KONTO AKADEMII  -  Bank Spółdzielczy w Wolbromiu:

      89 84500005 0000 0000 3737 0002
      KRS 0000402761
      NIP: 6372190477
      REGON: 122444484
Wolbromska Akademia Piłkarska – Młodzi przebojem

powstała 23 listopada 2011 roku. Realizujemy projekt szkolenia dzieci z zakresu piłki nożnej w formie ścisłej i zabawy. Projekt jest skierowany do dzieci z terenu Gminy Wolbrom w wieku od 5 do 16 lat, które chcą rozwinąć umiejętności techniczne, taktyczne, koordynacyjne i motoryczne.W 2012 r. Wolbromska Akademia Piłkarska – Młodzi przebojem znalazła się w gronie zwycięskich szkółek projektu – “Szkółki Piłkarskie NIVEA”. W ramach programu, została objęta patronatem Szkółek Piłkarskich NIVEA i otrzymała dostęp do wersji on-line programu szkoleniowego Akademii Ajax Amsterdam, dodatkowo została wyposażona w sprzęt sportowy stosowany we wspomnianym holenderskim klubie, a trenerzy uczestniczyli w czterodniowym szkoleniu prowadzonym przez trenerów Akademii Ajax Amsterdam, który odbył się w Opalenicy. Należy dodać, że holenderska myśl szkoleniowa należy do wiodących, a wieloletnia praktyka pozwoliła trenerom Ajaxu wypracować skuteczne metody nauczania. Trenowanie w systemie szkoleniowym Ajaxu gwarantuje najmłodszym rozwój umiejętności piłkarskich na światowym poziomie.

 

CELE STOWARZYSZENIA

– upowszechnianie kultury fizycznej i sportu;

– promowanie zdrowego trybu życia poprzez angażowanie dzieci i młodzieży do różnorodnych form aktywności ruchowej;

– uczestniczenie w imprezach sportowych organizowanych na obszarze objętym statutową działalnością Stowarzyszenia;

– kształtowanie pozytywnych cech charakteru i osobowości przez uczestnictwo w realizacji zadań sportowych Stowarzyszenia;

– nauka, edukacja, oświata i wychowanie;

– przeciwdziałanie patologiom społecznym.

SZKOLENIE

Zajęcia sportowo-rekreacyjne prowadzone są 3 razy w tygodniu przez 12 miesięcy w roku, osobno dla każdej grupy wiekowej. Latem spotykamy się na Orliku w Wolbromiu, wolbromskim Stadionie oraz na gminnych boiskach. Zimą korzystamy z Hali przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wolbromiu, Hali przy Gimnazjum nr 4 w Wolbromiu, Hali w Dłużcu oraz Zarzeczu. Podczas prowadzonych jednostek treningowych instruktorzy nauczają podstaw technicznych i taktycznych, przy pomocy najnowszych środków treningowych. Poprzez działalność Akademii Piłkarskiej młodzi adepci z pewnością rozwiną umiejętności koordynacyjne, przygotują podstawy dzięki, którym będą mogli rozwijać swoje umiejętności w drużynach młodzieżowych tworzonych przy klubach sportowych a w przyszłości, miejmy nadzieję, będą godnie reprezentować drużyny seniorskie w jak najwyższej lidze.

ROZGRYWKI MECZOWE

Akademia organizuje turnieje piłkarskie miedzy istniejącymi szkółkami oraz często uczestniczy w turniejach organizowanych przez inne szkółki z terenu naszego województwa i nie tylko. Dodatkowo w sezonie letnim i jesiennym rozgrywają mecze ligowe. Poprzez uczestnictwo w meczach ligowych, towarzyskich i turniejach o randze regionalnej i wojewódzkiej instruktorzy uczą, że należy czerpać satysfakcję z zasłużonej wygranej i godnie znosić porażki. A przede wszystkim wpajają zasady gry fair play, które są wyrazem postawy reprezentowanej na boisku, gdzie zwycięstwo nie jest celem, który należy osiągnąć za wszelką cenę.

RELAKS SZKÓŁKOWY

W okresie letnim Akademia organizuje minimum 7-dniowy obóz sportowy, celem którego jest pogłębianie umiejętności piłkarskich oraz zapewnienie dzieciom bezpiecznego i zorganizowanego wypoczynku. Dodatkowo Adepci korzystają z wyjazdów na wycieczki oraz mecze ligowe. Nie zapominamy również o Dniu Dziecka, który obchodzimy zawsze w formie Pikniku Rodzinnego oraz o Mikołajkach z prezentami.

DO OPIEKUNÓW PRAWNYCH ADEPTÓW

Głównym założeniem szkółki jest zgrana triada: szkółka – dzieci – rodzice (zrozumienie idei i dążenie do wspólnego celu). Rodzic jest szczególnym autorytetem dla dziecka i dlatego jest dla nas bardzo ważne, aby rodzic rozumiał nasze idee i wspierał dziecko w rozwoju umiejętności piłkarskich. Dążymy do szeroko rozumianej współpracy z rodzicami i pomagamy w rozwiązywaniu ewentualnych problemów

NASZA AKADEMIA JEST SZKÓŁKĄ RODZINNĄ
DLATEGO RÓWNIEŻ RODZICE NASZYCH ADEPTÓW
BĘDĄ SIĘ DOBRZE Z NAMI BAWILI 🙂


BARWY AKADEMII

 

 

Złoto – Zielono – Czerwone

 

Zarząd Stowarzyszenia
Prezes Paweł Neter
Wiceprezes Sebastian Sarecki
Skarbnik Grzegorz Smolak
Sekreterz Agnieszka Neter
Komisja Rewizyjna
Przewodniczący Andrzej Strojny
Zastępca Małgorzata Mendak
Sekretarz Jan Pałka
L.P. Rada Rodziców
1 Malinowski Grzegorz
2 Rusek Anna
3  
4  
5  
6  
7  
8  
9  
10  
11  
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com