Aktualności :

28.05.2017

LIGA MŁODZIKÓW SKALANKA SKAŁA - WAP - MŁODZI PRZEBOJEM 6:2

Dnia 29.04.2017 r. drużyna Młodzików WAP-u rozegrała mecz ze Skalanką Skała. Mimo bardzo złych warunków atmosferycznych (wszystkie pozostałe mecze ligi młodzieżowe zostały odwołane), mecz odbył się w ustalonym terminie. Na nic zdały się nasze protesty - spotkanie zostało rozegrane na nierównym, błotnistym bocznym boisku, które dodatkowo porastała trawa wysoka na ok 30 cm.
Pierwsza połowa pod dyktando gospodarzy strzelają nam 4 bramki a my odpowiadamy tylko strzałem Macieja Pałki, który trafia w słupek i strzałem Kamila Balina w poprzeczkę.
Początek drugiej połowy znakomity - Maciej Pałka strzela w 32 minucie bramkę zmniejszając tym samym straty bramkowe. Kolejne minuty meczu to niestety niewykorzystane sytuacje bramkowe i gol przeciwnika po skutecznie wyprowadzonej kontrze - przegrywamy 5:1. W 55 minucie meczu bramkę dla WAP-u zdobywa Bartosz Paszczela, a końcowy wynik spotkania ustala w ostatniej minucie meczu zawodnik Skały.
Podsumowując mecz przegrywamy dość wysoko, dużo przypadkowości i złe warunki na boisku - chociaż obiektywnie patrząc obie drużyn grały w takich samych warunkach.

LIGA MŁODZIKÓW KRAKUS NOWA HUTA KRAKÓW - WAP 2:1

Dnia 04.05.2017r po raz kolejny gramy na wyjeździe, tym razem w Nowej Hucie. Boisko w porównaniu do poprzedniej kolejki bardzo dobre, jedynie dwie duże kałuże, powstałe jeszcze przed rozpoczęciem meczu, mogły przeszkadzać w grze.
Początek meczu wyrównany, obie drużyny grają mądrze nie dopuszczając do własnej bramki przeciwnika. W kolejnych minutach meczu Wojciech Sułkowski i Maciej Pałka wychodzą sam na sam z bramkarzem, jednak piłka zostaje im w kałuży i dobra akcja nie zostaje zakończona strzałem na bramkę przeciwnika. W 26 minucie spotkania pada gol dla Krakusa - dośrodkowanie z rzutu rożnego próbuje złapać nasz świetnie broniący do tej pory bramkarz Aleks Jaskólski, jednak piłka wypada mu z rąk a napastnik Krakusa strzela do pustej bramki, ustalając wynik do połowy.
Na drugą połowę wychodzimy bardziej zmobilizowani, chcąc doprowadzić do remisu, niestety w 45 minucie meczu Krakus strzela gola i odskakuje nam na dwie bramki Po tej stracie tempo gry w naszym wykonaniu zdecydowanie spadło, a Krakus kontroluje mecz, mądrze go rozgrywając. W 55 minucie meczu, tuż przed polem karnym, Bartosz Paszczela strzela upragnionego gola z rzutu wolnego. Po zdobyciu bramki WAP-owicze uwierzyli, że są w stanie odwrócić wynik spotkania. Zabrakło nam jednak szczęścia - w ostatnich minutach meczu dwa razy świetnie uderza Maciej Pałka - raz z prostego podbicia (bramkarz ledwo obronił) a kolejny raz minimalnie nad poprzeczką bramki rywala.
Podsumowując spotkanie należy pochwalić za grę fair play tak jedną jak i drugą drużynę. Brawa należa się również kibicom gospodarzy, którzy nagradzali brawami obie drużyny za podjętą walkę.

23.05.2017

NAJMŁODSI NA SPARINGU

6.05.2017 r. Przedszkole Piłkarskie WAP - Młodzi przebojem rozegrało sparing z AP Champions Miechów. W drużynie WAP- u zagrali chłopcy z rocznika 2009, 2010 i 2011.
Oba zespoły spisały się na medal. Nieustępliwość, walka o każdą piłkę, efektowne zagrania, piękne gole a wszystko to realizowane w duchu fair play. Spotkanie, w którym wynik był sprawą drugorzędną, zgodnie z oczekiwaniami przyniosło wiele emocji. Mimo iż na tym etapie dzieci się bawią i nie ma presji wyniku, a zwycięzcami są wszyscy - zawodnicy strzelili dużo bramek, a wszystkiemu towarzyszył głośny doping rodziców i obecnych kibiców.

