TURNIEJOWA LIGA ŻAKÓW I SKRZATÓW
W niedziele 26.05.2024 r. drużyny naszych skrzatów i żaków rozegrały turniej w ramach rozgrywek Ligi Żaków i Skrzatów Podokręgu Olkusz. Organizatorem zawodów była nasza Akademia. Rozgrywki przyciągnęły największą – jak dotąd – liczbę zespołów. Do grupy skrzatów zgłosiło się 17 drużyny, które rywalizowały w trzech grupach – zaawansowanej oraz dwóch podstawowych, a do grupy żaków zgłosiło się aż 21 drużyny rywalizujących również w jednej grupie zaawansowanej i dwóch grupach podstawowych.
Do Turnieju Skrzatów przystąpiły dwie drużyny WAP-u. WAP-owicze grający w grupie zaawansowanej rywalizowali z drużynami: AP Bukowno, KS Legion Bydlin, MKS Pogoń Miechów oraz ULKS Centuria Chechło, a zawodnicy z grupy podstawowej z zespołami: MKS Pogoń Miechów, AP Srebrni Olkusz, Spójnia Osiek oraz AP Gołcza.
W Turnieju Żaków WAP wystawił jedną drużynę w grupie zaawansowanej oraz aż trzy zespoły w grupie podstawowej w tym jedną drużynę dziewczyn.
Dwie drużyny żaków starszych oraz drużyna dziewczyn WAP-u zagrały łącznie 17 meczów – w grupie zaawansowanej z zespołami: Ospel Wierbka, Promień Przeginia oraz Słowik Olkusz a w grupie podstawowej z zespołami: AP Gołcza, Spójnia Osiek, APN Olkusz, AS Żarnowiec, Piliczanka Pilica, Dłubnia Jangrot Trzyciąż oraz między sobą WAP Dziewczyny i WAP Chłopcy.
Żaki młodsze stanęły naprzeciw drużynom: Trzy korony Żarnowiec, Dłubnia Trzyciąż, KS Legion Bydlin, APN Olkusz, AP Srebrni Olkusz, MKS Pogoń Miechów i Piliczanka Pilica.
Pomimo że uczestniczące w zawodach drużyny są na wczesnym etapie szkolenia i dla niektórych dzieci był to pierwszy turniej w życiu, to zaprezentowanych na murawie boiska umiejętności nie brakowało. Było wiele emocjonujących meczy, wiele radości po strzelonych bramkach i jeszcze więcej zabawy. Młodzi piłkarze byli bardzo zadowoleni z dużej ilości gry na dużej intensywności. Widać po zawodnikach, że złapali bakcyla, a gra w piłkę sprawia im ogromną przyjemność. Gratulujemy osiągniętych sukcesów i życzymy powodzenia w kolejnych turniejach.
Dziękujemy Trenerom WAP-u – Sławomirowi Pabianowi, Grzegorzowi Smolakowi oraz Jakubowi Witkowskiemu za przygotowanie boisk i organizacje zawodów.