Aktualności :

28.05.2015

21.05.2015

PIERWSZY MECZ RUNDY REWANŻOWEJ

W niedzielę 17.05.2015 r. rozpoczęliśmy rewanżową rundę rozgrywek ligowych. Drużyna WAP-u podejmowała na wolbromskim boisku zespół Wawel Kraków. Punktualnie o godzinie 11 00, sędzia rozpoczął rywalizację między drużynami. Goście przybyli na nasz teren z myślą o rewanżu po wysokiej porażce u siebie. Trener naszej drużyny wiedział o tym i przed pierwszym gwizdkiem dokładnie ustalił plan taktyczny i podział obowiązków podczas gry.
    Pierwsi do ataku ruszyli wolbromianie. Efektem tego była szybko zdobyta bramka, bo już w 5 minucie spotkania. Po strzale z rzutu wolnego, wykonywanego przez Dawida Mendaka, piłkę odbitą przez bramkarza gości skierował do bramki nasz napastnik a zarazem najlepszy strzelec ligi Jakub Grela. Jeszcze dobrze nie opadły emocje rodziców na trybunach by już w 10 minucie meczu usłyszeć jeszcze głośniejszy okrzyk radości, którego sprawcą był ponownie Jakub Grela. Po szybko zdobytym prowadzeniu "WAPowicze" dłużej grali piłką, konstruowali akcje oskrzydlające. Na finał takich poczynań nie należało długo czekać - zaledwie 12 minut potrzebowali młodzi piłkarze na podwyższenie rezultatu do 3:0. Tym razem nie dał szans golkiperowi gości nasz równie skuteczny kapitan Kacper Januszek. W 28 minucie pada pierwsza i jedyna bramka dla gości po drobnym błędzie naszego bramkarza. W odpowiedzi po szybkiej kontrze i solowej akcji do protokołu sędziowskiego wpisuje się ponownie Kacper Januszek, którego refleks i umiejętności pozwoliły zdobyć czwartego gola dla drużyny.
    W pierwszej połowie to "WAPowiecze" częściej stwarzali zagrożenie pod bramką przeciwnika, stąd na przerwę schodzili prowadząc 4:1. Po zmianie stron nadal grę kreowali gospodarze. Goście starali się atakować z różnych sektorów boiska, lecz ich akcje kończyły się z reguły przed polem karnym a strzały nie trafiały w światło bramki Jakuba Szklarskiego. Niska skuteczność w drugiej połowie kazała nam czekać aż do 49 minuty spotkania na kolejnego gola, którego autorem po efektownym strzale z woleja był Michał Kur.
    W tym meczu dość szybko objęliśmy prowadzenie a kluczem do wygranej 5:1 była żelazna dyscyplina zespołu jak również nakreślone przez trenera na odprawie założenia taktyczne.

Na pochwałę zasługuje cała drużyna. Mamy oczywiście kilku zespołowych liderów, jednak zawsze powtarzałem, że jest to gra zespołowa i na wynik pracuje cała drużyna! Zagraliśmy dobrze. Widać, że nasza obrona funkcjonuje na dosyć dobrym poziomie. Gorzej niestety ze skutecznością, ale cały czas nad tym pracujemy. Mam nadzieję, że ta wygrana da chłopakom jeszcze więcej determinacji i pewności siebie w następnych meczach - skomentował trener Paweł Neter

Trudniejsza potyczka czeka nas już w najbliższą sobotę 23 maja, gdzie w meczu wyjazdowym rywalizować będziemy z drużyną Siemacha Progres II Kraków.
    Mamy nadzieję, że młodsi szkółkowi koledzy będą mocno trzymać kciuki za starszych klubowych kolegów, którzy reprezentują barwy naszej Akademii w województwie małopolskim.:) POWODZENIA!!!

Wawel Kraków - WAP Galeria

19.05.2015

Sparing Skrzatów

W czwartek 14 maja 2015 r. nasze drużyny z rocznika 2006 i młodsi oraz 2008 i młodsi udały się do Gołczy, aby rozegrać mecze sparingowe z tamtejszą Akademią Piłkarską Gołcza.
Z powodu opadów deszczu i chłodu mecze rozgrywaliśmy na hali. Jako pierwsi zaczęli podopieczni Radosława Koterby, którzy zagrali bardzo pewnie i strzelali sporo bramek we wszystkich meczach wygrywając w rozrachunku końcowym całe spotkanie sparingowe. Dla skrzatów były to mecze sprawdzające formę przed sobotnim I Turniejem Skrzatów. Na grę najmłodszych nie mogliśmy również narzekać oglądając bardzo wyrównane mecze w ich wykonaniu.
  Cieszy fakt, że młodzi chłopcy z dwóch różnych roczników grają wspólnie mecze kontrolne, bowiem siedzący na trybunach młodsi WAPowicze mogą podpatrywać swoich starszych kolegów i wiele się od nich nauczyć.

