KONTO AKADEMII  -  Bank Spółdzielczy w Wolbromiu:

      89 84500005 0000 0000 3737 0002
      KRS 0000402761
      NIP: 6372190477
      REGON: 122444484

Ważne informacje dotyczące aktualnego zakresu wizyt monitorujących oraz rekomendacje do treningów od 18 maja

W związku z aktualną decyzją rządu o przejściu od 18 maja 2020 do trzeciego etapu znoszenia ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa, Polski Związek Piłki Nożnej wznawia prowadzenie wizyt monitorujących w certyfikowanych szkółkach piłkarskich.

Od 18 maja znikają obecnie obowiązujące ograniczenia dotyczące treningów w zaledwie sześcioosobowym składzie. Premier poinformował, że w zajęciach na pełnowymiarowym boisku na świeżym powietrzu będzie mogło jednocześnie uczestniczyć 22 zawodników plus czterech trenerów. Z orlików będzie mogło jednocześnie korzystać 14 zawodników.

Wprowadzono także możliwość dzielenia boiska piłkarskiego na dwie połowy oddzielone od siebie buforem bezpieczeństwa. Jeśli wydzielimy pięciometrową strefę buforową, wtedy na jednej połowie może przebywać równocześnie 16 osób + trzech trenerów. W sumie na pełnowymiarowym boisku piłkarskim mogą przebywać w takim wariancie 32 osoby (+ sześciu trenerów).

Przebywając na obiektach o charakterze otwartym, należy pamiętać o obowiązujących zasadach bezpieczeństwa: zachowaniu dystansu społecznego, obowiązku zasłaniania twarzy (w momencie dotarcia na dany obiekt sportowy, natomiast przebywając na np. boisku nie ma obowiązku zakrywania twarzy), weryfikacji uczestników (zgłoszenie do zarządcy liczby osób wchodzących na obiekt), dezynfekcji urządzeń po każdym użyciu i każdej grupie, obowiązkowej dezynfekcji rąk dla wchodzących i opuszczających obiekt czy korzystaniu z osobistego sprzętu treningowego lub dezynfekcji po każdym użyciu. Zarazem nadal nie będzie możliwości korzystania z szatni i węzła sanitarnego (poza WC).

Więcej szczegółów można znaleźć POD TYM LINKIEM.

Nowe wytyczne ogłoszone przez rząd umożliwiają powrót do pracy w warunkach zbliżonych do normalnych. W związku z tym trenerzy monitorujący wrócą na boiska w celu obserwacji tego w jaki sposób prowadzone są zajęcia treningowe i w niemal pełnym zakresie do weryfikacji. 

W przypadku nowych wytycznych wprowadzonych przez Ministerstwo Sportu, a co za tym idzie zmian w zakresie prowadzenie treningów przez szkółki oraz przeprowadzania wizyt monitorujących, będziemy o tym na bieżąco informować w oddzielnych komunikatach.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com