Aktualności :

  19.02.2017


OKRES PRZYGOTOWAWCZY
TRAMPKARZY WAP-u ROZPOCZĘTY

Sparing z Wieczystą

29.01.2017 r. trampkarze WAP - Młodzi przebojem rozpoczęli okres przygotowawczy do nowego sezonu. Pierwszym sparingpartnerem była grająca w I Lidze Małopolskiej Trampkarzy drużyna Wieczystej Kraków. Sparing odbył się w Krakowie na sztucznej nawierzchni pod balonem, a więc warunki do gry znakomite.
Nasi zawodnicy wygrali to spotkanie 9:1.
Bramkami podzielili się:
- Januszek Kacper - 4
- Grela Jakub - 4
- Ptak Jakub - 1
Jak na pierwszy sparing w tych warunkach nasi zawodnicy poradzili sobie bardzo dobrze. Od początku do końca meczu kontrolowaliśmy grę, pewnie grając w obronie, jednocześnie stwarzając sobie wiele sytuacji do strzelenia gola.
To, co zawodziło w tym meczu to skuteczność, ponieważ poza 9 bramkami, które nasz zespół w tym meczu zdobył, wiele sytuacji stuprocentowych zostało zmarnowanych.
Jednak, to był pierwszy sparing w takich warunkach, dlatego drużyna jest w pełni usprawiedliwiona.
Skład WAP-u:
Gil K., Rdest J, Mendak D., Świda J., Sarecki K., Grela J., Ptak J., Januszek K., Nocoń Sz., Domagała P., Haberka Sz., Szlachta K.

Turniej w Olkuszu

11.02.2017 r. zespół trampkarzy uczestniczyła w corocznym turnieju o Mistrzostwo Podokręgu Olkusz organizowanym przez PZPN w Olkuszu. Dwa ostatnie turnieje zakończyły się zwycięstwami naszej drużyny, dlatego w tym roku byliśmy faworytami tych mistrzostw.
Tradycji stało się zadość i po raz trzeci z rzędu WAP - Młodzi przebojem zdobyli puchar o Mistrzostwo Podokręgu Olkusz.
Droga do finału:
AP Gołcza - WAP Wolbrom 0:4
Bramki strzelali: Grela J. - 2, Ptak J. - 2
Piliczanka Pilica - WAP Wolbrom 1:2
Bramki zdobyli: Ptak J. - 1, Rdest j. - 1
WKS Przebój Wolbrom - WAP Wolbrom 0:2
Zdobywca bramki: Mendak D, druga bramka samobójcza.
FINAŁ
AP Gołcz - WAP Wolbrom 0:3
Strzelcy bramek: Grela J. - 2, Mendak D. - 1
Gratulujemy WAP - Młodzi przebojem za znakomitą postawę, godne reprezentowanie naszej Akademii i zdobycie po raz trzeci z rzędu Pucharu o Mistrzostwo Podokręgu Olkusz. Należy podkreślić, że w tym turnieju pokazaliśmy się, z jak najlepszej strony, strzeliliśmy przeciwnikom 11 bramek, tracąc przy tym tylko 1. Najwięcej asyst w tym turnieju zanotował nasz kapitan Kacper Januszek (7), a w finale pokonaliśmy kolejny raz (trzeci z rzędu) bardzo dobrze grający zespół AP Gołcza.
GRATULACJE!!!
Oto zawodnicy, którzy osiągnęli ten sukces:
K. Gil, D. Mendak, J. Rdest, J. Grela, K. Januszek, K. Sarecki, R. Nawrot, J. Ptak, Sz. Haberka.5. Turniej w Olkuszu Galeria


Sparing z Czarnymi Sosnowiec

12.02.2017 r. w niedzielę, czyli dzień po turnieju w Olkuszu WAP - Młodzi przebojem rozegrali mecz kontrolny z drużyną grającą w III Lidze Śląskiej Trampkarzy. Spotkanie to zakończyło się naszym zwycięstwem 7:0
Bramki w tym meczu strzelali:
K. Januszek - 3
J. Ptak - 2
Sz. Nocoń - 1
J. Świda - 1
Pod nieobecność kilku zawodników (J. Grela, M. Kur, B. Ciepał, E. Maciora - kontuzje) oraz świeżo po turnieju w Olkuszu z pewnymi obawami przystępowaliśmy do tego sparingu.
Był to pierwszy mecz na sztucznej nawierzchni pod gołym niebem, z trudnym przeciwnikiem.
Tym czasem nasi zawodnicy zagrali dobre spotkanie, strzelając 7 bramek przeciwnikowi, nie tracąc przy tym żadnej. Dobra gra w obronie (niewiele sytuacji pod naszą bramką), w miarę skutecznie w ataku oraz dobre posiadania piłki sprawiły, że gospodarze w tym meczu nie stworzyli sobie wielu sytuacji pod naszą bramką. Brakowało w tym meczu jeszcze większej płynności w grze, jakości w rozegraniu akcji w kontrataku oraz skuteczności.
Nasze barwy reprezentowali:
K. Gil, D. Mendak, J. Rdest, J. Świda, J. Ptak, K. Sarecki, Sz. Haberka, K. Januszek, Sz. Nocoń, R. Nawrot, K. Szlachta, K. Duch, W. Sułkowski, P. Grącki, K. Grącki.6. Sparing z Czrnymi Sosnowiec Galeria  08.02.2017


