KONTO AKADEMII  -  Bank Spółdzielczy w Wolbromiu:

      89 84500005 0000 0000 3737 0002
      KRS 0000402761
      NIP: 6372190477
      REGON: 122444484

POGOŃ MIECHÓW – WAP

28.09.2023 r. drużyna Młodzików rozegrała kolejny mecz ligowy w ramach rozgrywek II Ligi Okręgowej D1 Olkusz – Grupa “Miechowska”. Naszym rywalem była drużyna Pogoni Miechów, która podobnie jak nasi piłkarze nie straciła jeszcze punktów w lidze.
Od początku spotkania obie drużyny pokazały, że nie przypadkowo są liderami grupy. Zarówno Pogoń jak i WAP – Młodzi przebojem stwarzały sytuacje bramkowe, ale brakowało szczęścia lub na drodze stawali bramkarze. Pierwszy cios ze stałego fragmentu gry wyprowadzili miejscowi w 15 minucie spotkania. Zawodnik gospodarzy precyzyjnie uderzył głową i dał prowadzenie Pogoni. W 20 minucie Piotr Banyś uderzył w słupek bramki gospodarzy. Wynik 1:0 utrzymał się do końca pierwszej połowy mimo dogodnych sytuacji.
Po przerwie bardzo dobrze zorganizowane drużyny nie pozwoliły strzelić sobie bramki aż do 56 minuty. Wtedy po raz drugi Pogoń zaskoczyła WAP-owiczów strzałem w okienko bramki Nicolasa Machała. Minutę później Maciej Rogal zdobył bramkę kontaktową z rzutu wolnego. Nasi piłkarze za wszelką cenę starali się odrobić straty choć czasu było już niewiele. Gdy wydawało się, że 3 pkt zostaną w Miechowie, w ostatniej akcji meczu za faul na Oliwierze Cupiale sędzia podyktował rzut karny. Bezbłędnie wykorzystał go Maciej Rogal dając 1 pkt. WAP-owiczom.
Brawo za świetny mecz z obydwu stron, mnóstwo fajnych akcji w ataku jak również świetną grę w obronie – to się kibicom bardzo podoba 🙂

Skład: Filip Lenart, Jakub Latacz, Maksym Zelinskyi, Mateusz Rolka, Oliwier Cupiał, Franciszek Kur, Dawid Nowak, Julian Krężel, Tomasz Marchajski, Mikołaj Maślisz, Filip Sobczyk, Maciej Rogal, Nicolas Machał (br), Piotr Banyś (kpt.)

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com