24 styczeń 2015

ORLIKI RÓWNIEŻ NA PODIUM

    18.01.2015 r. - dzień po sukcesie naszych Młodzików - drużyna Orlików również przystąpiła do rozgrywek w Noworocznym Turnieju zorganizowanym przez Skalankę Skała. Był to bardzo udany weekend dla naszej Akademii, bowiem chłopcy z rocznika 2004 i młodsi podobnie jak ich starsi koledzy nie zawiedli naszych oczekiwań, zajmując zaszczytne drugie miejsce w turnieju.
    Do niedzielnej rywalizacji zgłosiło swój udział osiem zespołów piłkarskich - LKS Maszycanka, dwie drużyny T.S. Skalanka, WAP - Młodzi Przebojem, Jutrzenka Giebułtów, A.P. Gołcza, Słomniczanka Słomniki oraz Clepardia Kraków. W drodze losowania uczestnicy turnieju zostali podzieleni na dwie grupy rozgrywkowe. Naszym pierwszym rywalem został zespół Jutrzenka Giebułtów, z którym zremisowaliśmy 2:2, kolejne spotkanie rozegraliśmy z zespołem T.S. Skalanka, wygrywając 2:0. Ostatnim przeciwnikiem fazy grupowej był zespół Słomniczanki. WAPowicze podeszli do tego spotkania mocno stremowani a stracona w pierwszych minutach bramka zupełnie ich podłamała. Mimo wielu prób nie potrafili już przeciwstawić się rozpędzonej Słomniczance, która pokonał naszych zawodników 2:3. Suma zdobytych w fazie grupowej punktów dała nam jednak drugie miejsce w grupie oraz możliwość rozegrania meczów finałowych.
    Do meczu półfinałowego z drużyną Clepardi podeszliśmy bardzo skoncentrowani i w zmienionym ustawieniu. Szybko objęliśmy czterobramkowe prowadzenie, którego nie oddaliśmy już do końcowego gwizdka. Tą wygraną zapewniliśmy sobie awans do ścisłego finału, w którym ponownie naszym rywalem była Słomniczanka. Mecz okazał się świetnym widowiskiem dla kibiców - było w nim wszystko - poczynając od bramek poprzez indywidualne akcje, aż po dramaturgię, która towarzyszyła kibicom od pierwszego do ostatniego gwizdka sędziego. Po bardzo zaciętym spotkaniu zakończonym remisem 1:1, w rzutach karnych niestety lepsi okazali się nasi przeciwnicy.
    Natomiast najlepszym zawodnikiem turnieju, według oceny organizatorów, został nasz napastnik Kamil Dziubdziela.


Noworoczny Turniej Orlików


    Jesteśmy bardzo zadowoleni z możliwości rywalizacji z tak mocnymi drużynami. Mieliśmy doskonałą okazję skonfrontować się z zespołami prezentującymi naprawdę wysoki poziom. Tym bardziej cieszy fakt, że wypadliśmy na ich tle bardzo dobrze.

Można rzec, że był to magiczny piłkarski weekend dla naszej Szkółki.
W sobotę złoto a w niedzielę srebro.
Zmagania młodych piłkarzy w duchu walki fair play, sprawiły uczestnikom i ich trenerom wiele radości i satysfakcji.
GRATULUJEMY RAZ JESZCZE !!!


21 styczeń 2015

MŁODZI PRZEBOJEM NA NAJWYŻSZYM PODIUM

    17.01.2015 r. podopieczni trenera Pawła uczestniczyli w Turnieju Noworocznym zorganizowanym przez TS Skalanka Skała. W zawodach wystartowało 8 drużyn: Skała 2004, Krakus Swoszowice, AP Gołcza, WAP - Młodzi przebojem, TS Skalanka, TS Skalanka 2, Zieleniczanka Zielonki, Maszycanka Maszyce
    Drużyna WAPu nie pozostawiła złudzeń swoim grupowym rywalom pokonując kolejno TS Skalankę (6:1), Skałę 2004 (6:0) oraz Krakus Swoszowice (4:2). Po wygranym meczu półfinałowym z drużyną AP Gołcza (4:1) młodzi WAPowicze pewnie przystąpili do finału gdzie ponownie spotkali się z drużyną - Skała 2004. Tym razem ograli rówieśników 4:0. Mecz finałowy był popisem mądrej i zespołowej gry całej drużyny a gorący doping licznie zgromadzonych rodziców nie zdeprymował naszych piłkarzy. Szybka, dynamiczna gra i zaawansowanie techniczne zadecydowało o wysokich i pewnych zwycięstwach.
    Rocznik 2002 i młodsi okazał się bezkonkurencyjny i zanotował w turnieju komplet zwycięstw, strzelając łącznie 24 bramki przy stracie jedynie 3 bramek. Zagraliśmy dobry turniej, co przełożyło się na satysfakcjonujący dla nas wynik i miejsce na najwyższym podium. Dodatkowo Jakub Grela strzelił aż 7 bramek i bezapelacyjnie wygrał klasyfikację na najlepszego strzelca. Natomiast Dawid Mendak został najlepszym zawodnikiem turnieju. Nie należy również zapominać o bramkarzu Szymonie Kluza, który podczas rozgrywek wyciągał piłkę z siatki tylko raz oraz o kapitanie drużyny, który nieustannie zachęcał kolegów do walki godnie zastępując trenera na boisku.
Wielkie gratulacje należą się dla całego zespołu, bowiem wszyscy zasługiwali na wyróżnienie

