27 październik 2014
WYSOKA WYGRANA 14 : 0 NA KONIEC RUNDY JESIENNEJ


    W ostatniej kolejce rundy jesiennej, WAP - Młodzi przebojem pokonał drużynę AP Przebój Wolbrom. Ostatni mecz tej rundy mimo niskiej temperatury i postępującej mgły dostarczył dużo emocji a dobra dla oka gra podopiecznych Pawła Netera została nagrodzona 14 bramkami. Był to mecz wielkiej walki, w którym chłopcy pokazali, że punktu można zdobywać nie tylko piłkarskimi umiejętnościami ale również ambicją i zaangażowaniem.
    Przewaga naszych Młodzików była bardzo widoczna od pierwszych minut spotkania a gospodarze nie mieli za wiele do powiedzenia w naszym polu karnym. Cieszy również to, że łupem bramkowym podzieliło się kilku zawodników, zwiększając, i tak już okazałe, swoje indywidualne statystyki strzeleckie. Najskuteczniejszymi snajperami w tym meczu okazali się Kacper Januszek i Jakub Grela, którzy zdobyli aż po 5 bramek w spotkaniu. Do listy strzelców dopisali się również: Michał Kur (1), Kacper Sarecki (1), Dawid Mendak (1) oraz Jacek Kopeć (1).


WYSOKA WYGRANA 14 : 0 NA KONIEC RUNDY JESIENNEJ


    Tym miłym dla oka akcentem Młodziki zakończyły jesienne rozgrywki ligowe wpisując się w tabeli na miejsce lidera, który w całej rundzie zdobył aż 103 gole tracąc przy tym jedynie 3 bramki. Po meczu zawodnicy wraz z rodzicami, którzy zmarznięci dopingowali przez cały mecz swoje pociechy, skorzystali z ufundowanego przez Zarząd ciepłego posiłku przygotowanego, z racji niesprzyjającej, chłodnej aury, przez zaprzyjaźnioną z naszą Akademią "Gospodę Pod Lasem", prowadzoną przez Panią Edytę Kiwior. Teraz czeka nas przerwa w rozgrywkach, zawodnicy niedługo przeniosą się z treningami na halę, choć na tą chwilę póki pozwala pogoda korzystają jeszcze z gry na powietrzu.
    Podsumowując rundę jesienną należy stanowczo stwierdzić, że był to wspaniały debiut "WAPowieczów" w rozgrywkach ligowych. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że pokazany hart ducha walki, będzie również prezentowany w rundzie wiosennej a w najbliższej przyszłości w czekających nas rozgrywkach halowych.
27 październik 2014
PIERWSZA INTEGRACJA W WAP - MŁODZI PRZEBOJEM


    Jak wszyscy wiemy Wolbromska Akademia Piłkarska - Młodzi przebojem to nie tylko Adepci, Trenerzy i Władze Stowarzyszenia ale również Rodzice naszych młodych zawodników. To na ich głośny doping zawsze mogą liczyć grający w barwach naszej Akademii piłkarze, to oni wytrwale i sumiennie "dostarczają" swoje pociechy na treningi, które odbywają się (szczególnie zimą) w różnych miejscach naszej Gminy i nie tylko. Zawsze chętnie wspierają Szkółkę podczas organizacji obchodów Dnia Dziecka bądź tak wyczekiwanych przez Adeptów spotkań z Mikołajem, nie zostawiają nas również bez pomocy przy organizacji turniejów oraz wyjazdów na mecze i wycieczki. Jak widać są wielką podporą naszej Akademii i dlatego nie możemy o nich zapominać.
    Jednak działając w 4 grupach wiekowych kontakty interpersonalne z Rodzicami Adeptów są znacznie utrudnione. Dlatego wśród rodziców zrodził się pomysł zorganizowania imprezy integracyjnej, której bohaterami tym razem nie miały być dzieci tylko starsza grupa Członków naszego Stowarzyszenia. Taka inicjatywa szybko spotkała się z aprobatą Zarządu i Trenerów a dodatkowo świadomość szybszego przełamania "pierwszych lodów", zmniejszenie dystansu między Rodzicami wszystkich grup i nawiązania więzi, które są podstawą wspólnego działania przemawiała za organizacją takiego spotkania.


