Aktualności :

  25.03.2015

Młodziki WAP Mistrzami Podokręgu Olkusz

    W sobotę 21 marca w Olkuszu odbyły się Halowe Mistrzostwa Podokręgu Młodzików. Rozgrywane zawody zgromadziły na starcie ścisłą czołówkę drużyn z naszego Podokręgu w kategorii wiekowej 2002 i młodsi. W imprezie uczestniczyli: w grupie A - Piliczanka Pilica, Przemsza Klucze, Przebój 1937 Wolbrom, Trzy Korony Żarnowiec, Centuria Chechło natomiast w grupy B nazwanej przez zawodników "grupą śmierci" oprócz WAP - Młodzi przebojem znalazły się: Pogoń Miechów (nieobecni na turnieju), Prądnik Sułoszowa, AP Gołcza, Słowik Olkusz.
    Skuteczna gra w fazie grupowej zapewniła naszej drużynie Młodzików wyjście z grupy. Do kolejnej fazy awansowały po 2 najlepsze zespoły z obu grup eliminacyjnych, które zagrały ze sobą najpierw mecze półfinałowe, a potem mecz o III miejsce i zwycięstwo w całych zawodach.
    Pierwszy mecz półfinałowy był wolbromskimi derbami. Po przeciwnych stronach boiska stanęły dwie wolbromskie drużyny - Przebój 1937 oraz WAP - Młodzi przebojem. Zawodnicy z ogromną determinacją i w bardzo dobrym stylu rywalizowali o miejsca na podium. Jednak "WAPowicze" okazali się drużyną mocniejszą wygrywając mecz półfinałowy 3 : 0. Do pełnego sukcesu brakowało jeszcze tylko jednego - tytułu mistrzowskiego.
Przed pojedynkiem z wygranym II półfinału - AP Gołcza - kibice wiedzieli, że obejrzą emocjonujący pojedynek dwóch pretendentów do tytułu mistrzowskiego. Walka była zacięta a mecz był godny finału.
    W pierwszych minutach spotkania bezpośrednio z rzutu wolnego bramkę dla swojej drużyny zdobywa zawodnik AP Gołcza, na kilka minut przed końcem meczu wyrównującego gola strzela Jakub Grela. I tak w regulaminowym czasie gry mamy remis, zgodnie z decyzją organizatora turnieju o tytule mistrzowskim miała zdecydować 5 minutowa dogrywka a po niej rzuty karne. Na sekundy przed końcowym gwizdkiem doliczonego czasu gry, wisienkę na torcie dołożył Dawid Mendak, który oddając strzał z połowy boiska pod poprzeczkę zapewnił mistrzostwo Młodzików Podokręgu Olkusz swojemu zespołowi.
WAP - Młodzi przebojem mistrzem!

    Warto również nadmienić, że za najlepszego bramkarza rozgrywek został uznany Jakub Szklarski a tytuł najlepszego zawodnika trafił do Jakuba Greli. Gratulujemy!!!

    Walczący w turnieju zawodnicy zagwarantowali kibicom ogromną dawkę sportowych emocji. Wszystkie drużyny grały ambitnie, ostro, do ostatniego centymetra boiska, ale jak zwykle fair play. Zwycięzcy otrzymali gratulacje, dyplomy i puchary z rąk Prezesa Podokręgu Piłki Nożnej w Olkuszu - Pana Bolesława Ściepury.
Trzeba także pochwalić postawę kibiców, którzy w dużej liczbie przybyli na to spotkanie. Wspaniały doping na pewno pomógł wszystkim piłkarzom, a mecze nabrały kolorytu.

WAP - Młodzi przebojem reprezentowali: Jakub Szklarski, Kacper Gil, Kacper Januszek, Jakub Grela, Michał Kur, Dawid Mendak, Bartosz Ciepał, Kacper Sarecki, Jakub Rdest

Wyniki rozegranych spotkań:

WAP - Młodzi przebojem - AP Gołcza 0 : 0 (faza grupowa)
WAP - Młodzi przebojem - Słowik Olkusz 2 : 1 (faza grupowa)
WAP - Młodzi przebojem - Prądnik Sułoszowa 3 : 0 (faza grupowa)
WAP - Młodzi przebojem - Przebój 1937 3 : 0 (mecz półfinałowy)
WAP - Młodzi przebojem - Ap Gołcza 2 : 1 (mecz finałowy)


Młodziki WAP Mistrzami Podokręgu Olkusz Galeria
TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR PREZESA G-4 GARAGE SP. Z O. O. ROCZNIKA 2005 i młodszych

    W niedzielę 15.03.2015 r. grupa żaków trenera Radosława Koterby wzięła udział w turnieju chłopców z rocznika 2005 i młodszych, o Puchar Prezesa G-4 Garage Sp. z o.o., który został zorganizowany przez MLF w Skale i Wielmożankę Wielmoża.

