27 sierpień 2014


kliknij aby powiększyć

11 sierpień 2014

PRACOWITY OBÓZ SPORTOWY ALE.... NIEPOZBAWIONY ATRAKCJI


    Tak niecierpliwie wyczekiwany tygodniowy obóz sportowy już za nami - jaka szkoda. Jednak na pocieszenie pozostają nam wspomnienia i pamiątkowe zdjęcia.

    Wróćmy więc do obozowego tygodnia wypełnionego wysiłkiem treningowym oraz licznymi atrakcjami.

    26 lipca 2014 w godzinach porannych wyruszyliśmy w drogę do znanego nam, już z ubiegłorocznego obozu sportowego, Zakopanego. Pogoda i humory dopisywały, może też dlatego łatwiej nam było rozstać się z naszymi najbliższymi i ruszyć w tygodniową rozłąkę. Jak przystało na obóz sportowy, pierwszy dzień pobytu w Zakopanem rozpoczęliśmy od treningu, który mimo przelotnego deszczyku sumiennie wytrwaliśmy do końca, uznając kaprysy pogody za dodatkową atrakcję, która urozmaicała nasze zmagania z piłką. Sportowa postawa została wynagrodzona przez trenerów i opiekunów, bowiem w godzinach wieczornych odebraliśmy zasłużoną nagrodę, którą był wyjazd do Kina Sokół na nowy film 3D - Samoloty 2. Tak spędzony wieczór wszystkich zadowalał i dlatego w przedostatnim dniu obozu ponownie odwiedziliśmy kino, ale tym razem na nowy film science-fiction "Strażnicy Galaktyki". Była to najnowsza produkcja, inspirowana serią komiksów o tym samym tytule, godna polecenia - jak zgodnie stwierdzili Adepci WAP.


  

    Zawodnicy zdobywali kondycję również poprzez górską wycieczkę na Rusinową Polanę i Gęsią Szyję, gdzie wyruszyliśmy pod okiem wykwalifikowanego przewodnika tatrzańskiego. Na początku szlaku pokonaliśmy nieznaczną różnicę wysokości, więc wędrówka nikomu nie przysparzała trudności. Szlak do polany na całej długości stanowi szeroka, wygodna, gruntowo-kamienna droga, co sprzyjało podziwianiu pięknych gór należące do słowackiej części Tatr. Po godzinnym marszu przekonaliśmy się, że faktycznie piękny widok na Tatry Wysokie - zarówno polskie jak i słowackie rozciąga się dopiero z Rusinowej Polany. Właśnie tam zobaczyliśmy wiele pięknych tatrzańskich szczytów takich jak: Hawrań, Murań, Gerlach, Ganek, Rysy, Mięguszowieckie Szczyty i wiele innych. Po krótkim odpoczynku ruszyliśmy w dalszą drogę na Gęsią Szyję, nieświadomi trudności jakie nas czekały. Od samego początku szlak stromo dźwigał się ku górze. Najpierw pokonaliśmy trawiaste zbocze, a następnie weszliśmy do świerkowego lasu. Ścieżka umocniona była drewnianymi balami ale i tak podejście, choć niedługie, było bardzo męczące. Jednak warto było, bowiem najpiękniejsze widoki czekały nas dopiero na wierzchołku Gęsiej Szyi, gdzie malowniczy krajobraz dodał temu miejscu zdecydowanego uroku. Pełni wrażeń wróciliśmy na Rusinową Polanę gdzie odpoczywaliśmy, delektując się przepysznymi i świeżutkimi oscypkami z pobliskiej bacówki. Po krótkim odpoczynku pełni wrażeń ruszyliśmy w drogę powrotna na Harendę, zatrzymując się jedynie przy Sanktuarium Matki Bożej Jaworzyńskiej na Wiktorówkach. W nogach mieliśmy 12 km, ale za to jak smakował obiad, po którym wróciliśmy do formy i bez problemów rozpoczęliśmy zaplanowany trening.Obóz Sportowy 2014 :

    Podczas tegorocznego obozu wszystkie treningi odbywały się na nowoczesnym i pełnowymiarowym boisku piłkarskim - Plato. Jest to obiekt Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem posiadający sztuczną nawierzchnię, pełne zaplecze techniczno-sanitarne oraz oświetlenie. Dodatkowym atutem jest lokalizacja obiektu, leży on bowiem w pobliżu tak dobrze wszystkim znanym Zespołem Skoczni Narciarskich, gdzie niejednokrotnie mogliśmy oglądać treningi młodych następców Adama Małysza. Wytężone obozowe treningi zaprocentowały podczas rozegranego sparingowego meczu z drużyną KS Ursus Warszawa na trawiastym boisku KS Zakopane. Futbolowe zmagania zakończyliśmy zadowalającym nas wynikiem 3:2Obóz Sportowy 2014 :

