REGON: 122444484

LIGA JUNIORÓW MŁODSZYCH WAP-u W BARWACH WKS PRZEBÓJ

WIERZBOWIANKA WIERZBNO 2:16 PRZEBÓJ WOLBROM
Skład:
K. Gil (J. Czopek 45 ) – B. Ciepał ( M. Płowiec ), J. Kulik , J. Ptak, D. Mendyk ( F. Rogal ) – K. Sarecki, J. Rdest, K. Januszek – J. Grela (P. Domagała), J. Świda, A. Pabiańczyk . Bramki: Pabiańczyk A. x5, Grela J. x2, Płowiec M. x 2, Świda J. x2, Rogal F. x2, Januszek K., Kulik J., Rdest J.

PRZEBÓJ WOLBROM 0:5 POGOŃ SKOTNIKI
Skład:
K. Gil – B. Ciepał ( R. Nawrot ), J. Kulik, J. Ptak, D. Mendak – K. Sarecki, J. Rdest, K. Januszek – J.Grela, J. Świda, A. Pabiańczyk.

SKALANKA SKAŁA 0:15 PRZEBÓJ WOLBROM
Skład:
K. Gil (J. Czopek 65′) – B. Ciepał (R. Nawrot 60′), J. Świda, J. Kulik, D. Mendak – K. Sarecki, F. Rogal (J. Ptak 60′), K. Januszek – J. Grela, J. Rdest , A. Pabiańczyk, (P. Grącki 65′). Bramki: Pabiańczyk x6, Mendak x4, Rdest x3, Rogal, Grela.

W ostatnich tygodniach Juniorzy z Wolbromia rozegrali kolejne 3 spotkania w krakowskiej lidze okręgowej . Dnia 16.05.2017 r. ,rozbiliśmy” drużynę Wierzbowianki Wierzbno strzelając 16 bramek i tracąc zaledwie 2 gole. Drużyna rozegrała dobre spotkanie, przeważała przez cały mecz, dominując w każdym aspekcie gry, lecz nie obyło się bez błędów w obronie i straty 2 bramek. W obu połowach stworzyliśmy wiele dogodnych sytuacji. Nasi rywale robili co mogli, aby utrudnić nam grę, ale my byliśmy dobrze zorganizowani, świetnie rozgrywając piłkę w środku pola jak i na obu skrzydłach. Cieszy fakt, że Filip Rogal, który zadebiutował w tym spotkaniu strzelił aż 2 bramki.
Dnia 01.10.2017 r. po dwóch tygodniach przerwy – spowodowanej pauzą – kolejnym przeciwnikiem była drużyna z Krakowa – Pogoń Skotniki. Początek spotkania w miarę wyrównany z lekką przewagą naszych zawodników, którzy już w pierwszych 15 minutach gry stworzyli sobie 3 stuprocentowe sytuacje do strzelenia gola. No cóż – jak mówi stare piłkarskie porzekadło; ,niewykorzystane sytuacje się mszczą” – tak też było i tym razem. Przeciwnik strzela nam bramkę z niczego, pod koniec I połowy drugą i jest po meczu. Przegrywamy wysoko bo aż 0:5. Nie zasługiwaliśmy na tak wysoką przegraną, tym bardziej, że stworzyliśmy tyle sytuacji do strzelenia gola. Drużyna ma ogromny potencjał, jednak problem leży w sferze mentalnej, braku koncentracji przez cały mecz, a przede wszystkim w dużej nieskuteczności.

Kolejny mecz odbył się 07.10.2017 r. w Skale. Chłopcy chcąc zmazać plamę po ostatniej wysokiej porażce, pewnie wygrywają z tamtejszą Skalanką – 15:0. Tym razem zespół zagrał na zero z tyłu nie tracąc żadnej bramki za co należy pochwalić obrońców i bramkarzy. Mimo strzelenia tylu bramek smuci fakt wielu niewykorzystanych sytuacji pod bramką przeciwnika. To jest nasz główny problem do rozwiązania. Po uporaniu się z nim myślę, że gra naszego zespołu będzie przynosić jeszcze więcej radości i satysfakcji.
Po kilku kolejkach zajmujemy 3 miejsce tracąc do lidera 3 punkty. Dla ambitnych WAP-owiczów to za mało, więc nie poddajemy się w grze o jak najwyższe cele .