    Z samego rana do rywalizacji przystąpiło 10 drużyn. Oprócz naszej Akademii swoje piłkarskie umiejętności mieli okazję zaprezentować młodzi zawodnicy z TS Skalanka Skała (2 drużyny), Clepardia Kraków, Słomniczanka Słomniki, Wielmożanka Wielmoża, Prądnik Sułoszowa, AP Przebój Wolbrom, Maszycanka Maszyce oraz AP Gołcza. W grupach obowiązywał system gier "każdy z każdym" ( 15 min bez przerw) a w meczu na boisku występowało 5 zawodników w tym bramkarz. Bilans naszej drużyny w rozgrywkach grupowych to trzy zwycięstwa i jedna porażka:

WAP Młodzi Przebojem 5 : 0 Wielmożanka
WAP Młodzi Przebojem 4 : 0 Maszycanka
WAP Młodzi Przebojem 1 : 0 Przebój Wolbrom
WAP Młodzi Przebojem 0 : 4 Skalanka I

    Dzięki tak wspaniałym wynikom zawodnicy mogli przystąpić do decydujących meczów z podniesionymi głowami, tym razem już pewniejsi siebie i głodni sukcesu. Rozgrywki finałowe rozpoczęliśmy od meczu z drużyną Clepardii. Spotkanie to było dobrą okazją do rewanżu za poprzednią minimalną porażkę a końcowy wynik spotkania nie pozostawiał naszym rywalom złudzeń, kto tego dnia był w lepszej dyspozycji. Młodzi piłkarze podeszli do meczu niezwykle skoncentrowani oraz mocno zmotywowani, zarówno w obronie jak i w ataku grali koncertowo. Kibice mogli być dumni ze swojej drużyny, a zawodnicy schodzili z boiska szczęśliwi z odniesionego pewnie zwycięstwa 3:1, pełni nadziei w sercu czekali na zbliżający się najważniejszy mecz turnieju.
    I tak nadszedł czas finału. Każdy z zawodników wkładał całe swoje serce walcząc o każdą piłkę z wielką determinacją i poświęceniem. Mecz był bardzo emocjonujący a wynik do końca były wielką niewiadomą. Pierwszego gola w spotkaniu zdobyli "WAPowicze" jednak na cztery minuty przed końcem wyrównującą bramkę zdobyła drużyna Skalanki I. Gdy wszystko wskazywało, że mecz zakończy się remisem zawodnik ze Skały oddał celny strzał pod poprzeczkę, zapisując tym samym wynik końcowy meczu 2 : 1 dla gospodarzy.

Podsumowując, pomimo zmęczenia całodniowym turniejem, zadowolenie na twarzach zawodników jak i obecnych w dużej liczbie najwierniejszych kibiców, czyli - rodziców, dało trenerom wiele satysfakcji, motywując tym samym do dalszej ciężkiej pracy.

Warto również podkreślić, iż w bramce naszej drużyny doskonale spisywał się młodziutki golkiper Olaf Witkowski ( rocznik 2007 ), natomiast Bartek Paszczela został wybrany przez organizatora najbardziej wartościowym zawodnikiem turnieju.

Akademię tego dnia reprezentowali:
Będkowski Antoni, Imiołek Karol, Paszczela Bartek, Kańczuga Bartłomiej, Maciora Kamil, Syguła Kamil, Romanek Kamil, Warzecha Tymoteusz, Płowiec Kamil, Witkowski Olaf.

TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR PREZESA G-4 GARAGE SP. Z O. O. ROCZNIKA 2005 i młodszych Galeria
  16.03.2015

TRENING Z NIESPODZIANKĄ Niecodzienną formę przybrał wtorkowy 10.03.2015trening grupy starszej. Głośne " Sto lat ... " z okazji swoich 50-tych urodzin usłyszał zaskoczony całą sytuacją Trener Paweł.

Jak stwierdził sam trener: " juz dawno zauważyłem, oczywiście ku swojemu zadowoleniu, że w naszej Szkółce widoczna jest prawdziwie szkółkowo-rodzinna więź, jednak nie spodziewałem się, że ukrywana przeze mnie data moich urodzin zostanie bez problemu zauważona przez zawodników i ich rodziców. Jeszcze raz bardzo wszystkim dziękuję".

Do smacznego tortu i bezalkoholowego szampana, zawodnicy dołączyli urodzinowe życzenia:

Na trenera urodziny,

Najlepsze życzenia od drużyny!

Dużo dla nas cierpliwości.

Pomyślności i radości,

Mistrza ligi, pochwał wielu i zdobycia swoich celów.