"Jestem dumny z tych chłopaków z każdego z nich z osobna - chwali swoich podopiecznych trener Paweł Neter - nie dlatego że wygrywali mecze, ale z tego, że sumiennie realizowali to o czym mówię na treningach oraz w szatni po każdym meczu".


    Wysoki poziom styczniowych zmagań i doskonała organizacja to z pewnością atuty tej noworocznej imprezy. Niezmiernie cieszy również fakt, że w tak wymagającym gronie konkurentów nasi reprezentanci nie stanowili tylko bladego tła, ale walcząc do końca prezentowali swój piłkarski kunszt, sięgając po najwyższe laury tego turnieju.


Noworoczny Turniej Młodzików


Zwycięska drużyna WAP - Młodzi przebojem wystąpiła w składzie: Szymon Kluza, Kacper Gil, Kacper Januszek, Dawid Mendak, Jakub Grela, Michał Kur, Bartosz Ciepał, Jakub Ptak, Jakub Rdest, Bartosz Pietrus.
19 styczeń 2015

WOLBROMSKIE SKRZATY GÓRĄ


    W sobotę 17.01.2015 na zaproszenie naszych trenerów do Wolbromia przyjechała drużyna Skrzatów z Garbarni Kraków, aby rozegrać sparing z wolbromskimi rówieśnikami. Zarówno goście jak i gospodarze wystawili po dwie drużyny, w skład których wchodzili mali piłkarze o wielkich sportowym serduszkach. Po dwugodzinnych, bardzo emocjonujących rozgrywkach, rozpoczęła się seria rzutów karnych, po których zwycięsko z boiska schodzili gospodarze, dziękując swojemu sparingpartnerowi za superową grę.Skrzaty z Garbarni Kraków & Skrzaty WAP


Pamiętajmy jednak, ze wynik tego dnia nie był najważniejszy bowiem najważniejsza była dobra zabawa, której z pewnością nie zabrakło. Rozgrywki wywołały prawdziwe emocje, szczególnie pośród rodziców, którzy bardzo głośno dopingowali swoje pociechy.

Gratulujemy wszystkim małym piłkarzom wytrwałości i woli walki :)

18 styczeń 2015

WSPIERAMY WOŚP


    W ubiegłą niedzielę 11 stycznia 2015 r. odbył się 23 Finał WOŚP. Nasza Akademia co roku włącza się w to przedsięwzięcie, dlatego również w tym roku pomyśleliśmy - czemu nie, przecież wystarczą chęci - tylko tyle - tak łatwo można pomagać.
    W tym roku nasze dwie szkółkowe koszulki powędrowały do Zespołu Szkół w Jangrocie gdzie już po raz czwarty został zorganizowany Finał WOŚP. Podobnie jak w latach poprzednich Finał dostarczył zgromadzonym wielu wrażeń a do wspierania i udziału w akcji nikogo nie trzeba było długo namawiać.


    Zachęcam wszystkich, aby w przyszłym roku ofiarowali jeden dzień i pomogli w akcji. Ofiarowując akcji WOŚP swój czas i energię, ofiarowujemy zdrowie innym ludziom, ofiarowujemy je także sobie i naszym rodzinom. Niech, więc gra do końca świata i jeden dzień dłużej!
3 styczeń 2015

KULECZKOWO NA BIS

    30 grudnia 2014 r grupa trenera R. Koterby, dzięki uprzejmości właścicielki wolbromskiego kuleczkowa P. Marty Glanowskiej, mogła wspaniale się bawić podczas kolejnego spotkania integracyjnego. Bo jak powszechnie wiadomo zabawa jest integralną częścią prawidłowego rozwoju dziecka, jak również znakomitym sposobem na zintegrowanie grupy.
Pamiętajcie drodzy, że świat dzieciństwa jest taki piękny i kolorowy, zatem jak tylko nadarzy się taka okazja korzy­stajcie z dobrej zabawy :)
Archiwum 2014 | Archiwum 2012-2013