    Jednak jak wszyscy dobrze wiemy nie samą pracą żyje człowiek - dlatego też w tym roku Zarząd WAP - Młodzi przebojem zapewnił swoim Adeptom solidną ilość rozrywki. Przez cały tydzień mieliśmy do dyspozycji autokar, co znacznie usprawniało poruszanie się po Zakopanem i przepięknych tatrzańskich okolicach. Pogoda sprzyjała, dlatego też często korzystaliśmy z atrakcji wodnych - już w poniedziałek świetnie bawiliśmy się w zakopiańskim Aquaparku, a kilka dni później relaksowaliśmy się korzystając z geotermalnego kąpieliska na Polanie Szymoszkowej, gdzie mogliśmy wyszaleć się na dużej i małych zjeżdżalniach oraz pograć na boisku do siatkówki plażowej. Największą wodną atrakcję przeżyliśmy w ostatnim dniu obozu - był to wyjazd do Tatralandii - aquaparku położonego w Roztokach, przy Liptowskim Mikulaszu w północnej Słowacji. Wielu z nas po raz pierwszy odwiedziło ten największy całoroczny kompleks wodny położony w otoczeniu najwyższych słowackich pasm górskich. Śmiechu było co niemiara a przy dobrej zabawie, w 14 basenach z wodą morską, wodą termalną i krystalicznie czystą oraz w 28 rurach i zjeżdżalniach, czas szybko płynął. Nie zapominając o swoich zamiłowaniach do piłki nożnej, "WAPowicze" rozegrali również mecz międzynarodowy (Polska - Słowacja) na dmuchanym i śliskim boisku zalanym do kostek wodą, co znacznie utrudniało utrzymanie równowagi. Mimo tych trudności wygrana cieszyła jeszcze bardziej, a warto nadmienić, że przeciwnik był od nas starszy aż o 3 lata. Jednak nie wynik w tym dniu był najważniejszy tylko dobra zabawa. Teraz już wiemy, że na sprawdzenie i przekonanie się jakie atrakcje oferuje Aquapark - Tatralandia jeden dzień na pewno nie wystarczy i dlatego każdy z nas będzie chciał tu jeszcze wrócić.Obóz Sportowy 2014 :Obóz Sportowy 2014 :

    Każdy dzień naszego tygodniowego pobytu był szczelnie wypełniony a wyciśnięty na naprawdę ciężkich treningach pot był rekompensowany popołudniowo-wieczorną rozrywką, w której często wysiłek fizyczny szedł w parze z dobrą zabawą - tak jak miało to miejsce podczas czterogodzinnego pobytu w jednym z największych parków linowych w Polsce "Złota Grań" na szczycie Gubałówki. Na specjalnie przygotowanym terenie do zabawy na linach mieliśmy do dyspozycji 7 tras o różnym stopniu trudności, ponad 100 przeszkód oraz 700 m zjazdu na tyrolkach. Był to udany dzień pełen emocji i wrażeń, nauczył nas opanowania, odpowiedzialności a co najważniejsze pozwolił wielu z nas przełamać barierę strachu i lęku wysokości.


Obóz Sportowy 2014 :

    Na obozie nie zabrakło również ogniska z kiełbaskami oraz dyskoteki zorganizowanej przez opiekunów wszystkich grup mieszkających u zawsze uśmiechniętej i rozpieszczającej nas kulinarnie Pani Teresy. Bawiliśmy się także w zakopiańskiej, profesjonalnej kręgielni przystosowanej zarówno do gry rekreacyjnej jak również do przeprowadzania profesjonalnych zawodów. Nie mogliśmy zapomnieć o lubianych przez młodych piłkarzy konkursach z nagrodami, w których brali udział wszyscy uczestnicy wyjazdu do Zakopanego. Przeprowadzono zawody w żonglerce piłką oraz dwa konkursy: z wiedzy o Tatrach i bliskiej nam Piłce Nożnej.

    Oj działo się, działo, czas płynął szybko może nawet za szybko i powrotu przyszedł czas. Cóż wszystko, co dobre szybko się kończy. Proponujemy więc wszystkim Adeptom porządnie wziąć się za trenowanie aby w przyszłym 2015 roku zasłużyć na tak wypełniony atrakcjami obóz sportowy:). Wierzymy, że tak właśnie będzie.