Jestem mega dumna z najmłodszych WAP-owiczów, a uśmiech na ich twarzy - bezcenny - powiedziała po sparingu Aleksandra Głowacka, trener najmłodszych roczników - chłopcy dzięki takim spotkaniom uczą się rywalizacji oraz zachowań fair play a co najważniejsze świetnie się bawią !

Bramki strzelili:
Mikołaj Maślisz, Julian Krężel, Kacper Gamrat, Hubert Pałka oraz Krzysztof Kosałka.
Skład drużyny:
Mikołaj Maślisz, Julian Krężel, Krzysztof Kosałka, Kacper Gamrat, Hubert Pałka, Szymon Straszak, Jakub Nocoń, Szymon Różanowski, Jan Szymczyk, Wiktor Rosół, Oskar Kozioł,  Wiktor Pietrzyk, Oskar Zgadzaj.  br>

30. Najmłodsi na sparingu Galeria

ZALEGŁY MECZ II LIGI ŻAKÓW

6 maja 2017 r. zespół żaków udał się do Klucz aby rozegrać zaległy mecz z tamtejszą drużyną Przemszy Klucze.
Piękne widowisko i cudowne bramki obejrzeli licznie zgromadzeni kibice WAP-u. Już pierwsza połowa spotkania zaczęła się od zdecydowanych ataków naszej drużyny, akcje naszego zespołu były bardzo ciekawe a 100% sytuacje mnożyły się jedna za drugą. Dobra gra naszego zespołu w obronie jak i efektowna gra z przodu pozwoliła na zdobycie aż 12 bramek - nie tracąc przy tym żadnego gola.
Tak dobrze rozpoczęta rywalizacje w lidze żaków i pewne zwycięstwo pozwala mieć nadzieję na kolejne ciekawe spotkania, piękne bramki i tak cenne punkty w rywalizacji ligowej.

Bramki dla WAP - Młodzi przebojem zdobyli:
Piotr Kosałka, Dawid Myszor, Kacper Łyczak, Nicolas Pielka, Mateusz Grela, Krystian Myszor

SKŁAD WAP - Młodzi przebojem:
Milan Maroszek, Igor Kot, Dawid Myszor, Mateusz Grela, Kacper Łyczak, Piotr Kosałka, Krystian Myszor, Paweł Domagała, Nicolas Pielka, Mateusz Mucha, Jakub Gierlach

29. Mecz II Ligi Żaków Galeria

19.05.2017

PIERWSZA PORAŻKA

14.05.2017 r. o godz. 10.00 nasi wierni kibice obecni na stadionie WKS Przebój Wolbrom byli nie­stety świadkami pierwszej porażki trampkarzy WAP Młodzi - przebojem. W roli przeciwnika WAP-owiczów wystąpił zespół Proszowianki Proszowice.
Była to pierwsza porażka na własnym stadionie od 5 lat - porażka o tyle bolesna bo aż 1:4. Oceniając obiektywnie mecz wynik gorszy od gry jednak przegrana zasłużona. Przeciwnik w tym spotkaniu był lepszy, lepiej zorganizowany, bar­dziej zdeter­minowany (przegrał z nami u siebie), lepiej grający w piłkę. W naszym zespole brakowało przysłowiowej ,złości sportowej", charakteru i zaciętości. Przegraliśmy ten mecz cechami wolicjonalnymi, chociaż prowadzili­śmy 1:0 a na przerwę schodziliśmy przy wyniku 1:1. W drugiej połowie bramka na 1:2 dla gości zupełnie podcięła nam skrzydła, przestaliśmy nie tylko grać, ale i co gorsza walczyć.
Zawsze powtarzam zawodnikom, że w sporcie bardzo ważny jest talent, jeszcze ważniejsze zdrowie do uprawiania sportu ale najważniejszy jest charakter.
Zespół musi mieć znak firmowy w postaci zawodników z charakterem, walcza­ków, szanujących każdego przeciwnika, ale jednocześnie bez respektu dla prze­ciwnika. Tylko wtedy można odnosić sukcesy. Nie robimy z tej porażki tragedii, ponieważ ta drużyna w ciągu tych 5 lat zrobiła ogromny postęp, dostarczając nam wszystkim wielu wspaniałych sportowych emocji. Z pewnością wiele jeszcze przed nimi ważnych, wygranych meczów i oby jak naj­mniej bolesnych porażek. - skomentował trener Paweł Neter

PANOWIE GŁOWY DO GÓRY.

