Aktualności :

  01.10.2015


KOMUNIKAT

Zbiórka na mecz Cracovia - Lech Poznań w dniu 04.10.2015 r. na dworcu PKS Wolbrom o godz. 15.30.
Z uwagi na bardzo dużą ilość uczestników (dwa autokary) prosimy o punktualne przybycie.

Plan wyjazdu:

15.30 - zbiórka - Dworzec PKS
16.45 - planowany przyjazd na stadion Cracovii
17.00 - ciepły posiłek dla Adeptów WAP - Młodzi przebojem
18.00 - mecz Cracovia - Lech Poznań
ok. 21.30 przyjazd do Wolbromia na Dworzec PKS

  30.09.2015


DOBRY MECZ MŁODZIKÓW

20 września 2015 r. drużyna Młodzików WAP - Młodzi przebojem rozegrała kolejny mecz ligowy z drużyną Błysk Zederman, która w tych rozgrywkach zgromadziła tyle samo punk­tów, co nasz zespół.
Duże zaangażowanie zawodników i wielka chęć wygrania meczu były widoczne już od pierwszych minut spotkania. Jedyny mankament w tym dniu to skuteczność. W 4 minucie meczu z rzutu wolnego zza pola karnego uderza Wojtek Sulkowski, bramkarz odbija piłkę wprost pod nogi Kacpra Muchy, którego strzał jest niestety niecelny. Minutę później po świetnym rajdzie lewą stroną Wojtek Sulkowski mija 2 rywali i strzela minimalnie od słupka bramki. Po pierwszych dziesięciu minutach gry zawodnicy gospodarzy cofnęli się pod własną bramkę, jednak to nas nie zniechęciło. W 15 minucie po dobrym uderzeniu Kamila Szlachty bramkarz gości sparował piłkę pod nogi Szymona Noconia, który minimalnie przestrzelił, by minutę później oddać dobry strzał zza pola karnego jednak obok bramki. W 23 minucie me­czu Kamil Szlachta trafia w poprzeczkę uderzając prostym podbiciem a po kilku minutach z 20 metrów strzela Szymon Haberka minimalnie chybiąc. Wynik do przerwy bezbramkowy.

Na drugą połowę chłopcy wyszli jeszcze bardziej zmobilizowani. Kacper Duch uderza w słupek, Wojtek Sułkowski w poprzeczkę jednak ,zaczarowana" bramka gospodarzy nadal pozostaje niezdobyta. Dopiero 50 min. gry przynosi nam wyczekiwane prowadzenie po ude­rzeniu Kamila Szlachty, który otwiera wynik spotkania. Na udokumentowanie dobrej gry w ostatniej minucie meczu, po rzucie rożnym wykonywanym przez Bartka Paszczelę, Aleksan­der Pałka ustala wynik spotkania na 2:0 strzelając w sam róg bramki.

WAP-owicze grali kombinacyjnie, mnóstwo świetnych podań z pierwszej piłki jak i dużo akcji oskrzydlających. Obrońcy boczni Adrian Grabowski i Kacper Mucha świetnie spisywali się zarówno w defensywie jak i w ofensywie. Bardzo dobra gra pomocników środkowych Kacpra Ducha i Kamila Szlachty oraz świetnie przeprowadzone przez Wojtka Sułkowskiego i Bartka Paszczelę akcje z bocznych sektorów gry. Bardzo dobry mecz również w wykonaniu stopera Szymona Haberki,. Nie możemy zapomnieć o zmiennikach Maćku Pałce i Kamilu Balin, którzy wnieśli nową jakość gry.

Drużyna WAP-u wyszła w składzie:
Czopek Jakub, Mucha Kacper, Haberka Szymon, Grabowski Adrian, Paszczela Bartosz, Duch Kacper, Szlachta Kamil, Sulkowski Wojciech, Nocoń Szymon
Rezerwowi:
Pałka Maciej, Pałka Aleksander, Balin Kamil


