19 grudzień 2014
    W związku z brakiem możliwości osobistego podziękowania za wsparcie finansowe a także brak możliwości zamieszczenia logo firmy na stronie internetowej Akademii, publikujemy poniżej podziękowania dla naszego sponsora.

"Jedynie prawdziwy człowiek zauważy potrzeby innego człowieka.
Jedynie człowiek wielkiego serca wyciągnie doń pomocną dłoń." Jan Paweł IIDZIĘKUJEMY SERDECZNIE:

Prezesowi
MPrestar Sp. z o.o
PANU
MATEUSZOWI BIK


za bezcenne wsparcie oraz przekazaną darowiznę. Pana starania i chęć pomocy są dla nas bardzo cenne i motywują do dalszej pracy. Są także dowodem na to, że docenia Pan efekty jakie niesie wspólne działanie dążące do rozwoju zamiłowań i samorealizacji naszych podopiecznych. Doceniając Pana troskę o uśmiech i zadowolenie naszych dzieci, życzymy wielu sukcesów w życiu zawodowym i osobistym a także powodzenia w realizacji życiowych zamierzeń.

Dziękujemy raz jeszcze, a do podziękowań dołącza się grono naszych podopiecznych.

Zarząd i Trenerzy WAP - Młodzi przebojem


18 grudzień 2014

Nasza Akademia ma wielu dobroczyńców, którzy służą nam pomocą zarówno materialną
jak i swoją pracą na rzecz szkółkowej społeczności. Pamiętają oni bowiem, że:

"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, czym dzieli się z innymi".
Jan Paweł II

W dniu dzisiejszym składamy serdeczne podziękowania
Panu Wojciechowi Ciepał
za nieodpłatne przeprowadzenie remontu naszej siedziby przy ul. Skalska 20 dziękujemy za poświęcony czas, nieoceniony trud i osobiste zaangażowanie oraz profesjonalne  wykonanie prac remontowych.

DZIĘKUJEMY !!!


17 grudzień 2014

TURNIEJE MIKOŁAJKOWE STARSZYCH "WAPOWICZÓW"

    W niedzielę 07.12.2014 r. dwa roczniki 2002 i młodsi oraz 2004 i młodsi wzięły udział w Halowych Turniejach Mikołajkowych.
    Grupa starsza została zaproszona na zorganizowany przez Szkółkę Piłkarską MKS Skała turniej, w którym uczestniczyło 7 dru­żyn z podziałem na dwie grupy rozgrywkowe. Rywalami naszych młodych piłkarzy byli: AP Przebój Wolbrom oraz OKS Słowik Olkusz. W skład grupy drugiej weszły takie kluby jak: Słomniczanka Słomniki, Gwarek Wieliczka oraz 2 drużyny ze Skały. Do półfinałów zakwalifikowali się zawodnicy z WAP - Młodzi przebojem, OKS Słowik Olkusz, Słomniczanka Słomniki oraz Skalanka Skała. Nasi waleczni chłopcy pewnie wygrali rozgrywki półfinałowe awansując do ścisłego finału, w którym przegrywając jedynie 1:2 oddali tytuł zwycięscy turnieju Słomniczance Słomniki.
Według oceny organizatora turnieju zawodnicy WAP - Młodzi przebojem zaprezentowali najefektowniejszą grę. Ta pochlebna ocena naszych zawodników była dla nich osłodą po finałowej porażce.


Turniej Mikołajkowy Skała


    Natomiast grupa z rocznika 2004 i młodsi gościła w Olkuszu na zorganizowanym przez OKS Słowik Turnieju Mikołajkowym. Podobnie jak w Skale w turnieju wzięło udział 7 drużyn z podziałem na dwie grupy. Nasi zawodnicy rywalizowali w swojej grupie z drużynami: Krakus Nowa Huta oraz OKS Słowik Olkusz. Po zaciętej i wyrównanej walce nie udało się jednak awansować do ścisłego finału. W meczu o 5 miejsce okazaliśmy się drużyną zdecydowanie lepszą, wygrywając z rówieśnikami z Klucz 4:1.
Warto zwrócić uwagę, że osiągnięta lokata w turnieju nie jest adekwatna do posiadanych przez naszych zawodników umiejętności, stres i trema w tak młodym wieku sprawia, że nie można w pełni zaprezentować swojego talentu. Pocieszający jest fakt, że ewidentne postępy w szkoleniu tego rocznika wróżą wielkie sukcesy tej młodej drużyny.