II MIEJSCE MŁODZIKÓW NA
III OGÓLNOPOLSKI HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ
KRYSPINÓW CUP .

RECENZJA Z ROZEGRANYCH MECZÓW TURNIEJOWYCH
FAZA GRUPOWA WAP Młodzi Przebojem -Lotnik Kryspinów 3:0
W pierwszym meczu WAP Młodzi Przebojem zmierzył się z drużyną gospodarzy Lotnikiem Kryspinów. Młodziki WAP-u zdominowali całe spotkanie co udokumentowała wygran 3:0.
Bramki strzelali: Wojciech Sułkowski, Kamil Szlachta x2

FAZA GRUPOWA WAP Młodzi Przebojem - Cracovia Kraków 5:2
Kolejnym rywalem Młodzików WAP-u była drużyna Cracovii. WAP-owicze świetnie rozpoczęli mecz i już po 10 sekundach spotkania bramkę strzela Wojciech Sułkowski, a po kolejnych 20 sekundach Kamil Balin dogrywa do Wojciecha Sułkowskiego, który zdobywa drugą bramkę w spotkaniu. Kolejne dwie bramki strzela ponownie Wojciech zapisując tym samym na swoim koncie 4 gole. Piątego gola dla WAP-u zdobywa Kamil Szlachta.

FAZA GRUPOWA WAP Młodzi Przebojem - Clepardia Kraków 5:4
Trzecie spotkanie decydowało o kolejności miejsc w grupie, WAP-owiczom wystarczył remis na zajęcie pierwszego miejsca. Spotkanie teW spotkanie weszliśmy wyśmienicie strzelając jako pierwsi bramkę (Bartosz Paszczela). W kolejnych minutach meczu dwie bramki strzelają przeciwnicy i przegrywamy 1:2. Bilans bramkowy wyrównuje Kamil Szlachta i przy wyniku 2:2 pełni nadziei rozpoczynamy grę od nowa. Radość nie trwała jednak długo bo zaraz po naszym błędzie przegrywamy jedną bramką. Nerwowa atmosfera panująca na trybunach, nie udzieliła się - na szczęście - naszym zawodnikom, który po mistrzowskim rozgrywaniu piłki zdobywają wyrównującego gola (Wojciech Sułkowski) oraz kolejne dwie bramki w wykonaniu Kamila Szlachty i Wojciecha Sułkowskiego. W ostatnich sekundach spotkania bramkę, ustalającą końcowy wynik, zdobywa Clepardia. Wychodzimy z grupy bez porażki i z pierwszego miejsca.
Bramki strzelali: Bartosz Paszczel, Kamil Szlachta x 2 Wojciech Sułkowski x 2

PÓŁFINAŁ WAP Młodzi Przebojem -Liszczanka Liszki 5:2
W meczu półfinałowym przeciwnikiem naszych Młodzików była drużyna Liszczanki Liszki. Po ciekawym meczu wygrywamy 5:2 strzelcami bramek byli: Bartosz Paszczela x1, Wojciech Sułkowski x 2, Maciej Pałka x 1, Kamil Szlachta x1.

FINAŁ WAP Młodzi Przebojem - Clepardia Kraków 0:1
W finale spotykamy po raz drugi w tym turnieju z Clepardią Kraków. Stojące na wysokim poziomie taktycznym i technicznym spotkanie z pewnością mogło się podobać zgromadzonym kibicom. Byliśmy zdecydowanie lepsi w ataku, stwarzaliśmy sobie wiele sytuacji do strzelenia bramki - jednak punktów nie przyznaje się za stwarzanie stuprocentowych sytuacji, dlatego ta rażąca nieskuteczność zadecydowała o losach tego spotkania. Po kontrze Clepardii tracimy bramkę, która przesądziła o końcowym wyniku finału.

