Aktualności :

  23.09.2016


SEZON TRAMPKARZY ROZPOCZĘTY

03.09.2016 r zawodnicy WAP- Młodzi przebojem rozpoczęli rozgrywki w II Lidze Okręgo­wej Trampkarzy. Pierwszy mecz nasza drużyna miała rozegrać w Krakowie z tamtej­szym Wawelem. Jak wielkie było nasze zdziwienie, gdy na boisku gospodarza - Wawelu Kraków pojawił się sę­dzia i nasz zespół a gospodarz spotkania nie wyszedł na boisko. Pierw­szy mecz, pierwszy falstart i pierwsze punkty otrzymane za walkower.

Mecz drugiej kolejki WAP - Młodzi przebojem miał rozegrać także na wyjeździe z dru­żyną Słomniczanki w Słomnikach. Tym razem wszyscy dopisali i nasi chłopcy mogli po raz pierwszy zaprezentować się w no­wym sezonie - zrobili to w znakomitym stylu pokonując gospodarzy 9:0. Po okresie przygotowawczym (obóz w Zakopanem oraz 4 sparingi) byliśmy pełni optymi­zmu i nadziei na dobry start w lidze trampkarzy. Jednak zawsze pozostaje jakaś niepew­ność co do realizacji założeń taktyczno - technicznych a także obawa czy zawod­nicy będą w stanie wszystkie te założenia udźwignąć. Po meczu w Słomnikach mogliśmy głęboko odetchnąć, ponieważ plan został zrealizowany w 100%.
Od początku spotkania byliśmy lepiej zorganizowani, szybsi, agresywniejsi, stwarzaliśmy sobie wiele sytuacji do strzelenia bramki. Wynik otworzył Jakub Grela po asyście Kacpra Januszka. Do przerwy ci dwaj zawodnicy dołożyli jeszcze trzy bramki i po pierwszej połowie prowadziliśmy 4:0 ( Grela x 2, Januszek x 2).
Druga część meczu to kontynuacja bardzo dobrej gry całego zespołu uwieńczona wysokim wynikiem 9:0. Na uwagę zasługuje fakt, że wszyscy zawodnicy zagrali na wysokim pozio­mie, z pełnym za­angażowanie, bardzo ambitnie a co najważniejsze z ogromną radość z moż­liwości gry. Należy również dodać, że znakomite spotkanie rozegrał Kacper Januszek strze­lając 6 bramek i notując 2 asysty. Swoją cegiełkę dołożył również Dawid Mendak poko­nując bramkarza go­spodarzy z rzutu karnego.

W trzeciej kolejce zdobywamy kolejne trzy punkty po drugim już walkowerze, ponie­waż drużyna Michałowianki Michałowice nie przyjechała do Wolbromia. Jednak punkty zdo­byte bez sportowej rywalizacji na boisku nie cieszą tak bardzo - dlatego mamy nadzieję, że były to ostanie punkty zdobyte w takiej formie.

Skład WAP - Młodzi przebojem w meczu ze Słomniczanką: Gil K., Ptak J., Mendak D., Rdest J., Ciepał B., Maciora E., Duch K., Haberka Sz., Sarecki K., Grela J., Januszek K. Grali również: Czopek J., Szlachta K., Sułkowski W., Nocoń Sz.


53. Sezon trampkarzy rozpoczęty GaleriaLIGA MŁODZIKÓW WAP - KMITA ZABIERZÓW 2 : 2


  18.09.2016


DERBY WOLBROMSKICH ORLIKÓW WAP WOLBROM - PRZEBÓJ WOLBROM.

10.09.2016 r. na wolbromskim orliku rozegrano derbowy mecz ligowy. Gra była zacięta lecz jednostronna, młodzi piłkarze zostawili bardzo dużo potu i zdrowia na boisku. WAP-owicze zmieniali taktykę oraz skład, by trener mógł dokonać poprawek w ustawieniu oraz sprawdzić na boisku zawodników. Bardzo duże brawa dla młodych piłkarzy oraz trenera z Przeboju Wolbrom za grę do końca, trafne uwagi dla zawodników oraz nie załamywanie rąk w trakcie trwającego meczu. Piłkarze z Przeboju próbowali z pełną determinacją zagrozić bramce WAP-u i za to gratulacje i wielkie podziękowania. Wynik nie jest istotny gdyż najważniejsze było spotkanie się drużyn, kolegów i przyjaciół z klas po przeciwnej stronie boiska. Trener WAP-u miał długą ławkę rezerwowych, niestety trener Przeboju o ile dobrze widziałem miał jednego piłkarza. Widoczna na boisku różnica w grze między drużynami, nie zmienia jednak faktu, że WIELKIE BRAWA należą się dla obu zespołów, za pokaz ambicji, zaangażowania oraz determinację. Miałem nie podawać wyniku gdyż w tym przypadku nie to jest najważniejsze, jednak ze względu na charakter meczu (spotkanie ligowe pod egidą OZPN Olkusz) podaję - WAP : WKS , Przebój" Wolbrom - wynik 0 : 29 dla WAP-u. Gratulacje dla zawodników, trenerów oraz podziękowania dla sędziego i wiernych kibiców.