Impreza Integracyjna


    I tak w piątkowy wieczór 24 października 2014 r. miała miejsce pierwsza w historii WAP - Młodzi przebojem, Impreza Integracyjna dla Rodziców uczęszczających do naszej Szkółki Adeptów. Obok dobrej muzyki, smacznego poczęstunku a przede wszystkim dopisujących humorów wszystkich uczestników nie zabrakło tortu ufundowanego przez Zarząd Akademii jako formy podziękowania wszystkim Rodzicom za dotychczasową pomoc w pracy WAP - Młodzi przebojem. Zabawa była przednia a i pomysł budowania w taki sposób jedności Szkółkowej okazał się strzałem w dziesiątkę. Obok dobrej zabawy nie zabrakło również tematów związanych z naszą Akademią. Szkoda tylko, że z uwagi na piątkowy termin zabawy nie wszyscy mogli przybyć na to spotkanie, deklarując jednak swoją gotowość na przyszłe takie taneczne integracje, które zapiszą się z pewnością na stałe w naszym szkółkowym kalendarzu.
25 październik 2014

    18 października chłopcy z rocznika 2004 i młodsi uczestniczyli w II Turnieju II Ligii Orlików w Gorenicach.


Turniej w Gorenicach


    Olbrzymie zaangażowanie, zapał i wola walki zaowocowała upragnionym złotym medalem. Młodzi Adepci wygrali wszystkie rozegrane mecze i zdominowali plac gry, strzelając aż 23 bramki, tracąc tylko 1 gola. Obiektywnie należy stwierdzić, że w przekroju całego Turnieju byliśmy zespołem wyróżniającym się a odniesione zwycięstwo było zdecydowanie zasłużone. Chętnie obserwuje się taką grę młodych piłkarzy, którzy swoimi występami rozbudzają nadzieje na przyszłość. Gratulujemy zwycięstwa.


21 październik 2014
KOLEJNY WALKOWER


    W dniu 20.10.2014 r. drużyna - Błysk Zederman bez podania przyczyny nie stawiła się na mecz II Ligii Młodzików. Łatwo zdobyte 3 punkty nie cieszyły jednak naszych zawodników, którzy wolą sprawdzać swoje umiejętności w czystej i sportowej walce. Pozostaje nadzieję, że ostatni mecz tej rundy, który mamy rozegrać z drużyną AP Przebój Wolbrom, odbędzie się w wyznaczonym terminie - czyli 27.10.2014 r. o godz. 15.00 na stadionie przy ul Leśnej 2. Jest to już drugi termin tego spotkania,który pierwotnie miał zostać rozegrany w dniu 08.09.2014 r., jednak na prośbę AP Przebój został zmieniony.
18 październik 2014
LIDER NADAL NIEPOKONANY


    W dniu 13.10.2014 r. nasi ligowi chłopcy zdobyli aż dziesięć bramek, nie tracąc przy tym żadnej, w meczu z drużyną Centuria Chechło. Zdobyczami bramkowymi podzielili się: Jakub Grela (3), Kacper Januszek (3), Jakub Ptak (2) i Kacper Sarecki (2).
    Mecz przebiegał pod dyktando zawodników WAP-u, gospodarze rzadko przekraczali środek boiska. Po nerwowym początku "Młodzi przebojem" szybko wyszli na prowadzenie zdobywając w pierwszej połowie 4 bramki. Druga połowa meczu przyniosła kolejnych 6 bramek i kilka niewykorzystanych, 100% sytuacji. Jednak nie każda akcja musi kończyć się golem.

Mecz WAP MP - Chechło


    Zadowalające jest to, że wszyscy zawodnicy zgłoszeni do gry w tym meczu spisali się bardzo dobrze, rozgrywając spotkanie z bardzo dużym zaangażowaniem. Jak zawsze pewnym punktem w obronie był Dawid Mendyk, świetne akcje skrzydłami przeprowadzał Bartosz Ciepał a silne strzały z dystansu Jakuba Ptaka w końcu przyniosły efekty. Na pochwałę zasługuje również gra Michała Kura, który wyrasta na świetnego rozgrywającego. Nie możemy również zapomnieć o mocnej ławce rezerwowych, która jest dużym plusem naszej drużyny. Zmiany, jakie dali młodsi zawodnicy: Kacper Duch, Jacek Kopeć i Emil Maciora pozwalają spokojnie patrzeć w przyszłość naszej drużyny.
14 październik 2014
"PRZEDSZKOLE PIŁKARSKIE" GOŚCINNIE U WOLBROMSKICH PRZEDSZKOLAKÓW