30 lipiec 2014

Piłkarski Turniej Jubileuszowy - Zakopane


    18 lipca 2014 roku najmłodsza grupa chłopców z "WAP Młodzi przebojem" wraz z opiekunami pojechali do Zakopanego na Turniej Piłki Nożnej z okazji 7 - lecia Klubu Sportowego Zakopane. Droga minęła nam szybko i przyjemnie. Zdążyliśmy odwiedzić nawet wujka Mcdonalda, gdzie chłopcy coś zjedli i rozprostowali nogi. Na miejscu cała drużyna została przyjęta przez organizatorów turnieju bardzo serdecznie. Po krótkiej rozgrzewce i oficjalnym otwarciu turnieju rozpoczęła się prawdziwa rywalizacja. Nasi chłopcy jak zawsze dali z siebie wszystko, walczyli jak tygrysy i opłaciło się, bo wywalczyli III miejsce. Wszyscy jesteśmy z nich bardzo dumni. Organizatorzy zapewnili wszystkim drużynom doskonałe warunki sportowe jak i bytowe. Po rozegranych meczach zawodnicy mieli prawdziwą ucztę "pizzową", zaopatrzeni byli również w napoje i słodycze. Naprawdę organizacja turnieju była na wysokim poziomie. Dziękujemy! Po chwili oddechu nastąpiło odczytanie wyników i uhonorowanie zwycięzców pucharami i dyplomami. Po oficjalnym zamknięciu turnieju, korzystając z pięknej pogody, wybraliśmy się na piechotę pod skocznie, gdzie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie. Chłopcy choć bardzo zmęczeni byli bardzo zadowoleni z całej tej wyprawy. W drodze powrotnej jedni odpoczywali drzemiąc, inni zaś rozmawiali o rozegranych meczach i atrakcjach wyjazdu. Chcieliśmy również podziękować rodzicom, którzy wspaniale pomagali w opiece nad całą grupą. Wspierali nie tylko fizycznie ale i psychicznie naszych najmłodszych zawodników. Tym samym po raz kolejny rodzice udowodnili, że można na nich liczyć w każdej sytuacji. Jeszcze raz bardzo dziękujemy!


23 lipiec 2014


PLAN OBOZU
26.07.2014 - 02.08.2014

26 lipiec 2014 r. - sobota

07.30 - zbiórka dzieci na parkingu na Dworcu PKS w Wolbromiu,
08.00 - wyjazd,
około 11.00 - zakwaterowanie,
12.30 - obiad,
14.30 - trening boisko wielofunkcyjne,
17.00 - Kino Sokół Zakopane - Samoloty 2 (3D),
19.00 - kolacja,
19.45 - spotkanie organizacyjne.

27 lipiec 2014 r. - niedziela

07.00 - śniadanie + suchy prowiant,
08.00 - Msza w Kościele na Harendzie - dla chętnych,
10.00 - trening COS Zakopane,
12.30 - wyjazd kolejką szynową na Gubałówkę - PARK LINOWY - zjazd Butorowy Wierch,
18.00 - obiadokolacja,
19.00 - turniej z nagrodami.

28 lipiec 2014 r. - poniedziałek

08.00 - śniadanie,
10.00 - trening,
13.00 - obiad,
16.00 - trening COS Zakopane,
18.00 - AQUAPARK Zakopane,
20.00 - kolacja.

29 lipiec 2014 r. - wtorek

08.00 - śniadanie + suchy prowiant,
10.00 - trening COS Zakopane,
12.00 - Krupówki (zakupy),
15.00 - Baseny Termalne Szymoszkowa,
18.00 - obiadokolacja,
19.00 - 21.00 - dyskoteka.

30 lipiec 2014 r. - środa

08.00 - śniadanie,
10.00 - trening,
13.00 - Muzeum Stylu Zakopiańskiego Kościelisko 18
14.30 - obiad,
16.00 - trening COS Zakopane,
18.00 - Kręgielnia w AQUAPARKU Zakopane,
19.30 - kolacja.

31 lipiec 2014 r. - czwartek

08.00 - śniadanie + prowiant,
10.00 - trening COS Zakopane,
12.00 - piesza wycieczka w góry - Rusinowa Polana i Gęsia Szyja,
18.00 - obiadokolacja,
19.00 - spacer po okolicy

01 sierpień 2014 - piątek

08.00 - śniadanie,
10.00 - trening,
12.30 - Obiad,
14.00 - Muzeum Tatrzańskie im. Tytusa Chałubińskiego,
16.00 - trening COS Zakopane,
18.00 - pakowanie,
19.00 - ognisko z kiełbaskami

02 sierpień 2014 - sobota

08.00 - śniadanie oraz suchy prowiant,
09.00 - wyjazd do Tatralandii na Słowacji,
17.00 - powrót z Tatralandii do Wolbromia,
około 22.00 - przyjazd na Dworzec PKS w Wolbromiu.

PLAN OBOZU
15.08.2014 - 18.08.2014

15 sierpień 2014 r. - piątek

08.30 - zbiórka dzieci na parkingu na Dworcu PKS w Wolbromiu,
09.00 - wyjazd,
około 12.00 - zakwaterowanie,
13.00 - obiad,
15.00 - trening,
17.00 - spacer do Bacówki,
18.00 - kolacja
19.00 - Msza w Kościele na Harendzie - dla chętnych,
19.45 - spotkanie organizacyjne.