Sparing Skrzatów Galeria

Rocznik 2006 i młodsi wystąpił w składzie: Witkowski Olaf, Płowiec Kamil, Romanek Kamil, Konieczny, Oliwier, Warzecha Tymoteusz, Żak Jakub, Płaszczyk Jakub, Struzik Emil, Banyś Mikołaj, Syguła Kamil, Maciora Kamil.

Rocznik 2008 i młodsi wystąpił w składzie: Dawid Myszor, Krystian Myszor, Milan Maroszek, Mateusz Grela, Mateusz Mucha, Mikołaj Knap, Krzysiu Grudzień, Jasiu Warzecha, Kornel Urbański, Kacper Łyczak, Patryk Castello.
"Wynik to jest mała sprawa, najważniejsza jest zabawa"

W sobotę 16 maja 2015 r. na wolbromskim Orliku zostały rozegrane Oficjalne Mistrzostwa Podokręgu Olkusz w Kategorii Skrzatów - Rocznik 2008 w Sezonie 2014/2015. Organizatorami turnieju był Podokręg Piłki Nożnej w Olkuszu w porozumieniu z Wolbromska Akademią Piłkarską - Młodzi przebojem.
Do rozgrywek zgłosiło się 8 drużyn: AP Gołcza, Piliczanka Pilica, OKS Słowik Olkusz, AP Przemsza Klucze, SSL Wielmożanka Wielmoża, MKS Pogoń Miechów oraz WAP - Młodzi przebojem I i WAP - Młodzi przebojem II. Drużyny podzielono na dwie grupy a mecze były rozgrywane równolegle na dwóch boiskach.
    Przy słonecznej pogodzie i gorącym dopingu rodziców, rozgrywane mecze były emocjonujące, zacięte a o wyniku meczu często decydowały rzuty karne. Sportowa rywalizacja młodziutkich zawodników, świetne piłkarskie akcje oraz parady bramkarzy nagradzane były gromkimi brawami. Nawet drobne kontuzje nie stanowiły przeszkody w kontynuowaniu gry. Zawody te były o tyle ważne dla naszej Akademii, iż była to pierwsza tego typu impreza zorganizowana na terenach Wolbromia przez naszą Szkółkę i zaadresowana do najmłodszego rocznika.
    Turniej przebiegał w miłej i przyjaznej atmosferze a nasi chłopcy wykazali się ogromnym zaangażowaniem w trakcie trwania całego turnieju. Była to kolejna okazja do wzbogacenia doświadczenia, ale przede wszystkim do dobrej zabawy z piłką.
Zwycięzcą turnieju została AP Przemsza Klucze, II miejsce zajął OKS Słowik Olkusz a III Piliczanka Pilica. Nasze drużyny zajęły IV i VI miejsce, jednak w tym dniu wynik był drugorzędną sprawą, bowiem w szkoleniu przedszkolaków istotną rzeczą jest rozwijanie swoich pasji oraz sportowa przygoda z piłką w gronie rówieśników.
Na zakończenie zawodów wszyscy zgodnie stwierdzili, że Mistrzostwa Skrzatów powinny na stałe wpisać się w sportowy kalendarz wolbromskich turniejów.

Z tego miejsca chcielibyśmy podziękować czuwającym nad sportową rywalizacją sędziom oraz Prezesowi Podokręgu Piłki Nożnej w Olkuszu - Bolesławowi Ściepurze, który był współorganizatorem turnieju. Podziękowania kierujemy również do rodziców i opiekunów najmłodszych graczy za to, że poświęcili swój wolny czas na kibicowanie swoim pociechom.

Turniej Skrzatów Galeria

14.05.2015

Pierwsza kolejka I Ligi Okręgowej Młodzików za nami.