Podsumowując Turniej KRYSPINÓW CUP należał do bardzo udanych, chociaż niedosyt pozostał. Tytuł króla strzelców turnieju oraz najlepszego technika zdobył Wojciech Sułkowski a najlepszego piłkarza Bartosz Paszczela dodatkowo wyróżnienie za grę Fair Play otrzymał Adrian Grabowski. Słowa uznania należą się całej drużynie a szczególne brawa Antkowi Kulisowi oraz Kamilowi Maciorze, którzy dzielnie zastąpili nieobecnego bramkarza.

Zawodnicy uczestniczący w Turnieju: Antoni Kulis, Kamil Maciora, Kamil Balin, Adrian Grabowski, Mateusz Robak, Kajetan Urbański, Kamil Szlachta, Alan Górski, Maciej Pałka, Bartosz Paszczela, Wojciech Sułkowski.4. Turniej w Kryspinowie Galeria  06.02.2017


ZWYCIĘSTWO ŻAKÓW W SŁOMNIKACH

21.01.2017 r. po udanym turnieju w Proszowicach i drugim miejscu na podium, nasze pełne nadziei na kolejny sukces Żaki uczestniczyły w turnieju w Słomnikach.
W rozgrywkach halowych wzięło udział 6 drużyn, które grały systemem każdy z każdym. Tego dnia nasza drużyna musiała zmierzyć się z zespołami: Słomniczanka I, Słomniczanka II, Pogoń Miechów, AP Gołcza oraz Clepardia Kraków.

WAP zaprezentował się bardzo dobrze, nie ponosząc żadnej porażki. Zawodnicy grali mądrze w obronie nie pozwalając na wiele napastnikom z drużyn przeciwnych, czego efektem były stracone tylko dwie bramki w turnieju. Cieszy fakt, że tego dnia nie tylko naszą mocną stroną była obrona bowiem mądrze rozgrywane piłki pod bramką przeciwnika oraz efektowne akcje kończyły się celnymi strzałami na bramkę rywala. Najlepszym dowodem na to jest tytuł króla strzelców dla naszego zawodnika Piotra Kosałki, który w turnieju pokonał pięciokrotnie bramkarzy z innych drużyn.

WYNIKI SPOTKAŃ:

WAP Młodzi przebojem - POGOŃ MIECHÓW 3:0 (3 x P. Kosałka)
WAP Młodzi przebojem - AP GOŁCZA 2:0 (1 x M. Grela, 1 x P. Kosałka)
WAP Młodzi przebojem - SŁOMNICZANKA 2:1 (1 x K. Łyczak, 1 x P. Kosałka)
WAP Młodzi przebojem - CLEPARDIA KR. 0:0
WAP Młodzi przebojem - SŁOMNICZANKA II 1:1 (1 x M. Grela)

Po rozegranych meczach nasz zespół zajął I miejsce w turnieju zdobywając 11pkt.a co najważniejsze nie przegrywając żadnego meczu.
Za rok WAP - Młodzi przebojem wystąpi w turnieju jako obrońca tytułu oraz zdobytego pucharu przechodniego.

Skład WAP - Młodzi przebojem:
Milan Maroszek, Patryk Costello, Adaś Kossakowski, Dawid Myszor, Krystian Myszor, Kornel Urbański, Mateusz Grela. Kacper Łyczak, Jakub Gierlach, Piot Kosałka.


3. Turniej w Słomnikach GaleriaII MIEJSCE ŻAKÓW W PROSZOWICACH

14 stycznia drużyna WAP Młodzi przebojem uczestniczyła w rozgrywanym w Proszowicach turnieju. Naszą drużynę reprezentowali chłopcy z rocznika 2008/09, którzy trafili do grupy z zespołami: Słomniczanki Słomniki, Pogoni Miechów oraz Proszowianki Proszowice.
Mimo małej ,wpadki" w pierwszym meczu nasz zespół w fazie grupowej prezentował bardzo atrakcyjny futbol, tworząc sobie wiele okazji do strzelenia bramek. Często akcje naszych zawodników były oklaskiwane nie tylko przez naszych rodziców oraz również kibiców innych drużyn oglądających zmagania młodych piłkarzy. Należy dodać, że ozdobą fazy grupowej był gol zdobyty przewrotką przez Kornela Urbańskiego.
Mecze fazy grupowej:
WAP - Słomniczanka 0:1
WAP - Proszowianka 1:0 (Grela x1 )
WAP - Pogoń Miechów 7:0 ( Grela x 3, Urbański x 1, K. Myszor x 1, D. Myszor x 1, Kosałka x 1 )

Po wyjściu z grupy naszym rywalem w półfinale okazała się drużyna Garbarni Kraków. O wyniku meczu zadecydowała jedyna bramka zdobyta przez Mateusz Grelę, który nie zmarnował dobrego podanie Kornela Urbańskiego.