16 sierpień 2014 r. - sobota

08.00 - śniadanie,
09.30 - trening,
12.00 - Kino Sokół Zakopane - Samoloty 2 (3D),
14.00 - obiad,
16.00 - Krupówki (zakupy),
18.30 - ognisko z kiełbaskami.

17 sierpień 2014 r. - niedziela

07.00 - śniadanie,
08.00 - Msza w Kościele na Harendzie - dla chętnych,
09.00 - trening,
12.30 - obiad,
14.00 - wyjazd kolejką szynową na Gubałówkę - PARK LINOWY - zjazd kolejką szynową,
18.00 - kolacja,
19.00 - turniej z nagrodami.

18 sierpień 2014 r. - poniedziałek

08.00 - śniadanie,
10.00 - pakowanie
11.30 - wyjazd do Rabkolandii,
17.00 - powrót do Wolbromia,
około 19.00 - przyjazd na Dworzec PKS w Wolbromiu.


17 lipiec 2014

W czerwcu zakończył się cykl turniejów Ligi Orlików. W rozgrywkach brali również udział Adepci WAP - Młodzi przebojem. Z przyjemnością informujemy, że zgodnie z komunikatem Komisja Gier Podokręgu Piłki Nożnej w Olkuszu, w III Turnieju Ligi Orlików - Rocznik 2003 i Młodsi zawodnicy naszego Stowarzyszenia uplasowali się na II miejscu podium. GRATULUJEMY!!!

17 lipiec 2014

PODIUM W TRZYCIĄŻU
    22.06.2014 r. na boisku ULKS Dłubnia Trzyciąż-Jangrot zostały zorganizowany obchody 50-lecia wspomnianego Klubu. Impreza była bardzo uroczysta a obchody tak wielkiego jubileuszu zostały rozłożone na dwa dni. Wisienką na torcie jubileuszowym miał być międzynarodowymecz pomiędzy ULKS Dłubnia a Dresdner SC 1989, niestety z powodów losowych w ostatniej chwili zaproszony gość był zmuszony odwołać swój przyjazd.    Mimo bogatego w atrakcje pierwszego dnia obchodów jubileuszowych, nasze oczy i serca skierowane były na dzień drugi, w którym to najmłodsi adepci WAP - Młodzi przebojem wzięli czynny udział. To właśnie w niedziele odbył się turniej dziecięcy dla rocznika 2005-2006. Dzielni "WAPowiecze" po raz kolejny pokazali się z jak najlepszej strony zdobywając ostatecznie III, medalowe miejsce na podium oraz piękny puchar, który swoim wyglądem przypomina najbardziej pożądany puchar świata, o który jeszcze tak niedawno, walczyły najlepsze drużyny naszego globu podczas MŚ w Brazylii 2014.

    Korzystając z okazji pragniemy jeszcze raz podziękować Zarządowi ULKS Dłubnia Trzyciąż-Jangrot za zaproszenie.
Pragniemy również w imieniu Zarządu WAP - Młodzi przebojem, Trenerów, Adeptów i naszych sympatyków, złożyć na ręce Zarządu ULKS Dłubnia Trzyciąż-Jangrot najszczersze gratulacje i życzenia wszelkiej pomyślności. Niech kolejne lata obfitują we wspaniałe sukcesy, talenty sportowe, hojnych darczyńców i sympatyków sportu.


3 lipiec 2014

    Dnia 28 czerwca uczestniczyliśmy w turnieju piłkarskim Mini Mundial, zorganizowanym na wolbromskim stadionie podczas tegorocznych Dni Wolbromia.
Dzięki świetnej postawie naszych młodych zawodników, zakończyliśmy rozgrywki na bardzo dobrym drugim miejscu, ustępując jedynie drużynie GKS-u Tychy!
Wspaniała postawa, waleczność i chęć zwycięstwa pozwoliły naszym najmłodszym Adeptom uzyskać 10 punktów (3 wygrane, 1 remis, 1 porażkę), które uklasyfikowały nas na drugim stopniu podium.
    Zarówno trenerzy jak i zawodnicy odczuwali mały niedosyt mając w świadomości fakt, że pierwsze miejsce było w naszym zasięgu. "WAP-owicze" w żaden sposób nie ustępowali, bowiem swoim rówieśnikom umiejętnościami, zaangażowaniem a przede wszystkim ogromnym poświeceniem. Podczas dekoracji niedosyt ustąpił i wszyscy zawodnicy, trenerzy a także kibicujący rodzice mogli cieszyć się srebrnymi medalami, odczuwając dużą satysfakcję z osiągniętego wyniku.
Wysoka lokata niewątpliwie dodatkowo zmotywuje młodych piłkarzy do jeszcze lepszej pracy oraz kolejnych zwycięstw, o czym przekonamy się już za tydzień podczas turniejowego sprawdzianu, zorganizowanego przez ULKS DŁUBNIA TRZYCIĄŻ-JANGROT z okazji 50 rocznicy założenia tegoż Klubu

Wolbromska Akademie Piłkarska reprezentowali tego dnia;
Warzecha Tymoteusz, Witkowski Olaf, Maciora Kamil, Kańczuga Bartłomiej, Bocianowski Filip, Paszczela Bartosz, Syguła Kamil, Palka Maciej, Romanek Kamil, Duch Miłosz, Płowiec Kamil, Płaszczyk Jakub, Struzik Emil, Imiołek Karol, Hamernik Oliwier.

