Aktualności :

  24.11.2015


NAJMŁODSI PIŁKARZE W AKCJI

W sobotę 21 listopada 2015 r., chłopcy z rocznika 2009 - 2010 rozegrali w barwach Wolbromskiej Akademii Piłkarskiej - Młodzi przebojem, swój pierwszy mecz.  Chociaż było to spotkanie sparingowe emocji nie brakowało, a lekko przestraszeni piłkarze byli bardzo szczęśliwi, że mogą brać czynny udział w meczu przeciwko drużynie Słowika Olkusz.
Dzieciaki dawały z siebie wszystko i chciały strzelić jak najwięcej bramek, które sprawiały im największą frajdę. Licznie zgromadzeni rodzice głośno dopingowali swoje pociechy, trzymając za nie mocno kciuki. Była to nie tylko wspaniała zabawa, ale również okazja do rozwijania umiejętności piłkarskich, które z pewnością przydadzą się w późniejszym etapie szkolenia. Nie zapominajmy bowiem, że w meczach najmłodszych chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę z piłką, a wynik jest sprawą drugorzędną !!!!! 

Skład WAP - Młodzi przebojem:
Szymon Chaberka, Artur Piputa, Krystian Myszor, Kacper Żyła, Hubert Pasich, Mateusz Ku­czek, Aleks Osuszek, Bartek Haberka, Kacper Robak, Szymon Malinowski.


WAP - Słowik Olkusz Galeria  18.11.2015


JESTEŚMY ZAWSZE TAM, GDZIE NASZA REPREZENTACJA GRA!

13.11.2015 r. reprezentacja Polski rozegrała kolejny mecz na Stadionie Narodowym. Nie mogło tam zabraknąć naszych Adeptów oraz ich rodziców. Aby wspierać biało-czerwonych w meczu z Islandią, do Warszawy udała się bardzo liczna ekipa (160 osób). Emocje towarzyszące wizycie na Stadionie Narodowym były ogromne, bowiem większość Adeptów uczestniczących w wycieczce, mecze kadry oglądało do tej pory jedynie na ekranach TV. Towarzyskie spotkanie zgromadzi wielu kibiców z różnych zakątków naszego kraju. Stadion i tłum kibiców robił wrażenie. Samo spotkanie również nie rozczarowało było to prawdziwe święto polskiej piłki nożnej, a trafienia naszych piłkarzy sprawiły że cały stadion "odleciał". Możliwość zobaczenia na żywo swoich piłkarskich idoli na pewno na długo zostanie w pamięci nie tylko Adeptów ale również licznie towarzyszącym im rodzinom. Wyjazd do Warszawy był świetną inicjatywą była to również znakomita okazja do zintegrowania grup szkoleniowych oraz lepszej integracji naszej szkółkowej rodzinki.
Miejmy nadzieję, że wiosną będziemy mogli ponownie wybrać się na mecz Reprezentacji Polski, tym razem do Poznania. Jest to bowiem ostatni z czterech stadionów Euro 2012, którego jeszcze nie udało się nam zobaczyć.


Wycieczka do Warszawy: Mecz POLSKA - ISLANDIA GaleriaW dniu 16.11.2015 r. swe 30 urodziny świętował trener Mariusz Porębski.
Z tej okazji życzymy dużo zdrowia oraz samych sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym, a przede wszystkim tych w barwach Wolbromskiej Akademii Piłkarskiej - Młodzi przebojem!
Sto lat trenerze!Urodziny trenera GaleriaOSTATNIE MECZE LIGI MŁODZIKÓW