Tomasz Płaszczyk
52. Derby Wolbromskich Orlików GaleriaLIGA MŁODZIKÓW WAP - KMITA ZABIERZÓW 2 : 2

Kolejny mecz rozegrany 09.09.2016 r. MŁODZIKI z Wolbromskiej Akademii Piłkarskiej - Młodzi Przebojem zremisowali 2:2 na stadionie przy ulicy Leśnej z Zabierzowem. W pojedynku dwóch równorzędnych drużyn utrata jednego zawodnika (czerwona kartka bramkarza Jakuba Płaszczyka - akcja ratunkowa) wpływa na możliwości taktyczne zespołu. Gra gości nie była zbyt fair play - po wykopie na aut naszych zawodników, by pomóc koledze leżącemu na boisku, nie otrzymujemy zwrotu piłki a po faulu, gdy nasi podchodzą by podać rękę i przeprosić, goście nie kwapią się do odwzajemnienia tego gestu - przy pełnej aprobacie swojego trenera ... GRATULACJE DLA WAP-u za grę do końca, ambicję, determinację i chęć zmiany wyniku. Graliśmy zdecydowanie zarówno w obronie jak i w ataku. Nasi atakujący zauważyli, iż przeciwnicy chcąc za wszelką cenę wygrać odsłaniali tyły, dając nam dogodne pozycje do strzelenia bramki.
Warto dodać, że w naszej drużynie było dwóch zawodników z rocznika 2006. Jeszcze raz gratulujemy :). Następnym rywalem dla młodzików będzie drużyna z Miechowa.

PS: pierwsza czerwona kartka mojego syna i brak możliwości gry w następnym meczu. Jednak mimo wszystko wyjście do napastnika warte świeczki - sam na sam, przy potencjalnym zagrożeniu utratą bramki ... a co za tym idzie przegranym meczem.

Tomasz Płaszczyk
51. Liga młodzików WAP - Kmita Zabierzów GaleriaSEZON LIGOWY ORLIKÓW ROZPOCZĘTY

Wolbromska Akademia Piłkarska - Młodzi Przebojem rozpoczęła nowy sezon Orlików. Przeciwnikiem naszych chłopców była zawsze groźna drużyna z Klucz. Tym razem WAP-owicze pokazali moc pokonując zespół gości 10:1. Zdecydowana przewaga w grze, pomysłowe akcje, zagrania techniczne sprawiły dużo radości rodzicom i dziadkom licznie zgromadzonym na wolbromskim orliku.
BRAWA I GRATULACIE dla trenera i zawodników!!!


50. Liga Orlik ow - WAP - Przemsza Klucze GaleriaSPARINGI ORLIKÓW I ŻAKÓW

Przed rozpoczęciem sezonu orliki rozegrały sparing z drużyną Bronowianki Kraków. Mecz odbył się 26.08.2016 r. w Charsznicy na orliku. Wynik 10:1 dla WAP Młodzi Przebojem pozwala mieć dobre nadzieje na przyszłość. W tym samym dniu doszło również do starcia Żaków z Bronowianką Kraków - wynik 9:8 dla WAP-u.
GRATULACJE przygotowanie do sezonu w 100% spełniło oczekiwania :)