Nagrody indywidualne ( statuetki) zdobyli; Paszczela Bartosz - najlepszy zawodnik drużyny Pałka Maciej - najlepszy strzelec turnieju.


11 czerwiec 2014

Turniej Mini Mundial - Czeladź


    08.06.2014 r. Adepci z rocznika 2002 naszej Akademii uczestniczyli w Turnieju "Mini Mundial - Czeladź 2014". Do zawodów przystąpiły dwadzieścia cztery drużyny stworzone z chłopców - rocznik 2000 i młodszych. Piłkarskie zespoły reprezentowały w sześciu grupach poszczególne państwa uczestniczące w Mistrzostwach Świata w Brazylii. Wolbromska Akademia Piłkarska - Młodzi przebojem przyjęła barwy Argentyny. Oficjalne otwarcie turnieju nastąpiło o godzinie 8.30, a o godzinie 9.00 rozpoczęły się rozgrywki, przeprowadzone równocześnie na czterech boiskach stadionu Czeladzkiego Klubu Sportowego.

    Różnica wieku (2 lata) nie nastrajała nas optymistycznie przed meczami, jednak jak przekonywał nas trener, ze szkoleniowego punktu widzenia takie mecze pozwalają ocenić, czy idziemy w dobrym kierunku, z czym mamy jeszcze problemy a także nad czym musimy więcej popracować.

    Każda drużyna, z naszych meczowych rywali, posiadała zawodników, którzy dysponowali znacznie lepszymi warunkami fizycznymi a także dwa lata dłuższym ograniem, mimo to do każdego meczu podchodziliśmy maksymalnie skoncentrowani. Nasi Adepci nadrabiali braki fizyczne - ambicją i nieustępliwością, chociaż ciężko było im stworzyć jakąś dobrą akcję pod bramką rywala, który znacznie przewyższał ich wzrostem. Warto w tym miejscu zaznaczyć dobrą postawę naszego bramkarza Piotra Samula, który pewnie bronił i kilka razy ratował nas od straty bramki.
    Wielkie poświęcenie drużyny skutkowało częstymi faulami na naszych zawodnikach, a co za tym idzie częstą interwencję obecnych ratowników medycznych. Już w drugim meczu grupowym kolejny z naszych piłkarzy - Olek Pabiańczyk nabawił się urazu. Początkowo nikt nie podejrzewał, że uraz może okazać się tak poważny. Nasz zawodnik został odwieziony do sosnowieckiego szpitala, gdzie badania wykazały złamanie z przemieszczeniem kości strzałkowej prawej ręki. Lekarze błyskawicznie podjęli decyzję o natychmiastowym, operacyjnym złożeniu kości - o czym na bieżąco informował trenera, zawodników i kibicujący rodziców tata poszkodowanego Olka. Zaraz po turnieju trener oraz zawodnicy z pucharem w dłoniach, odwiedzili w szpitalu naszego Adepta, życząc mu szybkiego powrotu do zdrowia.


REPREZENTACYJNE EMOCJE MŁODYCH PIŁKARZY WAP


    W piątek 06.06.2014 r. Adepci Stowarzyszenia WAP - Młodzi przebojem wyruszyli w męczącą, ale jakże wyczekiwaną i niepozbawioną emocji wycieczkę do Gdańska. Głównym punktem programu piłkarskiej podróży był mecz Polska - Litwa na nowym stadionie PGE ARENA. Wyruszyliśmy skoro świt w dobrych humorach i pełni nadziei na wygraną. Po ośmiogodzinnej podróży dotarliśmy na miejsce i rozpoczęliśmy przygotowania do meczu biało-czerwonych. W ruch poszły farbki oraz pisaki przystosowane do malowania barw narodowych na twarzy, jeszcze tylko akcesoria kibica i byliśmy gotowi do wymarszu na gdańską Arenę. Przed stadionem oczekiwało na wejście wielu kibiców jednak to naszą barwną i uśmiechniętą grupę wybrał przedstawiciel mediów przeprowadzając wywiad z jednym z naszych trenerów. O godzinie 15.30 rozpoczęła się nasza przygoda z profesjonalna piłką. Był to czas wejścia na imponujący swoimi wymiarami stadion a co za tym idzie możliwość zwiedzenia tego multifunkcjonalnego i nowoczesnego obiektu sportowego, mogącego pomieścić nawet do 45 tys. widzów. W oczekiwaniu na mecz zbierający się kibice mogli posłuchać muzyki, wziąć udział w ciekawym programie rozrywkowym prezentowanym na żywo, ale przede wszystkim uczestniczyć w rozgrzewce głównych aktorów piątkowego spektaklu. Nadeszła godzina 17.30 i w gronie blisko 34 tysięcy widzów kibicowaliśmy drużynie prowadzonej przez trenera Adama Nawałkę. Dla kadry, był to ostatni sprawdzian przed pierwszym meczem eliminacji mistrzostw Europy w 2016 roku. "Wapowicze" nie lekceważyli przeciwnika Polaków nie ukrywając przy tym zdenerwowania przed i w trakcie meczu. Świadomi faktu, że ostatni raz z sąsiadami z północy wygraliśmy jeszcze za czasów selekcjonera Pawła Janasa - 11 lat temu, aż do ostatniego gwizdka kibicowaliśmy wytrwale nie oszczędzając gardeł. Po ostatnim gwizdku sędziego już wiedzieliśmy, że mnóstwo piłkarskich emocji oraz imponujący stadion, który zachwycał pod każdym względem, na długo pozostaną w naszych wspomnieniach.