Mecz Młodzików Galeria  29.09.2015


PODZIĘKOWANIE DLA:
PANA
RYSZARDA ROSOŁA
FIRMA ROSBUD

Wdzięczni, na Pana ręce składamy
gorące i serdeczne podziękowania za wsparcie rzeczowe naszego Stowarzyszenia.
Zakupiony sprzęt z pewnością pozwoli na dalszy rozwój naszych zawodników.
Dziękujemy, że potrafi Pan docenić siłę dziecięcych, sportowych marzeń.
To dzięki Panu,
Adepci Wolbromskiej Akademii Piłkarskiej - Młodzi przebojem
będą mogli dalej rozwijać w sobie wielką pasję, jaką jest dla nich gra w piłkę nożną.
Jesteśmy zobowiązani i gotowi do dalszej współpracy,
która pomoże w osiąganiu coraz lepszych wyników naszych Adeptów.
Za ten piękny gest życzliwości jeszcze raz serdecznie -
Dziękujemy

Zarząd, Trenerzy i Adepci
Wolbromskiej Akademii Piłkarskiej - Młodzi przebojem

Orliki na 5 - leciu Słowika Olkusz

    Korzystając z zaproszenia Słowika Olkusz, drużyna Orlików naszej Akademii uczestni­czyła w turnieju piłkarskim zorganizowanym z okazji obchodów 5-lecia istnienia gospodarza turnieju. Podczas sportowej imprezy rozegraliśmy, w systemie ,każdy z każdym", mecze z drużynami z: Krakowa, Chrzanowa, Krzeszowic, Wolbro­mia oraz Olkusza. Szkoda tylko, że tego dnia sportowe szczęście nas omijało. Dodatkowo kontuzja naszego jedy­nego bramkarza pogrzebała, pomimo ambitnej walki zawodników, marzenia o dobrym wyniku. Mimo tak niefortunnie rozpoczętej ry­walizacji 13-tu Adeptów WAP-u, nie poddało się a świadomości, że miejsce na podium jest poza ich zasięgiem, nie pogrzebała sportowego du­cha walki. W życiu nie zawsze się wygrywa. Czasem trzeba przełknąć gorzki smak porażki, aby móc się podnieść i grać dalej stając się jeszcze lepszym, wartościowym zawodnikiem.

Korzystając z okazji chcielibyśmy życzyć z okazji jubileuszu 5-lecia działalności Klubu Słowik Olkusz, wszelkiej pomyślności w realizacji zamierzeń związanych ze sportem.
W tym szczególnym dniu życzymy wytrwałości i hartu ducha  w pokonywaniu codziennych trudności. Niech kolejne lata obfitują we wspaniałe sukcesy, talenty sportowe, hojnych dar­czyńców i sympatyków sportu.

Zarząd, Trenerzy i Adepci
Wolbromskiej Akademii Piłkarskiej - Młodzi przebojemOrliki na 5 - leciu Słowika Olkusz Galeria  25.09.2015


WAP - Klucze

MECZ TRAMPKARZY
WAP -MŁODZI PRZEBOJEM - ,PRZEMSZA" KLUCZE

W upalny jak na tę porę roku czwartek 17.09.2015 r., Wolbromska Akademia Piłkarska - Młodzi przebojem rozegrała kolejny mecz ligi trampkarzy. Tym razem rywalem naszej dru­żyny był lider grupy (lepszy stosunek bramkowy) , Przemsza" Klucze. Przyzwyczajeni do tego, że jesteśmy najmłodszym oraz najsłabszym pod względem warunków fizycznych ze­społem w tej grupie, do wszystkich meczów podchodzimy bardzo skoncentrowani i wal­czymy o każdy centymetr boiska. Jest to bój nie tylko z umiejętnościami przeciwnika, ale także z jego tężyzną fizyczną.
Tak było również w przypadku Klucz. Goście pod tym względem prezentowali się znakomi­cie. Jednak w piłce nożnej (na całe szczęście), liczą się umiejętności, technika, taktyka, myśle­nie boiskowe oraz wiara w zwycięstwo. Sam mecz stał na bardzo wysokim poziomie, z wie­loma bramkami, sytuacjami podbram­kowymi oraz walką na całym boisku i do końcowego gwizdka sędziego.
W mecz lepiej ,weszła" nasza drużyna, stwarzając w pierwszych 10 min. trzy stuprocentowe sytuacje do strzelenia gola. Tym czasem jedna kontra gości i zespół z Klucz prowadzi. Akcja skrzydłem, strzał, obrona Szymona Kluzy, dobitka i 1:0 dla Przemszy. Jednak ku radości naszych kibiców, przyjezdni niedługo cieszyli się z prowadzenia. Tym razem kontra WAP-u, świetne wyjście do piłki Olka Pabiańczyka i mamy remis. Nasi zawodnicy nie zwalniają tempa, kolejna składna akcja naszej drużyny, wyjście sam na sam Olka i mamy bramkę do szatni - 2:1.
Po przerwie gra nie ulega zmianie. To WAPowicze są zespołem częściej atakującym, prze­prowadzają groźniejsze kontry, dłużej utrzymują się przy piłce. Czterdziesta minuta meczu Olek Pabiańczyk urywa się obrońcom Przemszy, wpada w pole karne i zostaje sfaulowany przez bramkarza - mamy rzut karny. Do jedenastki podchodzi kapitan gospodarzy Kacper Januszek i pewnym strzałem podwyższa wynik spotkania na 3:1. Goście nie rezygnują z walki i walczą do końca. Zamieszanie pod naszą bramką, strzał i gol kontaktowy. Wszyscy zamarli w obawie przed ciężką końcówką, ale niepotrzebnie - przecież mamy świetny zespół i??. Olka Pabiańczyka, do którego należało ostatnie słowo w tym meczu.
To niewątpliwie dzień Olka - kolejne minuty 51, 57, 65, 69 to koncert strzelecki w jego wykonaniu. I tak ostatni gwizdek sędziego oznajmił końcowy wynik spotkania 7:2.