49. Spring Orików i Żaków Galeria  24.07.2016


OBÓZ SPORTOWY 2016 - JUŻ ZA NAMI

Tradycyjnie, jak co roku Wolbromska Akademia Piłkarska - Młodzi przebojem, zorganizowała sportowy obóz letni. Tym razem do grupy Orlików, Młodzików i Trampkarzy dołączyła grupa najmłodszych podopiecznych Akademii wraz ze swoimi rodzicami.
Najważniejszym celem, jaki stawialiśmy przed tym przedsięwzięciem było szkolenie sportowe grup, drugim celem - równie ważnym - była wzajemna integracja. Z dumą możemy obiektywnie stwierdzić, że cele te zostały osiągnięte.
Miejscem obozu było malownicze Zakopane. Obiekt ,Wynajem Pokoi z wyżywieniem Gał Jan" na Harendzie, zapewniał uczestnikom wszystko to, czego potrzebowali podczas pobytu. Ośrodek był miejscem wypoczynku, spożywania posiłków, gier i zabaw oraz zajęć teoretycznych.
Dzięki dopisującej pogodzie starsze grupy mogły sobie pozwolić na dwie sesje treningowe dziennie. Ważnym aspektem zajęć był progres sportowy, który dzięki rzetelności i zaangażowa­niu trenerów oraz ciężkiej pracy zawodników, został osiągnięty.


44. Obóz grupa starsza - Trening Galeria


Uczestnicy obozu także poza treningami aktywnie spędzali czas wolny, bowiem zwiedzanie oko­lic również wymagało odpowiedniej kondycji sportowej. Organizatorzy przygotowali zawod­nikom liczne atrakcje. Grupa młodsza podczas 4-dniowego pobytu zaliczyła wędrówkę do naj­dłuższej i jednocześnie największej po polskiej stronie Tatr - Do­liny Chochołowskiej. Na szlaku napotkali różne ciekawostki przyrodnicze a także mieli okazję do podziwiania malowniczych krajobrazów. Piękne górskie widoki mogli również podziwiać z Gubałówki oraz odpocząć po trudach zwiedzania na Kąpielisku na Polanie Szymoszkowej. Dwukrotnie uczestniczyli w kino­wych seansach filmowych a w drodze powrotnej doskonale bawili się w Rodzinnym Parku Roz­rywki Rabkoland.
Grupa starsza przebywająca 7 dni w Zakopanem uczestniczyła w seansie filmowym, zaliczyła Dolinę Gąsienicową i zdobyła szczyt Sarniej Skały. Te piękne miejsca wzbudzały ogromny za­chwyt szczególnie u osób, które pierwszy raz spędzały czas w górach. Podczas odpoczynku i relaksu wesoło spędziła czas w Kręgielni Aqua Parku oraz na basenach COS-u. Ponadto w pięk­nych okolicznościach przyrody skorzystali z atrakcji Parku Linowego ,Złota Grań" na Guba­łówce, gdzie przełamali lęk i własne słabości, a przede wszystkim uwierzyli w swoje umiejętno­ści. W drodze powrotnej fani popularnych gier video mogli oderwać się od ekranu komputera i na żywo doświadczyć emocji pola walki oraz sprawdzić swoją kondycję i wytrzymałość fizyczną na arenie do laserowego paintballa.


Obóz w Zakopanem przeszedł już do historii, ale z pewnością wspomnienia po nim gościć będą jeszcze długo w sercach wszystkich uczestników. Podczas trwania całego obozu sportowego było wiele miłych i przyjemnie spędzonych chwil, których nie sposób wymienić. Mamy nadzieję, że włożony wysiłek i ciężka praca podczas treningów, zaowocuje sukcesami w dalszej karierze wszystkich naszych sportowców.
Wszystkim piłkarzom oraz rodzicom dziękujemy za zaufanie oraz wspólnie spędzone sportowe chwile - Zarząd WAP - Młodzi przebojem

  13.07.2016


TURNIEJ ŻAKÓW Z OKAZJI DNIA DZIECKA.