      Zaraz po meczu udaliśmy się do autokaru i ruszyliśmy w drogę do Sopotu, aby przywitać się z polskim morzem i sąsiadującym przepięknym sopockim molo. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że wizyta na meczu to nie jedyna atrakcja związana z reprezentacją Polski. Uczestnicy wycieczki mieli bowiem okazję spotkać przed sopockim hotelem piłkarzy legendarnej polskiej drużyny, która w 1974 roku wywalczyła na mistrzostwach świata w Niemczech trzecie miejsce. "Orłów Górskiego" reprezentowało 17 piłkarzy oraz dwaj trenerzy - Jacek Gmoch i Andrzej Strejlau. Zabrakło jedynie Jana Tomaszewskiego i Roberta Gadochy. Przez kilkanaście minut piłkarze Górskiego rozdawali autografy, pozowali do zdjęć oraz rozmawiali z dziećmi. I tak dzięki sprzyjającemu naszej Akademii w tym dniu szczęściu nasi Adepci mogli poznać i spędzić kilka chwil z piłkarskimi idolami swoich rodziców i dziadków.

    Pełni wrażeń i ogromnego zadowolenia wyruszyliśmy w drogę powrotną.
09 czerwiec 2014

"Niezapomniany Dzień Dziecka" dla młodych piłkarzy WAP

Dnia 01 czerwca 2014r. najmłodsza grupa Wolbromskiej Akademii Piłkarskiej pod opieką trenerów Radosława Koterby i Grzegorza Smolaka uczestniczyła w turnieju żaków z okazji Dnia Dziecka, którego organizatorem był Małopolski Związek Piłki Nożnej ( odbywającym się na kompleksie boisk Com-Com Zone w Krakowie ).

Turniej ten zgromadził ogromną rzeszę zawodników - blisko 2 tysięcy, nas tam oczywiście zabraknąć nie mogło. Wyruszyliśmy z Wolbromia w bardzo bojowych nastrojach, mocno zmotywowani do zaprezentowania swoich piłkarskich umiejętności oraz z okrzykiem na ustach, " Kto dziś wygra? WAP, WAP,WAP!!!" dotarliśmy na obiekt " Hutnika" Nowa Huta.
Podczas rozgrywek grupowych rywalizowaliśmy z drużynami: Wawel Kraków ( wygrana 3:0 ), Unia Tarnów ( wgrana 1:0 ) i drużyna Mszany ( wygrana 4: 0 ), które to wyniki uplasowały nas na pierwszym miejscu ( strzelcami bramek byli: Maciora Kamil, Syguła Kamil, Warzecha Tymoteusz ). Skład naszej drużyny stanowili:

Pałka Maciej, Srtuzik Emil, Płowiec Kamil, Romanek Kamil, Maciora Kamil, Syguła Kamil, Sikora Karol, Walczak Nataniel, Witkowski Olaf, Warzecha Tymoteusz, Banyś Mikołaj, Bętkowski Antoni

Ostatni mecz wywołał wiele emocji, gdyż decydował o wygraniu grupy i zajęcia miejsca na szczycie podium. Radości nie było końca, dumni ze złotymi medalami i upominkami wróciliśmy do Wolbromia.