Dużo zdrówka i miłości żadnych stresów, zmartwień, złości

Szóstki w totka upragnionej,

I drużyny wymarzonej!!!!!!!

:)

Urodziny Trenera Galeria  14.03.2015

Piąty mecz sparingowy skrzatów w tym roku!

    W sobotę 7 marca drużyna przedszkola piłkarskiego WAP - Młodzi przebojem rozegrała po raz kolejny mecz sparingowy ze Słowikiem Olkusz. Nasi zawodnicy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony strzelając w tym meczu 4 bramki, których wykonawcami byli Jaś Warzecha - 2 trafienia, Adaś Kossakowski - 1 trafienie oraz Mateusz Grela, który był wykonawcą czwartej a zarazem ostatniej w tym meczu bramki dla najmłodszych WAPowiczów.
Te cztery bramki jeszcze bardziej rozochociły naszych piłkarzy do dynamicznej i składniejszej gry, jednak mimo ambitnej postawy i dążenia do odwrócenia losów meczu, nie udało się zmienić wyniku końcowego 4:10. Mimo gorszego wyniku chłopcom i tak należą się duże brawa za podjętą walkę i zaangażowanie. W całym meczu pokazali wiele ciekawych akcji i zostawili dużo serca na boisku. Nie możemy zapominać kochani, że u takich maluchów nie liczy się wynik tylko dobra zabawa z piłką, która w przyszłości z pewnością zaprocentuje - może nawet na boiskach ligowych :).

WAP Młodzi przebojem występował w składzie: Milan Maroszek, Matusz Mucha, Adaś Kossakowski, Dawid Myszor, Matusz Grela, Hubert Pokwiczał, Nikolas Pielka, Kacper Łyczak, Jaś Warzecha. 

V mecz sparingowy skrzatów Galeria  06.03.2015

EMOCJONUJĄCY SPARING Z ŻARNOWCEM

    W czwartek 05.03.2015 r. zawodnicy z rocznika 2001-2002 rozegrali mecz sparingowy z rówieśnikami z Żarnowca. Pod względem szkoleniowym był to udany sparing, ponieważ drużyna przeciwników zawiesiła wysoko poprzeczkę i pokazała się z bardzo dobrej strony. Przez większość meczu nasi zawodnicy dominowali na boisku, próbując konstruować przemyślane cieszące oko akcje, jednak przeciwnik wykorzystując naszą niedokładność w rozegraniu przeprowadzał groźne kontrataki. W drugiej części nasza gra nabrała walorów, podejmowaliśmy dobre i odważne decyzje na boisku, nie stroniliśmy od strzałów i pojedynków z rywalami. Drużyny rozegrały dobre pełne emocji i bramek spotkanie. A końcowy wy­nik spotkania 17: 13 dla WAPu dodatkowo podbudował najstarszych Wapowiczów.

Turniej z Żarnowcem Galeria2 marzec 2015

Porażka w Bukownie

    26.02.2015 r. w godzinach popołudniowych nasi zawodnicy z rocznika 2004 i młodsi rozegrali mecz sparingowy z drużyną Orbita Bukowno. Tym razem lepsi okazali się rówieśnicy z Bukowna. Mimo porażki nasz zespół pozostawił po sobie bardzo dobre wrażenie a chłopcy pokazali dobry futbol, chociaż już w pierwszych minutach meczu wyglądali na nieco przestraszonych mając w świadomości fakt, że mierzą się z przeciwnikiem zdecydowanie silniejszym fizycznie. Na pewno był to bardzo dobry sprawdzian i duży bagaż nabytego doświadczenia. Czasami z przegranej z wyżej notowanym przeciwnikiem można wynieść więcej aniżeli z wysokiego zwycięstwa.

Porażka w Bukownie    W środę 25.02.2015 r. na treningu grupy II został zorganizowany przez trenera Mariusza Porębskiego turniej wewnętrzny. O składzie drużyn zadecydował tym razem ślepy traf, ponieważ zespoły zostały stworzone w drodze losowania. Rola przypadku nie była tu bez znaczenia, bowiem mogłoby się wydawać, że każdy z zawodników jest na innym poziomie sportowym, a rolą trenera jest "dostroić" ich do pozostałych a tym samym zbudować podstawę na przyszłość.

W skład 4 drużyn weszli:
Drużyna I - Kacper Grącki, Patryk Grącki oraz Mateusz Robak
Drużyna II - Mateusz Robak, Kuba Wróbel i Jaźwiec Jan
Drużyna III - Maciej Kulis, Kamil Pacia, Karolina Janus
Drużyna IV - Aleksandra Żyła, Antoni Kulis oraz Marysia Łaksa.

