KRS 0000402761
      NIP: 6372190477
      REGON: 122444484

POLONIA WILCZKOWICE – WAP

01.09.2024 r nasza drużyna młodzika młodszego zainaugurowała w rozgrywkach ligi D2 Kraków. Był to udany debiut mimo słabszej pierwszej części spotkania, po której WAP-owicze przegrywali 2:0. Jednak w drugiej połowie meczu WAP odrobił straty z nawiązką strzelając sześć bramek i tracąc tylko jedną.
W  43′ spotkania Brajan Kurta dobił strzał Szymona Woźniczki z rzutu wolnego i rozwiązał worek z bramkami. Trzy minuty później było już 2:2 po udanej akcji całej drużyny i finalizacji Brajana Kurty. W dalszej części spotkania przewagę uzyskali nasi piłkarze, czego efektem były dwa trafienia Filipa Śliwy i jedno Brajan Kurty. W 77′ gospodarze zdobyli jeszcze jedną bramkę lecz na zakończenie meczu pojedynek sam na sam wygrał Leon Grzeszczuk ustalając wynik spotkania na 3:6. Gratulacje dla całej naszej drużyny oraz dla piłkarzy Polonii Wilczkowice za świetny mecz i postawę fair play.
Skład: Nataniel Krężel (br.), Tymoteusz Adamczyk, Brajan Kurta, Antoni Marchaj, Kuba Rusek, Leon Grzeszczuk, Szymon Woźniczko, Filip Śliwa, Mikołaj Gamrot, Julian Grzywnowicz, Dawid Prokop, Ksawery Dziura, Kacper Szczygieł, Jan Gruca