W niedzielę, 5 czerwca, na boiskach Com-Com Zone w Nowej Hucie odbył się już po raz dwunasty Turniej Piłki Nożnej o okazji Dnia Dziecka. Naszą Akademię reprezentowały dwie drużyny żaków. Chłopcy z rocznika 2007 z bramkarzem z 2008 roku oraz drużyna składająca się z chłopców urodzonych w 2008 roku. Starszy skład został przydzielony do grupy z drużynami: Słowik Olkusz 2, AS Progres 3 oraz Unia Oświęcim 2 natomiast nasza młodsza drużyna trafiła do grupy z zespołami: AP Bonito, Krakus Nowa Huta oraz Wisła Kraków 2.
Rocznik 2008 pierwszy mecz rozegrał z drużyną - Krakus Nowa Huta. Mimo naszej przewagi w pierwszej połowie nie potrafiliśmy zamienić stwarzanych sytuacji na bramkę. Niestety niewykorzystane sytuacje się mszczą i drużyna przeciwna po szybkich kontrach strzeliła nam 3 bramki. W drugim meczu naszym przeciwnikiem był zespół AP Bonito. Również w tym meczu WAP dominował na boisku, ale niemoc strzelecka dalej trwała i mimo wielu okazji do zdobycia gola nasze konto bramkowe wynosiła zero. Natomiast nasi przeciwnicy wzorowo wykorzystywali nasze nawet najmniejsze błędy, ustalając wynik spotkania na 3:0 dla AP Bonito. Ostatni mecz tego turnieju zagraliśmy z drużyną Wisły Kraków. Mimo wcześniejszych porażek WAP-owicze nie przestraszyli się rywala i grali swoją piłkę zagrażając bramce przeciwnika. Po kilku ciekawych akcjach wreszcie udało się zdobyć upragnionego gola, którego wykonawcą był Kacper Łyczak. Po drugiej bramce zdobytej przez Piotra Kosałkę sędzia zakończył zwycięski dla nas mecz (2:0). Najlepszym zawodnikiem naszej grupy został przedstawiciel WAP-u Kornel Urbański
Skład WAP - Młodzi przebojem rocznik 2008: Patryk Costello, Adaś Kossakowski, Piotr Kosałka, Dawid Myszor, Kornel Urbański, Kacper Łyczak, Mikołaj Knap
Rocznik 2007 w swoim pierwszym meczu zmierzył się z drużyną AS Progres Kraków. Mecz przebiegał pod nasze dyktando i już po pierwszej akcji naszego zespołu pod bramką przeciwnika, gola zdobywa Franek Pluta. Pobudzeni pierwszym golem rozgrywamy ciekawe spotkanie zakończone wynikiem 3:0 dla WAP-u. Bramki zdobywali: 2 x Franek Pluta i 1 x Kamil Płowiec. Po zwycięstwie w pierwszym spotkaniu chłopcy przystąpili do meczu z Unią Oświęcim 2. Obiektywnie należy stwierdzić, że mecz stał na bardzo wysokim poziomie a obecnych kibiców zachwycały poczynania młodych piłkarzy na boisku. Drużyna WAP-u pokazała drzemiący w nich potencjał prezentując ciekawy dziecięcy futbol. Jedynie brak szczęścia przyczynił się do końcowego wyniku spotkania 4:3 dla Unii. Bramki dla WAP-u strzelali: Olaf Witkowski, Kamil Płowiec oraz Franek Pluta. Trzecim, ostatnim meczem tego turnieju był mecz ze Słowikiem Olkusz, w którym nasza drużyna zrehabilitowała się za wcześniejszą pechową porażkę i ograła drużynę Słowika 4:1. Bramki zdobywali: Kamil Płowiec, Franek Pluta, 2 x Olaf Witkowski. Tak nasza drużyna zakończyła turniej w Krakowie prezentując kibicom swoje coraz większe umiejętności piłkarskie oraz żywiołowy, pełen zaangażowania futbol.
Skład WAP - Młodzi przebojem rocznik 2007 - Milan Maroszek, Mateusz Czerwik, Olaf Witkowski, Mateusz Marchajski, Kamil Płowiec, Franek Pluta


