KONTO AKADEMII  -  Bank Spółdzielczy w Wolbromiu:

      89 84500005 0000 0000 3737 0002
      KRS 0000402761
      NIP: 6372190477
      REGON: 122444484

III MIEJSCE W TURNIEJU SPAR W KRAKOWIE !

Po turniejach halowych nasz zespół Żaków uczestniczył w kolejnym turnieju. Tym razem nasi zawodnicy udali się do Krakowa, gdzie mogli zmierzyć się z takimi zespołami jak Cracovia oraz Wisła Kraków. Turniej został rozegrany 08.04.2017 r. na boiskach Bieżanowianki a głównym organizatorem była firma SPAR. Trafiliśmy do grupy z Wisłą Kraków, Prądni­czanką Kraków oraz Bieżanowianką.
Turniej rozpoczęliśmy od meczu z bardzo wymagającym zespołem – Wisłą Kraków. Mimo wielkiego zapału i woli walki WAP-owiczów, spotkanie to zakończyło się naszą porażką. Zdecydowanie na wynik spotkania wpłynął towarzyszący przed spotkaniem z tak utytułowa­nym zespołem stres, co skrupulatnie wykorzystali nasi rywale.

WAP – Młodzi przebojem – Wisła Kraków I 0:5

W naszym drugim meczu WAP mocno zmotywowany i podrażniony porażką chciał poka­zać że potrafi grać w piłkę. Ta sztuka im się udała i pewnie pokonali drużynę Prudniczanki. Zdobyte bramki były efektem dobrych i składnych akcji.

WAP – Młodzi przebojem – Prudniczanka Kraków 3:1 (2 x Kosałka, 1 x Łyczak)

Trzeci mecz WAP rozegrał z drużyną Bieżanowianki; również w tym spotkaniu nasza domi­nacja nie podlegała żadnej dyskusji. Dzięki tej wygranej WAP-owicze awansowali do Ligi Mistrzów gdzie w półfinałach czekała na nas drużyna Cracovii.

WAP – Młodzi przebojem – Bieżanowianka 5:1 (1 x Grela, 2 x Łyczak, 1 x Gierlach, 1 x Kosałka)

Mecz półfinałowy z drużyną Cracovii był meczem na bardzo wysokim poziomie. Zawodnicy obu drużyn zapewnili kibicom bardzo dobre widowisko stwarzając wiele sytuacji pod bramką przeciwnika. Drużyna WAP-u prezentując dobry futbol walczyła jak równy z równym. Nie­stety mimo dobrej postawy nasz zespół przegrał ten mecz tracąc bramkę w ostatnich sekun­dach spotkania.

WAP – Młodzi przebojem – Cracovia 2:3 (1 x Kosałka, 1 x Łyczak)

Ostatnim naszym meczem był mecz o III miejsce z drużyną Wisły Kraków II. Po dobrej grze naszego zespołu mecz zakończył się remisem. Do wyłonienia zwycięzcy tego spotkania po­trzebne były rzuty karne, w których WAP okazał się lepszy.
Warto nadmienić, że kontuzjowanego podczas obrony rzutów karnych naszego bramkarza zastąpił w bramce zawodnik z pola – Piotr Kosałka, który pewną obroną strzału zapewnił nam III miejsce na podium.

WAP – Młodzi przebojem – Wisła Kraków II 4:4 (2 Łyczak, 1 Kosałka, 1 Grela)

Skład WAP – Młodzi przebojem:
Igor Kot, Dawid Myszor, Piotr Kosałka, Mateusz Grela, Mateusz Mucha, Krystian Myszor, Jakub Gierlach, Adam Kossakowski, Kacper Łyczak,

Naszym Żakom należą się ogromne gratulacje. Na tle mocnych rywali pokazali się z bardzo dobrej strony. Gra z takimi rywalami jest dobrą okazją do podnoszenia swoich umiejętności, a radość z gry jeszcze większa.
Dla rodziców również należą się wielkie brawa za to, że wspierają swoje dzieci w takich me­czach i często poświęcają cały dzień aby oglądać turniejowe zmagania swoich pociech.

[Best_Wordpress_Gallery id=”9″ gal_title=”3 miejsce w turnieju spa w Krakowie”]

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com