W ostatnim tygodniu października nasza drużyna młodzików rozegrała dwa - ostatnie w tej run­dzie mecze - 26.10.2015 r. z Leśnikiem Gorenice oraz 28.10.2015 r. z liderem grupy Słowikiem Olkusz.
Mecz w Gorenicach mimo wysokiej wygranej 1:6 nie należał do spotkań, które mogły się podobać. Piłkarze obu drużyn grali bez zaangażowania. Gra toczyła się w bardzo ospałym tempie, brakowało szybkich i składnych akcji, a było zbyt dużo dryblingów, które nic nie wnosiły do gry. Wprawdzie od pierwszych minut spotkania kontrolowaliśmy sytuację na boisku, ale również popełnialiśmy bardzo dużo prostych, niewymuszonych błędów, których główną przyczyną był brak koncentracji. ,Zwycięzców się nie osądza" - to określenie najlepiej podsumowuje to spotkanie. No cóż takie mecze też się zdarzają, wszyscy mieliśmy tylko nadzieję, że ta ospała gra nie przeniesie się na rozgrywany dwa dni później ostatni mecz tej rundy - mecz z liderem tabeli.
Bramki strzelali: Szymon Haberka as Kacper Duch; Pałka Maciej as Sulkowski Wojciech; Nocoń Szymon as Wojciech Sułkowski; Wojciech Sułkowski as Emil Maciora; Balin Kamil w zamie­szaniu pod bramka przeciwnika.
Prawdziwy popis umiejętności młodych WAP-owiczów to mecz ostatniej kolejki z liderem Ligi Młodzików, zespołem Słowika Olkusz (28.10.2015 r.). Wynik tego meczu miał zadecydować o tym, jak będzie wyglądała przed zimową przerwą, pierwsza trójka w tabeli. Był to mecz na szczycie, ponieważ Słowik zajmował pierwsze miejsce w tabeli a drugi WAP tracił do lidera zaledwie 3 pkt.
Pierwsza połowa przebiegała z delikatną przewagą WAP-u. W 18 minucie meczu świetnie dograną piłkę wzdłuż bramki zamyka Sulkowski Wojciech - pro­wadzimy 1:0. W 26 minucie Maciej Pałka umieszcza piłkę w bramce przeciwnika a zawodnicy i rodzice na trybunach szaleją z radości. Z doskonałym wynikiem 2:0 schodzimy na przerwę. Druga połowa była bardziej wyrównana. A drobne błędy gospodarzy po własnej stronie boiska, przyczyniły się do szybkiej utraty dwóch bramek, no cóż mamy remis 2:2. Mecz przerodził się w niezwykle zacięte spotkanie, obie drużyny naprzemiennie atakowały bramkę przeciwnika i chciały jak najszybciej objąć prowadzenie. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli WAP-owicze. W 50 minucie meczu w zamieszaniu podbramkowym Balin Kamil zdobywa gola a tym samym zmienia wynik meczu na 3:2. Jednak osiem minut później goście przeprowadzają dobrą akcję i strzelają bramkę wyrównującą, ustalając wynik spotkania na 3:3. Drużyna WAP - Młodzi przebojem może czuć niedosyt, gdyby nie ich proste błędy w obronie mogliby powalczyć w tym meczu o komplet punktów. Spotkanie od pierwszej minuty toczone było na bardzo dobrym, wysokim poziomie a przede wszystkim obfitowało w bardzo dużą ilość sytuacji podbramkowych, co z pewnością podobało się każdemu, kto oglądał ten pojedynek.
Jestem bardzo dumny z chłopaków. Po ciężkim początku sezonu potrafili się podnieść i grać z meczu na mecz coraz lepiej. Mamy bardzo dobrego bramkarza, świetnych obrońców, bardzo dobrych pomocników i napastników, każdego można wyróżnić, bowiem nikt nie odstawał poziomem gry. W tym ostatnim meczu cała kadra grała wyśmienicie (dla mnie nie było rezerwowych). Jako trener nie spotkałem się jeszcze z takimi emocjami. Kolejny krok wykonany, lecz nie trzeba popadać w euforię tylko pracować dalej i dążyć do bycia jak najlepszym. - skomentował trener Mariusz Porębski
Bilans rundy jesiennej to 8 wygranych meczów, 2 remisy i 1 porażka. Drużyna zdobyła 33 bramki przy 19 straconych, co dało WAP-owi trzecie miejsce w tabeli z 26 punktami na koncie. Warto nadmienić, że wicelider Trzy Korony Żarnowiec uzyskał taką samą ilość punktów, jednak bilans zdobytych bramek zadecydował o oddaniu drugiego miejsca w tabeli. Do lidera Słowika Olkusz zabrakło nam jedynie 3 punkty.


OSTATNIE MECZE LIGI MŁODZIKÓW Galeria


Archiwum 2015 |Archiwum 2014 | Archiwum 2012-2013

KONTO AKADEMII
Bank Spółdzielczy w Wolbromiu:
89 84500005 0000 0000 3737 0002
KRS 0000402761;
NIP: 6372190477;
REGON: 122444484;


Linki :

Copyright 2012-2015 by WAP Młodzi przebojem | ptkalwa@gmail.com | Data ostatniej aktualizacji : 27.11.2015 5:57