Śmiało można powiedzieć, że był to mecz dla koneserów piłki młodzieżowej, obie drużyny stworzyły świetne widowisko piłkarskie, goście zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, wznieśli się na wyżyny swoich umiejętności, pokazali charakter i serce do walki. Jednak to wszystko okazało się za mało na naszych wspaniałych chłopaków. To WAP - Młodzi prze­bojem odnieśli kolejne zwycięstwo, prezentując znakomite jak na swój wiek umiejętności, zaserwowali kibicom (przy udziale gości) prawdziwą ucztę piłkarską, ciesząc się grą i dobrze się przy tym bawiąc.
BO NAJWAŻNIEJSZA W PIŁCE DZIECIĘCEJ JEST:
RADOŚĆ Z GRY, DOBRA ZA­BAWA, ZADOWOLENIE
A NIE PRESJA WYNIKU.
Skład WAP Młodzi przebojem:
W bramce - Szymon Kluza
W obronie - Jakub Ptak, Dawid Mendak, Jakub Rdest, Bartosz Ciepał
W pomocy - Kacper Sarecki, Michał Kur, Szymon Haberka, Jan Świda, Kacper Januszek
W ataku - Aleksander Pabiańczyk
Rezerwa: Jakub Szklarski, Kacper Gil, Marysia Łaksa, Krzysztof Kwieciński, Szymon Nocoń


WAP - Klucze Galeria  23.09.2015


III kolejka Młodzików

16 września 2015 r. zaledwie po dwudniowej przerwie w rozgrywkach drużyna Młodzików zagrała kolejny ligowy mecz tym razem w roli gospodarza. Naszym sportowym rywalem była drużyna WKS Przebój Wolbrom.

Pierwsza połowa to zdecydowana przewaga WAP-u udokumentowana zdobyciem bramki po świetnie rozegranej akcji i celnym strzale na bramkę Kacpra Ducha (z około 15 m). Wysoki pressing pozwolił odbierać piłki na połowie przeciwnika, dzięki czemu drużyna prowadzona przez trenera Mariusza Porębskiego stworzyła sobie wiele sytuacji podbramkowych. Zawodnicy byli bardzo ruchliwi, dobrze szukali, wolnych do stworzenia akcji, przestrzeni na boisku. W 25 minucie meczu po świetnej akcji, Wojciech Sułkowski mija bez problemu dwóch przeciwników i w polu karnym zostaje niesportowo zatrzymany przez zawodnika gości. Faul na naszym zawodniku skutkuje rzutem karnym, którego niestety nie wykorzystuje Kamil Szlachta. Do szatni WAP-owicze schodzą prowadząc jedną bramką. Druga połowa słabsza w wykonaniu zawodników WAP-u. Walczyliśmy do ostatniej akcji, ale brakowało wykończenia. Nadeszła 46 min. - zawodnik Przeboju trafia w poprzeczkę, piłka odbiła się od linii bramkowej a sędzia wskazuje na środek boiska i bramkę zalicza. W tej sytuacji nikt tak naprawdę nie wie czy piłka była w bramce, czy też nie. Odpowiedzią na tą dziwną sytuację była próba objęcia prowadzenia w wykonaniu Kamila Szlachty, który z rzutu wolnego trafia w poprzeczkę. W końcówce meczu goście również nie wykorzystują okazji na przesądzenie wyniku spotkania i do końca meczu pozostał 1:1.

