KONTO AKADEMII  -  Bank Spółdzielczy w Wolbromiu:

      89 84500005 0000 0000 3737 0002
      KRS 0000402761
      NIP: 6372190477
      REGON: 122444484

ZŁOTO I BRĄZ NA HALOWYCH MISTRZOSTWACH PPN OLKUSZ

W niedzielę 17 marca w hali MOSiR-u w Olkuszu rozegrano Halowe Mistrzostwa PPN Olkusz. W tegorocznym turnieju udział wzięły dwie nasze drużyny WAP I rocznik 2008 oraz WAP II rocznik 2009 i młodsi. Turniejowe drużyny zostały podzielone na dwie grupy po 5 zespołów, w których zostały rozegrane mecze w systemie “każdy z każdym.
Wyniki Grupy I
WAP I
Młodzi przebojem SŁOWIK Olkusz 4:0
WAP I
Młodzi przebojem KUKUŁKA Katowice 7:0
WAP I
Młodzi przebojem GÓRNIK Siersza 4:0
WAP I
Młodzi przebojem POGOŃ Miechów 1:0
Wyniki Grupy II
WAP II
Młodzi przebojem PILICZANKA Pilica 2:0
WAP II
Młodzi przebojem CHAMPIONS Olkusz 4:0
WAP II
Młodzi przebojem SPÓJNIA Osiek 3:0
WAP II
Młodzi przebojem CIĘŻKOWIANKA Jaworzno 1:3

WAP-owicze z rocznika 2008 zajęli pierwsze miejsce w grupie strzelając 16 goli – nie tracąc przy tym żadnej bramki. Nasz zespół pokazał w tych meczach, że przyjechał powalczyć o zwycięstwo w całym turnieju prezentując bardzo dobrą i szybką grę. Natomiast WAP-owicze z rocznika 2009 po meczach grupowych zajęli drugie miejsce co zapewniło im grę w półfinałach. Nasza młodsza drużyna, która grała przeciwko starszym o rok, a nawet o 2 lata zawodnikom, zaprezentowała się z bardzo dobrej strony pokazując na tle starszych przeciwników dojrzałą grę, charakter oraz duże umiejętności techniczne.
Niestety uzyskane miejsca w tabeli – po rozgrywkach fazy grupowej – doprowadziły do sytuacji, w której dwa zespoły WAP-u stanęły naprzeciw siebie w meczu półfinałowym. To pechowe ułożenie zadecydowało o tym, że tylko jedna z wolbromskich drużyn dostała szanse zagrania w wielkim finale. Piłkarze obu zespołów stworzyli niesamowicie emocjonujące widowisko. Mecz od początku do końca trzymał w napięciu, a na trybunach emocje sięgały zenitu. Po wyrównanej walce to rzuty karne musiały zdecydować o tym, która drużyna powalczy o złoto. Lepsi w tym aspekcie okazali się zawodnicy z rocznika 2008 i to im przyszło grać z zespołem Ciężkowianki Jaworzno o najwyższą lokatę na podium.

WAP I Młodzi przebojem WAP II Młodzi przebojem 1:1 (3:2 k)

Mecz o III miejsce drużyna WAP II Młodzi przebojem rozegrała z drużyną Słowika Olkusz. Po dobrym meczu obu ekip, nie rozstrzygnięto spotkania w regulaminowym czasie gry i o zwycięstwie po raz kolejny zadecydowały rzuty karne.
Podczas serii rzutów karnych nasz bramkarz
Piotr Banyś  (rocznik 2011), pewnie obronił dwa strzały przeciwnika, co dało drugiej drużynie WAP-u najniższy stopień na podium.

WAP II – Młodzi przebojem SŁOWIK Olkusz 0:0 (2:1 k)

W meczu finałowym I zespół Wolbromskiej Akademii Piłkarskiej nie pozostawił żadnych złudzeń drużynie z Jaworzna i pewnie pokonał przeciwnika.

WAP I – Młodzi przebojem CIEŻKOWIANKA Jaworzno 2:0

Najlepszym strzelcem turnieju został Mateusz Grela, a najlepszym brakarzem Milan Maroszek.

Cały turniej w wykonaniu naszych drużyn był bardzo dobry – wszystkie elementy nad którymi pracujemy na treningach przełożyliśmy na mecze. Pokazaliśmy że mamy ogromne umiejętności techniczne, które dawały nam dużą przewagę nad przeciwnikami. Jeżeli chodzi o grę młodszego zespołu to najlepszym podsumowaniem niech będą słowa wice-kapitana I drużyny WAP-u Kacpra Łyczaka, który stwierdził, że najtrudniejszym meczem jaki zagrał w tym turnieju to spotkanie z klubowymi kolegami – drużyną WAP II Młodzi przebojem. – skomentował trener Grzegorz Smolak

WAP I – Młodzi przebojem:
Milan Maroszek, Mateusz Grela, Kacper Łyczak, Kaspar Aronsson, Patryk Szczepara, Piotr Kosałka, Jakub Gierlach, Dawid Myszor.

WAP II – Młodzi przebojem:
Piotr Banyś, Krystian Myszor, Wiktor Banyś, Hubert Pasich, Jakub Pasich, Paweł Domagała, Paweł Galicki, Julian Bugaj.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com