Jedyną bramkę w tym meczu strzelił Jakub Grela.

SKŁAD WAP MŁODZI - PRZEBOJEM:
K. Gil, D. Makowski, D. Chmura, D. Mendyk, B. Ciepał, J. Ptak, K. Srecki, K. Duch, R. Nawrot, J. Rdest, J. Grela
REZERW:
P. Domagała, Sz. Haberka, Sz. Nocoń, E. Maciora.

28. WAP - Proszowianka Proszowice Galeria

KOLEJNE WYJAZDOWE ZWYCIĘSTWO

10.05.2017 r. na stadionie Bronowianki w Krakowie nasi trampkarze odnieśli pewne i zasłużone zwycięstwo pokonując gospodarzy 3:0.
Bramki w tym meczu strzelali: Daniel Chmura, Szymon Nocoń oraz Jakub Grela. Od początku meczu do końcowego gwizdka sędziego dominowaliśmy na bo­isku, nie pozwalając przeciwnikowi przedostać się pod nasze pole karne, jedno­cześnie stwarzając sobie wiele sytuacji do zdobycia gola. Pomimo złego stanu murawy potrafiliśmy grać piłką, długo się przy niej utrzy­mując. Jedyna uwaga co do gry naszych zawodników to ogromna nieskutecz­ność.

SKŁAD WAP - MŁODZI PRZEBOJEM:
K. Gil, D. Makowski, D. Chmura, D. Mendak, B. Ciepał, R. Nawrot, K. Sarecki, Sz. Haberka, P. Domagała, J. Rdest, J. Grela
REZERWA:
Sz. Nocoń, P. Grącki, K. Grącki

27. WAP - Bronowianka Bronowice Galeria

10.05.2017

SIEMACHA - PROGRES KRAKÓW - WAP - MŁODZI PRZEBOJEM
4 : 1

09.04.2017 r. drużyna Młodzików WAP-u rozegrała wiosenny ligowy mecz inauguracyjny w lidze krakowskiej. Przeciwnikiem WAP-owiczów była drużyna Siemacha - Progres Kraków, która występowała w roli gospodarza spotkania. Mecz rozegrano na sztucznej nawierzchni.
Tuż po pierwszym gwizdku sędziego drużyna Młodzików WAP-u ruszyła do zdecydowanych ataków na bramkę przeciwnika, efektem czego były 3 doskonałe, jednak niewykorzystane sytuacje bramkowe. W 12 minucie meczu WAP-owicze strzelają jako pierwsi gola po świetnej indywidualnej akcji Macieja Pałki, zakończonej pięknym strzałem w samo okienko bramki. Po zdobyciu prowadzenia mamy dwie kolejne i znowu niewykorzystane, stuprocentowe okazje do strzelenia gola. Po raz kolejny piłkarskie przysłowie mówiące, że ,niewykorzystane sytuacje lubią się mścić" - potwierdza swoja mądrość. W 25 minucie meczu drużyna Progresu wyprowadza kontrę i zdobywa wyrównującą bramkę, ustalając wynik 1:1 do przerwy. Mimo dominacji naszej drużyny w początkowych minutach II połowy w 45 minucie meczu nieoczekiwanie drużyna WAP-u traci bramkę na 2:1. Po tym golu w nasze szeregi wkrada się chaos a przeciwnik wykorzystuje to bezlitośnie strzelając jeszcze dwie bramki w meczu. My natomiast odpowiadamy strzałem w poprzeczkę z rzutu wolnego wykonywanego przez Antoniego Móla.
Podsumowując spotkanie obiektywnie należy stwierdzić, że pierwsza połowa to zdecydowana dominacja naszych zawodników - gra wyglądała bardzo przyzwoicie, jednak niestety brakowało szczęścia do zdobycia gola. W drugiej połowie zdecydowaną przewagę osiągnął gospodarz, a z perspektywy kibica wyglądało to tak, jakby nasza drużyna zamieniła się koszulkami z przeciwnikiem - no cóż przegrywamy 4:1 - czasami tak bywa, ważne jest jednak aby ta porażka zmobilizował nas w kolejnych meczach do walki o punkty i każdy centymetr boiska.
Skład WAP-u:
1 - Aleks Jaskólski, 5 - Kamil Balin, 9 - Alan Górski, 3 - Adrian Grabowski, 16 - Kamil Maciora, 10 - Maciej Pałka, 11 - Bartosz Paszczela, 7 - Wojciech Sułkowski, 8 - Olaf Żebrak, 6 - Antoni Kulis, 14 - Antoni Mól.