WAP - Garbarnia Kraków 1:0 (Grela x 1 )
W meczu finałowym naszym przeciwnikiem była drużyna ze Słomnik, która jako jedyna w całym turnieju pokonała nas w fazie grupowej.
Niestety i tym razem mimo dobrego mecz nie udało się WAP-owiczom zrewanżować za porażkę w fazie grupowej i to Słomniki okazały się najlepszą drużyną na turnieju w Proszowicach.
Nasz zespół zajął bardzo dobre drugie miejsce, a najlepszym strzelcem turnieju został Mateusz Grela który 5 razy pokonał bramkarzy przeciwników.
WAP - Słomniki 0:2

WAP Młodzi przebojem zagrał w składzie:
Patryk Costello, Milan Maroszek, Dawid Myszor, Piotr Kosałka, Krystian Myszor, Mateusz Grela, Kacper Łyczak, Adaś Kossakowski, Kronel Urbański.


2. Turniej w Proszowicach GaleriaSPARING Z CHARSZNICĄ

Tuż po zakończeniu przerwy świątecznej zawodnicy z grupy żaków udali się na mecz towarzyski z drużyną Spartaka Charsznica.
Mecz okazała się dobrym sprawdzianem przed zbliżającym się turniejem w Proszowicach. Ogrywając gospodarza meczu WAP-owicze udowodnili, że po przerwie świątecznej wrócili wypoczęci a co najważniejsze głodni gry. Nasza drużyna wygrała 16:6 a popis swoich strzeleckich umiejętności pokazał Kacper Łyczak który tego dnia zdobył aż 6 bramek.
Trafieniami w tym meczu mogli również pochwalić się: Dawid Myszor x 2, Mateusz Grela x 3 , Krystian Myszor x 2, Jakub Gierlach x 1 oraz Piotr Kosałka x 2.

WAP MŁODZI PRZEBOJEM wystąpili w składzie:
Milan Maroszek, Patryk Costello, Dawid Myszor, Krystian Myszor, Piot Kosałka, Kacper Łyczak, Mateusz Grela, Jakub Gierlach, Mikołaj Knap.


1. Sparnig z Charsznicą Galeria  30.01.2017


UDANY START ORLIKÓW W NOWOROCZNYM TURNIEJU HALOWYM W KRZESZOWICACH

Zawodnicy WAP - Młodzi przebojem, rocznik 2006 wzięli udział w Noworocznym Turnieju organizowanym przez APMT Krzeszowice - plasując się na znakomitym drugim miejscu. W turnieju udział wzięło osiem drużyn a WAP-owicze zostali przydzieleni do grupy ,A" wraz z zespołami: APMT Krzeszowice 2006, Didi-Gol Rabka, Świt Krzeszowice.
Wyniki fazy grupowej:
WAP - Didi-Gol Rabka 3 - 0
WAP - Świt Krzeszowice 1 - 1
WAP - APMT Krzeszowice 2006 1 - 0
Mecz o III miejsce
WAP Wolbrom - UKS AP 21 Trzebinia 3:0
Finał
WAP Wolbrom - Fablok Chrzanów 1:2

Mecz półfinałowy, choć trudny, bo z wymagającym rywalem - UKS AP 21 Trzebinia, zakończony został naszym zdecydowanym zwycięstwem 3:0. Natomiast w finale nieznacznie przegraliśmy z drużyną Fabloku Chrzanów 2:1, pozostawiając po sobie bardzo pozytywną opinię wśród organizatorów, trenerów i kibiców. Najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany nasz zawodnik Jakub Płaszczyk, który już po raz kolejny udowodnił swoje bramkarskie zdolności. Gratulacje dla całej drużyny za ambitną walkę do samego końca a rodzicom za wsparcie i doping podczas trwania niedzielnych zmagań.

Klasyfikacja końcowa:
1. Fablok Chrzanów
2. WAP Wolbrom
3. Didi Gol Rapka
4. UKS Ap 21 Trzebinia
5. Fc Będzin
6. Ap Mam Talent 2007
7. Ap Mam Talent 2006
8. Świt Krzeszowice80. Udany start Orlików Galeria


Archiwum 2016| Archiwum 2015 | Archiwum 2014 | Archiwum 2012-2013

KONTO AKADEMII
Bank Spółdzielczy w Wolbromiu:
89 84500005 0000 0000 3737 0002
KRS 0000402761;
NIP: 6372190477;
REGON: 122444484;


Filmy:

Linki :

Copyright 2012-2016 by WAP Młodzi przebojem | ptkalwa@gmail.com | Data ostatniej aktualizacji : 19.02.2017 16:42