9 maja 2015 r. nasza drużyna zainkasowała kolejne trzy punkty w I Lidze Okręgowej Młodzików. Tym razem rywalem "WAPowiczów" była Wieczysta Kraków.
    Tego dnia nasz zespół był nieco osłabiony. Świadomość absencji Bartka Ciepała w związku z chorobą oraz uczestnictwo w meczu zawodników po kilku dniach przerwy w treningu spowodowanej przeziębieniem, pisała w naszych głowach czarny scenariusz tego spotkania.
    Na szczęście przedmeczowe obawy okazały się bezzasadne. Od początku meczu kontrolowaliśmy grę, stwarzaliśmy więcej sytuacji podbramkowych oraz częściej uderzaliśmy na bramkę przeciwnika. Jednak jak to bywało w poprzednich meczach nasza skuteczność pozostawiała wiele do życzenia. Marnowaliśmy sytuację za sytuacją, prezentując brak spokoju i opanowania pod bramką przeciwnika. W przerwie meczu męska rozmowa trenera z zawodnikami, mająca na celu dotarcie, nie tyle do ambicji chłopaków co do sposobu myślenia na boisku sprawiła, że na jej efekty nie trzeba było długo czekać.
W 44 minucie spotkania po indywidualnej akcji Kacper Januszek otwiera wynik meczu, szesnaście minut później wybita od bramkarza piłka przechodzi gładko linię obrony gości a Jakub Grela uderzeniem z woleja ustala wynik spotkania 2 : 0.
Obiektywnie należy stwierdzić, że drużyna z Krakowa zmusiła nas w tym meczu do dużego wysiłku, pokazując, że w tych rozgrywkach nie ma łatwych meczów. Mamy bardzo duży szacunek dla grających w tej lidze zespołów i serdecznie gratulujemy Trenerom tak wysokiego poziomu gry ich zawodników. Pierwsza kolejka w wykonaniu naszych zawodników zaskoczyła wszystkich bardzo pozytywnie. Piłkarskie rozgrywki stały na wyrównanym poziomie a w każdym rozegranym meczu do ostatniej minuty wynik był zawsze wielką niewiadomą. Każda wygrana oczywiście cieszy, jednak cenniejsze jest zdobywane w grze z wymagającym przeciwnikiem doświadczenie, bowiem ono - miejmy nadzieję - zaprocentuje u naszych wychowanków w rozgrywkach seniorskich.

Po tej kolejce WAP - "Młodzi przebojem" utrzymała I miejsce w lidze co dla beniaminka jest dużym sukcesem. W nagrodę zadowoleni i bardzo dumni rodzice zaprosili swoje pociechy na drobny poczęstunek regenerujący pomeczowy wysiłek.

WAP Młodzi przebojem - Wieczysta Kraków Galeria

Barwy klubowe reprezentowali:
bramkarze: Jakub Szklarski i Kacper Gil
obrońcy: Jakub Ptak, Dawid Mendyk oraz Jakub Rdest
pomocnicy i napastnicy: Jakub Grela, Kacper Januszek, Kacper Sarecki, Michał Kur, Emil Maciora,, Kacper Duch oraz Szymon Haberka

V Turniej II Ligi Orlików

W sobotę 09.05.2015 r. odbył się kolejny turniej II Ligi Orlików. W rozgrywkach wzięło udział 6 drużyn: OKS Słowik Olkusz I, OKS Słowik Olkusz II, AP Gołcza, SSL Wielmożanka Wielmoża, AP Przemsza Klucze oraz WAP - Młodzi przebojem. Tym razem zawodnicy grali po siedmiu ze względu na większy orlik, a cały mecz trwał jedynie 10 minut a nie jak poprzednimi razami 2 x 10 min.
    W porównaniu do poprzednich, również nienajgorszych turniejów, w tym dniu przyjemnie było oglądać naszą drużynę. Wszystkie mecze cechowała dobra organizacja oraz gra zespołowa, co zdecydowało o przekonującej przewadze nad rywalami. W opinii kibiców oraz sędziów prowadzących turniej, "WAPowicze" zaprezentowali widowiskową grę zespołową jak również wzorową grę w obronie oraz bardzo dobrą skuteczność zapewniając sobie, tym samym zdecydowaną wygraną i wiele pochlebnych recenzji.
    Stworzony z dwóch grup szkoleniowych naszej Akademii zespół Orlików funkcjonuje w tym składzie od niespełna roku i stopniowo robi postępy. Mamy w pamięci pierwsze turnieje, w których młodzi chłopcy odstawali od rywali i mieli problem ze stałymi fragmentami gry. Dziś zaczynają grać w piłkę, stąd też widoczna poprawa wyników. Pozostaje mieć nadzieję, że kolejne turnieje będą szansą na progres ich umiejętności. Gratulacje dla całego zespołu, za rozsądne realizowanie założeń taktycznych i mądrą, ambitną grę. Wyniki mówią same za siebie. Zagrać cały turniej i stracić zaledwie 2 bramki zdobywając przy tym aż 15 goli - to budzi szacunek.