04 czerwiec 2014
WAŻNY KOMUNIKAT

Informujemy, że została zmieniona godzina rozpoczęcia meczu
POLSKA - LITWA na godz 17.30,
w związku z powyższym uległa również zmianie godzina naszego wyjazdu:
- zbiórka na Dworcu PKS w dniu 06.06.2014 r. o godz. 05.00,
- wyjazd o godz. 05.20

PRZYPOMINAMY O ZABRANIU LEGITYMACJI SZKOLNYCH I DOWODÓW OSOBISTYCH

--------------------------


TURNIEJ W SKALE

    W dniu 1 czerwca 2014 na Orliku w Skale z okazji Dnia Dziecka rozegrano Turniej piłki nożnej Orlików 2003 o Puchar Małopolskiego Zrzeszenia LZS. W Turnieju wzięły udział drużyny: AP Gołcza, Clepardia Kraków, T.S. Skalanka i WAP Wolbrom. Rozgrywki przebiegały w systemie każdy z każdym lecz mimo wielkiego zapału i chęci wygranej zajęliśmy trzecie miejsce na podium ex aequo z drużyną Clepardii. Cała drużyna czuła pewien niedosyt, mając widoczny na twarzach żal do siebie.
Jak już zdążyliśmy zaobserwować, każdy turniej dla naszych młodych adeptów futbolu to wielkie wydarzenie. Nic więc dziwnego, że również i w niedzielę wzbudzał u rocznika 2003/2004 ogromne emocje. Tym bardziej, że grali w osłabionym składzie a większą część drużyny tworzyli adepci z rocznika 2004


Kochani w piłce jak i w życiu trzeba cieszyć się ze zwycięstw, ale trzeba również umieć przegrywać. Niestety nie każdy sportowiec to potrafi, pamiętajcie jednak że trzeba uparcie dążyć do celu poprzez sumienne treningi. Musicie nauczyć się radzić sobie z presją - bo przecież nie wynik jest najważniejszy. Wiadomo że bardzo fajnie jest wygrywać, ale ważniejsze jest to, aby z tych niepowodzeń wyciągać wnioski. GŁOWA DO GÓRY !!!
03 czerwiec 2014

Mecz sparingowy z drużyną piłkarską AP Gołcza

    W ubiegłym tygodniu nasi najmłodsi zawodnicy rozegrali mecz sparingowy z zawodnikami Akademii Piłkarskiej Gołcza.
Był to ostatni sprawdzian naszych najmłodszych piłkarzy przed turniejem, na który wybieramy się do Krakowa ( Turniej Żaków z okazji Dnia Dziecka ).
Spotkanie ze względu na warunki atmosferyczne ( burza ) zostało przerwane, ale i tak w krótkim czasie zdołaliśmy strzelić aż 11 bramek, tracąc przy tym tylko jedną.
Akademię tego dnia reprezentowali:
Tymoteusz Warzecha, Romanek Kamil, Maciora Kamil, Sikora Karol, Płowiec Kamil, Banyś Mikołaj, Struzik Emil, Pałka Maciej, Paszczela Bartosz, Witkowski Olaf, Syguła Kamil, Kańczuga Bartłomiej, Walczak Nataniel.28 maj 2014

DZIEŃ DZIECKA NA SPORTOWO

    Tegoroczne obchody Dnia Dziecka zostały zorganizowane prze naszą Akademię z tygodniowym wyprzedzeniem. Był to ukłon w stronę zawsze pamiętającego o nas Dyrektora Domu Kultury, który zaprosił Adeptów WAP - Młodzi przebojem na imprezę organizowaną w dniu 01.06.2014 r. z okazji Dnia Dziecka pod hasłem "Niedziela z Mamą i Tatą".

    Jednak to tygodniowe przesunięcie nie miało żadnego negatywnego wpływu, na jakość tak ważnego dla naszych podopiecznych wydarzenia sportowego. Boisko w Trzyciążu stało się areną zmagań w rodzinnych konkursach. Adepci brali udział w treningach pokazowych a ich rodziny w rozgrywkach meczowych. Impreza "Dzień Dziecka na sportowo" miała w sobie wyjątkowy czar. W tym dniu każdy, niezależnie od wieku, choć na chwilę stał się dzieckiem. Była to kolejna, wspaniała okazja do integracji rodzinnej. Duzi na równi z małymi śmiali się i bawili, dając upust energii.

    Na wstępie imprezy prezes i wiceprezes zarządu przywitali wszystkich zebranych zapraszając do wspólnej, dobrej zabawy. Pierwszy punkt programu został poświęcony najmłodszym uczestnikom imprezy. To właśnie Oni pod czujnym okiem nowego trenera Grzegorza Smolaka uczestniczyli w pierwszym pokazowym treningu tworzącego się "Przedszkola Piłkarskiego". Wielki zapał i hardość ducha ćwiczących maluchów wywołał uśmiech na twarzach obecnych na imprezie rodziców. Nie zabrakło również łez wzruszenia młodych mam, które bacznie przyglądały się poczynaniom swoich pociech odkrywających nowe talenty.