    W dniu 03.10.2014 Wolbromska Akademia Piłkarska - Młodzi przebojem we współ­pracy z Przedszkolem Publicznym nr 1 im. "Misia Uszatka" w Wolbromiu zorganizowała w budynku wspomnianego przedszkola przy ulicy Piłsudskiego, pierwszy trening piłkarski dla przedszkolaków z grupy wiekowej 5-6 lat. Na tak ważne spotkanie udał się trener skrzatów Grzegorz Smolak oraz Adaś Kossakowski, Mateusz Mucha, Jan Warzecha, Milan Maroszek, Nikolas Pielka i Michaś Marcinek, którzy już od lata czynnie uczestniczą w treningach naszego "Przedszkola Piłkarskiego".
    Na wstępie tej sportowej przygody trener Grzegorz opowiedział uważnie słuchającym dzieciakom o sposobie prowadzenia treningów, o rozgrywanych przez małych sportowców meczach oraz dodatkowych atrakcjach organizowanych przez naszą Akademię, które wynagradzają wszystkim Adeptom ciężką i solidną pracę na treningach. Nie zabrakło również opowieści o pierwszym turnieju drużyny "Skrzatów", na którym to nasi najmłodsi piłkarze godnie reprezentowali barwy klubowe zdobywając zasłużenie pierwsze ozłocone miejsce oraz okazały puchar.
    Nasi dumni z pełnionej w tym dniu funkcji młodzi Adepci zaprezentowali koleżankom i kolegom stroje treningowe oraz meczowe wraz z całym wyposażeniem, po czym zaprosili swoich rówieśników do udziału w profesjonalnie przeprowadzonym treningu. Po krótkiej rozgrzewce w formie zabawy Trener rozpoczął trening z wykorzystaniem drabinek koordynacyjnych. Śmiechu było co niemiara a dzieci już lekko zmęczone, ale szczęśliwe z wielkim zapałem nie mogły doczekać się kolejnych ćwiczeń, z którymi radziły sobie bez większych problemów. Po ćwiczeniach koordynacyjnych przyszedł czas na najbardziej wyczekiwany przez gospodarzy spotkania tak zwany "kontakt z piłką". Na ćwiczenia składały się zabawy z piłką oraz różne formy jej prowadzenia a na zakończenie zostały przeprowadzone serie rzutów karnych do specjalnie przygotowanych na ten dzień bramek.

"PRZEDSZKOLE PIŁKARSKIE" GOŚCINNIE U WOLBROMSKICH PRZEDSZKOLAKÓW


    I tak, ku niezadowoleniu małych kandydatów na piłkarzy, trening dobiegł końca. Na zakończenie goście i gospodarze spotkania wspólnie i bardzo głośno wykrzyczeli nasz klubowy okrzyk "Wolbromska Akademia Piłkarska Młodzi przebojem" a trener Grzegorz wręczył gościnnym przedszkolakom zasłużone medale oraz słodkie upominki. Szczęśliwe maluchy, które przez chwilę mogły się poczuć jak prawdziwi mali piłkarze podziękowały trenerowi i Adeptom WAP - Młodzi przebojem, a jako dowód wdzięczności wręczyły na ręce trenera własnoręcznie wykonaną, przepiękną kolorową laurkę.

Dziękujemy za zaproszenie i do zobaczenia na treningach w barwach naszej Akademii.

REWIZYTA W KATOWICACH


    4 października 2014 r. młodzi piłkarze z grupy trenera Koterby uczestniczyli w meczu piłkarskiej pierwszej ligi, pomiędzy zespołami GKS Katowice - Chrobry Głogów. Moment rozpoczęcia meczu był wzruszającą chwilą zarówno dla dzieci z naszej Akademii  jak i ich rodziców, bowiem adepci z WAP - Młodzi przebojem mieli zaszczyt wyprowadzać zawodników z obydwu drużyn na płytę boiska.
    Emocje, które temu towarzyszyły były ogromne a starsi i doświadczeni piłkarze, poprzez rozmowę i szczere uśmiechy, umiejętnie rozładowali widoczny na twarzach naszych młodych zawodników stres.
    Była to wspaniała okazja do zobaczenia z bliska dorosłej piłki oraz atmosfery panującej tuż przed meczem jak również w trakcie meczu.
    Miejmy tylko nadzieję, że nie był to jednorazowy wyjazd i takie atrakcje na stałe zagoszczą w naszym szkółkowym kalendarzu.