38. Turniej Żaków z okazji Dnia Dziecka Galeria  13.07.2016


TURNIEJ W CHECHLE

Dnia 11.06.2016 r. w Chechle odbył się turniej - IV CENTURIA CHAMPIONSHIP 2016. Drużyna z WAP-u wystąpiła w następującym składzie: Kacper Duch, Wojciech Sułkowski, Bartosz Paszczela, Emil Maciora, Maciej Pałka, Szymon Haberka, Kamil Szlachta, Kamil Balin, Mateusz Robak, Kacper Mucha, Antoni Mól. Pierwszy mecz turnieju WAP-owicze zagrali z Piliczanką Pilica, mecz zakończył się bezbram­kowym remisem. Wynik sprawiedliwy, choć obiektywnie należy uznać lekką prze­wagę drużyny z Pilicy. Kolejnym rywalem w tym turnieju był zespół z Zawiercia KS Kro­mołów. WAP nie dał przeciwnikowi żadnych szans wygrywając mecz 3:0. Trzeci mecz gramy z Ma­szycanką Maszyce i po bardzo dobrej grze wygrywamy 1:0. Następnym rywalem WAP-owi­czów była drużyna z Sułoszowej. Mimo bardzo dobrej gry i ogromnej przewagi nad zespołem Prądnika chłopcy nie potrafili strzelić rywalom bramki a wynik został taki jak przed pierw­szym gwizdkiem sędziego. Ostatnie spotkanie WAP-u z Centurią decydowało o miejscu w tabeli. Wygrana WAP-u gwarantowała pierwsze miejsce, remis drugie a przegrana ozna­czała najniższe miejsce na podium. Po efektownej grze w poprzednich spotkaniach WAP wy­dawał się faworytem meczu. Ranga meczu i towarzysząca mu trema sprawiła, że nasza dru­żyna zagrała słabe spotkanie ulegając gospodarzowi turnieju 1:3, co było następstwem trze­ciego miejsca w tabeli. Na uwagę zasługuje fakt, że najlepszym zawodnikiem w turnieju zo­stał wybrany nasz zawodnik Wojciech Sułkowski, najlepszym strzelcem okazał się zawodnik z Centurii Dawid Nowak a najlepszym bramka­rzem Łukasz Bień z Sułoszowej. Turniej orga­nizacyjnie był świetnie przygotowany, zawod­nicy dostali medale, puchary i ciepły posiłek. Dziękujemy za Zaproszenie !!!

WAP WOLBROM - PILICZANKA PILICA 0-0

KS KROMOŁÓW - WAP WOLBROM 0-3
Bartosz Paszczela 2
Szymon Haberka 

WAP WOLBROM - MASZYCANKA MASZYCE 1-0
Bartosz Paszczela

PRĄDNIK SUŁOSZOWA - WAP WOLBROM 0-0

WAP WOLBROM - CENTURIA CHECHŁO 1-3
Wojciech Sułkowski

TABELA KOŃCOWA TURNIEJU
1. CENTURIA CHECHŁO 13 PKT
2. PRĄDNIK SUŁOSZOWA 8 PKT
3. WAP WOLBROM 8 PKT
4. PILICZANKA PILICA 7 PKT
5. KS KROMOŁÓW 4 PKT
6. MASZYCANKA MASZYCE 1 PKT36. Turniej w Chechle GaleriaWAŻNY AWANS MŁODZIKÓW

W ostatnim czasie drużyna Młodzików WAP-u rozegrała kolejne spotkania ligowe. Młodzi WAP-owicze zmierzyli się z takimi drużynami jak: Piliczanka Pilica, Wierbka Pilica, IKS Olkusz, Spójnia Osiek, Leśnik Gorenice i OKS Słowik Olkusz. Były to bardzo dobre mecze, stojące na wysokim poziomie, w większości bardzo emocjonujące, w których zawodnicy WAP-u pokazali swoje umiejętności, charakter i wielkie ambicję.
Na zakończenie rundy Młodziki WAP - Młodzi przebojem zajęli pierwsze miejsce w rozgrywkach Ligi Olkusz i awansowali do Ligi Krakowskiej, osiągając przewagę 9 pkt nad drugim w tabeli OKS Słowik Olkusz. Zdobyli 91 bramek - tracąc 28. Niezmiernie cieszy fakt, że WAP-owicze zagrali rundę rewanżową na wyższym poziomie i byli zespołem niepokonanym od 20 kolejek. Wszyscy zawodnicy z rocznika 2003-2005 mieli swój wkład w ten awans i wszystkim należą się szczere gratulacje.
Podsumowując, dziękuje zawodnikom - za charakter, zaangażowanie, ambicje i wole walki jak również za systematyczność na treningach a przede wszystkim za świetną atmosferę, jaka panuje w  drużynie TAK TRZYMAĆ !!! Dziękuję Rodzicom - za pomoc w organizowaniu meczów jak i zdrowy doping podczas rozgrywek. Dziękuję również wszystkim Kibicom WAP Młodzi Przebojem - podsumował trener Mariusz Porębski

16.05.2016 r 
WAP MŁODZI PRZEBOJEM - PILICZANKA PILICA  2:1
bramki dla WAP-u: Kacper Duch, Wojciech Sułkowski


23.05.2016 r. 
WIERBKA PILICA - WAP MŁODZI PRZEBOJEM   3:9
bramki dla WAP-u: Szymon Nocoń 4, Wojciech Sułkowski 2, Kamil Szlachta, Kamil Balin,
Maciej Pałka

