2 marzec 2015

Porażka w Bukownie

    26.02.2015 r. w godzinach popołudniowych nasi zawodnicy z rocznika 2004 i młodsi rozegrali mecz sparingowy z drużyną Orbita Bukowno. Tym razem lepsi okazali się rówieśnicy z Bukowna. Mimo porażki nasz zespół pozostawił po sobie bardzo dobre wrażenie a chłopcy pokazali dobry futbol, chociaż już w pierwszych minutach meczu wyglądali na nieco przestraszonych mając w świadomości fakt, że mierzą się z przeciwnikiem zdecydowanie silniejszym fizycznie. Na pewno był to bardzo dobry sprawdzian i duży bagaż nabytego doświadczenia. Czasami z przegranej z wyżej notowanym przeciwnikiem można wynieść więcej aniżeli z wysokiego zwycięstwa.

Porażka w Bukownie    W środę 25.02.2015 r. na treningu grupy II został zorganizowany przez trenera Mariusza Porębskiego turniej wewnętrzny. O składzie drużyn zadecydował tym razem ślepy traf, ponieważ zespoły zostały stworzone w drodze losowania. Rola przypadku nie była tu bez znaczenia, bowiem mogłoby się wydawać, że każdy z zawodników jest na innym poziomie sportowym, a rolą trenera jest "dostroić" ich do pozostałych a tym samym zbudować podstawę na przyszłość.

W skład 4 drużyn weszli:
Drużyna I - Kacper Grącki, Patryk Grącki oraz Mateusz Robak
Drużyna II - Mateusz Robak, Kuba Wróbel i Jaźwiec Jan
Drużyna III - Maciej Kulis, Kamil Pacia, Karolina Janus
Drużyna IV - Aleksandra Żyła, Antoni Kulis oraz Marysia Łaksa.

Zacięta walka toczona w duchu fair-play czterech zespołów wyłoniła zwycięzców turnieju oraz klasyfikację końcową:

1 miejsce Drużyna I 9 pkt
2 miejsce Drużyna II 4 pkt
3 miejsce Drużyna IV 3 pkt
4 miejsce Drużyna III 1 pkt

Za wolę walki i sportową postawę wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali słodkie upominki.

Turniej wewnętrzny II grupy starszej24 luty 2015

Kolejny mecz sparingowy skrzatów.

    W sobotnie przedpołudnie 21 lutego nasze skrzaty udały się do Miechowa na mecz sparingowy z Pogonią Miechów. Tego dnia podopieczni Grzegorza Smolaka spisywali się bardzo dobrze na boisku, dzielnie walcząc o każdą piłkę prezentowali ciekawy i miły dla oka futbol. Stwarzali sobie ogromną ilość sytuacji podbramkowych i wiele z nich zamieniali na bramki. Najlepszym strzelcem zespołu WAPu okazał się Mateusz Grela który zanotował w tym meczu aż 10 trafień, a kolejne bramki dołożyli Kacper Łyczak - 2, Radek Sikora -2 , Filip Garnek- 2 i Dawid Imiołek. Mecz zakończył się wysokim zwycięstwem 17:0 dzięki dobrej grze całej drużyny. Warto również zaznaczyć że Milan Maroszek w serii rzutów karnych popisał się pięknymi interwencjami i obronił aż 3 karne.
Jak widać nasi piłkarze ponownie zaprezentowali się z dobrej strony a rodzice, dziadkowie i wszyscy najbliżsi jak zawsze wspierali młodych zawodników.
    Duże brawa należą się również drużynie Pogoni dla której był to pierwszy mecz w tej kategorii wiekowej. Dzieci spisały się na medal.

Mesz skrzatów19 luty 2015

TŁUSTY CZWARTEK W SZKÓŁCE

    12 lutego 2015 r. na treningach Adeptów Wolbromskiej Akademii Piłkarskiej - Młodzi przebojem, wysiłkowi fizycznemu towarzyszyły smakowite pączki. Zgodnie z wielowiekową tradycją w zapusty poprzedzające okres postu można objadać się nimi do woli i w tym dniu ponoć one nie tuczą :).
Zgodnie z przesądem ten, kto nie zje pączka w dniu tłustego czwartku, nie będzie miał powodzenia w życiu. Biorą sobie do serca to stare powiedzenie, zgodnie stwierdziliśmy, że lepiej nie ryzykować!
Jak powszechnie wiadomo w tym dniu i dzieci i dorośli nie mogą obejść się bez tradycyjnych pączkowych wypieków tym bardziej cieszy fakt, że obchody tłustego czwartku weszły już na stałe do kalendarza naszej Akademii.


Tłusty czwartek17 luty 2015
Walentynkowe granie
    14 lutego nasi chłopcy z najmłodszej grupy pojechali do Olkusza rozegrać mecz sparingowy z tamtejszym Słowikiem Olkusz. Mecz był bardzo ciekawym widowiskiem obfitującym w wiele bardzo ładnych akcji i pięknych bramek. Niestety tego dnia to zespół z Olkusza okazał się lepszą drużyną, ale pamiętajmy, że liczą się nie tylko dobre wyniki ale przede wszystkim radość naszych Adeptów z gry i zdobywane przez nich doświadczenie.

Walentynkowe granie5 luty 2015
    Z nowym rokiem z powodów zawodowych zakończył pracę w naszej Akademii trener Damian Glanowski. Dotychczasowego szkoleniowca Grupy II Wolbromskiej Akademii Piłkarskiej - Młodzi przebojem, zastąpił trener Mariusz Porębski, który poprzednio szkolił drużynę Młodzików w Osieku.
Z tego miejsca składamy serdeczne podziękowania dla trenera Damiana za czas włożony w prowadzenie drużyny przez okres prawie trzyletniej pracy. Życzymy szczęścia i pomyślności w pracy zawodowej.
    W załączeniu fotorelacja z pierwszego treningu po zmianie kadrowej. Zawodnicy i zawodniczki doskonalili niezwykle istotne w futbolu panowanie nad piłką.

Trening z trenerem Mariuszem Porębskim


Archiwum 2015 |Archiwum 2014 | Archiwum 2012-2013