    Kolejną nie lada atrakcją okazał się mecz rozegrany pomiędzy drużyną kobiecą, którą stworzyły mamy, ciocie i siostry naszych Adeptów, a drużyną zawodników z rocznika 2003-2004. Aż trudno w to uwierzyć, ale w trakcie trwania meczu sentymenty poszły na bok. Pomiędzy obiema drużynami wyzwolił się duch walki i olbrzymia chęć wygranej. Niestety na nic zdała się przewaga fizyczna i maślane oczy skierowane w twarze swoich pociech. O wiele mniejsi rywale wykazali się szybkością i dobrą techniką gry przez co stali się bohaterami tego spotkania.

    Następnie w sportowe szranki stanęła najstarsza grupa WAP - Młodzi przebojem przeciw starającym się ratować honor starszej części rodziny - tatusiom. Mecz był zacięty i stał na wysokim poziomie. Oba zespoły zagrały bardzo dobre spotkanie i na pewno kibicom ten mecz mógł się podobać. Spotkanie rozgrywane było w szybkim tempie, raz prowadzili ojcowie, po czym młodzi Adepci szybko wyrównywali. Przy wyniku 5 : 5 w doliczonym czasie gry został sfaulowany w polu karnym zawodnik WAP-u - sędzia podyktował rzut karny. Do jedenastki podszedł najmłodszy zawodnik meczu (7 lat) Kamil Płowiec. Precyzyjnie oddany strzał na bramkę sprawił, że to młodzi Adepci wyszli zwycięsko z tego meczu. Radości nie było końca a młody egzekutor karnego utonął w ramionach kolegów.

    Po tak wyczerpujących meczach zawodnicy, rodzice oraz kibice zostali zaproszeni na zasłużony ciepły posiłek. Nie zabrakło również słodkich upominków dla bohaterów tego dnia. Jak widać zabawa była przednia a emocje z nią związane na najwyższym poziomie. Ten owocujący w wiele wrażeń dzień niewątpliwie na długo zapisze się w pamięci naszych podopiecznych Szkoda tylko, że czas tak szybko płynął. Jednak nic straconego, bo już 06 czerwca 2014 roku jako kolejny prezent z okazji Dnia Dziecka, będziemy mogli obserwować na żywo mecz Polska - Litwa na nowym stadionie PGE ARENA w Gdańsku.


Korzystając z okazji Zarząd oraz Adepci
Wolbromskiej Akademii Piłkarskiej - Młodzi przebojem

Dziękują:

Zarządowi ULKS Dłubnia Trzyciąż - Jangrot na czele z prezesem Panem Albertem Goncerzem za udostępnienie dzieciakom z naszej Akademii murawy boiska oraz zaplecza. Dziękujemy, że zawsze w trudnych sytuacjach możemy na Państwa liczyć,

Firmie ITCOM Świerkowski M., Pałka J., Krężel Ł.- za wykonanie w ramach sponsoringu baneru z logo naszej Akademii, który towarzyszył nam na imprezie z okazji Dnia Dziecka oraz będzie naszą wizytówką na meczu Polska - Litwa w Gdańsku,


DZIĘKUJEMY RÓWNIEŻ WSZYSTKIM SPONSOROM, DZIĘKI KTÓRYM MOGLIŚMY TAK WSPANIALE SIĘ BAWIĆ ZA WSPARCIE FINANSOWE:

PANU MATEUSZOWI BIK - Prezesowi Zarządu MPrestar Sp. z o.o., Katowice ul. Modelarska 11 A

F.H.P.U. EWMET ZBIGNIEW ZARĘBA, Szyce, ul. Kościuszki 159, 42-436 Pilica

Z.P.H.U. GUM-BAR Ciuła Wojciech 32-340 Wolbrom, Lgota Wolbromska 45

PANI AGNIESZCE KOTNIS

USŁUGI REMONTOWO-BUDOWLANE I TRANSPORT Ciepał Wojciech 32-340 Wolbrom, Fabryczna 28


ORAZ ZA WSPARCIE RZECZOWE:

SKLEP OGÓLNOSPOZYWCZY ANNA KULESA 32-340 Wolbrom, ul. Staszica 6

IWONA I PIOTR PETLIC, Sklep spożywczy Jangrot

F.H.U. DOMINIKA I PAWEŁ JAGŁA Ulina Wielka 22

F.H.U."PRYMUS" STEFANIA SOCZÓWKA - Miechów

HURTOWNIA ARTYKUŁÓW SPOŻYWCZYCH NAD BIAŁĄ PRZEMSZĄ Małgorzata Dudek Domaniewice


Nie możemy również zapomnieć o rodzicach, którzy włożyli olbrzymi wkład, nie tylko finansowy, w organizację imprezy:

AGNIESZKA I ADAM SAMUL

ANNA I ZBIGNIEW ŚWIDA

AGNIESZKA I TOMASZ JANUSZEK

AGNIESZKA GRĄCKA

SEBASTIAN SARECKI

MAREK ROGÓŻ


SERDECZNIE DZIĘKUJEMY !!!


Archiwum 2014 | Archiwum 2012-2013