13.06.2016 r 
IKS OLKUSZ - WAP MŁODZI PRZEBOJEM   1:4
bramki dla WAP-u: Wojciech Sułkowski 4

16.06.2016 r 
WAP MŁODZI PRZEBOJEM - SPÓJNIA OSIEK 5:0
bramki dla WAP-u: Antoni Mól, Wojciech Sułkowski 4

21.06.2016 r
WAP MŁODZI PRZEBOJEM - LEŚNIK GORENICE  11:0
bramki dla WAP-u: Wojciech Sułkowski 4, Maciej Pałka 3, Szymon Haberka 2, Antoni Mól, Emil Maciora

23.06.2016 r 
OKS SŁOWIK - WAP MŁODZI PRZEBOJEM  2:2
bramki dla WAP-u: Antoni Mól, Wojciech Sułkowski37. Ważny awans młodzików GaleriaEFEKTOWNE ZWYCIĘSTWO NA ZAKOŃCZENIE SEZONU

12.06.2016 r. WAP - Młodzi przebojem w efektowny sposób pożegnała się z wolbromskimi kibicami wygrywając z Wawelem Kraków 9:0.
Do przerwy grając trochę ospale, wolno i nieskutecznie potrafiliśmy jednak stworzyć sobie kilka sytuacji podbramkowych, z czego trzy wykorzystaliśmy. W 14 min. J. Grela głową, a w 17 i 30 min. niezawodny Olek Pabiańczyk sprawili, że na przerwę schodziliśmy prowadząc 3:0.
Po zmianie stron i chwilowej przewadze gości, WAP ponownie rozpoczął festiwal strzelecki, w którym pokazał swoją najmocniejszą stronę, czyli grę w ataku.
W tym festiwalu uczestniczyli:
45' J. Świda
54' M. Kur
63' A. Pabiańczyk
65' J. Grela
66' K. Januszek
68' M. Kur
I tak na zakończenie sezonu nasi Trampkarze podziękowali najwierniejszym kibicom efektownym zwycięstwem. Grad pięknych bramek, strzelanych po składnych akcjach był osłodą na zakończenie sezonu, po którym pozostanie niedosyt.

Dziękuję wszystkim zawodnikom, którzy grali w meczach trampkarzy, za ich zaangażowanie, ambicję, wolę walki a przede wszystkim za ich znakomitą postawę na boisku i poza nim. Udowodniliście, że pokładane w Was nadzieje są nadziejami na przyszłość.
Dziękuję również wszystkim rodzicom za pomoc przy rozgrywaniu meczów, za ich doping oraz wsparcie w trudnych momentach tego sezonu, dziękuję wszystkim kibicom, którzy dopingowali WAP - Młodzi przebojem. WIELKIE DZIĘKI!!! - podsumował trener trampkarzy Paweł Neter


35. WAP - Wawel Kraków Galeria


Skład WAP - Młodzi przebojem:
K. Gil, J. Ptak, D. Mendak, J. Rdest, B. Ciepał, J. Świda, K. Sarecki, M. Kur, J. Grela, K. Duch, A. Pabiańczyk
Rezerwa:
K. Wroński, K. Januszek, K. Szlachta, Sz. Nocoń, Sz. Haberka K.

KONIEC MARZEŃ

W słoneczne popołudnie 07.06.2016 r na stadionie w Olkuszu nasi zawodnicy mogli dokonać historycznego dla naszej szkółki awansu do I Ligii Małopolskiej Trampkarzy. Tak się jednak nie stało, historia zatoczyła koło i kolejny raz straciliśmy szansę gry w elicie.
Przeszło rok temu, grając przedostatni mecz u siebie z prowadzącym (punkt przewagi) Krakusem Nowa Huta i prowadząc do przerwy 4:0 grając jedno z najlepszych spotkań pozwoliliśmy przeciwnikowi wydrzeć w końcówce meczu pewne zwycięstwo remisując ostatecznie 4:4.
Tym razem ,Słowik" Olkusz okazał się lepszym zespołem wygrywając 3:2, tym samym pozbawiając nas praktycznie szans na awans.
Mecz mógł się ułożyć dla nas znakomicie, ponieważ w pierwszych 15 min. mieliśmy trzy sytuacje sam na sam z bramkarzem gospodarzy i za każdym razem przegrywaliśmy pojedynek z golkiperem ,Słowika". Na domiar złego po stałym fragmencie gry strzeliliśmy sobie samobója. To zupełnie podcięło nam skrzydła dodatkowo po stracie naszego kapitana Kacpra Januszka (kontuzja w 15 min, meczu) nasz zespół całkowicie się podłamał.
Brakowało płynności w grze, dokładności podań, maksymalnego zaangażowania, ambicji i koncentracji. Przegrywając już 3:0 potrafiliśmy się jeszcze podnieść i po bramkach Olka Pabiańczyka w 55 i 60 min. złapać kontakt z gospodarzami. Jednak to było wszystko na co stać było naszych zawodników w tym meczu, a także zabrakło czasu na wywalczenie cennego remisu.
WAP-owicze nie udźwignęli nadmiaru problemów w tym meczu, nie poradzili sobie ze stresem, z wagą tego spotkania, brakiem kapitana i dlatego zeszli z boiska pokonani przez dobrze grającego ,Słowika".