Turniej Mikołajkowy Olkusz9 grudzień 2014

Mikołaj

W poniedziałkowe popołudnie tj. 08.12.2014 r., do Adeptów Wolbromskiej Akademii Piłkarskiej - Młodzi przebojem zawitał, z dwudniowym poślizgiem, Św. Mikołaj. Było to już trzecie wspólne spotkanie organizowane w naszej Akademii. Dzięki uprzejmości Dyrektora Domu Kultury Pana Piotra Gamrota, w tym roku mogliśmy gościć ulubieńca dzieci w przestronnej i odświętnie udekorowanej sali lustrzanej. Było to radosne popołudnie, któremu towarzyszył gwar i śmiech wyczekujących upominków dzieciaków.

Mikołaj


Po krótkiej rozmowie Mikołaja z zawodnikami nasz gość wręczył wszystkim zebranym piłkarzom słodkie paczki, życząc "WAPowiczom" radości z trenowania i wielu sukcesów na różnego rodzaju turniejach. Po pamiątkowych zdjęciach, dzieci oraz rodzice przeszli do sali kinowej, gdzie wspólnie mogliśmy oglądać film familijny "Gdzie jest Mikołaj". Film śmieszył nas i bawił o przede wszystkim przypominał nam o bardzo ważnej rzeczy - a mianowicie - to, że nie zawsze widzimy Świętego Mikołaja, nie oznacza, że go nie ma bo co roku przekonuje nas przecież, że istnieje. Prawda ?.................ISTNIEJE.


Jak co roku nie zawiedli nas sponsorzy, którzy wspomogli finansowo i rzeczowo Św. Mikołaja:

DZIĘKUJEMY SERDECZNIE ZA POMOC:

- MPRESTAR SP. Z O.O.

- "A&M PRESTIGE" S.C. PRZEDSIĘBIORSTWO P.U.H M. BĘDKOWSKI A. MYSZOR

- F.H.U. DOMINIKA I PAWEŁ JAGŁA

- F.P.H.U. DROMA MAJDA URSZULA

- Z.P.H.U. GUM-BAR CIUŁA WOJCIECH

- PIEKARNIA - CUKIERNIA JOLANTY I MARKA PURZYCKICH

- FIRMA HANDLOWA PIWOWARSCY I SPÓŁKA

DZIĘKUJEMY RÓWNIEŻ DYREKTOROWI DOMU KULTURY

- PANU PIOTROWI GAMROT

ZA UDOSTĘPNIENIE SALI LUSTRZANEJ WRAZ Z NAGŁOŚNIENIEM

ORAZ:

PANI AGNIESZCE GOŁEMBIOWSKIEJ - KAROŃ

PANI MARZENIE KAROLCZYK

ZA WYPOŻYCZENIE GUSTOWNEGO UBRANIA DLA NASZEGO MIKOŁAJA

To dzięki Waszej pomocy kochani ten dzień był wypełniony radością Adeptów

Wolbromskiej Akademii Piłkarskiej - Młodzi przebojem

DZIĘKUJEMY


27 listopad 2014

UMOWA PARTNERSKA WESZŁA W ŻYCIE

W dniu 21 listopada 2014 r. została podpisana umowa współpracy pomiędzy Fundacją "Sportowe Katowice" z siedzibą w Katowicach przy ul. Bukowej 1 reprezentowaną przez:
Jan Furtok - Prezes Zarządu
Tomasz Rogalski - Wiceprezes Zarządu
Marek Oględziński - Wiceprezes Zarządu
a Wolbromską Akademią Piłkarską - Młodzi przebojem, którą reprezentowali:
Tomasz Januszek - Prezes
Paweł Neter- Wiceprezes
Sebastian Sarecki - Skarbnik
W ramach wspomnianej umowy nasza Akademia ma prawo określać się mianem klubu partnerskiego Fundacji "Sportowe Katowice" oraz klubu GKS GieKsa Katowice.
Jak poinformowali nas goście, "Młoda GieKSa" szukając talentów nie skupia się jedynie na lokalnych partnerach a naszą Akademią zainteresowała się podczas organizowanego przez WAP turnieju "Pożegnanie Lata".
Z wielu korzyści płynących ze współpracy warto przytoczyć punkty, które mówią o:
- nieodpłatnym wstępie na mecze ligowe pierwszej drużyny GKS "GieKSa" Katowice,
- organizowanych dla poszczególnych roczników gier kontrolnych,
- możliwości odbycia przez trenerów WAP - Młodzi przebojem stażu w Katowicach,
dodatkowo koordynatorzy obu stron będą ściśle współpracować w zakresie wytycznych dotyczących szkolenia.
25 listopad 2014

WAP - MŁODZI PRZEBOJEM W KOLEJNYM PROGRAMIE SPOŁECZNYM

    We wrześniu b.r ruszył nowy program społeczny Orange Polska. Jest to długofalowa inicjatywa umożliwiająca rozwój lokalnych klubów sportowych w pięciu dyscyplinach: koszykówce, siatkówce, piłce nożnej, piłce ręcznej i lekkoatletyce. Jej głównym założeniem jest wsparcie 100 Szkółek i Klubów zrzeszających uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów w całej Polsce. By zdobyć wsparcie Orange Polska wnioskodawcy musieli uzasadnić, dlaczego Klub Sportowy Orange powinien powstać właśnie w ich miejscowości oraz przygotować dwuletni plan wykorzystania pracy klubu przez społeczność lokalną

W ramach wspomnianego projektu firma Orange planuje wesprzeć finałową setkę sprzętem sportowym, treningowym, specjalnym programem szkoleniowym a także gwarantuje pomoc przy modernizacji klubu.