Maciek Palka x 2

Wszyscy biorący udział w turnieju zawodnicy otrzymali od Trenera czekolady a dumni i szczęśliwi rodzice ufundowali zwycięskiej drużynie lody w McDonaldzie - dziękujemy!!!

6.05.2015

DOBRE SPOTKANIE LIDERA Z WICELIDEREM

W swoim kolejnym ligowym meczu zespół młodzików Wolbromskiej Akademii Piłkarskiej - Młodzi przebojem zremisował w piątek 01.05.2015 r. w Krakowie z wiceliderem Krakusem Nowa Huta 2 : 2. Mecz od samego początku zapowiadał się bardzo interesująco. Można było się spodziewać, że w spotkaniu nie zabraknie walki o potrzebne drużynom ze szczytu tabeli punkty.
Młodzi piłkarze naszej Akademii grali bardzo ambitnie oraz walczyli do samego końca. Choć uczciwie trzeba przyznać, że w tym dniu gospodarze byli lepiej dysponowani. W przekroju całego meczu stworzyli więcej sytuacji podbramkowych i częściej byli przy piłce.
Pierwszą bramkę zdobyli gospodarze, w odpowiedzi "WAPowicze" doprowadziliśmy do wyrównania po składnej akcji i strzale naszego napastnika Jakuba Greli. Po kilku minutach na prowadzenie wyszli ponownie gospodarze po drobnym błędzie naszego bramkarza, jednak i tym razem nie czekaliśmy długo na bramkę wyrównującą. Tym razem błąd popełnił bramkarz gospodarzy, który skrzętnie został wykorzystany przez naszego kapitan Kacpra Januszka. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie pomimo kilku groźnych sytuacji pod naszą bramką. Należy w tym miejscu podkreślić dobrą grę naszego stopera Dawida Mendaka, który wiódł w tym dniu prym w naszej obronie skutecznie rozbijał ataki gospodarzy.
Nie był to łatwy mecz, a potwierdzeniem tego jest wynik remisowy 2 : 2. To była dobra lekcja dla naszych młodych piłkarzy. Gospodarze dwa razy obejmowali prowadzenie a podopieczni trenera Pawła przez niemal całe spotkanie gonili wynik. Ostatecznie nasze ataki i próby wywalczenia korzystnego wyniku okazały się skuteczne i mecz zakończył się remisem a na zdobycie zwycięskiego gola zabrakło czasu.
Serdecznie dziękujemy piłkarzom obu drużyn za ogromną dawkę sportowych emocji. Niezwykle emocjonujące i dramatyczne spotkanie pokazało bowiem, że w tym meczu spotkały się dwie mocne drużyny.
Korzystając z okazji chcielibyśmy również podziękować uczestniczącym w tym meczu rodzicom, którzy ufundowali zawodnikom poczęstunek w McDonaldzie.
Mimo remisu pozostajemy nadal liderami I Ligii Okręgowej D1 Młodzików, prowadząc zaledwie jednopunktową przewagą nad Krakusem Nowa Huta. Kolejny mecz z drużyną Wieczysta Kraków już w najbliższą sobotę 09 maja 2015 r. o godz. 11.00 na wolbromskim stadionie. Trzymamy kciuki.
Wolbromska Akademia Piłkarska - Młodzi przebojem występowała w składzie:

w bramce - Jakub Szklarski;
w obronie - Bartek Ciepał, Dawid Mendak, Jakub Rdest;
w pomocy - Kacper Januszek, Michał Kur, Jakub Ptak, Kacper Sarecki;
w ataku - Jakub Grela.
ławka rezerwowych: Kacper Gil, Emil Maciora, Szymon Haberka.

