KONTO AKADEMII  -  Bank Spółdzielczy w Wolbromiu:

      89 84500005 0000 0000 3737 0002
      KRS 0000402761
      NIP: 6372190477
      REGON: 122444484

TURNIEJ SPORT CENTER CUP JUNIORÓW MŁODSZYCH

W dniach 03 i 04 marca 2018 r. Juniorzy Młodsi Wolbromskiej Akademii Piłkarskiej – Młodzi przebojem wzięli udział w mocno obsadzonym dwudniowym turnieju SPORT CENTER CUP. Turniej odbył się na obiektach ze sztuczną murawą KSPN Pogoni Kraków, w skład którego weszły takie zespoły jak:
KSPN Pogoń I Kraków, KSPN Pogoń II Kraków, Krakus Nowa Huta I, Krakus Nowa Huta II, Okocimski Brzesko, Concordia Knurów, Górnik Wieliczka oraz WAP –  Młodzi przebojem.

Nasza drużyna prowadzona przez trenera Mariusz Porębskiego zajęła znakomite III miejsce, ustępując jedynie zespołom KSPN Pogoń I Kraków oraz najlepszej drużynie turnieju Górnikowi Wieliczka. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie a trzecie miejsce naszego zespołu pokazuje, że ciężka praca trenera oraz drużyny przynosi i będzie przynosiła świetne wyniki. W żadnym meczu nasi zawodnicy nie byli gorsi i nie odstawali piłkarsko od przeciwników, a niejednokrotnie  – nawet w meczach zremisowanych czy nawet przegranych – byliśmy zespołem lepiej prezentującym się piłkarsko. Pytanie – dlaczego zajęliśmy „ tylko” III miejsce a nie pierwsze. Odpowiedzi jest kilka:

  • po pierwsze mentalność – czyli głowa – każdy zawodnik musi wiedzieć, że potrafi grać w piłkę, że jest świetnie wyszkolony pod każdym względem i że trzeba to wykorzystać w 100% w meczu,
  • po drugie, żadnego przeciwnika nie należy się obawiać i w każdym meczu walczyć o zwycięstwo,
  • po trzecie każdą drużynę trzeba szanować i nie wolno lekceważyć (mecz z Pogonią II Kraków 1:1),
  • po czwarte –  byliśmy w kluczowych meczach zespołem młodszym (juniorzy młodsi to rocznik 2001 a w naszych szeregach połowa drużyny to rocznik 2002).

Ostatecznie cały turniej na duży plus. Pokazaliśmy się z jak najlepszej strony, praca jaką wykonuje sztab trenerski naszej akademii idzie w dobrym kierunku, wszystkie zespoły biorące udział w turnieju chętnie chcą z nami grać a WAP w środowisku sportowym jest rozpoznawalny.

Należy jeszcze dodać, że najlepszym zawodnikiem WAP – Młodzi przebojem został Dawid Mendak.

Wyniki jakie osiągnęła nasza drużyna:

Krakus Nowa Huta II – WAP – Młodzi przebojem 0:3 (Jan Świda – 2, Jakub Grela – 1)

Concordia Knurów – WAP – Młodzi przebojem 1:0

KSPN Pogoń II Kraków – WAP – Młodzi przebojem 1:1 (Jan Świda)

KSPN Pogoń I Kraków – WAP – Młodzi przebojem 0:1 (Kacper Januszek)

Górnik Wieliczka – WAP – Młodzi przebojem 2:1 (Dawid Mendak)

Concordia Knurów – WAP – Młodzi przebojem 0:2 (Aleksander Pabiańczyk – 2)

KADRA TURNIEJU:
K. Gil, B. Ciepał, D. Mendak, Jakub Kulik, Jan Świda, Jakub Grela, Kacper Sarecki, Kacper Januszek (c), M. Płowiec, J. Rdest, A. Pabiańczyk, F. Rogal, K. Szlachta, P. Kazior, P. Domagała, R. Nawrot, M. Kijak, J. Czopek, P. Grącki.

12...49
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com