Do programu zgłosiło się aż 2725 klubów z całej Polski. Wymogi formalne spełniły zaledwie 664 z nich, z Małopolski zakwalifikowało się jedynie 64 kluby w tym Wolbromska Akademia Piłkarska - Młodzi przebojem. Jest to wielki sukces naszej Szkółki i dowód na to, ze prawie miesięczna praca nie poszła na marne. Jednak to dopiero początek eliminacji, następny krok wyłoni najlepsze projekty i co siódma szkółka otrzma miano Sportowego Klubu Orange oraz wsparcie rzeczowe i merytorycznie od Orange Polska.
Trzymajmy zatem kciuki czekając do stycznia 2015 r. kiedy to zostaną ogłoszone wyniki konkursu.

Źródło: Biuro Prasowe Orange
24 listopad 2014

Kuleczkowo

    20 listopada 2014 r. nasi najmłodsi adepci z "Przedszkola Piłkarskiego" uczestniczyli we wspólnej zabawie w nowo powstałym wolbromskim kuleczkowie na ul. Krakowskiej. Była to wspaniała okazja do integracji zarówno dzieci jaki i ich rodziców. W świetnie zorganizowanym miejscu do zabawy "Młodzi (chociaż w tym przypadku najmłodsi) przebojem", w sposób bezpieczny i aktywny spędzili czas na zjeżdżalniach, mini samochodzikach, w parkach linowych, basenach z piłkami, oraz małych piłkarzykach. Natomiast rodzice oraz trener Grzegorz cieszyli się, że przy wtórze gromkich śmiechów i pisków towarzyszących świetnej zabawie ich pociechy mają możliwość wszechstronnego rozwoju i doskonalenia umiejętności ruchowych.

Kuleczkowo


Była to superowa zabawa dla maluchów, ale również świetny sposób na wynagrodzenie najmłodszym piłkarzom ich wielkiego zapału i poświęcenia w reprezentowaniu barw naszej Akademii podczas meczów oraz treningów, w których tak chętnie nasze szkółkowe pociechy uczestniczą.
22 listopad 2014
Mecz Polska - Szwajcaria


    We wtorek 18 listopada Adepci naszej Akademii wraz z rodzicami wzięli udział w towarzyskim meczu Polska - Szwajcaria, który odbył się na wrocławskim stadionie.


Mecz Polska - Szwajcaria


    Mimo późnej godziny, w której rozgrywany był mecz, chętnych do wyjazdu nie brakowało. Również niesprzyjająca pogoda w dniu wyjazdu, nie zniechęciła wycieczkowiczów, którzy bez żadnych opóźnień punktualnie stawili się na miejsce zbiórki. Po czterogodzinnej podróży naszym oczom ukazał się Stadion, który był jedną z aren Euro 2012. Właśnie tam rozegrane zostały trzy mecze fazy grupowej w tym jeden mecz Reprezentacji Polski. Mimo faktu, iż Stadion spełnia wymogi najwyższej czwartej kategorii UEFA poddaliśmy porównaniu znane nam już Stadiony z Warszawy i Gdańska. Po krótkiej wymianie zdań wszyscy zgodnie stwierdzili, że PGE ARENA Gdańsk zdecydowanie bardziej nas zachwycił swoim wyglądem, chociaż stadion wrocławski można również uznać za bardzo ciekawy. Po krótkim zapoznaniu się z obiektem przyszedł czas na kibicowanie. A było warto, bowiem obejrzeliśmy bardzo żywy i ciekawy mecz, który jak dobry thriller, do końca trzymał nas w napięciu. Świetne akcje, efektowne zagrania Reprezentacji Polski wpływały na wyobraźnie młodych piłkarzy skrycie marzących o własnej dorosłej karierze piłkarskiej. To spotkanie oraz dobra postawa naszych piłkarzy pozwalają z optymizmem oczekiwać kolejnych eliminacyjnych konfrontacji Euro 2016 z udziałem biało-czerwonych. Mamy tylko nadzieję, że w gronie wiernych kibiców nie zabraknie Wolbromskiej Akademii Piłkarskiej - Młodzi przebojem.


Archiwum 2014 | Archiwum 2012-2013