAP- Młodzi przebojem rozpoczęli rozgrywki w II Lidze Okręgo­wej Trampkarzy. Pierwszy mecz nasza drużyna miała rozegrać w Krakowie z tamtej­szym Wawelem. Jak wielkie było nasze zdziwienie, gdy na boisku gospodarza - Wawelu Kraków pojawił się sę­dzia i nasz zespół a gospodarz spotkania nie wyszedł na boisko. Pierw­szy mecz, pierwszy falstart i pierwsze punkty otrzymane za walkower.

Mecz drugiej kolejki WAP - Młodzi przebojem miał rozegrać także na wyjeździe z dru­żyną Słomniczanki w Słomnikach. Tym razem wszyscy dopisali i nasi chłopcy mogli po raz pierwszy zaprezentować się w no­wym sezonie - zrobili to w znakomitym stylu pokonując gospodarzy 9:0. Po okresie przygotowawczym (obóz w Zakopanem oraz 4 sparingi) byliśmy pełni optymi­zmu i nadziei na dobry start w lidze trampkarzy. Jednak zawsze pozostaje jakaś niepew­ność co do realizacji założeń taktyczno - technicznych a także obawa czy zawod­nicy będą w stanie wszystkie te założenia udźwignąć. Po meczu w Słomnikach mogliśmy głęboko odetchnąć, ponieważ plan został zrealizowany w 100%.
Od początku spotkania byliśmy lepiej zorganizowani, szybsi, agresywniejsi, stwarzaliśmy sobie wiele sytuacji do strzelenia bramki. Wynik otworzył Jakub Grela po asyście Kacpra Januszka. Do przerwy ci dwaj zawodnicy dołożyli jeszcze trzy bramki i po pierwszej połowie prowadziliśmy 4:0 ( Grela x 2, Januszek x 2).
Druga część meczu to kontynuacja bardzo dobrej gry całego zespołu uwieńczona wysokim wynikiem 9:0. Na uwagę zasługuje fakt, że wszyscy zawodnicy zagrali na wysokim pozio­mie, z pełnym za­angażowanie, bardzo ambitnie a co najważniejsze z ogromną radość z moż­liwości gry. Należy również dodać, że znakomite spotkanie rozegrał Kacper Januszek strze­lając 6 bramek i notując 2 asysty. Swoją cegiełkę dołożył również Dawid Mendak poko­nując bramkarza go­spodarzy z rzutu karnego.

W trzeciej kolejce zdobywamy kolejne trzy punkty po drugim już walkowerze, ponie­waż drużyna Michałowianki Michałowice nie przyjechała do Wolbromia. Jednak punkty zdo­byte bez sportowej rywalizacji na boisku nie cieszą tak bardzo - dlatego mamy nadzieję, że były to ostanie punkty zdobyte w takiej formie.

Skład WAP - Młodzi przebojem w meczu ze Słomniczanką: Gil K., Ptak J., Mendak D., Rdest J., Ciepał B., Maciora E., Duch K., Haberka Sz., Sarecki K., Grela J., Januszek K. Grali również: Czopek J., Szlachta K., Sułkowski W., Nocoń Sz.


53. Sezon trampkarzy rozpoczęty GaleriaLIGA MŁODZIKÓW WAP - KMITA ZABIERZÓW 2 : 2


  18.09.2016


DERBY WOLBROMSKICH ORLIKÓW WAP WOLBROM - PRZEBÓJ WOLBROM.

10.09.2016 r. na wolbromskim orliku rozegrano derbowy mecz ligowy. Gra była zacięta lecz jednostronna, młodzi piłkarze zostawili bardzo dużo potu i zdrowia na boisku. WAP-owicze zmieniali taktykę oraz skład, by trener mógł dokonać poprawek w ustawieniu oraz sprawdzić na boisku zawodników. Bardzo duże brawa dla młodych piłkarzy oraz trenera z Przeboju Wolbrom za grę do końca, trafne uwagi dla zawodników oraz nie załamywanie rąk w trakcie trwającego meczu. Piłkarze z Przeboju próbowali z pełną determinacją zagrozić bramce WAP-u i za to gratulacje i wielkie podziękowania. Wynik nie jest istotny gdyż najważniejsze było spotkanie się drużyn, kolegów i przyjaciół z klas po przeciwnej stronie boiska. Trener WAP-u miał długą ławkę rezerwowych, niestety trener Przeboju o ile dobrze widziałem miał jednego piłkarza. Widoczna na boisku różnica w grze między drużynami, nie zmienia jednak faktu, że WIELKIE BRAWA należą się dla obu zespołów, za pokaz ambicji, zaangażowania oraz determinację. Miałem nie podawać wyniku gdyż w tym przypadku nie to jest najważniejsze, jednak ze względu na charakter meczu (spotkanie ligowe pod egidą OZPN Olkusz) podaję - WAP : WKS , Przebój" Wolbrom - wynik 0 : 29 dla WAP-u. Gratulacje dla zawodników, trenerów oraz podziękowania dla sędziego i wiernych kibiców.