Wynik sprawiedliwy niekrzywdzący żadnej drużyny, mecz był czysty i bez zbędnych złośliwości z jednej i drugiej strony. Po ciężkim a wręcz agresywnym meczu z Żarnowcem kilku naszych zawodników niestety nie mogło zagrać, co rysowało pewne obawy przed meczem. Jestem zadowolony z chłopaków, z meczu na mecz wygląda to coraz lepiej musimy utrzymać, albo nawet polepszyć obecną dyspozycję w kolejnych meczach ligowym - skomentował trener M. Porębski

Nasze Młodziki na razie uczą się gry w lidze, dla wielu z nich jest to pierwszy sezon na poziomie rozgrywek ligowych. Początek sezonu jest zawsze trudny dla każdego zespołu a poziom gry z czasem się zmienia. Wierzymy mocno, że nasz zespół będzie grał skuteczniej a chłopcy zyskają pewność na boisku - czas w tym przypadku pracuje jedynie na naszą korzyść.

Skład na ten mecz był następujący:
Czopek Jakub, Mucha Kacper, Szlachta Kamil, Grabowski Adrian, Sulkowski Wojciech, Duch Kacper, Paszczela Bartosz, Balin Kamil, Nocoń Szymon.
Rezerwowi:
Pałka Maciej, Kibil Maciej, Bieda Sebastian, Robak Mateusz


III kolejka Młodzików GaleriaIII kolejka Trampkarzy

15.09.2015 r. w trzeciej kolejce ligi trampkarzy zawodnicy WAP - Młodzi przebojem podejmowali na wolbromskim stadionie zespół , Promień" Przeginia.
Faworytem tego meczu byli Adepci naszej akademii, jednak było dla nas oczywiste, że nigdy nie należy lekceważyć przeciwnika - o czym nieustannie przypomina nam na treningach trener P. Neter. Założenia te przyniosły spodziewany rezultat, ponieważ od początku spotkania zdecydowanie zaatakowaliśmy gości, spychając ich do głębokiej defensywy. Oprócz zdobytych w pierwszej połowie 7 bramek, sytuacji tzw. stuprocentowych było drugie tyle. Nic więc dziwnego, że w przerwie meczu, mimo wysokiego prowadzenia, chłopaki dostali reprymendę od swojego trenera za notoryczne marnowanie okazji do strzelenia bramki. Po końcowym gwizdku sędziego wiedzieliśmy, że w tym dniu nasi zawodnicy skuteczność zostawili w domu, gdyż druga połowa była podobna do pierwszej - gra toczona na połowie Przegini, mnóstwo sytuacji do strzelenia gola i ,tylko" 4 bramki. Przecież największą frajdą w piłce nożnej jest strzelanie goli, dlaczego więc okazje ku temu są tak często niewykorzystane?
Na uwagę zasługuje fakt, że w drugiej połowie po raz pierwszy w naszym zespole zagrała dziewczyna Marysia Łaksa, która notabene zaliczyła w tym meczu asystę, znakomicie podając do Olka Pabiańczyka. Nasz napastnik wykorzystał to bezlitośnie ustalając końcowy wynik spotkania - 11:1
Strzelaniem bramek w tym meczu podzielili się: O. Pabiańczyk - 4, K. Januszek - 3, M. Kur - 2, J. Świda - 1 oraz Sz. Haberka - 1.

Byliśmy w tym meczu zdecydowanie lepsi od fizycznie mocniejszych gości z Przegini, pokazaliśmy momentami znakomitą, kombinacyjną grą, stwarzaliśmy mnóstwo sytuacji podbramkowych. Jedyny mankament tego spotkania to nieskuteczność, która oby nie stała się powszechną w naszych meczach - komentował po meczu Paweł Neter.