WAP Młodzi przebojem - Krakus Nowa Huta Galeria

FORMA ORLIKÓW POWRACA

W dwa sobotnie przedpołudnia kwietnia nasze Orliki uczestniczyły w rozgrywkach V Turnieju II Ligi Orlików - 11.04.2015 w Szreniawie i 25.04.2015 w Kluczach.
W pierwszym turnieju wzięły udział 4 drużyny - OKS Słowik Olkusz I, OKS Słowik Olkusz II, AP Gołcza oraz WAP- Młodzi przebojem. Zawodnicy grali 2 x 10 min po 5 zawodników w polu plus bramkarz.
W tym turnieju nie brakowało zaangażowania, ambicji i woli walki, co jednak nie przełożyło się korzystnie na wyniki w tabeli. Nasz bilans to jedno zwycięstwo, jeden remis i jeden mecz przegrany. Zdobyte 4 punkty uplasowały nas na 3 miejscu w tabeli. Do swoich rywali z pierwszego i drugiego miejsca traciliśmy jedynie punkt - niby niewiele, ale zarazem jakże dużo.

WAP - OKS Słowik Olkusz II 0:4
WAP - OKS Słowik Olkusz I 1:1
WAP - AP Golcza 4:0

Turniej w Szreniawie Galeria

W Kluczach do rozgrywek turniejowych przystąpiło 5 drużyn - OKS Słowik Olkusz, AP Przemsza Klucze I, AP Przemsza Klucze II, SSL Wielmożanka Wielmoża oraz WAP.
Turniej był rozgrywany na takich swych zasadach jak w Szreniawie. Tym razem nasza drużyna zanotowała dobry wynik wygrywając trzy spotkania i doznając tylko jednej porażki. Ostatecznie zajęliśmy 2 miejsce po dobrej i ładnej grze.
W pierwszym meczu z OKS Słowik Olkusz w nasze szeregi wkradło  się zdenerwowanie a niepotrzebna presja wyniku wpłynęła na jakość i płynność gry. Skrzętnie wykorzystała to drużyny z Olkusza, która wygrała bardzo wyrównane spotkanie 3 : 2. W kolejnych spotkaniach było już znacznie lepiej. W drugim meczu WAPowicze wygrali z AP Przemsza Klucze II 6 : 1, kolejnym naszym przeciwnikiem była I drużyną z Klucz, którą pokonaliśmy po dobrej grze 3 : 1. Wynik ostatniego spotkania z Wielmożanką Wielmoża 2 : 0 dopełnił dzieła niczym wisienka na turniejowym torcie.

Oba turnieje przebiegały w duchu zdrowej, sportowej rywalizacji, nie brakowało zaciętych pojedynków a uczestnicy prezentowali wysoki poziom umiejętności i zaangażowania.
Dziękujemy chłopcom za sportową walkę i wiele pozytywnych emocji towarzyszących ich występom.

29.04.2015

WYNIK NIEADEKWATNY DO GRY - BEZBRAMKOWY REMIS MŁODZIKÓW.

26.04.2015 r. w upalną niedzielę odbyła się trzecia kolejka I Ligii Okręgowej D1 Młodzików. Tym razem przeciwnikiem naszej drużyny był znany klub - Prądniczanka Kraków. WAP - Młodzi przebojem przystąpiła do tego spotkania jako lider grupy z kompletem punktów. Gdybyśmy oceniali ten mecz pod względem statystyk ta ocena wypadłaby na korzyść WAPu. Częściej byliśmy przy piłce, dłużej ją rozgrywaliśmy, więcej stworzyliśmy sytuacji podbramkowych w tym tzw. stuprocentowych. Jednak drużyna Prądniczanki grając u siebie chciała udowodnić, że jest zespołem z ambicjami.
W pierwszej połowie dwie znakomite sytuacje - niczym replay z meczu z Wawelem - miał nasz najlepszy strzelec Jakub Grela, który za pierwszym razem w sytuacji sam na sam nie trafił w bramkę, a za drugim na przeszkodzie stanął bramkarz drużyny gospodarzy.
W czasie całego spotkania długo i dokładnie rozgrywaliśmy piłkę, wymieniając przy tym dużo podań (pod tym względem najlepsze spotkanie). Stwarzaliśmy sobie wiele sytuacji skrzydłami jednak brakowało postawienia przysłowiowej kropki nad "i" czyli tego ostatniego podania, po którym partner mógłby zdobyć bramkę.
W drugiej połowie gra troszeczkę "siadła", co nie przeszkodziło naszym zawodnikom w stworzeniu kilku sytuacji bramkowych. Najpierw pojedynek sam na sam przegrał, po raz drugi w tym spotkaniu, Jakub Grela a kilka minut później solową akcją popisał się Kacper Januszek, po którego strzale piłka minimalnie ominęła słupek.
Końcowy gwizdek sędziego oznaczał zatem bezbramkowy remis i pozostawił niedosyt - cóż jak wszyscy dobrze wiemy, mecz wygrywa się strzelając bramki a nie stwarzając sytuacje bramkowe. Jednak dla nas ten remis smakuje jak zwycięstwo, ponieważ zdobyliśmy go na wyjeździe z wymagającym przeciwnikiem i w dużym jak na ten okres upale.
Dziękujemy naszym chłopakom za ogromną ambicję, zaangażowanie oraz determinację w walce o zwycięstwo do końcowego gwizdka sędziego.
Cieszy postawa oraz rosnąca forma WAPowiczów, która jest wykładnikiem wspólnej, ciężkiej pracy zawodników, trenerów i rodziców wiernie dopingujących swoje pociechy.
Warto zatem przypomnieć, że w szkoleniu dzieci ważna jest poza techniką, koordynacją i taktyką - dobra zabawa. Młody zawodnik musi mieć radość z gry w piłkę nożną a nie stresować się presją wyniku.
Dziękujemy drużynom za stworzenie dobrego widowiska a gospodarzom za sportową postawę.

