KONTO AKADEMII  -  Bank Spółdzielczy w Wolbromiu:

      89 84500005 0000 0000 3737 0002
      KRS 0000402761
      NIP: 6372190477
      REGON: 122444484

PIERWSZA DRUŻYNA ORLIKÓW

Od rozpoczęcia Ligi Orlików E1 (starszych), drużyna WAP-u nie próżnowała rozgrywając sporą ilość meczów – w tym ligowych, sparingowych oraz turniejowych. W tym czasie zagraliśmy 7 spotkań ligowych z takimi zespołami jak: AP Gołcza, Pogoń Miechów x 2, Piliczanka Pilica x 2, TS Skalanka Skała, Bolesław Bukowno oraz w ramach treningu 3 mecze sparingowe z zespołami Dłubnia Jangrot -Trzyciąż x 2 oraz MKS Skała. Dodatkowo podczas przerwy miedzy meczami ligowymi uczestniczyliśmy w bardzo mocno obsadzonym turnieju, który został rozegramy w Gorlicach. Mieliśmy przyjemność zmierzyć się z drużynami takimi jak: Garbarnia Kraków, Sandecja Nowy Sącz, BSS Krosno, Global Jasło, Beskidzka AP, Dunajec Nowy Sącz, DAP Dębica i  AP 21 Kraków. Właśnie takie turnieje kształtują sportowo naszych młodych piłkarzy, którzy mogą się wiele nauczyć podczas gry z TOP-owymi zespołami z Polski. Dzięki dobrej pracy jaką wykonują podczas treningów mogą nawiązać równorzędną walkę i choć zdarzają się porażki to cieszy fakt, że wyciągają wnioski z każdej przegranej i uczą się radzenia sobie z niepowodzeniami. Dodatkowo zdobywają tak ważne doświadczenie w ocenie przeciwnika jak również w stosowaniu się do piłkarskich przepisów gry i wielu innych sytuacji.
W okresie prawie 2 miesięcy ci młodzi sportowcy rozegrali 20 meczy – co prawda z rożnym szczęściem – jednak jest pewne, że z każdym meczem podnoszą swoje umiejętności co jest ważniejsze od wyniku i z pewnością zaowocuje w przyszłej karierze tych zawodników.
W piłce nożnej dla dorosłych sukces mierzony jest w punktach, bramkach i pozycją w tabeli. W piłce dziecięcej są istotne zupełnie inne aspekty. Najważniejszym celem dla dzieci jest możliwość gry, doznanie uczucia szczęścia i zadowolenia. Rezultat meczu jest drugorzędny a o porażce szybko się zapomina, jeśli gra sama w sobie sprawiała przyjemność – na presję wyniku mają jeszcze czas.
Pamiętajmy, że gra w piłkę nożną u dzieci do 13 roku życia musi skupiać się tylko i wyłącznie na założeniach, potrzebach i zainteresowaniach dzieci, a nie na wynikach i mistrzostwie 🙂 W tej kategorii wiekowej wyniki są jeszcze sprawą drugorzędną, większy nacisk kładziemy na samą grę oraz doskonalenie elementów technicznych i taktycznych podczas rywalizacji z przeciwnikiem.

 
 
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com