WAP na meczu GKS Katowice


Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego wyjazdu serdecznie dziękujemy.
TURNIEJE ŻAKÓW


    Dwukrotnie tej jesieni nasi najmłodsi piłkarze uczestniczyli w turniejach piłkarskich, organizowanych przez Podokręg Piłki Nożnej w Olkuszu.
    Rywalizacja była bardzo zacięta, w każdym spotkaniu nasi zawodnicy sprawdzali swoje piłkarskie umiejętności na tle swoich rówieśników. Trzeba przyznać, że cała drużyna zagrała w obu meczach z dużym zaangażowaniem i wolą walki. A kibicujący rodzice świetnie dopingowali swoje pociechy.
    Zarówno w Gołczy jak i w Kluczach, ukoronowaniem stojącej na wysokim poziomie gry było miejsce na drugim stopniu podium.


Turniej Klucze & Turniej Gołcza


Kategorię Żaków reprezentowali:
Maciora Kamil, Syguła Kamil, Romanek Kamil, Sikora Karol, Płaszczyk Jakub, Witkowski Olaf, Płowiec Kamil, Banyś Mikołaj, Konieczny Oliwier, Warzecha Tymoteusz.
13 październik 2014
ZASŁUŻONE ZWYCIĘSTWO MŁODZIKÓW!!!


    07.10.2014 na stadionie przy Leśnej 2 zgromadzeni kibice obejrzeli, trzymający w napięciu do ostatniej minuty, mecz pomiędzy WAP- Młodzi przebojem a OKS "SŁOWIK" Olkusz. Rywalizacja przebiegała według ustalonych reguł, ale nie zabrakło oczywiście zaciętej, sportowej walki. Zarówno Goście jak i Gospodarze wiedzieli, że będzie to trudne spotkanie sportowe i dla obu zespołów, z wierzchołka tabeli, przeciwnik w tym meczu będzie bardzo wymagający.

    Od pierwszego gwizdka stroną atakującą i przeważającą na boisku byli zawodnicy z Wolbromia. W pierwszej połowie zawiodła jedynie skuteczność, mieliśmy około sześciu 100% i niewykorzystanych sytuacji, które z pewnością wpłynęłyby na spokojniejszy przebieg meczu. Po zmianie stron i przy bezbramkowym wyniku obraz gry nie uległ zmianie. Nasz zespół cały czas atakował i zasłużenie, już na początku II połowy zdobył trzy gole po strzałach Jakuba Greli (1) i Kacpra Januszka (2). Ta, wydawać by się mogło, pewna sytuacja doprowadziła do zmiany w składzie grających zawodników. Olkuszanie szybko wykorzystali słabszą grę mniej doświadczonych piłkarzy i już po chwili, po szkolnych błędach w obronie naszego zespół, zdobyli dwa gole. Zaistniała sytuacja nie wpłynęła jednak na waleczną grę naszych piłkarzy, którzy nie przestawali atakować bramki przeciwnika. Jednak i w tej połowie niestety razili nieskutecznością, lub na drodze do bramki stawał im bramkarz gości. W ostatnich minutach meczu celny strzał w światło bramki oddał po raz drugi Jakub Grela przechylając szalę zwycięstwa 4:2, jednak ku naszemu niezadowoleniu nie był to koniec strzelaniny, ponieważ tuż przed końcowym gwizdkiem na listę strzelców wpisał się zawodnik OKS "SŁOWIK" Olkusz ustalając końcowy wynik meczu 4:3.


WAP- Młodzi przebojem - OKS "SŁOWIK"


    Obiektywnie należy jednak stwierdzić, że wynik spotkania zupełnie nie odzwierciedla przebiegu meczu oraz zaangażowania naszych zawodników, którzy zaprezentowali wysoki poziom gry, dostarczając kibicującym rodzicom i miłośnikom piłki nożnej wielu pozytywnych emocji i wrażeń.

Archiwum 2014 | Archiwum 2012-2013