KONTO AKADEMII  -  Bank Spółdzielczy w Wolbromiu:

      89 84500005 0000 0000 3737 0002
      KRS 0000402761
      NIP: 6372190477
      REGON: 122444484

NASI TRENERZY UCZESTNICZYLI W LECH CONFERENCE

Jak wszyscy dobrze wiemy, przyszłość polskiej piłki zależy  w dużej mierze od umiejętnego szkolenia dzieci i młodzieży. Decydującą rolę na drodze do sukcesu odgrywa trener, który nie tylko musi posiąść wiedzę merytoryczną, ale przede wszystkim musi potrafić wyzwoli potencjał drzemiący w każdym z zawodników, bowiem talent nie rodzi się samoistnie.
Wolbromska Akademia Piłkarska – Młodzi przebojem wychodzi na przeciw tym założeniom i chętnie finansuje szkolenia trenerów. Tym razem w kursie uczestniczyli trenerzy – Mariusz Porębski i Sławomir Pabian
Jeśli chodzi o Lech Conference, cieszy się ona dobrą marką w naszym kraju wśród osób zainteresowanych kwestiami szkolenia. To największa konferencja szkoleniowa w Polsce dla trenerów piłki nożnej, którzy chcą poszerzać swoją wiedzę na temat szkolenia dzieci i młodzieży oraz funkcjonowania profesjonalnej akademii piłkarskiej.
Blisko tysiąc uczestników wydarzenia wysłuchało w Hali Uniwersytetu Adama Mickiewicza na Morasku sześciu prelekcji wygłoszonych przez szkoleniowców z Polski oraz całej Europy. Jako pierwszy z prelegentów na scenie pojawił się przedstawiciel angielskiej akademii Southampton F.C., Andy Marks – w swojej prelekcji poruszył temat filozofii tamtejszej szkoły piłkarskiej oraz cech, którymi powinien charakteryzować się trener drużyn młodzieżowych. Zaraz po nim wykład rozpoczął koordynator szkolenia poznańskiej części Akademii Lecha Poznań oraz trener jej najstarszego zespołu, Amilcar Carvalho. Portugalczyk przybliżył kulturę samego klubu i cechy, które powinny charakteryzować jego zawodników. Wśród nich wymienił między innymi pracowitość, wytrwałość, pasję, zespołowość, jakość i waleczność. Jako ostatni przed przerwą obiadową wystąpił certyfikowany trener FamilyLab, Krzysztof Rutkowski. Swoją uwagę skupił na umiejętnościach miękkich, które powinien nabyć trener i rodzic przy budowaniu relacji z dziećmi grającymi w piłkę nożną. Kolejny z prelegentów, Diego Teixeira, opowiadał o ścieżce rozwoju swojej akademii piłkarskiej, Benfiki SL, a zagadnienie periodyzacji taktycznej poruszył w trakcie następnego wykładu Raul Oliveira. Podczas ostatniego wykładu przedstawiciel kliniki Rehasport, Mariusz Goliński poruszył tematykę profilaktyki przeciwurazowej.

Cześć teoretyczna poparta była częścią praktyczną, którą prezentowali młodzi wychowankowie Lecha Poznań.

 

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com