KRS 0000402761
      NIP: 6372190477
      REGON: 122444484

MECZ Z LIDEREM PAS KRAKÓW – WAP

We wtorek 23.05.2023 r. nasza drużyna Młodzika Młodszego wybrała się na mecz wyjazdowy do Krakowa. Przeciwnikiem był lider grupy, drużyna Podgórskiej Akademii Piłkarskiej Kraków, która w czterech meczach nie straciła żadnego punktu. Nasi piłkarze zaskoczyli gospodarzy wygrywając 1:2 po bardzo ciekawym meczu.
Gospodarze od początku meczu ruszyli do ataku próbując pokonać bardzo dobrze grającą w tym dniu obronę WAP-u. Dwa strzały z dystansu jednak minęły bramkę Nicolasa Machała. W 5 minucie spotkania, po szybkim ataku wolbromianie wywalczyli rzut rożny. Dokładne dośrodkowanie Maćka Rogala wykorzystał Piotr Banyś i wyprowadził na prowadzenie naszą drużynę. Taki rezultat utrzymywał się do 29 minuty, bo tuż przed przerwą zawodnik gospodarzy uderzył sprzed pola karnego w samo okienko naszej bramki.
Po przerwie zawodnicy z Krakowa utrzymywali się więcej przy piłce, ale nic z tego nie wynikało. Ataki kończyły się na naszych obrońcach lub świetnie broniącym Nicolasie Machał. Z upływem czasu drużyna PAS Kraków grała coraz bardziej ofensywnie, co dawało możliwość skontrowania rywala. I tak w 59 minucie spotkania właśnie taka kontra zakończyła się sukcesem, gdy Piotr Banyś wygrał pojedynek 1×1 z bramkarzem i dał 3 pkt WAP-owiczom. Gratulacje dla całej drużyny za mega ambitną i konsekwentną grę.

Gratulujemy Trenerowi Sylwestrowi Cupiałowi i całej drużynie Młodzików zdobytych trzech punktów i rewelacyjnej gry.

Na uwagę zasługuje jeszcze postawa kibiców gospodarzy, którzy przez cały mecz kulturalnie kibicowali własnej drużynie a po zakończeniu spotkania schodzących do szatni NASZYCH piłkarzy pożegnali głośnymi oklaskami – zachowanie godne naśladowania, niestety coraz rzadsze na stadionach.
Serdecznie dziękujmy za tak pozytywną i budującą postawę.