Zacięta walka toczona w duchu fair-play czterech zespołów wyłoniła zwycięzców turnieju oraz klasyfikację końcową:

1 miejsce Drużyna I 9 pkt
2 miejsce Drużyna II 4 pkt
3 miejsce Drużyna IV 3 pkt
4 miejsce Drużyna III 1 pkt

Za wolę walki i sportową postawę wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali słodkie upominki.

Turniej wewnętrzny II grupy starszej24 luty 2015

Kolejny mecz sparingowy skrzatów.

    W sobotnie przedpołudnie 21 lutego nasze skrzaty udały się do Miechowa na mecz sparingowy z Pogonią Miechów. Tego dnia podopieczni Grzegorza Smolaka spisywali się bardzo dobrze na boisku, dzielnie walcząc o każdą piłkę prezentowali ciekawy i miły dla oka futbol. Stwarzali sobie ogromną ilość sytuacji podbramkowych i wiele z nich zamieniali na bramki. Najlepszym strzelcem zespołu WAPu okazał się Mateusz Grela który zanotował w tym meczu aż 10 trafień, a kolejne bramki dołożyli Kacper Łyczak - 2, Radek Sikora -2 , Filip Garnek- 2 i Dawid Imiołek. Mecz zakończył się wysokim zwycięstwem 17:0 dzięki dobrej grze całej drużyny. Warto również zaznaczyć że Milan Maroszek w serii rzutów karnych popisał się pięknymi interwencjami i obronił aż 3 karne.
Jak widać nasi piłkarze ponownie zaprezentowali się z dobrej strony a rodzice, dziadkowie i wszyscy najbliżsi jak zawsze wspierali młodych zawodników.
    Duże brawa należą się również drużynie Pogoni dla której był to pierwszy mecz w tej kategorii wiekowej. Dzieci spisały się na medal.

Mesz skrzatów19 luty 2015

TŁUSTY CZWARTEK W SZKÓŁCE

    12 lutego 2015 r. na treningach Adeptów Wolbromskiej Akademii Piłkarskiej - Młodzi przebojem, wysiłkowi fizycznemu towarzyszyły smakowite pączki. Zgodnie z wielowiekową tradycją w zapusty poprzedzające okres postu można objadać się nimi do woli i w tym dniu ponoć one nie tuczą :).
Zgodnie z przesądem ten, kto nie zje pączka w dniu tłustego czwartku, nie będzie miał powodzenia w życiu. Biorą sobie do serca to stare powiedzenie, zgodnie stwierdziliśmy, że lepiej nie ryzykować!
Jak powszechnie wiadomo w tym dniu i dzieci i dorośli nie mogą obejść się bez tradycyjnych pączkowych wypieków tym bardziej cieszy fakt, że obchody tłustego czwartku weszły już na stałe do kalendarza naszej Akademii.


Tłusty czwartek17 luty 2015
Walentynkowe granie
    14 lutego nasi chłopcy z najmłodszej grupy pojechali do Olkusza rozegrać mecz sparingowy z tamtejszym Słowikiem Olkusz. Mecz był bardzo ciekawym widowiskiem obfitującym w wiele bardzo ładnych akcji i pięknych bramek. Niestety tego dnia to zespół z Olkusza okazał się lepszą drużyną, ale pamiętajmy, że liczą się nie tylko dobre wyniki ale przede wszystkim radość naszych Adeptów z gry i zdobywane przez nich doświadczenie.

Walentynkowe granie5 luty 2015
    Z nowym rokiem z powodów zawodowych zakończył pracę w naszej Akademii trener Damian Glanowski. Dotychczasowego szkoleniowca Grupy II Wolbromskiej Akademii Piłkarskiej - Młodzi przebojem, zastąpił trener Mariusz Porębski, który poprzednio szkolił drużynę Młodzików w Osieku.
Z tego miejsca składamy serdeczne podziękowania dla trenera Damiana za czas włożony w prowadzenie drużyny przez okres prawie trzyletniej pracy. Życzymy szczęścia i pomyślności w pracy zawodowej.
    W załączeniu fotorelacja z pierwszego treningu po zmianie kadrowej. Zawodnicy i zawodniczki doskonalili niezwykle istotne w futbolu panowanie nad piłką.

Trening z trenerem Mariuszem Porębskim


Archiwum 2015 |Archiwum 2014 | Archiwum 2012-2013

KONTO AKADEMII
Bank Spółdzielczy w Wolbromiu:
89 84500005 0000 0000 3737 0002
KRS 0000402761;
NIP: 6372190477;
REGON: 122444484;


Linki :

Copyright 2012-2015 by Kałwa Paweł | ptkalwa@gmail.com | Data ostatniej aktualizacji : 25.03.2015 18:10