Tomasz Płaszczyk
52. Derby Wolbromskich Orlików GaleriaLIGA MŁODZIKÓW WAP - KMITA ZABIERZÓW 2 : 2

Kolejny mecz rozegrany 09.09.2016 r. MŁODZIKI z Wolbromskiej Akademii Piłkarskiej - Młodzi Przebojem zremisowali 2:2 na stadionie przy ulicy Leśnej z Zabierzowem. W pojedynku dwóch równorzędnych drużyn utrata jednego zawodnika (czerwona kartka bramkarza Jakuba Płaszczyka - akcja ratunkowa) wpływa na możliwości taktyczne zespołu. Gra gości nie była zbyt fair play - po wykopie na aut naszych zawodników, by pomóc koledze leżącemu na boisku, nie otrzymujemy zwrotu piłki a po faulu, gdy nasi podchodzą by podać rękę i przeprosić, goście nie kwapią się do odwzajemnienia tego gestu - przy pełnej aprobacie swojego trenera ... GRATULACJE DLA WAP-u za grę do końca, ambicję, determinację i chęć zmiany wyniku. Graliśmy zdecydowanie zarówno w obronie jak i w ataku. Nasi atakujący zauważyli, iż przeciwnicy chcąc za wszelką cenę wygrać odsłaniali tyły, dając nam dogodne pozycje do strzelenia bramki.
Warto dodać, że w naszej drużynie było dwóch zawodników z rocznika 2006. Jeszcze raz gratulujemy :). Następnym rywalem dla młodzików będzie drużyna z Miechowa.

PS: pierwsza czerwona kartka mojego syna i brak możliwości gry w następnym meczu. Jednak mimo wszystko wyjście do napastnika warte świeczki - sam na sam, przy potencjalnym zagrożeniu utratą bramki ... a co za tym idzie przegranym meczem.

Tomasz Płaszczyk
51. Liga młodzików WAP - Kmita Zabierzów GaleriaSEZON LIGOWY ORLIKÓW ROZPOCZĘTY

Wolbromska Akademia Piłkarska - Młodzi Przebojem rozpoczęła nowy sezon Orlików. Przeciwnikiem naszych chłopców była zawsze groźna drużyna z Klucz. Tym razem WAP-owicze pokazali moc pokonując zespół gości 10:1. Zdecydowana przewaga w grze, pomysłowe akcje, zagrania techniczne sprawiły dużo radości rodzicom i dziadkom licznie zgromadzonym na wolbromskim orliku.
BRAWA I GRATULACIE dla trenera i zawodników!!!


50. Liga Orlik ow - WAP - Przemsza Klucze GaleriaSPARINGI ORLIKÓW I ŻAKÓW

Przed rozpoczęciem sezonu orliki rozegrały sparing z drużyną Bronowianki Kraków. Mecz odbył się 26.08.2016 r. w Charsznicy na orliku. Wynik 10:1 dla WAP Młodzi Przebojem pozwala mieć dobre nadzieje na przyszłość. W tym samym dniu doszło również do starcia Żaków z Bronowianką Kraków - wynik 9:8 dla WAP-u.
GRATULACJE przygotowanie do sezonu w 100% spełniło oczekiwania :)


49. Spring Orików i Żaków GaleriaArchiwum 2016| Archiwum 2015 | Archiwum 2014 | Archiwum 2012-2013

KONTO AKADEMII
Bank Spółdzielczy w Wolbromiu:
89 84500005 0000 0000 3737 0002
KRS 0000402761;
NIP: 6372190477;
REGON: 122444484;


Filmy:

Linki :

Copyright 2012-2016 by WAP Młodzi przebojem | ptkalwa@gmail.com | Data ostatniej aktualizacji : 10.10.2016 17:40