Prądniczanka Krakow - WAP Młodzi przebojem Galeria

22.04.2015

Konsekwentna gra drogą do kolejnego zwycięstwa

Drugi mecz w I Lidze Okręgowej D1 Młodzików tego sezonu odbył się w niedzielę 19 kwietnia o godzinie 11.00 na wolbromskim stadionie. Do sportowej rywalizacji po przeciwnych stronach boiska stanęli tym razem piłkarze z Siemacha - Progres II Kraków oraz WAP Młodzi przebojem.
Początek spotkania był w wykonaniu gospodarzy nieco nerwowy, przez co drużyna z Krakowa stworzyła sobie kilka dogodnych sytuacji do strzelenia bramki. Jednak w tym dniu znakomicie dysponowany nasz bramkarz Jakub Szklarski nie dał się zaskoczyć zawodnikom gości. Gospodarze długo szukali możliwości stworzenia sobie dogodnej sytuacji do strzelenia bramki. Dwie znakomite sytuacje miał Jakub Grela jednak przy pierwszej źle trafił w piłkę a w drugiej przeszkodził mu bramkarz drużyny gości. Ponadto kilka bardzo groźnych strzałów z dystansu oddali: Kacper Januszek, Bartek Ciepał oraz Michał Kur. Pierwsza połowa - bardzo wyrównana - zakończyła się wynikiem 0:0.
Po zmianie stron to gospodarze nadawali ton grze, raz po raz niepokojąc bramkarza gości. Jakub Grela dwukrotnie przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Progresu, nie wykorzystując tym samym dogodnych sytuacji strzeleckich. W 44 minucie meczu po faulu na naszym napastniku sędzia podyktował rzut karny. Pewnym wykonawcą jedenastki okazał się kapitan drużyny Kacper Januszek. Niespełna dwie minuty później składną akcję prawą stroną zakończył celnym strzałem Jakub Grela podwyższając wynik spotkania na 2: 0.
W końcówce meczu przypadkowa ręka naszego obrońcy doprowadziła do kolejnego rzutu karnego, tym razem dla Progresu Kraków. Jakub Szklarski przegrał pojedynek z zawodnikiem gości, co jednak nie zmieniło faktu, że pozostał bohaterem spotkania, ponieważ broniąc wiele naprawdę trudnych piłek, utrzymał koncentrację i czyste konto prawie do końca spotkania. "WAPowicze" stworzyli sobie jeszcze kilka dobrych akcji, jednak do ostatniego gwizdka sędziego, wynik już nie uległ zmianie i mecz zakończył się zwycięstwem WAPu 2:1. Mecz z Siemacha - Progres II Kraków nie był łatwym spotkaniem. Z jednej strony silny wiatr, z jakim przyszło grać zawodnikom, z drugiej ambitna postawa rywali. Ta niedziela była zatem dla nas kolejną bardzo ważną lekcją.
Jak zawsze dziękujemy naszym wiernym kibicom, którzy zagrzewali młodych piłkarzy do walki. Już w niedzielę kolejny mecz ligowy, WAP - Młodzi przebojem zmierzy się na wyjeździe z zespołem Prądniczanka Kraków - życzymy powodzenia

Wolbromska Akademia Piłkarska - Młodzi przebojem występowała w składzie: w bramce -Jakub Szklarski; w obronie - Bartek Ciepał, Dawid Mendak, Jakub Rdest;
Na ławce rezerwowych znaleźli się: Kacper Gil, Kamil Dziubdziela, Kacper Duch, Emil Maciora, Szymon Haberka.