26. Siemacha Progres Kraków - WAP Galeria

TURNIEJ UHLSPORT CUP 2017 - ROCZNIK 2004

W dniach 1 - 2.04.2017 r. młodziki z WAP - Młodzi przebojem uczestniczyły w turnieju UHLSPORT CUP 2017. Tym razem podopieczni Mariusza Porębskiego rozgrywając dobre mecze musieli przełknąć gorycz porażki. Grając z drużynami z najwyższej Polskiej Ligi Młodzików takimi jak: Wisła Kraków, MOSiR Mińsk Mazowiecki, Wisła Puławy, UKS Celsium Skarżysko, ZKP Asy Zakopane, Cracovia, UKS Dębno, AP Czarny Dunajec, UKS Białe Wilki Warszawa.
Wygrana z Białymi Wilkami (Warszawa) i remis z UKS Dębno bardzo cieszy, natomiast pozostałe mecze niestety były bez punktów dodatnich lecz z ładnymi golami - zarówno przeciwników jak i podopiecznych z WAP-u (kilkukrotnie ocierali się o remis).
Doświadczenie jakie zdobyli zawodnicy na pewno w przyszłości przyniesie pozytywne efekty. W drużynach rywali w większości grali piłkarze z rocznika 2004 w drużynie WAP-u zawodnicy z 2004, 2005 a nawet 2006 roku - co było widać na boisku - nie tylko jeśli chodzi o doświadczenie piłkarskie ale również o przewagę fizyczną (niektórzy zawodnicy byli wyżsi o dwie głowy od naszych :) - co daje nadzieje na przyszłość). Wielkie brawo dla podopiecznych WAP-u za oddanie wielu kropel potu, nie poddawanie się i dążenie do zwycięstwa mimo tak dużych różnic fizycznych ... BRAWO!!!!!

Recenzja - Tomasza Płaszczyka

25. Turniej UHL Galeria

WYGRANA Z GOŁCZĄ 4 : 1

07 maja 2017 r. o godz. 10.00 trampkarze WAP-u podejmowali na stadionie WKS Przebój Wolbrom drużynę AP Gołcza. Goście w poprzednim sezonie zostali na finiszu rozgrywek wyprzedzeni przez AP Profi Zielonki zajmując drugie miejsce w I Lidze Okręgowej Tramp­karzy.
Należało się więc spodziewać trudnego, pełnego walki meczu. Prowadząc do 70 minuty 4 : 0 i tracąc bramkę dopiero w końcówce meczu wydawałoby się, że to spotkanie należało do ła­twych i że mieliśmy cały mecz pod kontrolą - tak jednak nie było. Pomimo tego, że przeciw­nik nie stworzył sobie wielu sytuacji do strzelenia bramki, zmusił nas jednak do ogromnego wysiłku i pełnego zaangażowania, doprowadzając jednocześnie do maksymalnej koncentracji naszego zespołu aż do ostatniego gwizdka sędziego.
Momentami nasz przeciwnik miał lepsze posiadanie piłki i grał agresywniej. Jednak naszą mocną stroną jest bardzo dobra gra w ataku, w którym stwarzamy sobie wiele sytuacji do strzelenia bramki, pewna gra w obronie, mocne wsparcie całej linii pomocy w stwarzaniu sytuacji podbramkowych oraz wspieraniu działań obronnych. To wszystko sprawia, że po­mimo mniejszego posiadania piłki potrafimy przeciwnikowi strzelić więcej bramek niż on sam i jednocześnie skutecznie bronić własnej bramki.
Na listę strzelców w tym meczu wpisali się: Jakub Rdest x 2, Michał Kur x 1 i Jakub Grela x 1.

Skład WAP - Młodzi przebojem:
K. Gil, D. Makowski, D. Chmura, D. Mendak, B. Ciepał, J. Ptak, K. Sarecki, M. Kur, J. Rdest, J. Grela, K. Januszek.
Rezerwowi:
J. Czopek, Sz. Haberka, Sz. Nocoń, E. Maciora, R. Nawrot, P. Domagała.