Był to kolejny mecz bez naszego króla strzelców z poprzedniego sezonu, Jakuba Greli, który leczy kontuzję odniesioną w ostatnim sparingu przed sezonem ze , Skalanką" Skała. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i oczywiście na boisko :).

Skład WAP Młodzi przebojem:
Kacper Gil, Jakub Ptak, Dawid Mendak, Jakub Rdest, Bartek Ciepał, Kacper Sarecki, Michał Kur, Szymon Haberka, Kacper Januszek, Jasiu Świda, Olek Pabiańczyk.
Ponadto grali:
Szymon Kluza, Marysia Łaksa, Jakub Szklarski, Jasiu Jaźwiec oraz Krzysztof Kwieciński


III kolejka Trampkarzy Galeria  21.09.2015


II LIGOWA KOLEJKA TRAMPKARZY I MŁODZIKÓW

W drugiej kolejce ligi trampkarzy nasi zawodnicy zmierzyli się z gospodarzami WKS ,Prze­bój" Wolbrom. Już przed meczem było wiadomo, że będzie to rywalizacja nie tylko między zawodnikami dwóch przeciwnych drużyn, ale również kolegów z tej samej miejscowości a nawet z tej samej klasy. Jednym słowem, na co dzień koledzy - w czasie meczu sportowi rywale.
Pierwsza połowa w miarę wyrównana ze wskazaniem dla WAP-u, który miała więcej sytuacji podbramkowych (sam na sam Olka Pabiańczyka, poprzeczka z rzutu wolnego Bartka Ciepała, indywidualna akcja Jasia Świdy), to tylko te najważniejsze sytuacje pod bramką dobrze spi­sującego się bramkarza gospodarzy Huberta Barczyka.
Gra naszej drużyny mogła się podobać, było w nie wiele przemyślanych, ćwiczonych na tre­ningach akcji. Jednak po 35 min. było 0:0.
Druga połowa zdecydowanie lepsza w wykonaniu naszego zespołu. Dominowaliśmy pod każdym względem, stwarzając sobie przy tym wiele sytuacji podbramkowych. Jednak jak to zwykle bywa niewykorzystane sytuacje się mszczą, dlatego pierwszą bramkę strzeliła drużyna WKS-u. Rzut wolny z dalszej odległości, błędy w ustawieniu i 1:0 dla gospodarzy.
Wynik ten nie utrzymał się długo. Tym razem faul pod bramką H. Barczyka strzał K. Januszka i 1:1. Od tej pory gra toczyła się na połowie przeciwników z wieloma akcjami do strzelenia bramki. Swoich szans nie wykorzystali; K. Januszek, O. Pabiańczyk, J. Świda, M. Kur. Tak było do momentu kolejnego rzutu wolnego, który wykonywał D. Mendak. Wrzutka za linię obrony, świetna główka K. Januszka i mamy prowadzenie 2:1. Po kilku minutach znakomite uderzenie zza linii pola karnego ponownie K. Januszka (klasyczny hattrik) i jest 3:1. Taki wynik utrzymał się do końca meczu.
Znakomita postawa naszych chłopaków, mądra techniczna gra a przy tym ambicja i walka do końcowego gwizdka sędziego dają podstawę by optymistycznie patrzeć w przyszłość.
Należy dodać, że przeciwnik w tym dniu, zaprezentował się z bardzo dobrej strony, pokazał ambitną i nieustępliwą grę, zmuszając nas do dużego wysiłku.
Należy tylko zadać sobie pytanie: jak długo jeszcze ci chłopcy będą rywalizować przeciwko sobie i czy nie należy zrobić wszystkiego by w końcu zagrali w jednej drużynie - powiedział trener Paweł Neter.
Skład WAP Młodzi przebojem: J Szklarski, J Ptak, D Mendak, J Rdest, B Ciepał, K Sarecki, M Kur, K Szlachta, K Januszek, J Świda, Olek Pabiańczyk.
Rezerwa: K Gil, Sz. Kluza, Sz. Haberka , W. Sułkowski, K. Kwieciński i Sz. Nocoń