Siemacha - Progres II Kraków - WAP Młodzi przebojem Galeria

20.04.2015

Charytatywny Turniej w Olkuszu

12.04.2015 nasza najmłodsza drużyna wzięła czynny udział w turnieju charytatywnym na rzecz chorego Wojtusia.
Tego dnia na parkiecie hali MOSiR w Olkuszu pojawiło się osiem bardzo dobrych drużyn. Wolbromskie Skrzaty trafiły do grupy "A" wraz z drużynami: AP Mam Talent Krzeszowice, OKS Słowik Olkusz oraz zaprzyjaźnionym klubem GKS Katowice. Pierwszym rywalem naszego zespołu była drużyna AP Mam Talent Krzeszowice. Mecz nie ułożył się po naszej myśli a wręcz okazał się pechowym dla naszej drużyny. Po strzale zawodnika z Krzeszowic nasz bramkarz nie miał szans na skuteczną obronę i musiał wyciągać piłkę z siatki. Był to jedyny strzał na naszą bramkę, jaki oddała drużyna przeciwna, tym bardziej szkoda, że pomimo wielu prób i okazji ambitni WAPowicze nie zdołali zmienić niekorzystnego dla nich wyniku spotkania. Po tej porażce chłopcy wyszli mocno zmotywowani na drugi mecz ze Słowikiem Olkusz. Po pięknych akacjach i bramkach nasza drużyna odniosła pierwsze cenne zwycięstwo 5 : 0. Bramki dla naszego zespołu zdobywali 3 x Kamil Płowiec oraz 2 x Kornel Urbański, dla którego były to pierwsze turniejowe trafienia w barwach naszej Akademii. Trzeci mecz był meczem o wyjście z grupy. Naszym przeciwnikiem była drużyna GKS Katowice. Wolbromskie "Przedszkole Piłkarskie" pewnie pokonało sportowego rywala 3:0, a wynik tego spotkania ustalił bardzo skuteczny tego dnia Kamil Płowiec, zdobywając tym samym kolejnego hattricka. Po dwóch zwycięstwach i jednej przegranej nasza drużyna awansowała do kolejnej grupy tzw. Grupy Żółtej gdzie czekały na nas AP Mam Talent Krzeszowice, Słowik Olkusz II oraz Ciufcia Chrzanów. Niekorzystny dla nas wynik meczu rozegranego w fazie grupowej z AP Mam Talent Krzeszowice został przepisywany przez organizatora turnieju, co wykluczyło rozegranie rewanżowego meczu z Krzeszowicami w fazie finałowej. Pierwszy mecz w tej grupie zagraliśmy z Ciufcia Chrzanów gdzie po wielu nieskutecznych akcjach bramkowych naszej drużyny padł wynik bezbramkowy. Kolejnym przeciwnikiem był Słowik Olkusz II, z którym również zremisowaliśmy jednak tym razem był to remis bramkowy - 1:1. Kolejnego gola do swojej listy bramek dopisał Kamil Płowiec.
Po tym meczu oraz niefortunnej decyzji o przepisywaniu wyników z meczów fazy grupowej, było już wiadome, że nasza drużyna zajęła tak bardzo nielubiane przez wszystkich sportowców 4 miejsce.
Biorąc pod uwagę silnie obsadzony turniej należy szczerze powiedzieć, że jest to duży sukces najmłodszej drużyny WAP - Młodzi przebojem. Na pochwałę zasługuje również Kamil Płowiec, który okazał się najlepszym strzelcem turnieju zdobywając aż 7 goli.