24. WAP - AP Gołcza Galeria

08.05.2017

PEWNE ZWYCIĘSTWO

03.maj 2017 r., w samo południe drużyna trampkarzy rozegrała swój kolejny mecz na stadio­nie Prądniczanki w Krakowie. Po wymuszonej złymi warunkami atmosferycznym przerwie w rozgrywkach ligowych, nasi piłkarze mogli w końcu rozegrać mecz i cieszyć się grą w kon­frontacji z rówieśnikami z Kra­kowa. Radość ta była o tyle większa, że odnieśliśmy w tym meczu zasłużone zwycięstwo 4 : 0. Nasza przewaga była widoczna od pierwszej do ostatniej minuty meczu, kontrolowaliśmy spotkanie na całym obszarze boiska oraz we wszystkich formacjach. Na uwagę zasługuje fakt, że w drugiej połowie meczu, drużyna gospodarzy nie stworzyła żadnej sytuacji bramkowej, a nawet nie oddała strzału w kierunku naszej bramki. Jedynym mankamentem w grze WAP-owiczów była zastraszająca nieskuteczność. Strzelili­śmy przeciwnikowi zaledwie 4 bramki, stwarzając w całym spotkaniu około kilkunastu stu­procentowych sytuacji do strzelenia gola.
Należy wyciągną odpowiednie wnioski, bo w kolejnych meczach przeciwnik może nam po­zwolić na stworzenie jednej lub dwóch sytuacji bramkowych, które trzeba będzie zamienić na bramki. Musimy zachować więcej zimniej krwi, spokoju i opanowania w momentach decy­dujących o strzeleniu gola.
Cieszy natomiast styl, w jakim pokonaliśmy Prądniczankę, wysokie posiadanie piłki oraz lekkość w tworzeniu sobie sytuacji bramkowych.
Bramki w tym meczu strzelali: Jakub Rdest x 2, Jakub Grela x 1 oraz Szymon Nocoń x 1. Należy podkreślić, że wszyscy rezerwowi, którzy weszli na boisko, zaprezentowali się z bar­dzo dobrej strony utrzymując wysoką jakość gry całego zespołu.

Rezerwowi:

23. WAP - Prądniczka Kraków Galeria

PECHOWY REMIS

22.04.2017 r. na stadionie w Krakowie trampkarze rozegrali mecz z Wieczystą Kraków remisując 2:2. Był to pechowy remis, ponieważ straciliśmy bramkę na 2:2 w ostatniej akcji meczu, po której sędzia zakończył spotkanie.
Mecz ułożył się dla nas bardzo dobrze - po bramkach Kacpra Januszka i Mi­chała Kura (strzał z 20 m w samo okienko) prowadziliśmy z Wieczystą 2:0. Tuż przed przerwą niestety sprezentowaliśmy bramkę kolegom z Krakowa na 2:1
Druga połowa to zdecydowana przewaga naszej drużyny, wiele dogodnych sy­tuacji do strzelenia bramki, doskonała gra bramkarza gospodarzy i brak skutecz­ności z naszej strony. No cóż - jeśli się nie wykorzystuje stuprocentowych sytu­acji to meczu się nie wygrywa.
W ostatniej akcji spotkania, przy braku koncentracji naszych zawodników Wie­czysta wyprowadziła kontrę, po której, zdobyła wyrównującą bramkę. I tak za­miast 3 punktów wywozimy z trudnego terenu tylko 1. Brawa za walkę i ambicję dla całej drużyny, minus za nonszalancję i brak kon­centracji do ostatniego gwizdka sędziego.

K. Gil, D. Makowski, D. Mendak, D. Chmura, B. Ciepał, J. Rdest K. Sarecki, M. Kur, J. Ptak, K. Januszek, J. Grela.
Rezerwa:
A. Jaskólski, R. Nawrot, P. Domagała, K. Duch, Sz. Haberka, Sz. Nocoń, W. Sułkowski

22. WAP - Wieczysta Kraków Galeria

05.05.2017

Archiwum 2017 | Archiwum 2016| Archiwum 2015 | Archiwum 2014 | Archiwum 2012-2013

Linki :

Copyright 2012-2016 by WAP Młodzi przebojem | ptkalwa@gmail.com | Data ostatniej aktualizacji : 23.05.2017 20:04