Derby Wolbromia Galeria


Mniej szczęścia miała nasza drużyna młodzików, która rozgrywała swoją drugą kolejkę w Żarnowcu. Wszyscy wiedzieli, że zapowiada się ciężki mecz, gdyż po 1 kolejce Trzy Korony były liderem, który rozgromił drużynę z Osieka aż 16:0. Jednak będąc najmłodszym zespołem w lidze braliśmy pod uwagę, że nie wszystkie mecze będą wygrane. Ten sezon jest po to by zespół nabrał doświadczenia, ograł się, a przede wszystkim by nie bał się podjąć walki.
Tak było w Żarnowcu. Pierwsza połowa bardzo dobra w naszym wykonaniu, gra techniczna, z dużą ilością podań, płynna z sytuacjami podbramkowymi. Jedna nieuwaga i przeciwnik schodził na przerwę prowadząc 1:0.
Druga połowa słabsza, powodem było rozbicie zawodników WAP-u przez twardo (a niekiedy ostro) grających gospodarzy. Posypała się obrona i pomoc, co sprawiło, że gra przysłowiowo siadła. Przeciwnik to bezlitośnie wykorzystał strzelając nam w sumie 7 bramek.
Tym razem się nie udało, drużyna z Żarnowca okazała się lepsza, ale doświadczenie z tego meczu, momentami bardzo dobra gra ze zdecydowanie mocniejszym fizycznie przeciwnikiem pozwala sądzić, że następne mecze przyniosą nam jeszcze wiele radości.
Ci chłopcy to jest przyszłość naszej akademii.
Skład drużyny WAP-u: Czopek Jakub, Mucha Kacper, Szlachta Kamil, Grabowski Adrian, Sulkowski Wojciech, Duch Kacper, Mól Antoni, Kulis Antoni, Nocoń Szymon.
Rezerwowi: Balin Kamil, Pałka Maciej, Robak Mateusz, Bieda Sebastian.