- Duże brawa należą się całej drużynie bo każdy zawodnik dał z siebie wszystko na tym turnieju. Chłopcy zostawili dużo serca na boisku i przyczynili się do wysokiego miejsca naszej drużyny. Emocji nie brakowało na boisku jak i na trybunach. Rodzice mogli z duma oglądać swoje dzieci walczące i strzelające piękne bramki oraz kapitalne interwencje młodych bramkarzy. Nasi najmłodsi zawodnicy tego dnia zebrali bardzo dużo doświadczenia grając z tak dobrymi zespołami. Ważne jest to, że dla nich to była również dobra zabawa, a to doświadczenie będzie na pewno procentować w przyszłości - powiedział trener Grzegorz Smolak.

WAP Młodzi Przebojem wystąpił w składzie:
Milan Maroszek, Mateusz Mucha, Nikolas Pielka, Olaf Witkowski, Radek Sikora, Dawid Imiołek, Adaś Kossakowski, Kornel Urbański, Kamil Płowiec.

Charytatywny Turniej w Olkuszu Galeria

17.04.2015

W dniu 11 kwietnia 2015 r. nasze Stowarzyszenie otrzymało biurko, regał i witrynę. Ofiarowane przedmioty będą stanowiły częściowe wyposażenie siedziby Akademii, mieszczącej się przy ul Skalskiej. Meble zostały nam przekazane przez firmę:

Dziękujemy bardzo

PANU TOMASZOWI ROGALOWI

za nieodpłatne przekazanie i dostarczenie mebli.

Zostaną one wykorzystane do wyposażenia pomieszczeń siedziby,

Wolbromskiej Akademii Piłkarskiej - Młodzi przebojem,

- jesteśmy Panu bardzo wdzięczni za okazaną pomoc, zaangażowanie

i wsparcie działań naszego Stowarzyszeni.

Zarząd, Trenerzy i Adepci

Wolbromskiej Akademii Piłkarskiej - Młodzi przebojem

ZWYCIĘSTWO MŁODZIKÓW NA DOBRY POCZĄTEK

Sobotni poranek 11.04.2015 r. przywitał nas wszystkich tak bardzo wyczekiwanym pięknym słoneczkiem, które towarzyszyło piłkarzom obu zespołów przez cały inauguracyjny mecz Małopolskiej Super Ligii.

W pierwszym swoim spotkaniu piłkarze WAP-u rozgromili swoich rówieśników z Wawelu Kraków 5 : 0. Nasi zawodnicy od początku meczu bardzo chcieli zagrać dobre spotkanie, zgarnąć 3 punkty, ale przede wszystkim pokazać, że jako beniaminek nie przyjechali jedynie na wycieczkę.

Od pierwszych minut meczu niepodzielnie rządzili na boisku, zdecydowanie atakując bramkę przeciwnika. Trzy razy do siatki rywala w pierwszej połowie spotkania trafił Jakub Grela zaliczając tym samym klasycznego hat-tricka, po jednym trafieniu dołożyli Kacper Januszek i Kacper Sarecki. Druga połowa nie przyniosła nam tyle emocji co pierwsza, gdzie poza dwoma sytuacjami WAPowiczów działo się niewiele. Nasi przeciwnicy w całym meczu mieli kilka szans na strzelenie honorowego gola, ale Jakub Szklarski oraz broniący w drugiej połowie meczu Kacper Gil, świetnie interweniowali w naszym polu karnym, broniąc światła bramki.

- Debiutująca w Super Lidze drużyna Młodzików stanął na wysokości zadania. Każdy zasługuje na pochwałę bo przy wysokiej temperaturze i zmęczeniu nikt z drużynie nie odpuszczał choć na chwilę. Bardzo liczę na swoich zawodników są to bowiem chłopcy pełni zapału i chęci do pracy, którzy mają szansę osiągnąć wiele - powiedział trener Paweł Neter.

Już w niedzielę 19.04.2015 r. kolejny mecz, tym razem na wolbromskim boisku i z bardzo wymagającym przeciwnikiem AS PROGRES Kraków - pamiętajcie zatem, że zwycięstwa cieszą, ale od nich ważniejszy jest styl gry, mądrze rozegrane piłki i dobra komunikacja na boisku - trzymamy kciuki !!!!!!!!!

W meczu zagrali: Jakub Szklarski, Kacper Gil, Jakub Grela, Kacper Januszek, Michał Kur, Kacper Sarecki, Dawid Mendak, Jakub Rdest, Jakub Ptak, Bartosz Ciepał, Kacper Duch, Emil Maciora, Szymon Haberka.

Linki :

Copyright 2012-2015 by Kałwa Paweł | ptkalwa@gmail.com | Data ostatniej aktualizacji : 21.05.2015 17:14