Świat się na tym meczu nie kończy, jeszcze wiele ważnych spotkań przed tymi zawodnikami, spotkań, które będą decydować o awansie bądź o utrzymaniu się w lidze.
Oby ci chłopcy grali tylko mecze o najwyższe cele i o wysoką stawkę, ponieważ na to zasługują. Swoją postawą na boisku i poza nim udowodnili, że są wielką drużyną zasługującą na szacunek i uznanie - dodał trener Paweł Neter.


34. WAP - Słowik Olkusz Galeria


Skład WAP - Młodzi przebojem:
K. Gil, B. Ciepał, J. Rdest, D. Mendyk, J. Świda, J. Ptak, K. Sarecki, M. Kur, J. Grela, K. Januszek, A. Pabiańczyk
Rezerwa:
K. Wroński, K. Duch, Sz. Nocoń, Sz. Haberka, K. Szlachta

WAŻNE ZWYCIESTWO TRAMPKARZY WAP - ,PROSZOWIANKA" PROSZOWICE 5:0

28.05.2016 r. na wolbromskim stadionie nasi trampkarze rozegrali doskonałe spotkanie, przeciwko świetnie dysponowanemu w tym dniu zespołowi ,Proszowianki" Proszowice.
Mecz stał na bardzo wysokim poziomie jak na piłkę młodzieżową, obfitował w wiele sytuacji podbramkowych, strzałów na bramkę, parad bramkarskich oraz zagrań technicznych.
Obie drużyny pokazały dojrzałą piłkę, poukładaną taktycznie, pełną schematów meczowych. Jednak, ku naszej radości, to nasz zespół wyszedł z tego pojedynku zwycięsko, pokonując rywala - tym samym udowadniając po raz kolejny, że na ,własnym" stadionie jesteśmy niepokonani.
Mecz ułożył się dla nas znakomicie - już w 7 min. Jakub Grela po indywidualnej akcji oskrzydlającej i strzale w długi róg wyprowadził nasz zespół na prowadzenie. Kolejne bramki padły w 25 i 33 min. po strzałach naszego najskuteczniejszego napastnika Olka Pabiańczyka. Po ciekawej pierwszej połowie na przerwę schodziliśmy prowadząc 3:0.
Druga połowa to popis całego zespołu. Świetna gra w obronie (zero sytuacji pod naszą bramką) oraz mądra i skuteczna gra w ataku, gdzie w 46 i 55 min. po bramkach Olka Pabiańczyka (kolejny hat-trik w tym sezonie) oraz Dawida Mendaka ustaliliśmy wynik spotkania na 5:0.

33. WAP - Proszowianka Proszowice Galeria


Skład WAP - Młodzi przebojem:
Gil K., Ciepał B., Mendak D., Rdest J., Świda J., Ptak J., Sarecki K., Kur M., Grela J., Januszek K., Pabiańczyk A.
Rezerwa:
Wroński K., Duch K., Szlachta K., Haberka Sz., Nocoń Sz.
Archiwum 2016| Archiwum 2015 | Archiwum 2014 | Archiwum 2012-2013

KONTO AKADEMII
Bank Spółdzielczy w Wolbromiu:
89 84500005 0000 0000 3737 0002
KRS 0000402761;
NIP: 6372190477;
REGON: 122444484;


Filmy:

Linki :

Copyright 2012-2016 by WAP Młodzi przebojem | ptkalwa@gmail.com | Data ostatniej aktualizacji : 18.09.2016 19:15