Mecz z Żarnowcem Galeria  21.09.2015


ŻACZKI NA OGÓLNOPOLSKIM TURNIEJU PIŁKARSKIM - BĄDŹ NASTĘPNY

13 września na stadionie sportowym im. Tadeusza Szybińskiego w Staniątkach, nasza drużyna żaków wzięła udział w Ogólnopolskim turnieju pod nazwa "Bądź następny" w roczniku 2007-2008. W turnieju uczestniczyły 24 drużyny, z których aż 7 to akademie piłkarskie zespołów z Ekstraklasy: Śląsk Wrocław I, Śląsk Wrocław II, Akademia Piłkarska Wisła Kraków, Cracovia Kraków I, Cracovia Kraków II, Korona Kielce I, Korona Kielce II, Górnik Zabrze, Raków Częstochowa I, Raków Częstochowa II, Ruch Chorzów, Piast Gliwice, Sandecka Nowy Sącz, AS Progres Siema cha Kraków, Olympia Wrocław, Elita Brzesko, Harnasie Tymbark, Mam Talent Krzeszowice, KS Football Project, KS Futbol Brzączowice, Zostań Piłkarzem Bochnia, Podgórze Gdów i WAP - Młodzi przebojem.
Po dotarciu na miejsce, tuż przed losowaniem mogliśmy zobaczyć, jako jedną z dodatkowych atrakcji turnieju, pokaz freestyle Mistrza Polski Dawida Krzyżowskiego. Następnie przystąpiliśmy do wyboru jednej z czterech najlepszych lig świata - niemieckiej, angielskiej, hiszpańskiej i włoskiej. W każdej z wymienionych lig rywalizowało o punkty 6 zespołów turniejowych. Wybór ligi przypadł naszemu kapitanowi Olafowi Witkowskiemu, wylosowana piłeczka przypisała nam Ligę Włoską. Trafiliśmy do bardzo wymagającej grupy, gdzie czekały na nas takie drużyny jak: Wisła Kraków, Śląsk Wrocław, Korona Kielce, gospodarz turnieju SF Staniątki oraz Elita Brzesko. Po krótkim powitaniu przez organizatorów przystąpiliśmy do rozgrywek które odbywały się równocześnie na 4 boiskach, a mecze rozgrywano w systemie każdy z każdym.
W pierwszym meczu nasza drużyna zagrała z zespołem Szkoły Futbolu Staniątki. Nasi młodzi chłopce wyszli na boisko bardzo stremowani i długo nie mogli złapać właściwego rytmu gry. Niestety skutkiem tego była przegrana 2:0. Kolejnym przeciwnikiem w naszej lidze była Korona Kielce, z którą WAP-owicze walczyli od początku do końca meczu i chociaż przegrali to na tle takiego przeciwnika pokazali kilka ciekawych akcji a jedna potrafili nawet zamienić na bramkę. Ostatecznie nasza drużyna przegrała 3:1. Trzecim przeciwnikiem była krakowska Wisła. Na szczęście po dwóch meczach i paru dobrych interwencjach trema minęła i pokazaliśmy efektowny futbol - to był dobry mecz. Graliśmy jak równy z równym, a przecież Wisła Kraków to znana marka nie tylko w Polsce ale i w Europie. Mecz zakończył się remisem 2:2, ale to nasza drużyna miała przewagę i powinna zakończyć ten mecz zwycięstwem. Po tych meczach czekała nas sportowa rywalizacja z Elitą Brzesko. W całym spotkaniu prowadziliśmy 1:0 grając taktycznie i mądrze rozgrywając piłkę. Niestety w ostatnich sekundach zawodnik drużyny przeciwnej oddał "strzał życia" trafiając piłką w samo okienko bramki wyrównał wynik meczu na 1:1. W ostatnim spotkaniu grupowym zmierzyliśmy się z mocną drużyna Śląska Wrocław (finalista turnieju). Rywal był bardzo dobrze dysponowany technicznie i taktycznie, jednak cieszy fakt że nasi chłopcy potrafili stwarzać okazje pod bramką tak wymagającego przeciwnika. To chyba najtrudniejsze spotkanie przegraliśmy 6:1, jesteśmy jednak pewni, że takie mecze, stojące naprawdę na bardzo wysokim poziomie, są najlepszym przygotowaniem do kolejnych rozgrywek.
Po fazie grupowej czekał nas mecz w Lidze Europy do której awansowaliśmy z naszej Ligi Włoskiej. Niestety pechowo dla naszej drużyny wylosowaliśmy drugą drużynę Śląska Wrocław i w tym przypadku musieliśmy uznać wyższość drużyny z Wrocławia przegrywając 4:1.
Ten turniej z udziałem aż 7 piłkarskich akademii z ekstraklasy być może pokazał nam, że sportowo mamy jeszcze dużo do zrobienia, żeby dążyć a może nawet zrównać się z najlepszymi szkółkami w Polsce, jednak mimo wszystko uważamy, że nie mamy się czego wstydzić bo jako najmłodsza drużyna turnieju pokazaliśmy dobry futbol i wracamy z tej imprezy bogatsi o nowe doświadczenia oraz pełni optymizmu ruszamy do dalszej pracy!
Chłopaki maja dopiero po 5-6 lat więc jest to czas nauki i ogrywania się z najlepszymi. Na wysokie zwycięstwa przyjdzie jeszcze czas. Patrząc na postępy w szkoleniu i wielką wolę walki tych malutkich piłkarzy wierzymy, że w przyszłości będą oni godnie reprezentowali barwy naszej Akademii.

Zarząd WAP - Młodzi przebojem dziękuje rodzicom żaczków, za częściowe sfinansowanie busa, którym nasi najmłodsi Adepci pojechali na turniej w Staniątkach. Zebrana kwota 170,00 zł. pokryła prawie połowę kosztów transportu. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i wsparcie Akademii.
Turniej w Staniątkach "Bądź następny" Galeria


Skład drużyny Wolbromskiej Akademii Piłkarskiej:
Olaf Witkowski, Kamil Płowiec, Franek Pluta, Marcel Sobota, Adaś Kossakowski, Kacper Łyczak, Mateusz Mucha, Mateusz Grela, Patryk Castello, Milan Maroszek, Dawid Myszor.
Archiwum 2015 |Archiwum 2014 | Archiwum 2012-2013

KONTO AKADEMII
Bank Spółdzielczy w Wolbromiu:
89 84500005 0000 0000 3737 0002
KRS 0000402761;
NIP: 6372190477;
REGON: 122444484;


Linki :

Copyright 2012-2015 by WAP Młodzi przebojem | ptkalwa@gmail.com | Data ostatniej aktualizacji : 30.09.2015 20:10